تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 66 از 70 اولاول ... 1656626364656667686970 آخرآخر
نمايش نتايج 651 به 660 از 696

نام تاپيک: چند پروژه VB همراه با سورس و فایل EXE ( پروژه های کامل)

اگه نباشه جاش خالی می مونه samasara's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

از کجا من باید تشخیص بدم که چه تابع هایی داخل فایل های DLL ذخیره شده
    ممنون می شم کسی به دادم برسه
    با نرم افزار DLL Export Viwer !!!! البته برنامه های حرفه ای تری هم هست که کلا محتوا رو بر می گردونه اما این قابل فهم تره!
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی دیگه

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by samasara; 29-09-2012 at 22:19. دليل: اضافه کردن لینک

2. این کاربر از samasara بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

در ضمن یکسری از اونا مشخصه برای ‏API‏ که اونا هم خیلی راحت قابل استفادست در وی بی!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه sosani2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

من نتونستم چیزی بفهمم که نام آرگومان هاش چیه کمکم کن

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

من نتونستم چیزی بفهمم که نام آرگومان هاش چیه کمکم کن
    قبل از اینکه توضیح بدم می خواستم جواب چندتا از سوالتم رو بدی:
    1-بدونم چرا می خواهی ببینی توی dll مختلف چی نوشته شده ؟
    2- آیا با اسمبل کد نویسی بلدی؟
    3- آیا دنبال کار خواصی هستی که محیط برنامه نویسیت اونو برایت پیش ینی نکرده؟
    4- محیط برنامه نویسیت چیه؟
    البته چندتا سوال دیگه هم هست که باید با توجه به جوابات بپرسم !!!
    البته قصد فوزولی نیست قصدم فقط کمک کردنه ...
    Last edited by samasara; 30-09-2012 at 22:10. دليل: اضافه کردن یک سوال

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

قبل از اینکه توضیح بدم می خواستم جواب چندتا از سوالتم رو بدی:
    1-بدونم چرا می خواهی ببینی توی dll مختلف چی نوشته شده ؟
    2- آیا با اسمبل کد نویسی بلدی؟
    3- آیا دنبال کار خواصی هستی که محیط برنامه نویسیت اونو برایت پیش ینی نکرده؟
    4- محیط برنامه نویسیت چیه؟
    البته چندتا سوال دیگه هم هست که باید با توجه به جوابات بپرسم !!!
    البته قصد فوزولی نیست قصدم فقط کمک کردنه ...
    جواب قسمت اول:
    برای اینکه من توی برنامه نویسی یک سری فایل DLL دانلود کردم اما حالا نمی دونم که چه آرگومان هایی داره که توی وی بی نام آن ها رو بنویسم منظورم همون Declare
    جواب قسمت 2
    خیر من با زبان اسمبلی کار نکردم
    جواب قسمت 3
    آره دنبال کار خاصی هستم
    جواب قسمت 4
    ویژوال بیسیک
    جواب قسمت 5
    مرسی داداش از این که دارید تو انجمن فعالیت می کنید

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

اول جواب که فکر کنم کار شما رو راه بندازه:---> اول شما باید اون dll رو از Add Reference به برنامت اضافه کنی اگر قبلا این کار رو کردی دیگه نیازی نیست دوباره از طریق Browse این کار رو انجام بدی! دوم یک شی از نوع اون dll درست کن سوم کار دیگه تمومه دیگه نیاز به declare کردن نیست فقط باید بعد از اون شی یک نقطه بزاری تا توابع نشود داده بشن!!

دلیل سوال های من هم این بود
    که اگه شما هم اسمبل کار کردین دیگه مشکلی نیست فقط باید اون dll رو دیبگ کنید تا کاملا محتوای اون دستتون باشه!
    اصلا بفهمم می خواهید فقط با محتوای dll ها ی مختلف اشنا بشید یا از dll خواسی می خواهید استفاده کنید!
    توضیح من باید برای چه زبانی باشه!
    در آخر هم اینه که از چه نوع dll هایی می خواهید استفاده کنید مال سیستم یا نوشته شده توسط کاربر و دقیقا مشکل شما با اتفاده از dll چیه!

در ضمن خواهر نه داداش!!!
    Last edited by samasara; 02-10-2012 at 09:37. دليل: موقت اضافه

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

اول جواب که فکر کنم کار شما رو راه بندازه:---> اول شما باید اون dll رو از Add Reference به برنامت اضافه کنی اگر قبلا این کار رو کردی دیگه نیازی نیست دوباره از طریق Browse این کار رو انجام بدی! دوم یک شی از نوع اون dll درست کن سوم کار دیگه تمومه دیگه نیاز به declare کردن نیست فقط باید بعد از اون شی یک نقطه بزاری تا توابع نشود داده بشن!!

الان دانشگاهم نمی تونم بیشتر توضیح بدم اما رسیدم خونه حتما دلیل سوالات اگر گنگ توضیح دادم اونو اصلاح کنم!
    شرمنده چیزی متوجه نشدم
    بعد چطوری می تونم یک شی ء درست کنم

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

شرمنده چیزی متوجه نشدم
    بعد چطوری می تونم یک شی ء درست کنم
    مثال : dim sara as new sama
    دی ال ال sama.dll = (البته باید به نامی که در هنگام تیک زدن در قسمت لیست Add Reference توجه کنی ممکنه نام sama.dll بعد از Browse کردن باشه s یا soooo یا هر چیز دگه ای که فرض ما اینه که اون dll رو شما بصورت صحیح اضافه کردی )
    شئی sara = رو از نوع Sama تعریف کردیم
    حالا دیگه با گذاشتن نقطه بعد از sara (یعنی شیمون) توابع رو می تونی ببینی
    مثال sara. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    گناباد

پيش فرض

مثال : dim sara as new sama
    دی ال ال sama.dll = (البته باید به نامی که در هنگام تیک زدن در قسمت لیست Add Reference توجه کنی ممکنه نام sama.dll بعد از Browse کردن باشه s یا soooo یا هر چیز دگه ای که فرض ما اینه که اون dll رو شما بصورت صحیح اضافه کردی )
    شئی sara = رو از نوع Sama تعریف کردیم
    حالا دیگه با گذاشتن نقطه بعد از sara (یعنی شیمون) توابع رو می تونی ببینی
    مثال sara. [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    شرمنده متوجه نشدم اگر می شه برام با مثال توضیح بدید ممنون می شم

تاريخ عضويت
    Jul 2012

پيش فرض

شما با vb6 کار می کنید یا با نسخه های بالا تر؟
    من روش استفاده از dll رو داخل vb6 می گم !! اما اگر با نسخه های بالاتر کار می کنید زیاد فرقی نداره!

1- اول dll مورد نظرتون رو که دانلود کرده اید رو داخل refereance برنامه قرار می دیدی برای این کار شما باید:

-----> از منو بار گزینه ی project رو کلیک کنی بعد از نوار باز شده گزینه ی refereances رو انتخاب کنی .
    -----> از پنجره ی باز شده روی باتون browse کلید کنید و آدرس dll مورد نظر را وارد کنید... که اگه dll یا ocx مورد نظر قابلیت خوانده شدن رو داشته بشه لود می شه .
    -----> بعد ok رو بزنید!

2- حالا باید از اون dll یک شی از نوع خودش بسازمیم که قابلیت کار کردن داشته باشه...

-----> اول رو فرم دابل کلیک می کنید تا رویداد load اتفاق بیفته(توجه داشته باشید که شما می تونید اونو بصورت سراسری هم اعلام کنید که خیلی صحیح تره!!!)
    -----> دوم می نویسید dim select_name as new dll_name توجه داشته باش که می تونی بجای select_name هر نام دیگه ای که دلت می خواد رو بزاری. نکته ی دیگه ای هم که در این خط هست اینه که شما نیاز نیست dll_namel رو بدونی!! البته با اون نرم افزار هایی که به شما دادم می تونی بفهمی... اما نیازی نیست چون بعد از نوشتن as, تمام مقادیر مجاز نمایش داده میشه و شما فقط باید نام یا نام شبیه به dll رو که با آیکون کوچیک کتاب ها(refreance) هستش رو انتخاب کنی ...(خلاصش اینه که خودش نوشته و خیلی راحت خودت پیداش می کنی!!!)

3- حالا وقت استفاده از اون شی هست که اگر dll مورد نظر شما تابع یا کار خواصی رو داشته باشه ازش میشه استفاده کرد:
    ----> نام شی رو بنویس و بعد از اون یه نقطه بزار مثلا ----------> [حالا هر چیز قابل استفاده رو می تونی انتخاب کن].select_name
    نکته ای که هست اینه که بعد از انتخاب محتوا باید بفهمی که اون تابع هم زیر برنامه ای داره یانه که اونم با گذاشتن یه نقطه بعد از نام اون تابع میفهمی ...اگر چیزی نماش داده شد که دوباره باید امتحان کنی ولی اگر چیزی نیومد یه پرانتز باز کن حالا میتونی ببینی که چه کار رو نجام بده....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

در آخر هم هر برنامه نویس گاهی نیاز به یک سری از Dll ها داره که کد هایی رو دوباره ننویسیه اما هر نویسنده ی dll یک راهنما برای اون درست می کنه که دیگران گیج نشن!! اما اگر هم جایی که شما dll ازش گرفتید هیچ فایل برای راهنمایی نگذاشته از راه بالا می تونید با چند بار آزمون خطا به جواب برسید !!!
    من خودم برای امنیت بیشتر حتی اگر استاد هم به من یه Dll یا ocx بده اونو دی کامپایل میکنم!!!! اینجوری خیالم راحت تره!! اما شما دنبال دی کامپایل محتوای نگرد البته با اون نرم افزار هایی که برات گذاشتم می شه یه کارایی کرد اما نه خیلی کامل...
    Last edited by samasara; 02-10-2012 at 17:34.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •