PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : عوارض مصرف قرص خواب آلپرازولام چیه؟

hp722
02-06-2013, 10:17
سلام.دوستان من بشدت کم خوابی دارم.یعنی نمیتونم بخوابم و وقت هایی ام که خوابم میبره بختک میشم.رفتم داروخونه و خواستم این قرص رو بهم بدن گفتن بدون نسخه ی پزشک نمیشه.رفتم از بچه های بالا خریدم و اسمش هم آلپرازولام 0.5 درصد هست.الان 1هفته ای میشه نیم ساعت قبل خواب مصرف میکنم و واقعا خواب راحتی دارم.بعد نیم ساعت از مصرف احساس سرگیجه دارم و سرمو که میذارم رو بالش میخوابم و بدون بختک و خواب طولانی.قبلا با هزار بدبختی که مثلا 3 میخوابیدم 7 بیدار میشدم که همین 4 ساعت خواب هم با بختک های متوالی همراه بود.ولی الان مثلا 12 میخوابم و 10 بیدار میشم و خیلی راحت شدم.میخواستم بدونم عوارض داره؟تو ویکی پدیا و چندجای دیگه سرچ کردم چیز قابل توجهی از عوارضش ننوشته بود که عوارض آنچنانیی داره.اگه کسی چیزی میدونه مارم بی اطلاع نذاره.باتشکر

Drug Man
02-06-2013, 12:25
سلام.دوستان من بشدت کم خوابی دارم.یعنی نمیتونم بخوابم و وقت هایی ام که خوابم میبره بختک میشم.رفتم داروخونه و خواستم این قرص رو بهم بدن گفتن بدون نسخه ی پزشک نمیشه.رفتم از بچه های بالا خریدم و اسمش هم آلپرازولام 0.5 درصد هست.الان 1هفته ای میشه نیم ساعت قبل خواب مصرف میکنم و واقعا خواب راحتی دارم.بعد نیم ساعت از مصرف احساس سرگیجه دارم و سرمو که میذارم رو بالش میخوابم و بدون بختک و خواب طولانی.قبلا با هزار بدبختی که مثلا 3 میخوابیدم 7 بیدار میشدم که همین 4 ساعت خواب هم با بختک های متوالی همراه بود.ولی الان مثلا 12 میخوابم و 10 بیدار میشم و خیلی راحت شدم.میخواستم بدونم عوارض داره؟تو ویکی پدیا و چندجای دیگه سرچ کردم چیز قابل توجهی از عوارضش ننوشته بود که عوارض آنچنانیی داره.اگه کسی چیزی میدونه مارم بی اطلاع نذاره.باتشکر
در صورت مصرف سرخود آلپروزولام و خانواده بنزودیازپانها با عوارض زیر مواجه خواهید شد:
اعتیاد--تشنج--جنون--اغتشاش شعور--قطع ارتباط با واقعیت--عوارض شدید کبد و کلیه
یه مثال ساده براتون میزنم تو ماه اول شما با یه دونه قرص نیم میلی راحت خوابتون میبره اما به تدریج بدتون بهش تحمل پیدا میکنه و باید به دوز 1 میلی برین و کم کم به دوزهای بالاتر وقتی به خودتون میاین که خیلی دیر شده
در ضمن حتی قطع کردن این دارو هم باید زیر نظر پزشک باشه چون در صورت قطع یکباره دچار عوارض سندرم ترک میشید و خطرناک هست

Alamate Soal
04-06-2013, 10:32
دوست عزیز شما باید مشکل بیخوابی خودتون رو حل کنین نه اینکه سرخود بنزودیازپین بخورین. ثانیا آلپرازولام اصلا خواب آور نیست تنها تجویزش برای اخلالات خواب مربوط به کسایی میشه که عوارض سایر داروها ( مخصوصا داروهای صرع ) یا مشکلات پنیک واسشون بی خوابی آورده باشه شما که نمیدونین مشکل بیخوابی شما از چی هست. شما اول به یک متخصص اعصاب مراجعه میکنین تا علت مشکل بیخوابی شما رو تشخیص بده. از افسردگی و بیش فعالی گرفته تا پرکاری تیروئید و مشکلات گوارشی میتونه علتش باشه. وقتی علت بیخوابی رفع بشه شما هم مشکلتون حل مبشه.

در ضمن الپرازولام 0.5 میلی گرم اصلا هیچ تاثیری نداره خیلی ضعیف هست اگر هم کسی ازش نتیجه کوچیکی دیده باشه به خاطر تلقینش هست نه خاصیت دارو. اگر کسی نیازی داشته باشه 1 میلی و 2 میلی تجویز میشه واسش. قطع یکباره آلپرازولام مشکلی پیش نمیاره ( بر خلاف اکثر بنزودیازپین ها ) شما میتونین بدون نگرانی قطعش کنین و به پزشک مراجعه کنین.

banii
04-06-2013, 11:14
منم مشگل شما رو دارم :n03:
در طول روز فعالیتم زیاده و شبا با اینکه خیلی خسته ام خوابم نمیره :n03: 2 یا 3 میخوابم و 8 یا 9 هم بیدار میشم
بعضی شبا هم کابوس میبینم :n03: دچار بختک هم چند بار شدم ..... :n27:
پوست صورتم هم داره داغون (چروک ، پیری ...) میشه :n28:
من چند هفته پیش از داروخانه فلورازپام 15 خریدم ... البته اینم نیاز به تجویز پزشک داره اما خانومه دلش به حالم سوخت داد
من چند شب استفاده کردم بعد از نیم ساعت خوابم میبرد اما عملا" احساس میکردم از خواب لذت نمیبرم... انگار که ی خواب مصنوعیه ... 4 یا 5 تا شو استفاده کرده بودم و بقیه را دور انداختم
منم دنبال یک راه واقعا موثر میگردم و نتیجه ای که بهش رسیدم اینه که 1-بعد از ساعت 9 یا نهایتش 10 جلوی مانیتور نباید باشی 2- حد اقل 3 ساعت پیش از خواب، شام کاملا سبک بخوری 3- موسیقی های تند گوش ندی قبل از خواب 4 - بیخیال فکر دنیا بشی (که من مشکل اصلیم همینه... مگه میتونم؟:n03: )
لعنت به باعث و بانیش ...

Drug Man
04-06-2013, 14:21
قطع یکباره آلپرازولام مشکلی پیش نمیاره ( بر خلاف اکثر بنزودیازپین ها ) شما میتونین بدون نگرانی قطعش کنین و به پزشک مراجعه کنین

ولی به نظر من قطع یکبارش میتونه خیلی خطرناک باشه و باعث تشنج بشه ایشون بهتره زیر نظر پزشک دارو رو قطع کنن
شما Alamate Soal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که همچین پیشنهادی به ایشون میدین در صورت بروز تشنج یا مشکل مسولیت عواقبش رو قبول میکنین؟

SADEGH 7
04-06-2013, 14:41
من پیشنهاد می کنم سریعا به دکتر مراجعه کنید.
یکی از آشنایان من به خاطر همین قرص یک بار سکته ناقص کرد و 2 بار هم تشنج شدید.
البته نمی خوام مقایسه کنم چون شما هم تازه شروع کردی هم دوز مصرفت پایینه. ولی اگه به فکر نباشی به مشکل بر می خوری.
همونطور که دوستان هم گفتن به مرور مجبورید دوز مصرف رو بالا ببرید و اگه مصرف رو قطع نکنید روزی میاد که مثل همین آشنای من با مصرف یک ورق هم خوابتون نمی بره.

Alamate Soal
04-06-2013, 18:24
ولی به نظر من قطع یکبارش میتونه خیلی خطرناک باشه و باعث تشنج بشه ایشون بهتره زیر نظر پزشک دارو رو قطع کنن
شما Alamate Soal ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که همچین پیشنهادی به ایشون میدین در صورت بروز تشنج یا مشکل مسولیت عواقبش رو قبول میکنین؟
دوست عزیز من نمیدونم شما با استناد به چه چیزی نظر میدین و میگین این کار برای آلپرازولام نیم میلی گرمی خطرناک ( اونم تازه خیلی خطرناک ) هست ولی حدس و گمان شما اشتباه هست و محض اطلاع شما اندیکاسیونش همینه که آلپرازولام ( مگر 2 میلی گرم) یکباره قطع میشه چون کاهش تدریجی دوز باعث سردرد میشه. ایشون اگر هم به متخصص اعصاب مراجعه کنن بهشون میگه که قطع کن.
تشنج هم به این راحتی ها نیست با هر چیزی آدم تشنج نمیکنه.

Drug Man
04-06-2013, 21:30
من پیشنهاد می کنم سریعا به دکتر مراجعه کنید.
یکی از آشنایان من به خاطر همین قرص یک بار سکته ناقص کرد و 2 بار هم تشنج شدید.
البته نمی خوام مقایسه کنم چون شما هم تازه شروع کردی هم دوز مصرفت پایینه. ولی اگه به فکر نباشی به مشکل بر می خوری.
همونطور که دوستان هم گفتن به مرور مجبورید دوز مصرف رو بالا ببرید و اگه مصرف رو قطع نکنید روزی میاد که مثل همین آشنای من با مصرف یک ورق هم خوابتون نمی بره.

منم خیلیا رو دیدم در اثر قطع کردن یکباره این دارو دچار شوک و حتی تشنج شدن

jorj
05-06-2013, 00:00
پرس و جو بکنید در مرود داروی melatonin و با پزشکتون در موردش صحبت کنید .
من هم هر زمان خوابم به هم می خوره از این قرص استفاده می کنم . بعد از مدتی دشواری ها بر طرف می شه . ضمن این که داروی بی خطری هستش .

hp722
05-06-2013, 22:20
واقعا از همه بابت نظرهاتون ممنونم.درضمن یه دوستی گفتن شام کم بخور, من اصلا شام نمیخورم.بیشتر درگیر مسائل زندگی و فکروخیال هستم.فعلا که یکی به نعل یکی به میخ جلو میرم تا ببینم خدا چی میخواد.بازم ممنونم

kases
05-06-2013, 22:54
سلام

من یه مدت از این قرص استفاده میکردم
این قرص به نظرم زیاد جالب نیست درسته ادم رو اروم میکنه اما من 2 مشکل با این قرص داشتم
1. خون دماغ شدن , شبها در حالی از خواب پا میشدم که کل لباسم خونی بود.
2. تو خواب یه دفعه احساس میکردم کل بدنم فلج شده هر کاری میکردم نمیتونستم خودمو تکون بدم تا اینکه بعد از چند دقیقه درست میشد:n13:

hp722
05-06-2013, 23:09
سلام

1. خون دماغ شدن شبها در حالی از خواب پا میشدم که کل لباسم خونی بود.
2. تو خواب یه دفعه احساس میکردم کل بدنم فلج شده هر کاری میکردم نمیتونستم خودمو تکون بدم تا اینکه بعد از چند دقیقه درست میشد:n13:
قسمت اول که برای من هنوز اتفاق نیفتاده و قسمت دوم هم که مشکل بنده هست و همون بختک هست و با مصرف این قرص بهتر شدم هم از نظر خوابیدن و هم بختک شدن.چرا برای شما عکس عمل کره؟

kases
05-06-2013, 23:27
قسمت اول که برای من هنوز اتفاق نیفتاده و قسمت دوم هم که مشکل بنده هست و همون بختک هست و با مصرف این قرص بهتر شدم هم از نظر خوابیدن و هم بختک شدن.چرا برای شما عکس عمل کره؟

دقیقا نمیدونم چرا واسه من اینجوری بوده
اما تا موقعی که استفاده میکردم این عوارض داشتم الان که مصرف نمیکنم اصلن همچین مشکلاتی رو ندارم.
یه حالت دیگه ای هم که داشتم این بود تو سرم احساس فشار میکردم اما بعد از قطع قرص این مشکل برطرف شد

تو ویکی پدیا در مورد الپروزوالام نوشته:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 8%A7%D9%85

وقتی خواب آلودگی و کمی گیجی داشته باشید قوای و عملکرد ذهنی شما هم کند میشود و این جزو خواص درمانی این داروست .

اما من تا این قرص مصرف میکردم جون میگرفتم احساس میکردم عملکرد مغزم بهتر شده قبل از مصرف اصلا نمیتونستم تو انجمن به سوالاتی که پرسیده میشد جواب بدم اصلا تمرکز نداشتم و احساس خستگی میکردم اما بعد از مصرف این قرص تمرکزم بیشتر میشد. ; d

jaxtor
15-01-2017, 13:29
دوستان من قبلا خواب سنگین و عمیقی داشتم بطوری که هم بعداز صبحانه و هم بعد از ناهار میخوابیدم و شب هم راحت 8ساعت میخوابیدم ولی الان یکماه هست بخاطر سرماخوردگی خوابم ناجور شده یعنی سرماخوردگیم خوب شده ولی شبها به سختی ساعت 3 یا 4 صبح میخوابم و ساعت 9/5 صبح هم بیدار میشم ولی بعد از بیداری انرژی کافی دارم و خسته هم نیستم و سردرد هم ندارم حتی میتونم ورزش هم کنم خوابم هم اینطور شده وقتی میخوابم انگار خواب و بیدار هستم یعنی فقط چشم روی هم گذاشتم در حالی که میخوابم ولی خودم احساس خوابیدن نمیکنم ایا باید قرص خواب مصرف کنم؟

banii
15-01-2017, 14:07
دوستان من قبلا خواب سنگین و عمیقی داشتم بطوری که هم بعداز صبحانه و هم بعد از ناهار میخوابیدم و شب هم راحت 8ساعت میخوابیدم ولی الان یکماه هست بخاطر سرماخوردگی خوابم ناجور شده یعنی سرماخوردگیم خوب شده ولی شبها به سختی ساعت 3 یا 4 صبح میخوابم و ساعت 9/5 صبح هم بیدار میشم ولی بعد از بیداری انرژی کافی دارم و خسته هم نیستم و سردرد هم ندارم حتی میتونم ورزش هم کنم خوابم هم اینطور شده وقتی میخوابم انگار خواب و بیدار هستم یعنی فقط چشم روی هم گذاشتم در حالی که میخوابم ولی خودم احساس خوابیدن نمیکنم ایا تباید قرص خواب مصرف کنم؟

ببخشید یک سوال بی ربط(البته امیدوارم بی ادبی تلقی نشه): شما کار و زندگیتون به چه شکله که اینقدر از نظر زمان آزاد هستین؟
سن و جنسیت؟

در مورد سوالتون هم به نظر من هر دو مورد عجیب بوده (هم خواب زیاد گذشته و هم الان ضمن اینکه تصور نمیکنم بهبودی پس از سرمارخوردگی ارتباطی به کم خواب شدن داشته باشه )
به نظرم به پزشک مراجعه کنید ینتیجه بهتری میگیرید و البته نمیدونم باید پیش چه متخصصی برید!

M.R.S.
16-01-2017, 02:09
دوستان من قبلا خواب سنگین و عمیقی داشتم بطوری که هم بعداز صبحانه و هم بعد از ناهار میخوابیدم و شب هم راحت 8ساعت میخوابیدم ولی الان یکماه هست بخاطر سرماخوردگی خوابم ناجور شده یعنی سرماخوردگیم خوب شده ولی شبها به سختی ساعت 3 یا 4 صبح میخوابم و ساعت 9/5 صبح هم بیدار میشم ولی بعد از بیداری انرژی کافی دارم و خسته هم نیستم و سردرد هم ندارم حتی میتونم ورزش هم کنم خوابم هم اینطور شده وقتی میخوابم انگار خواب و بیدار هستم یعنی فقط چشم روی هم گذاشتم در حالی که میخوابم ولی خودم احساس خوابیدن نمیکنم ایا باید قرص خواب مصرف کنم؟
گاهی بعضی اختلالات مقطعی در زندگی باعث بهم خوردن عادت خواب فرد و درنتیجه اختلال خواب میشود؛
معمولا در افرادی که با چنین اختلالی مواجه میشوند ،بخصوص اگر اختلتل خواب مشکل جدی در زندگی ایجاد نکرده باشد،از طریق روش های بهداشت خواب سعی در‌ اصلاح چرخه خواب میکنیم؛همچنین محدودیت چرت بعدازظهر بزای بهبود خواب شب موثر هست؛
پس مصرف دوغ یا شیر قبل از خواب،رفتن به خچاب در زمان مناسب برای خواب رفتن،نگاه نکزدن مکرر به ساعت هنگام به خواب‌نرفتن،استفاده از اتاق خواب‌تنها برای خواب٬درامدن از رخت خواب در صورت به خواب نرفتن و مراجعه مجدد به تخت خواب از این روش ها هستند

در صورت عدم پاسخ گرفتن با مراجعه به پزشک میتوان با دارو که برای مدت کوتاهی تجویز میشود،روند خواب‌رو اصلاح کرد؛
از پزشک عمومی تا یک متخصص روانپزشکی میتوان کمک گرفت

Sent from my MI 5 using Tapatalk

hesam_a_r
25-06-2017, 00:53
این قرصا آرام بخشن چون آروم می‌کنه آدم رو حالت خواب آوری دارن ولی خواب آور نیستن قرص خواب میشه زولپیدم ثانیا هر قرصی عوارضی داره که دکتر منفعت و ضرر می‌زاره کناره هم بعد تجویز می‌کنه مثلا یه نفر اظطراب داره شبا خوابش نمی‌برد روزا تپش قلب و شب نخوابی باز استرس و... حالا چون آلپرازولام اعتیاد داره دکتر بگه نخور حالا قضاوت با خودتون

yasilaleh
08-10-2017, 20:49
آلپرازوم یکی از دارو هایه ضد افسردگیه . برای کسایی که اضطراب دارن اونم زیاد استفاده میشه اعتیاد اوره عوارض داره (خواب الودگی و منگی اختلال تعادل در راه رفتن . تکلم غیر قابل فهم . تاری دید . ناراحتی های گوارشی . عوارض کبدی شدید مثل یرقان ، فراموشی های کوتاه مدت اگه مدت زیادی استفاده کنی فراموشی هایه جدی هم داره که غیر قابل برگشته ) به مورور با مصرف این دارو مفدار زیادی دوپامین در مغز ازاد میشه که باعث خوشی و نشاط در بیمار میشه باعص وابستگی به این دارو میشه که فرد تمایل به مصرف بیشتر و بیشتر این دارو پیدا میکنه و بدون قرص احساس شادی نداره برای کسایی که صابقه ی اعتیاد به الکل و مواد مخدر دارن توصیه نمیشه . وختی این دارو رو استفاده میکنن نباید رانندگی کنن . برای زیر 18 سال مناسب نیس . مصرف دارو نباید ناگهان قطع شه و به مرور دوز مصرف کم شه و در نهایت قطع شه . :n28:بازم اطلاعاتت خاستی بیا توی تلگرامم . ای دیم doooorooooogh :n28:

ms368
15-10-2017, 09:53
منم ۲ ماهه این دارو رو مصرف میکنم برای پانیکم
منتها من روزانه ۳ بار با دوز 0.25 میلی استفاده میکنم که از دیشب خودم این دوز رو از 0.25 میلی گرم اوردم روی 0.17 میی گرم، یعنی یک قرص 0.5 میلی رم رو به ۳ قسمت تقسیم کردم و هر ۸ ساعت یک قسستو مصرف میکنم
این قرص به شدت خطرناکه به صورتی که اوردوز این دارو خطرناک تر از هر داروی دیگه ای هست و اگه دیر بهش رسیدگی شه باعث مرگ میشه
من یک بار حالم بد شده بود رفتم بیمارستان دیدم یه دختر ۲۰ ساله رو اورده بودن که ۲ ورق یک میلی گرمی رو یه جا خورده بود (فکر کنم میخاسته خودکشی کنه) بعد مادرش فهمیده بود و زیر یک ساعته اورده بودنش بیمارستان، منتها دکتره میگفت تنها راهی که مونده ایینه که یه دارو بهش تزریق کنیم که جلوی جذب به بدنشو بگیره
درکل خیلی خطرناکه، خود سر استفاده نکنید یا به کسی پیشنهاد ندید چون به شدت اعتیاد اوره و بدن بعد از یه مدت که استفاده کنید اثرشو از دست میده
من خودم یکی دو هفته اول با 0.25 میلی گرم گیج میشدم و شبا تا صبح راحت میخابیدم اما الان فقط ۲ ساعت خوابم میبره و نصف شب بیخابی میزنه به سرم، از دیشب هم دوزشو از 0.75 میلی در روز کردم 0.5 میلی در روز و زیر ۱ ماه ترکش میکنم.
به نقل از پزشکم: در واقع این یک دارو برای تحمل کردن داروهای دیگه ای هست که احتیاج به ۲ ۳ هفته زمان برای اثر گذاری دارن، مثلا من سرتولین میخورم برای پانیک و مشکل اعصابم، منتها این دارو حداقل ۳ هفته نیاز داره مصرف شه تا اثر گذاریش شروع شه و در این مدت یک سری دارو برای تحمل کردن این دوره بهم داده که یکیش آلپروزولامه.

flashpoint1985
16-10-2017, 18:35
منم مصرف کردم برای اضطراب و جدیدا پنیک اتک، شب که مصرف میکنم حتما یکبار نصفه شب از خواب میپرم اما بلافاصله بعدش راحت میخوام! و وقتی هم که از خواب میپرم، دیدم تار و متحرک و حالت موزاییکی داره! مثل دید حشرات که از یک صحنه چندین نسخه رو میبینن! چیز عجیب غریبی بود واسه من

Sent from my iPhone using Tapatalk