تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 15

نام تاپيک: خرابی هیت سینک چیپست

اگه نباشه جاش خالی می مونه -reza-'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    In THe SKY

14 خرابی هیت سینک چیپست

سلام.دوستم یه مادربرد گیگابایت داره که cpu ی سلرون میخوره.
    مدتیه که میگه سیستمم نهایت 1 ساعت کار میکنه و بعدش زود هنگ میکنه یا ریستارت میشه.
    منم رفتم سیستمشو باز کردم دیدم بــــــله.هیت سینک از دوتا اتصالش به مادر برد یکیش شکسته و معلق هست.یه چیزی هم مثل چسب چوب ( به رنگ سفید ) و شبیه رنگ روغن ( دست رو رنگی میکنه ) زیر روی چیپست هست.
    بعضی مواقع سیستم تا وارد ویندوز بشه با اینکه خنک هم هست و تازه شروع به کار کرده ولی 4 - 5 بار ریست یا هنگ میکنه .
    با چسب مایع هم چسبوندیمش ولی نهایت 1 ساعت و نیم دووم میاره و دوباره ریست میشه.
    سوالام :
    1 - کسی نمیدونه اون ماده ی سفید چیه ؟ و اگه خمیری چیزی هست از کجا باید خریدش و قیمتش چقدره ؟
    2 - پیشنهادی ندارید برای اینکه هیت سینک مثل روز اولش به مادربرد بچسبه ؟ ( یکی از اتصالاش کاملا نابود شده ولی خود هیت سینک سالم هستش )

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    In THe SKY

پيش فرض

راستی دوستان اگه ممکنه یه نرم افزار معرفی کنید که دمای چیپست های مادر برد , CPU و سایر چیپ ها رو نشون بده.

داره خودمونی میشه ID M's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    خیال آزادی

پيش فرض

اون ماده خمیر سیلیکون هست که برای اتنقال گرما از چیپ به هیت ت سینک از اون استفاده میشه
    خمیر سیلیکون رو از مغازه های کامپیوتری یا الکترونیک میشه خریداری کرد .قیمتش هم 1500 الی 3000 هست که بسگی به کیفیتش داره و ممکنه بالا تر هم باشه
    هیت سینک رو باز کن بعد خمیر قبلی رو با دستمال خوب پاک کن بعد حدودا اندازه یک عدس یا یه کم بیشتر روی مرکز چیپ بزار وهیتسینک روروش بزار و پایه های اونو سفت کن
    نرم افزار CPUID.HWMonitor دمای cpu و سایر چیپ ها رو نشون میده
    Last edited by ID M; 09-04-2010 at 02:09.

4. این کاربر از ID M بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    In THe SKY

پيش فرض

آخه چجوری بعد اینکه خمیر رو ریختم هیت سینکو روی چیپست نگه دارم ؟
    از اون پیچ های پلاستیکیش کسی تو بازار ندیده ؟پیچ های سفید پلاستیکی که روی مادربرد سوراخ مخصوص دارند.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

سلام.دوستم یه مادربرد گیگابایت داره که cpu ی سلرون میخوره.
    مدتیه که میگه سیستمم نهایت 1 ساعت کار میکنه و بعدش زود هنگ میکنه یا ریستارت میشه.
    منم رفتم سیستمشو باز کردم دیدم بــــــله.هیت سینک از دوتا اتصالش به مادر برد یکیش شکسته و معلق هست.یه چیزی هم مثل چسب چوب ( به رنگ سفید ) و شبیه رنگ روغن ( دست رو رنگی میکنه ) زیر روی چیپست هست.
    بعضی مواقع سیستم تا وارد ویندوز بشه با اینکه خنک هم هست و تازه شروع به کار کرده ولی 4 - 5 بار ریست یا هنگ میکنه .
    با چسب مایع هم چسبوندیمش ولی نهایت 1 ساعت و نیم دووم میاره و دوباره ریست میشه.
    سوالام :
    1 - کسی نمیدونه اون ماده ی سفید چیه ؟ و اگه خمیری چیزی هست از کجا باید خریدش و قیمتش چقدره ؟
    2 - پیشنهادی ندارید برای اینکه هیت سینک مثل روز اولش به مادربرد بچسبه ؟ ( یکی از اتصالاش کاملا نابود شده ولی خود هیت سینک سالم هستش )

1-خمیر سیلیکون هست و به راحتی در بازار گیر می آد. فقط قبلی را پاک کنید و جدید را به اون بمالید

2-شما برید در بازار قطعات کامپیوتری و یک پیچ و مهره فلزی کوچیک ولی با هم اندازه برای پل شمالی تهیه کنید. فقط حتما دقت کنید که همراه پیچ و مهره واشر عایق الکتریکی هم بگیرید هم برای محل اتصال به برد و هم برای محل اتصال به هیتسینک دقت کنید که سرپیچ (همون قسمتی که بوسیله پیچ گوشتی سفت میشه) خیلی بزرگ نباشه

بعدش سر پیچ را در بعد از اینکه واشر عایق را گذاشتید در زیر برد قرار بدید و مهره را هم بعد از اینکه واشر عایق را گذاشتید روی هیتسینک سفت کنید

خیلی لازم نیست که پیچ ها را سفت کنید همونقدر که هیتسینک سرجاش تا حدودی محکم قرار بگیره کافی. دقت کنید اگر پیچ و مهره ها را زیاد سفت کنید هم چیپست و هم برد آسیب می بینه

7. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

توصیه میکنم خودت دست نزنی چون وقتی دفترچه ی مین بورد ها ی مختلف رو خوندم نوشته بود هت سینک های چیپ ست ها رو خودتان جدا نکنید (ببر پیش یه آدم وارد)

9. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    In THe SKY

پيش فرض

1-خمیر سیلیکون هست و به راحتی در بازار گیر می آد. فقط قبلی را پاک کنید و جدید را به اون بمالید

2-شما برید در بازار قطعات کامپیوتری و یک پیچ و مهره فلزی کوچیک ولی با هم اندازه برای پل شمالی تهیه کنید. فقط حتما دقت کنید که همراه پیچ و مهره واشر عایق الکتریکی هم بگیرید هم برای محل اتصال به برد و هم برای محل اتصال به هیتسینک دقت کنید که سرپیچ (همون قسمتی که بوسیله پیچ گوشتی سفت میشه) خیلی بزرگ نباشه

بعدش سر پیچ را در بعد از اینکه واشر عایق را گذاشتید در زیر برد قرار بدید و مهره را هم بعد از اینکه واشر عایق را گذاشتید روی هیتسینک سفت کنید

خیلی لازم نیست که پیچ ها را سفت کنید همونقدر که هیتسینک سرجاش تا حدودی محکم قرار بگیره کافی. دقت کنید اگر پیچ و مهره ها را زیاد سفت کنید هم چیپست و هم برد آسیب می بینه
    آقا احسان ما شما رو تو این سایت نمیداشتیم چیکار میکردیم خداییش.
    خیلی ممنون.آقایی.
    ولی داداش این هیت سینکا که پیچاشون جای پیچ گوشتی نداره.
    ایناهاش 2 تا عکس میذارم ببین.ولی عکسا مال مادربرد خودمه.مال اون خرابه هم دقیقا عین همین هستش.
    این عکس از روی مادربرد :

این عکس هم از پشت :

هر چی فکر میکنم نمیفهمم مکانیسم بستن این جور پیچ ها چیه .
    ----------------
    توصیه میکنم خودت دست نزنی چون وقتی دفترچه ی مین بورد ها ی مختلف رو خوندم نوشته بود هت سینک های چیپ ست ها رو خودتان جدا نکنید (ببر پیش یه آدم وارد)
    ممنون اما اونقدرا ارزش وقت گذاشتن و هزینه رو نداره.یهو اومدیمو طرف گفت میشه 10 تومن . بیاو درستش کن.

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

آقا احسان ما شما رو تو این سایت نمیداشتیم چیکار میکردیم خداییش.
    خیلی ممنون.آقایی.
    ولی داداش این هیت سینکا که پیچاشون جای پیچ گوشتی نداره.
    ایناهاش 2 تا عکس میذارم ببین.ولی عکسا مال مادربرد خودمه.مال اون خرابه هم دقیقا عین همین هستش.
    این عکس از روی مادربرد :

این عکس هم از پشت :

هر چی فکر میکنم نمیفهمم مکانیسم بستن این جور پیچ ها چیه .
    ----------------

ممنون اما اونقدرا ارزش وقت گذاشتن و هزینه رو نداره.یهو اومدیمو طرف گفت میشه 10 تومن . بیاو درستش کن.

خوب عزیز من باید پیچ و مهره اش را بری تهیه کنی

اون پلاستیک سفید را در بیار و بنداز دور بجاش باید پیچ و مهره بندازی

سر پیچ باید در شکل دوم قرار بگیره و قسمتی که با مهره سفت میشه در شکل اول قرار می گیره

فقط واشر عایق الکتریکی فراموش نشه

12. این کاربر از ess_1362 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز amd>intel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

شما به یک تعمیرات قطعات مراجعه کنید . یک سینک شبیه مادربرد خودت همراه سینکش بگیر و تعویض کن .

14. این کاربر از amd>intel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال مشکلات سخت افزاری TREASURES's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010
    محل سكونت
    ایمان نیرومند هستم ساکن کرمانشاه

پيش فرض

10 تومن بدی بهتر از اینه که خودت وارد عمل بشی یه موقع میبینی زبونم لال میزنی مادر برد رو نابود میکنی و بیا درستش کن

16. این کاربر از TREASURES بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •