PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چشمک زدن چراغ 9 و روشن نشدن dell 1310

rouzbeh2749
18-08-2010, 18:10
سلام به همه ی دوستان گلم. ممنون میشم اگه راهنمایی و کمک کنید.

دیروز داشتم با لپ تاپ کار میکردم با یه سی دی بوت کردم و حین انجام کار یهو لپ تاپ هنگ کرد. مجبور شدم باتریو بکشم و وقتی دوباره روشن کردم lcd روشن نشد ولی بعد از چند ثانیه سه تا چراغ روی لپ تاپ روشن شد که چراغ 9 مدام چشمک میزنه. هر کاری کردم فایده ای نداشت. یکم سرچ کردم مثنکه بایوس مشکل دار شده. نظر شما اساتید چیه؟ باید چیکار کنم. واسه تعمیر تو تهران یه جای مطمئن کجاست؟
باید بایوس اکسترنال فلش بشه؟؟ :41::41:
مدلشم dell 1310 vostro

Pami
18-08-2010, 18:48
لپ تاپ هنگ میکنه که نباید باتری رو بیرون بکشین ، 6-8 ثانیه دکمه پاور رو نگه دارید خاموش میشه ، قطع جریان برق بطور سخت افزاری ضرر زیادی به سیستم میزنه نباید اینکار رو بکنید .
منظورتون رو از چراغ 9 نفهمیدم ، توضیح بدید

rouzbeh2749
18-08-2010, 20:02
ممنون از نصیحتتون. اتفاقا همین کارو کردم خاموش نشد. واسه همین ناچارا این کارو کردم. منظورم چراغ numlock هست یعنی 3 تا چراغ سمت راست چراغ بلوتوث روشن میشه بعد ار 10 ثانیه از روشن کردن لپ تاپ و چراغ numlock هم چشمک میزنه. تو چنتا فروم خارجی سرچ کردم و نوشته بود باید bios بصورت اکسترنال دوباره فلش بشه. خواهشن کمک کنید. در ضمن الان هارشو وصل کردم به کامپیوترم و اطلاعاتشو منتقل کردم.
واسه تعمیر تو تهران یه جای مطمئن کجا برم دوست عزیز؟؟
بازم بابت راهنماییاتون پیشاپیش سپاسگذارم.

Pami
18-08-2010, 20:21
والا همینطوری نمیشه عیب رو تشخیص داد ، مطمئنا ایراد سخت افزاری پیدا کرده .
بهترین جا برای عیب یابی و تعمیر مرکز کامپیوتر پاییتخت هست ، اول ببرید زیگورات

rouzbeh2749
18-08-2010, 20:44
ممنون از کمکت دوست عزیز. با توجه به مطالب انگلیسی که سرچ کردم و خوندم مربوط میشه به بایوس و در حالت بد هم مادربرد. خدا کنه با فلش مشکل حل شه. چون نه lcd روشن میشه نه صفحه بایوس لود میشه ولی فن و چراغها روشن میشه.

majid_3ma
19-08-2010, 09:24
سلام به همه ی دوستان گلم. ممنون میشم اگه راهنمایی و کمک کنید.

دیروز داشتم با لپ تاپ کار میکردم با یه سی دی بوت کردم و حین انجام کار یهو لپ تاپ هنگ کرد. مجبور شدم باتریو بکشم و وقتی دوباره روشن کردم lcd روشن نشد ولی بعد از چند ثانیه سه تا چراغ روی لپ تاپ روشن شد که چراغ 9 مدام چشمک میزنه. هر کاری کردم فایده ای نداشت. یکم سرچ کردم مثنکه بایوس مشکل دار شده. نظر شما اساتید چیه؟ باید چیکار کنم. واسه تعمیر تو تهران یه جای مطمئن کجاست؟
باید بایوس اکسترنال فلش بشه؟؟ :41::41:
مدلشم dell 1310 vostro
از رم دستگاه هم میتونه باشه دل وقتی سه چراغش روشن میشه معمولا واسه رم هستش
قبل از این که جایی ببری رم رو امتحان کن

amd>intel
19-08-2010, 15:05
گارانتي داره ببر گارانتي

---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 03:00 PM ----------

يك حدس ميزنم اونم بايوس باشه . بده بايوس رو برات پروگرام كنند.

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:04 PM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

rouzbeh2749
19-08-2010, 16:35
از رم دستگاه هم میتونه باشه دل وقتی سه چراغش روشن میشه معمولا واسه رم هستش
قبل از این که جایی ببری رم رو امتحان کن

درسته. منم فکر میکنم یا رم هست یا بایوس. من بلد نیستم رم را در بیارم و لپ تاپو باز کنم خواهشن میتونید کمکم کنید و یه توضیح بدین چجوری رمو در بیارم؟؟ پیچای پشت لپ تاپو باز میکنم ولی کامل در نمیاد و خیلی سفته. در ضمن گارانتی نداره. اگه لطف کنید یه توضیحی بدین یه دنیا ممنونم.

rouzbeh2749
19-08-2010, 21:54
لطفا یکی به من نحوه دسترسی به رم را بگه... رمو یه تست بزنم شاید مشکلم حل شه و نیازی نباشه ببرم واسه تعمیر. ممنون میشم.

mosilovesyou
28-08-2010, 08:31
لطفا یکی به من نحوه دسترسی به رم را بگه... رمو یه تست بزنم شاید مشکلم حل شه و نیازی نباشه ببرم واسه تعمیر. ممنون میشم.

پشت دستگاهت 2تا قسمت هست که کاملا تابلو اس که جدا میشه . یکیش 3 تا پیچ داره . اون 3 تا پیچ رو باز کن اون قسمت رو با یکم فشار در بیار . رم ها آماده اند :)

rouzbeh2749
30-08-2010, 16:02
ممنون از همه. بردم تعمیرگاه تمیر کردن گفتن واسه مادربرد بود و 70 تومن هم هزینش شد. در صورتی که این تعمیرگاه و یکی دیگه روی خرابیه چیپ گرافیک هم عقیده بودن و آخرش تعمیرکار به من گفت واسه مادر برد بود. به نظرتون میتونه مادربرد خراب بوده باشه؟؟ چون من قبل خرابی داشتم کار میکردم که هنگ کرد و وقتی روشن کردم اینجوری شد.. به نظرتون عجیب نیست؟؟ اگه نظری دارین خوشحال میشم بدونم.
یه نکته دیگه دیشب که لپ تاپو گرفتم اومدم روش ویندوز 7 نصب کردم چون قبلش هاردمو کاملا تخلیه کردم ولی بعد تعمیر اسپیکرش کار نمیکنه ولی از توی هدفون صدا میاد. که زنگ زدم گفت باید بیارینش. عجب بساطیه. تمیرکارشم یه خانم بود که بهش میگفتن خانم مهندس. کار دست زن همین میشه دیگه. شوخی کردم البته. ولی بخوان هزینه بگیرن دیگه قاطی میکنم.

mosilovesyou
06-09-2010, 12:19
وقتی چراغ 9 میزنه مربوط به چیپ گرافیکه :)

Mah fa
13-06-2016, 14:00
سلام
منم لب تابم dell هست چند بار این مشکله خاموش موندن ال سی دی و روشن شدن سه چراغ پیش اومده بود، و بعد از خاموش کردن از طریق پاور بعد از چند دقیقه که روشن میکردم رپشن میشد،اما این دفعه هر کار میکنم روشن نمیشه
نمیدونم چه طور اطلاعاتمو خارج کنم که بتونم ببرم تعمیر
اگه میشه راهنماییم کنید

amir_t6262
13-06-2016, 17:31
سلام
منم لب تابم dell هست چند بار این مشکله خاموش موندن ال سی دی و روشن شدن سه چراغ پیش اومده بود، و بعد از خاموش کردن از طریق پاور بعد از چند دقیقه که روشن میکردم رپشن میشد،اما این دفعه هر کار میکنم روشن نمیشه
نمیدونم چه طور اطلاعاتمو خارج کنم که بتونم ببرم تعمیر
اگه میشه راهنماییم کنید
سلام
اطلاعات روی هاردتان؟
اگر میخواهید اطلاعات هارد را قبل از بردن به تعمیرگاه پاک کنید، راه حلش باز کردن هارد و نصب کردن آن با یک تبدیل sata 2 usb به یک کامپیوتر دیگر است.
در این حالت هارد لپ تاپ مثل یک هارد دیسک جانبی به کامپیوتر وصل شده و میتوانید اطلاعاتتان را از رویش بردارید روی کامپیوتر بریزید و بعد دوباره هارد را سر جایش در لپ تاپ بگذارید.