تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 347 از 450 اولاول ... 247297337343344345346347348349350351357397447 ... آخرآخر
نمايش نتايج 3,461 به 3,470 از 4498

نام تاپيک: TD-LTE Mobinnet / اینترنت ثابت نسل 4 مبین نت

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام

تو منطقه ای که هستم اینترنت همراه اول سرعت دانلود 4تا 7 مگابایت و در مواقع که شبکه خلوته 12 مگابایت هست.

پینگ همراه اول هم 140.150 هست

میخوام مبین نت بگیرم بعد از FDD اون استفاده کنم که رومینگ میشه رو همراه اول

سوال:
    1- ایا پینگ کم تر میشه یا فرقی نداره؟
    2-به نظرتون بخرم؟
    اگر این سرعت ها که نوشتید واقعا به مگابایت هست که احتمالا fdd مبین نت هم سرعت خوبی به شما خواهد داد(نهایت 40 مگابیت یا 5 مگابایت)
    اگر پوشش خود مبین نت در منطقه شما نسبتا خوب هست، سرعت tdd بالاتر از fdd خواهد بود و استفاده از پوشش خود مبین نت از لحاظ پینگ و سرعت دانلود بهتر از رومینگ همراه اول خواهد بود.
    در منطقه ما متاسفانه خود مبین نت پوشش بسیار ضعیفی داره و td ایرانسل هم اصلا پوشش نداره. فقط همراه اول پوشش خوبی داره که اونم با وجود پارامترهای سیگنال قوی، سرعت دانلود من اکثرا کمتر از 8 مگابیت(1 مگابایت) هست.
    جالب اینجاس که با وجود پوشش ضعیف خود مبین نت، سرعت دانلودم و پینگ در حالت tdd، بهتر از fdd هست!! فقط سرعت آپلودم در حالت tdd زیر 1 مگابیت هست ولی روی fdd بعضی وقتا تا 8 مگابیت هم میره!!

2. این کاربر از mostafadc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

اگر این سرعت ها که نوشتید واقعا به مگابایت هست که احتمالا fdd مبین نت هم سرعت خوبی به شما خواهد داد(نهایت 40 مگابیت یا 5 مگابایت)
    اگر پوشش خود مبین نت در منطقه شما نسبتا خوب هست، سرعت tdd بالاتر از fdd خواهد بود و استفاده از پوشش خود مبین نت از لحاظ پینگ و سرعت دانلود بهتر از رومینگ همراه اول خواهد بود.
    در منطقه ما متاسفانه خود مبین نت پوشش بسیار ضعیفی داره و td ایرانسل هم اصلا پوشش نداره. فقط همراه اول پوشش خوبی داره که اونم با وجود پارامترهای سیگنال قوی، سرعت دانلود من اکثرا کمتر از 8 مگابیت(1 مگابایت) هست.
    جالب اینجاس که با وجود پوشش ضعیف خود مبین نت، سرعت دانلودم و پینگ در حالت tdd، بهتر از fdd هست!! فقط سرعت آپلودم در حالت tdd زیر 1 مگابیت هست ولی روی fdd بعضی وقتا تا 8 مگابیت هم میره!!
    سرعت tdd مبین نت با سرعت fdd رومینگ همراه اول در شرایطی که شبکه همراه اول شلوغ نباشد و عادی باشد هیچ تفاوتی با هم ندارد. بنده این شرایط رو بارها و بارها تست کردم باز هم تکرار میکنم اگر شبکه همراه اول در شرایط عادی باشد و خیلی شلوغ نباشد. تنها تفاوت حالت tdd با حالت fdd ثبات در شبکه tdd مبین نت هست و لا غیر یعنی سرعت دانلود و آپلود در اکثر مواقع یکسان هست و تغییر نمی کنه. (دانلود بین 35 تا 40 مگا بیت و آپلود بین 4 تا 5 مگا بیت بر ثانیه) در هر دوحالت tdd و fdd سرعت دانلود بیشتر از 40 مگابیت و سرعت آپلود بالاتر از 5 مگابیت برثانیه به هیچ عنوان نمیشه اما در تست سرعت سیم کارت همراه اول (با همون دکلی که حالت fdd مبین نت با مودم فعال هست) سرعت دانلود تا 75 الی 80 مگابیت بر ثانیه هم میرسه.
    Last edited by dadadasa; 03-12-2019 at 15:43.

4. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

سلام

تو منطقه ای که هستم اینترنت همراه اول سرعت دانلود 4تا 7 مگابایت و در مواقع که شبکه خلوته 12 مگابایت هست.

پینگ همراه اول هم 140.150 هست

میخوام مبین نت بگیرم بعد از FDD اون استفاده کنم که رومینگ میشه رو همراه اول

سوال:
    1- ایا پینگ کم تر میشه یا فرقی نداره؟
    2-به نظرتون بخرم؟
    با سلام سرعت دانلود (فیلم و نرم افزار و...) مبین نت در حالت fdd (رومینگ همراه اول) در بهترین شرایط از 4 الی 5 مگابایت بیشتر نمیشه و پینگش هم بین 30 تا 35 هست.برتری رومینگ همراه اول مبین نت نسبت به اینترنت همراه اول به صرفه بودن طرح های بالاتر از یک ماه هست (و بعضی از طرح های یک ماهش) مثلا در طرح 3 ماهه 150 گیگ رو با مالیات میده 179 هزار تومان یا در طرح 6 ماهه 330 گیگ رو با مالیات بر ارزش افزوده 369 هزار تومان محاسبه می کنه.اما اگه 150 گیگ از همراه اول بخواهی بگیری قیمتش سر به فلک میزاره پس اگر در ماه خیلی دانلود میکنی مبین نت بسیار با صرفه هست و اگر مسافرت هم بری میتونی به خاطر رومینگ همراه اولش مودم رو با خودت هر جایی که خواستی ببری.

6. این کاربر از dadadasa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سرعت tdd مبین نت با سرعت fdd رومینگ همراه اول در شرایطی که شبکه همراه اول شلوغ نباشد و عادی باشد هیچ تفاوتی با هم ندارد. بنده این شرایط رو بارها و بارها تست کردم باز هم تکرار میکنم اگر شبکه همراه اول در شرایط عادی باشد و خیلی شلوغ نباشد. تنها تفاوت حالت tdd با حالت fdd ثبات در شبکه tdd مبین نت هست و لا غیر یعنی سرعت دانلود و آپلود در اکثر مواقع یکسان هست و تغییر نمی کنه. (دانلود بین 35 تا 40 مگا بیت و آپلود بین 4 تا 5 مگا بیت بر ثانیه) در هر دوحالت tdd و fdd سرعت دانلود بیشتر از 40 مگابیت و سرعت آپلود بالاتر از 5 مگابیت برثانیه به هیچ عنوان نمیشه اما در تست سرعت سیم کارت همراه اول (با همون دکلی که حالت fdd مبین نت با مودم فعال هست) سرعت دانلود تا 75 الی 80 مگابیت بر ثانیه هم میرسه.
    برای من و یه سری از دوستان دیگه اینطوری بوده که در حالتی که پوشش tdd و fdd هردو خوب بوده، معمولا سرعت tdd بیشتر از fdd هست و همچنین پینگ کمتری ارائه میدهد. سرعت اپلود هم بر خلاف گفته شما بعضی وقت ها حتی تا 13 مگابیت هم برای من بالا رفته(البته بصورت موقت و در حالت fdd)
    همین الان که تست گرفتم سرعت تا 13 هم بالا رفت و میانگین سرعت 5.77 مگابیت شد.
    حتی در در ساعات شبانه سرعت اپلود من بیشتر از 5 مگابیت هم میشود.
    سرعت دانلود در مبین نت در هر دو حالت tdd و fdd معمولا بیشتر از 40 نمیشود. و در پست قبلی هم نوشتم نهایت 40 مگابیت یا 5 مگابایت
    Last edited by mostafadc; 03-12-2019 at 16:30.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

با سلام سرعت دانلود (فیلم و نرم افزار و...) مبین نت در حالت fdd (رومینگ همراه اول) در بهترین شرایط از 4 الی 5 مگابایت بیشتر نمیشه و پینگش هم بین 30 تا 35 هست.برتری رومینگ همراه اول مبین نت نسبت به اینترنت همراه اول به صرفه بودن طرح های بالاتر از یک ماه هست (و بعضی از طرح های یک ماهش) مثلا در طرح 3 ماهه 150 گیگ رو با مالیات میده 179 هزار تومان یا در طرح 6 ماهه 330 گیگ رو با مالیات بر ارزش افزوده 369 هزار تومان محاسبه می کنه.اما اگه 150 گیگ از همراه اول بخواهی بگیری قیمتش سر به فلک میزاره پس اگر در ماه خیلی دانلود میکنی مبین نت بسیار با صرفه هست و اگر مسافرت هم بری میتونی به خاطر رومینگ همراه اولش مودم رو با خودت هر جایی که خواستی ببری.

تمام سرعت که گفتم به مگابایت بود

4مگابایت تا 7 مگابایتا و شبکه خلوت باشه تا 12 مگابایت

بله منم بخاطر هزینه های بلند مدت گفتم خرید انجام بدم

یکی از دوستان گفتن که شاید پینگ بالاتری داشته باشه رو حالت رومینگ!

رو حالت رومینگ پینگ چقدر بالاتر میره؟

پینگ همراه اول من 140-150 نهایت هست البته رایتل هم رومینگ کردم این مقدار بود و زمانی که قند شکن وصل میکنم بیشتر میشه

9. این کاربر از iran202 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

تو منطقه ما اصلا پوشش TDLTE مبین نت وجود نداره و فقط همراه اول و ایرانسل هست که همراه اول تحقیق کردم از نماینده و خود اپراتور مبین نت گفتن رو حالت FDD میشه رومینگ کرد

11. 2 کاربر از iran202 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

درود
    1-پینگ به سرویس دهنده مربوط میشه ، ممکنه با مبین نت پینگ کمتر یا بیشتری نسبت به همراه اول تجربه کنید ، حتی سرعت هم متفاوته و این 40 مگابیتی که دوستان گفتند در بهترین حالت هست ممکنه سرعت دانلود شما با توجه به اشتراکی بودن پهنای باند تا 500 کیلوبایت هم پایین بیاد که در حالت رومینگ به دلیل کمتر بودن ظرفیت شبکه نوسان سرعت بیشتره .

2-مبین نت کاربران زیادی داره و خیلی جاها کیفیتش افت کرده ،بدون تست در منطقه شما اصلا نمیشه در مورد خریدش نظر داد .
    چه جوری برم تست کنم؟ مودم و سیم کارت از یکی امانی بگیرم یه پول بهش بدم بیارم تو منطقم تست کنم؟ چه جوری واسه فرد مورد نظر اعتماد سازی کنم که بهم بده!

13. این کاربر از iran202 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

تو منطقه ما اصلا پوشش TDLTE مبین نت وجود نداره و فقط همراه اول و ایرانسل هست که همراه اول تحقیق کردم از نماینده و خود اپراتور مبین نت گفتن رو حالت FDD میشه رومینگ کرد
    اگر مصرف اینترنت شما خیلی زیاد نیست و td-lte ایرانسل در منطقه شما پوشش داره، اون هم میتونه یه گزینه باشه.
    در ضمن اگر ping پایین خیلی مهم هست براتون، ADSL شرکتی و VDSL و FTTH گزینه های بهتری برای شما هست.(البته در صورتی که امکانش باشه!) مخصوصا FTTH که هم سرعت بالا داره و هم پینگ پایین و هم پایداری بهتر نسبت به اینترنت های سیمکارتی
    اگر هیچکدوم از موارد بالا مناسب شما نیست و یا امکان راه اندازیش وجود نداره گزینه‌ی دیگه ای ندارید به غیر از همین fdd مبین نت. حالا چه پینگ پایین داشته باشه یا نه.

15. این کاربر از mostafadc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

تمام سرعت که گفتم به مگابایت بود

4مگابایت تا 7 مگابایتا و شبکه خلوت باشه تا 12 مگابایت

بله منم بخاطر هزینه های بلند مدت گفتم خرید انجام بدم

یکی از دوستان گفتن که شاید پینگ بالاتری داشته باشه رو حالت رومینگ!

رو حالت رومینگ پینگ چقدر بالاتر میره؟

پینگ همراه اول من 140-150 نهایت هست البته رایتل هم رومینگ کردم این مقدار بود و زمانی که قند شکن وصل میکنم بیشتر میشه
    پینگ رومینگ همراه اول مبین نت fdd من همیشه بین 25 تا 30 میلی ثانیه هست.همیشه هم از حالت رومینگ همراه اول fdd استفاده می کنم

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2012

پيش فرض

چه جوری برم تست کنم؟ مودم و سیم کارت از یکی امانی بگیرم یه پول بهش بدم بیارم تو منطقم تست کنم؟ چه جوری واسه فرد مورد نظر اعتماد سازی کنم که بهم بده!
    با سلام احتیاج نیست از کسی مودم و سیم کارت قرض بگیرید در شهرتون به نمایندگی مبین نت زنگ بزنید بیایند براتون همه چیزش رو اعم از آنتن دهی پینگ سرعت دانلود و آپلود رو تست می کنند و اگه خواستید تحویل بگیرید اگه هم راضی نبودید تحویل نگیرید هیچ هزینه ای هم ازتون نمی گیرند.در ساعات اوج ترافیک مثلا صبح ها 10 تا 13 و بعد اظهرها از ساعت 17 تا 20 با نصاب هماهنگی کنید تا همه چیز در ساعات اوج ترافیک مشخص بشه. بنده از سال 1390 (از زمان وایمکس ) تا به حال (اینترنت ثابت) مشترک مبین نت هستم و تا به حال مشکلی با این شرکت نداشتم. سوال دیگه ای هم بود در خدمتم
    Last edited by dadadasa; 03-12-2019 at 19:08.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •