تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 4 اولاول 1234
نمايش نتايج 31 به 38 از 38

نام تاپيک: اسید

داره خودمونی میشه askdin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2014
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام رفقا
    به نظر من صحبت آقای اسکدین خیلی منطقی است
    ایشون درست میگن
    باید همه جوانب بررسی شود
    اگر دلیل افراط مذهبی است هم بهتر است شناسایی شود
    تا بتوانیم جلویش را بگیریم
    و مردم هم بهتر است طوری رفتار کنند که مورد حمله مهاجمان قرار نگیرند
    قربونتون
    سیا
    سلام علیکم.

خوشحالم که شما حرف بنده رو متوجه شدید بله دقیقاً منظور بنده هم همین است.

2. این کاربر از askdin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای V E S T A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بنده سعی در توجیه رفتار اسیدپاش نداشتم. بنده دارم به سیر اتفاقاتی که باعث شده اسید در صورت شخص مضروب پاشیده بشه اشاره می کنم. شماها همتون صرفا دوست دارید بنده رو طرفدار این موضوع جلوه بدید بعد هم با شلیک اتهامات به سوی من ناراحتی های خودتون رو سر من تخلیه کنید!! (طبیعی هم هست). اما باید خدمتتون عرض کنم سیبل اشتباهی را هدف گرفتید و در ادامه توضیح خواهم داد که چرا. مع الوصف، تعداد تشکرات هم قیامت دیدنیه، جامعه داره به کجا میره

بله درسته شما رفتـارغیرانسانی اسیدپاش رو توجیه نکردین و مثل هر انسانی این رفتار وحشیانه رو محکوم کردین در متن توضیحات خودم هم اشاره ای در این باره ندیدم...
    ولی رابطه علت و معلولی شما در جهت توجیه علت اسید پاشی پیش میره. و بحث هم بر همین اساس (توجیه ناردرست علت اسیدپاشی) شکل گرفت .

طبیعتا در محفلی که با هدف گفتگو و تبادل نظر با سایرافراد ایجاد شده نمیتوان انتظار داشت اشکالات و ایرادان وارده به نظرات یا نحوه استدلال کردن نادیده گرفته بشه یا درباره ایرادات ، اظهار نظری نشه و تصور اینکه در یک روال عادی گفتگو وتبادل نظر: بحث درباره این اشکالات یا ایرادات باعث رنجش خاطر گوینده میشه یا گوینده تصور سیبل بودن پیدا کنه یا مخاطب نباید نسبت به ایرادات وارده توضیحی بده یا توضیحی بخواد ، این موارد با هدف انجمن گفتگو و تبادل نظر کاملا در تضاده..

همه ما وقتی وارد یک بحث در یک انجمن گفتگو میشیم خودمون رو آماده کردیم تا نظراتمون با دلایل عقلی و منطقی به چالش گرفته بشه و تلاش میکنیم به صورت منطقی نظرات سایرین رو تجزیه تحلیل کنیم و اگر به چالش کشیده شدن یا زیر سوال رفتن نظراتمون باعث ناراحتیمون میشه میتونیم نظراتمون رو به جای انجمن (محل گفتگو و تبادل نظر با سایرین) در یک وبلاگ و بدون امکان تعامل با سایرین ، ثبت کنیم .

بله متوجه این هستم که در برخی موارد حسب مصلحت بعضی افراد "در این انجمن نمی شود بررسی فقهی داشت" می تواند بخوبی نقش یک سپر را ایفا کند. حادثه ای که اتفاق افتاد شامل ابعاد وسیع دیگری بغیر از هنجارهای اجتماعی است عزیز، اما شما صرفا می خواهید از بعد اجتماعی بررسی اش کنید و در نهایت محکومش کنید. بله درست حدس زدید، ما درون یک جامعه ء اسلامی زندگی می کنیم که دارای قوانین وضع شده و چارچوبهای خاص خود می باشد که اگر دوست داشته باشید می توانم در اینجا قرار دهم بعید میدانم تابحال قوانین اسلامی کشور را مطالعه کرده باشید.

تعریف بنده از تابو همان تعریف فرهنگنامه است:

"کلام یا عملی که گفتن یا انجام دادن آن به دلیل ممنوعیت‌های شرعی یا عرفی ناپسند است."

قوانین ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) جایی برای مصلحت اندیشی شخصی باقی نمیذاره بنابراین برای احترام به قوانین موضوعات و مسائلی که در حیطه فعالیت انجمن نیست مطرح نمیشه ازین جهت از شما خواستم بحث فقهـی رو در انجمن های فقهـی ادامـه بدین و بحث پیرامون موضوعات مربوط به انجمن علوم انسانی (علوم اجتماعی ، حقوق ، جامعه شناسی، روانشناسی و ...)و در محدوده مقررات ادامه پیدا کنه.

من در پست شما درباره علت و معلول حقـوقی اسیدپاشی (قسمت مربوط به قوانین وضع شده) توضیحی رو ندیدم و استقبال میکنم ارتباط علت و معلولی اسیدپاشی از جنبه حقوقی رو توضیح بدین.

1) بله اگر تابو مثل الان در مقررات وضع شده باشد، از لحاظ قانونی دلیل کافی برای برخورد و مجازات است. (مسئله را شخصی نکنید، داریم به صورت کلی صحبت میکنیم)
    شما از کجا می دانید این کار توسط افراد عادی جامعه و نه مجری قانون انجام گرفته است؟ خواهش می کنم منبع موثق بیاورید چون بنده هنوز چنین چیزی ندیده ام.

من اطمینانی ندارم ولی اگر شما با مدرک و و منبع موثق اطلاع دارین که کار اسیدپاشی توسط مجری قانون انجام شده نه افراد عادی جامعه خوشحال میشم منبع موثق رو معرفی کنید.

بله حذف صورت مسئله در برخی موارد می تواند راه مناسبی باشد. در ادامه...
    ممنون برای جوابتون همین قسمت از توضیحتون برای روشن شدن موضع شما برای مسئله اسیدپاشی کفایت میکنه ..

عزیز! چه حق با شما باشد چه نباشد، همیشه اولویت با جان انسان است. اینطور نیست که اسیدپاش هنگامی که میخواهد اسید بپاشد قبلش از شما سوال کند "ببخشید ایا شما آزادی پوشش را حق بدیهی خودتان میدانید یا خیر؟" بعد شما پاسخ بدهید "بله آزادی پوشش حق من است" و بعد اسیدپاش بگوید "خیلی ببخشید مزاحم شما شدم، خدانگهدار" و بعد بدون هیچکاری شما را ترک کند؟ و همین اسیدپاش برود اسید را در صورت شخص بی حجاب دیگری بپاشد که در جوابش بگوید " خیر آزادی پوشش حق من نیست"

وقتی بنده حرف از علت و معلول میزنم دارم به اولویت جان شما در برابر حق/عدم حق شما اشاره میکنم عزیز جان. ما کاری نداریم حق شما هست یا نیست، اسیدپاش هم به این کاری ندارد و در نهایت کار خود را در قبال شخصی که از نظرش بی حجاب باشد، انجام میدهد!!!
    به نظرم این نوع علت و معلول یابی شما مختص جامعه ای هست که در اون قانون جنگل حکمفرماست شیر و پلنگ و گرگ طبق این رابطه علت و معلولی و قانون جنگل میتونن آهو و خرگوش و گوسفند رو شکار کنن در چنین رابطه ای خرگوش برای زنده بودن باید مخفی بشه یا فرار کنه ولی در واقعیت ما در جامعه ای زندگی میکنیم که هم قانون داره و هم مجری قانون و افراد جامعه هم شیر و پلنگ و گرگ نیستن و نمیتونیم بر اساس قوانین حاکم بر جنگل مسائل رو ریشه یابی کنیم. ساده تر بگم :

در یک جامعه متمدن ،دارای قوانین مدنی و حقوق شهروندی نمیتوان انسان ها را پلنگ و خرگوش تصور کرد و به پلنگ به حکم پلنگ بودنش حق کشتار داد و به خرگوش به حکم خرگوش بودنش حق مخفی شدن چون انسان ها پلنگ و خرگوش نیستن و این رابطه علت و معلولی که توضیح دادین درباره انسان ها صدق نمیکنه مگر اینکه در جامعه ای قانون جنگل حکم فرما باشه یا تلاش کنیم انسان ها جوری پرورش دهیم که یک جنس با تصور پلنگ بودن و جنس دیگر با تصور خرگوش بودن درجامعه ظاهر بشه در این صورت باید شاهد برقراری رابطه علت و معلولی بین پلنگ و خرگوش باشیم.

4. 8 کاربر از V E S T A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن های سخت افزار و لپ تاپ afshin b's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    ساری

پيش فرض

این لحن میشه گفت چاشنی دعواهای فیزیکی بازارچه است نه یک انجمن اجتماعی که افراد میتوانند خیلی قشنگ و سنجیده فکر کنند و حرفشون رو بجوند و بعد پست رو ارسال کنند! شما اصلا پیام من رو نخواندید و دوباره حرفای قبلی رو تکرار میکنید!

چیزی که من میگم اینه خیلی ساده :

اسیدپاش به هرحال کار خودش رو انجام میده (تا وقتی که گرفته و مجازات بشه). تا اون زمان باید محتاط بود. در صورتی که فردی به دلیل هرگونه بی احتیاطی روی صورتش اسید پاشیده بشه، تا حد زیادی هم خود این شخص مقصره چرا که احتیاط نکرده. دیگه الان که همه آگاه هستن انگیزهء اسیدپاش چیست و چه اشخاصی مورد جرح قرار میگیرند، پس باید مراقب بود و حدالامکان طوری پوشش نداشته باشیم که بهانه دست اسیدپاش بدیم.. تا کی؟ تا زمانی که اسیدپاش به سزای اعمالش برسه.

امیدوارم متوجه منظورم بشید!!
    من دوباره پستم رو خوندم ولی حرفی ندیدم که باعث تحریک و دعوا بشه، البته به جز صفت «جانی» که به اسیدپاش نسبت دادم که فقط همین میتونسته شمارو ناراحت کنه. من اگر پست شمارو نخوندم پس اون مثال کی بود که من نقد کردم؟
    یه سوال داشتم و دوست داشتم نظر فردی با دیدگاه شما رو بدونم:
    شما اسیدپاش رو از نظر اجتماعی چه جور فردی تجسم میکنین؟ و بنظر شما انگیزه اش چی بوده؟
    البته متخارید پاسخ ندید.
    Last edited by afshin b; 31-10-2014 at 13:51.

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

داشتم فکر میکردم اگه اینکار روی صورت افراد با حجاب انجام میشد ، مواضع چه کسانی تغییر میکرد ؟ آیا احتیاط واجب این بود که افراد حجاب نداشته باشند ؟

7. 10 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز hamed29's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    سیاره زمین

پيش فرض

چیزی که من از صحبت های دیگران متوجه شدم اینه:

بعضی معتقدند برای جلوگیری از آسیب احتمالی باید حجاب رو رعایت کرد حتی اگه اعتقادی بهش نداشته باشیم
    برخی اعتقاد دارن در مورد نوع و حد پوشش، تصمیم با خودشونه؛ دیگران اگه مشکلی دارن باید یه فکری به حال خودشون بکنن
    بعضی ها هم فکر می کنن اصلاً تفاوتی نمیکنه حجاب رعایت بشه یا نه، اگه همه هم با حجاب باشن، آدم مریض باز همین بلا رو سر افراد محجبه میاره

به طور واضح داره در این مورد بحث میشه که چه کسی باید خودش رو تغییر بده؟

ظاهراً عاملی که ناراحتی ایجاد کرده اینه که:
    بعضی دارن حل مشکل رو از اسیدپاش شروع میکنن، بعضی هم زنان جامعه رو مقصر درجه اول میدونن و معتقدند حل مشکل باید از اونها شروع بشه

حـــــرفـه ای Atghia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011
    محل سكونت
    تهران کثیف

پيش فرض

داشتم فکر میکردم اگه اینکار روی صورت افراد با حجاب انجام میشد ، مواضع چه کسانی تغییر میکرد ؟ آیا احتیاط واجب این بود که افراد حجاب نداشته باشند ؟
    من یک سوالی دارم شما کاملا مطمئنی تمام کسانی که اسیدپاشی شدن بدحجاب بودن؟!
    چون انجمن انسانی هم هست ممنون میشم با ذکر منبع باشه

10. 4 کاربر از Atghia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

من یک سوالی دارم شما کاملا مطمئنی تمام کسانی که اسیدپاشی شدن بدحجاب بودن؟!
    چون انجمن انسانی هم هست ممنون میشم با ذکر منبع باشه
    شما باید از خودتون بپرسین چرا در قبل با این حجم و سرعت در اسیدپاشی مواجه نبودیم و بعد از فتواهای مراجع این عمل به سرعت شروع شد !

بهتره به صحبت های امام جمعه اصفهان رجوع کنید که در باب بدحجابی گفت که کار از نصیحت و تذکر گذشته و باید چوب تر رو بالا برد یا فتوای دیگه ای که گفته شده بود که برای مبارزه با بدحجابی باید خون ریخته شود !

بعد از این صحبت ها بود که بیماران سادیسمی و وحشی ها شروع به انجام ماموریت کردن .

یک سری دوستان مثل این که کلن توی این مملکت زندگی نمیکنن !!!

12. 9 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Dec 2009

پيش فرض

تا اطلاع رسانی های جدید از وضعیت این موضوع که باب تحلیل بیشتر رو باز کنه تاپیک قفل میشه.

(امیدوارم سریع باشه و بدون اخبار کثیف...)

14. 7 کاربر از Arash4484 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

صفحه 4 از 4 اولاول 1234

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •