تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا وجود موجودات فضایی را قبول دارید؟

راي دهنده
1061. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله,قبول دارم

722 68.05%
  • خیر,قبول ندارم

159 14.99%
  • نمیدانم

180 16.97%
صفحه 52 از 358 اولاول ... 24248495051525354555662102152 ... آخرآخر
نمايش نتايج 511 به 520 از 3579

نام تاپيک: بیگانه ها ( فرازمینی ها ) - UFOs ؛ زیست فرازمینی

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

پستهای مذهبی و خارج از حیطه دوباره پاک شدند ...

ممنون از دوستانی که در چارچوب تاپیک مطالب علمی و مفید و مستند قرار میدن.

موفق باشید

2. این کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای seymour's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پروفسور "M. Salla" ، تحصیلات عالیه خود را در دانشگاه "Queens Land" ، استرالیا به پایان رسانده و همچنین در سال 1994 اولین موسسه و انستیتو "Exo-Politic" را بنیان گذاشته است. اهداف این تشکیلات، تحقیق و بررسی تاثیرات رابطه انسان با موجودات بیگانه و جنبه های سیاسی چنین برخوردی می باشد. وی در عین حال، چند کتاب ارزشمند نیز در همین رابطه نوشته است.
    این آقای پروفسور هم دست کمی از مورد جان لیر نداره ... یعنی ادعاهاش با فیلمهای علمی-تخیلی پهلو میزنه ، و دریغ از یه مقدار credibility ... منظور از credibility اینه که توی جامعه علمی دو نفر برای این ادعاها ارزش قایل بشن-و این ادعاها حداقل یه مقدار آکادمیک و مبرهن تنظیم شده باشه ... این آقای پروفسور خیلی از ادعاهاش رو براساس حرفهای بیل کوپر تنظیم کرده (مثلا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و کلا همون بحث نشست های مشترک مقامات کره زمین و بیگانه های دوست و برادر از کهکشان همسایه!)

حالا این بیل کوپر کیه ؟ ... یه آدمیه که شاید یه تنه باعث بدنام شدن قابل توجه طرفداران یوفوها و بیگانه ها شده ... این آقا بعد از اینکه کلی ادعاهای عجیب و غریب کرد ، اعلام کرد که حرفاش رو پس می گیره و تحت تاثیر الومیناتی ها بوده که می خواستن امریکا رو نابود کنن (قسمت دوم فیلم آغاز می شود!!) ... نهایتا هم سال 2001 بعد از اینکه مردم اطراف خونه اش رو با اسلحه تهدید کرد ، به سمت پلیس شلیک کرد و کشته شد! ... چندین فقره اتهام کلاهبرداری و فرار از مالیات هم داشته ...

(مطالعه بیشتر در مورد این آقا : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] - دکتر Alan Harrington این آقا رو جامعه ستیز و روانپریش میدونه)

این آقای پروفسور [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گفته:
    سازمانهای امنیتی با ایجاد جنجال، شبهه، و ابهام سعی می کنند وجود موجودات فرازمینی رو مخفی نگه دارند
    آیا این دقیقا روشی نیست که آقای پروفسور (!) با تبلیغ شیادهایی مثل بیل کوپر و باب لازار(رفیق جان لیر) داره استفاده می کنه؟
    Last edited by seymour; 09-07-2009 at 17:30.

4. 2 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال bahareh_bus's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

این آقای پروفسور هم دست کمی از مورد جان لیر نداره ... یعنی ادعاهاش با فیلمهای علمی-تخیلی پهلو میزنه ، و دریغ از یه مقدار credibility ... منظور از credibility اینه که توی جامعه علمی دو نفر برای این ادعاها ارزش قایل بشن-و این ادعاها حداقل یه مقدار آکادمیک و مبرهن تنظیم شده باشه ... این آقای پروفسور خیلی از ادعاهاش رو براساس حرفهای بیل کوپر تنظیم کرده (مثلا این مقاله و کلا همون بحث نشست های مشترک مقامات کره زمین و بیگانه های دوست و برادر از کهکشان همسایه!)

حالا این بیل کوپر کیه ؟ ... یه آدمیه که شاید یه تنه باعث بدنام شدن قابل توجه طرفداران یوفوها و بیگانه ها شده ... این آقا بعد از اینکه کلی ادعاهای عجیب و غریب کرد ، اعلام کرد که حرفاش رو پس می گیره و تحت تاثیر الومیناتی ها بوده که می خواستن امریکا رو نابود کنن (قسمت دوم فیلم آغاز می شود!!) ... نهایتا هم سال 2001 بعد از اینکه مردم اطراف خونه اش رو با اسلحه تهدید کرد ، به سمت پلیس شلیک کرد و کشته شد! ... چندین فقره اتهام کلاهبرداری و فرار از مالیات هم داشته ...

(مطالعه بیشتر در مورد این آقا : اینجا - دکتر Alan Harrington این آقا رو جامعه ستیز و روانپریش میدونه)
    خیلی دوست داشتم که به جای کلی گویی یه کم بحث رو بازتر می کردید تا بهتر بتونیم اون رو بررسی کنیم.
    من هم قبول دارم خیلی از این افراد ، شیاد یا به قول شما روان پریش هستند اما مثل شما نمی تونم به درستی فرد شیاد رو شناسایی و معرفی کنم ! (مگر در موارد اندک)

همون طور که هر گردی گردو نیست ، هر فردی هم که در زمینه یوفولوژی تحقیق میکنه و نظریه میده ، دانشمند نیست !

مطمعنآ اکثر این افراد برای ادعاهای خودشون مدارک و اسنادی ، اگر نگوییم محکم حداقل تامل برانگیز ، دارند که گاهی اوقات حتی مجامع علمی هم پاسخ درستی برای این شواهد و مدارک ندارند !

به عنوان مثال :

قدیمی ترین رد پایی که از فضانوردان باستانی در کرة زمین یافت شده است مربوط به حدود دو میلیارد و هشتصد میلیون سال قبل است!!! بله درست خواندید 2.8 میلیارد سال پیش. چند دهه قبل معدن کاران در آفریقای جنوبی صدها گوی اسرار آمیز با منشا ناشناخته کشف کردند. این گویها قطری حدود یک اینچ یا کمی بیشتر داشتند و برخی از آنها دارای سه شیار موازی در قسمت استوای خود بودند.

گویها به دو شکل بودند، بعضی از آنها از یک فلز آبی رنگ با رگه های سفید ساخته شده بودند و نوع دیگر توخالی بوده و پر از یک ماده اسفنجی سفید بودند.

نکتة حیرت آور این بود که گویهای اسرار آمیز از درون یک سنگ مربوط به دورة (پرکامبرین) که عمری حدود 2.8 میلیارد سال داشت خارج شدند.
    Roelf Marx مسئول موزه Klerksdrop آفریقای جنوبی که تعدادی از این گویها در آنجا نگهداری میشوند میگوید:

این گویها یک راز هستند. آنها مصنوعی به نظر میرسند. در زمانی که این گویها از آن آمده اند در زمین حیات هوشمند وجود نداشته است. گلوله ها در سنگ Pyrophyllite یافت شدند که در نزدیکی یک شهر کوچک به نام Ottosadal از معدن استخراج شده بود.

این سنگ (پروفیلیت) کاملاً یک سنگ نرم ثانویه با درجة سختی سه در مقیاس (مقیاسی برای اندازه گیری سختی سنگ) Mohs است که در زمان رسوب گذاری درحدود 2.8 میلیارد سال پیش ایجاد شده است.

از طرف دیگر این گویها بسیار محکم هستند به طوری که حتی با استیل هم خراشیده نمیشوند.

جالب است بدانید که در این دوره میزان اکسیژن اتمسفر زمین تنها 1% بوده و تنها موجودات زندة آن زمان موجودات تک سلولی بی هوازی بودند که برای حیات خود نیازی به اکسیژن نداشتند.(البته بر پایه فرضیات امروز)

حال به نظر شما این گویهای فلزی که هیچ کس نمیتواند ادعا کند که اجسامی طبیعی و محصول کار طبیعت هستند، چه منشایی دارند؟

به نظر من تنها جواب منطقی برای این معما این است که این گویها بقایای یک سفینة فضایی متعلق به موجودات متمدنی از یک سیارة دیگر است که سفینة آنها سقوط کرده و در قعر اقیانوس مدفون شده است و بعد گذشت چندین میلیارد سال تمام قسمتهای لاشة این سفینه پوسیده و از بین رفته ولی گویهای فلزی به دلیل جنس فلز به کار رفته در آنها سالم باقی مانده و با گذشت زمان لایه های رسوبی روی آنها را پوشانده و بعد از گذشت میلیونها سال رسوبات تبدیل به سنگ شده و گویها در میان این سنگ محصور شده و از مجاورت با اکسیژن هوا و در نتیجه پوسیدن محافظت شدند تا اینکه به طور اتفاقی کشف شدند. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه امکان دارد که در 2.8 میلیارد سال پیش موجودات متمدن وجود داشته باشند؟

باید بدانید که عمر جهان هستی حدود 13.7 میلیارد سال است و عمر منظومة شمسی حدود پنج میلیارد سال و اولین ستارگان حدود چهارصد میلیون سال بعد از Big Bang به وجود آمدند و البته همة ستارگان و سیارات آنها کم و بیش ساختمان مشابهی دارند و عناصر موجود در منظومه شمسی با عناصر موجود در ستارگان دیگر و سیارات آنها تفاوت چندانی ندارد. حال اگر در کرة زمین پنج میلیارد سال زمان برای ایجاد موجودات متمدن لازم بوده است،پس در منظومه ای که فرضاً ده میلیارد سال پیش به وجود آمده باشد میتوان از پنج میلیارد سال پیش انتظار وجود موجودات پیشرفته را داشت و نباید از وجود موجودات پیشرفته در 2.8 میلیارد سال پیش تعجب کرد.

یکی دیگر از اجسام مصنوعی کشف شده از دوران پرکامبرین یک کوزة فلزی است که از درون سنگ 600 میلیون ساله خارج شده است.گزارش کشف این کوزه در ماهنامة علمی Scientific American در شمارة پنجم ژوئن سال 1952 با عنوانA Relic of a Bygone Age و به این ترتیب بود:

چندین روز پیش یک انفجار عظیم در صخره های تپة پرستشگاه در Dorchester اتفاق افتاد. انفجار تودة عظیمی از سنگ را بیرون پرتاب کرد که وزن برخی از قطعات آن چندین تن بود، قطعات سنگ در جهات مختلف پخش شدند.

در میان این سنگها یک ظرف فلزی که بر اثر انفجار دو تکه شده بود یافت شد. با چسباندن مجدد دو تکة ظرف به یکدیگر یک ظرف ناقوسی شکل ایجاد شد که 4.5 اینچ ارتفاع داشت، پایة آن 6.5 اینچ قطر داشت و قطر قسمت فوقانی جسم 2.5 اینچ بود ، ضخامت فلز به کار رفته در جسم حدود یک هشتم اینچ بود. بدنة ظرف به رنگ فلز روی یا یک آلیاژ که مقدار زیادی نقره داشته باشد دیده میشد.در یک طرف جسم شش شکل گل یا یک دسته گل وجود داشت که به زیبایی با نقره تزئین شده بود.

اطراف قسمت پائینی جسم هم یک درخت انگور یا حلقة گل که آن هم با نقره تزئین شده بود وجود داشت. حکاکی روی جسم مشخصاً توسط هنرمند ماهری انجام شده بود. این جسم حیرت انگیز و ناشناخته از یک سنگ پودینگی جامد که پانزده فوت زیر سطح زمین قرار داشت خارج شده است.)طبق نقشة جدید سازمان زمین شناسی امریکا مربوط به منطقة (درچستر)، سنگ پودینگی که امروزه Roxbury conglomerat نامیده میشود، مربوط به دورة پرکامبرین و حدوداً مربوط به 600 میلیون سال پیش است. جالب است بدانید در این دورة زمین شناسی پیشرفته ترین موجودات زنده ای که در زمین حضور داشتند جلبکهای چند سلولی بودند که در دریاها واقیانوسها شناور بودند.

تعداد این اجسام مصنوعی ماقبل تاریخ بسیار زیاد است و بسیار بیشتر از آن است که بتوان همة آنها را کار طبیعت یا اشتباه در تخمین عمر سنگ هایی که از آنها خارج شده اند، دانست.براستی علم در برابر این همه معما چه جوابی دارد؟ آیا وقت آن نرسیده است که چشم های خود را باز کنیم و حقایق جهان هستی را باور کنیم. آیا قبول این واقعیت که به جز ما موجودات متفکر و پیشرفتة دیگری هم در جهان وجود دارند اینقدر سخت است؟ چرا ما اینقدر تنگ نظر هستیم که در جهان به این عظمت جایی برای موجودات متفکر دیگر نمیبینیم؟

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    البته مطلب بالا مشت نمونه خروار بود و اگر علاقه داشتید بقیه کشفیات عجیب رو هم در اینجا قرار میدم.

به نظر من ما باید با اینگونه مسائل به صورت محافظه کارانه ای برخورد کنیم :

هر ادعا و شواهدی احتمال کذب بودن رو داره همونطور که احتمال واقعیت داشتن رو داره !

بهتون حق میدم ، باور اینکه سفینه ای با طول 50 کیلومتر و عرض 24 کیلومتر و احتمالآ قطری برابر 4-5 کیلومتر که در سیاره زحل مستقره در مخیله سناریو نویسان فیلم های تخیلی هم نمی گنجه چه برسه به انسان عادی !!!! ابعاد این سازه اونقدر عظیم هست که بایستی نیمی از معادن سیاره ای مثل زمین رو تخلیه کرد تا بشه مواد اولیه ساخت اون رو تهیه کرد (البته اگر اهن رو فاکتور بگیریم) ، حالا نحوه ساخت و پروازش بماند که مغز از تصور امکانش در مضیقه است. با محاسباتی که انجام دادم حجم این غول کهکشانی به 6 تریلیارد متر مکعب میرسه و اگر یک سوم حجم اون رو به موتورها و محفظه های سوخت (البته سوخت ناشناخته) و سازه اصلی و ... سفینه ببخشیم هنوز 4 تریلیارد مترمکعب دیگه باقی میمونه !!!!

خوب اگر برای هر موجود مسافر این سفینه فضایی معادل 1000 مترمکعب رو درنظر بگیریم (فضای زندگی ، کار، تفریح ، کشت محصول غذایی ، بازیافت و ...) این سفینه میتونه 4 میلیارد نفر مسافر با خودش حمل کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!

به عبارتی یک تمدن عظیم رو میشه در این سفینه ها جای داد !!!!!!!!

مخم داره سوت میکشه (ماشین حساب کم اورد مجبور شدم از ماشین حساب ویندوز استفاده کنم !)

با دانش امروز ما ساخت چنین سفینه ای در ابعاد 1 میلیونیم هم امکان پذیر نیست ، حتی اگر همه مردم روی زمین کارگران ساخت اون باشند چه برسه به سفینه ای با این ابعاد !!! چرا که عمر بشر (ادمیزاد نه هوموسپین و نئاندرتال و ...) به زحمت به 15000 سال میرسه !

اما از عهده تمدنی چندصد میلیون ساله چطور ؟!

درک این مطلب همونقدر برای ما غیرقابل باوره که درک شرایط حال حاظر زمین برای یک انسان ماقبل تاریخ !!!!

6. 2 کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تعلیق عضویت ...
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    ایران

پيش فرض

1.باقی حرفاشون چی؟ وقتی تا این حد جمله بی ربط در یک متن که بهش استناد میشه وجود داره چرا به کل متن با شک نگاه نکنیم یا این گفته ها رو از داده های موجود حذف نکنیم ؟

2.این سوال منه که کسی دوست نداره بهش جواب بده.
    چرا طرف داران بشقاب پرنده تا این حد دنبال جمع آوری داده میرن . اما داده ها رو پاک سازی نمیکنن ؟ داده های غلط کجاست ؟ چرا تا این حد عکس های جعلی در سایت های بشقاب پرنده قرار داره ؟ اگر یه ادم (مثل من) به دروغ ادعایی درباره رویت بشقاب پرنده کنه راه تشخیص دروغش چیه ؟
    دانش فقط انبار کردن میلیارد ها داده اطلاعاتی نیست. بررسیٰ تحلیل و گزینش اطلاعات درست میشه دانش.
    1.نظرم رو گفتم چند بار در مورد ادامه حرفاشون به نظر من غلط هست
    2.بابک عزیز بشقاب پرنده ها چند خصوصیت دارن و عکس هاشون باید اینجوری باشه درست باشه
    البته فقط چند مورد رو میگم
    1.بشقاب پرنده در عکس باید دورش هم تار باشه
    2.خودشم تار باشه
    3.کشیده باشه یعنی بیضی و نه مثل این عکس های تابلو که گذاشته بودید
    4.اگر نور بهش میخوره منعکس کنه
    و....

1.در پست های قبلی هم اشاره کردم :

قصد من برای شرکت در این بحث تنها حس کنجکاوی و علاقه ای که بود که نسبت به این موضوع دارم.

مطالبی که در اینجا پست می کنم همگی در اینترنت و وب سایت های دیگر موجود هستند ولی به صورت پراکنده و بسیار مشابه ، به طوری که یک مطلب در بیش از ده ها سایت عینآ کپی پیست شده و اگر کسی بخواد در این زمینه تو اینترنت جستجو کنه با انبوهی مطالب مشابه مواجه خواهد شد و یقینآ از جستجوی بیشتر برای کسب مطالب متنوع منصرف خواهد شد. به همین دلیل مطالبی رو که به نظرم حداقل در ظاهر معتبرتر به نظر می رسند (گفتگو و مصاحبه) رو در اینجا قرار میدم تا علاقه مندان به مرجع مناسبی دسترسی داشته باشند.

باز هم تاکید می کنم که من صحت این مطالب رو نه می توانم تکذیب کنم و نه تائید و این بستگی به میزان هوش ، سواد علمی ، نگرش دینی ، و نوع جهان بینی و ایدئولوژی فکری فرد داره که تصمیم بگیره با این مسائل چگونه برخورد کنه ! (هدف تنها اشتراک مطالب است)

2.بنده نه فیزیکدان هستم و نه منجم ، بلکه تنها مثله شما به این موضوع علاقه مند هستم !

منظور از نظم این حلقه ها ، نظم موجود در مدار خرده سنگ ها نیست بلکه نظم موجود در تراکم نوار مانند این حلقه هاست !
    این که این خرده سنگ ها در مداری دایره ای و منظم به دور زحل گردش می کنند جای سوال نیست چرا که این مسئله درست مانند گردش ماه به دور زمین است.
    اما سوال اینجاست که چه چیزی باعث شده تا این حلقه ها در شکلی متراکم و به صورت نواری فشرده و منظم تشکیل بشن ؟

نمیدونم منظورم رو درست متوجه شدی یا اینکه بر روی عکس توضیح بدم؟!

3.شما ادعا می کنی که بشقاب پرنده تو دریای خزر سقوط کرده و بعد هم روسیه اون رو از ایران قاپیده !!!!!

خودت قضاوت کن من حرف غیر مستند و غیر علمی میزنم یا شما ؟!

4.با توجه به فرضیه های موجود در مورد مکانیزم داخلی بشقاب پرنده ها این نور ، حاصل یک واکنش فیزیکی در اطراف موتورهای ضد جاذبه این پرنده هاست ، چیزی شبیه به یونیزه شدن مولکول های هوا ، عملی که در رعد و برق و تخلیه الکتریکی اتفاق می افته و باعث بالار فتن دما در مولکول های هوا و ایجاد نوعی نور شدید خواهد شد.(البته این یک فرضیه است.)

5.خوب حتی دانشمندان و متخصصین یوفولوژی هم نمی تونند به درستی صحت و سقم هر ادعایی رو پیدا کنند و تقریبآ همه چیز برای اونها شک برانگیزه !

من هم با شما موافقم که به این مطالب باید به دیده شک و تردید نگریست حتی اگر گوینده اون ژنرال بازنشته ناتو یا خلبان ارشد نیروی هوایی امریکا باشه!

اما باید به این نکته هم توجه داشته باشیم که تمام دانش ما (بهتره بگم 99%) در مورد فضا و سیارات پیرامون ما توسط کشور یا کشورهایی بدست اومده که امروز به دنبال ایجاد امپراطوری فکری و ایدئولوژیکی در دنیا هستند و طرح هایی رو دست اجرا دارند تا بر افکار عمومی دنیا سیطره داشته باشند و به دنبال حکومت واحد جهانی ، قوانین واحد جهانی ، نظام فکری و دینی واحد جهانی هستند ، چیزی از اون به عنوان جهانی سازی و یا دهکده جهانی یاد میشه !

در نظر مردم دنیا این کشورها ابرقدرت و نژاد برتر هستند و رهبری حکومت جهانی شایسته اونهاست اما اگر در این بین موجوداتی پیدا شوند که تمام قدرت نظامی این ابرقدرت ها یکجا در برابر یک ماشین پرنده این موجودات ناتوان و اسیب پذیر باشه ، به نظر شما چه اتفاقاتی در صحنه بین الملل رخ میده یا حداقل در میان افکار عمومی مردم خودشون ؟!

به نظر شما تا چه حد میشه به اطلاعات سازمان های علمی این کشورها اطمینان داشت ؟!
    به نظر شما ایا این امکان وجود نداره که فرضیه های غلط و مورد دلخواه خودشون رو در میان انبوهی از فرضیه های درست و حقیقی به مجامع علمی ارائه بدن ؟!

چه تضمینی وجود داره که ثابت کنه ناسا در مریخ نشانه های حیات پیدا نکرده ؟ یا حداقل اثاری از ساکنان گذشته این سیاره رو بدست نیاورده باشه ؟ یا چه تضمینی وجود داره که نشون بده در مریخ جو قابل تنفس وجود نداره ؟(ایا جو قابل تنفس توسط تلسکوپ قابل مشاهده است ؟!)

تنها دو کشور امریکا و شوروی موفق به فرود ربات در مریخ شده اند و همه دانسته های ما از این سیاره توسط این دو کشور منتشر شده ، البته اژانس فضایی اروپا هم اندک تلاش هایی رو در این زمینه انجام داده ولی در صورت رسیدن به نتایج مهم مطمعنآ همون راه روسیه و امریکا رو در پیش خواهند گرفت !

هر وقت حداقل 10 کشور مستقل دنیا مریخ نورد در سیاره مریخ پیاده کردند و همگی متفق القول بودند که در مریخ جو قابل تنفس وجود نداره و همچنین اثار و نشانه ای از حیات گذشته و فعلی در ان دیده نمیشه ، اونوقت افرادی مثل من باور خواهند کرد که حیات فرازمینی یک رویا و خیالبافی است !

همونطور که وجود یک فرضیه یا اطلاعات نادرست نمی تونه باقی اطلاعات و فرضیه های درست یک سازمان یا موسسه علمی موجود رو تحت و شعاع قرار بده ، وجود ادعاها و حقایقی که توسط برخی افراد فاش میشه و با علم و منطق امروزی ما قابل انطباق نیست نیز دلیلی بر دروغ بودن و خیالبافی باقی گفته های گوینده ان نیست.

توجه داشته باشید که به جز اندکی از قوانین و اصول فیزیک کلاسیک (که اون هم بر روی زمین و تحت شرایط محیط زمین نظیر جاذبه و ... معتبره ) تمام دانش ما در فیزیک بر پایه فرضیه ها بنا شده و هر لحظه امکان داره با وقوع حادثه ای یا کشفی جدید بخش بزرگی از این دانش از صفحات کتب علمی حذف بشه !!!!

نظریه های نسبیت انیشتین ، فیزیک کوانتوم ، ماده تاریک ، ساختار داخلی اتم و ذرات زیر اتمی ، نحوه پیدایش جهان (بیگ بنگ) ، سیارات و کهکشان ها و همچنین نحوه پیدایش حیات در زمین و دوره هایی که در تاریخ زمین شناسی به وقوع پیوسته همه و همه بر پایه فرضیات و حدسیات هستند که امروزه مورد قبول مجامع علمی هستند اما هیچ تضمینی وجود نداره که فرضآ تا 10 سال دیگر این فرضیه ها معتبر باشند .

خوب مطمعنآ خود شما میتونید به درستی به این سوال خودتون پاسخ بدید !

6-بخش اعظمی از این اطلاعات غلط به دلیل شهرت طلبی و تخیل گرایی مردم عادی است ، یا افراد بیکاری که مترصد چنین فرصت هایی هستند تا به شهرت و ثروتی برسند (چاپ کتاب های تخیلی و فیلم های تخیلی و ... ).

7-بخش دیگری نیز نتیجه حوادث طبیعی هستند که به غلط و اشتباه به عنوان نشانه های بیگانه ها معرفی شدند (سیاره زهره ، گوی اتشین ، پرنده های جاسوسی و ... )

8-بخش دیگری نیز به عمد توسط سازمان های اطلاعاتی کشورهای درگیر منتشر میشن البته به صورتی که قابل رد شدن باشند ، بعد به صورت مستند خلاف واقع بودن این فرضیه ها رو در رسانه هاشون اثبات می کنند.(برخی فیلم ها و عکس های پرواز بشقاب پرنده و همچنین ملاقات های سری و ...)

9-و اما بخش اخر که همان گزارش ها ، عکس ها و فیلم های درست و حقیقی موجودات بیگانه هستند و صدالبته تعداد اونها چندان زیاد هم نیست (به نسبت گزارشات غلط ، وگرنه همین میزان کم هم در واقع به حد تواتر رسیده !) در میان اقیانوس عظیم اطلاعات دروغ و غلط گم میشن و با همان دیدی به این اسناد و مدارک نگریسته میشه که به باقی گزارشات دروغ شده !

به قول دکتر شریعتی : برای محو کردن یک حقیقت لازم نیست که خیلی خوب بهش حمله کنی بلکه کافی است خیلی بد از ان دفاع کنی !!!!(همین جمله به تنهایی معادل کل توضیحات من در این پست است!!)
    1.ولی اگر قصد شما این بود که فقط مطلب بزارید
    خب یک سوال چرا فقط یک نوع مطلب با یک نگرش میزارید؟
    شما میخواید نظرتون رو به دیگران دیکته کنید؟
    2.خب اینم دلیل داره ولی مطمئنآ ET ها این کارو نمیکنن
    3.روسیه نقاپیده
    ایران و روسیه در این مورد با هم همکاری دارن
    در ضمن مدارکش رو میزارم البته الان نه چون سفری در پیش دارم و وقت تایپ ندارم
    و اینکه این واقعیتی که من گفتم بسیار علمی تر و منطقی تر از چیزایی هست که شما میذارید
    4. درسته خب ولی هزاران نظریه وجود داره در این باره
    ولی عکس هایی که منتشر هم نشد ولی ما یکجور بدستشون آوردیم
    از واقعه ای که در اون یوفوها در ایران دیده شدن ابزاری در انتهای یوفوها برای تولید نور وجود داشت
    اگر بتونم اسکن میکنم و میزارم
    5. ولی به نظر من دنیا در آینده و حالا هم داریم واردش میشیم
    به سه قطب اروپا آسیا و امریکا تبدیل میشه
    خب این طبیعت علم انسانه که دائمن در حال تغییر باشه
    6.اگر این کتابها درست بود که علمی-تخیلی نبود
    7.بله درسته البته نه من و شما
    8.سیاست آمریکا رو باید بشناسین تا بگین درست میگن
    به نظر من به جز یه مشت چرت و پرت چیزی نمیگن
    9.خب دروغه دیگه

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

1.ولی اگر قصد شما این بود که فقط مطلب بزارید
    خب یک سوال چرا فقط یک نوع مطلب با یک نگرش میزارید؟
    شما میخواید نظرتون رو به دیگران دیکته کنید؟
    به جز چند مطلب سطحی من هیچ مقاله جالب و مفیدی رو که در جهت نفی کردن وجود یوفو ها باشه ندیدم!
    اینکه همه این پدیده ها رو به سیاره زهره و هواپیما و بازمانده موشک های فضایی نسبت بدیم یک جور فراافکنی و فرار از پاسخگویی است و مقالاتی از این دست بسیار خسته کننده و ملال اور هستند !

حالا شما اگر مطلب مفیدی در این زمینه دارید ممنون میشم که پستش کنید.

با توجه به شناختی که از خودم و کاربران دیگه دارم ، اکثرآ به دنبال مطالب علمی عجیب و مرموز می گردند ، مطالبی که در لابلای اونها اسراری در پرده ابهام وجود داره و این باعث میشه تا ذهن انسان به تجزیه تحلیل بپردازه و مطالب رو سبک و سنگین کنه و به نوعی به دنبال یافتن پاسخ باشه و این انگیزه ای میشه برای تحقیق و ادامه بحث.

من نه مدافع وجود یوفو ها هستم و نه مخالف (البته میل باطنی ام میگه که وجود دارند! ولی منطقم میگه که فعلآ دست نگهدار !) اما فرض رو بر این موضوع گذاشتم که مسائلی عجیب و پشت پرده وجود داره مگر اینکه خلافش ثابت بشه !

در مورد پست این مطالب هم من اصراری ندارم (اینکه شما می گید به دنبال دیکته کردن نظر خودم هستم) ، اگر کسی علاقه ای به ادامه اینگونه بحث ها نداره ، من هم دلیلی نمی بینم که بخوام در این بحث شرکت کنم ، سعی می کنم از وقتم به یه شکل دیگه ای استفاده کنم.

9. این کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

اسرار قطب جنوب

چندی پیش در چند سرویس خبری شنیده شد که گروهی از محققان و دانشمندان آمریکائی در مرکز تحقیقات قطب جنوب مشغول انجام وظیفه بودند، به شکل مرموز بیمار شده و متعاقب درخواست کمک توسط نیروی هوائی آمریکا به بیمارستان نظامی واقع در واشنگتن انتقال داده شده اند و در حال حاضر نیز تحت مراقبت های ویژه و در قرنطینه بسر می برند.

در همین رابطه مشاو ر پیشین سازمان فضائی Nasa محقق و فیزیک دان آمریکائی Richard C. Hoagland ، نویسنده کتاب پر فروش "Dark Mission" نظریات جالب توجهی ارائه داده است که بد نیست اشاراتی به آنها داشته باشیم.

R.C. Hoagland ، می گوید:

چندی پیش رئیس گروه 50 نفری که در قطب جنوب بسر می برد، به دلیل بیماری سرطان با فرد دیگری تعویض می شود ولی چهار – پنج ماهی نگذشت که فرد جدید نیز در اثر بیماری مجهولی مجبور به ترک محل ماموریت خود شد. Hoagland ، می گوید؛ همه چیز با گزارشی که توسط خبرگزاریها مبنی بر کشف رودخانه ای طویل در عمق 3 مایلی قطب جنوب منتشر شد آغاز گشته است.

اکتشافات اخیر با کمک سازمان فضائی "Nasa" و ماهواره های موجود در اتمسفر زمین انجام شده است. اهمیت کشف اخیر در اینجاست که اگر در چنین عمقی رودخانه ای در جریان باشد طبعاً درجه حرارت و دما نیز متفاوت خواهد بود و اگر دما متفاوت باشد، در حقیقت ما با محیط بسیار غریب و بیگانه ای در کره زمین مواجه هستیم که مانند کره یا سیاره ای جداگانه مشغول فعالیت و حیات می باشد.

این مسئله را در نظر داشته باشید که یکی از قمرهای سیاره ژوپیتر به نام Euapa وضعیت کاملاً مشابهی با قطب جنوب و شمال کره زمین دارد و کشف اخیر رودخانه در عمق قطب جنوب این فرضیه را قوی می کند که تحت چنین شرایطی، رودخانه های بیشمار و حتی دریا، در اعماق یخهای قمر Europe می تواند وجود داشته و در جریان باشد و بخاطر تغییر درجه حرارت در عمق و مناسب بودن دما شرایط برای وجود موجودات زنده مهیا می باشد و چه بسا که در عمق یخهای قمر ژوپیتر حیات به نوعی وجود داشته باشد!

نکته بسیار جالب توجه این است که اگر رودخانه ای در عمق یخهای قطب وجود داشته باشد فضای باز و بالای رودخانه حداقل باید به ارتفاع یک مایل باشد و تحت چنین شرایطی ما واقعاً با دنیای غریبی در اعماق قطب روبرو هستیم.

Hoagland ، اضافه می کند که احتمالاً افرادی که بیمار شده اند، بخاطر نقب زدن و جهت بازرسی و رفتن به اعماق قطب جنوب بوده است. آنان یعنی گروه 12 نفری که بیمار شده اند تصمیم گرفته اند به اعماق بروند و چه بسا که با اجسام یا اشیایی در آن مکان برخورد کرده اند. که به تمدنی باستانی تعلق داشته و در اثر تماس با آن اشیاء بیمار گشته اند.

او می گوید؛ دلیل دیگری برای بیماری گروهی به نظر ما نمی رسد و اینکه اصولاً چرا و چگونه دلیل بیماری این افراد مرموز گزارش نشده است. او در جای دیگری می گوید؛ 13 هزار سال پیش، قبل از طوفان نوح بر اساس رکورد زمین شناسان، قطبین کره زمین در جای فعلی قرار نداشت و همچنین حوزه مغناطیسی کره زمین 13 هزار سال پیش در اثر طوفان مهیبی که حادث شده بود تغییر می کند و دوران یخبندان به همین جهات آغاز می گردد.

حال در نظر داشته باشید که قبل از این تغییر و تحولات در مکانهای فعلی که قطبین زمین وجود دارد، مناطقی خوش آب و هوا وجود داشته است و اگر چنین فرضیه ای درست باشد به احتمال زیاد در آن مناطق انسانها رفت و آمد داشتند و چه بسا قاره گمشده آتلانتیس در آن مکان وجود داشته است.

Hoagland در جای دیگری می گوید؛ بر اساس گزارشاتی که بدست آورده است سازمان فضائی "Nasa" ، توسط دوربین های مادون قرمز به کشفیات بسیار ارزنده ای دست یافته است که متاسفانه طبق معمول گذشته، اکثر کشفیات این سازمان، پنهان کاری می گردد و اطلاعات با مردم تقسیم نمی گردد، اما بر اساس گزارشات دوستانی که در این سازمان کار می کنند، گفته شده است که رودخانه عریض و طویلی که در قطب جنوب کشف شده است ظاهراً در اطراف هرم یا گنبد بسیار حجیمی در جریان می باشد.

هرم یا گنبد یاد شده به طول و عرض 40 مایل تخمین زده شده است و به گفته اشخاص مورد نظر، هرم یا گنبد موجود در چنین مکانی می تواند نشانه بسیار ارزنده ای مبنی بر وجود تمدن بسیار قدیمی که به بیش از ده هزار سال قدمت دارد می رسد و همین امر نوشته ها و نظریات Playto باستانشناس یونانی مبنی بر وجود قاره "Atlantis"، را تایید می کند.

R. C. Hoagland در جای دیگری از گزارش خود از فردی به نام "Richard Harriss" نام می برد، اومی گوید، وی یک سرمایه دار نیوزلندی است و دوستی نزدیکی نیز با او دارد، هر ساله یک بار برای کارهای تحقیقاتی به قطب جنوب سفر می کرده است و در سفر اخیر خود به قطب جنوب با مسائل و مشکلات بیشمار و بیگانه ای روبرو می شود که در این جا به نکاتی از سفر وی به قطب جنوب اشاره می کنم.

R. Harriss گفته است که در سفر اخیر خود ابتدا در رادار هواپیمای شخصی خود که در اطراف قطب جنوب در حال پرواز بوده است وجود شی عظیمی را شناسائی کرده است و سپس با نزدیک شدن به محلی که رادار هواپیمایش نشان داده است متوجه "Ufo" عظیمی می گردد که در بخشی از یخهای قطب شمال نزدیک به محل اقامت تیم 50 نفره مامور در قطب شمال مشغول پرواز بوده است.

او می گوید؛ بلافاصله توسط دوربین هائی که در هواپیمای خصوصی خود داشته مشغول فیلمبرداری از "Ufo" مزبور می گردد و بعد از دوبار گشت زنی در محل یاد شده و سپس فرود آمدن در منطقه خاصی که هر ساله برای تحقیق اقامتگاهی داشته می شود. چند ساعت بعد یک فروند هلیکوپتر نظامی به همراه چند تن ماموران دولتی در باند اقامت گاه وی فرود می آیند و تمامی مدارک، دوربین ها و خود او را بازداشت کرده و به پایگاه قطب جنوب منتقل می کنند و بعد از ساعاتی بازجوئی او را مجبور به ترک قطب جنوب کرده و از وی می خواهند که به نیوزلند برگشته و هیچگاه به پایگاه یا اقامتگاه خود در قطب جنوب باز نگردد.

Hoagland در ملاقات اخیری که با دوست خود R. Harriss داشته است، درباره آن ملاقات می گوید؛ از دوستم پرسیدم، آیا مدارک و دوربین خود را از آنان توانستی باز پس بگیری؟ Harriss در جوابش می گوید؛ آری، اما فیلم و تصاویری را که از "Ufo" در قطب جنوب گرفته بودم توسط ماموران دولتی ضبط شد و هیچگاه تحویل من داده نشد اما زمانی را که در پایگاه آنان بسر بردم با موضوع عجیبی مواجه شدم که به نظرم گفتن آن برای شما جالب باشد. موضوع عجیب این بود که از تمام افرادی که در آن پایگاه بسر می بردند خواسته شده بود که درون جیبهای لباسشان را با نمک پر کنند و طبق دستوری که به آنها ابلاغ شده بود از آنان و مسافرانی که عازم آن پایگاه بودند خواسته شده بود جیبهای خود را با نمک پر کرده و هر جا که می روند این دستور را رعایت کنند.

او اضافه کرده ومی گوید؛ در نظر داشته باشید که دمای 90 تا 95 درجه زیر صفر، میکروب و باکتری را زنده نمی گذارد و اصولاً در چنین محیطی هراس زیادی نباید از میکروب و آلوده شدن داشت. سؤال بزرگ این است که آنها چرا چنین عملی مبنی بر حمل نمک در جیبها را رعایت می کردند؟

11. این کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

خیلی دوست داشتم که به جای کلی گویی یه کم بحث رو بازتر می کردید تا بهتر بتونیم اون رو بررسی کنیم.
    من هم قبول دارم خیلی از این افراد ، شیاد یا به قول شما روان پریش هستند اما مثل شما نمی تونم به درستی فرد شیاد رو شناسایی و معرفی کنم ! (مگر در موارد اندک)
    دوست خوبم ، خب الان بحث کلی نیست و اتفاقا مصداقیه و خیلی خوب داره پیش میره دیگه ... چی از این بهتر؟ ... شما میای و مدارک و اسنادی در مورد وجود مطرح می کنی و من هم می گردم تا ببینم آیا می تونم اون رو رد کنم یا نه (با توجه به وقت اندکی که دارم)..

خب این یه حرکت سازنده اس دیگه ... با هم دیگه ادعاها رو می خونیم ، بعد با هم دلایلی مبنی بر ردشون می خونیم ... بعدش هم هرکدوم براساس استباط خودمون نتیجه گیری می کنیم ...

من نه مدافع وجود یوفو ها هستم و نه مخالف (البته میل باطنی ام میگه که وجود دارند! ولی منطقم میگه که فعلآ دست نگهدار !) اما فرض رو بر این موضوع گذاشتم که مسائلی عجیب و پشت پرده وجود داره مگر اینکه خلافش ثابت بشه !

در مورد پست این مطالب هم من اصراری ندارم (اینکه شما می گید به دنبال دیکته کردن نظر خودم هستم) ، اگر کسی علاقه ای به ادامه اینگونه بحث ها نداره ، من هم دلیلی نمی بینم که بخوام در این بحث شرکت کنم ، سعی می کنم از وقتم به یه شکل دیگه ای استفاده کنم.
    به نظر من شما در پست هاتون مودب و سعی نمی کنید چیزی رو دیکته کنید ... ناراحت نشو .. کمی طول می کشه تا همه خودشون رو با فضای جدید وفق بدن ..

* یه نکته دیگه : با توجه به اینکه اکثر مطالب رو از سایت های دیگه نقل می کنید .. لطفا مبنع رو هم ذکر کنید... مرسی ..

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

دوست عزيز
    موحودات خارج از زمين وجودشون غير ممكن نيست بر اساس احتمالات .
    ولي بايد اين نكته رو هم در نظر داشته باشيم كه امكان اينكه نزديك زمين باشند چقدر كمه .
    و اينكه اگر واقعا قضيه ي بشقاب پرنده ها واقعيه چطور تونستن به اين فناوري دست پيدا كنن كه سريع تر از نور حركت كنند

و در ضمن بايد توجه كرد كه اين موجودات الزاما هم جثه ي انسان نيستن . ممكنه به اندازه ي يك پشه يا به اندازه ي يك فيل باشن

به هر حال در صورتي كه مدارك خاصي داريد بگيد تا بحث كنيم

تاريخ عضويت
    Sep 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من بخاطر کمبود وقتم ، فقط وقت می کنم خیلی کوتاه به هرکدوم اشاره کنم... شرمنده ...
    قدیمی ترین رد پایی که از فضانوردان باستانی در کرة زمین یافت شده است مربوط به حدود دو میلیارد و هشتصد میلیون سال قبل است!!! بله درست خواندید 2.8 میلیارد سال پیش. چند دهه قبل معدن کاران در آفریقای جنوبی صدها گوی اسرار آمیز با منشا ناشناخته کشف کردند. این گویها قطری حدود یک اینچ یا کمی بیشتر داشتند و برخی از آنها دارای سه شیار موازی در قسمت استوای خود بودند.

گویها به دو شکل بودند، بعضی از آنها از یک فلز آبی رنگ با رگه های سفید ساخته شده بودند و نوع دیگر توخالی بوده و پر از یک ماده اسفنجی سفید بودند.

Roelf Marx مسئول موزه Klerksdrop آفریقای جنوبی که تعدادی از این گویها در آنجا نگهداری میشوند میگوید:

این گویها یک راز هستند. آنها مصنوعی به نظر میرسند. در زمانی که این گویها از آن آمده اند در زمین حیات هوشمند وجود نداشته است. گلوله ها در سنگ Pyrophyllite یافت شدند که در نزدیکی یک شهر کوچک به نام Ottosadal از معدن استخراج شده بود.

حال به نظر شما این گویهای فلزی که هیچ کس نمیتواند ادعا کند که اجسامی طبیعی و محصول کار طبیعت هستند، چه منشایی دارند؟
    اینها هم متعلق به بیگانه های عزیز نیستند و دانشمندان توافق دارند که concretion می باشند : سنگهای رسوبی که یک ماده معدنی درون تخلل اونها نفوذ می کنه ... می تونید دهها نمونه از این سنگها که همگی هم شکلهای عجیب و غریب دارند رو روی وب ببینید ... من چندتا رو اینجا میذارم... همه شون عجیب و غریبن ؛ نه ؟ ... و هیچکدام هم مال بیگانه ها نیستن ؛ یا [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دایناسور هم نیستن (یکی دیگه از ایده های خنده دار قرون قبلی در مورد اینها!!) .. به عکس آخر(چپ) توجه کنید که نمونه بزرگتر همین سنگهاست که شما گذاشتید :

گزارشات در مورد اینکه کاملا گرد بوده یا از جنس فلز عجیب و غریب هستند یا امکان نداره طبیعی باشند هم همگی از سوی دانشمندان رد شده ..

یکی دیگر از اجسام مصنوعی کشف شده از دوران پرکامبرین یک کوزة فلزی است که از درون سنگ 600 میلیون ساله خارج شده است.گزارش کشف این کوزه در ماهنامة علمی Scientific American در شمارة پنجم ژوئن سال 1952 با عنوانA Relic of a Bygone Age و به این ترتیب بود:

در میان این سنگها یک ظرف فلزی که بر اثر انفجار دو تکه شده بود یافت شد. با چسباندن مجدد دو تکة ظرف به یکدیگر یک ظرف ناقوسی شکل ایجاد شد که 4.5 اینچ ارتفاع داشت، پایة آن 6.5 اینچ قطر داشت و قطر قسمت فوقانی جسم 2.5 اینچ بود ، ضخامت فلز به کار رفته در جسم حدود یک هشتم اینچ بود. بدنة ظرف به رنگ فلز روی یا یک آلیاژ که مقدار زیادی نقره داشته باشد دیده میشد.در یک طرف جسم شش شکل گل یا یک دسته گل وجود داشت که به زیبایی با نقره تزئین شده بود.
    این یکی هم مشابه مواردی که قبلا مطرح کردم ، سرکاریه ... اولا که متن شما اشتباه داره و قضیه مال 1852 بوده ؛ نه 1952 (هرچه قدیمی تر ، احتمال اشتباه بیشتر!)... ثانیا همه قضیه براساس یه گزارشه که هیچ دلیل محکمه پسندی برای اثباتش نیست (این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مجله مذکوره) .. اگه متن رو بخونید می بینید که خود مجله هم تاکید کرده که هیچ دلیلی واسه اثبات این قضیه نیست و کل قضیه رو به شوخی برگزار کرده ... یعنی ما فقط یه گزارش داریم ؛ نه خود شیء موجوده ، نه شاهدی ، نه حتی یه گزارش علمی !! ... مثل اینه که من بیام و مطلب مشابهی رو نقل کنم و بفرستم برای مجله دانشمند و اونا هم مطلب رو چاپ کنن و بعدش شما بیاری اش اینجا و بهش استناد کنی !!

دو باستان شناس که سایتی برای بررسی اینطور ادعاهای مشکوک دارن [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو بررسی کرده ان و گفته ان این یه شمعدان دوره ویکتوریاست ؛ نه بیشتر !! .. و ضمنا تعجب کرده ان که چرا این همه بحث درباره اش پیش اومده!!!

15. 5 کاربر از seymour بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2005

پيش فرض

دوست عزيز
    موحودات خارج از زمين وجودشون غير ممكن نيست بر اساس احتمالات .
    ولي بايد اين نكته رو هم در نظر داشته باشيم كه امكان اينكه نزديك زمين باشند چقدر كمه .
    و اينكه اگر واقعا قضيه ي بشقاب پرنده ها واقعيه چطور تونستن به اين فناوري دست پيدا كنن كه سريع تر از نور حركت كنند

و در ضمن بايد توجه كرد كه اين موجودات الزاما هم جثه ي انسان نيستن . ممكنه به اندازه ي يك پشه يا به اندازه ي يك فيل باشن

به هر حال در صورتي كه مدارك خاصي داريد بگيد تا بحث كنيم

تا زمانی که حد سرعت رو برابر با سرعت نور بگیریم ، حق با شماست و سفرهای بین کهکشانی معنا نداره ، اما دانش ما خیلی نوپاست ، کمتر از اونی که فکرش رو بکنی !

تنها 200 ساله که بشر انقلاب صنعتی کرده و تنها کمتر از 100 سال از اغاز هوانوردی بشر میگذره و اولین مسافر فضایی 60 سال پیش به فضا پرتاب شد و اولین رایانه های پیشرفته عمری کمتر از 30 سال دارند و دانش های نوین نانوتکنولوژِی و ایستگاه های فضایی و ... نهایتآ عمری 20 ساله دارند و اگر عمیق تر به موضوع نگاه کنیم از سال 2000 به بعد بود که سال به سال پیشرفت های علمی شگرف تر و پیچیده تر شدند و مردم عادی نتایج اون رو به خوبی حس کردند ، نظیر اینترنت و ...!

به نظر من نباید این مسائل رو با علم ناقص امروز مقایسه کنیم ، البته منظورم مقایسه صرف است ، مثلآ چون انیشتین گفته دستیابی به سرعت بالاتر از نور امکان نداره پس همه چیز تمومه و پرونده موجودات فرازمینی بسته است !

از کجا معلوم که این فرضیه اشتباه نباشه ؟! یا مثلآ استثنا و تبصره ای وجود نداشته باشه ؟!

به نظر شما ایا این امکان وجود نداره که در ساختار کلی جهان ما انتقال از نقطه ای به نقطه ای دیگر مستلزم طی مسیر فیزیکی نباشه ؟!

ایا ابعاد کیهانی تنها چهار بعد ، طول ، عرض ، ارتفاع و زمان هستند ؟! (علم با استناد به چه مدرکی میتونه قاطع بودن این مطلب رو ثابت کنه به طوری که جای هیچ شک و شبهه ای باقی نمونه؟!)

مثلآ فرضیه کرم چاله ها و یا هر چیز دیگری که از چشم ما پنهان مونده و ممکنه در اینده کشف بشه میتونه این فاصله ها رو بی معنا کنه !

بحث در این رابطه اونقدر پیچیده و بغرنجه که نخبگان علمی دنیا هم در مباحثات اینچنینی قادر به اثبات یا رد اینگونه مسائل نیستند و اگر هم حرفی در این رابطه زده میشه تنها فرضیه ها و نظرات شخصی هستند !

من فکر می کنم که اگر قراره مدرکی وجود داشته باشه این مدرک در زمین نهفته است ،چیزی که در دسترس ما است و میتونیم لمسش کنیم و یافته هامون رو مورد بررسی و ازمایش قرار بدیم ، در این کره خاکی اونقدر سوالات بی جواب وجود دارند که برای یافتن پاسخ میتونه تا هزاران سال بشر رو به خودش مشغول کنه !

تنها یکی از باستان شناسان انگلیسی در قرن گذشته کتابی به قطر 8000 صفحه از رازهای هرم خئوپوس نوشته !!!!!!!!!!!!!
    رازهایی که تا به امروز جوابی برای اونها بدست نیومده.

17. 2 کاربر از bahareh_bus بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •