تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 7 اولاول 1234567 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 65

نام تاپيک: معما های فلسفی ...

داره خودمونی میشه Abaddon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2014

پيش فرض

"شما تصادفی هستی؟ جوابتون x هست؟"
    این 2تا سواله! ولی جواب فقط یکیه...
    ممنون که منبع رو گذاشتید

2. این کاربر از Abaddon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

ایراد های وارده بر دوست گرامی :
    ( میتونید از یک نفر چند سوال بپرسید )!! بسیجی هر سوال تنها از یکی . رو نیم کره های مغرت کارکن دیگه غلط ترجمه نکنی .
    من 500 بار گفتم چه نوع سوالاتی ؟؟؟ حتی نرفتی منبع رو بخونی و بگی سوالات از نوع بله و خیر باشن به ماهیت سوال اشاره نکردی ... فقط اخرش گفتی اونا میگن ایکس یا ایگرگ ... من پرسیدم چه سوالی بپرسیم ؟ سوال یه کلمه ای ؟ سوال چطوری ؟؟ فقط اشاره کردی که هر سوالی میخواید بپرسید ... نه برادر ... نه . سوال حتما باید از نوع بله و خیر باشه . شما فقط گفتی ایکس بله و ایگرگ خیر من بپرسم چند سالته طرف بگه بله!!! اسم بابات چیه ؟ بگه خیر!!!
    همه اینا تقدیم شوما :
    شاید بخاطر پراکندگی توضیحات خوب دقت نکرده باشین ...

سه نفر به نامهای اولی و دومی و سومی هستند که یکی دروغگو ، یکی راستگو و یکی تصادفی ( هر لحظه ممکن است دروغگو یا راستگو باشد ) در نظر میگیریم.
    شما باید با پرسیدن حداکثر سه سوال از نوع بله و خیر از شخصیت این سه مطلع بشید. ( میتونید از یک نفر چند سوال بپرسید )
    نکته : این سه نفر زبان شما رو می فهمند ولی به جای بله و خیر ، به زبان خودشون جواب میدند و از کلمات X و Y استفاده میکنند. یعنی مثلا شما نمیدونید X به معنی بله هست یا خیر.
    دوستانی که تقاضای توضیح بیشتر داشتن : نکته مبهمی وجود نداره . شما آزادین هر سوال دلخواهی ( دوباره حتما باید میگفتم هرسوال دلخواه بله و خیر ؟ ) از سه نفر بپرسین و با استدلالتون جلو برین تا کشف کنین هرکس صاحب کدام شخصیت هست. ( شبیه مثال دو نگهبان از بزرگمهر هست ولی پیچیده تره )
    گفتم ساختارش یکم شبیه مثال دو نگهبان هست . شما باید بگید بین اولی و دومی و سومی ، کدام دروغگو هست کدام راستگو و کدام تصادفی .
    اینکه ندونید منظورشون از بله یا خیر x هست یا y جزئی از سواله.
    هر لحظه فقط از یک نفر سوال میشه
    .
    این سوال ساخته من نیست و به روشهای مختلفی هم به جواب میرسه.
    1- اونها با x و y جواب میدهند و شما نمیدونید منظورشون بله یا خیر هست ( نکته : x یا y برای هر سه یک معنی داره )
    2- به همه سوالاتی که بشه جواب داد جواب میدهند . شما تحلیل میکنین پس باید سوالی طراحی کنین که بتونین جواب بدین . بخاطر وجود تصادفی به سوال شما اصطلاحا " مغز ترکان " میگویند و نباید اینطور باشه.
    3- " از یکی از اون 2 نفر ... " هر کدام اسمی دارند مثلا اولی دومی سومی ( خودتون هم میتونید اسم بزارید ) مثلا بگید از اولی میپرسیم "فلان ..."
    Boolos provides the following clarifications: a single god may be asked more than one question
    میتونید از هر خدا چند سوال بپرسید.

each question must be put to exactly one god
    هر پرسش دقیقا از یکی پرسیده میشه ! یعنی مثل دوستمون یه سوال نپرسیم که هر سه جواب بدن چون اینطوری میشه سه تا سوال !!

بعدش گفتم که روشهای مختلفی هست در سایتهای مختلف ، بعضیها کمی راهنمای سوال رو تغییر جزئی هم دادن ولی من تمام شرایط رو آزاد گذاشتم مثلا اینکه سوال تکراری میشه پرسید.

اگه نباشه جاش خالی می مونه مُعین's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

Three gods A, B, and C are called, in no particular order, True, False, and Random. True always speaks truly, False always speaks falsely, but whether Random speaks truly or falsely is a completely random matter. Your task is to determine the identities of A, B, and C by asking three [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ; each question must be put to exactly one god. The gods understand English, but will answer all questions in their own language, in which the words for yes and no are da and ja, in some order. You do not know which word means which.

Boolos provides the following clarifications: a single god may be asked more than one question, questions are permitted to depend on the answers to earlier questions, and the nature of Random's response should be thought of as depending on the flip of a coin hidden in his brain: if the coin comes down heads, he speaks truly; if tails, falsely [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
    تو متن انتهایی گفته که شما می تونید از یک نفر بیش از یک سوال بپرسید و تو خود سوال نگفته که شما باید ار هز نفر یک سوال بپرسید معنی جمله " each question must be put to exactly one god" اینه که هر سوال باید دقیقا از یک نفرخاص پرسیده بشه
    منم گفتم/:
    هر سوال تنها از یکی!!

each question must be put to exactly one god.:: هر سوال تنها باید از یک خداپرسیده شود ... یک خدا رادر بر گیرد ... !!!
    نکته مبهمی وجود نداره منم همینوگفتم ...
    مثلا من میگم علی دیروز رفتی پیش دوستت میگه نه! ؟
    دیگه سوال اختصاص پیدا کردبه علی . . .
    اگر طور دیگه ای هست لطفا توضیح بدید ...

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

همه اینا تقدیم شوما :
    شاید بخاطر پراکندگی توضیحات خوب دقت نکرده باشین ...

میتونید از هر خدا چند سوال بپرسید.

هر پرسش دقیقا از یکی پرسیده میشه ! یعنی مثل دوستمون یه سوال نپرسیم که هر سه جواب بدن چون اینطوری میشه سه تا سوال !!

بعدش گفتم که روشهای مختلفی هست در سایتهای مختلف ، بعضیها کمی راهنمای سوال رو تغییر جزئی هم دادن ولی من تمام شرایط رو آزاد گذاشتم مثلا اینکه سوال تکراری میشه پرسید.

بابت تقدیم ممنون ...
    خب دوست گرامی همه اینا رو توی ذهنت جمع بندی میکردی و اول میگفتی ... یکیشو صفحه اول گفتی ...نصفی رو صفحه بعد....یه خوردش رو توی اینصفحه ...
    شما توی پست سوال توضیح نداده بودی که سوال اختصاصی بپرسیم یانه... شاید من ازسه نفر میپرسیدم که دیروز با هم بودید؟؟ طبیعتایکی دروغگو بده که هر چی بگه راستگو بر عکسش رو میگه ...راندوم هم طبق رابطه منفی در مثبت میشه منفی دروغ میگه اینجا و...
    ولی ما باید سوال اختصاصی بپرسیم... جواب رو هم مطالعه کنی متوجه میشی ...نباید بیام و از همه یه سوال بپرسم ...

6. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن علوم انسانی New Ray's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    21°N - 71°W

پيش فرض

"شما تصادفی هستی؟ جوابتون x هست؟"
    این 2تا سواله! ولی جواب فقط یکیه...
    ممنون که منبع رو گذاشتید
    آیا تو علی رو دیدی که دیروز رفت خونه ؟
    این یک سواله .
    اما من علامت سوال گذاشتم که فهم دو بخشی بودن سوال بهتر بشه.

به اولین سوال خوده طراح نگاه کن :

حالا مال من بدتره یا مال اون ؟

8. 2 کاربر از New Ray بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه M . Sayid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

یکی از مهم ترین قواعد منطق یعنی در اصل _ اصل منطق این هست که شما به دنیای ذهنت وارد بشی و بفهمی ذهن و عقلت چه مراحلی رو طی میکنه تا به جواب مسئله برسی ... این اصل منطق هست ... درسی که تنها سی نفر از بچه های علوم انسانی در سال 92 تونسته بودن بالای 70 درصد جوابش بدن . از 257 هزار داوطلب ! فقط سی تا .
    اگر سوالات 92 مثل 91 بوده باشه ، ایرادی به داوطلبان وارد نیست ! مسائل قیاس رو رها کرده و سوالات حفظی و قرابت معنا ! اونهم چه نوع قرابتی ؟ از نوعی که فقط باید حفظ می بودی سرتیتر قبلش چی بوده ! به شخصه بالاترین درصدی که دیدم 70 بود یا شایدم 66 !

حوصله ایراد وارد کردن به منطق ارسطویی رو هم ندارم !

10. این کاربر از M . Sayid بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

اگر سوالات 92 مثل 91 بوده باشه ، ایرادی به داوطلبان وارد نیست ! مسائل قیاس رو رها کرده و سوالات حفظی و قرابت معنا ! اونهم چه نوع قرابتی ؟ از نوعی که فقط باید حفظ می بودی سرتیتر قبلش چی بوده ! به شخصه بالاترین درصدی که دیدم 70 بود یا شایدم 66 !

حوصله ایراد وارد کردن به منطق ارسطویی رو هم ندارم !
    کتاب دکتر روح الله عالمی رو بخون دیگه نگفته منطق ارسو بی عیبه که ... ولی توی 90 صفحه کتاب نمیشه ایراد به منطق ارسطو وارد کرد ... بهتره منطق صوری دکتر محمد خوانساری رو بخونید ... البته اون هم بیشتر طرف دار ارسطو هست ... ولی بازم میشه یه سری انتقادات وارد شده رو توی کتاب پیدا کرد ...
    سوالات 93 از همش گند تر و بی معنی تر بود .

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

و ... اصل معما و راهنمایی هادر ویکی پدیا ...
    .................................................. ...............................
    معمای جدید:
    تقریبا میشه گفت معمای خاصی نیست ... همونطور که گفتم هدف هم به رخ کشیدن اطلاعات نیست و این معما به راحتی حل میشه .... کافیه دقت کرد .
    همچنین تقاضا دارم از کسانی که معما میزارن و... در مرحله اول خودشون معما رو هضم کنن ... دوم اگر مبخوان ترجمه کنند سعی کنند ترجمه روون وکاملی رو دراختیار قرار بدن حالا تغییر نام متغیر ها اشکالی نداره ( جهت عدم دسترسی به منبع سوال تا زمان پاسخ ) .
    و اما معمای حاضر : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر شما اين دانشمند بزرگ، پروفسور برتراندراسل، درست مي گويد؟
    و حقیقتا حالتی را کشف کرده که از دایره ی شکل های 4 گانه منطق جداست ؟

13. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2013

پيش فرض

چه زود این تاپیک هم خوابید
    جواب این معما .
    این حالت ها مشومل حد وسط نمیشن ...
    یعنی :
    مثلا اگر ما اگر یه اینطور فرضی رو مد نظر بگیریم :
    هر حیوانی جسم است . , هر جسمی جرم و وزن دارد در نتیجه : حیوان جرم و وزن دارد .
    این فرض بر معمای مورد نظر ما صادق نیست!
    چون میگه الف مساوی ب است ... ب مساوی جیم است...
    که الف موضوع ... مساوی ب هم محمول هست . و در مقدمه دوم ب موضوع و مساوی جیم محمول هست ! ... پس حد وسط کجاست ؟ حد وسط نداره !
    حد وسط لفظ یا جمله ای هست که به عینه و به یک معنی در هر دو مقدمه به کار میره ...
    مثل قضیه اولی که ذکر کردم که در اون جسم حد وسط هست چرا که در هر دو قضیه به یک معنی به کار رفته ... اما قضیه الف مساوی ب و ب مساوی جیم حد وسطی نداره ... چون مساوی ب در مقدمه اول محمول هست . و مساوی جیم هم در مقدمه دوم محمول ... و اینجا خود ب به عینه تکرار نشده که ما اون رو حد وسط بگیریم .
    موفق باشید.//.

15. این کاربر از مُعین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز danielo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

بازم معما بزارید

17. 2 کاربر از danielo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •