PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نحوه خرید گوشی از علاالدین(جهت رفع تو پاچه کردن)

mehran_286
28-09-2010, 23:58
با عرض سلام وخسته نباشید خدمت دوستان گل پیسی ورلد:10:

همتون حداقل تجربه یکبار رفتن به علاالددین رو دارید:5:

اونجا آخر بی معرفتی - دزدی - و... هستش:19:

چون چند بار تو پاچه من رفته:19:

من چند تا راه میگم واسه این که یه نموره کم تر سرتون کلاه بزارن

1.از طبقات همکف و 1 هیچ وقت خرید نکنید

2. گوشی مورد نظر را همیشه از قبل انتخاب واطلاعات خودتون رو در مورد گوشی تکمیل کنید

3.آشنا پیدا کنید(به هر نحوی :31:)

4. سعی کنید گوشی هاتون رو از نمایندگی های اصلی که تو سایت هر کدوم گفته خریداری کنید (اگر پولتون هم کمه سعی کنید قرض بگیرید بازم از نمایندگی بخرید:31:) دیگه غلط کنم برم علاالدین

5.ابتدا گوشی رو تو طبقه همکف ببینید سپس برای خرید به طبقه 5 یا 4 مراجعه کنید

6.چند جا قیمت بگیرید

اگر گوشی رو پسندید :

اول این که گوشی رو باطریش رو نگاه کنید اصلی برچسب 1234 نقطه رو داشته باشه

سپس IMEI رو چک کنید

بعد با زدن کد 92702689 قبلش ستاره مربع بعدش هم مربع لایف تایم گوشی رو چک کنید

بعد دستتون رو جلو دوربین گوشی بگیرید ببینید پیکسل خراب نداشته باشه

تست رفت و برگشت صدا رو بگیرید(مکالمه تلفنی) بعدش هم اهنگ و ویبره وعکاسی

ببینید تو گوشی آهنگ و عکسی اضافه نباشه

برچسب ال سیدی خراب مخدوش یا کنده نباشه

گوشی خط نداشته باشه

از فروشند در خواست فاکتور با شماره تلفن مغازه کنید

به هیچ وجه به حرف فروشنده گوش نکنید اونا فقط به فکر درصد خودشون هستند

من میخواستم X6 بگیرم یارو گفت HTC از این بهتره :31:

من میگفتم عکس و آهنگ میگفت HTC میگفتم ..... میگفتHTC

اگر طرف گفت گوشی اصلی IMEI رو به شماره 200023013 بفرستید جواب میده اصلیه یا نه

دیگر به فکر فنلاند نباشید گول فنلاند رو نخورید همه گوشی ها نحت لیسنس فنلاند و در چین - کره -مجارستان -هند تولید میشن جز تعداد انگشت شمار سامسونگ و ...

میدونم رعایت نکات بالا خیلی سخته ویادتون میره(مثل خودم ) ولی اگر خجالتی نیستید اونا رو یادداشت کنید وتست کنید تا مثل خودم هل نشید تو پاچتون کنند

و در آخر به از فروشنده 24 ساعت برای برگشت گوشی خراب زمان بگیرید

لوازم جانبی خیلی مهم نیست ولی اونارو چک کنید

پاساژ های دیگه هم مثل همینا دزدند پس فقط نمایندگی + اطلاعات در مورد گوشی + رعایت نکات بالا

دوستان اگر به دردتون خورد تشکر یادتون نره

اپدیت 2 :

1. تمام گوشی ها به صورت فله ای از چین و.. میان واین جا جعبه درست می کنند (طبق گفته ی دوستمون وخودم ویه جعبه ساز)

2.جدیدا فروشنده ها یاد گرفتن میگن گوشی ایرانه ( یعنی گارانتی داره وسفارش ایرانه) ولی نباید پول اضافی واسه ایران بدید

3.اگه میگه گارانتی حتما حتما کارت بیمه گارانتی رو از فروشنده بخواهید

4.بازم میگم فقط نمایندگی

5. این سری که رفتید علاالدین تو طبقه همکف ببینید اون مغازه های که زیاد فروشنده داره مثل گرگ گرسنه این ور اون ور رو میپان تا مشتری (دور از جون) خر گیر بیارن تو پاچش کنن خدایی این سری نگاه کنید

6. گوشی دست دوم به هیچ عنوان حتی مفت نگیرید

دلیل : یکی تو طبقه پایین هست از تیکه های گوشی مختلف یه گوشی میسازه قاب میندازه جعبه جور میکنه به اسم نو میفروشه

اسمش هم بماند

دوستان نظراتتون رو بگید تا من هر سری اینو ویرایش کنم تا به درد بقیه بخوره

مدیران خواهشمندم این تاپیک رو مهم کنند چون به کار همه میاد

اپدیت 3 : در مورد گوشی های دست دوم

به هیچ وجه من الوجوه از دست فروشان جلو پاساژ خرید نکنید گوشی ها اکثرا خراب گرون و.... هستند (هیچ ارزونی بی علت نیست)

اصلا فکر گوشی دست دوم رو بکشید از سرتون بیرون مخصوصا علاالدین

چون معمولا گوشی های دست دوم رو وقتی خراب میشه میزارن واسه فروش

تو پست قبلی هم گفتم ممکنه گوشی دست دوم شما از این جمع کردنی ها باشه

اگر حالا میخواهید گوشی بگیرید تا فیها خالدون تست کنید یعنی حتی تا نور السیدی رو کم وزیاد کنید در ضمن تو فاکتور 1 روز کامل محلت برای تست بنویسید و اگر گوشی مشکل داشت حتمت حتما قید مرجوع رو بنویسید تا به مشکل بر نخورید

ولی به نظرم خرید دست دوم ارزش نداره وهیچ وقت هم جز در موارد پول لازم وسایل الکترونیکی خودتون رو نفروشید چون همش ضرره اینقدر استفاده کنید تا بسوزه :31:

اپدیت 4 :

اگر نمایندگی تو شهرتون نیست به نزدیک ترین شهر مراجعه کنید

یا از سایت فارسی نوکیا ادرس نمایندگی ایران وشهرتون رو گیر بیاریدو به اون جا برید

اپدیت 5 : اگر خواستید واسه گوشیتون باطری بخرید از مغازه ها ی گوشی فروشی خرید نکنید باطری 7 تومنی رو به عنوان اصلی با قیمت 37 هزار تومان هم دیدم به طرف فروختن

برید لوازم جانبی فروشی ها بگید 3 جور باطری براتون از یه مدل بیاره اون جوری میشه تشخیص داد

و در ضمن باطری های خوب ونیمه اورج پک ندارن ویا بازند یا داخل یه پلاستیک با کش کوچک هستند حداکثر قیمت اینا 12 هستش بیشتر نخرید یه وقت

اون مغازه داری هم که میگه باطری از رو گوشی برات باز می کنم خالی میبنده باور نکنید

مدیران خواهشمندم تاپیک رو مهم کنید :19:

اپدیت 6 تحت هیچ وجه منالوجوه پول ریجستر -ریختن برنامه اصلی یا برنامه انتن دهی یا هر چیزی پول ندید به فروشنده بگید من خودم یه رفیق دارم از این کارا انجام میده اگر گفت گارانتی یا گوشی میسوزه بگو باشه مشکلی نیستش

چون سود گوشی ها کم شده مغازه جدیدا از این پولها زیاد میگیرن

اینم لینک یه رفیق داغ دیده پیسی در این مورد

ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

COUNTMAN
29-09-2010, 00:05
gooood :27:

rawen.west69
29-09-2010, 13:58
دمت گــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــرم:7:

Saeed System
29-09-2010, 14:09
درسته.

واقعا راست میگی از همون بیرون علائدین که میخای بری داخل همه بلانسبت همه .... دزدن.

دم در علائدین بودیم یه دست فروش داشت N95 چینی که شبیه واقعیش هست به قیمت واقعی و داشت میگفت کلا این

گوشی ارجیناله و میخاست گوشی 60 تومنی رو 400 تومن بفروشه به قیمت n95 واقعی ارجینال.

خلاصه 2 نفر بودن هماهنگ کرده بودن.

یکیشون خودشو جایه یه مغازه دار تو علائدین جا زده بود معرکه هم گرفته بودن.

یکیشون میگفت ببین دوست عزیز من مغازه دارم خودم اگر 350 میدی بردارم!

دست فروشه میگفت نه!

اینطوری میخاستن اعتماد مردم جلب کنه که این گوشی ارجیناله !

خلاصه گفتم گوشی رو خاموش کن و بعد روشن ببینم اون 2 تا دست معروف نوکیا که اول به هم دست میدن

رو ببینم ! گفت باشه خاموش کرد و روشن که میخاست بکنه ال سی دی گوشی روئ گرفت اون ور کسی نبینه..

از دستش گرفتم گوشی رو خاموش کردم و روشن کردم به همه نشون دادم.

گفتم ببینید این n95 ارجینال نیست اون 2 تا دست مثل یه فایل فلش که هر 1 ثانیه یک فریم میزنه داره به هم دست میدن.

گفتم این 60 تومن بیشتر نمی ارزه .

یارو هم ناراحت شد که من دستش رو رو کردم. گفت برو بابا . گفتم درسته!

shahab_f
29-09-2010, 14:14
یه چند نکته دیگه
+اگه دیدین یه مغازه یه 7-8 تومن داره از بقیه جاها ارزونتر میده بدونین تا 30-40 تومن پول مموری کارت و نرم افزار و آنتی ویروس و محافظ الی سی دی و غیره رو فاکتور نکشه ولتون نمیکنه . برای این معضل یه راه حل پیدا کردم ، به اندازه ی پول گوشی یه دو تومن بیشتر پول تو کیف پولتون بذارین ، بقیه رو بذارین توی جیبتون ، بعد تا خواست پول اضافی بگیره کیف پولتون رو نشون بدین و بگین شرمنده دیگه پول ندارم !
+علاوه بر چیز های معمولی که چک میکنین ، هندزفری و فلش دوربین گوشی رو هم امتحان کنین
+دقت کنین جعبه ی گوشی قبلا باز نشده و باشه و اینکه «شرکت ، جعبه رو باز میکنه تا کارت گارانتی توش بندازه» یه دروغ بزرگه

mr_mashmash
29-09-2010, 15:49
یه چند نکته دیگه
+اگه دیدین یه مغازه یه 7-8 تومن داره از بقیه جاها ارزونتر میده بدونین تا 30-40 تومن پول مموری کارت و نرم افزار و آنتی ویروس و محافظ الی سی دی و غیره رو فاکتور نکشه ولتون نمیکنه . برای این معضل یه راه حل پیدا کردم ، به اندازه ی پول گوشی یه دو تومن بیشتر پول تو کیف پولتون بذارین ، بقیه رو بذارین توی جیبتون ، بعد تا خواست پول اضافی بگیره کیف پولتون رو نشون بدین و بگین شرمنده دیگه پول ندارم !
+علاوه بر چیز های معمولی که چک میکنین ، هندزفری و فلش دوربین گوشی رو هم امتحان کنین
+دقت کنین جعبه ی گوشی قبلا باز نشده و باشه و اینکه «شرکت ، جعبه رو باز میکنه تا کارت گارانتی توش بندازه» یه دروغ بزرگه

به جاي اين كه بگي پول ندارم خجالت و رودربايسي رو بزار كنار راحت به فروشنده بگو نمي خوام. اين هم يه تمرين براي خود آدمه هم باعث ميشه اين فروشنده هاي دغل باز خودشون رو اصلاح كنن. من خودم چند ساليه كه براي خريد مخصوصا موبايل سعي ميكنم خجالتو بزارم كنار.

در مورد باز بودن جعبه گوشي هم نميشه اين انتظار رو داشت چون 90 درصد گوشي ها قاچاق وارد ميشن و اينجا جعبه چند بار بازو بسته ميشه.

به نظر من مهمترين چيزي كه قبل خريد گوشي بايد رعايت كرد اينكه بري اطلاعات كامل گوشي رو كه ميخواي توي نت ببيني ، مقايسه كني ، ريويو ها رو بخوني بعد بري سراغ خريد. كسب اطلاع از فروشنده مساوي ست با تو پاچه رفتن.

bess0098
29-09-2010, 16:09
عالی بود...

من هم یکبار تو پاچم رفته ..

yoosef_st
29-09-2010, 16:11
من هم یک نکته اضافه کنم.
حتما بلوتوستون روهم چک کنید. من وقتی خریدم اومدم تو خیابون دیدم بلوتوسم خرابه و اگر فاصله از 10 سانت بیشتر بشه قطع میشه.

emadrhmt
29-09-2010, 19:32
مهران عزیز و بقیه بچه ها نکات خوبی رو اشاره کردن ولی دوتا چیز:
اول اینکه بعیده فروشنده های علاالدین اجازه اینهمه آزمایشات روی گوشی رو بدن.
دوم اینکه فروشنده های طبقه4 و 5 هم آش دهن سوزی نیستن.خودم آذر86که رفتم برای خریدp1 رفتن ط5. یک پدر و پسری بودن..
اولین گوشی رو دادن به دوست دوستم ولی دومی که مال من بود تا از جعبه دراومد دیدم که دگمه کناری بالاش که برای اینترنت هست فرورفته بود. فرمودن به ما مربوط نیست برید گارانتی(حالا اگه گارنتی نداشت به کی مربوط بود؟؟؟)
به هرکی گفتم میگفت نباید تحویل میگرفتی ولی هم پول رو اول داده بودم هم اینکه باید درشرایطش قرار بگیرید در علاالدین(خدای نکرده )تا ببینید با کیا طرف هستین....بماند که چقدر درکامتل دردسر کشیدم تا قبول کنن چون آقایون فاکتور بی مهر و امضا داده بودن..
از من حقیر میشنوین تا نماینده ها هستن هنوز اصلا از علاالدین خرید نکنید.

maziarzar
29-09-2010, 19:59
معمولا باید یه تست از امکانات گوشی بگیرید ازصدای مکالمه تا جی پی اس و...

shahab_f
29-09-2010, 23:28
به جاي اين كه بگي پول ندارم خجالت و رودربايسي رو بزار كنار راحت به فروشنده بگو نمي خوام. اين هم يه تمرين براي خود آدمه هم باعث ميشه اين فروشنده هاي دغل باز خودشون رو اصلاح كنن. من خودم چند ساليه كه براي خريد مخصوصا موبايل سعي ميكنم خجالتو بزارم كنار.

در مورد باز بودن جعبه گوشي هم نميشه اين انتظار رو داشت چون 90 درصد گوشي ها قاچاق وارد ميشن و اينجا جعبه چند بار بازو بسته ميشه.

به نظر من مهمترين چيزي كه قبل خريد گوشي بايد رعايت كرد اينكه بري اطلاعات كامل گوشي رو كه ميخواي توي نت ببيني ، مقايسه كني ، ريويو ها رو بخوني بعد بري سراغ خريد. كسب اطلاع از فروشنده مساوي ست با تو پاچه رفتن.
این هم درسته ، اما آخه فروشنده های علاءالدین یه خورده بی ادب هم هستن آدم دوست نداره باهاشون بحث کنه .
اما خب حق با شماست

cell_phone
29-09-2010, 23:55
منکه چند باری که رفتم علا الدین و گفتن نرم افزار و ...... گفتم تا وقتی اینترنت هست چرا بشما زحمت بدم ......:دی
خیلی بچه پرو هستن . فقط تا میتونید اطلاعات داشته باشید و اصلن بحرفشون گوش ندید .
گارانتی هم آش دهن سوزی نیست , مگر گارانتی معتبر باشه و حداکثر ده درصد گرون تر باشه .

mehran_286
29-09-2010, 23:56
دوستاتن منتظر نظراتتون هستم

پست 1 ویرایش شد

گرافيكار
30-09-2010, 01:49
دلیل : یکی تو طبقه پایین هست از تیکه های گوشی مختلف یه گوشی میسازه قاب میندازه جعبه جور میکنه به اسم نو میفروشه

اسمش هم بماند
داداش ميشه اسم مغازه رو با آدرسش پ خ كنيد
ممنون ميشم

tiyam 01
30-09-2010, 10:08
جالب بود
همه جا شده جای دزدها

من فقط یه بار گوشی از علاءالدین گرفتم باهاش هیچ مشکلی نداشتم. قیمتش هم از همه جا ارزونتر

نمایندگی ها مگه خودشون گوشی می فروشن؟ گفته شده از نمایندگی بخرید تو پاساژها فروشگاه دارن؟

بازار موبایل ایران چطوره؟ اونجا مثل اینکه بهتر و معتبرتره؟

rawen.west69
30-09-2010, 14:05
چه کارا که مردم نمیکنن!!!:18:

نمایندگی خوب میخواین برید میدون ونک - بازار پایتخت
نمایندگی اکثر شرکت ها رو داره :46:

farhooode
30-09-2010, 14:32
اینجاست که فرهوده وارد عمل میشه
در مورد شیراز بذارین بگم
بنده شیراز هستم تو شیراز معتبر ترین فروشگاهی که میشه بش اعتماد کرد و طرف دوست دوران مدرسه بنده هستش فروشگاه زبرجد هستش حالا فارغ از دوستی اگر شما یک غریبه باشین هیچ وقت سرتون رو کلاه نمیذارن
اگر خودتون بلد نباشین با امکانات گوشی کار کنین مسئول تست 2 نفر سمت چپ مغازه ایستادن از دوربین تست میکنن تا مموری

اما در مورد مغازه هایی که در شیراز تخلف میکنن :
1- فروشگاه اطلس موبایل فلکه اطلسی به سمت دروازه قرآن
فروشگاه دو دهنه هستش اینا کارشون تعویض لوازم جانبی موبایل با لوازم غیر اصلی هستش خلاصه بگم کلاه بردار واقعی
2- فروشگاه صوت و تصویری فارس چهار راه زند اینا دیگه ته کلاه برداری هستن یه مشت دهاتی پابرهنه رو سر کیسه میکنن

خوب
این داستان توسط فرهوده ادامه دارد...
منتظر قسمت های بعدی باشید

armin_punisher6
30-09-2010, 14:48
با نکته 1 و 5 کاملا موافقم.

mr_mashmash
30-09-2010, 15:16
اقا در اينكه اكثريت فروشندگان علائدين بي ادب هستن شكي نيست. بچه هايي كه مثل خود من ميرن علائدين بخاطر قيمت هاي پايين ترشه. وگرنه براچي نمايندگي هاي خوب و باكلاس رو ول كنيم بكوبيم بريم جمهوري.
گارانتي غير اصلي پول دور ريختنه اصلا بدرد نميخوره.
توي علائدين عرف اينه كه وقتي گوشي رو تحويل گرفتي همون جا جلوي فروشنده ميتوني تست كني. اصلا نبايد رودربايسي كرد، من شده حدود 20دقيقه تست كردنم طول كشيده با اينكه فروشنده غرغر كرده و چپ چپ نگاه كرده ولي بيخيال نشدم.

دوستان راجع به فروش گوشي دست 2 هم بگم علائدين از جاهاي ديگه بهتره. مخصوصا زيرزمينش، براي فروش گوشي هاي خاص مثل HTC و پاكت پيسي 2-3 تا مغازه توي زيرزمين هستند كه تخصصي كار ميكنند و خوب ميخرند. بقيه قيمت پرت ميدن كه بزخر كنن.

Mahdi/s
30-09-2010, 15:23
بازار موبایل ایران چطوره؟ اونجا مثل اینکه بهتر و معتبرتره؟چون تازه راه افتاده هنوز بیشتر مغازه هاش خالیه....
بعد همشون هم نمایندگی هستن....با گارانتی اصلی میدن...بدون 1 ریال تخفیف.....بعد حساب کتاب هم نداره که دزدی نکنن......همون گوشی که علاءدین میده اونم میده با 40 تومن بالاتر.....

naderfar
30-09-2010, 16:20
سلام
به نظره بنده بهترین گزینه نمایندگیه

یادمه رفته بودم گوشی بخرم وقتی گوشیو از جعبه بیرون اورد برچسب LCD نداشت گفتم اینو نمی خوام یارو یکی دیگه اورد.

mehran_286
30-09-2010, 17:30
سلام
به نظره بنده بهترین گزینه نمایندگیه

یادمه رفته بودم گوشی بخرم وقتی گوشیو از جعبه بیرون اورد برچسب LCD نداشت گفتم اینو نمی خوام یارو یکی دیگه اورد.

داداش اینا چیزی نیست

یه سری با رفیقم رفته بودیم براش گوشی بخریم یارو فکر کرد ما .... هستیم یه گوشی دست دوم اورد از ظاهر و لایف تایمش معلوم بود کارکرده بود و در ضمن

عکس مصرف کننده قبلی با دوست دخترش تو گوشی بود وکلی اهنگ های گلچین شده:31:

---------- Post added at 05:30 PM ---------- Previous post was at 05:26 PM ----------

جالب بود
همه جا شده جای دزدها

من فقط یه بار گوشی از علاءالدین گرفتم باهاش هیچ مشکلی نداشتم. قیمتش هم از همه جا ارزونتر

نمایندگی ها مگه خودشون گوشی می فروشن؟ گفته شده از نمایندگی بخرید تو پاساژها فروشگاه دارن؟

بازار موبایل ایران چطوره؟ اونجا مثل اینکه بهتر و معتبرتره؟

اره بابا گوشی میفروشن خیلی هم خوب

واسه گوشی های گرون خرید از نمایندگی ارزش داره
تازه کلی هم منشی خوشگل و جیگر دارن :31:

LiverBarca
30-09-2010, 22:04
تو تبریز از کجا باید بخریم تا سرمون کلاه نزارن؟؟؟:41:

ghahremanimehdi
30-09-2010, 22:27
من میخواستم X6 بگیرم یارو گفت HTC از این بهتره

خوب این یه حرفو که راست گفته:31:

ARASH66
30-09-2010, 22:50
مهران عزیز مطالب خیلی مفیدی بود.
درسته واقعا این پاساژ و دور اطرافش محل مناسبی برای خرید نیست و فقط میشه گوشی رو اینجا انتخاب کرد و جای مطمئنتری خرید کرد.
بازار موبایل ایران برای خرید خیلی جای خوبیه.

به یک مطلب اشاره شد :

بعد با زدن کد 92702689 قبلش ستاره مربع بعدش هم مربع لایف تایم گوشی رو چک کنید
این روی نوکیا جواب میده برای گوشی های دیگه چه کدی هست؟

mehran_286
30-09-2010, 23:36
تو تبریز از کجا باید بخریم تا سرمون کلاه نزارن؟؟؟:41:

دادا تبریز نمایندگی نداره ؟

برو نزدیک ترین شهری که نمایندگی داره یا اگه گوشیـــــــــــــــــــــ ــت خیلی مهمه بیا از تهران بگیر ادرس زیاد دارم

---------- Post added at 11:31 PM ---------- Previous post was at 11:29 PM ----------

خوب این یه حرفو که راست گفته:31:

اره ولی HTC اون چیزی نیست که من با 300 تومن 5مگا پیکسل خازنی 8 گیگ 1320 میلی امپر سیمبین + جاوا و ...داشته باشه

حالم از HTC بهم میخوره

---------- Post added at 11:36 PM ---------- Previous post was at 11:31 PM ----------

مهران عزیز مطالب خیلی مفیدی بود.
درسته واقعا این پاساژ و دور اطرافش محل مناسبی برای خرید نیست و فقط میشه گوشی رو اینجا انتخاب کرد و جای مطمئنتری خرید کرد.
بازار موبایل ایران برای خرید خیلی جای خوبیه.

به یک مطلب اشاره شد :

این روی نوکیا جواب میده برای گوشی های دیگه چه کدی هست؟

ایران هم گه تر از علاالدین اون جا که خیلی تو پاچه ادم میره (فقط واسه این که مغازه هاش دکوراسیون مبله دارن وگوشی میدن دستت ور بری:31:)

اون جا خوب نیست

فقط نمایندگی ها دادا حد اقل 8 تا گوشی از علاادین پاساژ گلبرگ و.... خریدم و 10 الی 20 تا برای دوستام خرید کردیم

اون کد فقط برای نوکیاست البته میشه لایف تایمو صفر کرد ولی معمولا باید خیلی حرومزاده باشن یا طبقه اولی باشن که این کارو کنن

چون طبقات بالا هزار با رهم گفتم بیشترشون عمده فروشن واز این لاشی بازی ها بلد نیستند

برای هر گوشی یه کد مخصوص هستش تو نت زیاد پیدا میشه

DOWN WITH ALAEDDIN:19:

tiyam 01
01-10-2010, 11:57
آبروی علاءالدین رفت. لینک ابن تاپیک رو بدین مجله های موبایلی (مثل تلفن همراه) و عصر ارتباط تا چاپ کنن D:

قبلا عصر ارتباط با هیئت مدیره پاساژ علاءالدین مصاحبه داشتن. خودشون هم قبول داشتن از اعتبار علاءالدین کم شده

یه چیز دیگه اون موقع عصر ارتباط نوشته بود احتمال داره پاساژ پایتخت جای علاءالدین رو بگیره. چون علاءالدین گند زده. بعد هم پایتخت بالا شهره. دیگه بالا شهریا مجبور نمیشن واسه خرید گوشی برن پایین شهر.

بالای شهر پایین شهر. فاصله ها چقدر زیادن

maziarzar
01-10-2010, 12:19
مغازه داره منگول بوده اچ تی سی که یه برنده با کلی مدل کدومشون
مثل اینه که پگیم نوکیا از پیکسون12 بهتره!؟!

biostar
01-10-2010, 12:19
:31:

خوبه فروشنده موبایل نشدیم :46:

اول می خواستم بگم که کلمه ی دزدی که نوشتین خیلی زشته اما وقتی کلش رو خوندم الان میگم نه زیادی هم موءدبانه هست

maziarzar
01-10-2010, 19:02
خیلی از مغازه دار ها از زمان شروع به کارشون انقدر پی...نبودن بلکه با توجه به افراد دیگه این کار رو انجام می دهند
البته الان مغازه دار باشرف هم هست اما ما نمی تونیم به هیچ کس اعتماد کنیم

sopack
02-10-2010, 14:25
آقا میشه واسه ما که تهرون نیستیم آدرس بازار موبایل ایران را بدید؟

راستی، خوهشی دارم از دوستان که لطفا نشانی نمایندگی های برندهای مختلف را در تهران بدهند...ممنون میشیم!

rawen.west69
02-10-2010, 16:42
(میدون ونک - بازار پایتخت - طبقه دوم - نمایندگی htc) اینم آدرس
:5:

ba maram
02-10-2010, 16:44
(بازار موبایل ایرانیان): ضلع جنوبی میدان ولی عصر....:5:

Mahdi/s
02-10-2010, 19:40
آقا میشه واسه ما که تهرون نیستیم آدرس بازار موبایل ایران را بدید؟از همون علاءدین به طرف پایین که برید فکر کنم حدود 40 قدم...ساختمونش.مشخصه....
علاءدین هم توی خیابون جمهوری زیر پل حافظه.....

maziarzar
02-10-2010, 20:13
بیشتر از40قدم هست یه پاساز بزرگ که عقب نشینی کرده

mehran_286
02-10-2010, 21:07

راستی، خوهشی دارم از دوستان که لطفا نشانی نمایندگی های برندهای مختلف را در تهران بدهند...ممنون میشیم!

از تو سایت هاشون بردارید

ولی بازار موبایل هم چنگی به دل نمیزنه

mali.sh
02-10-2010, 21:42
اول اینکه دوستان نکات خوبی رو واسه چک کردن گوشی گفتن؛
دوم
تا حالا بیشتر از20تا گوشی واسه دوستام خریدم همه هم بدون گارانتی... گوشی که میخرید اگه به خوبی نگهداری کنید خراب نمیشه همه گوشی های بازار اکثرا مونتاژ کشور های دیگه هستن و همگی تا مدت گارانتی کار میکنن؛
گارانتی تو ایران گارانتی نیست

softcenter1
03-10-2010, 01:41
دوستان من 2هفته پیش گوشی خریدم!

برخی دوستان راجع به بازار موبایل ایران کم لطفی دارن می کنن!

من نمیگم اونجا دزد نیست1 الان تعریف میکنم که اونجاا هم دزد هست مخصوصا طبقه پایینش که نمایندگی ها نیستن و فروشگاهای متفرقه هستن.ولی طبقه همکفش که نمایندگی ها هستن دیگه خیلی دزدی کمه! مگه انکه طرف ببینه شما گاگول هستن نهایت بخواد یه مموری رو بکنه تو پاچتون!مثلا بگه 4 گیگ بخر به نفعته و این حرفا! و گرنه در مورد خود گوشی شک نکنید که طبقه همکف بازار ایران بهترین مکان برای خرید گوشی هست!

من خودم اول رفتم علا الدین ولی اصلا رغبت نکردم اونجا بخرم...با اینکه گوشی که میخواستم رو طبقه 6..عمده فروشا 112 هم میدادن!

ولی رفتم بازار ایران 135 تومن دادم با خیال راحت گوشی گرفتم!

جالب اینجا بود که مموری هم گرفتم. طرف گفت مشکل داشت بیرا گاارنتی خودمونه مموری. 2 هفته بعد مموری که پک هم بود مشکل پیدا کرد.بردم طرف بدون اینکه 1 سوال بکنه. مموری رو گرفت. رفت یکی دیگه اورد جلوم باز کرد.تست کرد تحویلم داد.
گفتم الان خرابه رو هم تست میکنه ولی نکرد! (اون رو هم جلوم از تو پک باز کرده بود..مموری های بدون پک نبود که بگین طرف میدونسته خرابه! )

خلاصه...135 دادم! ولی حداقل از خود فروشگاه اصلی نمایندگی گرفتم!میدونم گوشی نو هست حداقل!

اما قبل از این که بخرم رفتم همین بازار ایران...طبقه پایینش توی یه مغازه که گوشی قیمت کن..دیدم یکی داره گوشی میخره...یعنی خریده بود...طرف داد میزد خریدار گاگولی هست...فروشنده هم داشت سرش رو کلا میذاشت! البته نه از بابت گوشی!...داشت میگفت شما باید روی این انتی ویروس نصب کنی که مشکل پیدا نکنه!

2 جورش رو داریم!

1- آنتی ویروس معمولی

2- انتی ویروس کامل

معمولی 10 تومن.

کاملش 30 تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!! اورجینال!

اگه کامل رو نصب کنیم برات 30 هزینه داره ولی عوضش گوشیت بهتر کار میکنه!

همونجا میخواستم برگردم بگم آخه مرد حسابی چرا پول حروم میخوای بخوری!

اما درجا پشیمون شدم!حالا چراش بماند!

خلاصه همه جا دزد هست!

هیمن پایتختی که میگید دزد هایی هستن که دومی ندارن!

لپ تاپ میکنن تو پاچه ملت بیا و ببین!

DariushGreat
03-10-2010, 11:59
به به...
یاد تاپیکی که حدودا بیش از 1 سال پیش زدم افتادم! :31: اون موقع هنوز جوون بودم ( نیست که حالا خیلی پیر شدم؟!!! :27: )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتوی علاءالدین طبقه هم کف یه نمایندگی برای نوکیا هست که همه اجناسش اصله و خوب، ولی برای خرید ازش باید پی گرونی رو بزنین به تنتون ( فقط 10 تا 15 تومان ارزون تر از بازار موبایل ایران هست ) رو بروش هم جای تست گوشی های نوکیا و سامسونگ هست.
راستی... دیروز علاءالدین بودم.! :31: از ادب نگین که حسابی باخبرم... همین مسئول تست گوشی های نوکیا یه پسر جوون بی تجربه یا بهتر بگم آبدارچی شرکت بود! چقدر با نزاکت... من هم نیست خیلی کم رو....:5: در پایان چیزایی جلوی جمع بارش کردم که از خجالت آب شد ! :21: ( البته با حفظ ادب )

درباره پایتخت دوستان مخالفم. اون جا هم متاسفانه دزد هست؛ از همه بدتر اینه که قیمت هاش سرسام آوره...

شاد باشین :31:

softcenter1
03-10-2010, 13:29
آره پایتخت واقعا نمونه کامپیوتری علا الدین هست! از بازار رضا و ایران ولیعصر هم بدتره!

حالا اینجا بحث لپ تاب نمیشه کرد ولی همین 2 هفته پیش داشتم تو پایتخت راه میرفتم...دیدم یه زوج خوشبخت که مشخص بود هیچی از لپ تاب سرشون نمیشه داشتن با یه مغازه دار بیرون مغازه صحبت میکردن! نبودید ببینین که آقای فروشنده با چنان عطشی از لپ تاب های برند LEVONO یا همچین چیزی :31: تعریف میکرد که انگار بهترین بنرد موجود در جهان میباشد! هی میگفت شما بیاید لونوو بخرید خیلی ازش راضین! مثل این میمونه که ملت از یخچال های سامسونگ راضی هستن!

خواستم برم جلو بگم واسه چی خالی میبندی ..اخه یخچال چه ربطی به لپ تاب داره..گودرز چه ربطی به شقایق داره...لوونو دیگه چه صیغه ای هست!

GHOST RECON
04-10-2010, 16:07
سلام دوستان منم ميخوام چند تا تجربه از خريد گوشي از بازار علاءالدين براتون بگم
1-خريد s500 براي يكي از دوستام : با دوستم با هم رفته بوديم چون من معمولا قبل از خريد گوشي تو اينترنت تا في خالدون اون گوشي رو سرچ ميكنم از بين دوستان و اشنايان هركي مي خواد گوشي بخره معمولا با من ميره خلاصه بعد از كلي قيمت گرفتن رفتيم تو يه مغازه براي خريد همه چيز خيلي خوب انجام شد تا اينكه فروشنده گفت شركت گارانتي به ما گفته روي هر گوشي كه ميفروشين يه سري برنامه امنيتي بايد نصب بشه از جمله آنتي ويروس منم خيلي با آرامش گفتم دوست عزيز مگه گوشي جاوا ويروسي ميشه كه از اينا مي خواي روش بريزي يارو هم شروع كرد شرو ور گفتن منم ديدم نميفهمه قاظي كردم گفتم مرتيكه دزد مگه هالو گير آوردي اري خالي ميبندي من خودم سيستم عامل اين گوشي رو طراحي كردم ( خوب منم مثل خودش واسش خالي بستم ) اونوقت اومدي واسه من داستان تعريف ميكني خلاصه داشت دعوا ميشد اين رفيق ما هم از ايناس كه هر چي رو بش بگن زود قبول ميكنه خلاصه گفت باشه و گوشي رو خريد منم گفتم تو كه مي خواي اينجوري خريد كني چرا منو ضايع ميكني

2- خريد n78 براي خودم : گوشي خودم رو از علاءالدين نخريدم از 4 تا پاساژ اونطرف تر خريدم مشكل خاصي پيش نيومد ولي وقتي فروشنده داشت گوشي رو تست ميكرد وفقتي رفت تو دوربين گوشي پيغام داد كه مموري تو گوشي نيست من به روم نيوردم آخر سر بهش گفتم مموري توشه ديگه فروشنده هم در مموري كارت رو باز كرد رو به خودش و گفت آره توشه بعد گفتم گوشي رو بده مي خوام ببينمش وقتي داد بهم در مموري كارت رو باز كردم گفت اين مموريه كه گفتي توشه الان دقيقا كجاست ميشه نشون بدي ؟ گفت ببخشيد فكر كردم توشه الان يكي بهت ميدم

3- خريد n79 براي يكي از فاميلا (تلخ ترين تجربه من): يكي از فاميلامون يه مقدار پول داد به من كه برم يه n79 براش بخرم بنده خدا از گوشي هم هيچي سر در نمي آورد رفتم و كل علاءالدين و پاساژ هاي دور و بر رو گشتم 1 مغازه از همه ارزون تر ميداد رفتم اونجا ميدونستم ميخواد 10-20 تومن به اسم برنامه بگيره تا گفت منم گفتم نميخوام گفت بايد آپديت بشه تا fm transmiter گوشي از توي menu نپره تازه ميگفت بايد باكس بزنيم(اين مشكل رو درباره n79 شنيده بودم ولي چون نميخواستم براي خودم بخرم نميشد ريسك كنم اگه خراب ميشد مينداختن گردن من) خلاصه همين جوري هم ندادم آپديت كنه گفتم من خودم گوشيم رو آپديت كردم تو خونه كاملا هم سالمه و درست ميدونمم كه به هيچ چيزي اين گوشي احتياج نداره ولي بايد ريسك كنم چون مال خودم نيست اين پولي هم كه داري ميگيري براي بچه يتيمه (همون فاميلون) خدا خودش ميدونه چجوري ازت پس بگيره يارو هم گفت باشه گناهش با من خلاصه يه نيم ساعت ما رو معطل كرد بعد گوشي رو آورد گفت 12 تومن بده منم 9 تومن گذاشتم رو ميزش سرم رو انداختم پايين اومدم بيرون

در كل توصيه هاي من
اگه قراره بريد علاءالدين با 2-3 نفر اضافه برين كه اگه يارو شرو ور گفت با خيال راحت جوابش رو بدين و بگين خفه شو دعوا هم اگه شد 2-3 نفر باهاتون
اگه ميبينيد قيمت يه گوشي تو نمايندگي مثلا 200 تومنه مطمئن باشيد اگه از علاءدين يا بازار موبايل ايران بخرين از 200 تومن بيشتر ميشه تازه من خودم با نمايندگي هم موافق نيستم از يكي از همون مغازه هاي شهرتون بخرين بهتره شايد 200 تومن بشه 205 تومن ولي حداقل راه نرفتين كه خسته بشين و از اين حرفا
فروشنده در هر حالتي هر چي كه به شما ميگه دروغه (حتي اگه باهاش رفيق بشين) تو رو خدا زود باور نباشين وايسيد پاي حقتون ازش نگذريد (هيچ كسي هم كه به كار اين فروشنده ها نظارت نميكنه بنا براين كنتور نداره تا ميتونن خالي ميبندن)
در آخر اينو ميگم كه اگه اين تاپيك باعث شد شما ديگه از علاءالدين گوشي نخريد اين توصيه رو به دوستاتون بكنيد تا اونا هم نخرن براي فروشنده هيچي بدتر از اين نيست كه كسي ازش جنس نخره

mehran_286
04-10-2010, 23:28
سلام دوستان منم ميخوام چند تا تجربه از خريد گوشي از بازار علاءالدين براتون بگم
1-خريد s500 براي يكي از دوستام : با دوستم با هم رفته بوديم چون من معمولا قبل از خريد گوشي تو اينترنت تا في خالدون اون گوشي رو سرچ ميكنم از بين دوستان و اشنايان هركي مي خواد گوشي بخره معمولا با من ميره خلاصه بعد از كلي قيمت گرفتن رفتيم تو يه مغازه براي خريد همه چيز خيلي خوب انجام شد تا اينكه فروشنده گفت شركت گارانتي به ما گفته روي هر گوشي كه ميفروشين يه سري برنامه امنيتي بايد نصب بشه از جمله آنتي ويروس منم خيلي با آرامش گفتم دوست عزيز مگه گوشي جاوا ويروسي ميشه كه از اينا مي خواي روش بريزي يارو هم شروع كرد شرو ور گفتن منم ديدم نميفهمه قاظي كردم گفتم مرتيكه دزد مگه هالو گير آوردي اري خالي ميبندي من خودم سيستم عامل اين گوشي رو طراحي كردم ( خوب منم مثل خودش واسش خالي بستم ) اونوقت اومدي واسه من داستان تعريف ميكني خلاصه داشت دعوا ميشد اين رفيق ما هم از ايناس كه هر چي رو بش بگن زود قبول ميكنه خلاصه گفت باشه و گوشي رو خريد منم گفتم تو كه مي خواي اينجوري خريد كني چرا منو ضايع ميكني

2- خريد n78 براي خودم : گوشي خودم رو از علاءالدين نخريدم از 4 تا پاساژ اونطرف تر خريدم مشكل خاصي پيش نيومد ولي وقتي فروشنده داشت گوشي رو تست ميكرد وفقتي رفت تو دوربين گوشي پيغام داد كه مموري تو گوشي نيست من به روم نيوردم آخر سر بهش گفتم مموري توشه ديگه فروشنده هم در مموري كارت رو باز كرد رو به خودش و گفت آره توشه بعد گفتم گوشي رو بده مي خوام ببينمش وقتي داد بهم در مموري كارت رو باز كردم گفت اين مموريه كه گفتي توشه الان دقيقا كجاست ميشه نشون بدي ؟ گفت ببخشيد فكر كردم توشه الان يكي بهت ميدم

3- خريد n79 براي يكي از فاميلا (تلخ ترين تجربه من): يكي از فاميلامون يه مقدار پول داد به من كه برم يه n79 براش بخرم بنده خدا از گوشي هم هيچي سر در نمي آورد رفتم و كل علاءالدين و پاساژ هاي دور و بر رو گشتم 1 مغازه از همه ارزون تر ميداد رفتم اونجا ميدونستم ميخواد 10-20 تومن به اسم برنامه بگيره تا گفت منم گفتم نميخوام گفت بايد آپديت بشه تا fm transmiter گوشي از توي menu نپره تازه ميگفت بايد باكس بزنيم(اين مشكل رو درباره n79 شنيده بودم ولي چون نميخواستم براي خودم بخرم نميشد ريسك كنم اگه خراب ميشد مينداختن گردن من) خلاصه همين جوري هم ندادم آپديت كنه گفتم من خودم گوشيم رو آپديت كردم تو خونه كاملا هم سالمه و درست ميدونمم كه به هيچ چيزي اين گوشي احتياج نداره ولي بايد ريسك كنم چون مال خودم نيست اين پولي هم كه داري ميگيري براي بچه يتيمه (همون فاميلون) خدا خودش ميدونه چجوري ازت پس بگيره يارو هم گفت باشه گناهش با من خلاصه يه نيم ساعت ما رو معطل كرد بعد گوشي رو آورد گفت 12 تومن بده منم 9 تومن گذاشتم رو ميزش سرم رو انداختم پايين اومدم بيرون

در كل توصيه هاي من
اگه قراره بريد علاءالدين با 2-3 نفر اضافه برين كه اگه يارو شرو ور گفت با خيال راحت جوابش رو بدين و بگين خفه شو دعوا هم اگه شد 2-3 نفر باهاتون
اگه ميبينيد قيمت يه گوشي تو نمايندگي مثلا 200 تومنه مطمئن باشيد اگه از علاءدين يا بازار موبايل ايران بخرين از 200 تومن بيشتر ميشه تازه من خودم با نمايندگي هم موافق نيستم از يكي از همون مغازه هاي شهرتون بخرين بهتره شايد 200 تومن بشه 205 تومن ولي حداقل راه نرفتين كه خسته بشين و از اين حرفا
فروشنده در هر حالتي هر چي كه به شما ميگه دروغه (حتي اگه باهاش رفيق بشين) تو رو خدا زود باور نباشين وايسيد پاي حقتون ازش نگذريد (هيچ كسي هم كه به كار اين فروشنده ها نظارت نميكنه بنا براين كنتور نداره تا ميتونن خالي ميبندن)
در آخر اينو ميگم كه اگه اين تاپيك باعث شد شما ديگه از علاءالدين گوشي نخريد اين توصيه رو به دوستاتون بكنيد تا اونا هم نخرن براي فروشنده هيچي بدتر از اين نيست كه كسي ازش جنس نخره

سلام

برای مسائل بالا تسلیت میگم

ولی تو علاالدین هیچ وقت نباید دعوا کرد چون همشون لاشخورن دستشون تویه کاسه هستش و....

من هم به همه میگم فقط نمایندگی :19:

dr_faust
05-10-2010, 00:50

برای رفتن به اونجا سوار متروی صادقیه-توپخونه-تهرانپارس بشوید و ایستگاه حسن آباد پیاده شوید. کمی که خیابان حافظ را بالا بیایید به بازار موبایل ایران می رسید. البته اونجا هم چیز دندون گیری نیست.

mehran_286
05-10-2010, 13:24
برای رفتن به اونجا سوار متروی صادقیه-توپخونه-تهرانپارس بشوید و ایستگاه حسن آباد پیاده شوید. کمی که خیابان حافظ را بالا بیایید به بازار موبایل ایران می رسید. البته اونجا هم چیز دندون گیری نیست.

بله
گول تبلیغاتش ر ونخورید

ولی تو علالدین هم تک و توک تو عمده فروش ها ادم درست حسابی پیدا میشه

به نظرم فروشنده موقع فروش اگه ببینه حالیتون هست و از مشخصات گوشی سر در میارید کمی میترسه و عقب می کشه

و این که پخمه بازی جلو فروشنده در نیارید

مثلا بپرسید بلوتوثش تا چند متر برد داره( من همچین چیزی رو دیدم):31:

یا گوشی تو دستتون لیز بخوره

Tom Clancy's
05-10-2010, 19:14
سلام به دوستای گلم
واقعا تاپیک عالیی هست
ولی متاسفانه بیشتر مردم در مورد خرید گوشی چیزی نمیدونن و برای خرید اقدام میکنن(همون چیزی که فروشنده ها میخوان)
بیشتر پولی هم که درمیارن از طریق همین بنده خداهاس:13:
دوستانی که قصد خرید گوشی سونی اریکسون دارند یه کد هست(شاید قدیمی باشه)که خیلی کمکتون میکنه.میتونید کل گوشی رو باهاش تست کنید.
کدش اینه
راست-ستاره-چپ-چپ-ستاره-چپ-ستاره
(راست و چپ منظورم جوی استیک هست)

softcenter1
07-10-2010, 01:17
بازار موبایل ایران هر چی باشه سگش به علا الدین شرف داره!من اینو تجربه کردم.

حالا همچین میگین بازار ایران چیز دنون گیری نیست انگار جای بهتری هم سراغ دارید!

حداقل ادم حالش به هم نمیخوره مثل علا الدین توی اون شلوغی و بوی گند عرق و کثافت علا الدین مزخرف با اون فرونشده های اراذلش!

حداقل تو بازار ایران یه کم ادم حس میکنه داره خرید میکنه!

تو علا الدین سالم ترین فردش هم دزده!

1 نفر هم توی اون علا الدین نیست که 100% سالم باشه.

ولی خب تو بازار ایران هم دزد فراوونه!نمیگم نیست! اصلا 80% کاسب جماعت دزدن!

مثلا : توی صنف پوشاک..فرقی نداره شما بری پاساز فردوسی خرید کنی یا بری میلاد نور شهرک غرب!
همشون دزدن! حتی اونی که مطمئنی ایرانی نیست جنسش! اونم جنسش رو با 3 براربر قیمتی که تو ترکیه خریده میکنه تو پاچتون!

همه جا دزد هست...

ولی علا الدین کسی باید خرید کنه که خیلی حالیشه از گوشی!