تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 15 اولاول ... 51112131415
نمايش نتايج 141 به 149 از 149

نام تاپيک: فرگشت | عواقب فلسفی

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

آمریکا هم یه کشور خدا پرست به حساب میاد و اکثر مردمش هم به خالق اعتقاد دارن به جز یه سری احمق
    جنابعالی هنوز نفهمیدی اینا مشکلشون کجاست!بابا اینا ضد دین هستن.دنبال بهانه برای تخریبش میگردن.کارشون شبهه وارد کردن هستن.دین جنبه اخلاقی داره و به زندگی معنی میده.نگفته که به دنبال علم نرین.حالا یه مشت ادم نادون به اسم دین یه سری کارا میکنن گردن دین نندازین لطفا!تقصیر کاهلی خودشون بوده.
    Last edited by javad2015; 15-02-2016 at 12:39.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

جنابعالی هنوز نفهمیدی اینا مشکلشون کجاست!بابا اینا ضد دین هستن.دنبال بهانه برای تخریبش میگردن.کارشون شبهه وارد کردن هستن.دین جنبه اخلاقی داره و به زندگی معنی میده.نگفته که به دنبال علم نرین.حالا یه مشت ادم نادون به اسم دین یه سری کارا میکنن گردن دین نندازین لطفا!تقصیر کاهلی خودشون بوده.
    کاش ضد دین بودن! این داره وجود خدا رو هم انکار میکنه و ادعا داره این همه شگفتی و نظم و پیچیدگی خالق نداره و از هیچ به وجود اومده

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

ما یه چیزی داریم به نام حقیقت.یه مساله دیگه داریم به نام اون جوری که ما میخوایم.
    منم اگه میخواستم میتونستم اونجوری که من میخوام فکر کنم .ولی حقیقت تغییر ناپذیره.فرگشتی اتفاق نیفتاده متاسفانه.
    شواهد ارائه بدید و ادعاتون رو ثابت کنید، جایزه نوبل به شما تعلق میگیره.
    سلام
    1- در طولِ تاریخ بشریت خیلیها بودند و هستند که حقیقت بر اونها آشکار شد و بهش پی بردند اما باز اون رو قبول نکردند به دلائل مختلف مثل غرور و تکبر و خودخواهی , لجبازی , حفظ پست و مقام و اعتبار و ثروت و شهرت
    همین الان مطمئن باشین که بعضی از دانشمندان غربی اعتقاداتشون رو پنهان میکنند چون اگر علناً بگن تغییر عقیده داده اند ممکنه همه ی پست و مقام و زندگیشون رو از دست بدند
    اما خوشبختانه جای نیّت و عقیده و ایمان در وجودِ انسان دست نیافتنی هست و انسان میتونه ظاهراً انکار کنه اما در "باطن" ایمان داشته باشه . برعکسش هم شدنی هست یعنی ادعا کنه ایمان داره اما کاملاً منکِر و مخالف باشه
    خودِ این مسئله تفکر برانگیز هست چون گفته میشه که بعدا قراره برای همین 3 تا ازش حساب و کتاب گرفته بشه
    میگن آدم خواب رو میشه بیدار کرد اما کسی که خودش رو به خواب زده نمیشه بیدار کرد
    عده ای حداقل به شک میافتند که ممکنه در اشتباه باشند اما بُروز نمیدند به خاطر حفظ غرورشون و یا ترس از یک ضرر
    ===============================
    2- بنده با تکامل مخالف نیستم بلکه کاملاً قبولش دارم اما بنده عقیده دارم که تکامل احتیاج به طراح و برنامه ریز داره
    همین 2 ماه پیش در یکی از کانالها در اخبار گفت دانشمندان روباتی رو "طراحی" و "ساخته اند" که میتونه خودش رو تکامل بده
    الان هم تکامل جلو چشم ما داره اتفاق میافته:
    عضلات با ورزش یا کار قویتر میشه تا خودش رو با شرایط جدید وفق بده
    استخوانی که تحت فشار بیشتر باشه متراکمتر میشه
    یک قلب رو دیدم که چون کنارش غده در اومده بود و بهش فشار میاورد عضلاتش در اون قسمت ضخیم و قوی شده بود
    پوست دستِ کارگران ضخیم میشه
    کسانی که در نپال (سرزمین اورست ) زندگی میکنند گلبولهای قرمز خونشون بیشتره چون در ارتفاع زیاد اکسیژن کم هست
    حیوانات قطبی روی برفهای یخ زده که حدود 40 درجه زیر صفر هست راحت راه میرند و سردشون هم نمیشه
    یا حیواناتی که هم شنا میکنند هم راه میرند
    تطبیق پیدا کردن با محیط نوعی تکامل هست
    اما چیزی که بنده حتی تصورش هم برام سخته اینه که این تغییرات بدون برنامه ریزی و طراحی قبلی اتفاق میافته

بارها به خودم گفتم بشین و در تصورت راهی پیدا کن و قبول کن که نیستی مطلق خودش خود به خود منفجر بشه (اگر انفجار بزرگ یا همون بیگ بنگ درست باشه) و ازش این جهان پهناور و پر از ماده و انرژی و ملیاردها ملیارد موجود مختلف به وجود بیاد که جانداران هم جزئی از اون جهان باشند (گیاهان , جانوران , انسان و شاید هم موجوداتِ دیگه ای که هنوز به وجودشون پی نبردیم )
    اما وقتی به پیچیدگی این موجودات فکر میکنم , وقتی به عجز و درماندگی همه ی دانشمندان در فهم ساده ترین چیزها مثل علتِ سرطانی شدن یک سلول و یا سفید شدن یک تار مو و یا پیر شدن یک سلول پوست و غیره فکر میکنم , وقتی به تقلید دانشمندان از جاندارانِ طبیعت برای ساخت مدرنترین مواد و دستگاهها و وسائل فکر میکنم , هیچ جوری نمیتونم خودم رو قانع کنم که گیاهان , جانوران و انسان کاملاً تصادفی درست شده اند
    درحالیکه وقتی یک جقجقه ی ساده رو به مردم نشون بدیم و بگیم خودش به وجود اومده قبول نمیکنند و میخنند و میگن امکان نداره
    یا اگر ببریمشون توی بیابون و دو تا خِشتِ شکسته رو بهشون نشون بدیم و بگیم خودشون به وجود اومدن و این شکلی روی هم قرار گرفتند , میخندند و میگن نخیر , یه کسی اینها رو ساخته و آورده گذاشته اینجا
    اما وقتی یک فیل , یک عقاب , یک انسان رو بهشون نشون بدیم و بگیم طراح و یازنده دارند میگن نه , خودشون به وجود اومدن !!!!!
    =============================
    نظر شخصی بنده در مورد تکامل اینه که موجوداتِ جهان هستی که خودشون جزئی از جهان هستی هستند , از قبل طراحی و ساخته شده اند و تکامل و تطبیق با محیط هم جرئی از قابلیتهاشون هست که در هنگام طراحیشون در اونها قرار داده شده
    درست مثل همون روباتی که طوری طراحی و ساخته شده که بتونه خودش رو تغییر بده و عیبهاش رو برطرف کنه و با محیط وفق بده
    البته فکر نکنین این روبات اونقدر پیشرفته هست که میتونه یک روز بعد از ملیاردها سال تبدیل بشه به انسان

حتی اگر هم بتونه بعد از ملیونها سال بشه انسان , باز هم فراموش نکنین که از ابتدا برای این کار طراحی و برنامه ریزی شده
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 15-02-2016 at 12:56.

4. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

دوستان من خیلی علاقه به این بحثا ندارم
    چون مدتی تو سایتای دنبال همین مباحث بودم مباحثی مثل داروینیسم و بیگ بنگ و...حالا چه سایتای ایرانی چه سایتای ممنوعه

الان هم دیدم سایت گمانه که ازین جور مباحث داشته و آزاد بوده الان فیلترش کردند

به نظرم اینطوری پیش بره اینجا رو هم فیلترش میکنند

بعدش این مباحث شما همش تو سایتا هست چه اصراری دارید با هم کل کل کنید

خوب باشید با هم این مباحث اونقدر ارزش نداره به نظرم که به خاطرش همدیگرو ناراحت کنید و اعصاب خودتونو خورد کنید.

6. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

آمریکا هم یه کشور خدا پرست به حساب میاد و اکثر مردمش هم به خالق اعتقاد دارن به جز یه سری احمق
    طبق متمم اول قانون اساسی امریکا به هیچ وجه نمیتونه کشورش (مفهوم حقوقی/سیاسی) مذهبی باشه، ضمن اینکه همون متمم آزادی مذهب رو هم تضمین میکنه.
    این هم فقط ادعای شماست و آماری در دست نیست ضمن اینکه خیلی مردم مذهب رو فقط به عنوان جزئی از عرف می پذیرن مثل خود من که ممکنه تو مراسم مذهبی هم شرکت کنند ولی شخص مذهبی نباشند.

8. این کاربر از Captain_America بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال ریاضیات javad2015's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    تو شهرمون

پيش فرض

طبق متمم اول قانون اساسی امریکا به هیچ وجه نمیتونه کشورش (مفهوم حقوقی/سیاسی) مذهبی باشه، ضمن اینکه همون متمم آزادی مذهب رو هم تضمین میکنه.
    این هم فقط ادعای شماست و آماری در دست نیست ضمن اینکه خیلی مردم مذهب رو فقط به عنوان جزئی از عرف می پذیرن مثل خود من که ممکنه تو مراسم مذهبی هم شرکت کنند ولی شخص مذهبی نباشند.
    مذهب با دین فرق داره.دین جنبه اخلاقی داره.پاکی رو از ناپاکی مشخص کرده.ولی مذهب ساخته خود مردم هست.منم با خیلی از کارایی که به اسم مذهب انجام میشه موافق نیستم.

10. این کاربر از javad2015 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Captain_America's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2014

پيش فرض

مذهب با دین فرق داره.دین جنبه اخلاقی داره.پاکی رو از ناپاکی مشخص کرده.ولی مذهب ساخته خود مردم هست.منم با خیلی از کارایی که به اسم مذهب انجام میشه موافق نیستم.
    منظور من از دین و مذهب کلی بود یعنی باور به مسائل ماورائی و...
    ولی اتفاقا در مقام تفکیک مذهب ارزشش از دین بالاتره چون تبدیل به عرف میشه در مقام یه فرهنگ ظاهر میشه حتی به قانون گذاری و حکومت می پردازه.

آخر فروم باز anti-military's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2010

پيش فرض

من از دین و مذهب صحبت نکردم. گفتم خدا پرست ...

منظور من از دین و مذهب کلی بود یعنی باور به مسائل ماورائی و...
    ماورایی یعنی چی؟ خود انسان یا مثلا کهکشان ها و اینا ماورایی نیست؟ چطور شما که میگی دنیا از هیچ به وجود اومده این حرفت ماورایی نیست اما ما گه با دلایل زیاد داریم میگم دنیا توسط خالق خلق شده حرفمون میشه ماورایی؟

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

این تاپیک در اصل زده شد چون تقریبا هر بحث دیگه ای در انجمن به این مسائل ختم می شد، تاپیک های مختلف منحرف شده بودند و به نظر می رسید نیازه همچین تاپیکی باشه تا دوستان بحث هاشون رو با هم انجام بدن، که بقیه تاپیک های انجمن منحرف نشه.

خط قرمز ها مشخص است و بحث های مذهبی و الهیات در چارچوب انجمن نیست... دوستانی که تمایل دارن بحث رو ادامه بدن می تونن بصورت خصوصی یا در گروه های اجتماعی مشغول باشند.

لطفا این بحث ها به سایر تاپیک ها هم کشیده نشه.

14. 7 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •