تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 27 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 265

نام تاپيک: تمامی مباحث مربوط به آکواریوم

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

چه نوری واسه آکواریوم خوبه؟

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

خب دوستان منم آکواریوم رو راه انداختم
    5 تا ماهی خریدم

2 تا اسکار
    2 تا پنگوسی شکاری
    یه دونه ردتیل

با چند تا گیاه مصنوعی ( قبلنا طبیعی داشته گفتم ببینم مصنوعی چه جوریه )

فقط نمیدونم چرا فقط اسکار ها غذا میخورن
    اون پنگوسی ها که انگار همش همش بی تابن : دی اون ردتیل هم که همش کف آبه
    چی کار کنم ؟
    نمیرن یه وقت

آخر فروم باز armin_software's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008

پيش فرض

پنگوسی معمولی اذیت می کنه شکاری دیگه چرا؟
    ون ردتیل هم که همش کف آبه
    ردیتل همینجوره!
    اون پنگوسی ها که انگار همش همش بی تابن
    چند روزه معمولا ماهیه ها سه چهار روز طول می کشن به شرایط عادت کنن!
    اسکار ماهی با هوشیه
    مثل فلاور یا ماهی های با هوش دیگه!

حـــــرفـه ای payamf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

این طبیعیه
    اسکار یکی از پرخورترین ماهی هاست
    ولی خیلی مواظب باش اگر زیاده روی کنی ممکنه بترکه! (جدی میگم) باید خیلی موظب باشی و بهش هر هفته یک روز استراحت بدی

آخر فروم باز OSEN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام رفقا .

من یه 3 ، 4 سالی هست که آکواریوم دارم ولی تالا از نظر ماهی داری ! بصورت حرفه ای عمل نکردم و همه نوع ماهی رو بغل هم ریختم تو آکواریوم . از آنجل گلدفیش و فایتر و گوست و گویی . حالا همه ی ماهیام مردن و فقط لجن خوار و گوست مونده برام و فردا میخوام برم که ماهی بخرم . اولویت خریدم هم آنجل هستش . چه ماهیایی با آنجل سازگارن و جنگ و دعوا ندارن باهم ؟ مثلا قبلا آنجل و گلد داشتم که خیلی جروبحث! میکردن با هم و اصلا تفاهم نداشتن .

یه لطفی کنین بگین چه ماهیایی با آنجل و چه ماهیایی با گلدفیش داشته باشیم بهتر هست ؟

ممنون

حـــــرفـه ای payamf1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام رفقا .

من یه 3 ، 4 سالی هست که آکواریوم دارم ولی تالا از نظر ماهی داری ! بصورت حرفه ای عمل نکردم و همه نوع ماهی رو بغل هم ریختم تو آکواریوم . از آنجل گلدفیش و فایتر و گوست و گویی . حالا همه ی ماهیام مردن و فقط لجن خوار و گوست مونده برام و فردا میخوام برم که ماهی بخرم . اولویت خریدم هم آنجل هستش . چه ماهیایی با آنجل سازگارن و جنگ و دعوا ندارن باهم ؟ مثلا قبلا آنجل و گلد داشتم که خیلی جروبحث! میکردن با هم و اصلا تفاهم نداشتن .

یه لطفی کنین بگین چه ماهیایی با آنجل و چه ماهیایی با گلدفیش داشته باشیم بهتر هست ؟

ممنون
    امیدوارم بتونی بهترین انتخاب رو انجام بدی
    البته گفتن اینکه کدوم ماهی با کدوم یکی سازگاری داره یا نه کار درستی نیست و خیلی از این لحاط نباید از خود وسواس نشان داد.
    در ضمن مغازه ای خرید میکنید معلوم نیست که چه ماهیهایی دارد و کدامی را ندارد.
    ولی به هرحال برای انتخاب ماهیها هم میتوانی از نظر خود مغازه دار استفاده کنی که البته در بعضی از مواقع ممکنه مغازه دار برای فروش خودش کورکورانه قضاوت کنه
    ولی بهترین اینه که اول به گیاه خوار یا گوشت خوار بودن ماهی توجه کنی بعد از همه اینها بهتره که ماهیها را یک جا و در یک عمر یکسان خریداری کنی (در سایز همه مثل هم باشند تقریبا) به این خاطر که ممکن است کشت و کشتار زیاد بشه
    اما برای کنار آنجل میتونی از هر ماهی استفاده کنی به غیر از گیاه خوار و دیسکس (که البته برای دیسکس مجبور نیستی و بهتره که نزاری)
    گلد فیش هم ماهی های پرخوری هستن و ممکنه باعث کمبود غذای ماهیهای دیگه بشن که میتونی از ماهیهای جسور در کنارش استفاده کنی (که هیچوقت کم نمیارن) مثل اسکار و ... (البته خیلی مواظب این دوتا باش من خودم در آکواریوم قبلیم دوتا از گلدفیش ها رو بخاطر پرخوری از دست دادم.)

7. 2 کاربر از payamf1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

امیدوارم بتونی بهترین انتخاب رو انجام بدی
    البته گفتن اینکه کدوم ماهی با کدوم یکی سازگاری داره یا نه کار درستی نیست و خیلی از این لحاط نباید از خود وسواس نشان داد.
    در ضمن مغازه ای خرید میکنید معلوم نیست که چه ماهیهایی دارد و کدامی را ندارد.
    ولی به هرحال برای انتخاب ماهیها هم میتوانی از نظر خود مغازه دار استفاده کنی که البته در بعضی از مواقع ممکنه مغازه دار برای فروش خودش کورکورانه قضاوت کنه
    ولی بهترین اینه که اول به گیاه خوار یا گوشت خوار بودن ماهی توجه کنی بعد از همه اینها بهتره که ماهیها را یک جا و در یک عمر یکسان خریداری کنی (در سایز همه مثل هم باشند تقریبا) به این خاطر که ممکن است کشت و کشتار زیاد بشه
    اما برای کنار آنجل میتونی از هر ماهی استفاده کنی به غیر از گیاه خوار و دیسکس (که البته برای دیسکس مجبور نیستی و بهتره که نزاری)
    گلد فیش هم ماهی های پرخوری هستن و ممکنه باعث کمبود غذای ماهیهای دیگه بشن که میتونی از ماهیهای جسور در کنارش استفاده کنی (که هیچوقت کم نمیارن) مثل اسکار و ... (البته خیلی مواظب این دوتا باش من خودم در آکواریوم قبلیم دوتا از گلدفیش ها رو بخاطر پرخوری از دست دادم.)
    ممنون رفیق .
    منظور من از سازگاریشون این بود که من قبلا که مثلا آنجل و گلد رو داشتم ، دائم در حال جنگ بودن یا گلد میرفت سراغ آنجل یا آنجل بیشتر اوقات میرفت سر وقت یال و کویال گلدفیش . خلاصه کلی دعوا کردن با هم .

در مورد راهنمایی فروشنده ها ئم که بیخیال . اون اولا که تازه آکواریوم رو جمع کرده بودم رفتم 2 فقره فایتر گرفتم ، فروشنده هم هیچی نگفت وقتی رسیدم خونه و ولشون کردم که برن بچرن ، جاتون خالی یک دعوایی راه انداختن . البته فروشنده زیاد تقصیری نداشت ، ایراد از کم اطلاعی و اشتباه خودم بود .

ضمنا من خریدام رو از یلاسکو انجام میدم که بالاخره تو یکی از مغازه هاش که بگردیم ماهی که میخوایم رو ییدا میکنیم .

ببخشید منظورتون از اینکه کنار آنجل ، گیاهخوار نندازم چیه ؟؟!!!!؟!؟!؟! گوشتخوار بندازم یعنی ؟!! گوشتخواره که آنجل و به فنا میده !!

با این اولویتا چی ییشنهاد میکنین ؟ اولا که گیاهخوار میخوام . دیما که آنجل اولویت اولم هست . مسئله ی بعدی هم سازگار بودنشون با هم هست .

ضمنا در مورد بهترین غذاشون هم بگید لطفا .

حیف که شرایط نگهداری دیسکس رو ندارم والا حتما میرفتم سراغش . یه بار 2 تا توله دیسکس خریدم و کلی لذت بردم از داشتنشون . البته بعدا و وقتی مردن کلی دلم سوخت .

آخر فروم باز amir2011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    منزل همیشگی ما قلب کسانی است که دوستشان داریم

پيش فرض

ممنون رفیق .
    منظور من از سازگاریشون این بود که من قبلا که مثلا آنجل و گلد رو داشتم ، دائم در حال جنگ بودن یا گلد میرفت سراغ آنجل یا آنجل بیشتر اوقات میرفت سر وقت یال و کویال گلدفیش . خلاصه کلی دعوا کردن با هم .

در مورد راهنمایی فروشنده ها ئم که بیخیال . اون اولا که تازه آکواریوم رو جمع کرده بودم رفتم 2 فقره فایتر گرفتم ، فروشنده هم هیچی نگفت وقتی رسیدم خونه و ولشون کردم که برن بچرن ، جاتون خالی یک دعوایی راه انداختن . البته فروشنده زیاد تقصیری نداشت ، ایراد از کم اطلاعی و اشتباه خودم بود .

ضمنا من خریدام رو از یلاسکو انجام میدم که بالاخره تو یکی از مغازه هاش که بگردیم ماهی که میخوایم رو ییدا میکنیم .

ببخشید منظورتون از اینکه کنار آنجل ، گیاهخوار نندازم چیه ؟؟!!!!؟!؟!؟! گوشتخوار بندازم یعنی ؟!! گوشتخواره که آنجل و به فنا میده !!

با این اولویتا چی ییشنهاد میکنین ؟ اولا که گیاهخوار میخوام . دیما که آنجل اولویت اولم هست . مسئله ی بعدی هم سازگار بودنشون با هم هست .

ضمنا در مورد بهترین غذاشون هم بگید لطفا .

حیف که شرایط نگهداری دیسکس رو ندارم والا حتما میرفتم سراغش . یه بار 2 تا توله دیسکس خریدم و کلی لذت بردم از داشتنشون . البته بعدا و وقتی مردن کلی دلم سوخت .
    من خودم فقط با اسکار , پنگوسی گوشت خوار و رتیل حال میکنم ولی هیچکدومشون به درد شما نمیخوره چون آنجل ات رو میخوره !
    شما میتونی با آنجل خیلی ماهیهای متفاوت بذاری ... پرت فیش , رامیزی ,آنجل مونو , سوارتر , فیل ماهی , پنگوسی , گوارامی , سورم , اسکات و... که باز هر کدوم از این مدل ها خودش کلی تنوع داره کلی ماهی دیگه هم هست که الان یادم نیست ...

10. این کاربر از amir2011 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآ. یس با آنجل گوشت خوارم میشه انداخت ؟!! نمیدونستم تالا .

حالا برای کنار آنجل چی ییشنهاد میکنین ؟(گیاهخوار میخوام)

آخر فروم باز amir2011's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    منزل همیشگی ما قلب کسانی است که دوستشان داریم

پيش فرض

آآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآآ آآآ. یس با آنجل گوشت خوارم میشه انداخت ؟!! نمیدونستم تالا .

حالا برای کنار آنجل چی ییشنهاد میکنین ؟(گیاهخوار میخوام)
    هر گوشتخواری که نه ولی بعضیاش چرا ...
    اونایی که گفتم همش رو میشه کنارش گذاشت ... سلیقه ایه باید خودت انتخاب کنی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •