PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بین ریو و سمند lx دوم رو بگیرم(فوری)

stam
08-03-2010, 02:29
سلام
میخوام تا قبل عید ماشینمو عوض کنم (پراید)ولی تو این دو ماشین گیر کردم یکی راهنمایی کنه لطفا
ممنونم
سمندlx یا ریو

mehdi-2009
08-03-2010, 16:50
به نظرمن lx را بگیری بهتره.چون هم جادارتره وهم قدرت وسرعت بیشتری داره
البته اگه مصرف سوخت ماشین برات مهمه ریو بهترین گزینه است.:11:

Amin-Nasim
08-03-2010, 17:38
به نظر من هم سمند lx بگیر چون
به نظر من ظاهر قشنگتری نسبت به ریو داره
و جاداره
موتورش از ریو قوی تر است

eblis2007
08-03-2010, 17:51
منم با سمند lx موافقم . امکاناتش بیشتر از ریو هست فکر کنم .

MoHaMaD ZaNd
08-03-2010, 22:00
دوست عزيز من بهتون سمند ال ايكس سال رو پيشنهاد ميدم !!! ولي بهتره شما انتظاراتتونو از ماشين بگين !!!
درضمن خدمت دوستان هم عرض كنم كه قدرت موتور ريو و سمند ال ايكس دقيقا برابره و اينكه موتور ريو از موتور سمند به روز تره و داراي سيستم DOHC هست !!!!

stam
09-03-2010, 02:42
دوست عزيز من بهتون سمند ال ايكس سال رو پيشنهاد ميدم !!! ولي بهتره شما انتظاراتتونو از ماشين بگين !!!
درضمن خدمت دوستان هم عرض كنم كه قدرت موتور ريو و سمند ال ايكس دقيقا برابره و اينكه موتور ريو از موتور سمند به روز تره و داراي سيستم DOHC هست !!!!

این dohc چیه میشه راجع بهش بیشتر توضیج بدید
بیشتر ظاهر برام مهمه میخوام اسپرتش کنم
و البته میخوام کم خرجم باشه قطعاتش فراوون باشه

hamed malekpour
09-03-2010, 15:06
به نظر من هم سمند بهتر از ریو است سمند ال اک 15ملیونه ولی ریو 13ملیون؟

arashaga
09-03-2010, 16:31

يعني اينكه موتور ريو 16 سوپاپ هستش، در هر سيلندر 2 ورودي هوا و 2 ورودي بنزين و اين يعني
تنفس و تغذيه بهتر موتور و در نتيجه شتاب و كشش بيشتر. ولي در سمند همون سيستم قديمي
8 سوپاپ وجود داره. ولي مصرف سمند خيلي هم بالاست.

MCI
09-03-2010, 19:00
به نظر من ریو بگیری بهتره .
از لحاظ ایمنی و موتور بروز تر هستش نسبت به سمند

pooria.rio
09-03-2010, 19:13

خوبببب
:دی
اگه میخوای اسپرت کنی که دیگه ریو خورااااکه :دی
چیزای جالبی آدم میشنوه اینجا ،سمند پرشتاب تره،پرسرعت تره،پرقدرت تره :دی :27:
حالا این اطلاعات از کجا میاد نمیدونم :10:
سمند ال اکس تجهیزات بیشتری نسبت به ریو داره،اما مصرف سوختش بالاتره،طراحیش قدیمی تره،موتور که دیگه چه عرض کنم،قیافه هم که دیگه کاملا سلیقه ایه،اما اگه میخواین ریو رو ببینین با لاستیک پهن ببینین،نا با 175 /13 :2:

در مورد سیستم DOHC هم تو گوگل سرچ کنین،اولین سایتی که میاد مطالب خوبی داره،اما شیلتره،دیدم لینکش رو نزارم اینجا بهتره،خودتون برین بخونین

MoHaMaD ZaNd
09-03-2010, 20:05
سيستم DOHC در واقع كار همون سيستم CVVT الان رو انجام ميده . منتها تكنولوژي DOCH از CVVT قديمي تره !!!
بزار من يه چيزي بگم !!!
مزاياي ريو :
موتور به روز تر و بهتر
مصرف كمتر
شتاب بهتر
كيفيت بهتر قطعات
( پوريا جان من ديگه يادم نمياد ، اگه چيزي يادت اومد بگو )

مزاياي سمند ال ايكس :
ترمز بهتر ( ABS+EBD )
هندلينگ بهتر
پايداري بيشتر توي سرعت هاي بالا
فراوون بودن و ارزون بودن قطعات
راحتي بيشتر سرنشينان ( البته به اين معني نيست كه ريو راحت نيست . من توي سمند راحت تر بودم . ممكنه دوستان نظر ديگه اي داشته باشن )
تزئينات داخلي بهتر ( البته جديد نيست ولي خوب ... )

از لحاظ قدرت هم كه ريو توي سايت نوشته شده 97 اسب بخار اما موتور سمند بعضي جاها 97 اسب نوشته شده و بعضي جاها هم 100 اسب .
سوال ديگه اي بود در خدمتم !!!

ghahremanimehdi
09-03-2010, 20:31
Double overhead camshaft

A double overhead camshaft valve train layout is characterized by two camshafts located within the cylinder head, one operating the inlet valves and one operating the exhaust valves. Some engines have more than one bank of cylinder heads (V8 and flat-four being two well-known examples) and these have more than two camshafts in total, but they remain DOHC. The term "twin cam" is imprecise, but will normally refer to a DOHC engine. Some manufacturers still managed to use a SOHC in 4-valve layouts. Honda for instance with the later half of the D16 family, this is usually done to reduce overall costs. Also not all DOHC engines are multivalve engines—DOHC was common in two valve per cylinder heads for decades before multivalve heads appeared. Today, however, DOHC is synonymous with multi-valve heads since almost all DOHC engines have between three and five valves per cylinder.[1]

pooria.rio
09-03-2010, 22:15
سيستم DOHC در واقع كار همون سيستم CVVT الان رو انجام ميده . منتها تكنولوژي DOCH از CVVT قديمي تره !!!
بزار من يه چيزي بگم !!!
مزاياي ريو :
موتور به روز تر و بهتر
مصرف كمتر
شتاب بهتر
كيفيت بهتر قطعات
( پوريا جان من ديگه يادم نمياد ، اگه چيزي يادت اومد بگو )

مزاياي سمند ال ايكس :
ترمز بهتر ( ABS+EBD )
هندلينگ بهتر
پايداري بيشتر توي سرعت هاي بالا
فراوون بودن و ارزون بودن قطعات
راحتي بيشتر سرنشينان ( البته به اين معني نيست كه ريو راحت نيست . من توي سمند راحت تر بودم . ممكنه دوستان نظر ديگه اي داشته باشن )
تزئينات داخلي بهتر ( البته جديد نيست ولي خوب ... )

از لحاظ قدرت هم كه ريو توي سايت نوشته شده 97 اسب بخار اما موتور سمند بعضي جاها 97 اسب نوشته شده و بعضي جاها هم 100 اسب .
سوال ديگه اي بود در خدمتم !!!

مخلص آقا محمد
:10:
ترمز رو باهات پایم :دی
فراوونی و ارزونی قطعات سمند رو هم همینطور
اما پایداری و و هندلینگشون:من تو سرعت بالا سمند رو تست نکردم ولی ریو (با لاستیک مناسب خودش رینگ 15 ) تا 180 که ما باهاش رفتیم واقعا رام بود،اصلا گیج نمیزد
سر پیچ ها هم خداییش خیلی خوب جمع میشه
جاداری اتاق رو هم قبول دارم سمند جادارتره،اما داشبوردش هر سری که من میشینم گیر میکنه به پام :دی
اما ریو اینطور نیست (به نظر شخصی من) توی ریو از فضا بهتر استفاده شده،با توجه به طول و عرض کمترش

به قول خودت ،این دوستمون اول باید بگه چی میخواد از ماشین تا همگی با هم بتونیم بهتر رهنماییش کنیم
:46::10:

stam
10-03-2010, 15:42
مخلص آقا محمد
ترمز رو باهات پایم :دی
فراوونی و ارزونی قطعات سمند رو هم همینطور
اما پایداری و و هندلینگشون:من تو سرعت بالا سمند رو تست نکردم ولی ریو (با لاستیک مناسب خودش رینگ 15 ) تا 180 که ما باهاش رفتیم واقعا رام بود،اصلا گیج نمیزد
سر پیچ ها هم خداییش خیلی خوب جمع میشه
جاداری اتاق رو هم قبول دارم سمند جادارتره،اما داشبوردش هر سری که من میشینم گیر میکنه به پام :دی
اما ریو اینطور نیست (به نظر شخصی من) توی ریو از فضا بهتر استفاده شده،با توجه به طول و عرض کمترش

به قول خودت ،این دوستمون اول باید بگه چی میخواد از ماشین تا همگی با هم بتونیم بهتر رهنماییش کنیم
:46::10:

مرسی
ولی من که گفتم از ماشینم چی میخوام!
چون میخوام اسپرتش کنم میخوام یه ماشینی باشه که اسپرت خورش خوب باشه
و البته از این ماشینا نباشه که زود بیفته به خرج.(کم خرج باشه یا حداقل دیر خرج باشه)
در ضمن رانندگی توش راحت باشه(البته منظورم نسبی هستش)
خیلی هم جا دار بودن برام مهم نیست چون مجردم
در ضمن اگه فکر میکنید هیچکدوم اینا خوب نیست و یه چیز دیگه بهتره خوشحال میشم راهنماییم کنید ممنون
چون حتما باید تا قبل عید بگیرم
پیشتر ممنونم

در ضمن من از یکی از دوستان که تو نمایندگی ایرانخودرو هست پرسیدم میگه یکی از بزرگترین ایرادهای lx ترمز abs اش هست که؟

MoHaMaD ZaNd
10-03-2010, 16:55
در ضمن من از یکی از دوستان که تو نمایندگی ایرانخودرو هست پرسیدم میگه یکی از بزرگترین ایرادهای lx ترمز abs اش هست که؟
دوست من اشتباه به عرضتون رسوندن !!
شايد منظورش LX هاي سري اول هست !!!
الان هيچكدوم مشكل ندارن !!!
در مورد اسپورت خوري هم من با سمند موافقم . پوريا هم با ريو موافقه !!!! :31:
در كل اين چيزي كه شما ميگي به سليقتون بستگي داره .

AmiRreZA_RAcEr
10-03-2010, 18:47
samand lx .... از ریو زیاد خوشم نمیاد مخصوصا امروز که یه خاطره بد ( شوخیه البته !!! چندتا از بچه ها در جریانش هستند ) ازش به دلم موند !

pooria.rio
10-03-2010, 19:04
مرسی
ولی من که گفتم از ماشینم چی میخوام!
چون میخوام اسپرتش کنم میخوام یه ماشینی باشه که اسپرت خورش خوب باشه
و البته از این ماشینا نباشه که زود بیفته به خرج.(کم خرج باشه یا حداقل دیر خرج باشه)
در ضمن رانندگی توش راحت باشه(البته منظورم نسبی هستش)
خیلی هم جا دار بودن برام مهم نیست چون مجردم
در ضمن اگه فکر میکنید هیچکدوم اینا خوب نیست و یه چیز دیگه بهتره خوشحال میشم راهنماییم کنید ممنون
چون حتما باید تا قبل عید بگیرم
پیشتر ممنونم

عزیز ریو سپرت خوذش خیلی خوبه
90 و اندی درصد از قطعاتش هم کماکان کره ایه،پس مطمئنن دیرتر از سمند که درصد داخلی سازیش بالاتره به خرج میفته،صندلی هاشم نرم و راحته :دی پس رانندگیشم خوبه،فرمونشم که نرمه :دی
اگه واست دسته دو بودن مهم نیست قید هردوتاشون رو بزن 206 تیپ 5 بگیر،اما اگه میخوای صفر بگیری من نظرم روی ریو هستش

ess_1362
12-03-2010, 19:17
خوب راستش من بخاطر کیفیت بهتر ریو را پیشنهاد میدم

من از قضا پشت هر دوش نشستم

سمند :

راحتی کمی بیشتر

مصرف بیشتر

استهلاک بالاتر

کیفیت پایین تر در مونتاژ

ریو :

ترمز متوسط

هندلینگ نسبتا رضایت بخش

کمی در رانندگی سفت هست (سیستم تعلیق)

سرعت و شتاب معقول و مناسب(البته در حدو اندازه های خودش مثل سمند و ریو و...)

کیفیت تقریبا مناسب قطعات

استحکام بسیار بهتر اطاق و شاسی نسبت به سمند

استهلاک کمتر

D r i v e r
12-03-2010, 19:41
استحکام بسیار بهتر اطاق و شاسی نسبت به سمند

دوست عزیز ببخشید
ولی میشه بپرسم این مورد رو هم تست کردین؟

ess_1362
13-03-2010, 07:04
دوست عزیز ببخشید
ولی میشه بپرسم این مورد رو هم تست کردین؟

الزاما نه ولی فهمیدن ان موضوع کار چندان سختی نیست

شما کافی هست که هر دو ماشین را روی چاله ببرید و از قسمت جلو و جانبی زیر ماشین و کل شاسی را به دقت نگاه کنی

اینطوری متوجه میشی که ریو تمام دور ماشین بوسیله فولاد مستحکم شده که اگر یک تصادف متوسط از جلو داشته باشه میشه گفت فقط قسمت جلو آسیب می بینه و درها از رگلاژ و حالت طبیعی خارج نمیشن

البته سمند هم بصورت پیش فرض این لوله های فولادی استحکام دهنده را داشته ولی ایران خودرو برای سود بیشتر این لوله ها را باز کرده (البته خیلی وقته که این کار را می کنه) و مشتری هم متوجه نمیشه

متاسفانه سمند با یک تصادف متوسط از جلو نه تنها کل قسمت موتور زیر و رو میشه بلکه ضربه به راحتی به اتاق هم منتقل میشه و دربها از رگلاژ خارج میشن

راه دیگه فهمیدن این موضوع این هست که از صافکار جماعت سوال کنی که به شما توضیح میده که کدوم یکی از اینها از نظر شاسی و اتاق مستحکم تر هستند

MoHaMaD ZaNd
13-03-2010, 13:42
الزاما نه ولی فهمیدن ان موضوع کار چندان سختی نیست

شما کافی هست که هر دو ماشین را روی چاله ببرید و از قسمت جلو و جانبی زیر ماشین و کل شاسی را به دقت نگاه کنی

اینطوری متوجه میشی که ریو تمام دور ماشین بوسیله فولاد مستحکم شده که اگر یک تصادف متوسط از جلو داشته باشه میشه گفت فقط قسمت جلو آسیب می بینه و درها از رگلاژ و حالت طبیعی خارج نمیشن

البته سمند هم بصورت پیش فرض این لوله های فولادی استحکام دهنده را داشته ولی ایران خودرو برای سود بیشتر این لوله ها را باز کرده (البته خیلی وقته که این کار را می کنه) و مشتری هم متوجه نمیشه

متاسفانه سمند با یک تصادف متوسط از جلو نه تنها کل قسمت موتور زیر و رو میشه بلکه ضربه به راحتی به اتاق هم منتقل میشه و دربها از رگلاژ خارج میشن

راه دیگه فهمیدن این موضوع این هست که از صافکار جماعت سوال کنی که به شما توضیح میده که کدوم یکی از اینها از نظر شاسی و اتاق مستحکم تر هستند
دوست عزيزم اين ديگه از اون حرفا بود !!! به نظر من بهتره شما تست تصادف دو خودرو رو كه توي همين انجمن هست نگاهي بندازي !!!

MCI
13-03-2010, 14:03
ولی با تمام این حرف و حدیث ها ارزش خرید ریو از سمند بالاتره

MoHaMaD ZaNd
13-03-2010, 17:48
دوستان لطفا با دليل مدرك صحبت كنيد !!!
متشكرم !!!

AmiRreZA_RAcEr
13-03-2010, 20:56
من حرف شما رو قبول ندارم ...اصطحکام سمند از ریو بهتره
همچنین کیفیت قطعاتشون سمند بهتر نباشه بدتر نیست ...

spiring water
14-03-2010, 01:12
سلام.
100% RIO

my life is the coldest story I've ever told

pooria.rio
14-03-2010, 08:37
من حرف شما رو قبول ندارم ...اصطحکام سمند از ریو بهتره
همچنین کیفیت قطعاتشون سمند بهتر نباشه بدتر نیست ...

دوستااااااان
دیگه خواهشا جک نفرمایید :27:
آخه اگه شما وزارت صنایع رو قبول دارین،اونجا میتونین نمره منفی رو ببینین،دیگه همه چیز مشخصه ....
کیفیت هر ماشینی رو خواستین تو ایران بفهمین،دقیقا ارتیاط مستقیم داره با میزان داخل سازی شدنش،سمند رو دقیق نمیدونم اما مطمئنم بالای 60% هستش،اما ریو 90 و اندی درصد هنوز کره ای یه،من حتی چند جا دیدم اسم ریو رو که میخوان ببرن،میگن ریوی مونتاژی سایپا
قطعات کره و حتی بعضی جاها آلمانی مطمئنن کیفیت بهتری از قطعات ایرانی دارن،فکر نمیکنم دیگه جای بحث باشه تو این مورد
ضمنا در مورد استحکام بدنه هم به نظر من هم باید رفت پیش صافکار،من رفتم اتفاقا پرسیدم گفتش با اینکه ریو هم مثل 206 تقریبا شاسی نداره(میگفت دیگه چیزی بنام شاسی مثل اون ماشینای قدیمی تو این ماشینای جدید وجود نداره)اما دور تا دور ماشین تقریبا بلوک کشی شده،و خیلی محکمه،حتی از زیر بهم چوش های سرپاشی رو نشون داد،خیلی واقعا محکم و جون دار بودن،بدنش هم کاملا مشخصه،بدنه ی جون داریه،از لحاظ وزن هم ریو 1153 کیلو هستش و سمند 1200
که اختلاف فاحشی با هم ندارن
موفق باشین :10:

MoHaMaD ZaNd
14-03-2010, 20:17
دوستان خدايي ديگه كيفيت ريو معلومه از سمند بالاتره !!! :31:
10 درصد در مقابل 87 درصد !!! ( داخلي سازي )
البته من خيلي با اين موافق نيستم كه هرچي داخلي بشه بدتر ميشه . چون ما 2 سال سمند ال ايكس داريم بيچاره به جز روغن و بنزين ديگه چيزي خرجش نكرديم !!!

AmiRreZA_RAcEr
15-03-2010, 01:35
دوستااااااان
دیگه خواهشا جک نفرمایید :27:
آخه اگه شما وزارت صنایع رو قبول دارین،اونجا میتونین نمره منفی رو ببینین،دیگه همه چیز مشخصه ....
کیفیت هر ماشینی رو خواستین تو ایران بفهمین،دقیقا ارتیاط مستقیم داره با میزان داخل سازی شدنش،سمند رو دقیق نمیدونم اما مطمئنم بالای 60% هستش،اما ریو 90 و اندی درصد هنوز کره ای یه،من حتی چند جا دیدم اسم ریو رو که میخوان ببرن،میگن ریوی مونتاژی سایپا
قطعات کره و حتی بعضی جاها آلمانی مطمئنن کیفیت بهتری از قطعات ایرانی دارن،فکر نمیکنم دیگه جای بحث باشه تو این مورد
ضمنا در مورد استحکام بدنه هم به نظر من هم باید رفت پیش صافکار،من رفتم اتفاقا پرسیدم گفتش با اینکه ریو هم مثل 206 تقریبا شاسی نداره(میگفت دیگه چیزی بنام شاسی مثل اون ماشینای قدیمی تو این ماشینای جدید وجود نداره)اما دور تا دور ماشین تقریبا بلوک کشی شده،و خیلی محکمه،حتی از زیر بهم چوش های سرپاشی رو نشون داد،خیلی واقعا محکم و جون دار بودن،بدنش هم کاملا مشخصه،بدنه ی جون داریه،از لحاظ وزن هم ریو 1153 کیلو هستش و سمند 1200
که اختلاف فاحشی با هم ندارن

والا من منظورم از کیفیت چیز دیگه بود ، یعنی یک لحظه فکرم رفت سمته دیگه و این رو گفتم
مسخره نکنیدا از بس ذهنم شلوغه گفتم
منظورم کیفیت قطعات داخلیش تریم داخلی ماشین بود :20:
پوریا جان من قصد توهین به ماشینتونو نداشتم شرمنده اشتباه لپی بود :27:

pooria.rio
15-03-2010, 17:20
والا من منظورم از کیفیت چیز دیگه بود ، یعنی یک لحظه فکرم رفت سمته دیگه و این رو گفتم
مسخره نکنیدا از بس ذهنم شلوغه گفتم
منظورم کیفیت قطعات داخلیش تریم داخلی ماشین بود :20:
پوریا جان من قصد توهین به ماشینتونو نداشتم شرمنده اشتباه لپی بود :27:

جمال تو عشقه !!!
گور بابای ماشین :دی
من رو ریو تعصب ندارم،خیلی جاها گفتن ریو یا ال 90،گفتم ال 90 به شرطی که بتونین با قیافش کنار بیاین
حالا اگه منظورتم کیفیت مواد به کار رفته داخل کابینه،اونم باز میگم ریو بهتره ...چرا ؟؟؟ :دی
چون که عموی من هم ال ایکس داشت هم ریو،سمند بعد از حدود 30000 کیلومتر اتاقش کلی سروصدا پیدا کرد،داشبورد،کنسول،در ها و خیلی جاهای دیگه...
اما با ریوش میرفت ماهی گیری اونم 5 نفری :دی،بخدا حتی تو زمین شخم هم میرفت باهاش :34:
اما بعد از 130000 کیلومتر ،تو یه ماشین که میشستی فکر میکردی ماشین صفره،اصلا اتاقش سروصدا نداشت
موفق باشی :11::7:

MoHaMaD ZaNd
15-03-2010, 19:37
پوريا جان ببين 2 روز اينجا نيومدم چه جوري داري LX رو ميكوبي :31::27:
خدايي ديگه با اين حرفت موافق نيستم . ما الان LX داريم خدايي اصلا سرو صدا نداره !!

majid830
15-03-2010, 20:12
اگه سمن بگیری بهتره به دلیل اینکه زمان فروش راحت تر میتونی بفروشیش
ولی ریو بد مشتریه

pooria.rio
15-03-2010, 20:52
پوريا جان ببين 2 روز اينجا نيومدم چه جوري داري LX رو ميكوبي :31::27:
خدايي ديگه با اين حرفت موافق نيستم . ما الان LX داريم خدايي اصلا سرو صدا نداره !!

:46:
آقا من مخلص شمااا :10:
اما انصافا بیشتر سمندهایی که دیدم اتاقشون پر سرو صدا بوده
بخدا این چیزیم که گفتم (130000 کیلومتر بدون سروصدا)عین واقعیته
:11:

Terova
16-03-2010, 16:10
ما سمند داریم 50 هزارتا هم باهاش کار کردیم و هر بلای که بگی سرش اوردم از دستی کشی گرفته تا تصادف خفن و سرعت 160 تو وسط شهر ولی تا حالا برام مشکلی خاصی پیش نیورده و فقط یکبار دسته موتور عوض کردم که شد 5 هزار تومن..

خدای به جز شتاب که اون هم فقط به خاطر وزنش هست هیچ مشکلی نداره و هرکی حرفی میزنه قطعا اطلاع نداره یا (اون خط آخر رو بخونید)

یکی میاد میگه سرو صدا میده..!!!!؟
آخه چرا حرف الکی میزنی بزرگترین مزیت سمند نسبت به پراید ، L90 ، 405 و پارس همین بی سرو صدا بودنش هست.
یکی دیگه میاد میگه دید نداره..!!!؟
اگر سمند دید نداره پس تیوتا کمری و آزارا که 9 متر در 5 هستن چی بگن
یکی دیگه میاد میگه خیلی یوقوره و اصلا تو ترافیک راه نمیره..!!!؟
از کمری و آزارا و تیوتا لندکروز که بگزیم هر کی ادعای داره بیاد تا بهش بفهمونم تو ترافیک موندن ربطی به ماشین نداره و فقط بحث بی ارزگی راننده هست.
یکی دیگه میاد میگه قطعاتش زود خراب میشه..!!!؟
دیگه این از اون حرفها بود ما خودمون هم سمند داریم هم لوازم یدکی محصولات ایرانخودرو خدای سال یک مشتری سمندی سر نمیزنه ولی تا دلتون بخواد 206 و پارس فروش داره.
یکی دیگه میاد میگه شتاب نداره..؟
خوب راست میگه شتابش مثل 206 نیست ولی مثل 405 و پارس هست

در کل سمند ماشینی بود که وقتی تولید شد چون اسم خودرو ملی رو داشت همه دوست داشتن یکجوری از این بدبخت ایراد بگیرن و به فکر خودشون ایرانخودرو و کلا محصولات دولتی رو خراب کنن که به هدفشون رسیدن

ghahremanimehdi
16-03-2010, 16:35
ما سمند داریم 50 هزارتا هم باهاش کار کردیم و هر بلای که بگی سرش اوردم از دستی کشی گرفته تا تصادف خفن و سرعت 160 تو وسط شهر ولی تا حالا برام مشکلی خاصی پیش نیورده و فقط یکبار دسته موتور عوض کردم که شد 5 هزار تومن..

خدای به جز شتاب که اون هم فقط به خاطر وزنش هست هیچ مشکلی نداره و هرکی حرفی میزنه قطعا اطلاع نداره یا (اون خط آخر رو بخونید)

آخه چرا حرف الکی میزنی بزرگترین مزیت سمند نسبت به پراید ، L90 ، 405 و پارس همین بی سرو صدا بودنش هست.
از کمری و آزارا و تیوتا لندکروز که بگزیم هر کی ادعای داره بیاد تا بهش بفهمونم تو ترافیک موندن ربطی به ماشین نداره و فقط بحث بی ارزگی راننده هست.
دیگه این از اون حرفها بود ما خودمون هم سمند داریم هم لوازم یدکی محصولات ایرانخودرو خدای سال یک مشتری سمندی سر نمیزنه ولی تا دلتون بخواد 206 و پارس فروش داره.

در کل سمند ماشینی بود که وقتی تولید شد چون اسم خودرو ملی رو داشت همه دوست داشتن یکجوری از این بدبخت ایراد بگیرن و به فکر خودشون ایرانخودرو و کلا محصولات دولتی رو خراب کنن که به هدفشون رسیدن

خیلی جالبه ! سمند با تویوتا کمری و لند کروزر برای اولین بار توسط شما مقایسه شد!

pooria.rio
16-03-2010, 17:53

خوب حالا چرا عصبانی میشی :دی
در مورد ماشین داریم حرف میزنیم ،نه آدم که اینجوری رگ غیرتت زده بیرون
سمند صدای موتورش کم میاد تو اتاق،اما قطعات داخلیش زود به سر وصدا میفتن،الان نیای من رو بزنی :دی
دید نداشتن هم توی lx حل شد ،اما توی سمند معمولی ....:13:
شما حتما این رو هم قبول نداری :دی
اصلا یکی از دلایلل اصلی که lx تولید شد به خاطر همین دید کم توی قسمت عقب بود،ضمنا ستون A ماشین هم جلو دید رو میگیره ::27::21:
حالا بازم زیاد مهم نیست،اما از مصرف سوختش میتونی بگذری ؟
من سمند دیدم که خیلی مریض بود 13 تا توی 100 تا میسوزوند،تمیزش هم فک نمیکنم تو شهر زیر 10 تا بسوزونه
یعنی شما میگی توی ترافیک از ریو راحت تره از نظر ابعاد ؟؟؟؟؟
:27:
به حق چیزای نشنیده !
یه چیز جالب دیگه ،میگی که سمند خرابیش کمه،اما پارس کلی خرابی داره،مگه غیر از اینه که پلت فرمشون با هم مشترکه؟؟؟
پس چجوری میشه که اون خرابیش زیاده و این کم ؟؟؟
آخر حرفتم که سیاسیه :27:
کی با دولت کار داشت ؟؟؟؟

MoHaMaD ZaNd
16-03-2010, 18:04
پوريا جان دوستمون درست ميگه !!!
به نظر من اگه تهراني بهتره به نمايندگي ايساكو توي پيروزي مراجعه كني . من جمعه كه با پدرم رفتيم اونجا خواستيم يه سري چيزا رو مثب ----- و ... رو عوض كنيم كلي پارس و 405 اونجا بود . خدايي من حتي يه دونه سمند هم نديدم . ( حالا اين دليل نميشه كه سمند خراب نميشه ولي ... )
توي شتاب هم با دوستمون اصلا موفقم نيستم . شتاب 405 بهتر از سمنده و سمند و پارس هم شتابشون تقريبا يكيه . توي سرعتعاي بالاتر هم كه پارس و 405 از سمند جا ميمونن !!!

خیلی جالبه ! سمند با تویوتا کمری و لند کروزر برای اولین بار توسط شما مقایسه شد!
دوست عزيزم ايشون اصلا نميخواستن مقايسه كنن !!! ايشون گفتن ديد عقب مشكلي نيست كه بخواد بهش ايراد گرفته بشه !!! نمونش كمري يا ...

pooria.rio
16-03-2010, 22:56
والا من نمیتونم این قضیه رو قبول کنم،اگه میتونین استدلال کنین :دی

AmiRreZA_RAcEr
17-03-2010, 00:45
ریو شتابش که از طرف کارخونه اعلام شده چنده ؟!

panther99
17-03-2010, 01:24
به نظر من مهمترین تفاوت در موتور هست !!
شما یه مسافت تقریبا 800 کیلومتری در تابستان با هر دو ماشین رانندگی کن . به طوری که مجبور باشی 80 درصد مسیر رو کولر بگیری . میدونی چه اتفاقی میافته ؟؟؟؟
ماشینی که جوش میاره ریوست نه سمند !!
دوم سیستم تعلیق و فنر بندی هست که خودم تو هر دو ماشین نشستم و تو سرعتهای بالا دقت کردم با سمند وقتی داری 150 تا میری هنوز نرم حرکت میکنه ولی ریو نشون میده که سرعتش داره زیادی بالا میره و باید هوای کیلومترشمار رو داشته باشی در ریو !!!
با اینکه از سمند اصلا خوشم نمیاد ولی اگه یه خانواده 4 نفره هستید یا بیشتر براتون سمند بهتره !!
البته نظر شخصی بنده ست و قابل نقد !!!!!

AmiRreZA_RAcEr
17-03-2010, 03:59
شما یه مسافت تقریبا 800 کیلومتری در تابستان با هر دو ماشین رانندگی کن . به طوری که مجبور باشی 80 درصد مسیر رو کولر بگیری . میدونی چه اتفاقی میافته ؟؟؟؟
دوم سیستم تعلیق و فنر بندی هست که خودم تو هر دو ماشین نشستم و تو سرعتهای بالا دقت کردم با سمند وقتی داری 150 تا میری هنوز نرم حرکت میکنه ولی ریو نشون میده که سرعتش داره زیادی بالا میره و باید هوای کیلومترشمار رو داشته باشی در ریو !!!
با اینکه از سمند اصلا خوشم نمیاد ولی اگه یه خانواده 4 نفره هستید یا بیشتر براتون سمند بهتره !!

دوست عزیز فرار کن که پوریا میکشتت :31:
حرف دومت رو قبول دارم در سرعت بالا من هم توی سمند احساس امنیت و نرمی بیشتری دارم

pooria.rio
17-03-2010, 10:19

بازم یکی پیدا شد که جک بگه :دی
ببخشیدا،دلگیر نشی :46:
آقا ما تا مشهد رفتیم،1000 کیلومتره،تابستون هم رفتیم،فقط جاهایی که پلیس بود 110 بقیه جاها هم 150-60-70،خدا میدونه کولر هم گرفتیم،اصلا هم نه گرم کرد نه چیزی،ماشین درسته 1500ئه،اما 16 سوپاپه،آخه پسر خوب ماشین های کره ای که دمای موتورشون پایین تر از ماشین های موتور فرانسویه،یه نگاه به آمپر پژو ها بنداز 110 !!!
اما واسه ریو و پراید اگه مشکل نداشته باشن هیچ وقت از نصف نکون نمیخوره
در مورد فنربندی باید بگم که کمک هاش خشکه ،بله،اما دقیقا برعکس گفتی،خوب کمک خشک که توی سرعت بالا بهتره که،چون ماشین بهتر میچسبه به زمین،تو دست اندازها بلند نمیشه،شما یه بار یه ریو که 140-50 یا بالاتر میره رو نگاه کن،من ندیدم از بیرون ،اما وقتی که توشی و سرعت از 140 بالا میره ،دقیقا حس میکنی میخوابه رو زمین
یه چیزی که 1000 بار گفتم ،بازم میگم،آقایون خانومااااا
ریو با رینگ ولاستیک سایپا هم هندلینگش هم پایداریش هم ترمزش ،همه چیش مضخرف میشه،ما همون روز اول بردیم همه رو عوض کردیم،اما اگه شما با لاستیک و رینگ اصلیش خیلی هم سرعت بری 190-200 واقعا اصلا حس بدی پیدا نمیکنی
تو سرعت نهایی واقعا نمیتونم قضاوت کنم اما اینو میدونم که ریو سریعتر از پژو دور میگیره ... اینیکه میگی وقتی سرعت بالا میره باید هوای کیلومتر رو داشته باشی ،اصلاااا درست نیست :27:
اتفاقا میرسه به 160-70 بیشتر دلت میخواد گاز بدی :46:
اما یه چیزی به نام پلیس وجود داره که نمیذاره :دی
به هر حال آخر حرفات گفتی قابل نقده که من هم فقط نقدش کردم :دی :10: 

---------- Post added at 11:19 AM ---------- Previous post was at 11:18 AM ----------

دوست عزیز فرار کن که پوریا میکشتت :31:

آی قربون آدم چیز فهم
:31:

pooria.rio
17-03-2010, 10:37
ریو شتابش که از طرف کارخونه اعلام شده چنده ؟!

11.3 از طرف کارخونه اعلام شده

pooria.rio
17-03-2010, 10:51
خوووووب
از اونجایی که ما مستند حرف میزنیم ،اینم یه فیلم واسه اینکه دیگه شک و شبهه ای در مورد شتاب ریو به وجود نیاد و بعضیا حرفای ... نزنن :دی

بدانلودینش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

قابل توجه دوستان که تو این فیلم شروع به شتاب گیری از 2 ثانیه شروع میشه تا 13.5 که میشه 10.5 ثانیه :دی
تازه،این آقای ناشی تو سرعت 85 تا میره دنده 3 که این باعث میشه شتاب کمتر از عدد اصلیش هم بشه،چون دنده 2 ریو بالای 100 تا رو هم اجازه میده :دی
آخه کات آف ریو روی 7000 تاست :27:
لاستیک ماشین هم 185/14 هستش ،که مطمئنن با لاستیک اصلی سایپا این عدد پایین تر هم میاد
عرض دیگری نیست :25:

MoHaMaD ZaNd
17-03-2010, 15:03
پوريا جان انصافا ديگه داري با تعصب حرف ميزني !!!
ريو هركاري هم كه بكنه باز توي هندلينگ به خانواده پژو نميرسه !!!
نرمي هم بستگي به طرف داره كه نرمي ماشين رو چه طوري ببينه !!!
من كه خودم سمند رو بهتر ميدونم شما هم ريو رو بهتر ميدوني پس بهتره كه روي حرفامون هي پافشاري نكنيم . مثلا شما ميگي اتاق سمند صدا ميده و ... در صورتي كه ما الان سمند داريم و هيچكدوم از اين ايرادهايي رو كه ميگي سمند نداره . شتاب رو شما گفتي بهتره منم قبول كردم چون واقعا با ريو رانندگي كردم و به نظرم شتابش واقعا خوبه . اما توي بعضي موارد ديگه ...
توي تاپ اسپيد هم كه كاملا مشخصه برتري با سمنده .
در مورد كولر هم پوريا جان شما ميگي ريو مشكلي نداشت . خوب حالا به نظر من همون مسافرت رو ايندفعه با سمند ال ايكس برو !!! تفاوت رو كاملا احساس ميكني !!! ( اينو چون خودم تست كردم دارم ميگم )

D r i v e r
17-03-2010, 15:05
خوووووب
از اونجایی که ما مستند حرف میزنیم ،اینم یه فیلم واسه اینکه دیگه شک و شبهه ای در مورد شتاب ریو به وجود نیاد و بعضیا حرفای ... نزنن :دی

بدانلودینش

قابل توجه دوستان که تو این فیلم شروع به شتاب گیری از 2 ثانیه شروع میشه تا 13.5 که میشه 10.5 ثانیه :دی
تازه،این آقای ناشی تو سرعت 85 تا میره دنده 3 که این باعث میشه شتاب کمتر از عدد اصلیش هم بشه،چون دنده 2 ریو بالای 100 تا رو هم اجازه میده :دی
آخه کات آف ریو روی 7000 تاست :27:
لاستیک ماشین هم 185/14 هستش ،که مطمئنن با لاستیک اصلی سایپا این عدد پایین تر هم میاد
عرض دیگری نیست :25:
پوریا جان گفتی که از ثانیه 2 شروع میشه تا 13.5
خوب این که میشه 11.5 ثانیه
بعدش معلوم نیست که شرایط تا چه اندازه استاندارد بوده
شیب ، باد موافق ، وضعیت وزن و بار و....
در مورد از 2 به 3 رفتن هم باهات مخالفم
همیشه توی سرعت های بالا دنده عوض کردن باعث بهبود شاب گیری نمیشه
باید به منحنی تورگ ریو نگاه کرده ولی مطمئنا اینطور که شما میگین ریو تا 7000 دور گاز میخوره منحنی گشتاورش اون دور و برا به شدت افت میکنه که اصلا خوب نیست و باید زودتر دنده رو شیفت کرد
باید بگردیم و کد موتور ریو رو پیدا کنیم و منحنی گشتاور و.... که ببینیم بهترین زمان برای تعویض دنده چه دور موتوری هست
راستی ماشین خودته ؟

HASHEM289
17-03-2010, 15:50
پوريا جان انصافا ديگه داري با تعصب حرف ميزني !!!

شما همچین میگید سمند سال که هر کی ندونه فکر میکنه ایران خودرو یه موتور جدید با تکنولوژی روز روش سوار کرده

این ماشینی که شما تقریبا (نه کاملا ) طرفشو میگیره ماله دهه 90 میلادی

شما یه ماشین 1800cc رو با یه ماشین 1600 مقایسه میکنی که هر دو 97 اسب قدرت دارند
و مصرف بنزینش خیلی کمتر شتابش قوی تره به نظر من قابل مقایسه نیستن

خوب برای اینکه یه طرفه نگاه نکرده باشم باید بگم سمند شیشه عقبش برقی
سیستم ضد سرقت هم داره :27:

D r i v e r
17-03-2010, 15:55
شما همچین میگید سمند سال که هر کی ندونه فکر میکنه ایران خودرو یه موتور جدید با تکنولوژی روز روش سوار کرده

شما تورگ رو فراموش کردین
همون موتور 1800 سی سی سمند(پژو) حدود 148 نیتون متر تورگ داره که این خودش خیلی کمکش میکنه

ghahremanimehdi
17-03-2010, 15:56

از لحاظ مصرف سوخت موافقم. مصرف سوخت سمند (با موتور XU7) اصلا قابل قبول نیست.

HASHEM289
17-03-2010, 16:07
شما تورگ رو فراموش کردین
همون موتور 1800 سی سی سمند(پژو) حدود 148 نیتون متر تورگ داره که این خودش خیلی کمکش میکنه

به نظر شما مهمتر از مصرف کمتر و قدرت و سرعت یکسان

و مهمتر قیمت کمتر :31:

D r i v e r
17-03-2010, 16:25
به نظر شما مهمتر از مصرف کمتر و قدرت و سرعت یکسان

و مهمتر قیمت کمتر :31:
من فقط خواستم یکی از برتری های اون موتور رو بگم
موتور اقتصادی ریو کجا و موتور پر مصرف XU7 کجا!
به نظرم سمند رو باید یه خودرو نسبتا خانوادگی و ریو رو یه خودروی جوتن پسند تر در نظر بگیریم
منم بین این 2 اگه انتخابی نداشته باشم مطمئنا ریو رو انتخاب میکنم
چون لذت رانندگی که ریو به آدم میده به مرتب بیشتر از سمند خواهد بود
ولی خوب باید جنبه های مختلفی رو توی خرید ماشین در نظر گرفت

HASHEM289
17-03-2010, 16:46
بالا حجم موتور ریو اشتباه گفتم 1600
1493 cc

MoHaMaD ZaNd
17-03-2010, 18:56

سیستم ضد سرقت هم داره
خوب دوست من اين چه ربطي داره !!! قديمي تر بودن ماشين خيلي مهمه يا نداشتن ترمز Abs+EBD ؟؟؟
درضمن من تعجبم اينه كه چرا موتور سمند كه به قول شما مال دهه 90 هست چرا گشتاورش از ريو بيشتره ؟؟؟ 153 در مقابل 135
درضمن همون سيستم رو هم ريو نداره !!!
-----------------------------------------------------------
درضمن بهتره كه ديگه در مورد اون بحث نكنيم چون ريو در مقابل سمند ال ايكس سال :31:

pooria.rio
17-03-2010, 23:12
ریو هم جفتش رو داره :دی

---------- Post added at 12:12 AM ---------- Previous post was at 12:09 AM ----------

جمیعا مخلصیم ،اما دیگه داره دعوا میشه و کار به جاهای باریک کشیده میشه :دی
هرچه که باید گفته میشد،شد:27:
از دوستان هرکی که تهرانه و سمند ال ایکس داره ،من مشتاقانه در خدمتشم واسه اینکه یه بررسی و مقایسه ی همه جانبه بین دو تا ماشین داشته باشیم
هرکی خواست بگه

HASHEM289
18-03-2010, 18:32
خوب دوست من اين چه ربطي داره !!! قديمي تر بودن ماشين خيلي مهمه يا نداشتن ترمز Abs+EBD ؟؟؟
درضمن من تعجبم اينه كه چرا موتور سمند كه به قول شما مال دهه 90 هست چرا گشتاورش از ريو بيشتره ؟؟؟ 153 در مقابل 135
درضمن همون سيستم رو هم ريو نداره !!!
-----------------------------------------------------------
درضمن بهتره كه ديگه در مورد اون بحث نكنيم چون ريو در مقابل سمند ال ايكس سال :31:

نه عزیزم قدیمی بودنو عقب افتاده بودن ماشین نسبت به تکنولوژی روز اصلا مهم نیست خودتونو نگران نکنید :31:
در ضمن من تعجب میکنم چرا ریو با ظرفیت موتور و مصرف کمتر قدرت یکسان و شتاب بیشتری داره
جالب اینجاست قیمت خیلی کمتری هم داره

ترمز abs مهمه موتور ماشین 16 سوپاپ هم باشه مهمه

سمند ال ايكس سال :27:

pooria.rio
18-03-2010, 19:55
بچه ها ریوی اتوماتیک رو هم درنظر بگیرین که هم ای بی اس داره،هم ایربگ ،هم شتاب و ایناش دیگه سمند رو قورت میده :دی
حالا در مقابل اون میخوام ببینم سمند سال چی میخواد بگه :دی

HASHEM289
18-03-2010, 20:03
بچه ها ریوی اتوماتیک رو هم درنظر بگیرین که هم ای بی اس داره،هم ایربگ ،هم شتاب و ایناش دیگه سمند رو قورت میده :دی
حالا در مقابل اون میخوام ببینم سمند سال چی میخواد بگه :دی

آقا پوریا قیمتشو دارید منظورم فولش هست

با سمند سال هم خیلی حال کردم :46:

MoHaMaD ZaNd
18-03-2010, 20:12
بچه ها ریوی اتوماتیک رو هم درنظر بگیرین که هم ای بی اس داره،هم ایربگ ،هم شتاب و ایناش دیگه سمند رو قورت میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا در مقابل اون میخوام ببینم سمند سال چی میخواد بگه
پوريا جان تا جايي كه من ميدونم ماشين هاي دنده اتوماتيك از ماشين هاي دنده معمولي شتابشون كمتره !!! در ضمن اون ريو رو گفتن 16 تومنه كه عمرا 16 تومن بشه !!!
درضمن جناب HASHEM جواب شما رو هم نميدم . چون واقعا جوابتون مشخصه !!!
اگه بخوام جوابتو بدم ممكنه اينجا دعوا پيش بياد . پس اگه خواستي جوابتو بشنوي بهم پ.خ بده تا بهت بگم !!!!

HASHEM289
18-03-2010, 20:26
پوريا جان تا جايي كه من ميدونم ماشين هاي دنده اتوماتيك از ماشين هاي دنده معمولي شتابشون كمتره !!! در ضمن اون ريو رو گفتن 16 تومنه كه عمرا 16 تومن بشه !!!
درضمن جناب HASHEM جواب شما رو هم نميدم . چون واقعا جوابتون مشخصه !!!
اگه بخوام جوابتو بدم ممكنه اينجا دعوا پيش بياد . پس اگه خواستي جوابتو بشنوي بهم پ.خ بده تا بهت بگم !!!!

این جا جاش نیست جوابتو خصوصی دادم :27:

pooria.rio
18-03-2010, 21:26
آقا پوریا قیمتشو دارید منظورم فولش هست

با سمند سال هم خیلی حال کردم :46:

فولش 16500 ناقابل
سمند رو قورت میده :دی

---------- Post added at 10:26 PM ---------- Previous post was at 10:24 PM ----------

!!!!

بلهههه،شتاب اتوماتیک کم تره،اما همونجوریم سمند رو میگیره

ضمنا الان داره 16500 فروش میره :27:
کاسه کوزتون رو جمع کنین :21::46::27:

H.Operator
18-03-2010, 21:32
فقط اینکه ریو مصرفش کمتره می تونه گزینه خوبی باشه.

AmiRreZA_RAcEr
22-03-2010, 23:12
سمند خوشگلتر از ریو هستش خدایی ! ریو زیاد قشنگ نیست

pooria.rio
24-03-2010, 18:22
بلهههه
میبینم چندروزی که نبودم یه عده دارن شاخ و شونه میکشن
آقا من به ریو ایمان آوردیم :دی
حالا میگین چرا
رفتیم تو شهر میهمان دوست قزوین :دی
یه وانت از بغل زد بهمون ماشین یه دور و نیم چرخید،جرات نداشتم بیام پایین،جلوی سپر وانت رفت ،اما ریو فقط گلگیر عقبش داغون شد،انصافا عجب شاسی و زیر بندی داره،اگه سمند بود مطمئنم میومد تو اتاق
ایشالله تا فردا عکساش رو میزارم تا ببینین ماشین چی شده،اما اصلا نه ضربه به صندوق رسیده نه به شاسی
به این میگن ایمنی :دی

Terova
25-03-2010, 00:47
بلهههه
میبینم چندروزی که نبودم یه عده دارن شاخ و شونه میکشن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا من به ریو ایمان آوردیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حالا میگین چرا
رفتیم تو شهر میهمان دوست قزوین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه وانت از بغل زد بهمون ماشین یه دور و نیم چرخید،جرات نداشتم بیام پایین،جلوی سپر وانت رفت ،اما ریو فقط گلگیر عقبش داغون شد،انصافا عجب شاسی و زیر بندی داره،اگه سمند بود مطمئنم میومد تو اتاق
ایشالله تا فردا عکساش رو میزارم تا ببینین ماشین چی شده،اما اصلا نه ضربه به صندوق رسیده نه به شاسی
به این میگن ایمنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام

چون نبودم نشد جواب اون صحبتها رو بدم

من که نه ریو داشتم نه سوار شدم حرفی هم ندارم..

ولی همین طوری که میگی من هم تصادف کردم با سمند یعنی داشتم سر چهار راه با سرعت 50 تا میپیچیدم که یک روا با سپر سمت شاگردش زد ابتدای درب جلو بعد همینطوری که ماشین من میچرخید و اونن احمق هم میرفت جلو دقیقا از زیر آینه تا گلگیر عقب ماشینم داشت رویه سپر جلوی ماشین طرف میچرخید..
اینقدر چرخید که سپر جلو ماشینم از اون طرف خورد بغل ماشین اون یعنی از این طرف به اون طرف...!!
یک چیزی تو این مایها

مقصر 100 درصد هم من بود اما اون یارو که فکر کنم عاشق بود حدود 20 متر به راه خودش ادامه داد اصلا انگار نه انگار با من تصادف کرده

خلاصه من که گفتم رفتم تو 2 میلیون خرج وقتی اومدم پایین دیدم صدمه sطحی بوده و یک چیزی حدود 1 سانتیمتر رفته تو که اصلا باور کردنی نبود البته این یک سانت از زیر آینه بغل شروع میشد تا اخر گلگیر عقب..! البته اون قسمت جلوی سپر هم که بعد از دور خورده بوn ماشین طرف هم یک خشهای افتاده بود روش

در کل با کمال تعجب خرج صاف کاریش 20 هزار تومن شد البته طرف آشنا بود..

اینها رو گفتم که بگم به طور حد از ریو پفکی بدنش قوی تره و وقتی نمیدونی حرف نزن.

از صاف کار که پرسیدم بهم میگفت اگر بگم تو سمند شلمان کار گذاشتن دروغ نگفتم .. میگفت یک چیزی مثل میله تو درب ها هست که باعث میشه درب تو نره و به خاطر همین میله هم صافکاریش سخته.

pooria.rio
25-03-2010, 13:45
حالا چرا داد میزنی :دی
شما که گفتی ریو سوار نشدی و نمیدونی و حرف هم نیمزنی :دی
پس چرا میگی ریو پفکیه ؟؟
اتفاقا امروز رفتیم پیش کارشناس بیمه واسه تعیین خسارت،اون پیکان وانتی هم که بهمون زده بود باید میومد،وقتی 2تا ماشین رو دید کارشناس بیمه هه موکت صندوق رو زد کنار ،باورش نمیشد که تصادف توی صندوق نیومده،هی نگاه میکرد
گفت انصافا چه قد بدنه و شاسیش قویه !!!
ضمنا عزیز ما با وانت پیکان تصادف کردیم
سپر پیکان رو که دیدی ؟؟؟
بره توی هیچیزی جرش میده،اما بدنه ی ما فقط جمع شد و جر نخورد
ما خودمون حدود 50 -60 سرعتمون بود اما اون حدود 100 تا،البته به گفته ی خودش!!!
شما خودت میگی ماشینت فقط سر خورده!!!
تصادف ما به حدید بود که پیکان پرت شد و ماشین ما کامل دور خودش چرخید
بگذریم
کارشناس بیمه 550 تومن واسه صافکاری نوشت و قطعه هم هرچقدر که استفاده بشه !

AmiRreZA_RAcEr
25-03-2010, 13:59
من یه نظری دارم برید یه ریو رو بزنید به یه سمند ببینید چی میشه ؟! :31:
یه سوال
ریو چند ستاره ایمنی داره !؟ البته هرچی داشته باشه وقتی تو ایران تولید میشه 2 تا از ستاره هاش کم میشه !!!
سمند چندتا داره؟!

pooria.rio
25-03-2010, 14:19
ریو رو میتونین تو این سایت ببینین

سمند هم تا اونجایی که میدونم اینجا آزمایش نشده
ضمنا 2تا ستارش هم کم نمیشه،درسته ای بی اس و ایربگ رفتن،(گرچه روی مدل اتوماتیک که الان تو بازار هستش 2تاش هستن) ،اما این سایته در مورد بدنه،تجهیزات ایمنی،پایداری و اینا جدا جدا توضیح داده

AmiRreZA_RAcEr
25-03-2010, 14:30
سمند اصلا ستاره داره احیانا ؟

razmjoo
25-03-2010, 14:46
دوست عزیز ریو خطرناک ترین ماشینه . lx بهتره .

AmiRreZA_RAcEr
25-03-2010, 15:06
ببخشیدا لطفا به پراید توهین نکن !!!

pooria.rio
25-03-2010, 15:38

آقا چی میگی شما ؟؟؟؟:31::27:
یه سر به همون سایته بزن ،ببین اوضاع چجوریه
کاشکی هر کدومتون یه بار از نزدیک میرفتین ورق بدنه ریو رو میدیدین

rami_hemi
25-03-2010, 16:50
شرمنده دوستان کار شما از بحث منطقی گذشته به طرفداری و تعصب کشیده کم کم داره دعوا میشه
مجبورم نکنید تاپیک رو قفل کنم منطقی دلایل خودتون رو بگید
آقا پوریا این همه از ریو حرف زدی تا حالا اینبار به خاطر من یه مدرک قشنگ از ایمنی و برتری ریو بیار تا همه استفاده کنیم ممنون میشم ازت
دوستانی هم که از سمند جانب داری میکنن شما هم مدرک بیارید دلیل قانع کننده .

mohsensada
25-03-2010, 19:34
به نظرم سمند بهتره - چون سمند مقاوم تر و به قول خودمون سگ جونه هیچ ازاری نمی گیره بعدش هم کمک ها را یه خرده بیا پایین ماشین توپی می شه اصلاً خودش اسپرت هست

pooria.rio
26-03-2010, 01:04
شرمنده دوستان کار شما از بحث منطقی گذشته به طرفداری و تعصب کشیده کم کم داره دعوا میشه
آقا پوریا این همه از ریو حرف زدی تا حالا اینبار به خاطر من یه مدرک قشنگ از ایمنی و برتری ریو بیار تا همه استفاده کنیم ممنون میشم ازت

عزیز در مورد ایمنی سمند من که منبع سایت گذاشتم
فکر نمیکنم دیگه از این سایت معتبر تر داشته باشیم :46:
در مورد سمند هم اگه میتونن منبع معرفی کنن :27:

pooria.rio
26-03-2010, 01:04

عزیز در مورد ایمنی سمند من که منبع سایت گذاشتم
فکر نمیکنم دیگه از این سایت معتبر تر داشته باشیم :46:
در مورد سمند هم اگه میتونن منبع معرفی کنن :27:

Terova
28-03-2010, 00:32
کراش تست سمند

کراش تست ریو 2008

خودتون قضاوت کنید..

total_overdose
28-03-2010, 01:02
کراش تست سمند

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکراش تست ریو 2008

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخودتون قضاوت کنید..
سلام
دوست عزیز بنظر من این ریو که گذاشتید تست کرشش رو ماله 2008 هست ومدل بسیار بهینه تر شده ی ریو معمولی هست که تو ایرانه و مخصوص بازار کشورهای اروپایی باشه.

Terova
28-03-2010, 15:35
سلام
دوست عزیز بنظر من این ریو که گذاشتید تست کرشش رو ماله 2008 هست ومدل بسیار بهینه تر شده ی ریو معمولی هست که تو ایرانه و مخصوص بازار کشورهای اروپایی باشه.

دیشب همین رو گیر اوردم ولی اگر بود تلاش میکنم که بگزارم..

فقط مسئله این بود که از لحاظ مقاوت نمیتونه با سمند رقابت کنه حالا چه 2008 چه 2005 که جای خود داره.

pooria.rio
31-03-2010, 10:58
خیلی جالبه که شما فقط از روی دیدن فیلم به میزان ایمنی ماشین ها پی میبرین :دی
انصافا کل تموم شرکت های تست کرش رو خوابوندین :27:
مگه الکیه آخه ؟؟
باید تست بشه،توی ماشین بررسی بشه
شما لطف کنین امتیاز ریو رو توی ساین NCAP نگاه کنین،خودتون همه چی میاد دستتون

ess_1362
31-03-2010, 12:57
آقا دیدم که خیلی گرد و خاک به پا شده من هم تنها چیزی که یافتم را می ذارم که مربوط میشه به تست تصادف ریو مدل 2002-2005 هست

همچنین چیزی در مورد تست تصادف سمند پیدا نکردم ولی در یک فروم خارجی که به مباحث اتومبیل می پردازند یک تاپیک پیدا کردم که این آقایون دارند درباره سمند و سورن بحث می کنند فکر می کنم که بیشتر اعضا این سایت اهل هند و پاکستان باشند (دقیق نمی دونم)

ولی نکته خیلی جالب اینجاست که چندتا بنده خدا از اونور آب که هنوز پاشون هم به اینجا نرسید دارند از احوالات پیکان می پرسند!!!

اینم آدرسش :

D r i v e r
31-03-2010, 14:52
آقا دیدم که خیلی گرد و خاک به پا شده من هم تنها چیزی که یافتم را می ذارم که مربوط میشه به تست تصادف ریو مدل 2002-2005 هست

همچنین چیزی در مورد تست تصادف سمند پیدا نکردم ولی در یک فروم خارجی که به مباحث اتومبیل می پردازند یک تاپیک پیدا کردم که این آقایون دارند درباره سمند و سورن بحث می کنند فکر می کنم که بیشتر اعضا این سایت اهل هند و پاکستان باشند (دقیق نمی دونم)

ولی نکته خیلی جالب اینجاست که چندتا بنده خدا از اونور آب که هنوز پاشون هم به اینجا نرسید دارند از احوالات پیکان می پرسند!!!

اینم آدرسش :

سلام دوست خوبم
این امتیازی که شما گذاشتین مربوط به ریویی میشه که دارای AIRBAG های جلو و کنار هست
ریو ایران AirBag نداره و امتیازش کمتر از این حرفهاست :46:

خیلی جالبه که شما فقط از روی دیدن فیلم به میزان ایمنی ماشین ها پی میبرین :دی
انصافا کل تموم شرکت های تست کرش رو خوابوندین :27:
مگه الکیه آخه ؟؟
باید تست بشه،توی ماشین بررسی بشه
شما لطف کنین امتیاز ریو رو توی ساین NCAP نگاه کنین،خودتون همه چی میاد دستتون
توی پست بالایی هم گفتم
NCAP ریو رو با airbag های جلو و بغل(Side ) تست کرده وگرنه شاید 2 - 2.5 ستاره بیشتر امتیاز نمیاورد :46:

AmiRreZA_RAcEr
31-03-2010, 15:22
منم که گفتم ماشین تو ایران حد اقل 2 تا از ستاره هاش کم میشه ! :5:

pooria.rio
31-03-2010, 15:27

این دقیقا همون ریویی که تو ایران هست
ریو اتوماتیک که ای بی اس و ایربگ داره (ایربگ راننده و سرنشین-ایربگ پرده ای نداره)
فک نمیکنم که دیگه حرف و حدیثی باقی مونده باشه :27:

AmiRreZA_RAcEr
31-03-2010, 15:43
ریو اتوماتیک که ای بی اس و ایربگ داره (ایربگ راننده و سرنشین-ایربگ پرده ای نداره)

مطمئنی این ریو ایرانه ؟؟!

pooria.rio
31-03-2010, 16:14
بله
این ریویی که توی ایران تولید میشه همون ریو 2003 آمریکا و کره هستش
از لحاظ سطح تجهیزات مدل فول اونها با مدل اتوماتیک ما برابره(منهای آینه های برقی و رینگ اسپرت)

D r i v e r
31-03-2010, 17:03

بله
این ریویی که توی ایران تولید میشه همون ریو 2003 آمریکا و کره هستش
از لحاظ سطح تجهیزات مدل فول اونها با مدل اتوماتیک ما برابره(منهای آینه های برقی و رینگ اسپرت)
پوریا جان من یه بار دیگه این بحث رو با شما داشتم
ریو ایران کجاش 4 تا ایربگ داره؟(تازه نوشته 6 تا!)
این ریو دنده ای که در ایران تولید میشه بدون ایربگ هست
کجای دنیا ریو بدون ایرگ تولید میکنن که شما خیلی خونسرد میگین که 4 ستاره ایمنی داره؟
شما یه Rating از ریو ای که بدون Air Bag تست شده بدین تا ما حرفتونو قبول کنیم و هیچ حرف و حدیثی باقی نمونه :13:

pooria.rio
31-03-2010, 18:27
پوریا جان من یه بار دیگه این بحث رو با شما داشتم
ریو ایران کجاش 4 تا ایربگ داره؟(تازه نوشته 6 تا!)
این ریو دنده ای که در ایران تولید میشه بدون ایربگ هست
کجای دنیا ریو بدون ایرگ تولید میکنن که شما خیلی خونسرد میگین که 4 ستاره ایمنی داره؟
شما یه Rating از ریو ای که بدون Air Bag تست شده بدین تا ما حرفتونو قبول کنیم و هیچ حرف و حدیثی باقی نمونه :13:

اگه دقت کرده باشین تو چندتا پست بالاتر گفتم که ریو ایران 2 تا اربگ داره (راننده و سرنشین)
شما از هرماشینی که صحبت میکنین برای ایمنی،تیپ فولش رو درنظر میگیرین،من هم تیپ فول ریو که دنده اتوماتش هست رو در نظر گرفتم و در مورد اون صحبت کردم

D r i v e r
01-04-2010, 00:32
اگه دقت کرده باشین تو چندتا پست بالاتر گفتم که ریو ایران 2 تا اربگ داره (راننده و سرنشین)
شما از هرماشینی که صحبت میکنین برای ایمنی،تیپ فولش رو درنظر میگیرین،من هم تیپ فول ریو که دنده اتوماتش هست رو در نظر گرفتم و در مورد اون صحبت کردم
با بحثمون در مورد همین ریو هست نه ریو اتوماتیک 16 میلیون تومنی!(قیمت دقیقیش رو نمیدونم)
بعدشم ریویی که توی ایران تولید میشه چند تا ایربگ خواهد داشت؟
ریویی که خارج از کشور تولید میشد چند تا ایربگ داشته؟
بعد خودت بیا نتیجه رو بگو و قضاوت کن :46:

pooria.rio
01-04-2010, 00:46
نشد دیگه
اومدی و نسازی :دی
چرا تیپ فولش رو در نظر نمیگیرین
پس از این به بعد مثلا خواستین در مورد ایمنی 206 یا ال 90 هم حرف بزین،تیپ پایه رو در نظر بگیرین که هیچی نداره
این ریو 16 تومنی که تو ایران تولید میشه 2 تا اربگ داره عزیز

D r i v e r
01-04-2010, 01:01
نشد دیگه
اومدی و نسازی :دی
چرا تیپ فولش رو در نظر نمیگیرین
پس از این به بعد مثلا خواستین در مورد ایمنی 206 یا ال 90 هم حرف بزین،تیپ پایه رو در نظر بگیرین که هیچی نداره
این ریو 16 تومنی که تو ایران تولید میشه 2 تا اربگ داره عزیز
پوریا باور کن خیلی از رو تعصب نظر میدی
آخه باید رنج قیمت رو هم در نظر گرفت
من بحثی ندارم که تیپ فولش اونطوری هست البته اینی که توی ایران هست 2 ایربگی هست و بازم ستاره از دست میده
شاید بشه روی 3 ستاره حساب کرد
ولی الان مشاوره ای که داره داده میشه در مورد ریو معمولی هست و بدون ایربگ که 2 ستاره ایمنی داره
ما وقتی صحبت از ایمنی 206 میکنیم با توجه به نیاز مشاوره گیرنده و رنج قیمت تیپ های مختلف رو پیشنهاد میدیم
تنها تیپی که که ایربگ نداره تیپ 2 هست و ما اینو به مشاوره گیرنده میگیم که تیپ 2 ایربگ نداره ولی خودرویی مثل تندر 90 ایربگ داره پس از نظر ایمنی بهتره که روی تندر 90 حساب کنی

Pario
01-04-2010, 03:53
به زودی به این بحث جالب خواهم پیوست. فعلا اینو بدونید که جرمی کلارکسون ( نمیشناسید؟) ترجیح میده همه پولی رو که میشه باهاش یه کیا ریو خرید رو بده و آدامس بادکنکی بخره!

AmiRreZA_RAcEr
01-04-2010, 15:06
به زودی به این بحث جالب خواهم پیوست. فعلا اینو بدونید که جرمی کلارکسون ( نمیشناسید؟) ترجیح میده همه پولی رو که میشه باهاش یه کیا ریو خرید رو بده و آدامس بادکنکی بخره!

اوه اوه اوه ! چه خبره اینجا !
فکر کنم پوریا آخرش تو این تاپیک یکی رو بکشه !
----
من یه سوال دارم ، توی کشور کره این ریو چه ماشینیه ؟چه کلاسی داره ؟! کلاسش بالاس ؟ پائینه ؟! آخه ما هرچی فیلم دیدیم تو این شبکه ، اصلا ریو توش نبود ! به شکل و قیافشم میخوره کلاسش پائین باشه

D r i v e r
01-04-2010, 15:51
----
من یه سوال دارم ، توی کشور کره این ریو چه ماشینیه ؟چه کلاسی داره ؟! کلاسش بالاس ؟ پائینه ؟! آخه ما هرچی فیلم دیدیم تو این شبکه ، اصلا ریو توش نبود ! به شکل و قیافشم میخوره کلاسش پائین باشه
نمیشه گفت کلاسش پایینه
اصلا همچین حرفی معنا نداره از نظرم
و اینکه ریو با این شکل موجود در ایران از 2003 تا 2005 تولید شده که بعدش نسل دومش اومده که در ایران تولید نمیشه ولی کلا یه خودروی اقتصادی و ارزون قیمت حساب میشده و میشه :46:

pooria.rio
01-04-2010, 20:59
پوریا باور کن خیلی از رو تعصب نظر میدی
آخه باید رنج قیمت رو هم در نظر گرفت
من بحثی ندارم که تیپ فولش اونطوری هست البته اینی که توی ایران هست 2 ایربگی هست و بازم ستاره از دست میده
شاید بشه روی 3 ستاره حساب کرد
ولی الان مشاوره ای که داره داده میشه در مورد ریو معمولی هست و بدون ایربگ که 2 ستاره ایمنی داره
ما وقتی صحبت از ایمنی 206 میکنیم با توجه به نیاز مشاوره گیرنده و رنج قیمت تیپ های مختلف رو پیشنهاد میدیم
تنها تیپی که که ایربگ نداره تیپ 2 هست و ما اینو به مشاوره گیرنده میگیم که تیپ 2 ایربگ نداره ولی خودرویی مثل تندر 90 ایربگ داره پس از نظر ایمنی بهتره که روی تندر 90 حساب کنی

ما تسلیم
مخلص :دی

---------- Post added at 09:26 PM ---------- Previous post was at 09:24 PM ----------

عزیز جرمی همونه که تو یه یکی از برنامه هاش به آستون مارتین توپید،گفت این خیلی آشغاله :27:
این دلیل میشه آخه ؟؟؟؟
lمطمئن باش کسی که به ریو ه تو بازارهای جهانی هم حضور داره یه همچین حرفی رو میزنه،اگه به سمند برسه فقط میخنده دیگه چیزی نمیگه :27:
این جرمی با همه ی ماشینا سرشوخی داره :دی

---------- Post added at 09:29 PM ---------- Previous post was at 09:26 PM ----------

----

عزیز تا اونجایی که من میدونم الان دیگه فقط تو آمریکا تولید میشه
وقتی هم که سرچ میکنی میره تو سایت کیا آمریکا
در حال حاضر فیس لیفت شده ی 2009ش تو آمریکا داره تولید میشه
ریو یه ماشینه واسه اقشار متوسط به پایین
البته تو آمریکا :27:
اینجا باید با هزار تا قسطو درد و بدبختی بخریش !!!
شما ریو 2009 رو ببین،واقعا طراحی جذابی داره،یه سرچ تو گوگل بزن

Pario
01-04-2010, 21:07

هدف این تاپیک مشاوره خرید خودرو هست و نه کل کل ! بقیه عبارتهایی که کلارکسون در معرفی کیا ریو استفاده کرده خیلی جالبتر از این یکی هستند.

قبلا در یکی از تاپیکها در مورد شرایط مقایسه دو خودرو مواردی نوشته شده. یکی از این موارد قیمته.
تو تمام این ده صفحه هیچ صحبتی از مقدار بودجه نشده!؟ این خودرو در چه قیمتی باید با هم مقایسه بشن؟

نکته:
1. خودرویی که با ریو اتوماتیک مقایسه میشه سمند LX با موتور EF7 هست که نتیجه مشخصه.
2. نقد یک خودرو و مشخص شدن نقاط ضعف و قوتش نباید به عنوان نقد کردن صاحب و خریدار اون خودرو دیده بشه. بعضیها ضعف خودرو رو مساوی با ضعف خودشون میبینند.
3. خب، بودجه چند میلیونه؟؟

D r i v e r
02-04-2010, 21:22
هدف این تاپیک مشاوره خرید خودرو هست و نه کل کل ! بقیه عبارتهایی که کلارکسون در معرفی کیا ریو استفاده کرده خیلی جالبتر از این یکی هستند.

قبلا در یکی از تاپیکها در مورد شرایط مقایسه دو خودرو مواردی نوشته شده. یکی از این موارد قیمته.
تو تمام این ده صفحه هیچ صحبتی از مقدار بودجه نشده!؟ این خودرو در چه قیمتی باید با هم مقایسه بشن؟

نکته:
1. خودرویی که با ریو اتوماتیک مقایسه میشه سمند LX با موتور EF7 هست که نتیجه مشخصه.
2. نقد یک خودرو و مشخص شدن نقاط ضعف و قوتش نباید به عنوان نقد کردن صاحب و خریدار اون خودرو دیده بشه. بعضیها ضعف خودرو رو مساوی با ضعف خودشون میبینند.
3. خب، بودجه چند میلیونه؟؟
بحث تقریبا تموم شده است ولی بودجه مورد نظر چیزی بین 13 - 14 میلیون تومن بوده :46:

pooria.rio
02-04-2010, 21:54
خوب دیگه پس همه به اتفاق نظر رسیدن در مورد خرید ریو :دی
آقا تاپیک رو قفل کن :دی
نه شوخی کردم،عزیز جمع بندی کن این صفحات رو
هرچی خریدی مبارکت باشه و چرخش واست بچرخه

AmiRreZA_RAcEr
03-04-2010, 22:02
فکر کنم این دوستمون ترسید فرار کرد رفت :31:
تاپیک جالبی شد ، دست همگی درد نکنه ! از اینجور تاپیکا جدیدا کم شده تو بخش اتومبیل

stam
04-04-2010, 00:01
فکر کنم این دوستمون ترسید فرار کرد رفت :31:
تاپیک جالبی شد ، دست همگی درد نکنه ! از اینجور تاپیکا جدیدا کم شده تو بخش اتومبیل

نه عزیز نترسیدم کماکان هستم در خدمتتون
فقط روم نشد که بگم با توجه به این همه بحث 206 تیپ 2 گرفتم ماشینه خوبیه و ازش راضیم
مرسی از همگی

HASHEM289
04-04-2010, 01:03
با بحثمون در مورد همین ریو هست نه ریو اتوماتیک 16 میلیون تومنی!(قیمت دقیقیش رو نمیدونم)
بعدشم ریویی که توی ایران تولید میشه چند تا ایربگ خواهد داشت؟
ریویی که خارج از کشور تولید میشد چند تا ایربگ داشته؟
بعد خودت بیا نتیجه رو بگو و قضاوت کن :46:

سمند ال ایکس 15 تومان قیمت داره پس می شه با ریو 16 تومانی مقایسه کرد

در ضمن من هر دو فیلم تست ماشینارو دیدم و با آقا پوریا موافقم از روی تصویر و بدون اطلاعات از شرایط تست
نمی شه نظر داد ولی میشه گفت تستی که تو کره انجام بشه خیلی خوف تر از تو ایران

عزیزم جرمی کلارکسون تو کشورش سمندو به عنوان فرقونم استفاده نمیکنن

این بنده خدا شانس آورده سوار سمند نشده اگه میشد ... :31:

نه عزیز نترسیدم کماکان هستم در خدمتتون
فقط روم نشد که بگم با توجه به این همه بحث 206 تیپ 2 گرفتم ماشینه خوبیه و ازش راضیم
مرسی از همگی

فقط میتونم بگم خیلی با حالی :31:

MoHaMaD ZaNd
04-04-2010, 12:45
سمند ال ایکس 17 یا 18 تومان قیمت داره پس می شه با ریو 16 تومانی مقایسه کرد

در ضمن من هر دو فیلم تست ماشینارو دیدم و با آقا پوریا موافقم از روی تصویر و بدون اطلاعات از شرایط تست
نمی شه نظر داد ولی میشه گفت تستی که تو کره انجام بشه خیلی خوف تر از تو ایران
عزيزم سمند ال ايكس 17 يا 18 تومن و نيست و 15 تومنه !!! الان سمند EF7 قيمتش 16.900 هستش !!!
درضمن توي ايران هيچ تست تصادفي انجام نشده . هرچي هست خارج از ايرانه !!

HASHEM289
04-04-2010, 13:45
محمد آقا شما قرار بود یه کورس با استاد پوریا بذارید این بحثها راجبه ریو و سمند تموم بشه چی شد پس

پوریا با اینکه تصادف کرده همون شکلی هم مسابقه می ده :31:

Terova
04-04-2010, 15:31
واقعا آدم این استدلال های شما رو میخونه شاخ در میاره..

من تست سمند و ریو 2008 که خیلی خیلی از این مدل ایرانیش محکم تره رو گذاشتم شما هم دارید با جشم خودتون میبینید بعد میگید ریو محکم تره..!

اون تست سمند هم خارج از کشور گرفته شده

ریو 2008 تو فیلم داغون شد بعد میگن ما کاری با ریویی که 5 ساله داره تولید میشه (تو داخل) نداریم و باید ریو اتومات که 3 تا هم فروش نرفته با سمند 7 سال پیش مقایسه بشه...!

سئوال..؟
چرا سمند 10 میلیونی شد 15 تومن ولی ریو قیمتش تکون نخورد..؟
آیا ریو ماشین بهتری هست..؟ پس چرا اینقدر از سمند کمتر فروخت..؟

حالا یک عده میان میگن هر کسی ریو رو درک نمیکنه.. LOL

HASHEM289
04-04-2010, 16:08
[من تست سمند و ریو 2008 که خیلی خیلی از این مدل ایرانیش محکم تره رو گذاشتم شما هم دارید با جشم خودتون میبینید بعد میگید ریو محکم تره..!

آقا من کجا گفتم ریو محکم تره یا سمند محکمتره گفتم باید دید شرایط تست یکسان بوده یا نه

ولی از دو تا صافکار پرسیدم گفتن ریو محکمتره

سئوال..؟

در جواب سئوال اول باید بگم چون یکسری امکانات مثل ترمز abs - رینگ اسپرت و ... بهش اضافه کردن موتورش که مال همون عهد بوق عوض نشده

عوامل خیلی زیادی وجود داره که سمند بیشتره ( خز تره :31: )
مثل تبلیغات بیشتر - تولید تمام قطعات داخل - اطلاعات کم خریدار - دادن به سازمان تاکسی رانی - امتحان پس دادن موتور 405 در ایران

MoHaMaD ZaNd
04-04-2010, 17:36
محمد آقا شما قرار بود یه کورس با استاد پوریا بذارید این بحثها راجبه ریو و سمند تموم بشه چی شد پس

پوریا با اینکه تصادف کرده همون شکلی هم مسابقه می ده
عزيز دلم من همش 17 سالمه و گواهينامه ندارم !!! ولي به محض گرفتن گواهينامه به خدمت آقا پوريا ميرسم !!!

آقا من کجا گفتم ریو محکم تره یا سمند محکمتره گفتم باید دید شرایط تست یکسان بوده یا نه

ولی از دو تا صافکار پرسیدم گفتن ریو محکمتره

توي اين يه مورد موافقم كه بايد ببينيم شرايط يكي بوده يا نه ولي توي مورد دومي منم از هزارتا صافكار پرسيدم ميگن فقط سمند . نمونش همين باباي دوستم . اگه دوست داري بيا اينجا تا ببرمت پيشش بهت ثابت بشه !!!

عوامل خیلی زیادی وجود داره که سمند بیشتره ( خز تره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )
مثل تبلیغات بیشتر - تولید تمام قطعات داخل - اطلاعات کم خریدار - دادن به سازمان تاکسی رانی - امتحان پس دادن موتور 405 در ایران
بازم من باهاتون مخالفم !!! شما ميگي سمند خز تره ولي من ميگم ريو خز تره !!! اين كه نشد دليل .
در مورد تبليغ هم والله اون موقع كه سايپا ريو رو تازه زد پدر مارو درآورد اينقدر توي تلويزيون تبليغ كرد ( اگه اشتباه نكنم ميگفت ريو خودروي جوان ) . باور كن از هر 4 الي 5 تبليغ يكيش مال ريو بود !!! اطلاعات كم خريدار هم باز ...
يعني شما ميگي اگه من اطلاعاتم زياد باشه ميرم ريو ميگيرم كه حتي ABS هم نداره ؟؟؟؟

pooria.rio
04-04-2010, 18:52
واقعا آدم این استدلال های شما رو میخونه شاخ در میاره..

من تست سمند و ریو 2008 که خیلی خیلی از این مدل ایرانیش محکم تره رو گذاشتم شما هم دارید با جشم خودتون میبینید بعد میگید ریو محکم تره..!

اون تست سمند هم خارج از کشور گرفته شده

ریو 2008 تو فیلم داغون شد بعد میگن ما کاری با ریویی که 5 ساله داره تولید میشه (تو داخل) نداریم و باید ریو اتومات که 3 تا هم فروش نرفته با سمند 7 سال پیش مقایسه بشه...!

سئوال..؟

حالا یک عده میان میگن هر کسی ریو رو درک نمیکنه.. LOL

نمیدونم همه چرا اینجا انقد عصبانین ؟؟؟؟ :دی
عزیز جان مهم سرنشین های ماشینن،شما باید وضعیت سرنشین رو بررسی کنی
یه مثالی برات بزنم،یه موقع هست مثلا پراید (البته میگفتن)من خودم ندیدم،اگه از جلو تصادف شدید داشته باشه موتور میاد توی اتاق و سرنشین ها رو....:41:
مهم این نیست که جلوی ماشین بره،مهم وضعیت سرنشین هاست
برای اثبات حرفم این صفحه رو ببینین،تست مزدا 3 هستش که وحشتناک جلوی ماشین له شده،اما 5 تا ستاره گرفته وسرنشین ها سالمن

افتاد؟؟؟
ضمنا شما از کجا میدونین ریو 2008 محکم تره ؟؟؟
نکنه قطره بدنش رو اندازه گرفتین ؟؟؟؟
من در مورد تجهیزات گفتم که باید ریو اتوماتیک رو در نظر بگیرین عزیز
اینم شد دلیل ؟؟؟؟
که قیمت سمند رفت بالا ،اما ریو نه؟؟؟
قابل توجه شما،ما خودمون ریو رو 12.620 خریدیم،اما الان آزاد 13.7 هستش
که حتی اگه پایین هم میومد مهم نبود

pooria.rio
04-04-2010, 18:58
عزيز دلم من همش 17 سالمه و گواهينامه ندارم !!! ولي به محض گرفتن گواهينامه به خدمت آقا پوريا ميرسم !!!

توي اين يه مورد موافقم كه بايد ببينيم شرايط يكي بوده يا نه ولي توي مورد دومي منم از هزارتا صافكار پرسيدم ميگن فقط سمند . نمونش همين باباي دوستم . اگه دوست داري بيا اينجا تا ببرمت پيشش بهت ثابت بشه !!!

بازم من باهاتون مخالفم !!! شما ميگي سمند خز تره ولي من ميگم ريو خز تره !!! اين كه نشد دليل .
در مورد تبليغ هم والله اون موقع كه سايپا ريو رو تازه زد پدر مارو درآورد اينقدر توي تلويزيون تبليغ كرد ( اگه اشتباه نكنم ميگفت ريو خودروي جوان ) . باور كن از هر 4 الي 5 تبليغ يكيش مال ريو بود !!! اطلاعات كم خريدار هم باز ...
يعني شما ميگي اگه من اطلاعاتم زياد باشه ميرم ريو ميگيرم كه حتي ABS هم نداره ؟؟؟؟

آقا گواهینامت رو بگیر در خدمتیم :دی
حالا شنبه ی هفته ی بعد ماشین آماده میشه و عکسای قبل و بعد از تصادف رو براتون میزارم :46:
در مورد خزیم باید بگم که قعلا سمند تاکسی شده ،نه ریو!!! :دی
آقا من بی اطلاعات ،شما با اطلاعات
برو سمند بگیر که هم اصطحلاکش بالاس،هم موتورش مفت خوره و 10 تا تو 100 کیلومتر بنزین میسوزونه و هم راه نمیره :27::27:
هرکیم ای بی اس دار میخوا بره فولش رو بگیره !!!!

HASHEM289
04-04-2010, 20:32

[/QUOTE]

از 1000 تا صافکار پرسیدی :18:

خز چیست ؟ خز به چیزی گفته می شود که اکثریت مردم از آن استفاده می کنند :27:

از تبلیغ گفتین یاد اون اسب افتادم که برای تبلیغ سمند نشون میدادن بیشتر شبیه الاغ بود البته سر آقا الاغرو جلوی سمند چسبوندن :31:

البته ناراحت نشی سمند شما رو نمیگم :10:

من میگم اطلاعات مردم بالا باشه ماشینی میگیرند که 16 سوپاپ باشه مصرفش کم باشه و ... قبلا گفتم

pooria.rio
04-04-2010, 21:53
خوب :دی
نوشته های آقا هاشم که تایید میشه
اتفاقا به نکته ی خوبی اشاره کرد
اونهم موتور سمنده که موتور 405 هستش :2:
که حدودا تکنولوژیش ماله 22 ساله پیش هست
یه موتور 8 سوپاپ پر مصرف !!
که توی ایران بلاخره انژکتور رو چپوندن بهش
کاری ندارم که الان انواع و اقسام موتورهارو دارن میزارن روش ،که این از سیاست های ایران خودرو هستش وگرنه سمند بدبخت خودش هم تعجب کرده از این موتورهای جدید !!!:27:
موتور ریو ماله 2003 هستش
البته هنوزم شک دارم این ریویی که تو ایران تولید میشه ماله سال 2003 هستش یا 2005
پ ن :تا لحظاتی دیگر محمد میاد اونم شدیدا قاااطی :دی

MoHaMaD ZaNd
04-04-2010, 22:24
نفس كش !!!!!!! :31:
آقا قبول نيست . 2 نفر به يه نفر كه نميشه !!!! :31:

ز 1000 تا صافکار پرسیدی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خز چیست ؟ خز به چیزی گفته می شود که اکثریت مردم از آن استفاده می کنند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از تبلیغ گفتین یاد اون اسب افتادم که برای تبلیغ سمند نشون میدادن بیشتر شبیه الاغ بود البته سر آقا الاغرو جلوی سمند چسبوندن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته ناراحت نشی سمند شما رو نمیگم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من میگم اطلاعات مردم بالا باشه ماشینی میگیرند که 16 سوپاپ باشه مصرفش کم باشه و ... قبلا گفتم حالا من گفتم هزار تا تو بايد باور كني كه من از هزار تا پرسيدم ؟؟؟ :31: هزار تا يعني از خيلي ها پرسيدم !!!!
در مورد بقيه چيز ها هم ديگه هيچي نميگم چون ...
--------------------------
پوريا جان نميدونم چرا تا من يه چيزي ميگم شما ميگي موتور سمند مال 22 سال پيشه !!! بابا من كه گفتم تكنولوژي موتور ريو از سمند بالاتره ، گفتم كه شتابش از سمند بهتره ، گفتم كه مصرفش كمتره و ... آخه چرا باز شما اينا همه رو تكرار ميكني !!!؟!؟!؟
حالا جالب اينه كه تا ميگيم ABS سريع ميگيد اون ريو جديده داره !!! بابا اون ريو جديده عمرا قيمتش 16 ميليون باشه !!! فكر كنم شما هنوز خودروسازهاي كشورمون رو نشناختي !!! اگه اينجوري باشه منم ميگم ريو رو با سورن ELX مقايسه كن !!! يا مثلا با سمند ال ايكس EF7 مقايسه كن . اونوقت ديگه شما نميتوني بگي تكنولوژي يا شتاب و ...
لطفا يكم منطقي بحث كنيم . چون اينجوري تاپيك بيشتر شده شبيه كل كل .
درضمن امضا رو هم حال كن !!!!! :31:

Terova
04-04-2010, 22:48
میگم میخواین ماشین هامون رو رخ به رخ بکوبیم به هم بعد ببینیم کدوم زودتر میمیریم..؟

میگین موتور سمند مال 20 سال پیشه (که البته موتور 2000 بود الان تغییرش دادن شده 1870) و موتور ریو خیلی جدیده..! خوب این موتور ریو به غیر از 2 میلی ثانیه شتاب (که مال وزن کمتر ماشین هست) و 1 لیتر مصرف کمتر (لیتری 100 تومن :18:) چه چیز شاخی از خودش نشون داده..؟ تازه تاپ اسپیدشم که خیلی کمتره.

کلا ما ها خیلی شادیم داریم بحث سمند و ریو میکنم الان تو فروم های خارجی دارن روی بنز C کلاس و BMW سری W بحث میکنن ما به فکر ان هستیم سمند شتابش 12 هست ریو 11.5..!!!!

خوش باشیم

HASHEM289
04-04-2010, 23:11
میگم میخواین ماشین هامون رو رخ به رخ بکوبیم به هم بعد ببینیم کدوم زودتر میمیریم..؟

میگین موتور سمند مال 20 سال پیشه (که البته موتور 2000 بود الان تغییرش دادن شده 1870) و موتور ریو خیلی جدیده..! خوب این موتور ریو به غیر از 2 میلی ثانیه شتاب (که مال وزن کمتر ماشین هست) و 1 لیتر مصرف کمتر (لیتری 100 تومن :18:) چه چیز شاخی از خودش نشون داده..؟ تازه تاپ اسپیدشم که خیلی کمتره.

کلا ما ها خیلی شادیم داریم بحث سمند و ریو میکنم الان تو فروم های خارجی دارن روی بنز C کلاس و BMW سری W بحث میکنن ما به فکر ان هستیم سمند شتابش 12 هست ریو 11.5..!!!!

خوش باشیم

عزیزم شما پست ها رو از اول بخون با اطلاعات بیشتر نظر بده لطفا

در مورد قسمت دوم صحبتتون هم باید بگم مافیای ماشین داخل اجازه نمیده ماشینها با قیمت واقعی وارد کشورمون بشه از رو ناچاری مجبوریم راجبه همین ماشینا صحبت کنیم

D r i v e r
05-04-2010, 08:14
خوب :دی
نوشته های آقا هاشم که تایید میشه
اتفاقا به نکته ی خوبی اشاره کرد
اونهم موتور سمنده که موتور 405 هستش :2:
که حدودا تکنولوژیش ماله 22 ساله پیش هست
یه موتور 8 سوپاپ پر مصرف !!
که توی ایران بلاخره انژکتور رو چپوندن بهش
کاری ندارم که الان انواع و اقسام موتورهارو دارن میزارن روش ،که این از سیاست های ایران خودرو هستش وگرنه سمند بدبخت خودش هم تعجب کرده از این موتورهای جدید !!!:27:
موتور ریو ماله 2003 هستش
البته هنوزم شک دارم این ریویی که تو ایران تولید میشه ماله سال 2003 هستش یا 2005
پ ن :تا لحظاتی دیگر محمد میاد اونم شدیدا قاااطی :دی
اول یه سری چیز بگم
پوریا عزیز این موتور 405 الان خیلی فرق داره با اون موتور کاربراتور 1905 سی سی 405 های 2000!
اون ها کاربراتور بودن
کد موتورشون هم XU9 بود یعنی هست :دی
ولی تا جایی که من میدونم این XU7 ها از اول انژکتور بودن و چپوندنی هم در کار نبود و حجم موتور XU7 هم 1761 سی سی هست که مدل 8 سوپاپه حدود 100 اسب بخار قدرت داره
در مورد سال ساخت موتور هم آقا پوریا اگه مدرکی داری که این XU7 ماله 22 ساله پیشه رو کن چون من هرچی گشتم سال ساخت موتور رو نتونستم پیدا کنم و میدونی که سال ساخت موتور به سال ساخت ماشین ربطی نداره :46:
در مورد انواع اقسام موتور هم کلا بحثش چه ربطی داره به موضوع
برای هر ماشینی توی خارجه هم میشه با چند مدل موتور ماشین رو خریداری کرد
دیزل ، بنزینی و 4 سیلندر ، 6 سیلندر
این که عیب نیست!
خیلی هم خوبه که با توجه به نیاز مشتری موتور های مختلفی وجود داشته باشه
ریو ایران ریو 2000 هست که فیس لیفت شده در سال 2003 تا جایی که من میدونم
در مورد راه رفتن XU7 هم توی سرعت های بالا اگه به گشتاورش دقت کنین همه چی دستتون میاد
153 نیوتون متر گشتاور کم نیست!

HASHEM289
05-04-2010, 09:02
حذف شود ---

AmiRreZA_RAcEr
05-04-2010, 13:13
پراید رو وارد بحث نکنید که یک اعجوبه ای هست برای خودش !
به نظر من سال ساخت مهم نیست کیفیت ساخت مهمه !

HASHEM289
05-04-2010, 14:41
پراید رو وارد بحث نکنید که یک اعجوبه ای هست برای خودش !
به نظر من سال ساخت مهم نیست کیفیت ساخت مهمه !

شما یک سی پی یو مدل 1.7 سلرون رو در نظر بگیر اگه از طلا هم ساخته شده باشه در مقابل یه چهار هسته ای
حرفی برای گفتن نداره

یه موتور 8 سوپاپ با مصرف زیاد در مقابل یه موتور 16 سوپاپ با قدرت برابر مصرف کمترو شتاب بیشتر حرفی برای

گفتن نداره

Terova
05-04-2010, 16:36
شما یک سی پی یو مدل 1.7 سلرون رو در نظر بگیر اگه از طلا هم ساخته شده باشه در مقابل یه چهار هسته ای
حرفی برای گفتن نداره

یه موتور 8 سوپاپ با مصرف زیاد در مقابل یه موتور 16 سوپاپ با قدرت برابر مصرف کمترو شتاب بیشتر حرفی برای

گفتن نداره

عجب مثال جالبی زدین..!! یعنی تفاوت موتور سمند و ریو مثل 1.7 و 4 هسته ای هست..!!؟

من قبلا هم گفتم موتور ریو با وجود اینکه خیلی جدیده و به قول شما از تکنولژی روز دنیا استفاده میکنه ولی به جزء مقدار کمی شتاب و مقدار کمی مصرف بهتر هیچ چیز شاختری نسبت به موتور سمند نداره که جای تاسف داره..

اون وقت که 405 تولید شد بهترین ماشین اروپا لقب گرفت ولی آیا موقع تولید ریو با موتور فوق جدیدش خر هم بهش میدن آب بده یا نه..؟

در کل موتور سمند هیچ مشکلی نداره و کسی نمیاد برای درصدی شتاب و درصدی مصرف کمتر ریو بخره

======

اول میایین میگین سمند صدا میده بعد که کم میارین میگین زود خراب میشه بعد که به شدت کم میارین میگین سمند ایمنی نداره بعد که باز هم کم اوردین میگین خز شده همه خریدن دوباره که کم آوردین میگین موتورش مال 22 سال پیشه من موندم بعد از این میخواین چه بامبولی سر این ماشین در بیارین حتما میگین چون این ماشین در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی تولید شده و به گفته مقام معظم رهبری و چندی از زحمتکشان نظام جمهوری اسلامی ایشان (آقای خاتمی) جزءخواص فتنه میباشن پس خرید خودرویی که اون زمان تولید شده حرام است

D r i v e r
05-04-2010, 17:01
پس با این حساب نتیجه میگیریم موتور پراید هم کاربراتور ورداشتن انژکتور گذاشتن سایپا یه موتور جدید اخترا ع کرده :31:

یا اکثر ماشینا رو تبدیل به گاز سوز کردن موتور جدید ساختن

نه عزیزم تکنولوژی ساخت موتور 405 مال همون دهه 90 میلادی :2:
عزیز من هی میخوام هیچی نگم
هیچی هم نمیگم
فقط میگم برو یه خورده تحقیق کن بعد اظهار فضل کن
اون همه رو من در مورد کد موتور و حجم موتور و قدرت و گشتاور برای خودم نگفتم که
برای شما گفتم
برو 2 تا سرچ کوچولو در مورد 405 و موتور هاش و Xu9 و Xu7 بزن بعد بیا از موتور جدید و انژکتور کردن و ... صحبت کن
یه بار دیگه میگم
405 کاربراتور موتورش چیز دیگه ای بود
XU9 با 8 سوپاپ و 1905 سی سی حجم بود با قدرت تقریبی 103 - 108 اسب بخار
این XU7 با 8 سوپاپ و حجم 1761 سی سی و 97 - 101 اسب بخار هست

اون وقت که 405 تولید شد بهترین ماشین اروپا لقب گرفت ولی آیا موقع تولید ریو با موتور فوق جدیدش خر هم بهش میدن آب بده یا نه..؟

1988 جایزه فرمان طلایی اروپا رو گرفت :40:
و این رو هم بدونین 405 آیرودینامیک تر از ریو هست
اون شتاب بیشتر هم که میگی دیگه حداکثر تا سرعت 100 - 110 شتاب بیشتری داشته باشه
بعد از اون این XU7 هست که گشتاور خودش رو به موتور اقتصادی ریو نشون میده

نه عزیزم تکنولوژی ساخت موتور 405 مال همون دهه 90 میلادی
مدرک؟
و اینکه دهه 90 میلادی از سال 90 شروع میشه تا 99
کدوم سالش؟
خیلی فرق هست نه؟
بحث سی پی یو هم وارد اینجا نکنین خواهشا
ولی مثالی که زدین مثل اینه که XU7 رو با موتور های روز BMW و BENZ و .... مقایسه کنین
بد نیست یه خورده تعصب الکی رو کنار بذارین

AmiRreZA_RAcEr
05-04-2010, 18:20
مثالتون خیلی غلط بود
چون اون موتور بقول شما 20 سال یا 50 سال پیش 405 اون موقع خوف بوده و الان تفاوت زیادی کرده با اون زمان و به روز شده ولی موتور ریو معمولیه
واسه همین کم نیاورده !

pooria.rio
05-04-2010, 19:00

خوش باشیم

عزیز دل برادر :دی
شما میگی ریو یه کم شتابش بیشتره،مصرفش کمتره،تکنولوژیش بالاتره....دیگه به نظرت توی موتور باید چه چیز برتری داشته باشه که بگیم موتورش بهتره ؟؟؟؟؟
ضمنا الان با کارت لیتری 100 تومنه،قیمت آزاد رو که دارین ؟؟؟
تا یکی دوسال دیگه هم کلا .....
تاپ اسپیدش خیلی کمتره ؟؟؟؟؟؟
مجله ی carx1 تا انوجایی که یادمه شهریور 86 عکس کیلومتر ریو انداخته بود با سرعت 200،حالا کیلومترش تا 200 داره،شایدم بیشتر بره
سمند هم که 220تاست دیگه
ما همون 20 تا رو میگیریم که دل شما هم نشکنه :27:
بلهههه
ماها که شادیم،چی کار کنیم ،نداریم پول آقا :دی
باید در مورد همین لگنا بحث کنیم
شما پولش رو بده خودم فردا بنز کیت AMG نیگیرم میام واست بررسیش میکنم :دی

---------- Post added at 07:30 PM ---------- Previous post was at 07:27 PM ----------

اول یه سری چیز بگم
پوریا عزیز این موتور 405 الان خیلی فرق داره با اون موتور کاربراتور 1905 سی سی 405 های 2000!
اون ها کاربراتور بودن
کد موتورشون هم XU9 بود یعنی هست :دی
ولی تا جایی که من میدونم این XU7 ها از اول انژکتور بودن و چپوندنی هم در کار نبود و حجم موتور XU7 هم 1761 سی سی هست که مدل 8 سوپاپه حدود 100 اسب بخار قدرت داره
در مورد سال ساخت موتور هم آقا پوریا اگه مدرکی داری که این XU7 ماله 22 ساله پیشه رو کن چون من هرچی گشتم سال ساخت موتور رو نتونستم پیدا کنم و میدونی که سال ساخت موتور به سال ساخت ماشین ربطی نداره :46:

مگه سمندهایی که 82 تولید شدن،همون موتور انژکتوری 405 روشون نبود ؟؟؟

pooria.rio
05-04-2010, 19:05

در کل موتور سمند هیچ مشکلی نداره و کسی نمیاد برای درصدی شتاب و درصدی مصرف کمتر ریو بخره

======

اول میایین میگین سمند صدا میده بعد که کم میارین میگین زود خراب میشه بعد که به شدت کم میارین میگین سمند ایمنی نداره بعد که باز هم کم اوردین میگین خز شده همه خریدن دوباره که کم آوردین میگین موتورش مال 22 سال پیشه من موندم بعد از این میخواین چه بامبولی سر این ماشین در بیارین حتما میگین چون این ماشین در دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی تولید شده و به گفته مقام معظم رهبری و چندی از زحمتکشان نظام جمهوری اسلامی ایشان (آقای خاتمی) جزءخواص فتنه میباشن پس خرید خودرویی که اون زمان تولید شده حرام است
شما یه کم اول حرف زدن رو بهتر کن،اینجا کسی دعوا نداره با کسی !!
خر هم بهش میدن آب بده یا نه ....؟؟؟
یعنی چی ؟؟؟؟
سمند اتاقش زودتر از 405 و زودتر از ریو به صدا میفته
الانم میگم
من گفتم سمند ایمنی نداره ؟؟؟؟:13:
شما حواب اون تست مزدا 3 رو ندادی !
من نگفتم موتور بدی داره،صحبتم در مقایسه با ریو بودش
ئهههه،آخرش که گند زدی بحث و سیاسی نکن دیگه :دی

D r i v e r
05-04-2010, 20:03
مگه سمندهایی که 82 تولید شدن،همون موتور انژکتوری 405 روشون نبود ؟؟؟
نمیفهمم منظورتو
یعنی چی؟
خوب XU7 آز همون اول انژکتوری بوده
چه رو سمند بوده
چه رو 405!
XU9 که روی سمند نرفته!

HASHEM289
05-04-2010, 21:13
حذف شود ---

HASHEM289
05-04-2010, 21:33
حذف شود ---

pooria.rio
05-04-2010, 21:38
نمیفهمم منظورتو
یعنی چی؟
خوب XU7 آز همون اول انژکتوری بوده
چه رو سمند بوده
چه رو 405!
XU9 که روی سمند نرفته!

درواقع XU7 همون موتور انژکتوری شده ی 405 هستش دیگه.درسته؟
یعنی ویژگی های موتور کاربراتوری 405 پیشین رو داره
(مثلا مثل پراید که از 83 همون موتور قبلیش رو انژکتوری کردن،حالا موتور همون موتور قبلی بود اما یکم قدرت و شتابش کم و زیاد شده بود به خاطر انژکتوری شدن)

pooria.rio
05-04-2010, 22:41
مگه این ریو ایران نیست ؟
پس چرا زده 2003-2005 ؟:13:

قابل توجه دوستانی که میگن مگه خر هم دادن ریو آب بده (یه چیزی تو همین مایه ها !!!)
ریو توی تاپ 10 سال 2005 !!!

name
05-04-2010, 23:29
سلام بر طرفداران سمند و ریو
دوستان من تا حالا ریو سوار نشدم پس مقایسه نمیکنم.
حدود 6 سالی میشه سمند دارم تو این مدت یه بار کمکهای جلو رو عوض کردم دو بار لنتهای جلو یه بار دسته موتور یه بار تیغه برف پاکن یه بار استوپر موتور.
36000 کیلومتر هم کارکرده.
نسبت به 206 کمی سفتره.مشکل دید عقب و ستون راننده هم وجود داره.ولی خوب گاز میخوره.

D r i v e r
06-04-2010, 13:04
آخه عزیز دل بابا همون موتور قدیمی رو انژکتوری کردن اسمشو گذاشتن XU7

این اسما برا تبلیغات شما ثابت کن دقیقا این XU7 رو فرانسه ساخته
نخیر!!
این همه برات دلیل و مدرک آوردم بازم میگی مدرک؟
نقل قول زیری رو خوب بخون تا متوجه اشتباهت بشی

درواقع XU7 همون موتور انژکتوری شده ی 405 هستش دیگه.درسته؟
یعنی ویژگی های موتور کاربراتوری 405 پیشین رو داره
(مثلا مثل پراید که از 83 همون موتور قبلیش رو انژکتوری کردن،حالا موتور همون موتور قبلی بود اما یکم قدرت و شتابش کم و زیاد شده بود به خاطر انژکتوری شدن)
پوریا جان از شما دیگه بعیده همچین حرفی بزنین
نخیر موتور کلا از بیخ و بن فرق میکنه
همونطور که گفتم بلوک 405 های کاربراتوری XU9 هست
و انژکتوری ها XU7
پست های قبلی هم اگه خواستین در مورد حجم موتور و قدرت بخونین
اینم لیست موتور های پژو سیتروئن هست :

میتونید XU92c رو ببینید در قسمت 405 که با 1905 سی سی حجم و 110 اسب قدرت و سیستم سوخت رسانی Carb Solex 34-34Z1/Z2 مشخص شده
XU7 هم که کلا موتور انژکتوری هست و با حجم 1761 سی سی و 103 اسب مشخص شده با سیستم سوخت رسانی انژکتور EFI Bosch که از 92 تا 96 روی 405 ها سوار شده(در خارجه!)
حالا بازم برین نگاه کنین بیاین بگین که این 2 تا موتور با هم دیگه فرقی ندارن که!
همون قبلیه فقط انژکتور شده :13:
و پوریا عزیز در مورد لینک زیر :

اول اینکه گفته شده 10 خودروی ارزان قیمت سال 2005 که اونم از نگاه همون سایت هست
و اینکه بهتره توضیحاتی که زیرش گفته هم بخونی و فقط از روی تعصب پست ندی

pooria.rio
06-04-2010, 13:19
فک کنم فقط در یک صورت هست که دیگه بهم نمیگید متعصب
اونم اینه که کلا حرف از ریو نزنم :دی

HASHEM289
06-04-2010, 15:10
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیتونید XU92c رو ببینید در قسمت 405 که با 1905 سی سی حجم و 110 اسب قدرت و سیستم سوخت رسانی Carb Solex 34-34Z1/Z2 مشخص شده
XU7 هم که کلا موتور انژکتوری هست و با حجم 1761 سی سی و 103 اسب مشخص شده با سیستم سوخت رسانی انژکتور EFI Bosch که از 92 تا 96 روی 405 ها سوار شده(در خارجه!)
حالا بازم برین نگاه کنین بیاین بگین که این 2 تا موتور با هم دیگه فرقی ندارن که!
همون قبلیه فقط انژکتور شده :13:

میشه شما از موتور xu7 که فرانسه تولید کرده یه عکس بذارید و همینطور xu7 که ایران رو ماشین می زاره
ممنون

اینم یه عکس باحال از پژو 407

pooria.rio
06-04-2010, 21:30
کار خدا رو میبینی ؟ :دی
این چندروزه که ماشین صافکاریه از اداره به بابام یه سمند 84 دادن،45 تا را رفته،حالا پنجشنبه جمعه باهاش میریم بیرون ،میام کامل بهتون گزارش میدم

AmiRreZA_RAcEr
06-04-2010, 21:58
کار خدا رو میبینی ؟ :دی
این چندروزه که ماشین صافکاریه از اداره به بابام یه سمند 84 دادن،45 تا را رفته،حالا پنجشنبه جمعه باهاش میریم بیرون ،میام کامل بهتون گزارش میدم

احتمالا به دو دلیل گزارشت ممکنه نا عادلانه باشه :31:
عاشق ریو هستی
سمند اداره رو حسابی ازش کار کشیدن و درب و داوغونش کردن و این 45 تا به اندازه 450 تا سواری ازش کشیدن ! :19:

mmiladd
06-04-2010, 22:04
شما برو سمند بگیر ؛ چون امنیتش بیشتره..!

AmiRreZA_RAcEr
06-04-2010, 22:35

دوستمون فک کنم ماشینشو خریده و تاحالا کل ایرانو باش گشته ! اینجا تاپیک بحث در مورد این دوتا ماشین شده !

pooria.rio
06-04-2010, 22:50
احتمالا به دو دلیل گزارشت ممکنه نا عادلانه باشه :31:
عاشق ریو هستی
سمند اداره رو حسابی ازش کار کشیدن و درب و داوغونش کردن و این 45 تا به اندازه 450 تا سواری ازش کشیدن ! :19:
نه انصافا عادلانه گزارش میکنم
حالا منتظرم شنبه 2تا ماشین رو باهم گیر بیارم و یه مقایسه بکنم،به زودی یه تاپیک میزنم مقایسه سمند و ریو

اتفاقا پرسیدم،گفتن این سمنده همش خواب بوده،وگرنه به نظرتون ممکنه ماشین اداره تو حدود 4.5 سال فقط 45000 تا راه بره ؟؟؟

---------- Post added at 11:20 PM ---------- Previous post was at 11:19 PM ----------

باشه ،چشم :دی

HASHEM289
06-04-2010, 23:19
اتفاقا هیچ کدوم از این ماشینا رو نخریده
206 تیپ 2 خریده

pooria.rio
06-04-2010, 23:32
ئه !!!!
چه جالب
پس این همه دعوا و بحث سرکار بودبم :دی

HASHEM289
06-04-2010, 23:59
بله چند تا پست قبل تر گفت 206 خریده :31:

D r i v e r
07-04-2010, 12:01
میشه شما از موتور xu7 که فرانسه تولید کرده یه عکس بذارید و همینطور xu7 که ایران رو ماشین می زاره
ممنون

اینم یه عکس باحال از پژو 407
موتور 405 فرانسوی :

موتور XU7JPL3 ایران :

Terova
07-04-2010, 13:03
مثل هم هستن..

HASHEM289
10-04-2010, 13:34
حذف شود ---

HASHEM289
10-04-2010, 13:40
یه سایت خیلی باحال از کیا موتور اگه اینترنت پر سرعت دارید حتما یه سر بزنید
تقدیم به آقا پوریا

D r i v e r
10-04-2010, 20:29
این عکسی که شما گذاشتی اگر مال این سایتی که من آدرسشو گذاشتم که بیشتر عکساش مال ایران خودرو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین جور که مشخصه فرانسه این موتور تولید کرده اما رو ماشین peugeot 306 st گذاشته اما از اونجا که ایران خودرو استاد
گذاشتن اون موتور روی این بدنه و این بدنه روی اون موتور خلاصه رو ماشیناشون جا ساز کردن

به اینجا هم یه نگاه بندازید بد نیست

آقا بیخیال
من اشتباه کردم همینجا هم از شما عذر میخوام :13:
من لیست ماشین های پژو رو با موتور هایی که روشون سوار شده رو نشون شما دادم بازم میگین که روی 306 بوده!
روی 405 هم بوده
خوب معلومه یه موتور ممکنه روی 7 - 8 جور اتاق و شایدم بیشتر سوار بشه!
من اون عکس موتور رو از توی اون سایتی که شما میگین پیدا نکردم
اصلا هم فکر نمیکنم این عکس توی اون تاپیک وجود داشته باشه
آدرس دوم هم میگه Page Not Found :46:

HASHEM289
11-04-2010, 14:58
حذف شود ---

D r i v e r
11-04-2010, 20:16
در مورد قسمت اول مخالفتی ندارم چون مدرکی ندارم که فرانسه این موتور رو 405 گذاشته یا نه
شما هم مدرکی نیاوردی که فرانسه هم رو 405 این موتور گذاشته
اما چیزی که کاملا مشخصه این موتور ماله 306

اما اون عکسی که شما گذاشتی تو اون سایت هست نمی دونم چرا گفتید فکر نمی کنم باشه

آدرس دوم هم که به راحتی باز میشه

نرود میخ آهنی در سنگ!
خوب من لیست مدل های پژو + موتور هایی که روشون سوار شده رو به شما دادم
گفتم در قسمت 405 لیست موتور ها رو نگاه کنید
این سایت هم هیچ ربطی به ایران نداره :

اینم عکسش
سبز متعلق به 405 های معروف به 2000 که کاربراتوری بودن
قرمز هم متعلق به XU7 که موتور حال حاضر 405 و سمند و پرشیا هست که انژکتوریه و اون زمان 405 ها فرانسه :

من دیگه لزوم نمیبینم در این مورد بحثی بشه
قضاوت هم با خودتون
میخواین قبول کنین
میخواین نکنین

HASHEM289
11-04-2010, 22:30
حذف شود ---

dromidreza
20-04-2010, 04:56
سلام.دوستان الان صبح زوده باید برم سرکار.حتما هم از تاریخ عضویتم تعجب میکنین.راستش زیاد اهل دنیای مجازی نیستم.در عالم واقعیت هم دریغ از یه دوست با صفا.ظاهرا اینجا همه گل هستین .عمرتون مثل گل نباشه.راستش دلم نیومد چیزی ننویسم.اولا به آقای محترمی که این تاپیک را ایجاد کردند میگم ای کاش ریو رو انتخاب میکردین البته در مقایسه با تیپ 2.من سال 82 تا 86 تیپ 2 داشتم فرانسوی هم بود[ایکاش تیپ 5 میخریدم]ماشین سرپاییم بود ولی تو سربالایی اصلا راه نمیرفت و ماشین خشکی بود.بعد ال ایکس سال خریدم که متاسفاته ماشینم عین عروس بعد از 5 ماه وقتی کنار خیابون پارک بودم خانم پی کی سواری داشت با یه راننده دیگه دعوا میکردو حواسش نبود از بغل زد به من که داشتم سوار میشدم[هم خدا رحم به جوونیم کرد هم پلیسم منو مقصردونست مثل اینکه باید از در شاگرد میرفتم تو!!!]خلاصه دررو کامل جر داد[مال خودشم همینطور]بردم صافکاری دو رنگه شد دلمو زد با 4 میلیون ضرر فروختمش.الان 3 ماهی هست ریو خریدم.در کل فعلا که ازش راضیم خدا هم ازش راضی باشه.اونی که من از این سه ماشین به بدی بخاطرم مانده و خواهد ماند 1-عدم کشش تیپ 2 در سربالایی و تق تق زدن هاش روی موانع و خشکی اون و احساس سبکی عقب ماشین و مرخص بودن صندوق عقب ولی فرم تو دست بودن فرمونش از ریو بهتره 2-سمند برای شهر خیلی مناسب نیست من که بیچاره میشدم تو ترافیک.خواهرم همزمان ورنا داشت مینشستم پشت این بخدا میخواستم پیاده شم برم داخل ورنا[ریو خیلی شبیه ورناست] خیلی زمخت و سنگین بود برام ولی برای جاده خیلی راحتی توش3-الان تنها چیزی که تو ریو عذابم میده اینه که دید آینه بغل راننده کمه.دوستان ریودار راهنمایی میکنن؟؟ از انتخابم فعلا راضیم خدارو شکر.شتابش تو سربالایی بسیار راضی کننده هست.میتونین راحت خیلی ماشینارو پشت سرتون ببینین در مقایسه با دوتای قبلی ماشین نرم و راحت و تو دستی است..ترمزاشم خداییش عالیه.در جاده در مقایسه با دوتای قبلی احساس میکردم کمی باد داره با فرمونم بازی میکنه ولی خیلی محسوس نیست.جز این 2 مورد اگه ازش بدی دیدم براتون مینوسم.مرسی از شما.سرتونم درد آوردم.

ah-eli-95
03-05-2010, 01:59
علاقه مند به بحث شدیم! یه 10 صفحه ای خوندیم
کلا نظر من اینه که سمند بهتره از ریو یه 4 سالی هست که ما سمند داریم حقیقتش خیلی راضی هستیم (نباشیم چه کنیم:46:) مدل 85
یه چند باری خواستیم عوض کنیم هرچی گشتیم ماشین بهتر تو این رنج قیمت 11 تا 14 تومن بهتر پیدا نکردیم!واسه همین راضی هستیم!
کلا واسه ما که خوب چرخش چرخیده !به جز یه بار عوض کردن دسته موتور وصفحه کلاج ولنت ها همه چیش توپه نهایت سرعتش 220 که باهاش پرکردیم مصرفش نسبت به ماشینای دیگه همچین زیاد نیست (پیکان:27:-پارس و...)جاده 100 تا 7 وشهر 100 تا 9.5
نشستن ورانندگیش هم راحت تره
این کلا نظرم بود!

stam
26-06-2010, 20:35
سلام دوستان
اومدم یه سلامی بکنمو بگم که واقعا شرمندم که اینهمه راجع به این دو ماشین صحبت کردید ولی من تیپ 2 گرفتم آخه میدونید چیه انقدر که یکسری بدی از ریو و سمند تو این تاپیک شنیدم ترسیدم که مبادا هر کدومو بگیرم یکسری معایبی که شما میگین داشته باشه
ولی واقعا خرابکاری کردم ایکاش زود تصمیم نمیگرفتم تیپ 2 خیلی داره ازیتم میکنه
یه سفر باهاش شمال رفتم 4 نفر بودیم اصلا تو سربالایی ها راه نمیرفت به جرآت میگم که ماشین قبلی خودم که یه پراید مدل 83 کاربراتوری بود خیلی قدرتش تو سربالایی ها بیشتر بود همیشه احساس چپ شدن دارم.در کل ماشین خیلی ظریف و زنانه ای هست ولی خداییش کولر خوبی داره
ولی چند روز پیش پشت یه 405 slx و یک سمند ال ایکس که مال دوستام بودند نشستم انصافا عجب سواری خوبی دارند این دو ماشین اصلا قابل مقایسه با ماشین من نبودند به خاطر همین خیلی زود زود (10-15)روز آینده با کمی ضرر احتمالا با یه lx یا 405 slx عوضش میکنم

---------- Post added at 05:05 PM ---------- Previous post was at 05:04 PM ----------

سلام دوستان
اومدم یه سلامی بکنمو بگم که واقعا شرمندم که اینهمه راجع به این دو ماشین صحبت کردید ولی من تیپ 2 گرفتم آخه میدونید چیه انقدر که یکسری بدی از ریو و سمند تو این تاپیک شنیدم ترسیدم که مبادا هر کدومو بگیرم یکسری معایبی که شما میگین داشته باشه
یه سفر باهاش شمال رفتم 4 نفر بودیم اصلا تو سربالایی ها راه نمیرفت به جرآت میگم که ماشین قبلی خودم که یه پراید مدل 83 کاربراتوری بود خیلی قدرتش تو سربالایی ها بیشتر بود همیشه احساس چپ شدن دارم.در کل ماشین خیلی ظریف و زنانه ای هست ولی خداییش کولر خوبی داره
ولی چند روز پیش پشت یه 405 slx و یک سمند ال ایکس که مال دوستام بودند نشستم انصافا عجب سواری خوبی دارند این دو ماشین اصلا قابل مقایسه با ماشین من نبودند به خاطر همین خیلی زود زود (10-15)روز آینده با کمی ضرر احتمالا با یه lx یا 405 slx عوضش میکنم

farshad bugatti
26-06-2010, 20:49
سلام دوستان

شما حتی اگه ریو هم میگرفتی خیلی خوب بود و با مشافرت 4 نفره مشکلی نداشتی
206 یدونه از ضعف های بزرگش تیزی فرمانش هستش که احساس نا تعادلی به ادم منتقل میکنه و موجب میشه تو پیچ ها ادم با احتیاط عمل کنه!
و مشکل بزرگ تیپ 2 هم اینه که علاوه بر اینکه شتاب و کشش با سرنشین زیاد کمه ترمز هاش هم با سرنشین زیاد زیاد خوب عمل نمیکنند!
حالا چند خریدی؟!

stam
27-06-2010, 01:01
14/150
از نمایشگاه البته آشنا بودا

stam
27-06-2010, 01:02
14/150
از نمایشگاه البته آشنا بودا

stam
27-06-2010, 11:43
دوستان راستی یه تاپیکی چیزی راجع به slx اینجا نیست چون تو سرچ که چیزی نشون نمیده