تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 19 اولاول ... 61213141516171819 آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 186

نام تاپيک: امار فروش بازی ها و کنسول ها

حـــــرفـه ای City 17's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

سوای این که این نظریات اشتباهت رو کاملا رد میکنم ولی یک چیزی رو اشاره میکنم که شاید در جریان نیستی و این که:
    دیابلو 3 و مکس پین 3 هر دوشون دو تا IP کاملا با بنیه و با ریشه ای هستن که فقط یک نسخه جدید از این بازی ها کافیه تا حتا امار پیش فروششون سر به فلک بکشه چه برسه به بعد از انتشارشون.
    مخصوصا دیابلو 3 که دیگه اصلا ایجاد یک فضای مقایسه ای از میران فروش اون با بازی های دیگه حتا عنوان هایی مثل COD واقعا بی معنیه
    نظریات اشتباه؟ حامد اصلا پست منو خوندی؟

یه بار مرور کنیم ببینیم کدوم قسمت اشتباه بوده:

من گفتم به طور کلی میزان فروش بالاترین اولویت (برای هر کمپانی) هست که TLOU در اون بسیار موفق بوده، اما مواردی مثل اینکه چند هفته توی رتبه 1 چارت UK بوده از اون موارد حاشیه ای هست که اولا در مقایسه با خود فروش(کلی) اهمیت چندانی نداره، دوما به خیلی فاکتورهای جانبی بستگی داره.

بعد از اون مثال ریلیز هم زمان D3 و MP3 توی سال گذشته رو مثال زدم و اون دو تا رو با هم مقایسه کردم که یکی در هفته اول در صدر چارت بوده (MP3) در حالی که آمار فروش کلی اون اصلا قابل مقایسه با D3 نیست. (~4 میلیون و 14 میلیون)

یعنی در صدر چارت بودن تا حد زیادی به رقابت و ip هایی که تو اون بازی زمانی منتشر میشند بستگی داره (مثال بالا) به علاوه نهایتا فروش کلی هست که برای کمپانی اهمیت پیدا می کنه. (که TLOU فروش خیلی خوبی داشته)

اما من نمیبینم یک بازی با 1- درجه سنی M در یک 2- ژانر Horror که 3- یک IP جدید باشه اونم 4- اواخر نسل باشه و روی5 - یک پلتفورم باشه بتونه این طوری فروش کنه چه بسا که اهمیتیش از اون فوتبال هم بیشتر میشه. : دی
    فاکتورهایی مثل ip جدید یا دنباله، ژانر، رده سنی، اواخر نسل و ... چه ارتباطی به صحبت من داره؟ من اون مثال رو برای نشون دادن دو مسئله، یکی "رقابت" و یکی "فروش کلی" توی یه بازه زمانی دیگه(یک سال قبل) آوردم در حالی که جوابی که دادی مثل این می مونه که کسی گفته باشه چرا فروش TLOU از D3 کمتره که اصلا سوال خنده داریه!

این جور مسابقه های هفتگی و صدرنشینی و ... به رقابت هایی که نشریات زرد به صورت لحظه ای برای مسی و رونالدو ایجاد کردند بی شباهت نیست

2. 2 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

من گفتم به طور کلی میزان فروش بالاترین اولویت (برای هر کمپانی) هست که TLOU در اون بسیار موفق بوده، اما مواردی مثل اینکه چند هفته توی رتبه 1 چارت UK بوده از اون موارد حاشیه ای هست که اولا در مقایسه با خود فروش(کلی) اهمیت چندانی نداره، دوما به خیلی فاکتورهای جانبی بستگی داره.
    حرفات رو قبول دارم ولی اون بخش فاکتورهای جانبی که اخر جملت هست رو رد میکنم و درست مثل یک بازی فوتبال میمونه که بعدش میگیم اگه به دستش نمیخورد یا اگه افساید میگرفت فلان نمیشد هستش، الان اینجا هم همین + این که ماینکرافت چند هفته پشت سر هم یقه به یقه TLoU اومده و این موضوع صدرنشینی اصلا نکته حاشیه ای محسوب نمیشه و خیلی هم مهمه
    این جور مسابقه های هفتگی و صدرنشینی و ... به رقابت هایی که نشریات زرد به صورت لحظه ای برای مسی و رونالدو ایجاد کردند بی شباهت نیست
    به نظرم این طور نیست معراج، در عالم بازی های ویدئویی این نکته با اون نکته فوتبالی کمی فرق میکنه، کلا وقتی اون توجهی که به این زمان و تعداد صدرنشینی ها در عالم بازی میشه خودش یک بحث و مقوله خاص خودشو داره که طولانی هم هست اگه دوست داشتی من مایلم در پروفایلهامون به این موضوع بپردازیم : دی

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

حرفات رو قبول دارم ولی اون بخش فاکتورهای جانبی که اخر جملت هست رو رد میکنم و درست مثل یک بازی فوتبال میمونه که بعدش میگیم اگه به دستش نمیخورد یا اگه افساید میگرفت فلان نمیشد هستش، الان اینجا هم همین + این که ماینکرافت چند هفته پشت سر هم یقه به یقه TLoU اومده و این موضوع صدرنشینی اصلا نکته حاشیه ای محسوب نمیشه و خیلی هم مهمه
    پس حداقل در کلیات قبول داری که نظریات اشتباه نبوده و فیلم نیاز به بازیبینی داشته

اما در مورد اون فاکتورهای جانبی:

ماینکرفت که جدی ترین عنوانی بوده که توی این بازه زمانی به عنوان رقیب مطرح بوده یعنی بازی که دو سال پیش برای PC، Android و iOS عرضه شده و بیشتر از یک سال قبل برای X360 روی Live
    در دسترس بوده و در طول این یکی دو سال بیشتر از 20 میلیون فروش داشته و حالا صرفا نسخه retail اون برای یک پلتفرم خاص توی ماه پیش عرضه شده رو نمیشه با ip هایی که زمان عرضه نسخه
    دیجیتالی و فیزیکی همزمانی دارند (نه با تاخیر دو ساله روی یک پلتفرم خاص) مقایسه کرد چون اون عنوان هر چقدر هم محبوب باشه بعد از یکی دو سال و فروش 20 میلیونی دیگه "جدید" نیست و اون
    انتظار شدید اولیه رو نداره، در عین حال که می تونه توی یه بازه زمانی بزرگتر فروش با ثباتی از خودش نشون بده که الان می بینیم.

مثلا بازی شماره 5آم Harry Potter (که بعید می دونم گیمر حسابی طرف این بازی رفته باشه) یا جیمزباند هر کدوم برای 4 هفته رتبه 1 چارت رو در اختیارداشتند، آیا این فوق العاده بودن رو نشون میده؟ نه.
    در واقع بعد از شروع به خاطر شهرت اسمی، باقی موندن همچین عناوینی برای 4 هفته بیشتر از هر دلیل دیگه ای به خاطرکمبود رقابت بوده یا شماره های دیگه اون یا عناوین زیاد دیگه ای مثل اسپادیرمن
    کینگ کونگ و خیلی عناوین دیگه که باز سابقه رتبه 1 چارت رو حتی برای چند هفته داشتند ولی هیچ کدوم توی فروش کلی برخلاف اون به اصطلاح "صدر نشینی" حرفی برای گفتن نداشتند.
    (البته TLOU فروش کلی بسیار خوبی داشته، صحبت روی حاشیه ای بودن بقیه موارد و وابستگی به دلائل مختلف خصوصا "رقابت" هست)

از بحث های جزئی که بگذریم، قصد کلی من از اول این بود که رکورد سازی های حاشیه ای و فرو رفتن توی جزئی ترین آمار این روزها به خاطر جلب توجه بیشتر توی همه مسائل و نه فقط گیم وارد
    شده و داره خیلی پررنگ جلوه داده میشه، در صورتی که اصل موضوع یه چیز دیگه هست و مهم ترین دغدغه هر کمپانی جدای از بحث فنی و رضایت مخاطب، "فروش کلی" هست.

مسئله اینه که این جزئیات ریز به ریز آماری حواشی هست که نمی تونه به لذت بیشتر از بازی کمک کنه و تاکید بیش از حد روی اون فقط باعث نگاه متعصبانه و یک طرفه و بعضا کل کل های بیهوده
    میشه(شبیه به مقایسه هفتگی و بیهوده مسی و رونالدو) و تصویر کلی و درست که خیلی فراتز این مسائل پیش و پا افتاده هست رو نشون نمیده.

5. 3 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

مدیر انجمن بازی های کامپیوتری و کنسولی Layken's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    Sillent Hill

پيش فرض

چارت این هفته بریتانیا :

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1. Minecraft: Xbox 30 Edition (Microsoft)
    2. The Last of Us (Sony)
    3. Animal Crossing: New Leaf (Nintendo)
    4. FIFA 13 (EA)
    5. The Smurfs 2 (Ubisoft)
    6. Far Cry 3 (Ubisoft)
    7. LEGO Batman 2: DC Super Heroes (Warner Bros)
    8. Call of Duty: Black Ops II (Activision)
    9. Tomb Raider (Square Enix)
    10. Assassin’s Creed III (Ubisoft)
    11. Mario and Luigi: Dream Team Bros (Nintendo)
    12. LEGO The Lord of the Rings (Warner Bros)
    13. Max Payne 3 (Take-Two)
    14. Grand Theft Auto IV (Rockstar)
    15. Pikmin 3 (Nintendo)
    16. Need for Speed: Most Wanted (EA)
    17. Battlefield 3 (EA)
    18. Grand Theft Auto Episodes: Liberty City (Rockstar)
    19. The Elder Scrolls V: Skyrim – Legendary Edition (Bethesda)
    20. The Sims 3: Island Paradise (EA)

7. 4 کاربر از Layken بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2010
    محل سكونت
    HEV suit

پيش فرض

چارت دو هفته اخیر:

(اعداد ستون TW مربوط به هفته اخیر و اعداد ستون LW مربوط به هفته پیش هست)

9. 5 کاربر از City 17 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Turok-71's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

ورود Lost Planet 3 (بیست و شیشم) و Killer is Dead (بیست هشتم) به چارت فروش انگلستان (UK)

1. Saints Row IV
    2. Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist
    3. Final Fantasy XIV: A Realm Reborn
    4. Disney Infinity
    5. Minecraft: Xbox 360 Edition
    6. Rayman Legends
    7. Madden NFL 25
    8. Call Of Duty: Black Ops II
    9. Payday 2
    10. Fifa 13
    11. Animal Crossing: New Leaf
    12. Lego Batman 2: DC Super Heroes
    13. The Last Of Us
    14. Max Payne 3
    15. Lego The Lord Of The Rings
    16. Tomb Raider
    17. Skylanders Giants
    18. Assassin’s Creed III Xbox 360 Classics
    19. Grand Theft Auto IV Xbox 360 Classics
    20. Need For Speed Most Wanted

11. 5 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه (^_^)'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    00:00

پيش فرض

دوستات دارم بازی سفارش می دم اینترنتی ، یه بازی دیگه هم می خوام همراه Fifa 14 و GTA V سفارش بدم
    بهترین بازی 2013 چیه بگیرم ؟

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

دوستات دارم بازی سفارش می دم اینترنتی ، یه بازی دیگه هم می خوام همراه Fifa 14 و GTA V سفارش بدم
    بهترین بازی 2013 چیه بگیرم ؟
    اینجا تاپیک فروشه،نه معرفی!!!

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بپرس

14. 2 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

UK charts

1. Grand Theft Auto V – Rockstar
    2. Pro Evolution Soccer 2014 – Konami
    3. The Last of Us – Sony
    4. Saints Row IV – Deep Silver
    5. Splinter Cell: Blacklist – Ubisoft
    6. Minecraft: Xbox 360 Edition – Microsoft
    7. Diablo III – Blizzard
    8. Disney Infinity – Disney
    9. Aliens: Colonial Marines – Sega
    10. Kingdom Hearts 1.5 Remix – Square Enix

16. 5 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    Lُ0ِS َSAّNTُOS

پيش فرض

با عرضه ی FIFA و محبوبیت بالاش توی انگلیس،GTA V ب رده ی دوم فروش چارت انگلستان رفت:

1. FIFA 14
    2. Grand Theft Auto 5
    3. Minecraft Xbox 360 Edition
    4. PES 2014
    5. The Last of Us
    6. Disney Infinity
    7. Tom Clancy’s Splinter Cell: Blacklist
    8. Saints Row IV
    9. Diablo III
    10. Rayman Legends
    11. Call of Duty: Black Ops II
    12. Kingdom Hearts HD 1.5 Remix
    13. Lego Batman 2: DC Superheroes
    14. Grand Theft Auto IV
    15. Max Payne 3
    16. Need for Speed Most Wanted
    17. Skylanders Giants
    18. Aliens Colonial Marines
    19. Tomb Raider
    20. Animal Crossing New Leaf

18. 4 کاربر از Turok-71 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •