تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1032 از 1131 اولاول ... 32532932982102210281029103010311032103310341035103610421082 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,311 به 10,320 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

2. 2 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مشکل قفل شدن ترمز چرخ عقب راست در سرعتهای عادی تردد شهری حل شد.

ایراد، تاب داشتن کاسه ترمز در بخش انتهایی داخلی بود، البته کاسه ترمزها را قبلا تراش داده بودم اما متاسفانه تراشکار کار را به دقت انجام نداده بود و هر بار که با کولیس قطر های بخش دهانه و وسط کاسه ترمز را اندازه میگرفتم، هیچ ناهماهنگی دیده نمیشد، ولی دقیقا در قسمت آخر و انتهایی کاسه ترمز، این ایراد وجود داشت.

از آنجا که چندین بار آزمایشات مختلف انجام دادم، نتیجه نهایی یکی بود بنابراین با روش دیگه ای جلو رفتم، به این صورت که برای دیدن وضعیت تاب کاسه ترمز، شرایط کاری را بوجود آوردم و با معکوس بستن کاسه ترمز بر روی پلوس، و روشن کردن ماشین، وضعیت چرخش و حرکت معمولی را بوجود آوردم.

بعد از روشن شدن ماشین، و گردش کاسه ترمز، با استفاده از دسته جک به عنوان ساعت تابگیری و شاخص مقدار تاب، به تدریج و با دقت تمام بخشهای داخلی کاسه ترمز را چک کردم تا ببینم در کدام قسمت پستی بلندی و ناهماهنگی وجود داره؟

از لبه بیرونی شروع کرده و به تدریج به وسط و در نهایت به بخش انتهایی رسیدم، و جالب اینکه در هیچ بخشی تاب وجود نداشت بجز یک قسمت بسیار باریک و نامشخص که از دید دور مانده بود و با رسیدن نوک آچار چرخ به این ناحیه، شروع به نوسان خفیفی کرد که نشان از وجود تاب در این بخش بود.
    در این تصویر فلش قرمز محل وجود تاب را نشان میده که شیار باریک ایجاد شده، بواسطه همین تاب هست.
    فلش زرد نیز بخشی از داخل کاسه ترمز است که تراش نخورده و تاب مختصری داره.

هرچند که در چند نوبت، جای کاسه ترمزهای عقب را با هم عوض کرده بودم، اما ایراد بیشتر در همین سمت راست وجود داشته که احتمالا به دلیل حساس بودن بیشتر این بخش به وجود تاب باید باشه.

با علامت گذاری دقیق ، کاسه را پیش تراشکار برده و دقیقا قضیه را توضیح دادم تا همه بخشها را بدون استثنا تراش بده.

همچنین با راهنمایی های بسیار ارزنده جناب KCNC متوجه شدم که تراز بسته شدن قطعه بر روی سه نظام هم یکی از موارد بسیار مهم در بالا رفتن کیفیت کار است، بنابراین تراز بودن کاسه ترمز بر روی سه نظام دستگاه تراش اهمیت بسیار زیادی داره که مدتی هم وقت صرف همین کار شد، چون معمولا دستگاهها دقت عمل اولیه را نداره و باید برای اینجور موارد ، وقت بیشتری صرف کرد.

کاسه سمت راست تراش کامل و بدون نقص را خورد و مشکل در سمت راست حل شد و بعد از آن ایراد مقداری در سمت چپ بوجود آمد که با آزمایش دوباره بر روی پلوس و چرخش، مقدار کمی تاب در این سمت هم دیده شد و با تراش مجدد، ایراد قفل کردن یکی از چرخهای عقب، در حد بالای 90% حل شد

در حال حاضر مشکل خاصی با ترمز ندارم و بقیه موارد مربوط به ایرادات طراحی در مدلهای کاسه ای ( نسبت به دیسک) است و احتمالا با نصب سوپاپهای تنظیم فشار که تقریبا حالت ABS را بوجود میاره، توان و کیفیت ترمز گرفتن بیشتر خواهد شد.

نتیجه اینکه اگر کاسه ترمز یا دیسک را به تراشکاری بردید، حتما باید از تراش خوردن متوازن و بی نقص مطمئن باشید چون ممکنه صرف اینکه سطح کار تراش خورده و صیقلی شده، به اشتباه بیافتید و دنبال ایراد در جای دیگه باشید.

Last edited by camaro lt; 10-01-2019 at 13:17.

4. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال خودروهای آمریکائی kcnc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2013

پيش فرض

رزوه پیچ اسبک ها هرز شده بودن با استفاده از تجربه ذی قیمت جناب camaro lt توانستم پیچ ها را از سر جایشان بیرون کشیده و تعویض کنم به این صورت عمل کردم اول ارتفاع پیچ را اندازه گرفته و یادداشت کردم بعد بوشی درست کردم که قطر داخلی آن کمی بزرگتر از پیچ بود و ارتفاع بوش به اندازه یک مهره کوتاهتر
    با بستن مهره آرام آرام پیچ از جای خودش بیرون آمد انتهای پیچ بدون رزوه است برای جا زدن پیچ جدید اگر سر سیلندر پیاده شده باشه بهتره زیرش چوب و کارتن بگذاریم تا آسیبی به سر سیلندر نرسه
    برای جازدن پیچ جدید لازمه که بوسیله ضربه آرام چکش و استفاده از یک واسطه نرم مثل چوب یا تکه سرب ( برای جلوگیری از صدمه خوردن به دنده های پیچ جدید) نصب کرد ارتفاع پیچ ها دقیقا به اندازه ای که قبلا یادداشت کرده بودم رسید .

Last edited by kcnc; 13-01-2019 at 19:17.

6. 6 کاربر از kcnc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه SaEiD_MaFiA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

دوستان سیستم ترمز و تنظیم کاربراتور ماشین رو خودم اوکی کردم و به نکته و تنظیم جالبی رسیدم که در آینده نزدیک براتون حتما میگم و از خجالتتون در میام.
    مرسی از همه تون

8. این کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان سیستم ترمز و تنظیم کاربراتور ماشین رو خودم اوکی کردم و به نکته و تنظیم جالبی رسیدم که در آینده نزدیک براتون حتما میگم و از خجالتتون در میام.
    مرسی از همه تون

سلام

اقا سعید بالاخره حل شده خسته نباشید
    چیز خاصی نداره فقط باید دقیق تنظیم بشه --کاربرات که پیچ هوا وسوخت باید تنظیم بشه چون ممکنه سوخت زیاد باشه یا کم --

10. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

سلام

اقا سعید بالاخره حل شده خسته نباشید
    چیز خاصی نداره فقط باید دقیق تنظیم بشه --کاربرات که پیچ هوا وسوخت باید تنظیم بشه چون ممکنه سوخت زیاد باشه یا کم --
    سلام دوست گلم. نه ایراد از تنظیم شناور بود. یجوری بر اساس یه سری پارامترهایی تنظیمش کردم گفتم ببینم چی میشه
    امروز صبح توی بارون تو سرمای زمستونی یه تک استارت زدم بدون گاز یهو روشن شد!
    خودمم کف کردم از کاری که کردم. باورم نشد!

12. 4 کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوست گلم. نه ایراد از تنظیم شناور بود. یجوری بر اساس یه سری پارامترهایی تنظیمش کردم گفتم ببینم چی میشه
    امروز صبح توی بارون تو سرمای زمستونی یه تک استارت زدم بدون گاز یهو روشن شد!
    خودمم کف کردم از کاری که کردم. باورم نشد!
    بله یادم هست که فرمودید شناور را دستکاری کردید

دردوربالا خودرو دل دل نمیزنه ؟

راستی کد نامبر شماره کاربرات با 170شروع میشه یا 70؟

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

14. 2 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    بهبهان

پيش فرض

بله یادم هست که فرمودید شناور را دستکاری کردید

دردوربالا خودرو دل دل نمیزنه ؟

راستی کد نامبر شماره کاربرات با 170شروع میشه یا 70؟

سلام عذر میخوام نت نداشتم این مدت
    والا دل دل که نمیزنه ولی فهمیدم تنظیمم واسه کربرات جوری بوده که دقیقا روزای سرد زمستون با تک استارت روشن میشه ولی وقتی ماشین گرمه باید استارت بیشتری همراه با گاز بگیرم تا روشن شه!!
    درمورد کد کاربرات هم نمیدونم. کجا باس پیداش کنم؟ همشون این کد رو دارن؟

16. این کاربر از SaEiD_MaFiA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

والا دل دل که نمیزنه ولی فهمیدم تنظیمم واسه کربرات جوری بوده که دقیقا روزای سرد زمستون با تک استارت روشن میشه ولی وقتی ماشین گرمه باید استارت بیشتری همراه با گاز بگیرم تا روشن شه!!
    سلام
    خواهش میکنم اقا سعید گل
    'گرم که میشه حتما خفه میکنه و هوای کمتری وار د میشه شما هم پدال گاز را فشار میدی

کد کابرات اکثرا دارن امریکا کلا جالبه برای همشون کدبندی کرده

همین مدل که عکس گذاشتم ---کنار میله اهرم گاز کاربرات سمت راست روی بدنه حک شده

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ساسات کاربراتور به احتمال قوی درست تنظیم نشده بنابراین دریچه بالای دهنه کاربراتور در زمان سرد بودن بسته است و همین باعث بالا رفتن غلظت سوخت شده و موتور راحت روشن میشه اما در زمان گرم بودن دریچه باز است و غلظت سوخت کم و شما با پدال گاز مقدار بنزین را بیشتر کنین.

باید ساسات را تنظیم کنید و اگر این بخش از ساسات که دارای فنر بی متال است، کار میکنه با چرخاندن صفحه مشکی و درپوش محفظه فنر ( در حد مختصر) و آزمون و خطا ، وضعیت متعادل برای روشن شدن در سرما و گرما را پیدا خواهید کرد.

محل شماره ها روی بدنه و در نقاطی که نشان داده شده حک گردیده البته به احتمال قوی پلاک زیر پیچ وجود نداره و در تعمیرات قبلی در جای خودش نصب نشده،
    همچنین نمونه های مختلف کاربراتور در این سری دارای ضمائم و جزئیات مختلفی هستن که با هم تفاوت داره، مانند محل درج و حک شماره ها.

19. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •