تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 15 اولاول ... 456789101112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 148

نام تاپيک: ✔ سهمیه ها چقدر تاثیر دارند ؟!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

موضوع: عدم وجود عدالت در سهمیه مناطق یک و دو گروه آزمایشی علوم تجربی در کنکور سراسری 90

همان طور که مي دانيد ، فلسفه ی ایجاد سهمیه های مناطق در آزمون سراسری، ایجاد شانس قبولی برابر در مناطق مختلف کشور متناسب با وجود امکانات آموزشی و..... می باشد. بر این اساس، کشور به سه منطقه تقسیم شده است که منطقه 2 در میانه ی جدول با برخورداری از سطح آموزشی کمتر از منطقه 1 در نظر گرفته شده است. متاسفانه در سال جاری، با توجه به تعداد شرکت کنندگان و نتایج به دست آمده در آزمون، مشخص شده است که برخورداری از سهمیه منطقه 2 علاوه بر اینکه دارای امتیازی نمی باشد، بلکه در مقایسه با منطقه 1 ،دارای شانس قبولی کمتری برای داوطلبان با نمره ی یکسان در منطقه 1 می باشند که این با فلسفه ی اولیه ی ایجاد سهمیه ی مناطق منافات دارد.
    به عنوان مثال دو رتبه در زیرگروه های یک و دو علوم تجربی سال90 درج می شود. مسلما" سازمان سنجش که دسترسی به کلیه نتایج دارد، می تواند بررسی کامل تر و جامع تری به عمل آورد.

نمره کل --رتبه زیرگروه 1 ---رتبه کشوری ----منطقه ---تعداد شرکت کننده
    10468 ---- 719----------- 1526 ---------2 -------167459
    10497 ---- 524 ---------- 1455 ---------1 -------154288

همانطور که ملاحظه می شود، اختلاف 70 رتبه ی کشوری منجر به اختلاف حدود 200 رتبه در زیرگروه یک بین مناطق یک و دو شده است البته با تعداد شرکت کننده تقریبا" مساوی و در نتیجه، سهمیه ی پذیرش مساوی بوده و احتمال قبولی در منطقه یک بیشتر است.
    علیرغم اینکه طبق مندرجات صفحه 4 دفترچه انتخاب رشته کنکور سراسری سال 90 ، داوطلبان منطقه 2 به جای برخورداری از امتیاز،از ضد امتیاز برخوردار شده اند!!؟
    این رویه باید اصلاح گردد و چنانچه راه حلی به نظر سازمان سنجش نمی رسد، ساده ترین کار، ادغام سهمیه های مناطق 1 و 2 می باشد که در این صورت به داوطلبان منطقه 2 ظلم مضاعفی نمی شود.
    Last edited by hamidhesari; 13-08-2011 at 13:27. دليل: اصلاح جدول

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

1 سهمیه

سلام من دانش اموز سال چهارم رشته ریاضی هستم

میخواستم ببینم این عزیزانی که این همه از سهمیه و دو تا صفر برداشتن آخر رتبه و چیزای دیگه صحبت کردن هیچکدوم مدرکی دارن؟هیچکدوم یه کارنامه نشون دادن کسی ببینه؟ البته یه کارنامه بود که از قیافش معلومه فتوشاپه

ولی اینکه از 500 هزار نفری که در کنور قبول میشن 5 هزار نفرشون از بچه های سهمیه باشن و صندلی مازاد بر ظرفیت دانشگاه بهشون تتعلق بگیره فک نکنم بی عدالتی باشه!!

3. 3 کاربر از abbassii بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SALVATION1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2011

پيش فرض

بله بی عدالتی نیست! ولی کاش می شد به جای سهمیه برای جانبازان عزیز را دیگری رو باز می کردند...مثل کلاس خصوصی

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

به نظرمن سهمیه شاهد حق این بچه هاس ولی نباید 40 درصد باشه
    وقتی آمار میدن که 2% داوطلبا شاهدبودن پس ظرفیتشونم باید 2 درصد باشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2011
    محل سكونت
    مهم نـــــــــــی !!

پيش فرض

به نظر من اصلا چی زی به عنوان منطقه رو فقط اوردن که بچه هارو گول بدن !
    اصلا واسه دانشگاههای رتبه ی کشوری منظور میشه مثلا میگن واسه برق دانشگاه رازی
    1200منطقه 3
    5008منطقه 2

بیاری که بتونی تو این رشته ادامه تحصیل بدی !؟
    اما این دو تا رتبه در کشور برار هم هستم و اصلا با هم فرقی ندارن
    پس این منطقه رو بیخیال شد واسه رتبه کشور دندون تیز کنید !

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام بابای من جانباز70%سهمیه من توکنکور چقد میشه؟

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام
    اول اینکه سهمیه شاهد چیزی اضافه بر سهمیه دانشگاه هست. مثلا اگه یه رشته تو یه دانشگاه 70 نفر برداره به اندازه 20 درصد هم از سهمیه شاهد و جانباز برمیداره که کلا میشه حدود 13 نفر. یعنی تو این رشته کلا با هم 83 نفر برمیداره. این سهمیه جلوی قبولی باقی اقراد رو نمیگیره. در ضمن فردی که سهمیه داره باید 75 درصد یا 80درصد نفر آخری که تو اون کدرشته قبول شده رو داشته باشه
    دوم اینکه من تو مدرسه شاهد درس خوندم، سراغ دارم کسی رو که پدرش جانباز 70 درصد بوده و قبول نشده و سراغ دارم کسی رو که با همبن وضع قبول شده. مسلمه اگه کسی درس خون نباشه قبول نمیشه و اگرم قبول بشه نمیتونه تو دانشگاه اونم دانشگاههای معتبر دوام بیاره
    سوم اینکه کسی که پدرش شهیده و یا جانبازه اون آرامش لازم رو برای درس خوندن نداره. پس به خاطر این فداکاری پدرش باید یه کمکی بهش بشه.
    چهارم اینکه من سراغ دارم دو نفر رو که پدر یکیشون جانباز 70% و دیگری شهید بود. هر دو شاگرد ممتاز بودند.خوب معلومه یه همچین کسایی باید قبول بشن. هردوتاشونم امیرکبیر قبول شدن. اونا بدون سهمیه هم قبولند. پس نامردیه که این حرفا رو به تمام فرزند شهیدا نسبت بدین.
    سراغ دارم کسی رو هم که جزو افراد ضعیف کلاش بود و دانشگاه آزاد قبول شد، ولی باز دوام نیاورد.
    پنجم اینکه مگه الان چقدر جانباز و شهید هست که فکر شمارو مشغول کرده، بچسبید به درس بابا.

9. 2 کاربر از sazizi64 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه humanaga's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

برادر خودم 3 سال پیش از سهمیه استفاده کرد که رتبه اش 75723 که با سهمیه شد 23275 شد امثال هم خودم کنکوری هستم میگم شرایطش با سه سال پیش فرق کرده یا نه؟اخه بعضی ها میگن یه صفر از رتبه و...

ناظر انجمن آموزش عالی Alireza SM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010

پيش فرض نظر شما چیه ؟ از سهمیه استفاده کنم ؟

من تا 5-6 روز دیگه کنکور تجربی ثبت نام میکنم و تا 5-6 روز دیگه میخوام تصمیمم رو بگیرم این تاپیک چند روز بیشتر باز نیست پس عجله ای برای بستن تاپیک نکنین

پدر من جانباز 76 درصد هست و آزاده هست و 60 ماه جبهه داره . من اگر از سهمیه جانبازی ایشون استفاده کنم فکر میکنم که حتما میتونم از رشته پزشکی قبول بشم . منتها یه مشکلی هست که پدرم این اجازه رو به من نمیده و اصلا راضی نیست که من از این سهمیه استفاده کنم ؛ پدرم فکر میکنه که این کار باعث ضایع شدن حق بقیه میشه در حالی که همه کسایی که سهمیه دارن ازش استفاده میکنن و من هم اصلی ترین دلیل اینکه میخوام پزشک بشم برای شاد کردن پدرم هست و پارسال هم کنکور رو به خاطر مراقبت و نگهداری برای عمل جراحی پدرم از دست دادم .

این ماجرا طوری مشغولم کرده که اصلا نمیتونم درس بخونم :( نمیدونم چیکار کنم ؟ از سهمیه استفاده کنم یا به حرف پدرم گوش کنم که سهمیه باعث ضایع شدن حق کسایی میشه که زحمت کشیدن ؟

در ضمن این نکته رو هم عرض کنم که بدون سهمیه هم میتونم قبول بشم ( زیست و شیمی و فیزیک و زبان و دین و زندگی رو خیلی خوب مسلط هستم ) ولی باز فکر میکنم اگه از سهمیه جانبازی استفاده کنم قبولیم قطعی هست . خودم هم خیلی زحمت میکشم برای درس خوندن و تا الان حدود یک ملیون تومن برای کتاب کمک آموزشی و آزمون آزمایشی خرج کردم . اکه با سهمیه هم قبول بشم باز نمیشه به راحتی گفت که باعث تضییع حق کسی شدم .

با این حال میدونم که اگه باز هم اصرار کنم پدرم ( با اینکه اصلا تو دلش راضی نیست ) تصمیم رو به خودم واگذار میکنه

از اونجایی که خیلی از تصمیم هام در مورد کنکور و .... رو با شما مشورت کرم و با مشورت شما کتاب خریدم ؛ میخوام در این موضوع هم با شما حتی کسایی که کنکوری نیستن مشورت کنم .

نظر شما چیه ؟
    باتشکر

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بهت پ.خ دادم

13. این کاربر از mohammad_ali_7 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •