تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 48 از 48

نام تاپيک: Xss چیست؟ و راههای مقابله با آن

اگه نباشه جاش خالی می مونه pezhman32's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

خواهش می کنم. شرمنده ی صاحب تاپیک شدیم که انقدر منحرف شد.
    ولی "]" جالب بود. اگر پیداش کردی، حتماً لطف کن و بگو. می تونه خیلی آموزنده باشه
    فکر کنم یادم اومد
    این موضوع ربطی به xss نداشت ولی:
    متوجه باگی که گفتم تو vb هست شدید؟ فهمیدید منظورم چیه؟ خوب احتمالا" vb از همین htmlspecialchars استفاده می کنه و موقع کد کرد [ بجای & # 9 1 ; خود [ رو قرار می ده مثلا" الان من & # 9 1 ; رو توی کد زیر نوشتم ولی خروجی رو نگاه کنید (فاصله های بین & # 9 1 ; رو برداشتم)
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این موضوع در فرومهایی با موضوع برنامه نویسی می تونه باعث بوجود آمدن اشکالات زیادی بشه و تابع htmlspecialchars فقط و فقط می تونه جلوی xss رو بگیره

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

نیازی نیست از همه اون توابع استفاده بشه. یه دونش کافیه.
    در هر مورد باید ببینیم کدوم یکی بیشتر به کار مون میاد. من خودم معمولاً از htmlentities استفاده میکنم ولی خوب پیش اومده که اون دوتای دیگه هم به کار ببرم.

تفاوت دوتا اولی در کاراکترهایی هست که تبدیل میکنند.
    تابع htmlspecialchars فقط &, <, > رو تبدیل میکنه تبدیل کوتیشنها هم بستگی به پارامتر دوم تابع داره.
    اما تابع htmlentities همه کاراکترهایی رو که معادل HTML دارند تبدیل میکنه مثلاً اگر کسی مستقیماً علامت کپی رایت رو توی متن وارد کنه اونو تبدیل میکنه به ;copy& . برای همین فکر میکنم برای نمایش متن تو صفحه مناسب تر باشه.
    سومی هم که مشخصه. همه تگهای HTML و PHP رو حذف میکنه مگر اون تگهایی رو که تو پارامتر دوم مجاز کنیم.

راستی تو مطالب قبل به ActiveX اشاره شد. من زیاد نمیدونم چی هست و چطوری به کار میره چون تکنولوژی مایکروسافته ولی تا جایی که میدونم اونم با تگ <object> وارد صفحه میشه که روشهای معرفی شده جلوشو میگیره

حـــــرفـه ای neopersia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

فکر کنم یادم اومد
    این موضوع ربطی به xss نداشت ولی:
    متوجه باگی که گفتم تو vb هست شدید؟ فهمیدید منظورم چیه؟ خوب احتمالا" vb از همین htmlspecialchars استفاده می کنه و موقع کد کرد [ بجای & # 9 1 ; خود [ رو قرار می ده مثلا" الان من & # 9 1 ; رو توی کد زیر نوشتم ولی خروجی رو نگاه کنید (فاصله های بین & # 9 1 ; رو برداشتم)
    کد:
    این موضوع در فرومهایی با موضوع برنامه نویسی می تونه باعث بوجود آمدن اشکالات زیادی بشه و تابع htmlspecialchars فقط و فقط می تونه جلوی xss رو بگیره
    میخوام امتحان کنم ببینم درست نشون میده یا نه!
    [

حالا با تگ code امتحان میکنم:
    کد:
    آره انگار مشکل داره! تو این نسخه وی بولتین همچین تعداد باگها کم نبوده!

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2012

پيش فرض

سلا م دوستان بحث بسیار خوبیه ، شما شاید از من بهتر بدونید که ایران تو زمینه امنیت در جهان بسیار ضعیفه و این بحث ها باعث تقویت امنیت و پیشرفت علم امنیت در ایران و برنامه نویسان ایرانی می شه\لینک زیر
    رو راجع به xss ببینید بد نیست
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

سلام
    حالا یک سوال. مثلا من که اون اسکریپت را برای -- در url قرار دادم. اون اسکریپت فقط برای من اجرا میشه و دیگه در بین کدهای سایت ذخیره نمیشه که برای دیگران هم اجرا بشه؟ لطفا جواب بدید/

کاربر فعال طراحی صفحات وب hamedarian2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

سلام
    حالا یک سوال. مثلا من که اون اسکریپت را برای -- در url قرار دادم. اون اسکریپت فقط برای من اجرا میشه و دیگه در بین کدهای سایت ذخیره نمیشه که برای دیگران هم اجرا بشه؟ لطفا جواب بدید/
    ببین یه مثال برات بزنم. مثلا یه سایت داریم که نظرات کاربران رو درج میکنه مثل همین سایت. خب تو الان یه سوال داری و من یه لینک بهت میدم که حاوی کدهای مخرب هست اگه روش کلیک کنی و سایت هم جلوی این حملات رو نگرفته باشه اونوقت من کوکی هاتو میدزدم . تمام

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

من نرم افزار acunetix دارم حالا این برنامه صددرصد باگها رو پیدا میکنه؟ یا ممکنه اشتباه هم بکنه. این نرم افزار یه سری باگ پیدا کرد با نرم افزار دیگه نمیشه باگهای دیگه از این سایت پیدا کرد؟
    در کل منظورم اینه که میشه به طور صد در صد به این برنامه اطمینان کرد و گفت دیگر بیشتر از این باگی نیست؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

یه سوال دیگه برام پیش اومد
    چطور میشه از این طریق کوکی های هدف رو گرفت؟آیا تمامی کوکی های مرورگر را میگیرد؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •