تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 28 از 30 اولاول ... 1824252627282930 آخرآخر
نمايش نتايج 271 به 280 از 296

نام تاپيک: ►►► تاپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد آزمایشهای تشخیص طبی◄◄◄

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

مربوط به تیروئید میشه؟؟
    الان این آزمایشم مشکوک به کم کاریه؟

نیازی به متخصص غدد هست؟

راستی همین دکتر عمومی برام اسکن هسته ای و آزمایش مجدد تیروئید ( T4 , T3 , TSH ) نوشته

واقعا به اسکن نیازی هست؟؟؟

از بیرون گلو و گردن چیزی تشخیص نداد یعنی چیزی مشخص نیست
    احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی باید این رو بدونین که آرمابش یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که ببینیم شما چه علامت ها و مشکلاتی داری و بعد در کنار آزمایش به یک نتیجه برسیم.
    میتونین به متخصص غدد مراجعه کنین ولی بهتون توصیه میکنم بجای مدام مراجعه کردن به پزشک های مختلف به یه پزشک مراجعه داشته باشین و خودتون رو سردرگم نکنین
    درضمن دکتری که شما رو از نزدیک دیده و معاینه کرده و شما مشکلاتت رو براش شرح دادی براتون اسکن نوشته و بعد شما از یک نفر در اینترنت که نه شما رو معاینه کرده و نه شرح حال درست و حسابی از شما گرفته و فقط آزمایشات شما رو دیده در تایید یا رد اسکن مشاوره میگیرین؟!

2. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Hossein_128's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی باید این رو بدونین که آرمابش یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که ببینیم شما چه علامت ها و مشکلاتی داری و بعد در کنار آزمایش به یک نتیجه برسیم.
    میتونین به متخصص غدد مراجعه کنین ولی بهتون توصیه میکنم بجای مدام مراجعه کردن به پزشک های مختلف به یه پزشک مراجعه داشته باشین و خودتون رو سردرگم نکنین
    درضمن دکتری که شما رو از نزدیک دیده و معاینه کرده و شما مشکلاتت رو براش شرح دادی براتون اسکن نوشته و بعد شما از یک نفر در اینترنت که نه شما رو معاینه کرده و نه شرح حال درست و حسابی از شما گرفته و فقط آزمایشات شما رو دیده در تایید یا رد اسکن مشاوره میگیرین؟!
    اینم جواب آزمایش Anti TPO :

محتوای مخفی: + 

این آزمایش قبلی در تاریخ 4 مهر :

+

اینم آزمایش جدید Anti TPO در تاریخ 18 مهر :

بنظر که نرمال میاد؟؟؟؟

این مقدار T3 که پایینه مشکلی نداره؟؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

اینم جواب آزمایش Anti TPO :

این آزمایش قبلی در تاریخ 4 مهر :

+

اینم آزمایش جدید Anti TPO در تاریخ 18 مهر :

بنظر که نرمال میاد؟؟؟؟

این مقدار T3 که پایینه مشکلی نداره؟؟؟
    Anti TPO طبیعیه و اون مقدار پایین T3 مسئله ای نیست لطفا برای پیگیری بیشتر و بهتر همراه آزمایشات به پزشک خودتون مراحعه کنین

5. 2 کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

با سلام
    من 34 سالمه و دیروز آزمایش تستسترون دادم و میزان اون 4.32 بود و محدوده نرمالش هم بین 2 الی 10 هست به نظرتون تو سن 34 سالگی میزان تستسترون من خوبه ؟ در آینده ایجاد مشکل نمیکنه؟
    ساعت آزمایش هم 7 شب بود

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

Anti TPO طبیعیه و اون مقدار پایین T3 مسئله ای نیست لطفا برای پیگیری بیشتر و بهتر همراه آزمایشات به پزشک خودتون مراحعه کنین
    رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب. هردوتا آزمایش رو که دید گفت تیروئیدت کم کاره!
    برام لووکسین نوشته روزی نصف قرص

پس چرا تو آزمایشات نرمال بنظر میرسه؟؟؟؟

محتوای مخفی: دوتا آزمایش تیروئید 

آزمایش اولی :

+

آزمایش دوم :

برای مشکل یخ زدن کف سرم، خستگی و منگی، صدای ضربان داخل گوشم، برا اینا هم ( ام آر آی ) برام نوشت + کپسول مولتی ویتامین.

الآن دقیقا از کجا فهمیده که تیروئیدم کم کاره؟؟؟؟؟

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

رفتم پیش متخصص مغز و اعصاب. هردوتا آزمایش رو که دید گفت تیروئیدت کم کاره!
    برام لووکسین نوشته روزی نصف قرص

پس چرا تو آزمایشات نرمال بنظر میرسه؟؟؟؟

محتوای مخفی: دوتا آزمایش تیروئید 

آزمایش اولی :

+

آزمایش دوم :

برای مشکل یخ زدن کف سرم، خستگی و منگی، صدای ضربان داخل گوشم، برا اینا هم ( ام آر آی ) برام نوشت + کپسول مولتی ویتامین.

الآن دقیقا از کجا فهمیده که تیروئیدم کم کاره؟؟؟؟؟
    همون اول هم بهتون گفتم احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی آرمابش فقط یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که پزشک آزمایشات رو در کنار علامت ها و مشکلاتی دارین و معاینه ای که انجام میده بسنجه و نتیجه بگیره.
    مهمترین نکته: شما علایمی شبیه به کم کاری تیرویید دارین. نکته بعدی: زمانی که کم کاری تیرویید اتفاق میفته TSH شروع به بالا رفتن میکنه. آزمایش اول شما چنین شکی رو ایجاد میکنه هرچند هنوز از حد نرمال خارج نشده اما این نکته ایه که نباید ازش گذشت.
    نکته سوم: MRI برای بررسی هیپوفیز شماست که دقیقا طبق الگوریتم بررسی, برای شما درخواست شده.
    درضمن بیماران بسیاری هستن که با وجود تست های نرمال آزمایشگاهی علایم کم کاری تیرویید دارن و زیر نظر پزشک داروی کم کاری براشون تجویز میشه.
    مسلما پزشک درس خونده تا این نکات ریز رو متوجه بشه و شما نمیتونین با سوال "از کجا فهمیده؟" به همون جواب برسین.
    سعی کنین در قدم اول به پزشک خودتون اعتماد کنین و اگه نتیجه ای از اعتماد ندیدین بعد بنای بی اعتمادی بگذارین.

9. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

همون اول هم بهتون گفتم احتمال این هست که مشکل از تیرویید باشه ولی آرمابش فقط یه ابزار کمکیه, اصلش اینه که پزشک آزمایشات رو در کنار علامت ها و مشکلاتی دارین و معاینه ای که انجام میده بسنجه و نتیجه بگیره.
    مهمترین نکته: شما علایمی شبیه به کم کاری تیرویید دارین. نکته بعدی: زمانی که کم کاری تیرویید اتفاق میفته TSH شروع به بالا رفتن میکنه. آزمایش اول شما چنین شکی رو ایجاد میکنه هرچند هنوز از حد نرمال خارج نشده اما این نکته ایه که نباید ازش گذشت.
    نکته سوم: MRI برای بررسی هیپوفیز شماست که دقیقا طبق الگوریتم بررسی, برای شما درخواست شده.
    درضمن بیماران بسیاری هستن که با وجود تست های نرمال آزمایشگاهی علایم کم کاری تیرویید دارن و زیر نظر پزشک داروی کم کاری براشون تجویز میشه.
    مسلما پزشک درس خونده تا این نکات ریز رو متوجه بشه و شما نمیتونین با سوال "از کجا فهمیده؟" به همون جواب برسین.
    سعی کنین در قدم اول به پزشک خودتون اعتماد کنین و اگه نتیجه ای از اعتماد ندیدین بعد بنای بی اعتمادی بگذارین.
    آخه تا آزمایشا رو دید سریع گفت کم کاری تیروئید داری. در صورتی که دو تا دکتر عمومی قبلی گفتن جوابا نرماله. نمیدونم والا...

به هرحال ممنون

تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

آخه تا آزمایشا رو دید سریع گفت کم کاری تیروئید داری. در صورتی که دو تا دکتر عمومی قبلی گفتن جوابا نرماله. نمیدونم والا...

به هرحال ممنون
    خواهش میکنم.
    یه راه ساده برای رفع این ابهامات وجود داره: درمان رو شروع کنین و ببینین چقدر نتیجه ازش میگیرین. مطمئنا اولین کسی که متوجه میشه درمان رضایت بخش بوده یا نه خود شمایین.

12. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال jamal9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    گنبد کاووس

پيش فرض

سلام دوستان خسته نباشید
    نمیدونم تاپیک رو درست اومدم یا نه!
    من بخاطر تصادف و پارگی زانوی پای راستم مجبور شدم که از پام mri بگیرم و سه تا مشکل هست توی برگه ی نتیجه ازمایش ،البته موارد بیشتری بود چون بقیه عادی تشخیص داده شده بود نیازی نمیبینم که مطرحشون کنم !
    1-پارگی رتیناکولوم جانبی زانو
    2-پلورال مشترک خفیف زانو
    3-کبودی خفیف استخوان ران جانبی (مغز استخوان سالم و عادی)
    حالا بیشتر سوالم اون دوتا بالایی هستش ،این دوتا بالایی نیازی به جراحی و عمل داره یا اینکه خودش با استراحت ترمیم و خوب میشه؟

تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

خواهش میکنم.
    یه راه ساده برای رفع این ابهامات وجود داره: درمان رو شروع کنین و ببینین چقدر نتیجه ازش میگیرین. مطمئنا اولین کسی که متوجه میشه درمان رضایت بخش بوده یا نه خود شمایین.
    سلام

امروز عکس MRI مغزم رو گرفتم. بی زحمت اگه میشه یه نگاهی هم به این جوابش بندازید. خیلی ممنون :

راستی ببخشید معمولاً چقدر طول میکشه تا تاثیر قرص لووکسین رو حس کنم؟؟

الان 14 روز میشه که روزی نصف قرص میخورم ولی چندان تاثیری حس نکردم
    Last edited by Hossein_128; 09-11-2016 at 20:45.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •