تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1126 از 1129 اولاول ... 12662610261076111611221123112411251126112711281129 آخرآخر
نمايش نتايج 11,251 به 11,260 از 11289

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام به برو بچهای آمریکایی سوار
    میخوام یکی از تجربه هامو در اختیارتون بزارم که خدایی نکرده تو جاده براتون اتفاق نیوفته
    چند وقت پیش هوا خیلی عالی خنک بود که با یکی ازد دوستان صمیمی رفتم از خونه که اهوازه رفتیم ابادان توی راه ماشین فول بنزین کردم و روندمش تا آبادان و کلی هم چرخیدیم تا 8 شب که دیگه هوا تاریک شده بود تصمیم گرفتیم برگردیم اهواز خلاصه رفتیم یه قهوه خوردیم استارت زدیم راه افتادیم که نزدیکای پلیس راه بود کنار گارد ریل ها داشتم حرکت میکردم با صدای ضبط زیاد که صدای تق تق از توی موتور شنیدم سرعت کم کردم زدم کنار دیدم وقتی گاز میدم از توی کاربراتور صدای تق تق خیلی زیاد می آمد و دود بنزین با بالای کاربراتور خارج میشد همراه با صدای زیاد ، اولش ترسیدم گفتم نکنه ماشین پیستون ترکونده یا اینکه صدای سوپاپه با همون حالت روندمش اومدم کنار پلیس راه که امنیت باشه و روشن باشه . در نظر داشته باشید که اگه از این ماشین های مرد دارین حتما توی ماشین ابزار کامل داشته باشین . خلاصه رفتم اولش سراغ کاربراتور بازش کردم کاملا چپش کردم حدسم این بود که بنزیکی که زدم شاید آب توش باشه یا شاید آشغال رفته توی ژیگلور ها که ماشین صاف کار نمیکنه که حدسم اشتباه بود کاربراتور بستم روشن کردم که فایده نداشت همون حالت بود بعدش رفتم سراغ شمع ها یکی یکی وایر شمع ها رو کشیدم تا ببینم ماشین چطور کار میکنه که متوجه شدم ماشین داره 4 سیلندر کار میکنه شمع 1 و 2 از سمت جلوی ماشین کار نمیکرد شمع داشتم نصب کردم و بازم روشن کردم و باز به همین حالت بود فرقی نکرد شکم رفت به سوپاپ گفتم این سوپاپ چسونده و نمیتونه بنزین رو بسوزونه که بنزین از مینی فول برمیگرده از کاربراتور خارج میشه توی همون جاده قالپاق موتور باز کردم و پیچ های تپت ها رو تا جایی که جا داشت شل کردم و با یه تخته محکم کوبیدم روش روی تا شل کنه که اگه آشغالی یا اینکه سوختگی توش باشه بریزه پایین روی 2 تا سیلندر همین کارون کردم و روشن کردیم موتور لرزش داشت با همون روشن بودن پیچ های تپت ها رو شل سفت کردم تا فیلرش گرفته بشه و موتور صاف صاف شده اینقدر صاف شد که میشد یه لیوان آب بزاری روی موتور جوری صاف شد که مکانیکی که بردم پیشش هر کاری کرد نتونست با این همه اداعایی که داشت . خلاصه اون تق تق و اون صدا ها از بین رفتن یه مقدار هم دلکو رو تنظیم تر کردم موتور واقعا صاف شد و بی صدا شد بستمش روندمش تا اهواز بدون مشکل .
    میخوام اینو بگم که این ماشین ها واقعا کسی رو جدا نمیزارم و اگرم بمونی تو راه همیشه ابزار همراهت باشه چون خودت میتونی درستش کنی موتورهای خیلی ساده ای دارن اصلا هیچیش برقی و کامپیوتری نیست و به صورت مکانیکی عمل میکنه و خیلی ساده اس .

2. 5 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

بالا بر شیشه ها سمت راننده و شاگرد نسبتا خوب کار می کنن اما راضی کننده نیست اما سمت عقب بخصوص یکی از شیشه ها راحت پایین میاد اما بالا رفتنش باید با دست کمک کنم بیاد بالا حالا میشه اینا را تقویت کرد یا موتورشان را تعمیر کرد

4. 2 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بالا بر شیشه ها سمت راننده و شاگرد نسبتا خوب کار می کنن اما راضی کننده نیست اما سمت عقب بخصوص یکی از شیشه ها راحت پایین میاد اما بالا رفتنش باید با دست کمک کنم بیاد بالا حالا میشه اینا را تقویت کرد یا موتورشان را تعمیر کرد
    شیشه بالابر وسیله ای هست که موتورش در عین کوچک بودن، آمپر نسبتا زیادی میکشه و باید برق قوی و اتصالات سالم و تمیز داشته باشه. اول محل اتصال سیمها و فیشها و اتصال بدنه بالابر رو تمیز کنید که هیچ آلودگی و زنگ زدگی نداشته باشه. احتمالا مشکل حل میشه. اگه نشد باید براش رله بزارین و یه سیم قوی مستقیم از سر باطری بیارین. (تقریبا همه پرایدهای مدل پایین هم این مشکل رو پیدا میکنن که با همین رله حل میشه و اصلا کیت آماده رله شیشه بالابر برای پراید تو بازار موجوده که میتونین از همون استفاده کنین فقط سوکتش به ماشین آمریکایی نمیخوره که باید سوکت رو حذف کنین و سیمها رو به هم متصل کنین).

6. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان
    ماشینم صبح ها که روشن میکنم یکم که گرم میشه بعد میزنم دنده عقب که حرکت کنم ولی توی دنده عقب نمیره خیلی گازش میدم تا دنده جا بره خیلی دیر جا میره یه صدایی میره که دنده میخواد جا بره ولی جا نمیره ولی وقتی میزنم توی D حرکت به جلو میره ولی به عقب نمیره . کسی تا حالا به همچین مشکلی بر خورده میتونید کمک کنید .
    توی گیربکسهای اتوماتیک، اغلب فرمانها و عملکردها با فشار روغن انجام و کنترل میشه لذا موقعی که یک فرمان یا عملکرد با تاخیر انجام میشه علتش ضعف فشار روغن هست.
    اگه در اغلب عملکردها تاخیر وجود داره به احتمال زیاد اویل پمپ گیربکس ضعیف شده و نیاز به تعمیر داره ولی اگر مثل ماشین شما مثلا فقط فرمان دنده عقب با تاخیر انجام میشه، به احتمال زیاد کانالهای روغن مربوط به شفت و کاسه کلاچ دنده عقب گرفتگی داره و روغن خوب نمیرسه برای همین باید گاز بدین تا فشار بره بالا و روغن برسه.
    این یک خرابی رایج این گیربکسها هست و به خصوص تو سالهای اخیر که کیتهای گیربکس بی کیفیت معروف به صفحه سیاه زیاد استفاده میشه، گریبانگیر خیلی ها شده. برای رفع اون باید ساعت گیربکس پیاده و خوب شستشو بشه تا گل و لجن سیاه رنگ داخل کانالهای روغن کاملا بیرون بیاد (اگرچه بهتره گیربکس کامل پیاده و کلیه قسمتها پاکسازی بشه).
    البته قبل از این قضایا بهتره از کیفیت روغن گیربکس مطمئن بشین چون اگه کارکردش زیاد باشه غلظت و کیفیتش پایین میاد و چنین مشکلاتی ایجاد میکنه.
    Last edited by hamid-48; 28-02-2024 at 08:04.

8. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

................
    Last edited by hamid-48; 27-02-2024 at 12:11. دليل: تکرار

10. این کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام.ممنونم از شما.بله به احتمال زیاد مشکل از سرسیلندر باشه.چون یه ترک ریز داشت کف سرسیلندر.کسی از دوستان سراغ نداره سرسیلندر شورلت نوا؟؟دم عید هم هست و اوضاع یکم نابسامان.یا جاییو سراغ دارین بفرستم برا ترمیم؟ممنون میشم از همگی.باتشکر
    همون ترک به داخل محفظه احتراق یکی از سیلندرها راه پیدا کرده و باعث خروج کمپرس و جرقه انفجار میشه. با این ترتیب بعیده که قابل تعمیر باشه ولی با این حال بد نیست به کارگاه هایی که دوخت و بازسازی سیلندر انجام میدن نشون بدین شاید شد.
    آگهی فروش سرسیلندر نوا توی سایت دیوار گهگاهی میبینم و قیمتی حدود 10 تومن میزنن (البته تا 15 تومن هم دیدم) که البته اغلب به شکل کامل و آماده نصب هستن ولی اگه سرسیلندر سالم و قیمت مناسب به صورت لخت هم پیدا کنین میتونین با سوپاپ و فنر و اسبکهای خودتون جمعش کنین.
    استوک فروشهای تهران و اصفهان هم همه جورش رو دارن.

12. 3 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام حمید جان
    آخرش اینکه مشکل روغن ریزی رو پیدا کردی ؟
    و بعدش اینکه من خودم چند وقتی یبار موتور ماشین میشورم با گازائیل چون واقعا برق میندازه بعد یه آب تاید پر کف درست میکنم میرسم روش و با پمپ کارواش کاملا میشورمش و بعدش با بلورو هوا میگیرم و تا یکی دو ساعت میزارم خاموش باشه و بعدش با چند بار استارت زدن راحت روشن میشه
    سلام متقابل و عرض ارادت
    در مورد روغن ریزی باید بگم بله مشکل از همون واشر کارتل گیربکس هست و بقیه جاها مثل محل اتصال سیم سبقت یا لوله های خنک کن روغن یا گاورنر که بعضا محل نشت روغن هستن کاملا تمیز و خشک موندن.
    جالبه که چندی پیش توسط یکی از بنام ترین مکانیکهای امریکایی تهران کارتل گیربکس باز شد و پس از صافکاری کارتل در کارگاه پرسکاری و استفاده از واشر نو خوب، مجددا نصب شد ولی بعد از اون شدت روغن ریزی دوبرابر شده !!!!.
    در مورد موتور شویی، اگه با احتیاط و حجم آب کم یا زمان کوتاه انجام بشه مشکلی پیش نمیاد و خودم هم قبلا دوبار این کار رو کرده بودم و مشکلی پیش نیومد ولی اینبار خیلی طولانی شد و آب به داخل دلکو و دینام نفوذ کرد. البته اگر قبل از استارت زدن همه جا رو خشک میکردم شاید اینقدر مصیبت نمیشد ولی کارواش عمومی بود و باید زودتر روی چال رو خالی میکردم.

14. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

توی گیربکسهای اتوماتیک، اغلب فرمانها و عملکردها با فشار روغن انجام و کنترل میشه لذا موقعی که یک فرمان یا عملکرد با تاخیر انجام میشه علتش ضعف فشار روغن هست.
    اگه در اغلب عملکردها تاخیر وجود داره به احتمال زیاد اویل پمپ گیربکس ضعیف شده و نیاز به تعمیر داره ولی اگر مثل ماشین شما مثلا فقط فرمان دنده عقب با تاخیر انجام میشه، به احتمال زیاد کانالهای روغن مربوط به شفت و کاسه کلاچ دنده عقب گرفتگی داره و روغن خوب نمیرسه برای همین باید گاز بدین تا فشار بره بالا و روغن برسه.
    این یک خرابی رایج این گیربکسها هست و به خصوص تو سالهای اخیر که کیتهای گیربکس بی کیفیت معروف به صفحه سیاه زیاد استفاده میشه، گریبانگیر خیلی ها شده. برای رفع اون باید ساعت گیربکس پیاده و خوب شستشو بشه تا گل و لجن سیاه رنگ داخل کانالهای روغن کاملا بیرون بیاد (اگرچه بهتره گیربکس کامل پیاده و کلیه قسمتها پاکسازی بشه).
    البته قبل از این قضایا بهتره از کیفیت روغن گیربکس مطمئن بشین چون اگه کارکردش زیاد باشه غلظت و کیفیتش پایین میاد و چنین مشکلاتی ایجاد میکنه.
    ممنون از راهنماییت پیاده کردن گیربکس کار ساده راحتی نیست که خودم انجامش بدم چال سرویس میخواد که ندارم ولی فرصت بشه باید ببرم مکانیک یه سرویس کامل کنه .

16. این کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

در حال جمع کردن موتور نوا هستم میل سوپاپ ، بادامک های هوا 0.7 و دود 0.9 میلیمتر افتاده پایین . یکی دیگه دارم که نسبت به این خوبه منتها در قسمت وسط ( جای بوش دوم و سوم مقدار جزیی تاب داره) به نظرتون این دو میل سوپاپ ها قابل استفاده هستند آیا این مقدار که افتاده پایین که زیر 1 میلیمتر هست باعث کاهش قدرت موتور میشه یا آنچنان تاثیری نداره؟
    انتهای پیچ های سرسیلندر وقتی که بسته میشه با ضدیخ در تماس هستش چه توصیه ای برای آب بند کردن پیچ ها دارید؟ با تشکر فراوان

18. این کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

در حال جمع کردن موتور نوا هستم میل سوپاپ ، بادامک های هوا 0.7 و دود 0.9 میلیمتر افتاده پایین . یکی دیگه دارم که نسبت به این خوبه منتها در قسمت وسط ( جای بوش دوم و سوم مقدار جزیی تاب داره) به نظرتون این دو میل سوپاپ ها قابل استفاده هستند آیا این مقدار که افتاده پایین که زیر 1 میلیمتر هست باعث کاهش قدرت موتور میشه یا آنچنان تاثیری نداره؟
    انتهای پیچ های سرسیلندر وقتی که بسته میشه با ضدیخ در تماس هستش چه توصیه ای برای آب بند کردن پیچ ها دارید؟ با تشکر فراوان
    به سلامتی انشاالله
    ظاهرا موضوع خیلی تخصصی هست و باید کسانی که تجربه کافی روی تعمیر موتورهای جی ام دارن نظر بدن. البته اگه منظورتون از پایین افتادن اینه که بادامک ها خورده شدن یا به اصطلاح میل سوپاپ کچل کرده، فکر میکنم مقادیری که گفتین زیاده و اون میل سوپاپ قابل استفاده نباشه چون وقتی کف اسپیندل ها یا استکانی ها حتی خیلی کمتر از این مقادیر خورده میشه میگن باید عوض بشه چون تو عملکرد سوپاپ خیلی تاثیر داره.
    میل سوپاپهای تقویتی افترمارکت هم طوری طراحی میشن که مقدار باز شدن و مدت زمان باز بودن سوپاپ (lift & duration) رو بیشتر بکنه چون تو راندمان موتور خیلی تاثیر داره.
    در رابطه با پیچهای سرسیلندر، قاعدتا اصلا نباید وارد محفظه آب سیلندر بشن و انتهای سوراخ پیچ باید بن بست باشه. آیا همه پیچها اینطور با آب تماس دارن؟

20. 2 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •