تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 15 اولاول ... 51112131415
نمايش نتايج 141 به 147 از 147

نام تاپيک: راهنمایی در رابطه با دستورات c++

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

مطمئن هستید؟؟؟ پس معنی این جمله یعنی چی؟؟؟
    بله از دیتل خوندم.

حـــــرفـه ای sin2x=2sinxcosx's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

مطمئن هستید؟؟؟ پس معنی این جمله یعنی چی؟؟؟
    بله از دیتل خوندم.
    صد در صد .

ببینین تعریفتون از آرایه چیه ؟
    آرایه مجموعه ای از متغیرهاس که در خانه های متوالی از حافظه قرار گرفتن .
    متوالی یعنی چی ؟
    الان شما یه آرایه int مثلا 5 تایی تعریف کنین با نام a و به ترتیب بیاین a و a + 1 و a + 2 و a + 3 و ... رو چاپ کنین . ببینین نتیجه چی میشه .
    اگه برای a عبارت 002CFB84 چاپ شه (که آدرس خونه اول آرایه تو حافظه اس) برای a + 1 همون عبارت به اضافه 4 چاپ میشه(چون int 4 بایت حافظه می گیره) یعنی 002CFB88 و بعدی هم میشه 002CFB8C . اینو هم در نظر داشته باشین که مبنا 16 هست .
    یعنی اگه یه نفر آدرس خونه اول یه آرایه رو داشته باشه ، به کل آرایه می تونه توسط عملگر + دسترسی داشته باشه .
    یعنی اشاره گر با آدرس خونه اول آرایه فرق نداره . پس اگه یه تابع یه اشاره گر به خونه اول آرایه رو بگیره در واقع کل آرایه رو گرفته .
    توسط عملگر * هم میشه به محتوای این آدرس ها دسترسی داشت . چون گفتیم a یک اشاره گر هست در واقع پس میشه با a* به محتویات اون خونه دسترسی داشت . یعنی a* معادل [a[0 هست و (a+1)* معادل [a[1 و الی آخر ....
    اشاره گر چیه ؟
    اشاره گر یه متغیریه که به یه خونه از حافظه اشاره می کنه .

3. این کاربر از sin2x=2sinxcosx بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

با سلام
    ارام جون ما هم ميتونيم اشكالاتمونو ازتون بپرسيم؟
    من خيلي تو اين درس مشكل دارم كلا از اساس چيزي نمي فهمم ولي خب خيلي خيلي علاقمندم برنامه نويسي رو ياد بگيرم ميشه كمكم كنيد؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

با سلام
    ارام جون ما هم ميتونيم اشكالاتمونو ازتون بپرسيم؟
    من خيلي تو اين درس مشكل دارم كلا از اساس چيزي نمي فهمم ولي خب خيلي خيلي علاقمندم برنامه نويسي رو ياد بگيرم ميشه كمكم كنيد؟
    دوست گرامی mohandes hale
    آرام و sin2x=2sinxcosxاز دوستان بسیار خوب انجمن c هستند که تا الان خودمن هر سوالی که داشتم این دوستان پاسخگو بودند . و مطمئن هستم که پاسخگوی سوالات شما هم خواهند بود . موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض برنامه پرتاب سکه فوری

برنامه اول: برنامه ای بنویسید که مشخص کند آیا پارامتر number یک عدد کامل است یا خیر.با استفاده از این تابع برنامه ای بنویسید که همه اعداد کامل بین 1 تا 100 را بدست آورده و در خروجی چاپ کند.مقسوم علیه های هر یک از اعداد کامل را نیز چاپ کند تا مطمئن شوید که عدد مزبور واقعا یک عدد کامل است.مهارت برنامه نویسی خود را با آزمایش اعداد بزرگتر از 1000 امتحان کنید.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    سوال 1 : بالاخره تو هر دفعه تکرار حلقه باید مقداری به متغیر اضافه شه و در نهایت میتونیم بگیم این عدد کامل هست یا نه . ولی تو صورت مساله خواسته مقسوم علیه ها رو هم باید چاپ کنیم. اگر تو این دستور if (num%i==0) ، بخوایم اون عدد رو چاپ کنیم ممکنه در نهایت عدد ما کامل نباشه و این وسط ممکنه مقسوم علیه های اعداد غیر کامل هم چاپ بشه و صورت مساله خواسته مقسوم علیه های عدد اول رو چاپ کنه . باید چی کار کنم باید دو تا تابع تعریف کنم که اول کامل بودن رو بررسی کنه اگر کامل بود بفرسته توی تابع دیگه که مقسوم علیه هاشو چاپ کنه ؟؟؟؟ که خب اینجوری دوباره کاری میشه .
    سوال 2: منظور از قسمت آخر سوال چی هست ؟ از لحاظ بهینگی برنامه این سوال رو گفته اگر بله چطوری باید این برنامه رو بهینه کنم؟ البته میدونید خود برنامه ، نوشتنش راحته ولی من توی ریزه کاریاش مشکل دارم

برنامه 2:
    برنامه ای بنویسید که پرتاب سکه را شبیه سازی کند برنامه باید برای هر بار پرتاب کلمه heads یا tail را چاپ کند.برنامه را برای 100 بار پرتاب سکه بنویسید و تعداد دفعاتی را که هر یک از دو روی سکه می آید شمرده و نتیجه را چاپ کنداین برنامه باید تابع دیگری به نام flip را فراخوانی کند.این تابع هیچ آرگومانی را دریافت نمیکند و برای خط( tail) عدد 0 و برای شیر(head) عدد 1 را باز گرداند.]نکته:اگر برنامه عمل پرتاب سکه را مطابق با واقعیت شبیه سازی کند،وقوع هر یک از دو روی سکه باید تقریبا برابر با نیمی از تعداد پرتاب ها باشد.[
    کد:

سوال 1:برنامه رو درست نوشتم ؟دقیقا نمیدونم مشکلش چیه که یا همه رو tail میده یا همه رو head .البته برای گرفتن جواب متفاوت این دوتا باید برنامه چند بار اجرا کنیم.!
    سوال 2:(امان از دست این rand ) برای تولید عدد بین 0و1 باید این دستوررو چطوری بنویسم؟
    سوال3:می خواستم برنامه ای بنویسید به زبان ++C که پرتاب یک سکه را شبیه سازی کند و ببیند چند بار باید سکه را پرتاب کرد تا 4 بار پشت سر هم شیر بیاید واین عدد را ذخیره کند واین عمل را تا 4000 بار تکرار کند و بعد میانگین ان ها را به ما بدهد فوری تاشنبه

برنامه 3:
    این برنامه جواب 3 تمرین توام با همدیگه هست .یعنی تو تمرین اول یه کار خواسته بود و تو تمرین های بعدی خواسته بود که اجزای دیگه ای رو به برنامه اضافه کنیم .
    حالا برنامه از این قرار هس:
    برنامه ای بنویسید که دانش آموزان ابتدایی را در فراگیری جدول ضرب کمک نماید. این برنامه با استفاده از تابع rand دو عدد صحییح یک رقمی تولید کرده و سوالی به صورت زیر چاپ کند:

Haw much is 6 times 7?

اگر جواب درست بود باید یه پیغام میداد اگر غلط بود یه جواب دیگه .و خواسته شده بود برنامه تعداد پاسخ های درست و نادرست رو بشماره .پس از آنکه دانش آموز 10 پاسخ را وارد کرد ،برنامه باید درصد پاسخ های درست رو محاسبه کند.اگر این درصد کمتر از 0.75 بود ، برنامه باید پیغام please ask your instructor for extra help را در خروجی چاپ کند و به کار خود پایان دهد.
    کد:

سوال1:چرا مقدار result فقط صفر چاپ میکنه؟؟؟
    سوال3:می خواستم برنامه ای بنویسید به زبان ++C که پرتاب یک سکه را شبیه سازی کند و ببیند چند بار باید سکه را پرتاب کرد تا 4 بار پشت سر هم شیر بیاید واین عدد را ذخیره کند واین عمل را تا 4000 بار تکرار کند و بعد میانگین ان ها را به ما بدهد فوری تاشنبه

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

12

سلام یه کمک میخوام در رابطه با نوشتن برنامه زیر
    دوست عزیز2sinxcosx =sin2x وارم خانم من تازه عضو شده ام اما دیدم چقدر برنامه نویسی شما خوب است و چقدر سریع و با تسلط به سوالات جواب میدهید از شما میخواهم به من هم کمک کنید
    میخواستم برنامه زیر رابنویسید
    صورت کامل برنامه این است که ما تابع (f(x)=(x2 را در برنامه دارین برنامه از کاربر میخواهد که یکaوb را وارد کند وb-a را حساب کند که این همان دامنه تابع است بعد از کاربر میخواهد یک عددی وارد کند به عنوان i که این همان تعداد اعداد تصادفی است که کاربر میخواهد تولید شود مثلا 1000 کامپیوتر دامنه را به i قسمت تقسیم می کند برای راحت تر شدن برنامه یک ورودی از شما می گیرد یعنی یک x و (f(x وبعد اعدادی که انتحاب میکند (f(x هایشان را به ترتیب با مقدار (f(x قبلی مقایسه کند و اگر بزرگ تر از مقدار قبلی ماکزیمم بود ان را به جای مقدار قبلی ذخیره کند و اگر کوچکتر از مقدار قبلی مینیمم بود بود ان را به جای مینیمم قبلی جایگذاری کند اولین مقدار ماکزیمم و مینیمم همان مقدار اولیه ایست که کاربر وارد کرده (هم به عنوان ماکزیمم هم به عنوان مینیمم) و اخر سر (f(xماکزیمم و(f(xمینیمم را به ما میدهد به همراه xی که در ان نقطه این (f(x به دست می اید
    { برای نمونه کاربر وارد میکند a=-2و2=b دامنه ما نیسود از -2 تا2 بعد ما i را 1000 وارد میکنیم ;امپیوتر (b-a)/i )) مه همان 4/1000 را محاسبه میکند یعنی فاصله داده اول تا داده دوم 4/1000 است و بعد مینیمم راکه 0=(f(0 و ماکزیمم که 4=(f(2) = f(-2 است را به ما میدهد
    دیگه بهتر از این بلد نیستم شرح بدم راستی نمیخوام زیاد پیشرفته باشد من فقط کمی برنامه نویسی بلدم در حد ایجاد تابع و یه کم هم ارایه ,...
    از دوستان دیگر هم تقاضا کمک دارم پیشاپیش ممنون

در آغاز فعالیت shaghayegh 3's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام . دوستان من مشغول یادگیری زبان C++ هستم اما از بعضی از دستورات سر در نمیارم . که تصمیم گرفتم از دوستانی در این زمینه تجربه دارند کمک بگیرم و ممنون می شم که منو راهنمایی کنید.

مثلا این دستور که قبل از دستور cout استفاده میکنیم چیه؟

کد:
    سلام اگه منظورت ::stdاست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    اگه بخوای اینو اول دستورهای cinوcout ننویسی باید اول برنامت دستور زیرو اضافه کنی:
    ;using namespace std

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •