تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 32

نام تاپيک: راهنمایی برای اورکلاک

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض راهنمایی برای اورکلاک

سلام بر همگی
    دوستان عزیز با توجه به اطلاعات کمی که من در مورد اورکلاک دارم ، از شما و مدیران محترم خواهشمندم که به بنده کمک بفرمایید تا اطلاعاتم را در این مورد افزایش بدم و همینطور بتوانم سیستم خودم رو اورکلاک کنم .
    در ضمن مشخصات سیستم من به صورت زیر می باشد .

Motherboard : ASUS - P8Z68-V
    CPU : Intel® Core™ i5-2500K
    Graphics : ASUS - ENGTX570 DCII/2DIS/1280MD5
    Ram : Crucial Ballistix Sport 4GB - 1600
    Hard : MAXTOR STM3320820AS
    DVD RW : Plextor PX-L890SA
    Power Supply : GREEN - GP885B
    Case : GREEN – Falcon

----------------------------------------------------

Windows 7 Ultimate Service Pack 1 - 64 Bit

در ابتدا چند سوال از شما دوستان عزیز دارم :

1. آیا اورکلاک باعث کاهش عمر قطعات میشود یا نه ؟

2. برای اورکلاک کردن به چه نرم افزارهایی احتیاج هست و اگه امکان داره لطفا لینک دانلود نرم افزارهایی که برای اورکلاک کردن سیستم من نیاز هست رو برای دانلود بزارید .

3. آیا سیستم من دارای خنک کنندگی خوبی می باشد یا نه ؟

و در آخر از دوستان خواهشمندم که در همین تاپیک قدم به قدم به بنده برای اورکلاک کردن صحیح قطعات ( پردازنده ، گرافیک و رم ) کمک و راهنمایی بفرمایند و آموزشهای لازم را در این مورد به من بدهند تا دچار مشکل نشوم .

با تشکر و سپاسگزاری از همه شما دوستان عزیز . موفق و پیروز باشید .
    Last edited by smrbh; 11-01-2012 at 19:50.

آخر فروم باز PC_Expert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

سلام

مشخصات سیستم رو نوشتید اما حرفی از CPU Cooler نزدید.
    از خنک کننده استوک استفاده میکنید یا CPU Cooler مناسب دارید؟

1. آیا اورکلاک باعث کاهش عمر قطعات میشود یا نه ؟
    نمیشه گفت کاهش نمیده، اما اگه به صورت اصولی و Safe باشه نگرانی چندانی نداره.

2. برای اورکلاک کردن به چه نرم افزارهایی احتیاج هست و اگه امکان داره لطفا لینک دانلود نرم افزارهایی که برای اورکلاک کردن سیستم من نیاز هست رو برای دانلود بزارید .
    برای اورکلاک پردازنده و رم نیاز به نرم افزار خاصی نیست، فقط برای سنجش دما باید HWMonitor رو داشته باشید، برای جزییات هم CPU-Z .
    برای اور کارت گرافیک نرم افزار های مختلفی هست، مهم ترین اونها MSI Afterburner هست.

در مورد اورکلاک پردازنده، رم و کارت گرافیک تاپیکش موجوده، بهتره اونها رو مطالعه کنید.

3. آیا سیستم من دارای خنک کنندگی خوبی می باشد یا نه ؟
    شما باید اول بگید خنک کنندتون چیه

3. 2 کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

شما اول 215 دقیقه تست پرایم 95 بگیرید و حین تست دمای سی پی یو رو چک کنید ببینید چقدره
    برای اور سی پی یو تون از ضریب سی پی یو باید استفاده کنید
    بنابراین یک عکس از تب اصلی نرم افزار cpu-z و تب مموری اون بزارید

5. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

سلام

مشخصات سیستم رو نوشتید اما حرفی از CPU Cooler نزدید.
    از خنک کننده استوک استفاده میکنید یا CPU Cooler مناسب دارید؟

نمیشه گفت کاهش نمیده، اما اگه به صورت اصولی و Safe باشه نگرانی چندانی نداره.

برای اورکلاک پردازنده و رم نیاز به نرم افزار خاصی نیست، فقط برای سنجش دما باید HWMonitor رو داشته باشید، برای جزییات هم CPU-Z .
    برای اور کارت گرافیک نرم افزار های مختلفی هست، مهم ترین اونها MSI Afterburner هست.

در مورد اورکلاک پردازنده، رم و کارت گرافیک تاپیکش موجوده، بهتره اونها رو مطالعه کنید.

شما باید اول بگید خنک کنندتون چیه
    سلام
    سيستم من داراي CPU Cooler نمي باشد ، يعني من نخريدم ... ولي سوالي که دارم آيا بدون CPU Cooler نمي توان اورکلاک کرد ...
    لطفا دوستان چند تا CPU Cooler که مناسب با سيستم من باشد معرفي کنند ( با ذکر قيمت ) که اگه بودجه لازم رو داشتم بتونم يک CPU Cooler مناسب بخرم .
    و اما در مورد نرم افزارهايي که نام برديد ، من همه اين نرم افزارها رو به همراه چند نرم افزار دیگر که در فروم بود رو دانلود کردم .

شما اول 215 دقیقه تست پرایم 95 بگیرید و حین تست دمای سی پی یو رو چک کنید ببینید چقدره
    برای اور سی پی یو تون از ضریب سی پی یو باید استفاده کنید
    بنابراین یک عکس از تب اصلی نرم افزار cpu-z و تب مموری اون بزارید
    سلام
    دوست عزیز من به هیچ عنوان با اورکلاک سی پی یو آشنایی ندارم و نمی دونم به چه شکل باید سی پی یو رو اورکلاک کرد ، به خاطر همین نمی دونم که با چه نرم افزاری و به چه شکل باید این تستی رو که گفتید انجام بدم ، ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی کنید .

Last edited by smrbh; 12-01-2012 at 01:15.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

سلام
    سيستم من داراي CPU Cooler نمي باشد ، يعني من نخريدم ... ولي سوالي که دارم آيا بدون CPU Cooler نمي توان اورکلاک کرد ...
    لطفا دوستان چند تا CPU Cooler که مناسب با سيستم من باشد معرفي کنند ( با ذکر قيمت ) که اگه بودجه لازم رو داشتم بتونم يک CPU Cooler مناسب بخرم .
    و اما در مورد نرم افزارهايي که نام برديد ، من همه اين نرم افزارها رو به همراه چند نرم افزار دیگر که در فروم بود رو دانلود کردم .

سلام
    دوست عزیز من به هیچ عنوان با اورکلاک سی پی یو آشنایی ندارم و نمی دونم به چه شکل باید سی پی یو رو اورکلاک کرد ، به خاطر همین نمی دونم که با چه نرم افزاری و به چه شکل باید این تستی رو که گفتید انجام بدم ، ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایی کنید .

شما نرم افزار prime95 رو دانلود کنید به همراه نرم افزار hwmonitor
    و نرم افزار prime95 رو اجرا کنید رو حالت blend و بزارین به مدت 15 دقیقه تست بگیره در حین
    تست دما با نرم افزار hw monitor چک بشه که شما باید اون دما رو بگین
    اورکلاک سی پی یو شما هم راحته و مشکلی نداره
    فقط باید برین تو ستاپ سیستم و ضریب سی پی یو رو افزایش بدین و در صورت نیاز ولتاژ بدین به سی پی یو
    فرکانس رم رو دستکاری کردین ؟
    رمتون باید در فرکانس 1600 با cl9 کار کنه

8. این کاربر از EXTREME بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

خنک کننده استوک این پردازنده به قدری ضعیفه که شما بدون اور سیستم رو زیر تست بذارید دما از 80 درجه هم بالاتر میره، بنابراین بدون خنک کننده خوب اصلا" فکر اور رو هم نکنید.

چیزی که الان تو بازار موجود باشه و مناسب، Zalman CNPS 10X Performa هست که بعد از گرونی دلار به قیمت 75 تومن فروخته میشه.

از شاتی که از CPU-Z گذاشتید مشخصه که BCLK بالاتر از حالت عادی هست و روی 103 قرار گرفته، که باید بیاریدش روی 100 ، علت کار کردن رم در فرکانس 824 هم همینه. به نظر میاد تایمینگ رم شما به صورت پیش فرض 10 هست! البته به راحتی میتونه روی تایمینگ 9 هم کار کنه.

10. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

شما نرم افزار prime95 رو دانلود کنید به همراه نرم افزار hwmonitor
    و نرم افزار prime95 رو اجرا کنید رو حالت blend و بزارین به مدت 15 دقیقه تست بگیره در حین
    تست دما با نرم افزار hw monitor چک بشه که شما باید اون دما رو بگین
    اورکلاک سی پی یو شما هم راحته و مشکلی نداره
    فقط باید برین تو ستاپ سیستم و ضریب سی پی یو رو افزایش بدین و در صورت نیاز ولتاژ بدین به سی پی یو
    فرکانس رم رو دستکاری کردین ؟
    رمتون باید در فرکانس 1600 با cl9 کار کنه
    با سلام خدمت شما دوست عزیز
    من با نرم افزاری که گفتید به مدت 15 الی 20 دقیقه تست گرفتم که نتیجه رو به صورت یک فایل براتون میزارم تا ببنید دما تا چه حدی بوده ...
    و در مورد رم من هیچگونه تغییری در فرکانس ها و یا دیگر جزییات اعمال نکردم ... چون چیزی بلد نیستم که بخوام تغییراتی انجام بدم .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خنک کننده استوک این پردازنده به قدری ضعیفه که شما بدون اور سیستم رو زیر تست بذارید دما از 80 درجه هم بالاتر میره، بنابراین بدون خنک کننده خوب اصلا" فکر اور رو هم نکنید.

چیزی که الان تو بازار موجود باشه و مناسب، Zalman CNPS 10X Performa هست که بعد از گرونی دلار به قیمت 75 تومن فروخته میشه.

از شاتی که از CPU-Z گذاشتید مشخصه که BCLK بالاتر از حالت عادی هست و روی 103 قرار گرفته، که باید بیاریدش روی 100 ، علت کار کردن رم در فرکانس 824 هم همینه. به نظر میاد تایمینگ رم شما به صورت پیش فرض 10 هست! البته به راحتی میتونه روی تایمینگ 9 هم کار کنه.
    دوست عزیز نظرتون در مورد CPU Cooler های گرین چیه ، کدوم یکی از این مدلها به نظرتون بهتره ؟
    در ضمن من چجوری می تونم این تغییراتی رو که گفتید در رم اعمال کنم . ممنون
    موفق و پیروز باشید .

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

دوست عزیز نظرتون در مورد CPU Cooler های گرین چیه ، کدوم یکی از این مدلها به نظرتون بهتره ؟
    این مدل ها یا در بازار نیستند، یا به درد نمیخورن!

در ضمن من چجوری می تونم این تغییراتی رو که گفتید در رم اعمال کنم . ممنون
    وارد تنظیمات BIOS بشید و در تنظیمات Advanced mode ، تب AI Tweaker ، گزینه ی AI Overclock Tuner رو بر روی manual قرار بدید و سپس BCLK / PCI-E Frequency رو بر روی 100 قرار بدید.

اگه محیط بایوس با چیزی که میگم متفاوته عکس بگیرید و اینجا بذارید، چون من از روی عکس ها دارم راهنماییتون میکنم!

13. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تبریز

پيش فرض

وارد تنظیمات BIOS بشید و در تنظیمات Advanced mode ، تب AI Tweaker ، گزینه ی AI Overclock Tuner رو بر روی manual قرار بدید و سپس BCLK / PCI-E Frequency رو بر روی 100 قرار بدید.

اگه محیط بایوس با چیزی که میگم متفاوته عکس بگیرید و اینجا بذارید، چون من از روی عکس ها دارم راهنماییتون میکنم!
    علی جون من تمامی تنظیماتی رو که شما گفتید رو انجام دادم و بعدش سیو کردم ولی بعد از اینکه ریستارت می کنم دوباره به همون حالت اولش برمیگرده ... به نظرتون مشکل از کجاست ...
    راستی من چجوری می تونم از محیط بایوس عکس بگیرم ...
    Last edited by smrbh; 13-01-2012 at 01:01.

تاريخ عضويت
    Nov 2010
    محل سكونت
    کرج

پيش فرض

علی جون من تمامی تنظیماتی رو که شما گفتید رو انجام دادم و بعدش سیو کردم ولی بعد از اینکه ریستارت می کنم دوباره به همون حالت اولش برمیگرده ... به نظرتون مشکل از کجاست ...
    نباید این اتفاق بیفته، بایوس مادربرد رو به آخرین ورزن آپدیت کنید.

راستی من چجوری می تونم از محیط بایوس عکس بگیرم ...
    با دوربینی چیزی نرم افزاری فکر نمیکنم بشه.

16. این کاربر از PC_Expert بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •