تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 57

نام تاپيک: اتصال دیتابیس به سرور

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

بسم الله الرحمن الرحیم
    با سلام
    از پاسختون بینهایت سپاسگزارم. ان شاالله خدا خیرتون بده.

در یک برنامه دسکتاپی شما نمیتوانید فرم تنظیم رشته اتصال را فقط و فقط درون محیط برنامه و بعد لوگین قرار دهید ... ! چرایش را گمانم میدانید !
    نه؛ متاسفانه نمیدونم.

با تشکر

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    تعجب من از این بود که مگر کانکشن رو اول کار که برنامه نویسی میکنیم جاش مشخص میشود، یا اخر کار؟
    منظورتان از "کانکشن" همان "کانکشن استرینگ" بود؟!
    منظورتان را از "جاش" درست متوجه نشدم.
    بحرحال بحث سر محتویات رشته اتصال است و نه مکان آن.
    و دقت کنید که تمرکز صحبت ما در این تاپیک بیشتر روی شبکه است.

ایا غیر از اون یک مرتبه، جای دیگری باید ذخیره بکنم؟
    محل ذخیره رشته اتصال میتواند ثابت باشد، میتوان همیشه رشته اتصال را از یک فایل (مثلاً connectionstring.txt) در کنار exe خواند.
    بحث سر این است که محتویات درون رشته اتصال متغییر است و نمیتواند ثابت و const باشد .
    یک رشته اتصال مانند این حداقل چهار پارامتر دارد که ما زمان کدنویسی از آن اطلاع نداریم و در زمان نصب تازه مشخص میشود و شاید بارها بعد نصب هم تغییر کند
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    خوب بعدش وقتی داریم برنامه رو نصب میکنیم(من میذارم تو تنظیمات )، مشخصاتی که میخوایم (ای‌پی سرور و یوزر نیم و پسوردی که براش تو سرور ست کردیم تا باش لاگین کنه رو وارد میکنیم!)...
    بعدش هم میریم جلو...
    آیا همین هم به معنی ذخیره رشته اتصال نیست؟
    شما (حداقل) قبول دارید که رشته اتصال را یکبار در زمان نصب باید تنظیم کنید؟
    خوب این تنظیم زمان نصب را کجا انجام میدهید و ذخیره میکنید یا نگاه میدارید؟؟؟
    آیا تنظیمی که در زمان نصب برای IP سرور انجام داده اید را نباید جایی ذخیره کنید تا برنامه که بعد نصب اجرا میشود به آن دسترسی داشته باشد؟
    خود SETUP که شاید و گاهاً اصلاً نیازی به ConnectionString نداشته باشد، اگر SETUP رشته اتصالی هم بگیرید برای اجرای بعدی برنامه میگیرید و باید آن را در جایی که در دسترس برنامه هم باشد ذخیره کند !

از مطالب بالا نتیجه میگیریم، مفهوم ذخیره کردن رشته اتصال چیز غریبی نیست و وجود دارد

فقط می ماند تنظیم و تغییر رشته اتصال اگر فقط در SETUP باشد کافی است یا باید در برنامه هم قابلیتش موجود باشد؟!
    جواب صحیح آن است که شاید تنظیم رشته اتصال در زمان SETUP لازم باشد ولی کافی نیست.
    چرا؟
    چون مدیران شبکه و مدیران دیتابیس سازمان ها بسته به خط مشی های کاری و امنیتی امکان دارد بارها IP ها را عوض کنند یا رمزهای اتصال به دیتابیس را تغییر دهند و...
    ((همین مدتی قبل بود که فن آوری اطلاعات یکی از بانک های دولتی ، کل رنج IP های داخلی سازمان را کن فیکن کرد))
    در شرکت های کوچک هم امری عادی است که IP یا رمزدسترسی دیتابیس را در شبکه عوض کنند...
    آیا در این شرایط باید کل برنامه های کلاینت از اول لغونصب و نصب گردند؟؟؟ آیا نباید برنامه یک فرم کوچک برای تنظیم IP و User و Pass سرور داشته باشد؟؟؟

در یک برنامه دسکتاپی شما نمیتوانید فرم تنظیم رشته اتصال را فقط و فقط درون محیط برنامه و بعد لوگین قرار دهید ... ! چرایش را گمانم میدانید !
    گمانم جریان بسیار ساده این تاپیک کمی پیچیده شده تا جایی که جمله بدیهی فوق هم نامفهوم جلوه میکند!!!
    عزیزان، این جریان همان کلید و گاوصندوق است.
    فرض کنید ایشان >>> <<< مدیر فنی شرکت بوق هستند، (دیشب هم کمی نمک به زندگیشان اضافه شده و دعوای کوچکی با همسرگرامیشان داشتند ) صبح که می آیند سرکار ، صلاح میدانند IP سرور یا حداقل Pass دیتابیس را عوض کنند ...

حدس میزنید چه بلایی سرکلاینت ها در می آید:
    الف) ارتباط همه کلاینت ها با سرور قطع شده ودیگر هیچ برنامه ای Login نمیشود.
    ب) هیچ اتفاقی رخ نمیدهد و همه با خوبی و خوشی به زندگی خود ادامه میدهند.
    ج) گزینه (د) صحیح است!

یکی باید کلاینت ها را درستشان کند ولی نمیتوان خیلی باشخصیت Login کرد و بعد از Login داخل محیط برنامه ConnectionString برنامه را اصلاح کرد.
    باید بتوان ConnectionString را بدون Login و در واقع قبل از Login اصلاح و ویرایش کرد.

جمیعاً موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 27-02-2013 at 23:32.

3. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال تالار .Net senaps's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

من اشتباه منظور ها رو فهمیده بودم! ....!!!

یکی باید کلاینت ها را درستشان کند ولی نمیتوان خیلی باشخصیت Login کرد و بعد از Login داخل محیط برنامه ConnectionString برنامه را اصلاح کرد.
    باید بتوان ConnectionString را بدون Login و در واقع قبل از Login اصلاح و ویرایش کرد.
    خداشاهده یکی از دوستانم چنین کاری کرده بود!!!! یعنی چون من میام تو تنظیمات برنامه کانکشن رو میذارم(تنظیمات رو به سبک برنامه‌هایی مثل فایرفاکس یا IDM توی تنظیمات شبکه و کانکشن استرینگ و ... برنامه تنظیم، و در فایلی جدا ثبت میکنم! ) اومده بود همین کارو کرده بود، ولی برنامه‌اش برای دیدن اون تنظیمات نیاز به لوگین داشت!!( یعنی دیدن کل تنظیمات برنامه رو بسته به سطح دسترسی کرده بود!!) وقتی برنامه‌اش خراب شد، مجبور شد دوباره از نو نصب کنه!!!!!!

البته کاری که من میکنم قدری خطرناک میتونه جلوه کنه و هست، ولی اهمیت امنیتی چندان بالایی نداره برا برنامه‌های من!

پروفشنال shadmehrshadow1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

خیلی ممنون از توضیحات دوستان عزیز . واقعا مفید بود . مخصوصا _H2_ .
    یه موضوع دیگه هم هست ممنون میشم کمک کنید.
    من همیشه دیتابیس رو اتچ میکردم و بهش وصل می شدم . واسه همین یکم با وصل شدن به سرور مشکل دارم.
    من میخوام به دیتا بیس موجود در SQl server Managment وصل بشم که نسخه 2012 هست و دیگه نمیخوام به صورت اتچ به بانک وصل بشم.
    کانکشن استرینگی الآن استفاده می کنم :

Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\DBName.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True
    این طور که معلومه باید به این صورت تغییرش بدم :

Data Source=ServerAddress;Initial Catalog=DataBaseName;User Id=Username;Password=Password;
    ولی باز نمیتونم . راستش زیاد نمیتونم با SQL Server Managment ارتباط برقرار کنم یکم برام پیچیدست
    نمیدونم کجای کار رو اشتباه انجام میدم که نمیشه . فکر کنم یوزر نیم رو اشتباه وارد می کنم . این اطلاعات رو از کجا بیارم که بزارم توی کانکشن استرینگ .
    نسخه ویژوآل استودیو من هم 2010 هست.
    Last edited by shadmehrshadow1; 02-03-2013 at 12:31.

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

ببخشید که من پاسخ میدم شایدم اشتباه باشه تصورم....
    ولی شما احیانا متن اصلی کانکشن استریگتون همینه؟؟

Data Source=ServerAddress;Initial Catalog=DataBaseName;User Id=Username;Password=Password;
    در سرور ادرس ادرس و شماره پورت رو باید وارد کنین... در بخش دیتابیس نیم هم باید اسم درست وارد بشه...
    فایر وال ممکنه بهتون اجازه‌ی کار رو نده و گیر بده و...

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون
    پورت رو باید از کجا پیدا کنم ؟

من با این پیغام مواجه میشم :

کد:
    اگه پسوورد نداشته باشه چی باید بنویسیم ؟ IntegratedSecurity رو true بدم؟
    Last edited by shadmehrshadow1; 04-03-2013 at 16:03.

9. 2 کاربر از shotok بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

تشکر کافی نبود.... لینک های گرداوری شده بسیار عالی هستن به نظرم!

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون از دوستمون لینک ها رو گذاشتن.
    کسی میدونه او اروور واسه چی بود؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    نمیدونم کجای کار رو اشتباه انجام میدم که نمیشه . فکر کنم یوزر نیم رو اشتباه وارد می کنم . این اطلاعات رو از کجا بیارم که بزارم توی کانکشن استرینگ
    شما باید برای دیتابیس تان User اضافه کنید...

- مطمئن شوید پورت 1433 در سرور و کلاینت باز باشد
    برای سیستم عامل های بالای XP
    سلام
    کد:
    بعد باید مداعتبار سنجی MixedMode را برای SqlServer فعال کنید.
    کد:
    در صورت تغییر باید SqlServer را ریست کنید تا تغییرات اعمال شود.

سپس باید User و Pass جدیدی با مجوزهای لازم بسازید:
    کد:
    از چهار پارامتر اتصال یک مورد مربوط به IP سرور است که باید بدانید، مورد بعدی مربوط به نام دیتابیس تان در سرور است (همان نامی که در SSMS میبینید) و دو مورد آخر هم که User و Pass است که از مرحله قبل تولید میکنید.

در خصوص پورت کاری SQLServer هم اگر نسخه را در حالت Default نصب کرده باشید (که در برنامه SQL Server Configuration Manager سرویس را با نام وهله MSSQLSERVER مشاهده کنید) نیازی به درج پورت نخواهد بود و خودکار از پورت 1433 استفاده میشود و شما کاری لازم نیست انجام دهید.

البته این موارد با تشریح کامل تر در تاپیک های گذشته بیان شده ...
    موفق باشید.

13. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •