PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتگرال گیری عددی با Excel

tochal62
08-01-2011, 00:51
سلام خدمت دوستان.

یک سوالی داشتم ، من برای پروژم باید انتگرال گیری عددی انجام بدم . تابع معلوم نیست و فقط point ها معلومند.
منظورم x و y .
می خواستم بدونم آیا برنامه EXCEL می شناسید که نقاط رو بگیره و انتگرال برام بگیره ؟ منظورم یک فایل Add-in باشه . من برای مشتق گیری پیدا کردم اما انتگرال رو نتونستم پیدا کنم .

البته من یه برنامه پیدا کردم که با قاعده ذوزنقه ای انتگرال می گرفت اما خب چون خطا بالاست بی خیال اون شدم .

ممنون میشم کمک کنید .

tochal62
08-01-2011, 14:45
[QUOTE=tochal62;5753060]سلام خدمت دوستان.

یک سوالی داشتم ، من برای پروژم باید انتگرال گیری عددی انجام بدم . تابع معلوم نیست و فقط point ها معلومند.
منظورم x و y .
می خواستم بدونم آیا برنامه EXCEL می شناسید که نقاط رو بگیره و انتگرال برام بگیره ؟ منظورم یک فایل Add-in باشه . من برای مشتق گیری پیدا کردم اما انتگرال رو نتونستم پیدا کنم .

البته من یه برنامه پیدا کردم که با قاعده ذوزنقه ای انتگرال می گرفت اما خب چون خطا بالاست بی خیال اون شدم .

ممنون میشم کمک کنید .[/QUOT

از رفقای ریاضی هیچکی نیست کمک کنه ؟ یعنی هیچکی تا حالا انتگرال عددی با اکسل کار نکرده ؟:sad:
توروخدا کمک کنید . کارم گیره

davy jones
08-01-2011, 16:17
سلام. راستیاتش بنده هیچگاه به خاطر انتگرال گیری سراغ اکسل نمیرم. ولی یه سرچ مختصری براتون زدم. یه پلاگین مخصوص اکسل پیدا کردم که قابلیت انتگرال گیری رو هم به توابع اکسل اضافه میکنه. الته خودم نصبش نکردم و باهاش هم کار نکردم. این هم آدرسش که معرفی کرده و برای دانلود هم گذاشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

خودتون بخونین و اگه دیدن به دردتون خورد به ما هم بگین :31: چون بچه های اینجا تو زمینه ی نرم افزارهای آفیس که تخصص ندارن که ...:31:

موفق باشین.
89/10/18

tochal62
09-01-2011, 18:07
استاد من لینک رو چک کردم . نمیشه دانلود کرد ! اصلا لینک دانلود نداره !:sad: