تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 37

نام تاپيک: رای گیری نهایی بین asp.net و php

داره خودمونی میشه maddahi.m.p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

انا چون همه php كارن تقريبا ازasp.net علاقه اي نشون نميدن
    خت هم واقعا فكر مي كنم انه ياد نداتن است

داره خودمونی میشه maddahi.m.p's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

انا چون همه php كارن تقريبا ازasp.net علاقه اي نشون نميدن
    سخت بودن asp,.net هم واقعا فكر مي كنم بهانه ياد نداشتن است

داره خودمونی میشه m1r@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    DrEamZLaNd

پيش فرض

اشتب شده بود, پاکش کردم.
    Last edited by m1r@; 15-01-2008 at 08:26.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2008

پيش فرض

اگه قانون كپي رايت وجود همه هم نظر مي شديم كه اوني بهتره كه ارزونتر باشه و جواب گوي نياز ما باشه. لازم نيست خيلي پيشرفته باشه!

حـــــرفـه ای amir abbas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوباره یه بحث بی مورد
    شاید الا تو وب بگردید ، نزدیک به 10 تا تاپیک مشابه پیدا کنید. هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه. مثل اینه که شما بگید زبان فرانسه بهتره یا آلمانی. شما تو هر زبانی میتونی هر چیزی رو به زبون بیاری و هر ایده رو منتقل کنی. تو دنیای برنامه نویسی هم همینطوره. شما اگر به زبانی که باهاش کد نویسی می کنی ، مسلط باشی میتونی هر کاری که بخوای انجام بدی.
    دلیل پیشرفت بهتر PHP هم این بوده که اولا مجانی و منبع باز بوده و دیگه اینکه روی سرور های لینوکسی اجرا میشه که از نظر قیمت به نسبت سرور های ویندوز قیمت پایین تری دارند. محبوبیت یک زبان برنامه نویسی رو میشه از روی تعداد پروژه های اپن سورسی که به اون زبان نوشته شده ، تعیین کرد. یه سر به سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بزنید میتونید تعداد پروژهای اپن سورس و یا پولی هر کدوم از این زبان ها رو ببینید

در کل به نظر من php به خاطر گستردگی بیشتر، وجود منابع فارسی بیشتر و وجود متخصص بیشتر تو ایران، نسبت به ASP ارجحیت داره.

اگه نباشه جاش خالی می مونه moslem-visual's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    کارمانیا

پيش فرض

ببينيد، اينگونه مقايسه ها بين دو زبان برنامه نويسي از ديرباز بوده و هرگز هم نميتونه نتيجه اي داشته باشه، زبان PHP به عنوان يك سيستم Native كنترل ساده و اصيلي رو در اختيار برنامه نويس ميزاره، نيازش رو از منوها رو پلاتفرمها قطع ميكنه و بهش اجازه ميده خودش آقاي خودش باشه. براي پروژه هايي كه صرف وب هستند، يعني فقط از طريق وب اجرا ميشن هيچ كاري نيست كه نشه با PHP انجام نداد.

زبان ASP.Net به عنوان عضوي از فريم ورك Net. تمامي قابليتهاي اين فريم ورك رو در اختيار داره، قتبليتهايي كه با زبانهايي مثل #C يا VB در آميخته شده، براي سيستمهاي گسترده ارتباطي كه بايد ارتباط ميان محيط لوكال شبكه ها و اينترنت برقرار بشه تقريبا راهي به غير از استفاده از قابليتهاي بالاي ASP.Net وجود نداره.

بزاريد يه مثال بزنم، شما ميخواهيد غذا بپزيد آيا هيچ وقت شده بگيد پلوپز بهتر ازقابلمه است و اونوقت ديگه واسه ي هميشه قابلمه رو كنار بزاريد؟ هرگز! بسته به نوع غذايي كه قصد پختنش رو داريد از وسيله ي مناسب استفاده ميكنيد، حتي گاهي از چند وسيله با هم. مقايسه اي كه بين PHP و ASP.Net انجام بگيره دقيقا حكمش به اندازه ي مثال ما غلطه.

پيشنهاد اول و آخر من براي همه كساني كه تازه وارد برنامه نويسي وب شدن در وهله اول يادگيري PHP تا سطح متوسط و بعد از اون يادكيري ASP.Net به صورت پيشرفته است. تقريبا 70% پروژ ها با PHP و MySQL به راحتي جمع ميشن اما براي 30% باقيمانده بهتره كه از ASP.Net استفاده كنيد. شما ميتونيد فقط PHP رو انتخاب كنيد، اگر ذاتا برنامه نيسي رو دوست داريد اما اگر وابسته به محيط IDE ويژوال استديو هستيد توصيه ميكنم يكراست سراغ ASP.Net بريد، حداق اونجوري از PHP متنفر نميشيد! من اكثر وقتم رو با PHP ميگذرونم و واقعا از كد زدن لذت ميبرم اما وقتي كه احساس كنم Net. قوي تره بسته به نيازم از اون هم استفاده خواهم كرد، يا حق...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

moslem-visual عزیز،
    تمامی گفته هات رو قبول دارم ، بجز:
    نقل قول نوشته شده توسط moslem-visual
    پيشنهاد اول و آخر من براي همه كساني كه تازه وارد برنامه نويسي وب شدن در وهله اول يادگيري PHP تا سطح متوسط و بعد از اون يادكيري ASP.Net به صورت پيشرفته است. تقريبا 70% پروژ ها با PHP و MySQL به راحتي جمع ميشن اما براي 30% باقيمانده بهتره كه از ASP.Net استفاده كنيد.
    چرا هفتاد درصد؟؟؟
    قصد توهین ندارم و فقط میخوام اطلاعات بیشتری کسب کنم: میشه بپرسم چه پروژه هایی هست که با PHP نشه انجامشون داد؟!(با توجه به اون قسمت قرمز رنگ)
    اگه زحمتی نیست ، چند تا مثال بزن.
    ممنون.

پروفشنال peyman1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

باز هم این قیاس ببخشیدا ولی باید بگم مسخره. این رشته سر دراز داره و هیچوقت هم تموم نمیشه. فقط هم به برنامه نویسی وب ربطی نداره. این جنگ بین خیلیهای دیگه از جمله ویندوز و لینوکس، اکسپلورر و فایرفاکس، SQL Server و Oracle و mySQL ، xBox و ، , ... برقراره.

جالب اینجاس که یه طرف همشون هم مایکروسافته. حالا بگذریم بنظر من زبان هرچقدر هم که قوی باشه مهم برنامه نویسه که باید مهارت داشته باشه. ممکنه یه برنامه نویس با Cobol برنامه قوی بنویسه ولی یه برنامه نویس دیگه با جاوا و #C هم نتونه اون برنامه رو بنویسه. پس اول برنامه نویس مهمه بعد زبان.

نه ، ماکروسافت هیچ وقت این کارو نمیکنه
    این خط ، این نشون: ×
    !!!!!!!!!

در ضمن ، شمایی که میگی پی اچ پی اپن سورسه ، پس بهتره ، خود شما چقدر از این قابلیتش استفاده کردی؟
    شما شریک دزدی یا رفیق قافله ؟؟؟؟

به نظر من اگه مايكروسافت همينطور ادامه بده
    ما ديگه نبايد راجع به اين مسايل فكر كنيم
    بايد فكر كنيم مايكروسافت بهتره يا مرسدس بنز
    اين يك حقيقته!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    با وجود اينكه مخالف اين روشم ولي خيلي كارشون از بقيه بهتره

در ضمن عمرا لينوكس جاي ويندوز رو بگيره
    میشه بگین کدوم کارش از بقیه بهتره؟
    در ضمن لینوکس حتما جای ویندوز رو میگیره

دوباره یه بحث بی مورد
    شاید الا تو وب بگردید ، نزدیک به 10 تا تاپیک مشابه پیدا کنید. هیچ وقت هم به نتیجه ای نمیرسه. مثل اینه که شما بگید زبان فرانسه بهتره یا آلمانی. شما تو هر زبانی میتونی هر چیزی رو به زبون بیاری و هر ایده رو منتقل کنی. تو دنیای برنامه نویسی هم همینطوره. شما اگر به زبانی که باهاش کد نویسی می کنی ، مسلط باشی میتونی هر کاری که بخوای انجام بدی.
    دلیل پیشرفت بهتر PHP هم این بوده که اولا مجانی و منبع باز بوده و دیگه اینکه روی سرور های لینوکسی اجرا میشه که از نظر قیمت به نسبت سرور های ویندوز قیمت پایین تری دارند. محبوبیت یک زبان برنامه نویسی رو میشه از روی تعداد پروژه های اپن سورسی که به اون زبان نوشته شده ، تعیین کرد. یه سر به سایت
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    بزنید میتونید تعداد پروژهای اپن سورس و یا پولی هر کدوم از این زبان ها رو ببینید

در کل به نظر من php به خاطر گستردگی بیشتر، وجود منابع فارسی بیشتر و وجود متخصص بیشتر تو ایران، نسبت به ASP ارجحیت داره.
    کاملا موافقم.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    127.0.0.1

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط my friend
    نه ، ماکروسافت هیچ وقت این کارو نمیکنه
    این خط ، این نشون: ×
    !!!!!!!!!

در ضمن ، شمایی که میگی پی اچ پی اپن سورسه ، پس بهتره ، خود شما چقدر از این قابلیتش استفاده کردی؟
    شما شریک دزدی یا رفیق قافله ؟؟؟؟
    آخه یکی از نکاتی که همیشه ما ایرانی ها به برتری PHP نسبت میدیم همین اپن سورس بودنشه!
    اما متاسفانه خود ما هم تقریبا از این خصوصیتش هیچ استفاده ای نمیکنیم... (شاید تو کل ایران 10 نفر از این خصوصیتش استفاده لازم رو نکنن)

داره خودمونی میشه m1r@'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    DrEamZLaNd

پيش فرض

حتما دقت کردین که این تاپیک رو سال 2006 شروع کردن, و تا حال هم هر چند وقت یه بار ظاهرا میره پایین و دوباره میاد بالا و اگه تا سال 2060 هم ادامه پیدا کنه ثمری نداره.

تنها چیز خوبی که من از این تاپیک یاد گرفتم این بوده که بهتره اول خود کار رو یاد بگیرم و فهمم اصلا برنامه نویسی و طراحی سیستم چی هست و به اصولش مسلط بشم, بعد اون موقع میفهمم زبان و پلتفرمای مختلف اهمیت و تفاوتشون اینقدرا هم زیاد نیست و این تفاوت تو کارهای خیلی سطح بالا خودشونو نشون میدن. کسی هم که تو اون سطحی برنامه نویس باشه که مثلا Net. جواب کارشو نده, مطمئنا خودشو محدود به یه پلتفرم خاص نمیکنه و قابلیت کار تو محیطهای مختلف رو داره.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •