PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی در مود دوره Mcse.

Nomad
19-09-2007, 15:39
سلام بچه ها .
من علاقه‌مند به مباحث شبكه هستم و تقريبا تو بحث های مرتبط با شبکه جسته گريخته يه سري اطلاعات دارم.حالا از دوستان يه خواهش داشتم و اون اينكه از افرادي كه در زمينه مدارك تخصصي شبكه سر رشته دارن و موفق به دريافت اين مدارك شدن يه سري راهنمايي مي‌خواستم :
اول اينكه چه منابعي اعم از فارسي يا انگليسي رو بايد مورد مطلاعه قرار بدم، ترجيحا اگه فارسي باشه كه چه بهتر
در ضمن من تو شهرستان زندگي مي‌كنم و دسترسي به كلاس هاي مرتبط با اين دوره ها رو ندارم .يعني به صورت
self learning بايد پيش برم.
براي برگزاري امتاحانات mcse اين سوال تو اكثر افرادي كه براي اولين بار مي‌خوان تو اين امتحان شركت كنن پيش مياد كه اگه بخواي مدرك بين المللي اين دوره رو بگيري بايد كجا امتحان بدي .اون طوري كه من شنيدم مي گن زياد نبايد به امتحاناتي كه ايران مي گيره دلخوش بود، چون به صورت ريموت برگزار مي شه و ريسكش بالاس .
اگر هم كه بخواي به صورت قانوني بري و امتحان بدي بايد به يه كشور مورد تائيد بري كه تحريم و اينا تو كارش نباشه.مثل امارات (دبي). با توجه به تغيير و تحولاتي هم كه تو اين يكي 2 هفته اخير تو شركت هاي برگزار كننده امتحان به وجود اومده يكيشون(vue) مجري برگزار كننده امتحانات سيسكو شده و (prometric) هم مجري برگزار كننده امتحانات مايكروسافت شده.حالا با اين اوصاف خرج شركت در امتحان تو دبي تا حدودي بالا هست،یعنی واسه هر امتحان چیزی حدود 100 تومن البته بدون توجه به احتساب مالیات،حالا می خواستم بدونم با مالیات سرجمع هر 7 تا امتحانش چقدی تموم میشه؟درضمن ترکیه هر کدوم از امتحانا رو چیزی در حدود 65 تومن برگزار میکنه البته این هم بدون احتساب مالیات. حالا می خواستم بدونم اگه از دوستان کسی در این مودر اطلاعات دقیقی داره قيمت هاي دقيق اون رو به اطلاع برسونه و بگه کدوم یک از کشورهای همسایه مناسب تر هست.
در ضمن آيا همين بحث ها در مورد مدارك سيسكو و كامپتيا در مورد تحريم ايران صحت داره يا نه.
اگر که نه،و امکان برگزاری امتحانات سیسکو و کامپتیا در ایران به صورت قانونی هست لطف کنید و مراکز تحت تایید اون رو بیگید .ممنون

paranoid_android
19-09-2007, 22:42
قضیه تحریم که میدونم صد در صد صحت داره. اگه اشتباه نکنم موسساتی مثل مجتمع فنی یا کهکشان از طریق یه سری کانال های دیگه با موسساتی توی کشورهای دیگه مثل هند یا روسیه قرار داد میبندن که خود این موسسات نماینده VUE یا Prometric هستن. امتحانی که اینجا برگزار میشه بصورت ریموته و مدرکی هم که براتون میاد از طرف این واسطه ها براتون صادر میشه. اسم تمامی موسسات ایرانی مثل مجتمع فنی و ... تو لیست سیاه شرکت هایی مثل مایکروسافت و ... قرار داره حالا به فرض مثال اگه مایکروسافت متوجه بشه که شما آزمونتون رو از طریق یکی از همین موسسات واسطه ای که گفتم دادین هم مدرک شما باطل میشه هم در این موسسه تخته میشه! ولی تا زمانی که نفهمیدن و شما هم لو ندادین مدرکتون معتبره، چون در واقع برگزاری آزمون بدلیل تحریم تو ایران قدغنه و شما مثل اینکه با این کار تو ایران آزمون رو ندادین و پا شدین رفتین هند یا روسیه آزمون دادین!!! در ضمن خیلی از همین آزمون ها هم تشریفاتیه و آقایون صاحب موسساتی مشابه مجتمع فنی (خودش رو نمیدونم البته) مدارک رو میخرن! و شما آزمون دادنتون کاملا صوریه و فقط پولی که اونم چند برابر بیشتر از هزینه واقعی یه آزمونه می پردازین براشون اهمیت داره! یعنی تمام سوالات رو هم غلط جواب بدین باز جواب قبولیتون میاد و شما certified میشین!! به همین سادگی... نمونش هم تبیلغات فرط و فراوونی که تو سایت هایی مثل ایستگاه و ... پره. (با 400000 تومن مهندس سیسکو بشین! صد در صد تضمینی!!!)