تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 6 اولاول 123456 آخرآخر
نمايش نتايج 41 به 50 از 57

نام تاپيک: درخواست کمک برای کار با فایلهای XML

پروفشنال shadmehrshadow1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

میشه گفت تقریبا حجم اطلاعات زیاد هست .چون 365 روز از تازیخ شمسی هست و 365 تا برای قمری و میلادی.
    حالا از این گذشته همون طور که گفتم من میخوام فقتی اطلاعات رو میخونم بره توی ArrayList و بتونم بر اساس یک تگ یا کل تگ ها اطلاعات رو بخونم .ممنون میشم یه کد خودتون در رابطه با همین کد بزارید.
    از آقای _H2_ هم متشکرم.

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ببینید بزارید بگم که دقیقا چی میخوام .
    من میخوام که بتونم فایل XML رو بخونم . به طوری که بتونم تعیین کنم که از تگ شمسی بخونه یا از تک قمری و یا از کل فایل بخونه .
    حالا من میخوام وقتی که اطلاعات داره خونده میشه بره توی یه لیست ویو لیست بشه و هر کدوم هم بره توی ستون خودش . مثلا ستون های
    Day,Month,Event و ... . دقیقا میخوام که بره توی لیست ویو نه کنترل دیگه . که فکر کنم ArrayList راه خوبی باشه .
    و اینکه بشه از توی فایل یا حتی از توی لیست ویو سرچ کرد . و بشه سرچ رو بر اساس Day,Month,Event و یا مخلوطی از اینها تعیین کرد .
    میخوام به دوصورت دیگه هم بشه سرچ کرد یکی اینکه وقتی مثلا بر اساس Month سرچ میکنیم . وقتی حرف "ف" رو نوشتیم . اون خط هایی
    رو که توش کلمه "ف" وجود داره رو بده مثل "فروردین". و اگه حرف "ر" رو نوشتیم خط هایی رو که توش حرف "ر" وجود داره رو بده مثل "فروردین" .
    و یکی دیگه اینکه وقتی براساس Date سرچ میکینیم . وقتی دقیقا یه کلمه ای رو نوشتیم جواب بهمون بده . مثلا وقتی نوشتیم "1/1" فقط اون
    خطی که Date اون "1/1" هست رو بده .
    نمیدونم که خوب توضیح دادم یا نه . ولی اگه در این رابطه هم کمکم کنید مشکلم به کل حل میشه .
    راستی اگه میشه یه کد هم بزارید که بشه فایل رو ویرایش کرد .

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    چه خبر از زحمت های ما .نیستی.

پروفشنال mahdi7s's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

ببینید بزارید بگم که دقیقا چی میخوام .
    من میخوام که بتونم فایل XML رو بخونم . به طوری که بتونم تعیین کنم که از تگ شمسی بخونه یا از تک قمری و یا از کل فایل بخونه .
    حالا من میخوام وقتی که اطلاعات داره خونده میشه بره توی یه لیست ویو لیست بشه و هر کدوم هم بره توی ستون خودش . مثلا ستون های
    Day,Month,Event و ... . دقیقا میخوام که بره توی لیست ویو نه کنترل دیگه . که فکر کنم ArrayList راه خوبی باشه .
    و اینکه بشه از توی فایل یا حتی از توی لیست ویو سرچ کرد . و بشه سرچ رو بر اساس Day,Month,Event و یا مخلوطی از اینها تعیین کرد .
    میخوام به دوصورت دیگه هم بشه سرچ کرد یکی اینکه وقتی مثلا بر اساس Month سرچ میکنیم . وقتی حرف "ف" رو نوشتیم . اون خط هایی
    رو که توش کلمه "ف" وجود داره رو بده مثل "فروردین". و اگه حرف "ر" رو نوشتیم خط هایی رو که توش حرف "ر" وجود داره رو بده مثل "فروردین" .
    و یکی دیگه اینکه وقتی براساس Date سرچ میکینیم . وقتی دقیقا یه کلمه ای رو نوشتیم جواب بهمون بده . مثلا وقتی نوشتیم "1/1" فقط اون
    خطی که Date اون "1/1" هست رو بده .
    نمیدونم که خوب توضیح دادم یا نه . ولی اگه در این رابطه هم کمکم کنید مشکلم به کل حل میشه .
    راستی اگه میشه یه کد هم بزارید که بشه فایل رو ویرایش کرد .
    سلام

اگر می خواهید تکه به تکه کد xml را دریافت و پردازش کنید کد زیادی خواهد داشت و من هم نمی توانم (وقتش را ندارم) ولی برای راهنمایی می توانید از همان سایتی که در چند پست قبل معرفی کردم استفاده کنید و نهایتا اگر کدی نوشتید و جایی به مشکل برخوردید من تا جایی که بتوانم کمک می کنم.
    راه دیگر هم اینست که تمام xml را بریزید داخل آرایه و آن را به view مورد نظرتان در فرم برنامه منتقل کنید.(کد این یکی همان متد Load است)

موفق باشید

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

ممنون .میشه بگید چه طور از متد لود استفاده کنم . یعنی این طوری میشه :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    یا یه چیزی شبیه این . فکر نکنم این درست باشه چون نتیجه نمیده .

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

شما بعد از فراخوانی متد Load تمام xml رو ریختید توی لیست های Shamsi و Ghamari و Miladi و حالا می تونید پردازشتون (جستجو / ویرایش / حذف ...) را روی این لیست ها انجام بدید و بعد از اتمام کار اگر چیزی را تغییر دادید متد Save را فراخوانی کنید

کد:

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    خیلی خیلی ممنون از کمک هاتون .واقعا نمیدونم که چه جوری باید ازتون تشکر کنم .
    فقط یه سوال دیگه .من تمام داده ها و سطر ها رو ریختم توی ArrayList . مثل زیر
    کد:
    حالا میخوام یه بخش سرچ درست کنم . به صورت زیر:
    اگه یه حرف رو نوشتم مثلا "ف" اونوقت از توی SH_XEvent جستجو کنه و سطری هایی رو که توش حرف "ف" داره رو پیدا کنه . بعد
    تمام اطلاعات اون سطر ها رو توی یه لیست ویو لیست کنه .
    البته من یه کد دارم ولی خوب کار نمیکنه :
    کد:

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    هر جایی می تونه باشه

پيش فرض

برای نمایش نتیجه جستجو بهتر است از DataGridView استفاده کنید
    آن متغییر events که در رویداد دکمه Add تعریف کردی رو سراسری تعریف کن و در زمان load فرم متد load شی events رو هم اجرا کن
    حالا اگر یه تکست باکس برای جستجو و یه GridView برای نمایش داشته باشی برای جستجو کافیه کدی مثل کد زیرو در رویداد TextChanged آن بنویسید:

کد:

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام
    دستت درد نکنه .
    حالا میشه کاری کرد که جستجو بر اساس مخلوطی از Event , Month , ... باشه .
    و اینکه نمیشه همین کار رو با لیست ویو کرد . آخه ظاهرش بهتره . اگه نه که هیچی

---------- Post added at 02:28 PM ---------- Previous post was at 02:25 PM ----------

ممون دستت درد نکنه .
    میخواستم بدونم میشه جستجو رو ترکیبی انجام داد. مثلا جستجو براساس Event, Month , ... باشه .

حالا نمیشه همین کار ها رو با لیست ویو انجام داد . آخه ظاهرش بهتره

تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

نیستی؟؟؟؟؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •