تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 39

نام تاپيک: Php || Asp

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

من خودم php کار می کنم و خیلی هم با هاش راحتم . هم با html خوب ترکیب میشه هم سرعت یادگیریش بیشتره . مثلا تو ای اس پی باید بگی انی عدد اعشاری یا صحیح هست ولی تو php اینکارا به عهدی مفسر زحمت کش php هست . اگر سرورت لینوکس باشه یا ویندوز فرقی به حالت نداره البته تو پی اچ پی . بعدشم شما حالا html کار کردی می تونی راحت بیای بدون هیچ تجربه ی برنامه نویسی php کار کنی اما ای اس پی که اینجوری نیست . این رو بهت بگم که کار کردن با پی اچ پی خیلی لذت بخش هست مخصوصا اگه با ادیتور zend studio کار کنی حرف نداره .

آخر فروم باز 4MaRyAm's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

سلام
    حالا يه سوال ديگه:
    سرور مورد استفاده براي phpحتما بايد My Sql باشه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    صادقیه - تهران

پيش فرض

خوب PHP از پايگاه هاي داده ( Database ) زياد (ولي اكثرا چرت) پشتيباني ميكنه ...
    معروف ترين هاش اول از همه MySQL هست كه قوي و خوبه و دوميش اسمش دقيقا يادم نيست
    ( كه زياد هم طرفدار نداره ...)
    ولي در جواب سوال شما ميشه گفت تقريبا آره!

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    صادقیه - تهران

پيش فرض

- راستي كسي ميدونه چرا تمام سايت هاي با پدر و مادر و قوي رو با ASP يا ASP.Netمينويسن ؟ مثلا : Ourkut , E-Gold

- شايد كسي بدونه چرا تقريبا تمام سيستم هاي پرداخت بانك ها رو يا با ASP و يا با JSP مينويسن !
    - راستي ميدونستيد ASP يك تكنولوژيه نه زبان ؟ و به همين خاطر چندين زبان مشهور مثل : VB,C , C# , Java رو پشتيباني ميكنه ؟ ( يعني ميتوني با همه اين زبان ها ASP بنويسي! ) ولي PHP يك زبون خاص با محدوديته كه براي رفع محدوديت بايد منتظر نگارش بهديش بمونيد ؟
    - البته من خودم شخصا به همه كسايي كه ميخوان تحت وب بنويسن ميگن بريد PHP بنويسيد...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

جدا از پاسخ دوستان :

پی اچ پی یک زبان ساده در عین حال پرکاربرد هست این زبان خوبی که داره قابل گسترش و انعطاف پذیری بالا هست شما میتوانید رد کنار php از تکنولوژی های روز مثل Ajax هم استفاده کنی و درواقع مکمل خیلی زبان های دیگر است . نسبت به ASP آسونتر و ساده تر هست . سرور مورد نیازش برای سیستم های شخصی IIS یا Apache هست بانک اطلاعاتی مورد استفاده اش هم Mysql هست که در کنار phpmyadmin باهاش میشه کار کرد . نصب جدای اینا یکم مشکل هست یعنی کانفیگ کردنش مشکله ولی پکیج هایی هست که بدون نیاز به نصب تک تک اینا همه رو برات ردیف میکنه مثل Xamp یا easyphp . کتابی که من بهت پیشنهاد میکنم کتاب " خود آموزی PHP در 24 ساعت " انتشارات دیباگران تهران هست همچنین سورس های آماده و راهنما ها و کتاب های انگلیسی رو 100% بهت پیشنهاد میکنم . اگر تازه کاری طرف انتشارات ناقوس نرو چون گیجت میکنه . در کل زبون فوق العاده ای هست من تو اینجا زیاد پیدام نمیشه ولی اگر سوال یا مشکلی داشتی میتونی اونو از طریق ایمیل با من در میان بزاری تا جواب بدم . یکم تند جواب دادم که عذر میخوام
    ایمیل من : mr.mamalionline [at] gmail [dot] com
    Last edited by mamalionline; 09-08-2006 at 00:16.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    طهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط jamali
    - راستي كسي ميدونه چرا تمام سايت هاي با پدر و مادر و قوي رو با ASP يا ASP.Netمينويسن ؟ مثلا : Ourkut , E-Gold

- شايد كسي بدونه چرا تقريبا تمام سيستم هاي پرداخت بانك ها رو يا با ASP و يا با JSP مينويسن !
    - راستي ميدونستيد ASP يك تكنولوژيه نه زبان ؟ و به همين خاطر چندين زبان مشهور مثل : VB,C , C# , Java رو پشتيباني ميكنه ؟ ( يعني ميتوني با همه اين زبان ها ASP بنويسي! ) ولي PHP يك زبون خاص با محدوديته كه براي رفع محدوديت بايد منتظر نگارش بهديش بمونيد ؟
    - البته من خودم شخصا به همه كسايي كه ميخوان تحت وب بنويسن ميگن بريد PHP بنويسيد...
    مدرکی برای اثبات حرفت داری ؟
    برادر php محبوترین زبان برای برنامه نویس ها تو سال پیش و قبلش بود .
    یکسر به سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزن بد نیست .
    امنیت این زبان حرف نداره و همچنین انعطاف پذیری و ساده بودنش .
    در هر حال موفق باشید .

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    صادقیه - تهران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mamalionline
    مدرکی برای اثبات حرفت داری ؟
    برادر php محبوترین زبان برای برنامه نویس ها تو سال پیش و قبلش بود .
    یکسر به سایت [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بزن بد نیست .
    امنیت این زبان حرف نداره و همچنین انعطاف پذیری و ساده بودنش .
    در هر حال موفق باشید .
    برادر من هم ميگم كه برين PHP ياد بگيرين ... مگه من چيز ديگه اي گفتم؟
    در ضمن بديهيات كه مدرك و اثبات نميخواد ... ديگه اينو همه ميدونن !

آخر فروم باز J A V I D's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    محل زندگی قلب تپنده ایران تهران

پيش فرض

منم مونده بودم کدومشو یاد بگیرم
    خودم دانشجو نرم افزارم به سی پلاس پلاسم تسلط نسبی دارم می خواستم یه برنامه تحت شبکه یاد بگیرم با چند تا از استاد هامون صحبت کردم همشون متفق القول گفتن پی اچ پی یاد بگیری بهتره الانم دارم پی چی پی می خونم

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    صادقیه - تهران

پيش فرض

دوستان من

PHP یا ASP چه فرقی میکنه ؟ چرا با هم دعوا میکنیم ؟
    هر دو خوب هستن و ویژگی های خاص خودشون رو دارن ...
    حالا ما ایرانی ها عادت داریم علیه یک شرکت غالب و قوی همیشه لج کنیم . چون ASP برا مایکروسافت هست میگیم PHP بهتره و تمام قابلیت های بالای ASP رو ندیده میگیریم و php رو یه غول بی عیب و نقص نشون میدیم ... چرا؟
    واقعا بهتر نیست یه خورده تو رفتارمون تجدید نظر کنیم ؟
    مگر به جز اینه که ASP و PHP هر دو قابلیت هایی دارن و ضعف هایی ؟ دیگه این که بحث نداره ...

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

سلام
    كتابي كه در مورد asp معرفی کردند کتاب خوب و کاملیه البته من انتشارات ناقوسش رو خوندم
    اما اگه می خوای asp بخونی اول یک کم در مورد جاوا اسکریپت یا وی بی اسکریپت بخون
    این جوری ذهنت اماده می شه بهتر می فهمی
    چون asp بیشتر از این دو زبون استفاده می کنه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •