تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1119 از 1129 اولاول ... 119619101910691109111511161117111811191120112111221123 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11,181 به 11,190 از 11290

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

تعویض بلبرینگ فن برقی ( بخش 2 )

بلبرینگ مورد استفاده در این فن، شماره 6000 است. انواع مختلفی از برندها وجود دارد، اما ترجیحا از بلبرینگهای دارای درپوش قابل باز شدن ( 2RS ) استفاده کنید، چون قابل باز شدن و گریسکاری مجدد هستند.
    مقداری گریس نسوز با کیفیت اضافه بر مقداری که خود بلبرینگ دارد، اضافه میکنیم. اینکار باعث میشود درصد مقاومت و استحکام نسبت به رطوبت و آب ، بیشتر شده و عمر بلبرینگ زیادتر شود.

همینطور مقدار کمی گریس نسوز به بوش برنجی انتهای فن زده بزنید

ابتدا بلبرینگ را در محل خود بر روی درب جلو فن نصب میکنیم. برای این کار از بلبرینگ قبلی به عنوان واسط استفاده کرده، ضربات غیر مستقیم بر بلبرینگ نو وارد میکنیم تا کاملا در جای خود بشیند

سپس باید شافت آرمیچر را از میان بلبرینگ عبور دهیم. برای این کار باید از یک قطعه لوله فلزی با قطر کاملا برابر با بلبرینگ استفاده کنید تا ضربه فقط به بخش لبه های فلزی بلبرینگ وارد شود. از یک بکس با قطر مناسب نیز میتوان استفاده کرد.
    مقدار پایین رفتن درب جلو فن باید به اندازه ای باشد که سمت دیگر بلبرینگ با خار نصب شده بر روی شافت تماس یابد و پایینتر نرود. فلش قرمز

در نهایت بعد از نصب درب و بلبرینگ بر روی شافت آرمیچر، آنها را مانند حالت اول ، بر روی بدنه فن سوار میکنیم، از جا افتادن انتهای شافت در درون بوش انتهایی مطمئن می شویم. لبه های زائده نگهدارنده درب جلو به بدنه را مجددا خم کرده و درب را محکم میکنیم و خار نگهدارنده جلو بلبرینگ را نیز مجددا نصب میکنیم.

موتور فن آماده و سرویس شده است. قبل از نصب بر روی اتومبیل، بطور آزمایشی با برق باتری روشن کنید تا از روان کار کردن و عدم سفت بودن و گیر داشتن آرمیچر مطمئن شوید

Last edited by camaro lt; 16-09-2023 at 09:08.

2. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به دوستان امریکایی سوار انجمن
    دینام ماشینم ۱۳ ولت برق تولید میکرد که چتد جا بردم که درستش کنن اخرش نتونستن که باطری هم خراب کرد کا مجبور به عوض کردن باطری و دینام نو شدم
    متاسفانه دینام نو هم که گذاشتم بازم ۱۳ ولت برق تولید میکنه روی ماشین ولی وقتی روی میز برقکار امپر گرفتیم ۱۴ ولت برق تولید میکرد .‌خلاصه هیچ برقکاری متوجه ایراد نشد که خودم دست بکار شدم دینام روی ماشین به تنهایی وقتی کار میکنه ۱۴ ولت برق تولید میکنه ولی به محض اینکه سیم پشت دینام رو وصل میکنم امپر ۱۳ ولت نشون میده من فکنم یه جایی برق دزدی داره که این اتفاق می افته
    دوستان کسی تا حالا به همچین مشکلی بر خورده کمکم کنه ؟
    یه چیز دیگه هم که متوجه شدم با پیچوندن فرمون چراغ GEN ماشین کم نور میشه در حالت در جا یا اینکه وقتی تو دنده میزارم که حرکت کنم دور موتور که پایین میاد بازم چراغ باتری کم نور میشه گازش که میدم خاموش میشه ممنونم اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه .

- - - Updated - - -

دینام ماشینم ۱۳ ولت برق تولید میکرد که چتد جا بردم که درستش کنن اخرش نتونستن که باطری هم خراب کرد کا مجبور به عوض کردن باطری و دینام نو شدم
    متاسفانه دینام نو هم که گذاشتم بازم ۱۳ ولت برق تولید میکنه روی ماشین ولی وقتی روی میز برقکار امپر گرفتیم ۱۴ ولت برق تولید میکرد .‌خلاصه هیچ برقکاری متوجه ایراد نشد که خودم دست بکار شدم دینام روی ماشین به تنهایی وقتی کار میکنه ۱۴ ولت برق تولید میکنه ولی به محض اینکه سیم پشت دینام رو وصل میکنم امپر ۱۳ ولت نشون میده من فکنم یه جایی برق دزدی داره که این اتفاق می افته
    یه چیز دیگه هم که متوجه شدم با پیچوندن فرمون چراغ GEN ماشین کم نور میشه در حالت در جا یا اینکه وقتی تو دنده میزارم که حرکت کنم دور موتور که پایین میاد بازم چراغ باتری کم نور میشه گازش که میدم خاموش میشه ممنونم اگه کسی اطلاع داره کمکم کنه .

4. 4 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به دوستان امریکایی سوار انجمن دینام ماشینم ۱۳ ولت برق تولید میکرد که چتد جا بردم که درستش کنن اخرش نتونستن که باطری هم خراب کرد کا مجبور به عوض کردن باطری و دینام نو شدم متاسفانه دینام نو هم که گذاشتم بازم ۱۳ ولت برق تولید میکنه روی ماشین ولی وقتی روی میز برقکار امپر گرفتیم ....
    درود دوست گرامی

با توجه به توضیحاتی که دادید، به تصور من، ایراد از شل بودن تسمه دینام است.
    این شل بودن نه به اندازه ای که قابل تشخیص باشه، اما در حدی است که باعث شده سرعت چرخش دینام در زمان نصب شدن روی اتومبیل، کمتر از حد لازم شود.

به این معنی که به نظر سفت است اما حالتی از لیز خوردن یا به قول معروف بکسوات بوجود آمده، تسمه دینام بر روی پولی دینام لیز خورده، و در نهایت سرعت چرخش دینام کمتر از مقدار لازم میشود.

وقتی دو دینام چنین مشکلی دارند، بخصوص که بر روی میز کار شارژ کامل را نشان میدهند، بنابراین ایراد از دینام نبوده، و مشکل همچنان در اتومبیل باقیست.

در مورد چراغ باتری، این چراغ باید بعد از روشن شدن موتور، خاموش شود که نشان دهنده شارژ کردن کامل دینام است. اگر منظور شما از کم نور شدن، یعنی با نور کم " روشن " میشود، پس بازهم این احتمال شل بودن یا لیز خوردن تسمه بر روی پولی دینام را تایید میکند.

پولی و تسمه دینام را دقیقا چک کنید. به احتمال قوی تسمه بسیار صاف و صیقلی شده و اصطکاک لازم را برای چسبیدن به پولی دینام جهت چرخش کامل و بدون لیز خوردن ندارد. ممکن هست که با گاز دادن شدید ، مقدار کمی هم بوی لاستیک سوخته به مشام برسه که همین نشانه لیز خوردن تسمه بر روی پولی دینام است.

تسمه را با نوع مرغوب تعویض کنید و ببینید چه نتیجه ای میدهد؟
    اگر پولی دینام قبلی را بر روی دینام جدید نصب کردید، سطح داخلی پولی که با تسمه در تماس است، را کمی سنباده بزنید تا سطح دارای اصطکاک شده و وضعیت را مجددا امتحان کنید.

وقتی از سفت و مناسب بودن تسمه مطمئن شدید، ولی نتیجه نگرفتید، سراغ مرحله بعدی میرویم.

Last edited by camaro lt; 20-09-2023 at 09:03.

6. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

- - - Updated - - -

سلام بر شما
    با توجه به توضیحاتی که دادین، به نظر میرسه مشکل همونیه که علی آقا اشاره کردن و دینام با دور کافی نمیچرخه. البته یک تردید وجود داره و اون اینکه در حالت وصل نبودن سیم پشت دینام، ولتاژ درسته و با وصل شدنش، کم میشه. انگار یه مصرف کننده قوی، برق رو میکشه.
    ضمنا مشخص نکردین که بعد از نصب دینام روی ماشین، ولتاژ اندازه گیری شده فقط در حالت دور درجای موتور هست یا در حالت گاز دادن هم همون 13 ولت نشون میده. چون اگه تسمه شل باشه و لیز بخوره، با گاز دادن جبران میشه و باید ولتاژ بیاد روی 14 تا 14/5 کما اینکه گفتین وقتی موتور زیر بار هست، چراغ دینام کم نور روشن میشه و با گاز دادن خاموش میشه.
    البته یک نکته رو متوجه نشدم اینکه وقتی سیم ضخیم اصلی پشت دینام (که به باتری وصل میشه) جدا هست، چطوری ولتاژ رو اندازه گرفتین؟ چون اصولا باید دو سر ولت متر رو به سر باتری ها وصل کرد و وقتی این سیم وصل نباشه ارتباط دینام با باتری قطع هست و نمیشه ولتاژ دینام رو مشخص کرد و عددی که خونده میشه ولتاژ باتری هست نه دینام.
    یک نکته هم که صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم اینکه دینام قبلی تون فابریک (دلکو-رمی) بوده؟ و این جدیده که فرمودین نو هم گرفتین فابریک هست؟ دلکو-رمی نو هنوز تو بازار پیدا میشه؟ حتی این مدل بالایی ها هم که مال کاپریس دهه هشتادی هست و به آمپر بالا معروفه معمولا استوک خیلی تمیز هستن و نو نیستن.
    به هر حال به نظرم مواردی که علی آقا پیشنهاد کردن انجام بدین و در کنارش نیم نگاهی هم به همون قضیه برق دزدی یا مصرف غیرعادی تو مدار داشته باشین.

8. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود دوست گرامی

با توجه به توضیحاتی که دادید، به تصور من، ایراد از شل بودن تسمه دینام است.
    این شل بودن نه به اندازه ای که قابل تشخیص باشه، اما در حدی است که باعث شده سرعت چرخش دینام در زمان نصب شدن روی اتومبیل، کمتر از حد لازم شود.

به این معنی که به نظر سفت است اما حالتی از لیز خوردن یا به قول معروف بکسوات بوجود آمده، تسمه دینام بر روی پولی دینام لیز خورده، و در نهایت سرعت چرخش دینام کمتر از مقدار لازم میشود.

وقتی دو دینام چنین مشکلی دارند، بخصوص که بر روی میز کار شارژ کامل را نشان میدهند، بنابراین ایراد از دینام نبوده، و مشکل همچنان در اتومبیل باقیست.

در مورد چراغ باتری، این چراغ باید بعد از روشن شدن موتور، خاموش شود که نشان دهنده شارژ کردن کامل دینام است. اگر منظور شما از کم نور شدن، یعنی با نور کم " روشن " میشود، پس بازهم این احتمال شل بودن یا لیز خوردن تسمه بر روی پولی دینام را تایید میکند.

پولی و تسمه دینام را دقیقا چک کنید. به احتمال قوی تسمه بسیار صاف و صیقلی شده و اصطکاک لازم را برای چسبیدن به پولی دینام جهت چرخش کامل و بدون لیز خوردن ندارد. ممکن هست که با گاز دادن شدید ، مقدار کمی هم بوی لاستیک سوخته به مشام برسه که همین نشانه لیز خوردن تسمه بر روی پولی دینام است.

تسمه را با نوع مرغوب تعویض کنید و ببینید چه نتیجه ای میدهد؟
    اگر پولی دینام قبلی را بر روی دینام جدید نصب کردید، سطح داخلی پولی که با تسمه در تماس است، را کمی سنباده بزنید تا سطح دارای اصطکاک شده و وضعیت را مجددا امتحان کنید.

وقتی از سفت و مناسب بودن تسمه مطمئن شدید، ولی نتیجه نگرفتید، سراغ مرحله بعدی میرویم.

سلام
    ممنونم از توضیحاتت و وقتی که گذاشتین میدم تسمه نو میخرم نصب میکنم امتحان میکنم و نتیجه رو حتما خدمتت ارسال میکنم که بچه های گروه هم اگه به همچین مشکلی بر خورده باشن مشکلشون حل بشه

10. 4 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام بر شما
    با توجه به توضیحاتی که دادین، به نظر میرسه مشکل همونیه که علی آقا اشاره کردن و دینام با دور کافی نمیچرخه. البته یک تردید وجود داره و اون اینکه در حالت وصل نبودن سیم پشت دینام، ولتاژ درسته و با وصل شدنش، کم میشه. انگار یه مصرف کننده قوی، برق رو میکشه.
    ضمنا مشخص نکردین که بعد از نصب دینام روی ماشین، ولتاژ اندازه گیری شده فقط در حالت دور درجای موتور هست یا در حالت گاز دادن هم همون 13 ولت نشون میده. چون اگه تسمه شل باشه و لیز بخوره، با گاز دادن جبران میشه و باید ولتاژ بیاد روی 14 تا 14/5 کما اینکه گفتین وقتی موتور زیر بار هست، چراغ دینام کم نور روشن میشه و با گاز دادن خاموش میشه.
    البته یک نکته رو متوجه نشدم اینکه وقتی سیم ضخیم اصلی پشت دینام (که به باتری وصل میشه) جدا هست، چطوری ولتاژ رو اندازه گرفتین؟ چون اصولا باید دو سر ولت متر رو به سر باتری ها وصل کرد و وقتی این سیم وصل نباشه ارتباط دینام با باتری قطع هست و نمیشه ولتاژ دینام رو مشخص کرد و عددی که خونده میشه ولتاژ باتری هست نه دینام.
    یک نکته هم که صرفا جهت اطلاع خودم میپرسم اینکه دینام قبلی تون فابریک (دلکو-رمی) بوده؟ و این جدیده که فرمودین نو هم گرفتین فابریک هست؟ دلکو-رمی نو هنوز تو بازار پیدا میشه؟ حتی این مدل بالایی ها هم که مال کاپریس دهه هشتادی هست و به آمپر بالا معروفه معمولا استوک خیلی تمیز هستن و نو نیستن.
    به هر حال به نظرم مواردی که علی آقا پیشنهاد کردن انجام بدین و در کنارش نیم نگاهی هم به همون قضیه برق دزدی یا مصرف غیرعادی تو مدار داشته باشین.
    سلام
    ماشین در حالت دور درجا ۱۳ نشون میده به محض اینکه گاز میدم ولتاژ روی ۱۴ میاد و نور چراغ ها زیاد میشه
    وقتی که امپر روی باطری میزارم ۱۳ نشون میده و وقتی گاز میدم روی ۱۴ میره .
    من اومدم سیم از پشت دینام باز کردم و سیم قرمز اهم متر به پشت دینام وصل کردم و سیم سیاه رو روی باتری گذاشتم و در حالت در جا کار کردن ۱۳ نشونم داد
    دینام قبلی خودم اصلی شورلیت هست مارک دلکو رمی امریکایی که ظاهرا افتاماتش و بالشتکش ضعیف شده بود کسی هم تو شهر ما نتونست درستش کنه که مجبور شدم دینام نو بگیرم که از این ریفر ها هستن ۷۴ آمپره
    Last edited by mamal3899; 20-09-2023 at 13:51.

12. 3 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

با اجازه از اساتید و پیشکسوتان کلوپ
    بله اینکار به راحتی قابل انجامه و مزایایی هم داره. من یک سال پیش یک پمپ ژاپنی مارک میتسوبیشی (معروف به سه گل) که به طور فابریک روی وانت مزدا هست گرفتم و خودم روی نوا نصب کردم. خوبی این نوع پمپ اینه که پلاتین اتوماتیک قطع کن داره و بر حسب مقدار مصرف، پمپ رو روشن وخاموش میکنه یعنی پمپ دائما کار نمیکنه.
    نصب پمپ رو بعضی ها داخل محوطه موتور انجام میدن. اما اینکار 2 تا ایراد داره:
    اولا تو تابستون که موتور ماشینای آمریکایی تا مرز 100 درجه گرم میکنه میتونه به پمپ صدمه بزنه.
    ثانیا این پمپها برای اینکه به شکل بهینه کار بکنن باید در سطحی پایینتر از باک قرار داشته باشن که بنزین روشون سوار باشه و مجبور نباشن هم مکش انجام بدن و هم پاشش. اینکار فشار مضاعف روی پمپ وارد میکنه. تو ماشینایی هم که فابریک وجود دارن (مثل وانت مزدا، پاترول و ...) زیر ماشین کنار شاسی متصل هستن.
    با توجه به این موارد، من زیر درب جلو سمت شاگرد (جایی که شاسی به سمت بالا خم میشه) کنار شاسی رو برای نصب انتخاب کردم. هم محل مناسب و امنی برای نصب پمپ وجود داره و هم لوله فلزی بنزین که از باک میاد در اینجا تموم میشه و ادامه مسیر بنزین با شلنگ لاستیکی هست.
    کافیه شلنگ رو از لوله جدا کنیم و توسط یک تکه شلنگ خیلی کوتاه، یک صافی بنزین تو مسیر بزاریم و با یک شلنگ کوتاه دیگه از خروجی صافی، به ورودی پمپ وصل کنیم. خروجی پمپ هم با یک شلنگ بلند به کاربرات وصل میشه.

برای برق پمپ هم خوشبختانه سرسیم برقدار بیکار تو محوطه موتور نوا فراوونه. باید یکیش که با باز کردن سویچ برقدار میشه توسط یک تکه سیم واسط به مثبت پمپ وصل کنیم. منفی پمپ هم که به بدنه وصل میشه. البته این نکته رو بگم که چون این پمپها برق کمی مصرف میکنن میشه همینجوری از هر سیمی بهشون برق داد وگرنه بایستی برق قوی از سر باتری میگرفتیم و رله براش نصب میکردیم.
    و اما حسن بزرگ پمپ برقی:
    تو زمانه فعلی دیگه اینجور ماشینا استفاده مداوم و روزمره نمیشن و همه ماها که داریم، گهگاهی سوارش میشیم و وقتی چند روز ماشین میخوابه به علت بخار شدن بنزین داخل کاربرات (که متاسفانه این بیماری تو نوا اپیدمی هست) اگه پمپ فابریک مکانیکی رو ماشین باشه باید دوتا استارت جانانه بزنی تا پیاله بنزین داخل کاربرات رو پر کنه و موتور روشن بشه ولی با پمپ برقی به محض باز کردن سویچ، بلافاصله بنزین میرسه و با نیش استارت ماشین روشنه. این موضوع به خصوص وقتی باطری چندان قوی نیست و بعد چند روز خوابیدن، خوب نمیتونه استارت بزنه اهمیت خودشو نشون میده.

یک نکته هم باید اشاره کنم. وقتی پمپ فابریک از مدار خارج میشه و بنزین داخلش نیست، موقع روشن بودن موتور صدای زیاد و غیرعادی ازش میاد و به نظر میرسه آسیب زیادی به دیافراگم اون وارد میشه. برای همین من کلا بازش کردم و یک درپوش با ورق آهن ضخیم و یک واشر با مقوا ساختم و محل نصب پمپ رو کور کردم. الان تعویض فیلتر روغن هم خیلی راحت تر شده.

تشکر می کنم از مطلب مفیدی که به اشتراک گذاشتید چند سوال برام پیش اومده که با توجه به توضیحات شما اینطور متوجه شدم وقتی که پیاله پر میشه شناور بالا میاد و ورود بنزین را قطع می کنه آیا در این لحظه پمپ بنزین برقی هم به صورت اتوماتیک خاموش میشه ونیازی به لوله برگشت بنزین به باک نداره ؟
    درضمن از چند جا سوال کردم نمونه ژاپنی نداشتن یکی میگفت ساخت مالزی هست جسارتا شما نمونه ژاپنی را از نمایندگی مزدا گرفتید
    این نوع پمپ ها آیا ضد آب هستند با توجه به اینکه در جایی که نصب میشه احتمال پاشش آب در روزهای بارانی روی پمپ هست باید کاور بشه یا نیازی به این کار نداره
    Last edited by as5778; 22-09-2023 at 17:59.

14. 3 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

لنت های عقب تمام شده لنت های متفرقه که در لنت کوبی ها موجوده جواب گو هست بکوبم یا یک جفت لنت فابریک بگیرم
    چند روز بود که سوپاپ ها صدا می دادن وقتی که مهره راسفت می کردم متوجه شدم فنرهای سوپاپ ها تکی هستند اما ماشین قبلی که داشتم داخل فنر اصلی یک فنر کوچک هم بود اما این فنر کوچک رانداره آیا این ایراده ماشین شما دوستان هم به این شکل هستش
    Last edited by as5778; 22-09-2023 at 18:16.

16. 2 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

لنت های عقب تمام شده لنت های متفرقه که در لنت کوبی ها موجوده جواب گو هست بکوبم یا یک جفت لنت فابریک بگیرم
    چند روز بود که سوپاپ ها صدا می دادن وقتی که مهره راسفت می کردم متوجه شدم فنرهای سوپاپ ها تکی هستند اما ماشین قبلی که داشتم داخل فنر اصلی یک فنر کوچک هم بود اما این فنر کوچک رانداره آیا این ایراده ماشین شما دوستان هم به این شکل هستش
    متاسفانه لنتهای کوبیده شده، فاقد استاندارد لازم است. لنت عقب اتومبیلهای دارای ترمز کاسه ای، معمولا به شکل کوتاه و باریک، و ضخیم و بلند ساخته شده تا هماهنگی مناسبی برای ترمز گرفتن داشته باشند.
    در این تصاویر لنتهای عقب را به همین صورت نشان داده، که دوتا از کفشکها، دارای لنتهای ضخیم و بلند و دوتا دیگر دارای لنتهای باریک و کوتاه است.

فلش قرمز، لنتهای باریک و کوتاه، فلش سبز ، لنتهای ضخیم و بلند

نکته بسیار مهم :در هنگام نصب کردن، کفشکهای دارای لنتهای باریک و کوتاه به سمت جلو ( سمتی که جلوی اتومبیل قرار دارد) و لنتهای ضخیم و بلند به سمت عقب اتومبیل نصب میشود.

دلیل هم اینکه در هنگام ترمز گرفتن، کل مجموعه لنتها و کفشکها و فنرهای مربوطه و..به سمت جلو و در جهت حرکت اتومبیل گردش میکند. این گردش بسیار مختصر و کم است و به نوعی باعث ترمزگیری بهتر میشود، به همین خاطر، کفشکهای دارای لنتهای ضخیم و بلند را در سمت عقب نصب میکنند تا با آن گردش ، سطح تماس و چسبندگی و اصطکاک بهتری با کاسه ترمز داشته و نیروی بیشتری به کاسه ترمز وارد کند که فرسایش بیشتری دارد، و نیروی کمتر در بخش جلو اعمال شده و کفشک دارای لنت نازک و کوتاهتر قرار دارد و فرسایش و فشار کمتری را تحمل میکند.

حالا جدای از کیفیت نچندان مطلوب لنتهای موجود در لنت کوبی، این وضعیت ضخیم و باریک و کوتاه و بلند ، به هیچ وجه رعایت نشده و باعث ایراداتی در ترمز گیری میشود که من در بخشهای قبلی بارها توضیح دادم و مشکلاتی با این نوع لنتهای متفرقه داشتم، بنابراین توصیه میکنم اگر مسئله هزینه مطرح نیست، حتما از لنتهای دارای این ترکیب و ساختار استاندارد استفاده کنید.

همچنین کاسه ترمزها را از نظر خط و خراش عمیق و تاب داشتن بررسی و در صورت لزوم تعویض یا تراش دهید.
    اگر با چرخاندن تایر بر روی جک ، در بخش سفت و بخش دیگر راحت چرخش داشت، ( به شرط اینکه رگلاژ مناسب لنت را انجام داده باشید و فاصله سطح لنتها از کاسه ترمز تنظیم شده باشد) یعنی کاسه ترمز تاب داشته و باید تراش بخورد، البته تا حدی که تاب برطرف شده و در عین حال قطر کافی برای تنظیم و رگلاژ ترمز پایی و دستی هم داشته باشد ، در غیر این صورت و فرسودگی زیاد کاسه ترمز، باید حتما تعویض شود.

در مورد فنرهای سوپاپ، وجود دو فنر برای یک سوپاپ، به دلیل ایجاد اطمینان بیشتر هنگام شکسته شدن احتمالی فنر اصلی است تا فنر دوم همچنان باعث نگهداشتن سوپاپ و کارکرد صحیح آن شود و از برخورد سوپاپ با پیستون و صدمه وارد شدن به موتور جلوگیری گردد.
    نبود این سوپاپ دوم ، ایراد فنی نیست، ولی فنر کمکی دوم، نوعی امکان و ضریب اطمینان بیشتر است که در اتومبیل قبلی شما وجود داشته و در فعلی وجود ندارد.

احتمالا امکان نصب دو فنر برای سوپاپ وجود داشته باشد که اینهم مثل اکثر موارد دیگر، بستگی به پیدا شدن فنرهای مناسب و نو دارد

18. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

تشکر می کنم ببخشید من زیاد سوال می کنم دلیل اش اینه که ماشین را تازه گرفتم نیاز به رسیدگی داره
    بعد از تنظیم سوپاپ ها صدای چک چک قطع شد اما مقداری دود آبی رنگ داره که بعد از حدودا یک ربع قطع میشه احتمال دادم از لاستیک سوپاپ ها باشه رفتم سراغشان اما اصلا هیچ کدامشان لاستیک سوپاپ ندارن با مکانیکی که هرزگاهی ماشین آمریکایی تعمییر می کنه صحبت کردم گفت شورلت به صورت فابریک لاستیک سوپاپ انتهایی نداره فقط بالای سوپاپ اورینگ می خوره اما بیوک لاستیک سوپاپ انتهایی را داره که بهش کاسه ای یا چتری میگن که دورش فنر داره که موجب میشه از جایش بیرون نیاد از دوستان کسی تجربه استفاده از لاسیک سوپاپ را داره آیا نیاز هست ازش استفاده بشه یا فقط اورینگ کافی هست یعنی مکانیک درست میگه

20. 2 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 7 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 7 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •