تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 524 اولاول ... 289101112131415162262112512 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 5231

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

آخر فروم باز javad2625's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام

فرض كنيد كه دو تا جدول دارم ( جدول 1 و جدول 2 )

حالا ميخواهيم اين دو تا جدول را با هم تركيب كنيم به طوري كه در نهايت جدول 3 به وجود بياد . اطلاعات هم بايد با هم منطبق باشند ( يعني رديف ، نام ، نام خانوادگي بايد طبق جدول هاي 1 و 2 ) باشه .

لينك عكس : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من منظور شما رو درست متوجه نشدم.
    اگه منظورتون همونيه كه از عكس فهميدم يعني اين كه :
    يك يا چند ستون از يك جدول رو كنار ستون هاي جدول ديگر بگذاريم.

اين كار يه Copy/Paste ساده هست. ستون هاي دلخواه رو با كليك روي سر ستون انتخاب كرده، روي يكي از اونها راست كليك و گزينه Copy رو مي زنيم. بعد هم در قسمت دلخواه از جدول دوم، روي سر ستون راست كليك و گزينه Insert Copied Cells رو مي زنيم.

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

نقل قول:

نوشته شده توسط mehdi_7070
    سلام

فرض كنيد كه دو تا جدول دارم ( جدول 1 و جدول 2 )

حالا ميخواهيم اين دو تا جدول را با هم تركيب كنيم به طوري كه در نهايت جدول 3 به وجود بياد . اطلاعات هم بايد با هم منطبق باشند ( يعني رديف ، نام ، نام خانوادگي بايد طبق جدول هاي 1 و 2 ) باشه .

لينك عكس : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام
    سوال شما را روي مثال خودتان توضيح مي‌دهم
    در ضمن مي توانيد با مراجعه به help خود اكسل نيز به توضيحات بيشتر دسترسي پيدا كنيد
    تابع VLOOKUP : اين تابع به جستجو در ستون اول محدوده ديتاي شما پرداخته و پس از پيدا كردن مقدار موردنظر ، مقدار متناظر ان را از ستوني كه شما مشخص مي‌كنيد برمي‌گرداند
    در مثال شما :
    فرض كنيد ستون C از جدول شماره 3 فاقد مقدار بوده و نياز است تا مقدار معادل عدد 163001 از جدول 2 در ان وارد گردد پس بايد جهت خانه C2 جدول 3 فرمول نوشته شود.
    محدوده انتخاب از A1 تا B7 جدول شماره 2 بوده كه پس از پيدا شدن ان خانه مقدار متناظر ان در ستون B مقدار AA برمي‌گردد
    فرمولي كه در جدول شماره 1 و در خانه C1 بايد نوشته شود اين است :

پس از زدن fx در خانه مربوطه شكل بالا ظاهر مي‌گردد كه مقادري ان طبق زير پر مي گردد:

مقدار LOOKUP_VALUE : خانه A2 از جدول 3
    مقدار TABLE_ARRAY : محدوده A2:B7 از جدول 2
    مقدار COL_INDEX_NUM : عدد 2
    مقدار RANGE_LOOKUP : در اين قسمت FALSE وارد مي‌گردد
    توضيحات مطابق مقادير بالا:
    ميخواهيم مقدار متناظر عدد فلان از ستون اول (مقدار LOOKUP_VALUE : خانه A2 از جدول 3) را در محدوده فلان (مقدار TABLE_ARRAY : محدوده A2:B7 از جدول 2) از ستون دوم (مقدار COL_INDEX_NUM : عدد 2 براي ستون 2)
    را پيدا كنيم
    نكته: اگر مقدار RANGE_LOOKUP برابر FALSE باشد دقيقا دنبال عدد مورد نظر مي گردد و اگر پيدا نكرد متناظري برنمي‌گرداند و خطا مي‌دهد ولي اگر TRUE باشد دنبال بزرگترين عددي كه از آن كوچكتر است مي‌گردد و متناظر ان را برمي گرداند
    البته توي عكس هم مشخصه اگه روي Help On This Function كليك كني كمك ميكنه بهت

نمي دونم تونستم مطلب رو انتقال بدم يا نه
    بازم اگه سوالي بودم من هستم
    خوش باشي
    Last edited by wordist; 12-09-2007 at 10:19.

3. 3 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mehdi_7070's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

javad2625 جان !
    Copy/Paste تنها نيست . داده ها بايد با هم منطبق باشند .

wordist جان !
    توضيحاتتون بسيار دقيق و كامل بود . بسيار ممنون و متشكر ...
    فقط يك چيز ديگه مونده . فرمول شد اين :
    =VLOOKUP(A2,H2:I126,2,FALSE)
    زماني كه به يك Cell ديگه كپي مي كنم ، مقادير به طور خودكار جايگزين مي شوند .
    سوالم اين هست كه چه جوري اين فرمول را براي همه سلول هاي يك ستون بنويسم كه مجبور نباشم مدام سلول را كپي كنم .

با تشكر ـ مهدي

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

javad2625 جان !
    Copy/Paste تنها نيست . داده ها بايد با هم منطبق باشند .

wordist جان !
    توضيحاتتون بسيار دقيق و كامل بود . بسيار ممنون و متشكر ...
    فقط يك چيز ديگه مونده . فرمول شد اين :
    =VLOOKUP(A2,H2:I126,2,FALSE)
    زماني كه به يك Cell ديگه كپي مي كنم ، مقادير به طور خودكار جايگزين مي شوند .
    سوالم اين هست كه چه جوري اين فرمول را براي همه سلول هاي يك ستون بنويسم كه مجبور نباشم مدام سلول را كپي كنم .

با تشكر ـ مهدي
    سلام
    اين كار هم راحته
    كافيه شما فرمول رو بنويسي براي اون خانه و سپس اون مربع خيلي كوچيك مشكي پايين و سمت چپ اون خونه رو كه اگه مواس بره روش شكل بعلاوه مشكي ميشه رو بكشي به سمت پايين
    نكته خيلي مهم : اگه از اين روش استفاده كردي بايد فرمول رو تغيير بدي و بجاي H2:I126 بنويسي H$H$2:$I$126
    Last edited by wordist; 12-09-2007 at 13:01.

6. 2 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال shahi-007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    جلوی کامپیوتر

پيش فرض

یه سوال دارم.من می خوام یه دیکشنری توی بابیلون بسازم.می دونم یه برنامه داره که باید از سایت babylon دانلود کرد.من این کار رو کردم.یه قسمتی داره که باید کلمات رو بهش بدی که توش نوشته که این کار رو می تونی از طریق برنامه اکسل انجام بدی.کسی می دونه باید توی برنامه اکسل کلمات و معانی متناظر رو چطوری بنویسیم تا برنامه بتونه اینا رو بفهمه

حـــــرفـه ای mehdi_7070's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005

پيش فرض

wordist جان!

بازم ازت ممنونم

موفق باشيد

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

من نمي دونم. ولي فكر كنم بدون داشتن نمونه نشه فهميد. شما نمونه عملي از فايل هاي excel ديكشنري بابيلون نداري؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

یه سوال دارم.من می خوام یه دیکشنری توی بابیلون بسازم.می دونم یه برنامه داره که باید از سایت babylon دانلود کرد.من این کار رو کردم.یه قسمتی داره که باید کلمات رو بهش بدی که توش نوشته که این کار رو می تونی از طریق برنامه اکسل انجام بدی.کسی می دونه باید توی برنامه اکسل کلمات و معانی متناظر رو چطوری بنویسیم تا برنامه بتونه اینا رو بفهمه
    سلام
    اگه دوست داشتي لينك برنامه‌اي كه دانلود كردي رو بذار تا ببينم مي‌تونم كمكي بكنم يا نه
    شايد از تو خود برنامه بشه يه چيزهايي فهميد

11. 2 کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه rezapourmanesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    زير گنبد کبود

پيش فرض

خسته نباشيد من دو سه تا شيت از جداول دارم مي خواهم با استفاده از يک دستور يا فرمول رديفهايي که مثلا جلوي آنها Ok نوشتم يا هر شرط ديگه اي را برايم بياورد و دقيقا همانجا در شيت مورد نظر قرار بده مثلا نام زير نام در شيت جديد نام خانوادگي و .... از شيتهاي مختلف با شرط بردارد و تمام يا قسمتي از آن رديف را در شيت مورد نظر بياورد.
    ممنون و با تشکر

تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

خسته نباشيد من دو سه تا شيت از جداول دارم مي خواهم با استفاده از يک دستور يا فرمول رديفهايي که مثلا جلوي آنها Ok نوشتم يا هر شرط ديگه اي را برايم بياورد و دقيقا همانجا در شيت مورد نظر قرار بده مثلا نام زير نام در شيت جديد نام خانوادگي و .... از شيتهاي مختلف با شرط بردارد و تمام يا قسمتي از آن رديف را در شيت مورد نظر بياورد.
    ممنون و با تشکر
    نمي دونم منظور رو درست گرفتم يا نه. ولي ببين درست ميگم؟
    مثلاً در Sheet1 ستون A نام افراد هست (علي، حسن، حسين، سجاد)
    در همون شيت ستون B جلوي بعضي از اسم ها كلمه OK نوشته شده.

حالا ميخواي اون اسم هايي از ستون A كه جلوشون كلمه OK هست در ستون A از Sheet2 نوشته بشن.

براي اين كار،
    ابتدا با فرمول نويسي، ستون A از Sheet2 رو دقيقاً معادل و مساوي ستون A از شيت 1 مي كنيد.
    ستون B از Sheet2 رو هم معادل ستون B از Sheet1 مي كنيد.

بعد روي Data> Filter> AutoFilter كليك كرده و در منوي كشويي كه بالاي ستون B ايجاد ميشه گزينه OK رو كليك مي كنيد. همه فيلدهايي كه ستون B اونها چيزي غير از OK باشه حذف ميشن.

اين يه مثال ساده بود.
    حالا منظور شما همين هست يا چيز ديگه/

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •