تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 8 اولاول 1234567 ... آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 72

نام تاپيک: کمک در مورد اور کلاک سی‌ پی‌ یو i7 2600k

آخر فروم باز pasargadd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بفرما دوست عزیز .
    الان داشتم دانلود میکردم به خاطر همین تا 4.7 اور کرده بودم البته نمیدونم میدونی یا نه تو ساندی بریج اگه تو ستاپ 4.7ghz اور کنی تو دستکتاپ 4.6 نشون داده میشه .
    دمای cpu هم که مشاهده میکنی الان بد جوری هوای اتاقم گرمه گاها 30 هم میشه .پنکه هم که روشن کنم 29 28 میشه تو بازیها هم که سنگینترین بازی gta iv هست با نهایت تنظیمات گرافیکی دما از 55 بالا نمیره اونم بعد 4 ساعت بازی.
    در مورد خنک بودن سندی بریج که شکی نیست.
    در مورد این جملتون کمی توصیح بدین.
    شما با cpu z شات بزارین تا بشه بهتر نظر داد که واقعا 4.7 تو ستاپ و 4.6 تو ویندوز حقیقت داره یا نه.
    چون cpu دقیق نشون میده.
    در ضمن برای درک بیشتر شما یک ولید از cpu z بزارین.

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

مرسی دوست من نرم افزار cpu-z نداری که از تب مموری و spd عکس بزاری من وضعیت رمها و تایمینگشو ببینیم مثل اینکه این سندی بریج از اونیم که فکر میکردم خنک تره
    نه این برنامرو ندارم چون زیاد بدردم نمیخوره .اما رم رو اورکلاک نکردم چون همون 2133 هستش.و تایمیکنگ هم cl9 هست.
    الان نزدیک 3 روز هست که سیستمم روشنه چون دارم دانلود میکنم .
    ساندی بریج یه چیز دیگست.
    به همین خاطر هست که میگم هر چی باس رم بالا باشه این لامصب ساندی بریج فقط باس رم میخاد تا بدنی اورکلاک یعنی چه.

خوب اتون جملمو کسایی که 2500k و 2600k دارن میتونن بهتر بفهمن چون اکثر اونایی که اور کردن همینطوریه.
    حالا دلیلش هم نمیدونم.اگه دقت کنی توی core temp هم 49 هست fereg.
    Last edited by taghdirrr; 03-06-2011 at 13:58.

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

نه عزیزم.شما اگه این cpu رو اورکلاک کنی میفهمی که چنین نیست.
    من خودم با 1333 تا 4.5 اور کردم اما با 2000 تا 5 رفت ولی خودم تا 4.8 نگه داشتم.
    من حرفمو اینجا با دلیل و منظق میزنم و از این سایت و اون سایت جمع نکردم.
    در حالت idle 38 درجه در حالت لود 52 تا 58
    در ضمن نیازی نمیبینم که از فن دیگه ای استفاده کنم.
    cpu تا دمای 74 درجه میتونه راحت کار کنه و بدون مشکل.

پس اگه ربطی نداره همون 1333 رو استفاده کنین و نیازی نیست 2000 نصب کنین .چون شاید برای من قضیه فرق میکرد و معجزات الهی بوده که ربط داشته.
    دوست عزیز مقدار فرکانس رم در حالت Stock هیچ ارتباطی به اورکلاک پردازنده از طریق Multiplier نداره.چون رم برای تغییر فرکانس دارای یک ضریب متغیر جدا هست.
    حدودای 40 از 40 بالا نمیره در حالت پایه
    نه اصلا کارایی cpu پایین نمیره من نمیدونم شما با چه دلیل و مدرکی میگین که پایین میاد .
    زمانی که دمای هسته بالاتر میره در نتیجه بازده Processor ها افت میکنه = کاهش Performance سیستم.
    البته این در بازی ها معمولا به علت اینکه صحنه بازی دائما در حال تغییر هست و کاهش Performance پردازشگر تاثیری روی GPU ها نمیزاره قابل تشیص نیست.
    +
    علت اینکه دما پردازنده شما در حالت IDLE اینقدر پایین هست گزینه هایی مثل C1E/C&Q هست که فرکانس پردازنده رو در حالت IDLE کاهش میده و درنتیجه مصرف سیستم + گرما حصل کاهش پیدا میکنه.
    و اینکه شما یک پردازنده Intel i7 2500K 4Core/4Thread رو روی فن Stock تا 4.6GHZ اورکلاک کردید دلیل نمیشه یک پردازنده 2600K کهاز قابلیت Hyper-Threading بهره میبره و دارای 8 Thread هست هم بشه تا این فرکانس با فن Stock اورکلاک کرد.تختلاف دمای بین این دو پردازنده به علتی که بالا گفتم خیلی زیاد هست.

4. 2 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوست عزیز مقدار فرکانس رم در حالت Stock هیچ ارتباطی به اورکلاک پردازنده از طریق Multiplier نداره.چون رم برای تغییر فرکانس دارای یک ضریب متغیر جدا هست.

زمانی که دمای هسته بالاتر میره در نتیجه بازده Processor ها افت میکنه = کاهش Performance سیستم.
    البته این در بازی ها معمولا به علت اینکه صحنه بازی دائما در حال تغییر هست و کاهش Performance پردازشگر تاثیری روی GPU ها نمیزاره قابل تشیص نیست.
    +
    علت اینکه دما پردازنده شما در حالت IDLE اینقدر پایین هست گزینه هایی مثل C1E/C&Q هست که فرکانس پردازنده رو در حالت IDLE کاهش میده و درنتیجه مصرف سیستم + گرما حصل کاهش پیدا میکنه.
    و اینکه شما یک پردازنده Intel i7 2500K 4Core/4Thread رو روی فن Stock تا 4.6GHZ اورکلاک کردید دلیل نمیشه یک پردازنده 2600K کهاز قابلیت Hyper-Threading بهره میبره و دارای 8 Thread هست هم بشه تا این فرکانس با فن Stock اورکلاک کرد.تختلاف دمای بین این دو پردازنده به علتی که بالا گفتم خیلی زیاد هست.

نه عزیزم .
    2600K رو هم تست کردم همینطوریه اصلا مو نمیزنه هر دو به یک اندازه اورکلاک میشه. و قدرتشون هم به یک اندازه هست.
    اگرم زیاد مایل هستین فردا براتون یه شات از همین 2600K هم میزارم تا جای هیچ شکی نباشه.
    در ضمن این حرفهایی که میگن performance پایین میاد والا من که دیگه از بازی کرایسیس دیگه چیزی نیست همه سیستمو در حالت لود قرار بده میگم تو این بازی اصلا افت نداشتم.
    حالا باز شما اینطوری میگین عیب نداره افت داره .
    اما تا جایی که خود من هر دو تاشو امتحان کردم هیچ ایرادی در دمای بالای 60 70 هم نداره.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

نه عزیزم .
    2600K رو هم تست کردم همینطوریه اصلا مو نمیزنه هر دو به یک اندازه اورکلاک میشه. و قدرتشون هم به یک اندازه هست.
    اگرم زیاد مایل هستین فردا براتون یه شات از همین 2600K هم میزارم تا جای هیچ شکی نباشه.
    در ضمن این حرفهایی که میگن performance پایین میاد والا من که دیگه از بازی کرایسیس دیگه چیزی نیست همه سیستمو در حالت لود قرار بده میگم تو این بازی اصلا افت نداشتم.
    حالا باز شما اینطوری میگین عیب نداره افت داره .
    اما تا جایی که خود من هر دو تاشو امتحان کردم هیچ ایرادی در دمای بالای 60 70 هم نداره.
    دوست من حرف شما اشتباه هست شما رم رو اورکلاک نکردید چطوری شده 2133 مگاهرتز؟
    اولا سی پی یو های سندی بریج کنترلر حافظشون ddr3 1333 mhz هست یعنی هر رمی رو شما بزارید رو مین رو این فرکانس تنظیم میشه بعد میتونید برید ستاپ و رم رو با ضریبش یا با xmp به اون 2133 برسونید
    این قضیه به چیپست هم ربطی نداره و برای همه هم سی پی یو های این نسل صادقه
    باز هم میگم فرکانس رم هیچ ربطی به میزان اورکلاک سی پی یو تو این نسل و نسل قبلی یعنی nehalem نداره
    چون در این دونسل کنترلر حافظه و سی پی یو با هم یک پارچه شدن و به صورت یک die در اومدن و هیچ گذرگاهی بینشون نیست این یعنی اینکه فرکانس رم هیچ محدودیتی روی اور سی پی یو نداره
    این قضیه چرا تو سی پی یو های 775 اینتل و westmer سوگت 1156 بود چون بین کنترلر حافظه و سی پی یو گذرگاه بود اون گذرگاه باعث محدودیت در اور سی پی یو میشد ولی در این نسل اینطور نیست
    بازم میگم شما از روی یک بازی نمیتونی تشخیص بدی و همونطور که گفتم دمای بالای 65 در دراز مدت عمر سی پی یو رو کم میکنه
    Last edited by mehrdad mm; 03-06-2011 at 15:56.

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوست من حرف شما اشتباه هست شما رم رو اورکلاک نکردید چطوری شده 2133 مگاهرتز؟
    اولا سی پی یو های سندی بریج کنترلر حافظشون ddr3 1333 mhz هست یعنی هر رمی رو شما بزارید رو مین رو این فرکانس تنظیم میشه بعد میتونید برید ستاپ و رم رو با ضریبش یا با xmp به اون 2133 برسونید
    این قضیه به چیپست هم ربطی نداره و برای همه هم سی پی یو های این نسل صادقه
    باز هم میگم فرکانس رم هیچ ربطی به میزان اورکلاک سی پی یو تو این نسل و نسل قبلی یعنی nehalem نداره
    چون در این دونسل کنترلر حافظه و سی پی یو با هم یک پارچه شدن و به صورت یک die در اومدن و هیچ گذرگاهی بینشون نیست این یعنی اینکه فرکانس رم هیچ محدودیتی روی اور سی پی یو نداره
    این قضیه چرا تو سی پی یو های 775 اینتل و westmer سوگت 1156 بود چون بین کنترلر حافظه و سی پی یو گذرگاه بود اون گذرگاه باعث محدودیت در اور سی پی یو میشد ولی در این نسل اینطور نیست
    بازم میگم شما از روی یک بازی نمیتونی تشخیص بدی و همونطور که گفتم دمای بالای 65 در دراز مدت عمر سی پی یو رو کم میکنه
    آره دوست عزیز شما اصلا درست میگین من که دارم از این پردازنده استفاده میکنم من کارم اشتباهه.
    شما دارین در مورد نسل قدیم و حال و آینده حرف میزنین من دارم میگم ساندی بریجها با افزایش باس رم کاراییشون بهتر میشه و اورکلاک بالاتری رو برمیدارن.
    حالا شما قبول نمیکنین باز بحثش جداست.
    شما از روی سایتها حرفتونو میزنین اما من اینارو دارم استفاده میکنم و با چشمم میبینم که باس رم تاثیر داره.

شما که فرق اورکلاک 1333 تا 2000 رو با رم باس 2000 که در حالت دیفالت معلومه P67 1333 میشناسه که من رممو به همین باس تنظیم کردم حالا این اورکلاک حساب نمیشه چون رم به کارایی خودش رسیده.

ناظر انجمن مشکلات سخت افزاری EXTREME's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Deathzone

پيش فرض

آره دوست عزیز شما اصلا درست میگین من که دارم از این پردازنده استفاده میکنم من کارم اشتباهه.
    شما دارین در مورد نسل قدیم و حال و آینده حرف میزنین من دارم میگم ساندی بریجها با افزایش باس رم کاراییشون بهتر میشه و اورکلاک بالاتری رو برمیدارن.
    حالا شما قبول نمیکنین باز بحثش جداست.
    شما از روی سایتها حرفتونو میزنین اما من اینارو دارم استفاده میکنم و با چشمم میبینم که باس رم تاثیر داره.

شما که فرق اورکلاک 1333 تا 2000 رو با رم باس 2000 که در حالت دیفالت معلومه P67 1333 میشناسه که من رممو به همین باس تنظیم کردم حالا این اورکلاک حساب نمیشه چون رم به کارایی خودش رسیده.
    دوست من این حرف که کنترلر حافظه ی رم و سی پی یو تو این نسل یک پارچه شدن قبول دارین؟

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

دوست من این حرف که کنترلر حافظه ی رم و سی پی یو تو این نسل یک پارچه شدن قبول دارین؟
    ببین دوست عزیز من حرفیو مفتکی نمیزنم تا زمانی که خودم ازش استفاده نکردم .
    نسل جدیدو من کاری ندارم من گفتم که پردازنده 2500k و 2600k رو خودم با رم 1333 و 2000 تست کردم و اختلاف 4 3 ghz بین دو رم در اورکلاک cpu بود.
    حالا شما نسل جدیدو میگین من نمیدونم.
    حالا بحث دمارو یادم رفت .
    کی گفته بالای 65 درجه برای cpu در طی بلند مدت ضرر داره؟
    نه خواهش میکنم بیاد بعد 4 5 سال Cpu من به قول شما (حرفتونو اصلا قبول ندارم) کاراییش پایین بیاد.خوب هر سال یه نسل Cpu میاد کیه که 4 سال بخاد از cpu استفده کنه اونم آدمی مثل من که میخاد هر سال سیستم عوض کنه.

داره خودمونی میشه police-force's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    MW2

پيش فرض

ضریب سی پی یو ی شما بازه
    بنابراین برید تو بایوس cpu ratio رو افزایش بدین تمومه پارامترهای دیگه مثل فرکانس qpi و رم رو لازم نیست دست بزنید
    در صورت لزوم به سی پی یو ولتاژ بدین
    با نرم افزار prime 95 دو مرحله تست پایداری بگیرید یک بار 30 دقیقه یک بار 20 دقیقه
    گزینه هایی در بایوس مثل turbo boost و c1e c2e c2 رو غیر فعال کنید
    فنتون هم باید خوب باشه و پاور خوب

من فقط ضریب سی‌ پی‌ یو رو از ۳۴ به ۴۰ تغییر دادم در حالت عادی:

و در حالت فول لود تست با Prime 95 به مدت ۲۰ دقیقه:

کیس Cooler master haf x 942 پاور هم ۱۰۰۰ وات گلد کولر مستر و خنک کننده هم Corsair H70 هستش

حـــــرفـه ای D3vil_A's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    .....

پيش فرض

به بقیه صحبت هاتون کاری ندارم...!
    عجب قدرت یک پردازنده که دارای Hyper Threading هست با یک پردازنده که فاقد این قابلیت هست مساویه؟! عجیبه..!
    عزیز من بنده با این پردازنده Extreme OverClocking کردم اگر شما دارید استفاده میکنید..! (هم 2500K هم 2600k)
    نتایج هم در سایت HWBOT.ORG قابل مشاهده هست...!

12. 2 کاربر از D3vil_A بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •