تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 303 از 904 اولاول ... 203253293299300301302303304305306307313353403803 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,021 به 3,030 از 9031

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

اگه نباشه جاش خالی می مونه arash_a59's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

مشكل شما رو با دقت مطالعه كردم. اگر امكان داشت و از نزديك ماشين رو بازديد ميكردم بهتر بود اما با توجه به گفته هاي شما من فكر ميكنم فنر داخل پلوس شكسته و يكي از علامت هم همينه كه زير دست صدا ميده .
    سمت راست ماشين جك بزنين و چرخ راست كاملا از زمين بلند بشه و با دست چرخ رو بچرخانيد و ببينين آيا صدايي از اون در مياد؟ صدايي مثل همان تق تق منتها خيلي كمتر ( چون وزن ماشين روي اون نيست و سرعت چرخش هم خيلي كمتره)
    در اين صورت بايد سر پلوس تعويض بشه. بعضي وقتها هم با تعويض فنر اون درست ميشه.
    بازديد سه شاخه پلوس را هم فراموش نكنين.
    اين كار رو بايد به فرد ماهر بسپاريد و البته خودتون هم كاملا ناظر بر تعميرات باشيد.
    بسیار بسیار متشکر و ممنونم از حسن توجهتون.
    راستش من پیش مکانیک های زیادی رفتم و از اونجا که هیچکس به قاطعیت دلیلی نمیاورد ماشین رو دستش ندادم(همه میگفتن احتمالا از فلان چی هست...)
    تنها یک مکانیک با قاطعیت گفت از فنر پلوس هست که اونم اصلا به ماشینم حاضر نشد نگاه کنه گفت سرم شلوغه برو بعدا بیا که منم بهم برخورد و رفتم...الان که گفتید یاد اون مکانیک افتادم.
    طرف گفت فنر پلوسو به راحتی عوض میکنم برات و درس میشه...
    میشه بیشتر راجب این فنر پلوس بگید؟ اینکه کجاست و کارش چیه؟ که اگر مشکل از این هست من یراست برم سروقت همون مکانیکی که این تشخصی رو داد.
    اگه از فنر پلوس باشه براتون دعای خیر میکنم...

2. این کاربر از arash_a59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

فنر پلوس اگر اشتباه نكنم، در داخل مشعلي قرار داره و بين سه شاخه پلوس و مشعلي و كارش گرفتن نوسانات و خلاصي اون است و در صورت له و يا شكسته شدن همين مشكلي كه داريد بوجود مياد.
    تعويض اون كار چندان سختي نيست و با هزينه نسبتا كمي انجام ميشه، البته به شرطي كه صدمه خاصي به مشعلي و سه شاخه وارد نشده باشه، همينطور بلبرينگ نصب شده روي پلوس و كل متعلقات ديگه.
    اين فنر پلوس هست كه داخل مشعلي قرار ميگيره.

اينهم يك پلوس كامل سمت راست (بلند) و بلبرينگ پلوس مشخص شده. مشعلي هم با فلش قرمز مشخص شده.

و اينها هم دو عدد پلوس
    كوتاه كه مربوط به سمت راننده و بلند ، مربوط به سمت شاگرد هست .

اگر مكانيك مورد نظر اين تشخيص را داده، حتما پيش خودش ببريد ، چون به نظر ميرسه در كارش وارده و با شك و شبهه حرف نميزنه، اگر هم فرصت نداشت، يك وقت بگيريد و فقط پيش خودش ببريد، از ماشين هم تا تعمير كامل استفاده نكنين تا احيانا صدمه بيشتري نخوره،
    تحمل چند روز بي ماشين بودن و انتظار كشيدن بهتره تا اينكه هزينه سنگيني متحمل بشيد،

4. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بسیار ممنونم از توضیح و عکستون
    بلبرینگی که روی سمت شاگرد هست تعویض شده
    ازون سمت مشکلی ندارم
    مشکلم فقط از سمت راننده هست
    امیدوارم از فنر باشه
    چون معمولا وقتی یه مکانیک تشخیصی میده در صورتی که تشخیصش اشتباه باشه معمولا زیر بار نمیره میگه اینی که عوض کردم هم مشکل داشته و باید عوض میکردی!!!

حـــــرفـه ای ess_1362's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    server 3 hdd 7 partition 1 unallocated(bad sector)

پيش فرض

خوب با سلام
    حالا خودم دچار مشکل شدم (خلاصه شتره روی من هم خوابید)
    چند وقتی هست که احساس می کنم یکی از بلبرینگ های چرخ عقب احتمالا شاگرد تندر 90 فول یک مقدار خیلی جزیی می خونه
    البته صداش اصلا زیاد نیست و اگر حدود 50-70 به دقت گوش کنم شنیده میشه اما من حدس می زنم با کارکرد بیشتر صدا هم افزایش داشته باشه
    قبلا این مشکل را دقیقا در همین کیلومتر(حدود 17 هزار) با پراید ، سمند ، تویوتا هم داشتم که نمی دونم چرا اینطوری میشه احتمالا مربوط به سبک رانندگی من میشه دقیقا هم همین چرخ در همین کیلومتر
    در شهر از چند قطعه فروش پیگیر بلبرینگ و کاسه نمد شدم ولی ظاهرا می گفتن نیست و البته طبق پیگیری که خودم کردم بلبرینگ یک تیکه هست بصورت زیر :

فکر می کنم در بدترین شرایط حدود 10 تا 15 هزار تای دیگه کار کنه اما به نظر شما امکان داره در صورت پیدا نشدن جنس اصلی خودش از بلبرینگ های متفرقه بهش خوروند؟

با تشکر
    Last edited by ess_1362; 20-06-2013 at 06:39.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

جناب [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    بسیار ممنونم از توضیح و عکستون
    بلبرینگی که روی سمت شاگرد هست تعویض شده
    ازون سمت مشکلی ندارم
    مشکلم فقط از سمت راننده هست
    امیدوارم از فنر باشه
    چون معمولا وقتی یه مکانیک تشخیصی میده در صورتی که تشخیصش اشتباه باشه معمولا زیر بار نمیره میگه اینی که عوض کردم هم مشکل داشته و باید عوض میکردی!!!
    امروز با يكي از دوستان مكانيك كه مهارت خوبي داره در اين مورد صحبت كردم و اون هم عقيده داشت كه مشكل از سمت فنر داخل پلوس بوجود آمده.
    ظاهرا فنر سمت راننده ( كوتاه) كمتر ميشكنه اما اگر شكست احتمال روغن ريزي گيربكس خيلي زياده( با توجه به مقدار خسارت و لقي ايجاد شده)
    سمت شاگرد( بلند) بيشتر شكسته ميشه اما روغن ريزي بوجود نمياد.
    احتمالا موقع سوار كردن پلوسها درست كار نكردن و يا جنس خوبي نداشته.
    به هر حال بازديد پلوسها و فنر اونها الزاميست.

8. 2 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    شیراز

پيش فرض

امروز با يكي از دوستان مكانيك كه مهارت خوبي داره در اين مورد صحبت كردم و اون هم عقيده داشت كه مشكل از سمت فنر داخل پلوس بوجود آمده.
    ظاهرا فنر سمت راننده ( كوتاه) كمتر ميشكنه اما اگر شكست احتمال روغن ريزي گيربكس خيلي زياده( با توجه به مقدار خسارت و لقي ايجاد شده)
    سمت شاگرد( بلند) بيشتر شكسته ميشه اما روغن ريزي بوجود نمياد.
    احتمالا موقع سوار كردن پلوسها درست كار نكردن و يا جنس خوبي نداشته.
    به هر حال بازديد پلوسها و فنر اونها الزاميست.
    از زحمتی که برای حل مشکل بنده کشیدید بینهایت سپاسگزارم
    مکانیک خودم که برام سر پلوس عوض کرد گفت احتمالا از بلبرینگه! گفتم بلبرینگ یه ساعته خراب میشه؟ تا قبل از بستن سر پلوسها بلبرینگها بدون صدا کار میکردند و هیچ مشکلی نداشتند، گفت من نظرم اینه، گفتم اگه بلبرینگ خریدم و عوض کردی و درست نشد چی؟! ساکت شد و جوابی نداشت...
    به هرحال از لطف شما بسیار سپاسگذارم خیلی زحمت کشیدید
    در هفته آینده ماشین رو برای بازدید فنر پلوس خواهم برد و نتیجه رو اینجا اعلام میکنم.

10. 2 کاربر از arash_a59 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2007

پيش فرض

پراید نیمه انژکتور از وقتی سوزناش شسته شده وقتی موتور سرده باید استارت 2یا3 ثانیه نگه داشته باشه تا ماشین روشن بشه.البته وقتی شب تا صبح ماشین خاموش باشه صبح با تک استارت روشن میشه.دیاگ چیزی نشون نمیده،کویل دلکو و شمع و وایرم چک شده سالمه.چه احتمالاتی میشه براش در نظر گرفت؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خوب با سلام
    حالا خودم دچار مشکل شدم (خلاصه شتره روی من هم خوابید)
    چند وقتی هست که احساس می کنم یکی از بلبرینگ های چرخ عقب احتمالا شاگرد تندر 90 فول یک مقدار خیلی جزیی می خونه
    البته صداش اصلا زیاد نیست و اگر حدود 50-70 به دقت گوش کنم شنیده میشه اما من حدس می زنم با کارکرد بیشتر صدا هم افزایش داشته باشه
    قبلا این مشکل را دقیقا در همین کیلومتر(حدود 17 هزار) با پراید ، سمند ، تویوتا هم داشتم که نمی دونم چرا اینطوری میشه احتمالا مربوط به سبک رانندگی من میشه دقیقا هم همین چرخ در همین کیلومتر
    در شهر از چند قطعه فروش پیگیر بلبرینگ و کاسه نمد شدم ولی ظاهرا می گفتن نیست و البته طبق پیگیری که خودم کردم بلبرینگ یک تیکه هست بصورت زیر :

فکر می کنم در بدترین شرایط حدود 10 تا 15 هزار تای دیگه کار کنه اما به نظر شما امکان داره در صورت پیدا نشدن جنس اصلی خودش از بلبرینگ های متفرقه بهش خوروند؟

با تشکر
    تا الان بلبرينگ چرخ عقب ال 90 نديدم، اما اگر يك تكه باشه( مشابه نمونه هاي 405 و يا سمند) در واقع دوتا بلبرينگ در يك كنس مشترك به حساب مياد و گاهي ميشه يكي از بلبرينگها رو از كنس جدا كرد و داخل اون رو با گريس نسوز پر كرد.
    اين كار رو براي بلبرينگهاي يك تكه چرخ جلو پرايد انجام دادم و خوب جواب داده.
    انجامش ضرري نداره و اگر نتيجه نگرفتيد تعويض كنين.
    طبق شماره بلبرينگ ميتونين نمونه مشابه رو در بلبرينگ فروشي پيدا كنيد.

13. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

با سلام.
    نیاز به خرید دیسک و صفحه اورجینال ال 90 دارم. اگه میشه راهنمایی کنید چه مارکی واز کجا(در تهران) بگیرم؟ چه جوری مطمین شم که اصله؟ لطفا راهنمایی کنید، چون هیچ گونه اطلاعاتی ندارم.

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

با سلام.
    نیاز به خرید دیسک و صفحه اورجینال ال 90 دارم. اگه میشه راهنمایی کنید چه مارکی واز کجا(در تهران) بگیرم؟ چه جوری مطمین شم که اصله؟ لطفا راهنمایی کنید، چون هیچ گونه اطلاعاتی ندارم.
    ماركهاي مختلفي در بازار پيدا ميشه، اما يكي از نمونه هاي خوب كه تا الان شناختم، پايا كلاچ بوده كه براي انواع خودرو توليد داره.
    نمونه هاي ساخته شده براي پرايد ، 206 ، 405 ، سمند، پيكان ... خيلي خوب جواب داده.
    گفته ميشه لنت صفحه اونها از والو فرانسه وارد ميشه، كه البته اگر هم اينجور نباشه، فرقي نميكنه چون تا الان من مشكلي در توليدات اين گروه نديدم.
    كيت شامل ديسك و صفحه و بلبرينگ كلاچ بوده و تقريبا تمام يدك فروشيها ميشه پيدا كرد.
    فكر كنم بهتره به خيابان اميركبير يا همان چراغ برق معروف مراجعه كنين و سراغ بگيريد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •