تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 23 اولاول 123456713 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 226

نام تاپيک: "انجام بازي به صورت سه بعدي بدون تجهيزات"

آخر فروم باز alborz_k's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

از اونجایی که پردازنده گرافیکی Xbox 360 رو ATI ساخته و تا اونجا که میدونمGPU های ATI قابلیت رندر کردن بازی ها به صورت 3D رو ندارند اگه این قابلیت رو داشتند تا حالا مایکروسافت و ATI مثل سونی و NVIDIA کلی روی این ویژگی تبلیغ میکردند البته جدیدا همین طور که دوستمون گفت LCD های جدید LG این قابلیت رو شبیه سازی میکنند که کلا یه بحث متفاوت هست ...
    سلام. برای رندر تصاویر 3 بعدی با 2 بعدی ، هیچ تفاوتی وجود نداره!! فقط دستگاه مورد نظر باید این قدرت رو داشته باشه تا تصاویر رو به نرخ فریم 120 در ثاینه پخش کنه که اگر کمتر باشه، تماشای تصاویر بسیار مشکل و سخت خواهد بود . پس کارت های گرافیک ati از نظر ساختاری هیچ مشکلی ندارند .
    در مورد پخش 3 بعدی در کنسول ها هم عرض کنم که این دستگاه ها اگه بخوان تصاویر رو 3 بعدی نشون بدن ، باید بتونند تعداد فریم بازی ها رو به 120 فریم در ثانیه افزایش بدن (تمام بازی های که برای دو کنسول hd تولید می شه با نرخ فریم 40-60 پخش میشه )، که به دلیل محدودیت سخت افزاری که دارند ؛ باید از سطح گرافیک بازی کم بشه که عمل جالبی نیست . و همچنین دیدن تصاویر 3 بعدی در رزولوشن 720p زیاد هم جذاب نیست (و حتی به گفته ی بعضی از محققین دیدن تصاویر 3 بعدی در صفخات کوچک باعث آسیب به چشم و مغز افراد میشه!)
    و دلیل این که چرا مایکروسافت هیچ مانوری روی این قضیه نمی ده و گذاشته سونی با تبلیغات فراوان ، منافع کسب کنه این هست که :1_ خودش فعلأ مشغول ناتال هست و کاملأ سرش گرمه! 2_ با توجه با این که بازی های کامپیوتری دارای تصاویر از پیش رندر شده ی زیادی هستند و تبدیل اون تصاویر به نمونه های 3 بعدی حجمشون رو تا حدود 50% افزایش می ده و همچنین افزایش حجم کلی اطلاعات ، عرضه ی بازی روی دیسک های dvd کار بسیار مشکلی هست که این مشکل رو ps3 نداره .

و در آخر هم اینو بگم که نشون دادن تصاویر به صورت 3 بعدی اصلأ چیز جدیدی نیست و فقط یک حربه به دست تولید کنندگان داده تا بتونن روی محصولاتشون مانور بدن و تبلیغ کنند!
    از اون جایی که فرض رو بر این گذاشتم که کاربران محترم در مورد تصاویر 3 بعدی و شیوه ی نمایششون اطلاعات جامعی دارن، توضیح اضافه ای ندادم ، اگز کسی سوالی داشت ، من در خدمتم .
    Last edited by alborz_k; 07-06-2010 at 22:06.

2. 4 کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

اخیرا شرکت LG با microsoft یه سری بحثهایی برای 3D در 360 رو داشته و ظاهرا این تکنولوژی رو با LED infinia شرکت ال جی یه تست کوچکی کردن و جواب داده ... ولی خوب اینجا قضیه اینه که infinia داخلش یه پردازنده 3d داره که می تونه حالت 3d شبیه سازی کنه !
    کار این چیپ این هست که تعداد فریم فیلم ها رو بالا می بره و اون ها رو به صورت 120 هرتز نشون می ده . کلأ تصویر در تلویزیون از 2 بعد ، به 3 بعد تغییر نمی کنه!
    تصاویر تبدیل شده ، به هیچ وجه کیفیت تصاویری که به صورت 3 بعدی فیلم برداری شدن رو ندارن و تماشای بلند مدتشون ممکنه باعث خستگی زیاد چشم و سردرد بشه!
    Last edited by alborz_k; 07-06-2010 at 22:33.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

پس داری میگی خوب نیست ؟ نخریم ؟

کاربر فعال انجمن های فوتبال EngineeR EhsaN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    ارومیه

پيش فرض

بابا بحثو تخصصي نكنيد!

يه كلام بگيد برا كامپيوتر عينك آناگليف بخريم يا نه ، همين!

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

پس داری میگی خوب نیست ؟ نخریم ؟
    چی خوب نیست؟! اگه منظورت pack 3dvision nvidia هست ، که خیلی خوبه !! فقط یک 800-900 تومنی خرج داره _یک کارت گرافیک بسیار نیرومند انویدیا که بتونه تعداد فریم بالایی تولید کنه . کارایی بسیار بالایی داره و همون تکنولوژی 3 بعدی هست که همه گیر شده .
    در مورد اون عینک هایی که تازگی های ها باب شدن (بهشون می گین قرمز -فیروزه ای ) در موردشون چیز زیادی نمی دونم ، اما احتمال می دم که دارای شیشه های پلرایز شده ای هستن که هر کدوم یک سری نور رو عبور می دم و ..... که در کل کیفیت پخش تصویرشون خیلی کمتر هست و از اون جایی که روی 6 هرتز قراره عمل کنند ، باعث سردرد و سرگیجه وخستگی چشم می شن!!
    در این موارد من نمی تونم بگم که فلان قطعه رو بگیرین ، یا نگیرین ، من فقط یک توضیح کلی می دم و محاسن و معایب فناوری رو می گم ، انتخاب با خود دوستان هست .

پروفشنال maghzae-motefaker's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

چی خوب نیست؟! اگه منظورت pack 3dvision nvidia هست ، که خیلی خوبه !! فقط یک 800-900 تومنی خرج داره _یک کارت گرافیک بسیار نیرومند انویدیا که بتونه تعداد فریم بالایی تولید کنه . کارایی بسیار بالایی داره و همون تکنولوژی 3 بعدی هست که همه گیر شده .
    در مورد اون عینک هایی که تازگی های ها باب شدن (بهشون می گین قرمز -فیروزه ای ) در موردشون چیز زیادی نمی دونم ، اما احتمال می دم که دارای شیشه های پلرایز شده ای هستن که هر کدوم یک سری نور رو عبور می دم و ..... که در کل کیفیت پخش تصویرشون خیلی کمتر هست و از اون جایی که روی 6 هرتز قراره عمل کنند ، باعث سردرد و سرگیجه وخستگی چشم می شن!!
    در این موارد من نمی تونم بگم که فلان قطعه رو بگیرین ، یا نگیرین ، من فقط یک توضیح کلی می دم و محاسن و معایب فناوری رو می گم ، انتخاب با خود دوستان هست .
    والا تا اونجايي كه من ميدونم 3d vsion nvidia pack حوا حوش 270-300 تومن هست.
    من الان يه نوع ديگر از عيتكهاي سه بعدي رو ديدم كه قرمز-فيروزهاي نيست .و كار همون رو انجام ميدي.
    كسي از اون چيزي ميدونه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

والا تا اونجايي كه من ميدونم 3d vsion nvidia pack حوا حوش 270-300 تومن هست.
    من الان يه نوع ديگر از عيتكهاي سه بعدي رو ديدم كه قرمز-فيروزهاي نيست .و كار همون رو انجام ميدي.
    كسي از اون چيزي ميدونه؟
    ببین هیچ کس مانیتور 120 هرتز نداره ، پس طبیعتأ اون هم تو سبد خریدش هست ، و تا جایی که من می دونم قیمتشون زیر 400-500 نیست . ما که نمی خوایم خودمون رو گول بزنیم که با 200-250 تومان می تونیم تصاویر 3 بعدی ببینیم .

من تو هیچ مقاله ی سخت افزار ای این عینک هایی که شما می گین رو ندیدم !!!!
    کلأ عینک ها با دو روش کلی کار می کنند :
    1_ یک سری مثل همین عینک انویدیا با سیاه کردن تصویر هر چشم ، باعث می شه که تصویر به یکی برسه و این عمل 120 بار در ثانیه انجام می شه!! پس هر چشم یک تصویر متفاوت رو می بینه که باعث اشتباه مغز شده و ما تصاویر رو 3 بعدی می بینیم . این مزیت کیفیت دیدن تصاویر رو کاهش نمی ده ولی خب قیمت عینکش گرون تر از مدل دیگه هست .
    2_در این مدل که بیشتر در سینما های 3 بعدی استفاده میشه ، دو شیشه ی عینک ، دو صفحه ی پلاریز شده ی مجزا هستند به طوری که هر کدوم یک سری از نور ها رو فیلتر می کنند و با این روش باز هر چشم یک تصویر مجزا رو می بینه که باعث می شه ما تصاویر رو 3 بعدی ببینیم . ( برای تشکیل دو تصویر مجزا ، از دو پروژکتور استفاده می شه که دو نور متفاوت رو روی صفحه ی سینمایی نقره ای رنگ می اندازه که هز کدوم از صفحات عینک نور یکی از پروژکتور ها رو فیلتر می کنند ، در تلویزیون های 3 بعدی که از این روش استفاده می کنند هم از یک صفحه ی مخصوص شیشه ای استفاده می شه . ) در این روش کیفیت تصویر و رنگ ها کاهش پیدا می کنه و گوشه های تصویر رو به خوبی نمی شه دید!
    حالا اون عینک هایی که می گین ، احتمالأ ار نوه دوم هست که وقتی بخوایم در خانه و سخت افزار معمولی باهاش تصاویر رو ببینیم ؛ نتیجه ی دلچسبی نخواهد داشت!!

9. 2 کاربر از alborz_k بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2009

پيش فرض

عزیزم من عینک آناگلیف خریدم و ازش راضیم
    مانیتورم هم ال سی دی 75 هرتزه
    تصاویر رو سه بعدی بخش میکنه بدونه هیچ مشکلی
    کاملا هم رنگی

Banned
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

ببینید ati هم از کاتالیست 10.3 به بعد از فناوری 3 بغدی در گرافیکاش پشتیبانی میکنه

آخر فروم باز sasan816's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    Malaga

پيش فرض

سه بعدي بيني بازي

من در باره اين مطلب در هفته نامه كليك خوندم.يعني فقط با نرم افزار و يك عينك معمولي(قرمز/فيروزه اي)

--------------------------------------------------------------------------------------------------

من خودم هنوز امتحان نكردم.ولي اگر كسي امتحان كرده يه اطلاعت بيشتري داره بگه.

بله در بیشتر سایتها هم دارن میفروشند به صورت پستی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •