تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 13 از 13

نام تاپيک: يورو 2008، ميراث بزرگ رهاگل

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] / نيمه‌شب دهم تيرماه، هنگاميكه سوت پايان واپسين ديدار رقابتهاي داغ يورو 2008 به صدا در آمد، تير خلاص به وحشتناكترين چهرۀ فوتبال شليك شد: بازي نتيجه‌گرا.

با آغاز سدۀ كنوني كه با چرخش ناگهاني تفكرات تيمي ورزش فوتبال به‌سوي منطق همراه بود، “ظهور پديده‌ها” نيز در فوتبال شكل جدي‌تري به خود گرفت. قهرماني فرانسه در يورو 2000، صعود كره به نيمه‌پاياني جام جهاني 2002 و از همه فاجعه‌بارتر، قهرماني يونان در دورۀ پيشين مسابقات، در كنار مقام نخست ايتاليا در فينال برلين، همه و همه وحشتي بزرگ را در دل هواداران ايجاد كرده بودند. يورو 2004 آنقدر سرد و بي‌مزه بود كه شايد بسياري از فوتبال‌دوستان، از ابتداي تابستان، ديگر رغبتي براي روشن كردن تلويزيون و سپس شبكۀ سوم سيما، از ساعت هشت و نيم شب نداشتند. اما اينگونه نشد؛ شانزده تيم حاضر در رقابتها، براي تضمين موفقيت خود، بطور ناگهاني از بازي “ضد فوتبال” به‌سوي بازي “ضد نتيجه‌گرايي” يا همان “ضد ضد فوتبال” روي آوردند. پرتغال، چك، هلند، روسيه و بزرگتر از همه، اسپانيا، سرشناساني بودند كه چنين سبكي را به يورو تحميل كردند.

كار به نيمه نهايي كشيد؛ آلمان، تركيه، روسيه و اسپانيا، چهار مدعي بزرگ و نيمه‌بزرگ حضور در مقام سابق يونان بودند. در حاليكه خيليها روسيه و به‌خصوص تركيه را “يونان دوم” مي‌دانستند، از نظر من، “آلمان”، داراي چنين لقبي بود. آلماني كه يك بازي سرد را در مقابل پرتغال به نمايش گذاشته بود، اين كار را مقابل تركيه نيز تكرار كرد و موفق شد؛ ولي بار سوم، نه. از 4 تيم برتر، تنها يك تيم به سبك اوايل قرن بازي مي‌كرد. اما صعود همين يك تيم به فينال، نگراني را دوباره به دل هواداران آورد. اگر آلمان قهرمان مي‌گشت، به‌راستي مي‌شد چيرگي سبك “ضد فوتبال” را بر اين ورزش جذاب، حتمي دانست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/CENTER]

دقيقۀ سي و سوم بازي بود. اين نگراني، در دل تمامي فوتبال‌دوستان “جهان” وجود داشت، اينكه آفريقاي جنوبي و در ادامه، اكراين و لهستان ديگر تابستاني سرد را سپري كنند. اما اشتباه خط تدافعي آلمان در آفسايدگيري، بازي بد فيليپ لام و درنهايت خروج بد لمن، توانايي تورس را دوچندان كرد تا تير نخست به پيكرۀ “بازي ضد فوتبال” اصابت كند. بازي – مانند بسياري فينالهاي ديگر – با دماي كم ادامه پيدا كرد تا تير خلاص، در نود و سومين دقيقه، دل تمامي فوتبالدوستان جهانآلمانها كمتر و اسپانيولها بيشتر – را شاد نمايد.

شاخۀ نتيجه‌گرايي از درخت تنومند و زيباي فوتبال قطع شد تا بازهم اين ورزش، به سبك زيبا و جذاب سدۀ پيشين روي آورَد؛ با اين تفاوت كه اينبار، علم نيز در آن دخيل است. اگر اينگونه باشد، فوتبال وارد جذابترين شكل تاريخ خود شده و همۀ اينها، ميراثيست كه “اوتو رهاگل”، سرمربي يونان، از خود بجاي گذاشت.

حرفات میشه گفت بعضیاش درسته و بعضیاش غلط مخصوصا اون قسمتا رو که قرمز کردم در واقع 180 درجه با واقعیت فرق داره .یعنی شما حرف هیچ کارشناسیو قبول نداری ,همه قبول داشتن که آلمان یکی از بهترین های این جام بود از جمله اسکولاری که در مرحله ی گروهی گفته بود آلمان بهترین تیم این جام است و امیدواریم قبل از نیمه نهایی به آنها برخورد نکنیم قطعا اسکولاری به ضد فوتبال نمیگه بهترین تیم!و همین طور کاپلو و ...و اینکه میگی تیمهای ضد فوتبال به جای در این جام نرسیدند درسته اما تیم آلمان یکی از تیمهایی بود که بر خلاف این روند حرکت می کرد و به قول مجید جلالی دیگر سبک بازی یونان و همین طور سبک دفاعی ایتالیا نتیجه نمیده و طبق گفته او فوتبال هجومی و زیبا مثل تیمهای اسپانیا هلند پرتغال و آلمان موفق خواهند بود که چنین هم شد و همه از رسیدن آلمان و اسپانیا به فینال خوشحال بودند چون فوتبال به اصل خودش رسید بر خلاف دوره قبل.در ضمن اینکه میگی آلمانیها از پیروزی اسپانیا خوشحال شدند واقعا نوبره !!!!!!! احتمالا یا خواب آلو بودی یا داشته شسته پات میرفته تو چشت.. (شوخی بود)

حـــــرفـه ای Honradez's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

1

حرفات میشه گفت بعضیاش درسته و بعضیاش غلط مخصوصا اون قسمتا رو که قرمز کردم در واقع 180 درجه با واقعیت فرق داره .یعنی شما حرف هیچ کارشناسیو قبول نداری ,همه قبول داشتن که آلمان یکی از بهترین های این جام بود از جمله اسکولاری که در مرحله ی گروهی گفته بود آلمان بهترین تیم این جام است و امیدواریم قبل از نیمه نهایی به آنها برخورد نکنیم قطعا اسکولاری به ضد فوتبال نمیگه بهترین تیم!و همین طور کاپلو و ...و اینکه میگی تیمهای ضد فوتبال به جای در این جام نرسیدند درسته اما تیم آلمان یکی از تیمهایی بود که بر خلاف این روند حرکت می کرد و به قول مجید جلالی دیگر سبک بازی یونان و همین طور سبک دفاعی ایتالیا نتیجه نمیده و طبق گفته او فوتبال هجومی و زیبا مثل تیمهای اسپانیا هلند پرتغال و آلمان موفق خواهند بود که چنین هم شد و همه از رسیدن آلمان و اسپانیا به فینال خوشحال بودند چون فوتبال به اصل خودش رسید بر خلاف دوره قبل.در ضمن اینکه میگی آلمانیها از پیروزی اسپانیا خوشحال شدند واقعا نوبره !!!!!!! احتمالا یا خواب آلو بودی یا داشته شسته پات میرفته تو چشت.. (شوخی بود)
    سلام. متاسفانه شما اكنون امكان دسترسي به انجمنها رو نداريد و بيشتر از اين نمي‌تونيم با هم صحبت كنيم؛ ولي من پاسخ شما رو مي‌دم تا وظيفه‌ام رو انجام داده باشم و همچنين دوستان متوجه بشن.

هدف من از نوشتن چنين متني، اين نبود كه خواننده بطور كامل وارد يك فضاي علمي بشه. از نظر من اين متن بيشتر احساسي بود تا علمي، اما پشت بسياري از واژگان احساسي‌اش، علمي نهفته بود. پس شايد خيلي از موضوعات باز نشده باشن. اوني كه گفتيم آلمانها خوشحال بودن، دليل نمي‌شه كه ناراحت نباشن. يه اتفاقي مي‌افته، براي شما ممكنه زيان بسيار داشته باشه، اما از يه چيزيش هم يه كمي راضي هستيد (البته اميدوارم براي هيچكس اتفاق زيان‌باري نيفته). قضيۀ آلمان هم دقيقا همين بود. شايد اونها بعد از بازي بغض كرده بودن، ولي بعدش كه بيان و بشينن فكر بكنن، مي‌بينن كه اين جام اگرچه با ناكامي تيمشون تموم شد، ولي درعوض فوتبال زيبا رو دوباره احيا كرد. يك آلماني كه فقط بازي‌اي رو نمي‌بينه كه يك طرفش نوشته باشه: آلمان؟!

در بقيۀ موارد هم لطفا پستهاي توضيحي پيشين من رو بخونيد. فكر كنم اونها به اندازۀ كافي دليل ادعاي من درمورد ضد فوتبال بودن بخشي از تيم ملي آلمان، شما رو توجيه كنن. بازهم مي‌گم: اگر قرار بود من هم نظر ديگر كارشناسان را بگويم، چرا وقتم رو گذاشتم و مقاله نوشتم؟

هر جا هستيد موفق باشيد.

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •