PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دلیل روشن بودن چراغ HDD (هرددیسک)

Darya-eng
30-04-2012, 03:52
سلام

چه دلایلی باعث میشنکه چراغ روی کیس HDD روشن بشه؟یا چشمک زن بشه؟

من هارد سیستمو با دوتا نرم افزار ( hard disk Tune-Up و Hard drive Inspector) چک کردم سالم بود

یعنی با نرم افزار Hard drive Inspector نتایج زیر رو داد:

reliability=100% Good
Performance=100% good
Error resistance=100% Good

Temperature =102 F

دماش بالاست؟اخه یه نمودار کشیده حداکثر135 نشون میده اما سیستم من 102

دلیلش همین دماست؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Benygh
30-04-2012, 04:08
سلام
دلایل زیادی میتونه داشته باشه این امر، نرم افزارهای فعال در پس زمینه پردازشی سیستم، استفاده از فضای هارد به عنوان Pagefile که دومی به نظر محتمل تر میاد.

در مسیر زیر، Virtual Memory رو برای تمام پارتیشن ها صفر کنید تا ببینید مشکل حل میشه یا خیر، اگر رمتون بالاست، دو گیگ و بالاتر، نیاز خاصی به این نخواهید داشت، چرا که تاثیر مثبت چندانی در کارایی سیستم نداره ولی بعضا میتونه تاثیر منفی هم بذاره.

Computer Properties < Advanced Setting > Advanced > Performance > Setting > Advanced > Change

دما هم عادیه، ولی اگر میتونید بیارید پایین با فن و یا هر چیزی، با توجه به گرم تر شدن هوا و ...

EXTREME
30-04-2012, 12:21
اگر چراغ هارد چشمک بزنه طبیعیه و نشان دهنده ی کارکردن و فعالیت هارد است ولی اگه این چراغ دائم روشن است و روی سرعت سیستم تاثیر پذاشته و سیستم کند شده و فریز میشه
یک دلیل این موضوع از ویندور و برنامه های اضافست
یک دلیل ویروس میتونه باشه
بعضی اوقات من دیدم از پاور هم هست این مشکل
یک دلیل دیگه هم مربوط به خود هارده مثل هد فریم ویر و حلقه ی صوتی هارد

Darya-eng
30-04-2012, 16:21
دوستان لطف کردید ممنونم ازتون :11:

من تا vmwareرو نصب کردم وروش یه ویندوز نصب کردم اینجوری شد:13:

حالا یه سئوال:
باتوجه به تاپیکی که ادرسشو در پست اول گذاشتم دوستان میگن باید هارد عوض بشه

شرایطی که باعث میشه 100% به این نتیجه برسیم که باید هارد عوض بشه چیه؟

اخه اصلا هارد صدایی نمیده سیستم هم کند نشده فقط چراغش روشنه وچندباری هم درخواست سی دی برای بوت خواست ضربه هم نخورده

از کجا باید بفهمم هارد خراب شده یانه؟:41:

dr.b4ne
30-04-2012, 16:55
ببینم چک کردید که سیم های پاور بدنه کیس درست رو مادر برد نصب شده باشن ! اگه موقع روشن شدن سیستم چراغ خاموش میشه موقع خاموش لوئنش چراغ روشن میشه حتما اون سیمه بر عکس خورده اگرم چراغ یه خط در میون میپره ممکنه اتصالی کرده باشه

EXTREME
30-04-2012, 19:21
دوستان لطف کردید ممنونم ازتون :11:

من تا vmwareرو نصب کردم وروش یه ویندوز نصب کردم اینجوری شد:13:

حالا یه سئوال:
باتوجه به تاپیکی که ادرسشو در پست اول گذاشتم دوستان میگن باید هارد عوض بشه

شرایطی که باعث میشه 100% به این نتیجه برسیم که باید هارد عوض بشه چیه؟

اخه اصلا هارد صدایی نمیده سیستم هم کند نشده فقط چراغش روشنه وچندباری هم درخواست سی دی برای بوت خواست ضربه هم نخورده

از کجا باید بفهمم هارد خراب شده یانه؟:41:
با نرم افزار hd tune و بدسکتور گیری هم با hdd regenerator
اگه هارد مشکلی نداره و سرعت سیستمتون هم خوبه این مشکل از خرابی led هارد هم میتونه باشه یا از سیمش که به مین وصل شده

Darya-eng
30-04-2012, 20:11
با نرم افزار hd tune و بدسکتور گیری هم با hdd regenerator
اگه هارد مشکلی نداره و سرعت سیستمتون هم خوبه این مشکل از خرابی led هارد هم میتونه باشه یا از سیمش که به مین وصل شده

بله همانطور که در پست اول همین تاپیک گفتم با hard disk Tune-Up چک کردم نتیجه این شد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بااین ( Hard drive Inspector) هم بدسکتورها رو برطرف کردم

بعد از اینکارها چراغ چشمک زن شده:20:

خداروشکر
ممنون از راهنماییتون:11:

blue-sea
06-03-2015, 12:48
سلام دوستان خسته نباشید.بدادم برسید داغون شدم... من 1 کامپیوتر تو انبارم دارم ویندوز xp رم 512سی پی یو 3 فول هارد 60 مین گیگا...... الان eset 8 آفیس دانلود منیجر دیکشنری لینگوو سافت روشه ...چیزی روش ندارم...چندین وقته به طرز سنگین و زیاد هنگ میکنه کند میشه با روشن شدن چراغ هارد یعنی اگه چراغ هارد روشن نباشه خوبه اول گفتم از هارده هاردو با hd tune بد سکتورگیری کردن در صحت هارد 1 بدسکتور شناسایی کرد که من هاردو عوض کردم خوب نشد همزمان با این ارور بعضی وقتا رنگهای ویندوز میریخت به هم و ارور در صفحه می اومد که nvidia geforce cannot display....گفتم گرافیک هم حتما ایراد داره اونم عوض کردم 128 بود عوض شد به 256 بگذریم که ویندوز هم چند بار عوض شده Virtual Memory هم صفر کردم(اینکارو کردم مراحل عمومی در ویندوز با مشکل روبرو شد باز نمیشد مثلا کنترول پنل و جاهای دیگه)واقعا گیر کردمه چون واسه انباره کامپیوتر قوی نمیخواد همینم زیادشه...فقط موندم رم کم باشه اگه اینجوره پس چرا وقتی چراغ خاموشه وضعیت خوبه؟1 چیز دیگه اینکه وقتی کامپیوتر چند ساعت روشن باشه و کار باش نکنم این روشن بودن قدرت خودش رو بیشتر نشون میده.....خواهش میکنم اساتید نظرات خودشو بگن...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]