تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 3 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 21 به 30 از 57

نام تاپيک: اتصال دیتابیس به سرور

پروفشنال shadmehrshadow1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    اول ممنون از همه توضیحات کامل و خوبی که دوستان دادند.
    ما یه هاست ویندوز گرفتیم . دیتا بیس رو هم توی سایت ReStore کردیم . حالا که میخوایم وصل بشیم بهش و ازش اطلاعات استخراج کنیم به مشکل بر خوردیم.
    راستش فعلا این پیغام خطا رو میده :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    نمیدونم مشکل از کجاست. و کجای کار رو اشتباه انجام دادیم. یه چندتا سوال هم داشتم .
    کانکشن استرینگ باید به چه صورت باشه . مثلا این دو :
    کد:
    کد:
    و اینکه این شماره پورت باید همین 1433 که واسه اس کیو ال هست باشه یا اون هاست و سایت مت یه پورتی داره که باید اون رو بدیم؟

ناظر انجمن .NET Framework _H2_'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    یک جایی بین Framework و نارمک!

پيش فرض

سلام
    برای اتصال از رشته اتصال شبیه این استفاده کنید
    کد:
    اگر قصد اتصال ریموت را ندارید و فقط میخواهید سایتان صحیح بالا بیاید، بجای IP نقطه را هم امتحان کنید...

=====

اگر قصد دارید از منزل یا جای دیگری به دیتابیس تان متصل شوید:
    اگر هاست را بطور معمول از شرکت های هاستینگ تهیه کرده اید، باید مطمئن شوید که اصلاً ارتباط Remote را فعال کرده و پشتیبانی میکنند.
    بسیاری از هاستینگ های معمولی اجازه این کار را نمیدهند.
    ضمن اینکه برخی از هاستینگ ها از سرور متفاوت از IIS برای میزبانی SQLServer استفاده میکنند که در این صورت باید IP را از خودشان بپرسید.

=====

البته در هرصورت معمولاً باید خودتان ، دیتابیس و یوزری برای اتصال به آن را از طریق "کنترل پنل" ی که هاستینگ در اختیارتان قرارداده ایجاد کنید.
    در نهایت با بخش پشتیبانی شرکت هاستینگ تان مشورت کنید.
    موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 05-05-2013 at 21:16.

3. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

اول لازم میدونم یه تشکر ویژه از [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزیز داشته باشم به خاطر کمک ها و توضیحات کامل در عین حال ساده و کاربردی.
    یک سوال دیگه داشتم که مقدار Connect Timeout=45 یعنی تا 45 ثانیه درخواست رو بفرسته تا کانکنکت بشه به سرور؟
    اگه به این شکل هست در صورتی که بعد از گذشت این زمان به سرور متصل نشد چه اتفاقی میوفته؟ پیغام خطا میده؟ برنامه متوقف میشه؟

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    ...یه تشکر ...
    لطف دارید.
    یک سوال دیگه داشتم که مقدار Connect Timeout=45 یعنی تا 45 ثانیه درخواست رو بفرسته تا کانکنکت بشه به سرور؟
    اگه به این شکل هست در صورتی که بعد از گذشت این زمان به سرور متصل نشد چه اتفاقی میوفته؟ پیغام خطا میده؟ برنامه متوقف میشه؟
    فرآیند Open شدن Connectionنیازمند اتصال کلاینت به سرور و اعتبارسنجی امنیتی و... است.
    مقدار ConnectTimeout مشخص کننده حداکثر زمان مجازی است که برنامه منتظر این برقراری ارتباط می ماند.
    پیش فرض این عدد حدود 15 است ولی بدنیست برای شبکه های اشتراکی و پرترافیک و کند و... این عدد حداقل 30 باشد.
    در واقع این عدد تضمین میکند که در صورت وجود مشکلی در شبکه و سرور و... برنامه شما تا ابد منتظر نماند تا شاید ارتباط برقرار شود.

اگر در این مدت مقرر نتوان به سرور متصل شد طبیعتاً جایی که در کد شما دستور Connection.Open را دارد به خطاها میخورد (تا درواقع برنامه نویس از عدم برقراری این ارتباط مطلع شود)
    در کل، شما باید دستورات کاربا دیتابیس را در بلوک های try-cache انجام دهید تا بتوانید خطا را تشخیص داده و اقدام مناسبی مرتبط با آن انجام دهید (حداقل یک پیام فارسی به کاربر!)
    موفق باشید.

6. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون.
    مثلا این نمونه کد رو که من استفاده می کنم . کجا باید اون پیغام خطا رو بزارم یا همون Catch ؟
    کد:
    یه سوال دیگه هم داشتم. اینکه توی برنامه ما یه دیتابیس لوکال هم داریم که اتچ هست . مبخواستم ببینم اگه برنامه رو روی یه سیستم دیگه نصب کنیم چون دیتابیس به صورت اتچ شده هست مشکلی پیش نمیاد؟ یا کار خاصی باید روی اون یکی سیستم انجام داد؟ چیزی باید نصب بشه؟

یه توضیحی هم راجع به او دی بی سی میدین؟

من مدتیه که هرچی یوز می سازم برای Studio managment نمیتونم لوگین کنم باهاش. پیغام خطای زیر رو میده . :|

کد:
    Last edited by shadmehrshadow1; 09-05-2013 at 21:46.

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون میشم اگه جواب پرسش های پست آخرم رو هم بدید.

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

کجا باید اون پیغام خطا رو بزارم یا همون Catch ؟
    کد:
    چون دیتابیس به صورت اتچ شده هست مشکلی پیش نمیاد؟ یا کار خاصی باید روی اون یکی سیستم انجام داد؟ چیزی باید نصب بشه؟
    باید نسخه مناسب SQLServer نصب باشد و دیتابیس هم اتچ شود.
    برای موارد ساده و با انتقال و نصب سریع تر میتوانید از نسخه های SQL Server LocalDB و SQL Server Compact استفاده کنید.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یه توضیحی هم راجع به او دی بی سی میدین؟
    یک رابط نرم افزاری بسیار قدیمی برای یکسان سازی ارتباط با دیتابیس های مختلف SQL است.
    شما باید یکبار ارتباط با دیتابیس واقعی را در ODBC ایجاد کنید
    و یکبار هم اطلاعات لازم را به برنامه بدهید تا بتواند به منبع ODBC متصل شود.
    در واقع میانجیگری ODBC باعث میشود برنامه شما بتواند با دیتابیس های متفاوت کار کند.

در حال حاضر دیگر خیلی کاربرد ندارد، ضمن اینکه تکنولوژی جدیدتر OLEDB هم میتواند همین میانجیگری را انجام دهد.

من مدتیه که هرچی یوز می سازم برای Studio managment نمیتونم لوگین کنم باهاش. پیغام خطای زیر رو میده
    یا کاربران شما مجوزهای لازم برای لوگین را ندارند و یا اعتبار سنجی SQLServer تان در حالت Mixed/SQLServerAndWindowsAuthenticationMode قرار ندارد.
    پست زیر را مطالعه کنید:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

10. این کاربر از _H2_ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    ممنون از راهنمایی های بسیار خوبتون
    فقط نمیدونم چرا مشکل ورود با یک یوزر دیگه رو نمیتونم حل کنم . این موارد رو هم انجام دادم:

در Management روی ریشه سرویس راست کلیک کرده و...
    Root->RightClick->Properties->Security و مطمئن شوید که گزینه SQL Server and Windows Authentication mode فعال است.
    اما باز هم لوگین نکردن به منیجمنت استودیو :

کد:
    البته در قسمت user mapping وقتی از بخش users mapped to this login یکی از دیتا بیس ها رو انتخاب می کنم پیغام خطا میده :

کد:
    از قسمت Database role membership for : باید گزینه خاصی رو انتخاب کنم؟ به طور پیش فرض در حالت Public قرار داره.
    ممنون

تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    با توجه به آخرین خطایی که نوشته بودید، حدس میزنم دیتابیس شما قبلاً درجای دیگری attach بوده و شما دیتابیس را به سیستم جدید منتقل و مجدد استفاده کرده اید...
    بحرحال نام کاربری مدنظر شما از قبل در این دیتابیس وجود داشته و حالا ...

در شاخه های درخت برنامه SSMS به زیر شاخه زیر رفته و نام 'serv' را حذف کنید و مجدد usermapping را انجام دهید.
    Databases>yourdatabasename>Security>Users

میتوانید علاوه بر مسیر فوق، کاربر 'serv' را از مسیر استاندارد زیر هم حذف کنید و کلاً مجدداً از همین مسیر زیر اقدام به تعریف کاربر و تخصیص مجوز و... نمائید.
    Databases>Security>Logins

انشاا... مشکل حل میشود.
    موفق باشید.
    Last edited by _H2_; 22-05-2013 at 19:59.

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام . باز هم ممنون
    نمیدونم چرا نمیشه ، حتی با یوزر Sa هم نمیتونم وارد بشم. ممکنه بد نصب کرده باشم؟
    البته من با نام سرور (local) وارد میشم. فرقی می کنه با کدام نام وارد بشم؟
    منظورتون از :
    کد:
    این هست :
    کد:
    آخه در Databases زیر شاخه ای به نام Security وجود نداره.

من به برنامه درست کرده بودم و از اون برنامه یک فایل نصبی تهیه کردم .و در سیستم دیگری اون رو نصب کردم . اما وقتی که می خواستم اطلاعاتی رو توی دیتابیس SQL ذخیره کنم با پیغام خطا مواجه شدم.
    پیغام داد که فایل دیتابیس فقط خواندنی هست . در حالی که وقتی من به فایل مراجعه کردم تیک فقط خواندنی اون برداشته شده بود. این رو هم بگم که دیتابیس به صورت اتچ در برنامه وجود داره و با اس کیو ال اکسپرس خود ویژوآن استودیو طراحی کردمش.

یک سوال دیگر هم داشتم.ممنون میشم راهنمایی کنید.البته قبلا مطرح کرده بودم ولی متوجه نشدم.:

ما یه جدول داریم مثلا جدول اول : name,family,age,tel,address و یه جدول دیگه که همین فیلد های جدول اول رو داره به علاوه فیلد های دیگه.
    من میخوام وقتی اطلاعاتی در جدول دوم وارد می کنیم و ثبت می کنیم . بعدش اطلاعات فیلد های name,family,age,tel,address در جدول دوم رو با همه ی رکورد های موجود در جدول اول مقایسه کنه و اون سطر هایی که شباهت بیشتری بهش دارن رو در خروجی به دست بیاریم. اگه بشه درصد شباهت رو هم به دست آورد خیلی خوبه . نمیدونم که تونستم منظورم رو برسونم یا نه.
    بزارید این جور بگم .
    فرض کنید ما یک جدول داریم به نام table1 که شامل فیلد های name,family,age,tel,address هست .
    که مثلا اطلاعات زیر توی این جدول هست به ترتیبی که بالا گفتم.
    علی ، زند ، 20 ، 0911346 ، مشهد
    محسن ، زند ، 21 ، 0911347 ، اصفهان
    علی ، حمیدی ، 20 ، 0911345 ، تهران
    من میخوام جست و جو به جای اینکه بر اساس یک فیلد انجام بشه مثلا فیلد name ، روی تمام فیلد ها انجام بشه. مثلای برای جست و جو بجای اینکه فقط بدیم محسن تا جوابی رو بده . تمام فیلد ها رو بدیم . مثلا مقدار های زیر رو فرض کنید.

محسن ، حمیدی ، 20 ، 0911345 ، تهران
    1- یعنی جست و جو بر اساس تمام فیلدها.
    2- در صورتی که عملیات 1 انجام شد اونوقت حتما نتیجه رو بر اساس میزان شباهت به ترتیب نشون بده که این جوری میشه:

علی ، حمیدی ، 20 ، 0911345 ، تهران | 4 شباهت
    علی ، زند ، 20 ، 0911346 ، مشهد | 2 شباهت
    محسن ، زند ، 21 ، 0911347 ، اصفهان | 1 شباهت
    امیدوارم که اینبار تونسته باشم منظورم رو برسونم.
    Last edited by shadmehrshadow1; 23-05-2013 at 21:45.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •