تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1129 از 1129 اولاول ... 12962910291079111911251126112711281129
نمايش نتايج 11,281 به 11,289 از 11289

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه hamid-48's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2022
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

[QUOTE=امید فریوری;9198852]خیلی ممنون لطف کردین. چک می کنم ... ببینم درست می شه یا نه. بیزر من هم کار نمی کنه
    جدا چک کردم درست بود صدا می داد ولی انگار از سیم هاش هست اون جدولش چجوری هست مرحله مرحله چک کنم؟!

- - - Updated - - -

خواهش میکنم، انشاالله مشکل حل میشه.
    در رابطه با بیزر، من هم همین مشکل رو دارم و بیزر رو جدا چک میکنم کار میکنه ولی روی ماشین نه.
    عملکرد بیزر به این شکله که فقط موقعی که سویچ روی ماشین هست برقش وصله و با باز کردن درب راننده، از طریق کلید لادری، منفی هم وصل میشه و بیزر صدا میده. اگه دقت کنین کلید لادری راننده هم دوتا سیم بهش وصله که یکیش مال چراغ سقف و اون یکی مال همین بیزر هست در حالی که سمت شاگرد تک سیم هست فقط برای چراغ سقف.
    اگه میخواین مرحله به مرحله جلو برین اول کلید لادری رو چک کنین که هر دوتا سیم بهش وصل باشه و عمل هم بکنه. الان چراغ سقف شما موقع باز کردن در روشن میشه؟ منظورم اینه که کلید لادری عمل میکنه؟ اگه عمل نمیکنه که شانس آوردین چون راه اندازی اون بسیار راحت تر از کارهای دیگه هست. اگه کلید عمل میکنه و سیمها هم بهش وصل هست اونوقت باید برین سراغ مدار سیمکشی.
    راستش عیب یابی و تعمیرات سیمکشی قسمت کنده فرمان و جعبه فیوز و زیر داشبورد این ماشینها قدری بدقلق و سخته و چون جای خیلی بدی هم قرار داره و باید درازکش بری زیر داشبورد، آدم رو زود خسته میکنه. برای همین من قید بیزر رو زدم و عطاش رو به لقاش بخشیدم. ولی شما زود میدان رو خالی نکنین و با تلاش و حوصله موفق به حل مشکل خواهید شد.

2. 4 کاربر از hamid-48 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود همقطاران گرامی

در مورد بیزر، این احتمال بسیار زیاده که مشکل از بخشهای اتصال کوتاه مدار برق بیزر باشه. به این معنی که در محلهایی که باید کنتاکت انجام بشود تا جریان برق برقرار شده و بیزر فعال شود، ایرادی وجود دارد.
    بطور مثال بیزر مربوط به سوئیچ استارت ، که اگر سوئیچ بر روی ماشین و در محل مغزی مکانیکی استارت، باقی مانده باشد و راننده بعد از خاموش کردن اتومبیل ، فراموش کند که سوئیچ را بردارد، بیزر مربوط به آن شروع به صدا کردن میکند ( در زمانی که درب باز شود).

چیزی که من متوجه شدم، در انتهای بخش مکانیکی سوئیچ استارت، که Ignition Cylinder Lock Switch
    نامیده میشود

دو بخش فلزی بسیار باریک در ستون فرمان نصب شده که زمان ورود سوئیچ به بخش مکانیکی، این دو قطعه فلز به هم برخورد کرده و مدار برق کامل شده و بیزر فعال میشود، البته قبل از استارت زدن و روشن شدن اتومبیل.

تصویر از نت پیدا کردم و ممکنه با نمونه اتومبیلهای ما کمی تفاوت داشته باشد، اما در نهایت با باز کردن غربیلک و جدا سازی بخشهای مربوطه، نهایتا به این کنتاکتها خواهید رسید( یا چیزی تقریبا مشابه آنها) که با چند آزمایش آزمون و خطا، به احتمال زیاد مشکل بیزر سوئیچ در این بخش حل خواهد شد.

4. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2022

پيش فرض

خیلی ممنون از راهنماییتون. دو تا سیم سره جاش هست در رو هم که باز می کنم همه چی درسته فقط بیزر کار نمی کنه

- - - Updated - - -

خیلی ممنون از راهنماییتون. دو تا سیم سره جاش هست در رو هم که باز می کنم همه چی درسته فقط بیزر کار نمی کنه

- - - Updated - - -

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2022
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

درود وقت دوستان بخیر
    موتور نوا من گویا دو سیلندرش کار نمیکنه شمع و وایر و دلکو چک کردم سالم بود.
    میشه روی نوا به جای موتور ۶ سیلندر خطی یه موتور ۳۵۰ نصب کرد؟
    قیمت موتور ۶ سیلندر و ۸ سیلندر الان حدودا تو چه رنجی هستن؟
    سلام دوست عزیز
    منم همین مشکل داشتم ولی یک سلندرم از کار افتاد اولش فکر میکردم از کاربراتور ولی بعد از کشیدن وایر شمع ها متوجه شدم از سلیندر حالا تجربه رو بهت میگم
    درب قالپاق بازش کن بعد ببین کدوم سیلندر کار نمیکه ماشین روشن کن و مهرهای تپت ها رو شل کن و سفت کن اگر بازم دیدی حل نشد شمع رو از جای خودش دربیار و با سورنگ تنر فوری بریز داخل سیلندر بزار بمونه و با یک سیخ جیگری )بخاطر اینکه باریکه ( خم کنید و سعی کنید دور سوپاپ رو بتراشید احتمال ابنکه دور سوپاپ چربی سفت شده باشه کامل تمیز کنید و ببنید دوباره روشن کنید و با مهرهای تپت ها شل و سفت کنید این کارو چندبار تکرار کن به نتیجه میرسی من این مشکل داشتم خودم تو بیابون حلش کردم .

7. 3 کاربر از mamal3899 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2022

پيش فرض

ارادت بزرگوار، ممنون از راهنمایی حتما چیزی که گفتین رو انجام میدم فقط این تیکه که دور سوپاپ تمیز و تراشیده بشه رو دقیقا متوجه نشدم که کجاش باید مورد تمیزکاری قرار بگیره

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام و ارادت خدمت دوستان و استادان عزیز
    گیربکس ماشینم افتاده روغن ریزی شدید به طوری که شب پارک کنم صبح تا شعاع 30 سانتی زیر گیربکس روغن ریخته
    خودم زیر ماشینو نگاه کردم متوجه شدم از گیج روغنه اونجایی که لوله گیج روغن میخوره روی کارتل گیربکس دقیقا اونجا
    شما دوستان نظرتون چیه ایا میتونم بدون چال سرویس درستش کنم؟ با خرک یا اینکه بدم گیربکس رو پیاده کنن
    و اینکه راه درمانش چطوریه؟ باید در بیاد واشر با چسب بخوره یا کلا عوض شه.
    سپاس و ارادت.

10. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام و ارادت خدمت دوستان و استادان عزیز
    گیربکس ماشینم افتاده روغن ریزی شدید به طوری که شب پارک کنم صبح تا شعاع 30 سانتی زیر گیربکس روغن ریخته
    خودم زیر ماشینو نگاه کردم متوجه شدم از گیج روغنه اونجایی که لوله گیج روغن میخوره روی کارتل گیربکس دقیقا اونجا
    شما دوستان نظرتون چیه ایا میتونم بدون چال سرویس درستش کنم؟ با خرک یا اینکه بدم گیربکس رو پیاده کنن
    و اینکه راه درمانش چطوریه؟ باید در بیاد واشر با چسب بخوره یا کلا عوض شه.
    سپاس و ارادت.

لوله گیج را از روی گیربکس باز کنید. احتمالا قبلا انجام دادید و کار مشکلی نیست، فقط با یک پیچ به بدنه سیلندر متصل شده. یک اورینگ در انتهای لین لوله قرار دارد، با نمونه کاملا مشابه نو تعویض کنید،

حتما قبل از چسب زدن، تمام ناحیه محل تماس چسب را کاملا تمیز و خشک کنید.، بعد از نصب ، چند ساعت اجازه بدید تا کاملا خشک شود.

احتمال بعدی، نشت از سیم سبقت هست که بواسطه فرسودگی سیم سبقت( در بخش روکش و عمدتا محل اتصال روکش به پایه فلزی سیم سبقت) رخ میدهد.
    حتما با یک سیم سبقت با کیفیت تعویض کنید، نمونه های ایرانی کیفیت خوبی ندارند، اگر پیدا کردید ، تایوانی و یا حتی مکزیکی استفاده کنید.
    انهای آن هم مثل لوله گیج، اورینگ نصب شده که آنهم با کمی چسب ، میتواند نشت روغن را بسیار کاهش یا رفع کند

12. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

در ادامه مطالب جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    یک مدل دیگه از گیربکس ها هست که لوله گیج اورینگ ندارن مثل گیربکس ماشین خودم
    اگر گیربکس شما از مدلی باشه که جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] فرمودن کارتون خیلی راحتره اما اگر از مدل ماشینم باشه به احتما قوی لاستیک دور لوله گیج خراب شده یا مقدرای جا به جا شده که داره نشت می کنه این نوع لاستیک بین لوله و پوسته گیربکس قرار میگیره و آب بند می کنه فرق اش با نمونه اورینگی اینه که سطح بسیار بیشتری از لوله گیج را در بر میگیره و خوب آب بند می کنه بهتره از لوازم فروشی ها تهیه کنید دو مدل هست یکی تمام لاستیکی و دیگری نیمه فلزی ولاستیکی
    تعویض اش کار پیچیده ای نیست بهتره در مرحله اول قسمتهایی که نشتی داره و روغنی هست خوب تمیز کنید زیر کارتل تشت بزرگی بزارید وپیچهای کارتل را باز کرده و روغن را خالی کنید کاپوت را بالا بزنید
    لوله گیج با یک پیچ به سیلندر بسته شده اون رو باز کنید و لوله را بیرون بکشید
    لاستیک قبلی رو در بیارید و جدید را جایگزین کنید البته قبل اش مقدار خیلی کمی چسب مزدا دور لاستیک بزنید و لوله را نصب کنید این روش برای نمونه تمام لاستیکی هستش

اما اگر نمونه نیمه فلزی و لاستیکی گرفته باشید این مراحل رو انجام بدید اما هنگام جا زدن لوله بهتره اون رو مقداری با شعله گرم کنید و جا بزنید بعد دور لوله و لاستیک
    رو چسب مزدا بزنید

شما که کارتل را باز کردید بهتره فیلتر مربع گیربکس که با دو پیچ دو سو بسته شده را باز کنید اگر توری اون فلزی(برنجی) بود بشورید اگر سوراخ شدگی نداشت با واشر نصب کنید
    اگر فلزی نبود ببینید کثیفه با واشراش تعویض کنید ، واشر کارتل را اکثر لوازم فروش به صورت بسته بندی دارن ( فیلترمربع+ واشر فیلتر + واشر کارتل) اما واشر کارتل ها نازک و چوب پنبه ای هست و کیفیت خوبی ندارن بهتره که فیتلر را بگیرید و کارتل را به واشر بری ببرید و بگید واشر نسوز 3 میل ببره این نوع واشرها سال ها بدون نشتی کار می کنه و همچنین از روی نمونه واشر فیلتر مربع هم ببره

قبل از نصب واشر کارتل
    از هر دوسمت اش مقداری چسب مزدا بزنید و پیچ ها را ببندید اجازه بدید چند ساعت بمونه تا چسب خشک بشه بعد روغن بریزید بعد از روشن کردن ماشین و گرم شدن روغن گیربکس را چک کنید اگر کم بود از همان روغن قبلی تهیه و اضافه کنید.

14. 2 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

از اقا علی و جناب kcnc سپاس گذارم همیشه به بهترین شکل مارو راهنمایی میکنن.
    پس با این حساب خودم میتونم درستش کنم و کارتل رو هم بعد چند سال خوبه که باز کنم.
    بازم ممنون از وقتی که گذاشتید.

16. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (1 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

1. سعید۵۷۰۰

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •