تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 60

نام تاپيک: اهل فن بگند چرا نمیشه در ایران fps ی مانند call of duty یا battlefield ساخت؟

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

پول خرج میکنند ، البته کمه ، اما همینقدرشم بد خرج میشه
    آره خیلی بد خرج میشه ... همین نمایشگاه آلمان.... کلا توش بازیساز فقط فرهود فرمند بود (اگه اشتباه نکنم) اونوقت بنیاد کاروان 15 نفره (بازم اگه اشتباه نکنم) برد اونجا ... حالا ببینین کیا رفتن؟
    و البته دلیل اصلی عدم پیشرفت ما توی زمینه ی کامپیوتر همونه که دوستمون گفت ، توی کشوره ما همیشه کامپیوتر و اینترنت و حتی بازی های کامپیوتری ، مخوف ، علت انحراف ، ضد فرهنگ ، و نمونه ای از تهاجم فرهنگی میدونن !
    پس امکان نداره با این ذهنیت دنبال پیشرفت تو این ضمینه باشیم !
    کاملا درسته .... کشور ما به خاطر دلایل سیاسی توی نبرد تبلیغاتیه با بیشتر کشورای پیشرفته تو ایم زمینه اونوقت کمترین بها رو به همین بخش میدن .... هی تو تلویزیون و رسانه ها میگن جنگ نرم .... اونوقت یه بازیساز باید دو سال بره سربازی و بعد سر زندگی .... کل بودجه بنیادم که معلوم نیست کجا میره؟ کارشناساشونم در حدین که وقتی یه بازی با UDK میخوای ببری برای حمایت میگن ... این انجین ضعیفه و اگه ده تا دشمن تو لول شلیک کنن بازی هنگ میکنه !!!!! یا بر میگردن میگن اگه مستقل ساختی بازی رو و میخوای شریک بشی (بازی کامل رو بده بودن پیششون برای حمایت) فقط 30 درصد رو میگیری !!!1
    وضعیت اینه فعلا ولی مشکل نباید باعث بشه بازیسازا نا امید بشن ..... اگه بشه صنف بازیسازا تشکیل بشه میشه تمام این ایراداتو توی مجلس و دادگاه پیگیری کرد و حد اقلش اینه که کمتر این اتفاقا می افته ....
    دوستان مشکل اینجاست که نمیشه با موتوری کرکی اینجور بازی ها رو ساخت برای مثال مثال سرباز یونتی رو اجرا کنید
    نه پرویز داداش واسه کرکی بودن موتور نیست ... مگه دیکشنری کرک شده با اصلش تو کارایی فرق میکنه؟.... اون فرق توی PERFORMANCE بازیه موقع طراحی .....
    اونا به تک تک فیسا تو طراحی سه بعدی دقت میکنن .... انجین رو با کلی برنامه نویس بهینه میکنن.... مثلا تو یه لول وقتی میخوان یه محیط با جزئیات خیلی زیاد بسازن دیگه نمیان برای هر دیوار یه تکستچر جدا و یه مترال جدا بسازن میا یه متریال میسازن که تو کل لول یه بار لود میشه یه چیز تو مایه های تصویر زیر....بعکس زیر نگا کن یا متریاله که با جابجایی تو لول جزئیاتش تغییر میکنه...میدونی همین چیزا چقدر تو پرفرمنس بازی تاثیر داره؟
    Last edited by NINJA0098; 22-09-2011 at 21:37.

2. 9 کاربر از NINJA0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها .:PAR3A:.'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

پول ندارن ؟

هه هه پول ندارن هزار هزار میلیاردی پول غیب میشه ؟

در مورد سوالت هم

واقعیتش تو ایران که نه ولی تو کشورای سوریه و لبنان (کلا تو منطقه ) بصورت واقعیشو دارن میسازن

شما خبر نداری
    پول دارن... کشور ما با این نفتی که داره به شدت پول داره... ولی این پول دست کسی نمیرسه... یعنی کسی بویی هم از این پول نمیبره...

همین باعث میشه که اکثریت ملت ایران ، همونطور که دوستمون گفت ، 600-800 هزار تومن حقوق معمولی باشه... در حالی که توی امریکا خیلی خیلی بالاتره حقوق واسه ی زندگی عادی...
    ملت نمیتونن با این وضع مالی حتی 10هزار تومن هزینه کنن واسه بازی... بازی هایی مثل COD یا BF ، هزینه ساخت بالایی داشتن ، اما قیمت فروش هر بازی در حدی بود که به راحتی (با یه فروش معمولی ، نه مثل COD با این ارقام فضایی) هزینه ساخت رو + یه سود کلان تامین میکرد... مثلا قیمت BO واسه 360 ، 50 دلار ، واسه پی اس 3 ، 40 دلار و واسه پی سی 38 دلار بود... بگذریم از اینکه COD توی چندین کشور عرضه شد ، ولی بازی های ما توی خود ایرانش به زور عرضه میشه...
    منظور من اینه که عرضه ی یک بازی با قیمت نهایتا 3-4 هزار تومان ، اون هم فقط توی کشور ایران (جالبش اینه که به خاطر ناموفق بودن صنعت بازی سازی ایرانی الان یه بازی 1000 برابر COD هم بسازن خیلی از مردم به خاطر ایرانی بودنش نمیخرن ، نمونش رو توی گرشاسپ دیدم) ، حتی نمیتونه هزینه ساخت رو تامین کنه ، چه برسه به اینکه سود آور باشه...

4. 10 کاربر از .:PAR3A:. بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه LordPedi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2010
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اصلا تا بودجه نباشه نمیشه بازی ساخت.
    توی هر زمینه ای بدون پول عملا پیشرفتی رخ نمیده.
    مثلا توی صنعت سینما وقتی فیلمی مثل X-Men First Clause میاد 150 میلیون دلار هزینه میکنه، از اون طرف 350 میلیونم سود میکنه.
    یعنی به اندازه ای که هزینه بشه و کیفیت کار هم بالا باشه درآمد هم حاصل میشه.
    ولی متاسفانه تو ایران هرگز به این مسائل بها داده نمیشه.
    Last edited by LordPedi; 22-09-2011 at 22:54.

6. 5 کاربر از LordPedi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دیگه نوبت من شد:
    1.خاک و کود لازم است تا گل بروید,اما گل نه خاک است نه کود.
    2.هیچ کس نمیتواند به عقب برگردد و از نو شروع کند اما...همه میتوانند از همین حالا شروع کنند.
    حالا از 2 جمله بالا میرسیم به بحث خودمون:
    یه سوال:
    چند نفر رو میشناسید بتونه یا حوصله داشته باشه Normal map و Heightmap و غیره اش رو خودش بسازه نه با نرم افزار؟؟؟
    اگه میخواین ببینین چقدر فرق میکنه کاری که نرمال و هایتش با دست ساخته شده به تصاویر زیر خوب نگاه کنید(تو بالایی که کار خودمه سایه ها خوب معلومند و پارالاکس به نحو احسنت پیاده شده ولی تو پایینی اصلاً معلوم نیست چی به چیه و پارالاکسش که خوب نشده هیچ الکی سنگ ها هم نویز دار شدن و هیچ گونه برجستگی رو نشون نمیدن و طوری شده که انگار یه لایه پلاستیک کشیدی روش و کلاً ...) :

من خودم به شخصه تو ایران کسی رو به جز خودم نمیشناسم چنین کاری بکنه چون آموزشی براش نیست و خود منم با سختی و زحمت و دقت بسیار زیاد تونستم به چنین حدی برسم و اینا رو هم به هیچ بنی بشری یاد نمیدم مگر اینکه بدونم نفع داره برای خودم,نفعش هم این نیست که طرف بگه 1000تومن میدم بهت چون خودش میتونه ازش چندین برابر در بیاره و تعداد کسانی که بلد میشن میشه 2 تا و همینجوری پیش میره تا جایی که دیگه کل ایران بلد هستن.
    خب حالا فکر میکنید به من چی دادن که اینجوری شدم؟نه پول دادن نه امکانات,به من فقط توانایی رشد دادن.
    این قضیه همون گل هست که با یه چیزی رشد پیدا میکنه که خودش اون نیست,اون چیزی که انسان رو رشد میده تلاش+دقته.

حالا میخوام به شما بگم اگه همون موقع که داشتین یاد گرفتین نرمال مپ و هایت مپ چی هستن بد یاد گرفتین بسازین نمیخواد حسرت بخورین و بگین کاش میشد رفت عقب و یجور دیگه یاد گرفت بلکه میتونید از همین حالا شروع کنید یه راه دیگه برین.
    (اینم نکته دومی بود)
    خب نرمال مپ و هایت مپ که مثال بودن اگه بخوایم اینجوری نگاه کنیم که خوب اگه الان رسانا شکوه کویر یه نفر رو داره(خودم رو میگم)که میتونه این کار رو بکنه پس کرایتک 10 نفر رو داره,در کل منظورم اینه که تواناییتون رو ببرین بالا.
    شما اگه میدونستین مزایا و مبالغ قرارداد من چقدره انقدر پول پول نمیکردین چون بابت توانایی بیشتر همیشه کسی هست که بتونه بهتر بپردازه.
    الان خودتون فکر کردین چی بلدین آخه.
    هر کی هر چیزی بلده بره نشون بده شرکت ها خودشون حقوق خوب میدن.
    توی همین انجمن یه دفعه بود اومدم گفتم پرتوی نوری دینامیک به FPSC اضافه کردم اینم عکسش یه نفر که بیشترتون میدونید کی بود گفت اینم عکس از UDK که چنین چیزی داره ولی عکسش رو از سایت خود UDK گذاشته بود و این یعنی طرف میخواست بگه پز کارایی که بلدی رو نده انجین من از اول روی خودش داره و من با زدن یک تیک فعالش میکنم ولی متاسفانه این یعنی اینکه اون فرد هیچی از خودش نداره و فقط متکی به انجین و نرم افزاره این وسط برای چی پول میخواد هم نمیدونم.
    هر موقع فقط یکیتون تونست بگه پرتوی نور دینامیک از چه سیستمی استفاده میکنه برای پیاده شدن و خودش تونست الگوریتمش رو پیاده کنه اون موقع بیاد بگه برای کارای بیشتر پول میخوام.

همیناش رو خیلی هاتون بلد نیستین بعد میخواین بازی بسازین میگین پول بدین من براتون بتلفیلد میسازم.
    تازه من خودم هم خیلی جاها مشکل دارم و از نظر خودم تازه اول راهم ولی کسایی که بلد نیستن هیچ اول راه هم نیستن.
    این رو هم به خاطر داشته باشید که:
    طولانی ترین سفرها نیز یک روز با گامی کوچک آغاز میشوند.
    در آخر این مطلب باید بگم که کلاً اگه گفتم کسی چیز خاصی بلد نیست منظورم فرد خاصی نبود(البته به جز یه مورد)کلاً گفتم که اگر کسی وضعیتش اونجوریه بدونه فعلاً مهمترین نیازهاش تلاش+دقت هستند,ادعای الکی هم نزنه چون با ادعای الکی کسی به جایی نمیرسه حتی اگه پول در اختیار داشته باشه,اگه اونی که پول داره و تلاش میکنه پس وای به حال اونی که پول نداره و تلاش نمیکنه.
    اگر هم کسی اومد جواب کوبنده به این مطالب من داد بدونید که از هموناست که نه پول داره نه تلاش کلاً هم هیچی بارش نیست و فقط میخواد با ادعا زدن روی من رو کم کنه.
    همین الان بگم اگه کسی میخواد روی من رو توی توانایی کم کنه اول باید تو این زمینه ها از من بهتر باشه:
    مدل سازی,UV,طراحی تکسچر,ادیت تکسچر,طراحی Normal map,Heightmap,Specular,Illumination,...,شیدرس ازی به زبون های GLSL,HLSL,الگوریتم نویسی برنامه از نظر فنی,کاهش حجم شیدر با استفاده از برنامه نویسی انجین(نمونش رو با پرویز انجام دادن یه شیدر ساختم دیدم بخوام ادامه بدم چندین خط بهش اضافه میشه به پرویز گفتم با یه برنامه 4-5 خطی و میکس کردنش با شیدر کار رو بهینه کردم),پیاده سازی ایده های جدید و بهینه(مثلاً از بین بردن لوپ با روشی تو مایه های Mega texture که با رونمایی از بازی جدیدمون تحت یونیتی میتونید توش این رو ببینید که هیچ گونه لوپ وجود نداره ولی روی یه سیستم معمولی به راحتی هرچه تمام تر اجرا میشه),توانایی انتقال علم که مثلاً یه چیزی رو تو زمینه بهینه کردن مدل بلدی بدونی چجور به مدل سازت یاد بدی,توانایی افزایش قدرت رندر انجین به وسیله برنامه نویسی یا افکت تصویری و غیره, بهینه کردن تکسچرها از نظر چند بیتی بودن و نسبت سایز به فاصله و غیره,توانایی تشخیص تعداد پلی مورد نیاز طبق موقعیت و سطح پروژه و ...

شاید یکی بیاد تو یک یا 2 یا حتی چند مورد بهتر از من باشه ولی اگه فکر میکنه تو همش بهتره من تضمین میکنم رزومه اگه سفید هم باشه میتونه با نمونه کار بره تو شرکت های معتبر و حداقل مدیریت یه قسمت رو عهده دار بشه و با بودجه شرکت بازی بده بیرون تا اینقدر نگه بودجه کمه حتی اگه واقعاً کم باشه.مدیر عامل نشدی که بخوای بهونه بودجه رو بیاری باید با حقوقی که میدن کار رو براشون انجام بدی و مطمئن هم باش که با اون توانایی ها کم حقوق نمیدن در ضمن اگه حقوقش هم کمه تو تلاش بیشتر بکن که اسمت بره بالا بعداً بگن کل پروژه مدیون توئه و رو هوا ببرنت شرکت های مایه دارتر.
    آخر این مطلب هم باز میرسیم به تلاش زیاد.
    شما مطمئن باشید روی هر بحثی در مورد بازی سازی ایران دست بذارید آخرش من میرسونمتون به تلاش زیاد.
    در ضمن کلمه تلاش رو فقط من نمیگم,امید عسگری توی یکی از مصاحبه هاش 3 دفعه تاکید کرده,رضایی مدیر پروژه میرمهنا موقع جشن رونمایی بازی گفت که اگر تلاش بچه ها نبود به چنین چیزی نمیرسیدیم, فصیحی مدیر پروژه گرشاسپ یه جا گفته بود گرشاسپ حاصل تلاش تمام بچه های تیممونه(فکر کنم یا توی یه سایت بود یا توی تلویزیون)و....
    اونایی که این افراد رو قبول ندارن و تلاش هم قبول ندارن برن یه کار بهتر,از خودشون بیارن که بدون زحمت و تلاش ساخته شده باشه.
    پس همیشه بگین:اول تلاش بعد پول.
    چون همین تلاشی هم که از چند نفر یا چند تیم خوب تو ایران می بینید بازم کمه...

8. 9 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر انجمن توسعه و ساخت بازی Reza Azimy_RW's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    بی سرزمین تر از باد

پيش فرض

پیام جان خوده منم خودم تکسچرهای مورد نیازمو میسازم ( دستی ) مثه نرمال مپ و ...
    ولی خوب بعضی جاها دیگه واقعا وقت گیره واسه یه شی کوچیک بخای خودت این کارو بکنی باید از نرم افزار استفاده کنی
    تو بازیهای بزرگم از نرم افزار برای ساخت تکسچرها برای مدلهای کوچیک که زیاد نیاز نیست دستی ساختن استفاده میکنن . اخه اینجوری مدت زمان ساخت خیلی بالا میره
    Last edited by Reza Azimy_RW; 24-09-2011 at 15:28.

10. 3 کاربر از Reza Azimy_RW بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن توسعه و ساخت بازی parvizamd's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

رضا جون شما حالتی که میگی همه کار و خودتی می کنه ولی اگه فقط یکی برای تچکسر باشه چی؟.

مطممن باشید دیگه خیلی اوضاع فرق می کنه و انتظار ها میره بالا.

12. 3 کاربر از parvizamd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز NINJA0098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    شاهی (مازندران)

پيش فرض

بحث سر تکستچر و این چیزا نیست ... موضوع اینه که هرچی بیشتر بلد باشی بیشتر میتونی درآمد داشته باشی .....
    بالا رفتن سطح علمی شما تو هر زمینه ای میتونه براتون نردبون موفقیت باشه ..... بحث پول هم اشباه نیست منتها برای مدیرای پروژه و اینا ... ما باید به فکر ارتقای سطح علمیمون باشیم ..... ولی در کنارش باید از حقوقمون مثل پولی که به بنیاد داده میشه برای حمایت دفاع کنیم .....

14. 3 کاربر از NINJA0098 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

البته نرمال که یه مثال بود ولی بازم حق با پرویزه اگه این همه هم تلاش کنی بازم تکی نمیتونی کار خاصی انجام بدی برای همین به گروه نیاز داری که بازم در این صورت تلاش تمام افراد گروه نیازه.
    در هر صورت میرسیم به تلاش که اگه هزینه چه به صورت زمانی چه به صورت پولی و چه به هر شکل دیگه باهاش آمیخته بشه از بتل فیلد بهترشم میشه ساخت.(البته اینو بگم که تکنولوژی هایی هست که ما خوابشم نمیتونیم ببینیم ولی فقط انیمیشن طبیعی و این چیزا نیست که بازی رو خوب میکنه,ما تا الان از بتل بیشتر گرافیک+گیم پلی دیدیم تازه بازم سوتی من توش دیدم مثلاً با ماشین گان که تیر میزنه تیراش اصلاً حرکت ندارن در صورتی که توی کال آف دیوتی تیرها لرزش و حرکت دارن)پس میشه چیزای خیلی خوبی ساخت که ازش جلو زد ولی همینجوری الکی نمیشه.

16. 4 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    مازندران

پيش فرض

می گم اقا پیام کشته منو این اعتماد به نفست

اقایون بحث سر این نیست که ما چی نداریم . بحث اصلی سر اینه که ما چرا نمی تونیم همچین چیزی بسازیم . خوبه که ماشالله همه چیز واسه ساخت بهترین چیزها داریم . ببینید هرکاری توی این صنعت پول می خواد . نمی خوام بگم پول نداریم که این اصلا درست نیست مسئله اصلی اینه که پول خرج نمی کنیم . به عنوان مثال من چند وقت پیش با یکی داشتم صحبت می کردم یه مدیر بود گفته بودم بهش که واسه ساخت یه انجین بازی سازی چقدر پول لازمه طرف گفت 2 میلیارد تومان و 4 سال زمان گفتم حالا نتیجه این کار چی میشه . گفت کرای انجین یا انریل انجین . خب الان کی توی ایران حاظره همچین پولی رو خرج کنه اونم واسه 4 سال ؟اصلا به نظرتون خرج می کنن ؟
    بحث های دیگه ای هم هست . معمولا تیم های بازی سازی توی ایران به ندرت پیدا میشه که از خودشون بودجه شخصی داشته باشند و در بیشتر مواقع تابع یک نهاد یا جای دیگه ای هستند . به نظر شما این نهاد ها و یا همین بنیاد ملی بازی های رایانه ای به فکر ایناست ؟ مطمئن باشین اینا نفع خودشون رو از سرمایه گذاری توی این پروژه ها میبرن . که این رو هم اضافه کنم احتمالا دیگه بنیاد هم توی هیچ پروژه ای سرمایه گذاری نمی کنه ((البته من این رو شنیدم نیمی دونم راسته یا دروغ) )مطمئن باشین نهاد ها و یا سرمایه گذارانی که بخوان واسه این پروژه های بازی سرمایه گذاری کنند واقعا انگشت شمارند با این وضع یک تیم بازی سازی بدون سرمایه و پول چه کار می تونه بکنه ؟
    هزینه های جانبی گرو های بازی سازی بسیار بالا است . مثلا هزینه موشن کپچر یک بازی مثلا در حد call of duty توی ایران بین 15 تا 30 ملیونه . واقعایک تیم بازی سازی بدون سرمایه لازم می تونه از این استفاده کنه ؟
    الان اینو ببینید :

الان یه تیم توی ایران بخواد اینقدر پول بده که دیگه بد بخته . تازه کلی شرایط دیگه هم واسه این هستش که مثلا ورودی استدیو 200 هزار تومنه و هر روزشون سه ساعت حساب میشه ها و از این چیزا . تازه اگه خودت هم بخوای بخری . یه هزینه 50 ملیونی باید بدی و اونم از کشور ها ی دیگه بیاری اونم با خون دل .
    مثلا من یه اشنایی دارم که 50 ملیون پول موشن کپچر دادن از کانادا اوردن . حالا جالب اینه که با بنیاد هم قرار داد دارن . بنیاد بهشون 50 ملیون بیشتر نداده و تا حالا 120 ملیون خرج کردن . بقیه اش رو هم وام گرفتن از بیرون .این وضع گروهای ما توی ایرانه. ببینید الان کی بدون پول کار می کنه دقیقا من خودم از چند وقت پیش با خودم عهد کردم که به هیچ وجه دیگه بدون هیچ چشم داشتی واسه کسی کاری انجام ندم چه این مورد بازی سازی باشه و چه حتی تعمیر یه سیستم کامپیوتری ساده
    ببینیتد مشکل ما پول نداشتن نیست مشکل ما اینه که کسی واسه این کار سرمایه گذاری نمی کنه . و اگر هم سرمایه گذاری بشه بازم می گم فقر پولی نه خساست توی پول به خرج می دن تا مثلا یه بازی با کیفیت جهانی ساخته بشه .
    ببینید هزینه های بازی هایی مثل بتلفیلد و کال اف دیوتی زیاده درست / ما هم این پول رو داریم اینجا اگه همچین پولی اینجا هم خرج بشه مطمئن باشین با مدیریت درست همچین بازی هایی هم ساخته میشه .
    درضمن چند تا نکته دیگه هم یادم رفت :
    1- چه طور امکان داره تمامی بازی هایی که در داخل ساخته بشن همه یا باید با دفاع مقدس ارتباط داشته باشن یا مشاهیر و اساطیر یا نفع ملیو کودکان ؟ این وسط تکلیف داستان های خلاقانه چی میشه ؟ ببینید ما از این نظر هم محدودیم /
    2- نبود تخصص های لازم در زمینه مدیریت ساخت بازی توجه کنید مدیریت ساخت بازی نه خود ساختش . ساختش رو که ماشالله همه بلدن . این شده یه مد جدید . می خوام مثال بزنم باز می گم بد میشه ....((ولش کن اگه اصرار زیاد بود چند تا بازی ایرانی رو هم مثال میزنم نه نه اصلا ولش کن ال غیبت اشد من الزنا))
    3- نبود فرهنگ مناسب این کار . چه فرهنگ خود کار چه فرهنگ خود صنعت . چند تا مثال می زنم . حتما همه شما هم همینجوری بودین که وقتی پای کامپیوتر یا دستگاه بازی منشستین کل خانواده دل خون بودن از دست شما . حالا هم که بازی میسازین هم باز شرایط فرقی نکرده . توی خانواده خود من من وقتی بازی می کنم چهارتا ..... بارم می کنن . وقتی برنامه نویسی می کنم می گن چرا اینقدر بازی می کنی وقتی میریم بازی بسازم می گن پسر این قدر بازی می کنی می خوای بلاخره به کجا برسی ببینید این ذهنیتی که تعداد بسیار زیادی از خانوار های ایرانی راجب بازی و بازی سازی دارن به نظر شما وقتی این فرهنگ و این ذهنیت توی کشور ما هست ما بازی ساز ها تا چقدر می تونیم موفق باشیم . صنعت گیم الان توی کشور های خارجی از جمله ژاپن یا امریکا یه منبع مالی شده واسشون و حتی یه صنعت ملی . اما کشور ما چی ؟ هی چپ برو راست بیا بازی و بازی سازی یعنی وقت تلف کردن یعنی هدر دادن وقت . اقایون بیخیال شین بهتره هرچی من سخنرانی کنم شما چیزی بگین نه چیزی درست میشه و نه چیزی بهتر میشه کل افرادی که این تاپیک رو میبینن هم یک هزارم جامعه بازی ساز و بازی باز کشور ما رو تشکلیل می دن
    و من نمی دونم این بچه ها خسته نمیشن از بس بحث های تکراری می کنن فکر کنم بالای دو سه هزار تا پست توی این قسمت فقط و فقط برای این مسئله داده شده
    Last edited by silsin; 24-09-2011 at 17:17.

18. 5 کاربر از silsin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Hotsun's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مشکل اینجاست که الان توی ژاپن انقدر بازی های مستقل زیاده که نمیدونن چجوری جلوش رو بگیرن ولی اینجا هر کی از راه میرسه یه موشن کپچر میگیره و از این و اون وام و حمایت میگیره تا یه بازی معمولی بسازه.
    حالا من موندم ما چجوری جلوی اینا رو بگیریم که اینقدر رویایی فکر نکنن
    می گم اقا پیام کشته منو این اعتماد به نفست
    ما اینیم دیگه کلاً کسی که حرف برای گفتن داشته باشه اعتماد به نفسش هم خوبه.

ببینید الان خیلی ها توی همین انجمن زورشون به ساخت یه بازی مستقل هم نمیرسه بعد چت میکنی باهاشون بهت میگن ما قصد داریم یه بازی به سبک Devil May Cry بسازیم
    خب اینجاست که باید یه کسی مثل من بیاد بگه آقا تلاش کن حالا پول هم باشه چه بهتر.
    دیگه چی میتونم بگم,اگه خندیدن جزو گفتن محسوب میشه سر چنین حرف هایی تا صبح برات خنده در میکنم.

با این شرایط هزینه ها تنها چیزی که میشه گفت اینه که انقدر تلاش کنید تا به سطحی برسید که سرمایه گذاران خودشون بیان دنبالتون(خدا شاهده بیشتر از 5 تا تیم و شرکتی که سرمایه درست داشته باشن اومدن سراغ من یکیشونم احسان در جریانه)نه اینکه برین با کلی خواهش و تمنا یکم بودجه بگیرین و بعدش به وام گرفتن بیوفتین و آخرشم نتونین کاری بکنین و ورشکست شین و فقط اسم بازیتون به گوش مردم برسه.

ویرایش:
    منم وقتی اینجا دارم حرفی میزنم در سطح بیشتر بچه ها حرف میزنم چون میدونم بودجه ندارن بیشترشون پس حداقل توانایی و تلاششون رو زیاد کنن.

ویرایش 2:
    حالا فهمیدم قضیه چیه.
    شماها روتون نمیشه بگین چه کارایی بلدین.
    میبینین من میام میگم کسی رو نمیشناسم فلان کار رو بلد باشه به جز خودم یا مثلاً من اولینم و از این جور چیزا نباید فکر کنین الکی دارم اینا رو میگم.
    همین جوری هی گفتم چه کارایی بلدم اون تیم ها اومدن دنبالم دیگه
    شماها چی...
    خداوکیلی الان اولین باره که میبینم یه نفر تو ایران میگه من دستی نرمال مپ میزنم اونم رضائه تازه من نمیدونم با چه کیفیتی میسازه ولی بازم بهش افتخار میکنم که اومد گفت.

اصلاً برای اینکه درگیری پیش نیاد باید یکی یه تاپیک بزنه همه توانایی هاشون رو بنویسن اونوقت هر کی بیاد انجمن بره توش میتونه فرد مورد نظرش رو پیدا کنه.
    منم اگه ببینم یکی شیدر سازی بلده دیگه نمیتونم بیام بگم تنها فرد تو ایران منم هر چند هیچ وقت اینجوری نمیگم.
    من اینجوری میگم:من کسی رو با این توانایی ندیدم.خب واقعاً هم ندیدم.
    مثلاً چند نفرتون توی یه انجین مثل یونیتی میتونید لوپ توی تکسچرها رو کاملاً حذف کنید طوری که تقریباً افت فریم زیر 10 درصد باشه؟؟؟
    این رو در اولین رو نمایی از بازیمون نشونتون میدیم.
    خب وقتی کسی رو با چنین توانایی ندیدم ادعام زیاد میشه دیگه,یعنی اگه نشه باید تعجب کنید.
    Last edited by Hotsun; 24-09-2011 at 20:33.

20. 4 کاربر از Hotsun بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •