تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 127 اولاول ... 5191979899100101102103104105111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 1265

نام تاپيک: تکامل (فرگشت)

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

ببین داروین یه شاهراه بزرگ درست کرد و ایده ی اصلی و کلی و درون مایه ی ان کاملا درست بود چه بسا فرگشت در همون شاهراه حرکت کرد اما تعدادی تبیین نادرست هم داشت که در تبیین های بعدی (فرگشت ) رفع شد ... الان من مشکل رو نمیدونم چیه !! دوست عزیز شما "حتی" اگر دو تا مشکل کوچک از اون نظریه ( دفت کن نظریه با فرضیه فرق داره ) به اصل و شاهرا هچ صدمه ای وارد نمیشه ... دوست عزیز این نظریه انقدر در تبیین توانا است که من هرگونه مخالفتی رو کاملا گارد عقیدتی شما میدونم و مطمعنم شما بجای اینکه اول برین 2 3 تا کتاب های داوکینز رو بخونین رفتین مقالاتی که بهش خرده گرفتند رو خوندین ... "اگر" دنبال فهمیدنی که راه مشخصه اگر نیتسن من نمیتونم و هیچ کس نمیتونه کاری کنه !
    مجموعه مقالات رو بیخیال، گویا انتظارم بالا بوده، هر وقت بیکار شدید حداقل اون مستند رو ببینید، کمتر از یک ساعت هست، اگر با دقت مستند را دیدید و فهمیدید دوباره پست من رو بخونید، چیزهایی جدیدی خواهید فهمید ...

داره خودمونی میشه navidbozorgtar's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

مجموعه مقالات رو بیخیال، گویا انتظارم بالا بوده، هر وقت بیکار شدید حداقل اون مستند رو ببینید، کمتر از یک ساعت هست، اگر با دقت مستند را دیدید و فهمیدید دوباره پست من رو بخونید، چیزهایی جدیدی خواهید فهمید ...
    چشم ... دیدم نظرم رو میگم اما شما هم حداقل کتاب ژن خودخواه رو بخونین نظرتون رو بگین ...

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

چشم ... دیدم نظرم رو میگم اما شما هم حداقل کتاب ژن خودخواه رو بخونین نظرتون رو بگین ...
    روشن، قبلا خوندم

تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

برداشتتون چی بود از کتاب ؟ با کدوم بخش ارتباط برقرار نکردین ؟! مهر مادری و تمام سوالاتتون که تو این کتاب هست که

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

برداشتتون چی بود از کتاب ؟ با کدوم بخش ارتباط برقرار نکردین ؟! مهر مادری و تمام سوالاتتون که تو این کتاب هست که
    کدوم سوالای من؟!

تاريخ عضويت
    May 2016

پيش فرض

شرمنده من شما رو با خب سوال رو بیخیال ... نظرتون راجب کتاب و مطالبش چی بود ؟!

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

شرمنده من شما رو با خب سوال رو بیخیال ... نظرتون راجب کتاب و مطالبش چی بود ؟!
    به عمل حشره زیر توجه کنید:

برش در امتداد خط مستقیم

قسمت آخر برای تعلیق خانه بُرش نمی خورد

اندازه گیری فاصله ها

تا کردن برگ

و از قسمت زیر

دو قسمت را همزمان کنار هم نگهداشتن

خانه اکنون معلق است تا دست دشمنان به آن نرسد

تعبیه درب وردی منزل

کنترل تکیه گاه و محکم نمودن آن با چسب

جناب داکینز میگن چنین مهندسی شگرفی صرفا ناشی از جهش های تصادفی کوره، گویا این توجیه برای شما قابل قبول هست، برای من اما نیست ...
    Last edited by AMHSIN; 23-06-2016 at 02:55.

8. 3 کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

به عمل حشره زیر توجه کنید:

کنترل تکیه گاه و محکم نمودن آن با چسب

جناب داکینز میگن چنین مهندسی شگرفی صرفا ناشی از جهش های تصادفی کوره، گویا این توجیه برای شما قابل قبول هست، برای من اما نیست ...
    خیر این رو نمی گه در تاپیک نقش انتخاب طبیعی بطور کامل بحث شده و به هیچ وج حرف ایشون و فرگشت این نیست که چنین چیزهایی صرفا ناشی از جهش تصادفی است.

خیلی ساده است وقتی نمی تونیم چیزی رو رد کنیم (ولی دلمون میخواد صحیح نباشه)، ابتدا تصوری غلط از اون رو ترویج کنیم و بعد اون تصور غلطی که ترویج کردیم رو رد کنیم، گویی مبحث ابتدایی رد شده. مثال کلاسیک مغلطه Strawman.

10. 5 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

خیر این رو نمی گه در تاپیک نقش انتخاب طبیعی بطور کامل بحث شده و به هیچ وج حرف ایشون و فرگشت این نیست که چنین چیزهایی صرفا ناشی از جهش تصادفی است.

خیلی ساده است وقتی نمی تونیم چیزی رو رد کنیم (ولی دلمون میخواد صحیح نباشه)، ابتدا تصوری غلط از اون رو ترویج کنیم و بعد اون تصور غلطی که ترویج کردیم رو رد کنیم، گویی مبحث ابتدایی رد شده. مثال کلاسیک مغلطه Strawman.
    من فکر کردم سطح دانش و اطلاع دوستان از نظریه داروین به اندازه کافی هست که بدونن در نظریه داروین علاوه بر جهش های تصادفی، انتخاب طبیعی هم هست و این "صرفا"، صرفا تاکیدی هست

لازمه یه توضیحی بدم، تا جایی که ما اطلاع داریم مساله فرگشت و تبدیل انواع از قرن 5-6 قبل از میلاد بین فلاسفه یونان مطرح بوده و از اون زمان تا الان همیشه این سوال وجود داشته که آیا موجودات زنده دفعتا و جدا جدا خلق شدن یا همه ریشه واحد دارن و بتدریج از هم منشعب شدن. و همیشه هر دو دیدگاه طرفدارای خودشون رو داشتن، حتی بین مسلمانان. بنابراین مساله فرگشت اصلا چیز جدیدی نیست که داروین مطرح کرده باشه. اونهایی که در طول تاریخ معتقد به تبدیل انواع و فرگشت بودن هر کدوم سعی کردن دلیل خاصی برای فرگشت مطرح کردن. مساله انتخاب طبیعی مخصوص دیدگاه داروین نیست، در بعضی از دیدگاه های دیگه هم مطرح بوده. اونچه که داروین به عنوان دلیل اصلی فرگشت مطرح کرد تغییرات ناگهانی بود (بعدها به عنوان جهش های ژنتیکی تصادفی مطرح شد) که در کنار انتخاب طبیعی و تنازع بقا پایه های اساسی فرگشت رو شکل میدن. بنابراین اونچه دیدگاه داروین و داکینز رو از دیدگاه های دیگه متمایز میکنه همین نقش جهش های تصادفی بی هدف هست نه نقش انتخاب طبیعی که در دیدگاه های دیگه هم مطرح بوده و اگر به پست های اخیر دقت کنید می بینید پست من در جواب اون دوستمون درباره نظرم در مورد دیدگاه داکینز و داروینیسم بود و نه فرگشت بصورت کلی.

بهتره قبل از اینکه حرف کسی رو رد کنید ابتدا سعی کنید خوب متوجه بشید طرف چی میگه و بعد ردش کنید تا عمدا/سهوا مرتکب مغلطه Strawman نشید!
    Last edited by AMHSIN; 23-06-2016 at 16:39.

12. این کاربر از AMHSIN بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من فکر کردم سطح دانش و اطلاع دوستان از نظریه داروین به اندازه کافی هست که نخوام از ابتدا همه چیز رو توضیح بدم! بنظر گویا لازمه یه توضیح مقدماتی بدم

تا جایی که ما اطلاع داریم مساله فرگشت و تبدیل انواع از قرن 5-6 قبل از میلاد بین فلاسفه یونان مطرح بوده و از اون زمان تا الان همیشه این سوال وجود داشته که آیا موجودات زنده دفعتا و جدا جدا خلق شدن یا همه ریشه واحد دارن و بتدریج از هم منشعب شدن. و همیشه هر دو دیدگاه طرفدارای خودشون رو داشتن، حتی بین مسلمانان. بنابراین مساله فرگشت اصلا چیز جدیدی نیست که داروین مطرح کرده باشه. اونهایی که در طول تاریخ معتقد به تبدیل انواع و فرگشت بودن هر کدوم سعی کردن دلیل خاصی برای فرگشت مطرح کردن. مساله انتخاب طبیعی مخصوص دیدگاه داروین نیست، در بعضی از دیدگاه های دیگه هم مطرح بوده. اونچه که داروین به عنوان دلیل اصلی فرگشت مطرح کرد تغییرات ناگهانی بود (بعدها به عنوان جهش های ژنتیکی تصادفی مطرح شد) که در کنار انتخاب طبیعی و تنازع بقا پایه های اساسی فرگشت رو شکل میدن. بنابراین اونچه دیدگاه داروین و داکینز رو از دیدگاه های دیگه متمایز میکنه همین نقش جهش های تصادفی بی هدف هست نه نقش انتخاب طبیعی که در دیدگاه های دیگه هم مطرح بوده و اگر به پست های اخیر دقت کنید می بینید پست من در جواب اون دوستمون درباره نظرم در مورد دیدگاه داکینز و داروینیسم بود و نه فرگشت بصورت کلی.
    چقدر جالب dedegoli گرامی

هیچ کس نگفت انتخاب طبیعی مختص دیدگاه داروین است، ولی مرکزیت همه دیدگاه های داروین روی انتخاب طبیعی است. کلمه انتخاب طبیعی هم توسط داروین باب شده، اسم کتاب داروین هم بیانگر این مسئله است:

On the Origin of Species, by Means of Natural Selection, or the Preservation of Favoured Races in the Struggle for Life.

شما در پستتون گفتید:

هیچ جای کتاب های داوکینز و داروین، نگفته چنین مکانیزم هایی صرفا ناشی از جهش های تصادفی کور است. بله داوکینز دیدگاه ژن محور رو وارد فرگشت کرد ولی هیچ جا نگفت جهش های تصادفی دلیل اصلی فرگشت هستند. در همه جا توضیح داده میشه چطور انتخاب طبیعی در کنار جهش های تصادفی می تونه چنین مکانیزم هایی رو پدید بیاره.

همین که شما کل موضوع انتخاب طبیعی رو از بحث حذف می کنید و بعد میگید "صرفا جهش های تصادفی" نشون میده قصدتون ترویج اطلاعات غلط درباره فرگشت و بعد از اون رد اون موضع غلطی که خودتون ترویج کرده بودید است. مثال مدرسه ای Strawman.

بهتره قبل از اینکه حرف کسی رو رد کنید ابتدا سعی کنید خوب متوجه بشید طرف چی میگه و بعد ردش کنید تا عمدا/سهوا مرتکب مغلطه Strawman نشید!
    متهم کردن سایرین به کاری که خودمون کردیم یکی از قدیمی ترین کلک ها در بحث هاست. دیگه من و شما در این مدت ها مو سفید کردیم در بحث ها، تکنیک های شما در گیج کردن بحث ها و پیچوندن بحث ها کاملا تکراری شده. حداقل اگه یوزر جدید می سازید یکم تکنیک ها رو عوض کنید تا حداقل این بازی ها سرگرم کننده باقی بمونه

14. 3 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •