تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 284 از 334 اولاول ... 184234274280281282283284285286287288294 ... آخرآخر
نمايش نتايج 2,831 به 2,840 از 3333

نام تاپيک: تیبا ( TIBA )

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تو یه قسمتهایی راجع به لاستیک و سایز اون ، نوع ایرانی و خارجی بودنشو ...بحث شد .میخواستم بدونم اگه لاستیکهای عقب از لاستیکهای جلو پهن تر باشه بازم تو مصرف سوخت تاثیر میذاره یا نه؟
    بازم از کسانی که تجربیاتشونو در اختیار دیگران قرار میدن تشکر میکنم.
    دوست عزیز بهتر چهار جفت یه جور بندازی
    مصرف سوخت به این چیزا ربطی نداره
    چهار جفت پهن بندازی تعادل ماشین هم بهتر میشه

2. این کاربر از dash_mehdi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه pishooo2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

یا شما باید تماما باکت خالی بشه یعنی وقتی ماشینت خاموش شد! که مطمئن بشی چیزی ته باکت نبوده باشه و مبنای اولیت صحیح باشه !!!!! ( که هیچ آدم عاقلی این کارو نمیکنه ) بعد وقتی باکت رو پر کردی و بستگی داره چقدر بزنی . حالا مثلا 20 تا یا 30 تا یا همون 41 لیتر یعنی فول .
    بعد باید حساب کیلومتر رو داشته باشی پس بهتره trip ماشین رو همزمان با پرکردن باک صفر کنی.
    سپس باید اونقدر باهاش حرکت کنی که دقیق بدونی هر چقدر بنزین زدی کاملا مصرف شده چون از ابتدا باک خالی مبنات بوده پس باید بذاری ماشینت دوباره خاموش بشه!!!(دوباره میگم هیچ آدم عاقلی این کارو نمیکنه) تا دقیقا بدونی چقدر مصرف کردی در چند کیلومتر ! سپس مقدار بنزین یعنی باکت رو هر چقدر پر کردی تقسیم بر کیلومتر میکنی و سپس ضربدر 100 تا متوجه بشی اصطلاحا صدی چند میسوزونه ماشینتون .

تو این روش مبنا باک خالی بود و مقدار بنزین. که باک خالی تا صفر نشه یعنی ماشینت خاموش نشه نمیتونی مطمئن باشی باکت خالی بوده ومبنا قرارش بدی.

پس روش منطقی اینه که شما یک مبنای دیگه انتخاب کنی . یعنی اصلا شما کار به این نداشته باش که ظرفیت زاپاس بنزینت چقدر هست . شما مبناتون رو روشن شدن چراغ بنزین ماشینتون در نظر بگیرید . به محض روشن شدن چراغ بنزین ، بنزین بزنید و مقدار لیتر بنزینی هم که میزنید داشته باشید .trip کیلومتر ماشین رو هم صفر کنید همزمان با پر کردن باک بنزین. مهم نیست چقدر بنزین میزنید ، مهم اینه که مقدارش رو داشته باشید.
    سپس حرکت کنید تا این که دوباره چراغ بنزین روشن بشه . بعد نگاه کنید چقدر کیلومتر رفتید .سپس مثل روش قبل مقداربنزین رو تقسیم بر کیلومتر میکنید و سپس ضربدر 100 تا متوجه بشی اصطلاحا صدی چند میسوزونه
    ]واااااااااااااااااااای بابا چرا لقمرو 6 دور میپیچونی اخه
    دوس عزیز در اولین فرصت برو تا دم در باک پر پر پر کن بنزینو بعد کیلومترو 0 کن یه مسیر مشخص برو مثلا 150 کیلومتر دوباره برو بنزینتو تا همون دم در باکت بزن بعد یه تناسب میخواد ببندی:
    مقدار بنزین مصرف شده ضرب مقدار کیلومتر تقسیم 100
    که میشه مثلا اگه بنزینو پر کردی 150 تا رفتی دوباره زدی 10 لیتر گرفت این میشه :

10x100%150=6.6
    مصرفش 6.6
    اما هرچی مقدار کیلومتر بالا تر بره مصرفت دقیق تر در میاد
    موفق باشید...

---------- Post added at 05:28 PM ---------- Previous post was at 05:25 PM ----------

من که نسبتا لز ماشین راضی هستم.......
    بگذریم
    وقتی بنزین می زنم آمپر بنزین بالا نمیره! بعد از موتی استفاده از ماشین امپر بالا میره.(مثل اینکه شناورش گیر داشته باشه!)
    تو دو سه تا تیبا از جمله ماشین خودم این ایراد رو دیدم.
    شما به این مورد بر نخوردین؟
    دوست عزیز یه پیشنهاد براتون دارم
    اگه ممکنه یه کار بکنید ایندفه که خواستی بنزین بزنی یا سوییچ رو باز بزار کامل بعد سوخت گیری کن یا بعد از سوخت گیری سوییچ رو باز کن 1 دقیقه صبر کن بعد استارت بزن

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

سلام

من 5 شنبه هفته پیش 6 بهمن رفتم نمایندگی مابقی پول ریختم به حساب چکها رو هم دادم رنگ ماشین و هم نوک مدادی انتخاب کردم ، نمایندگی گفت برو حداکثر تا آخر بهمن خبرت میکنیم ، منم با خودم گفتم احتمالا همون آخرای بهمن بهم خبر میدن از شانسمون ماموریت بهم خورد رفتم شهرستان نمایندگی هم امروز (12 بهمن) بهم گفت بیا ماشینتو بگیر، منم گفتم باشه واسه 2 3 روز دیگه.
    تو این فاصله از دوستای محترم میخوام با توجه به تجربیاتشون بهم بگن موقع تحویل گرفتن بیشتر به چه نکاتی توجه کنم.؟

کاربر فعال انجمن اتومبیل dash_mehdi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تو این فاصله از دوستای محترم میخوام با توجه به تجربیاتشون بهم بگن موقع تحویل گرفتن بیشتر به چه نکاتی توجه کنم.؟
    شما بهتره به لینک زیر مراجعه کنید تا به جوابتون برسید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2012

پيش فرض

شما بهتره به لینک زیر مراجعه کنید تا به جوابتون برسید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    ممنون دوست عزیز
    3 تا 10 نفر 8 دقیقه

داره خودمونی میشه baranemhr_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

کسی میتونه چند تا عکس از تیبا آبی تیره متالیک بذاره ممنون

داره خودمونی میشه VAHIDMETALL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوست من در مورد ابتدای فرمایشتون که گفتین منظورم فقط شما نبود و ... باید بگم هر کسی خودش مسئول گفتار خودشه و بد گفتن در مورد یه ماشین هیچ ربطی به شخص یا اشخاصی که از اون ماشین استفاده میکنن نداره در مورد اینکه فرمودین شما وضعتون خوبه و تیبا سوار نمیشین باید بگم من همین الانش یه پراید دارم و خیلی بیشتر از تیبا بهش اعتماد و اعتقاد دارم در مورد صنعت خودروسازی کشور هم من با شما مخالفم البته اگر این مخالفتم رو مثل گذشته حمل بر بی ادبی بنده ندونین به نظر من هیچ صنعتی از رقابت سالم ضرر نمیکنه بلکه رقابت باعث رشد میشه و اگر صنعت خودروسازی کشورمون توان رقابت نداره دلیل بر بستن راههای واردات نمیشه ما که ادعامون گوش فلک رو کر میکنه و ادعا میکنیم بدون کمک خارجی میتونیم به همه جا برسیم چرا در زمینه خودروسازی روزبروز باید پسرفت کنیم و مونتاژ کننده و کپی کننده ماشینهای دست چندم فرانسوی و کره ای باشیم؟
    با سلام مجدد خدمت دوستان

بنده در جهت تنویر افکار عمومی و در جهت پاسخگویی به چند پست اخیر لازم دونستم مطالب زیر رو بیان بنمایم........

انتقاد صحیح و در کنارش مقایسه ضعف و قوت ماشین کسی رو ناراحت نمی کنه ولی وقتی یک طرفه و بدون
    تحقیق و مطالعه نظرات دیگران و با استدلال های غیر منطقی راجع به اون ماشین بدگویی محض بشه مسلمه که این می تونه توهین به شعور افرادی تلقی بشه که به هر دلیل اون ماشین رو انتخاب کردن......
    مسلآ یک نفر از منتقدین که خودشون سمند دارن و همین رو هم عنوان کردن که بهترین ماشین ساخت داخل و...... هستش !!!!!!
    باید بدونن که سمند نارنینشون رو بعد از 2 سال کارکرد باید با کاردک از کف خیابون جمع کرد چون به قول دوستان آچار به دست سمند به دلیل وزن زیاد نسبت به قدرت موتور بعد از 2-3 سال لش میشه و دیگه نفس نداره......
    تازه اگر هم بخوان بفروشنش باید ضرر مالی زیادی رو تحمل کنن....
    و غیر از اون تاکسی بودنشه که اگه سایپا اعلام کنه که می خواد تیبا رو هم تاکسی کنه من همین امروز می فروشمش چون یکی از دلایل انتخابم تاکسی نبودن تیبا بوده........

و یا اینکه ایشون فرمودن که تمامی قطعات تیبا همون پراید هستش اما کیفیت این ماشین از پراید هم خیلی بدتره!!!!!!!!!!!اما ایشون این سوال من رو هنوز جواب ندادن که بر فرض هم که همه قطعات تیبا همون پراید باشه و مونتاژ هر دو هم که توسط سایپای عزیز انجام میشه اون قطعات روی پراید خوب و بی عیب کار می کنن ولی وقتی همون قطعه رو روی تیبا (البته به زعم ایشون) می ذارن بهو قطعه محترم ایراد دار از آب در می آد...... ومی پوکه و در نتیجه کیفیت تیبا خیلی پایین تر از پراید هست و اللخصوص صندلی های تیبا (که چرا ایشون نگفتن که همون پرایده؟) خیلی خیلی بد هستش و کمر!!! آدم درد میگیره؟؟
    و یا اینکه یک نفر از دوستان توی پست های خیلی قبل تر فرمودن که تیبای دوستشون رو با سرعت 60km توی یه پیچ ساده چپ کردن!!!!!!و تالاپی تیبا با یه ملق رو سقف مونده و کلآ داغون شده!!!!!
    به نظر شما اینجور نقد ها توهین به شعور دیگران نیست پس چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

حـــــرفـه ای hossein.az's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2012
    محل سكونت
    p30world

پيش فرض

فرمان برای این خودرو اندکی بزرگ است ضمن اینکه مشابه آن چیزی هست که در شاهکاری به نام مروارید به کار می رود تا به نوعی ناشی گری تیم طراحی را نشان بدهد،شاید هم طرفندی برای کاهش هزینه است؟!فضای سر برای سرنشینان جلو کافی است و محدوده مانور راننده تا حدودی قابل قبول است.انتظار نمای زیبا از کنسول میانی کاری بیهوده است چون بیشتر به یک کاردستی عجولانه شبیه است تا محصولی که در نتیجه ی یک فرایند منطقی طراحی شده باشد.در نمای بیرونی تیبا تلاش دارد از آنچه هست پخته تر به نظر بیاید،این اتفاق به خصوص در نمای جلو و جلو پنجره ی کوچک اما ایستاده ی آن بیشتر نشان می دهد،شاید اندکی عریض کردن این بخش به زیبا شدن چهره ی این خودرو کمک می کرد.فرم سپر بدون هیچ مانور حجمی یا خطی ،بیش از حد ساده و کسل کننده است و ضمنا آینه های جانبی با ابعادی عجیب و زمخت چندان با پیکره ی تیبا همخوانی ندارد.در یک نگاه کلی تیبا یه خودروی زیبا نیست و ارتفاع زیاد،فرم نامانوس جلو،استخوان بندی قدیمی نما و عدم تناسب بین لاستیک ها با ابعاد خودرواز مواردی هستند که تیبا از آنها حداقل امتیاز را می گیرد.(از لاستیک،رینگ و قالپاق ریو در این خودرو استفاده شده است!!!)

آغاز داستان
    پروژه تولید خودری تیبا از سال 1375 و با کد SPC5 که بعدا به دلیل تغییر مدیریت به S81 مبدل شد و با کار به روی پراید برای تولید خودرویی در رده ی B جهانی آغاز شد به همین منظور پس از مشاوره با استودیوهای طراحی نام آوری چون ایتال دیزاین و پینی فارینا،کار به تیم ایتالیایی IET به همراه گروهی به نام آنجلینی دیزاین و طراح ژاپنی "هاردا" سپرده شد تا در کنار مرکز طراحی سایپا و مهندسین ایرانی کلید بخورد.پس از آن بود که مگا موتوربا همکاری شرکت آلمانی FEV (همان کارخانه که در ساخت موتور سمند با ایران خودرو همکاری داشت)وابسته به دانشگاه آخن آلمان کار روی پیشرانه ی پراید را آغاز کرد و با افزایش حجم آن به 5/1 لیترتوانست به قدرت خروجی 80 اسب بخار دست یابد.در همین راستا جعبه دنده و ترمزها هم از نوع ارتقا یافته ی پراید هستند! و محورها از روی ریو با کاهش 70 میلیمتری طول شاسی و بازنگری سیستم تعلیق طراحی شده اند،ضمن اینکه قطعات پراید،ریو و لوگا و رد پای مشاوران آلمانی،ایتالیایی و کره ای در بسیاری از قسمت های آن دیده می شود.پس از آماده شدن محصول بود که مدیرعامل سابق سایپا در آذرماه 1387 بیان داشت که تا پایان سال 15 هزار دستگاه مینیاتور تولید خواهد شد که این میزان تا 3 سال آینده به 200هزار دستگاه قابل افزایش و تا سال 1390 سهم سایپا از صادرات این محصول به 20 درصد خواهد رسید!!!

صندلی های تیبا راحت اند و بدن را در حد شاید و باید در بر می گیرند وشما می توانید در صندلی راننده بخش گودی کمر را با اهرم چرخ دنده ای!(تکنولوژی مربوط به 10 سال پیش )تنظیم کنید.کنسول و فرمان در نگاه اول تداعی کننده ی ادوات به عاریت گرفته شده ی پراید هستند و تنها نکته ی هیجان انگیز کار نشان دهنده ها هستند که کمی اسپرت اند.تا اینجای کار کیفیت ساخت و مواد به کار رفته ضعیف بوده و اگر فعلا آن را به حساب پروتوتایپ بودن بگذاریم!بخش آزمایش رانندگی از همه چیز جذاب تر به نظر می رسد.وقتی به سراق موتور رفتیم،اهرم بازکننده ی کاپوت هنوز هم شبیه مکانیزم پیکان در سمت چپ و پایین کنسول است،حتی جایی که برایش در نظر گرفته شده به قول مفروف بد دست و به دلیل قاب نا مناسب همچون خودروهای از رده خارج دستگیره همراه با مقداری سیم از جای خود خارج و در میان زمین و هوا معلق می ماند!!!فاصله ی بین سپر جلو تا رادیاتور و پیشرانه برای آسیب نرسیدن به موتور حین تصادف از جلو رعایت شده است اما دو مشکل وجود دارد،اول جاگذاری نامناسب اهرم قفب درب کاپوت که با کوچک ترین ضربه ای امکان بهم خوردن تنظیم و بسته نشدن آن وجود دارد و دوم جک کاپوت است که زمان بسته شدن درب بجای قرارگرفتن در سمت چپ یا راست دقیقا روی موتور می ایستد و زمان بازکردن آنقدر داغ می شود که می تواند دست را بسوزاند!
    در حرکت نخست با دور موتور حداکثر،این پیشرانه ی 4 سیلندر 8 سوپاپ و 1500 سی سی که دقیقا 78 اسب بخار در دور موتور 5500 تولید می کرد صدای زیادی به داخل اتاق انتقال می داد.شتاب صفر تا صد 7/18 ثانیه بوده و بیشتری سرعت آن 200 کیلومتر بر ساعت می باشد،دارای جعبه دنده 5 سرعته ی دستی بوده و مصزف سوت آن بنا بر اظهار سازنده در هر صد کیلو متز 7 لیتر است (امیدوارم مردم به خاطر چند لیتر بنزین کمتر به سراغ تیبا نروند)به دلیل ارتفاع زیاد تیبا تا زمین استفاده از رینگ های 13 اینچی با تایرهایی با قطر 175 نمی شد توقع خاصی از پایداری داشت.فرمان با توجه به هیدرولیک بودن از پراید نرم تر بود و اگر قرار بود با سرعت بیش از 80 کیلومتر حرکت نکنید متوجه حسن دیگر آن یعنی سیستم تعلیق نرم و راحتش می شدید .از ترمزها هم عملکرد قابل قبولی دیده شد،در جلو دیسکی و در عقب کاسه ای(تکنولوژی 20 سال پیش)در زمان حرکت هیچ تشخیصی از زوایای کناری وجود نداشت و به دلیل ارتفاع زیاد صندوق عقب و سیستم تعلیق با مشکل پارک کردن مواجه هستید و عملا آن آینه های کناری زمخت هیچ کمکی نمی کنند.در خودرو از حدود 820 نوع قطعه استفاده شده تا با قیمت زیر 10 یلیون تومان به دست مشتری برسد

اگر با واقعیت کنار بیاییم تیبا در بازار داخلی با رقیبان قدری مثل تندر ,206 , ریو و 405مشکل دارد.
    بر گرفته شده از برترین مجله خودرویی کشور"مجله ماشین"

11. 4 کاربر از hossein.az بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه baranemhr_87's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

ممنون اینا رو دیده بودم یه عکس واضح تر و ترجیها فضای باز میخواستم Search هم کردم تو اینترنت همینا اومد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •