تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 7 از 26 اولاول ... 3456789101117 ... آخرآخر
نمايش نتايج 61 به 70 از 258

نام تاپيک: فاجعه بیکاری ۱ میلیون تحصیل‌‌کرده دانشگاهی بیکارند !!!

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

کدوم مسئولین !؟
    شما تو گوگل یه سرچ کن متوجه میشی
    منابع هم همه مشخص و معتبر هستن
    --------------------------------------------------
    ماشلا حرف هیچ کس رو هم قبول ندارین
    دوست من خوبه که منبع آوردم که آماری که دادید اشتباهه. کسی واقعا به شما نمی‌خنده اگر بگید آماری که گفتید رو از هوا آوردید. هر کس به شما گفته که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان 40%ه طبق آمار رسمی مرکز آمار می‌تونید بهش بگید اشتباه می‌کنه. حالا باید پرسید شما دنبال واقعیت هستید یا دنبال اینکه ذهنیت خودتون رو توجیه کنید؟! چطور انتظار دارید حرفی که خلافش بر مبنای آمار رسمی مشخصه رو قبول کنم؟ خیلی جالبه که اینو کلیت میدید که حرف هیچ کس رو قبول ندارم
    Last edited by Mohammad Hosseyn; 11-12-2016 at 14:52.

کاربر فعال شبکه اینترنت و سرویس های آنلاین
    تاريخ عضويت
    Oct 2015

پيش فرض

آمار 13 میلیون خیلی زیاد به نظر میاد!!مگه چند میلیون در ایران مدرک دانشگاهی دارند که بخاد 13 میلیونش بیکار باشند

ولی دیدم این فارغ التحصیلهای دانشگاه کار نامرتبط انجام میدن مثلا یکی از دوستای من که مهندسی برق میخوند و درسش هم خوب بود و دانشگاه دولتی هم بود الان رفته مرغ فروشی زده با دوستش

یا یکی از دوستام هم گفت یکی دکتری میشناسم به فکر این هست که بره فلافلی بزنه

3. این کاربر از محمد7966 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

دوست عزیز امار بیکاری فارغ التحصیل های دانشگاه ( که این روزا دیگه تقریبا همه فارغ التحصیل دانشگاه هستن ) به گفته خود مسئولین روی 40 درصد هست !
    اون 12 درصد یه امار کلی هست که گفته میشه
    --------------------------------------------------
    متاسفانه تو این تاپیک شعار و حرفای خوشگل زیاد گفته میشه ( خلاصش هم اینه کار زیاده شما استعداد و پشت کار ندارین ! ) ، ولی وقتی دوستان وارد جامعه و دنبال کار باشن میبینن وضع داغونه
    بله
    هر کاری به جز کاری که مربوط به رشتت باشه کار حساب نمیشه!
    مهندس نفتی که در نظام مهندسی ساختمان نامه مهر میکنه بیکاره و مهمدس عمرانی که در عسلویه نفت بیرون میکشه بیکاره. چه فایده مهندسی تموم کرده باشی میوه بقروشی تاکس برونی یا ....

5. این کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

نه مثل اینکه واقعا وضع مملکت بده که شما اینجور قاطی کردی
    پیشنهاد میکنم اول یه لیوان آب بخورید بعد نفس عمیق بکشید بعد این پست رو بخونید!!

من اگر با 1001 معادله ریاضی به شما اثبات کنم که 2+3 میشه 5، شما تنها خواهی گفت که نه به نظر نمیاد 5 بشه. و مسلما 4 میشه. جواب 5 غلطه..!!
    شما اگر اینطور فکر می‌کنید بهتر بود خودتون رو خسته نمی‌کردید اینهمه بنویسید!

تمامی رانندگان خودروی مسافری شخصی دور میادین شهر بیکار هستند.
    تمامی کارگران در انتظار کار کنار چهاراه بیکار هستند
    تمامی کشاورزانی که بیمه ندارند و تنها قادرند شام شب خود را از راه کشاورزی فراهم کنند بیکار هستند.
    تمامی کارگران بدون قرارداد در شرکتها بیکار هستند.
    تمامی مسافرکش های موتوری بیکار هستند.
    تمامی دست فروشان بیکار هستند. اینها درآمدشان تنها کمک خرجی به خانواده است. تا بتوانند کمی از بار روی دوش والدین را کمتر کند.
    جوان فارغ التحصیل شده از دانشگاه که ار روی ناچاری و بیکاری با ماشین پدرش در آزانس کار میکند یک شاغل نیست و این دسته از افراد هم بیکار هستند. وجود این دسته از جوانان موجب اشباع شدن این رسته شغلی شده و سبب شده اشخاصی که به طور رسمی در آژانس کار میکردند، دیگر درآمد کافی نداشته باشد و دست به کارگری و خورده کاری های دیگر بزنن و به جمع بیکاران جامعه بپیوندند.
    بماند آنان که عملا هیچ آینده روشنی را نمیبینند و رسما به کسب درآمد منفی اعتراف میکنند. و هزینه شان بر دوش والدین است.

شما به نظر میرسد با مفهوم شغل و شاغل مشکل دارید. نه تعداد افراد بیکار...
    بسیار خب تعریف جالبی ارائه دادید. این هم یک تعریفه. اگر کسی آشنا باشه با شاخص‌های بازار کار [که متاسفانه کسی رو ندیدم اینجا علمی این شاخص‌هارو تو بحث بکار ببنده] می‌دونه که شاخص‌هایی مثل اشتغال ناقص هم وجود دارند که این مسائلی که شما گفتید رو تا حدودی پوشش میدن. به هر حال اگر شما یک تعریف ارائه می‌دید برای بیکاری، بعدش باید بتونید اون شاخص رو اندازه بگیرید. مشکلی که وجود داره اینه که شما نمی‌دونید چند نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها دارن مسافرکشی میکنن یا پیتزا دلیوری میکنن. چون نمی‌دونید نمی‌تونید بگید اگر اینها رو بیکاری حساب کنیم نرخ بیکاری چند درصد میشه. نمی‌تونید بگید 20درصد یا 70 درصد. فقط میتونید بگید که با این تعریف بیکاری بیشتر از امارهای رسمیه [که باید بگم غیب هم نگفتید چون معلومه که با این تعریف بیشتره]. بنابراین وقتی شما ندونید این عددها دقیقا چند هستن با تعریفی که ارائه دادید، بهتره از خودتون بپرسید که این تعریف چه بدردتون میخوره؟ وقتی نمیتونید ازش قضاوت درستی بکنید. همونطوری که در پست قبل گفتم متخصص علمی این مسائل کشک نمی‌سابه، اینه که اونها میدونن وقتی یه تعریفی برای بیکاری ارائه میدن چطور اندازه گیریش کنن و چطور تفسیرش کنن و ازش تحلیل استخراج کنن.

تعداد بیکاران خیلی بیشتر از این اعدادی است که در تلویزیون میبینید.
    من اصلا تلوزیون نمی‌بینم

چطوره همه برن کارگر بشن و شما تنهایی بری دانشگاه و شاخ همه ماها بشی؟
    خوبه اینجوری؟ حس خوبی بهتون دست میده؟!

که این یک سیگناله هاااا؟؟؟؟
    فرض کن از امروز همه دانشجوها از دانشگاه انصراف بدن و همه کارگر ساده بشن و تا 5 سال آینده هیچ کس وارد دانشگاه نشه.

بعد 5 سال شما حتی نمیتونی چاه فاضلاب خونتو خالی کنی چه برسه به اینکه بخواد برق خونت 24 ساعته روشن باشه یا در طول فصل سرما به طور تمام وقت گاز خونت وصل باشه.

اینکه جامعه کارگر ساده میخواد خوبه؟!!
    تو چرا نمیری کارگر ساده نمیشی؟

میدونی چرا تقاضای کارگر ساده زیاد شده؟!
    چون اشخاصی با منطق شما کلید اقتصاد کشور رو به دست گرفته
    به نقطه جوش رسیدی‌ها یه لیوان آب دیگه بخور بقیه پست رو بخون لطفا!

من در دوران تحصیلی کارشناسیم کارگری هم کردم. همونطور که گفتم در کشورهای خارجی هم خیلی از دانشجوها بصورت پاره وقت کار ساده میکنن و این یک ننگ نیست [اونجوری که شما بهش نگاه می‌کنید]. اما چیزی که شما تو این نقطه جوشت متوجهش نیستی اینه که بعضی‌ها مدرک کارشناسی دستشونه ولی این مدرک به هیچ وجه نشونه‌ی کارشناس بودن اون فرد تو اون حوزه نیست. این آدم اگر بره تو کشوری که نرخ بیکاری 4% هم هست بازم همون کارگر ساده بیشتر نمی‌تونه باشه. پس بیخود جوش نزن که چطوره همه برن کارگر بشن. این همه رو من نگفتم و هیچ جوره هم نمی‌تونی حرفامو اینطور تفسیر کنی برادر.

بله من نمی‌تونم چاه فاضلاب خونمونو خالی کنم بخاطر همین هزینه رو میدم کسی که بلده اینکارو بکنه میاد انجامش میده. این نتنها چیز بدی نیست بلکه تو ادبیات اقتصاد بهش میگن تقسیم کار و یه فاکتور برای توسعه اقتصادی بعد رنسانس بوده. اونچیزی که عیب داره اینه که کسی مدرک تحصیلیش مهندسی مکانیک باشه ولی ندونه یه موتور ساده چطور کار میکنه یا نتونه یه دستگاه ساده طراحی کنه و بعد بناله که چرا نمیتونه کار پیدا کنه.
    نکته تاسف بار دیگه تو حرفای شما اینه که فکر میکنی اونی که میره دانشگاه درس میخونه شاخه و اونی که کارگر ساده میشه پست!!. برعکس شما من اینجور فکر نمیکنم و از نظر من هرکسی اگه تو جایگاه خودش بهره وری کافی داشته باشه هم باید به خودش افتخار کنه هم تا حدی بازخورد این بهره‌وری رو میگیره.

جامعه به همه جور طیف کار نیاز داره و مسئله اینه که من بعنوان یک فرد نوعی با توجه به نیاز جامعه برای خودم برنامه ریزی شغلی کرده باشم. این حرفی که میزنم رو از خیلی از دوستانم در طول 7 سال تحصیل تو دانشگاه شنیدم که "بهتر بود بجای درس خوندن همون موقع میرفتم سر کار". شما بعد از 2 سال کارگر ساده بودن اگر توانایی داشته باشید میتونید به یه مرحله بالاتر پیشرفت کنید ولی بعضی ها با 6 سال در خوندن نتونستن پیشرفت کنن. این همش تقصیر جامعست یا اون فرد هم خودش یه مشکلی داره؟
    شما هنوز فرق بین پیشگیری و درمان رو نمیدونی...
    هنوز نمیدونی که قبل اینکه نظریه پیشگیری پیش بیاد اول بحث درمان هست. و بعد از اون صحبت از پیشگیری کردن میشه.
    اول بیماری پیش میاد و بعد اون به فکر راه پیشگیری هستند. و همیشه حتی با وجود راهکار پیشگیری باز هم بیماری بوجود میاد. و هیچگاه پیشگیری 100% موثر نیست.

شما مثل پزشکی هستی که یک بیمار با یک دندان عفونی به شما مراجعه کرده و در جواب بیمار میگی که بهتر نبود هر روز مسواک میزدی؟! حالا برو بمیر...!
    خیلی بد تفسیر کردید حرف من رو. سعی می‌کنم بهتر توضیح بدم انقدر کج فهمی نشه از حرفم. من می‌گم اینکه دندون خیلی از مردم در حال حاضر خرابه بخاطر کمبود دندون‌پزشک نیست [هر چند اونم در نوع خودش می‌تونه یه عامل باشه]، بلکه عامل اصلی اینه که مردم خودشون مسواک نزدن. اگه می‌خوان خرابتر از این نشه بهتر مسواک بزنن و به دکتر هم مراجعه کنن. این درمان خوبه؟ انشالله وزارت بهداشت هم دکترهای دندانپزشکی رو تجهیز کنه و پوشش بیمه دندانپزشکی رو هم بهتر کنه که مردم بهتر بتونن از این خدمات استفاده کنن ولی با همه اینها کسی نمیتونه مسواک نزنه بناله که چرا دندونم خرابه!! حداقل مسواک زدن شرط لازم سلامت دندونه هرچند ممکنه کفایت نکنه و تنها شرط نباشه.

برنامه ریزی شغلی هم شرط لازم پیدا کردن کاره و بله خیلی از افراد برنامه ریزی شغلی ندارن. چه بیکاری 2% باشه چه 40% این افراد یا کار پیدا نمیکنن یا کاری که دارن رو دوست ندارن و بقول شما فرقی با یه بیکار نخواهند کرد. و این دقیقا هم درمانه هم پیشگیری برای یک فرد.

آیا حرفهای من به این معنیه که هرکسی کار پیدا نکنه بی عرضه بوده؟ همشون لیاقتشون یه کارگری ساده بوده؟ اصلا و ابدا اینطور نیست. همونطور که گفتم برنامه ریزی شغلی شرط لازم برای پیدا کردن کار خوبه ولی کافی نیست. بله وقتی شرایط اقتصادی بده پیدا کردن کار هم سخت و رقابتی تره. خیلی ها ممکنه لایق یه کار خوب باشن ولی نتونن پیدا کنن متاسفانه. با این حال کمک به اونها برای برنامه ریزی بهتر براش شغل ممکنه تو یه رقابت سنگین اونهارو موفق کنه. در کنارش من بیشتر از همه شما دوستان به سیاست های اقتصادی دولت نقد دارم، اقتصاد رشته منه و من هم در جایگاه خودم میدونم نقدم به دولت کجاست. ولی بحثی که اینجا کردم در سطح فردی بود.

مخاطب تمام صحبتهای شما من بودم.
    با این دیدگاهت خودتو باسواد و تحصیلکرده میدونی؟
    خودت رو یک شخصیت اجتماعی میدونی؟
    خودت رو یک شخص با ادراک طلقی میکنی و دست کم فکر میکنی از دیگران بیشتر حالیته و درک بالاتری داری؟
    امیدوار بودم کسایی که حرف من رو بخونن بجای اینکه این رو یک سرزنش یا توهین بحساب بیارن به دید یک انگیزه بهش نگاه کنند. متاسفانه وضع انقدر خرابه که به کسی هم بخوای انگیزه بدی خودشو به در و دیوار میزنه!
    اگر شما فکر کردید که حرفهای من برای این بود که این چیزها رو بگم واقعا یه مشکلی دارید باید با دید دیگه ای بخونید!

حاضری هر دومون اسناد و مدرکها و سوابق کاریمون رو با اطلاعات معتبر تو فروم کپی بزنیم تا بهت بفهمونم که من کارگر ساده ام یا تو..؟!
    شجاعتشو داری که بعد از ثابت شدن بی منطقی حرف هر کدوممون زیر همین پست با فونت درشت بنویسیم "غلط کردم تو این بحث شرکت کردم" ؟؟

من به شما یک پیشنهادی دارم. به پلنهای خودتان متمرکز شوید. چراکه این افکار شما ذهن شما را به سمت و سوی بی منطقی سوق میدهد. که در پلنهایتان موثر خواهد شد.
    هر موقع ازتون پیشنهاد خواستم حتما بهتون پیغام خصوصی میدم

آخر فروم باز shangil's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2015
    محل سكونت
    ویران

پيش فرض

آمار 13 میلیون خیلی زیاد به نظر میاد!!مگه چند میلیون در ایران مدرک دانشگاهی دارند که بخاد 13 میلیونش بیکار باشند

ولی دیدم این فارغ التحصیلهای دانشگاه کار نامرتبط انجام میدن مثلا یکی از دوستای من که مهندسی برق میخوند و درسش هم خوب بود و دانشگاه دولتی هم بود الان رفته مرغ فروشی زده با دوستش

دوست عزیز کسی که حرف شما رو زیر سوال ببره مطمینا لجبازی میکنه و یا دولت هواش رو داره.محاله ممکنه کسی ندونه وضع کار در ایران افتضاحتر از اون چیزیه که فکرشو میکنیم
    چطور وقتی امار تورم 8 درصده یکی میاد میگه درسته ولی دقتی امار بیکاری که خود دولت اعلام کرده یه رقم خاصی هست اون رقم اغراقه؟؟!!!
    امار بیکاری در ایران همه حتی خود حکومت حتی بالاسری هم همیشه داره میگه اقا جان خانم جان کار نیست.
    Last edited by shangil; 11-12-2016 at 14:52.

8. 3 کاربر از shangil بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بله خیلی ها اینطور هستن. این حتی مختص ایران هم نیست تو خیلی از کشورهای دنیا اینطوره. موارد زیادی رو خودم شخصا میشناسم که اینطورن. مثلا یکی از مدیران منابع انسانی شرکت نفتی شل لیسانس زیست شناسی داره!! هیچ ربطی به هم ندارن منابع انسانی و زیست شناسی ولی این آدم نه از اینکه زیست شناسی خونده ناراضیه نه اینکه الان مدیر منابع انسانی شل هست.
    مسئله اینه که ممکنه افرادی که شغلشون همسان با رشتشون نیست پلن A و B و... داشتن برای خودشون. ممکنه هم نه از بدست نیاوردن کار مورد نظرشون به یه کار نامرتبط روی اورده باشن.

بله
    هر کاری به جز کاری که مربوط به رشتت باشه کار حساب نمیشه!
    مهندس نفتی که در نظام مهندسی ساختمان نامه مهر میکنه بیکاره و مهمدس عمرانی که در عسلویه نفت بیرون میکشه بیکاره. چه فایده مهندسی تموم کرده باشی میوه بقروشی تاکس برونی یا ....
    خوبه که از خودتون تعریف و شاخص در میارید، بتونید میزان عددیش رو هم به ما بگید چنده. طبق تعریف شما اونوقت بیکاری دقیقا چند درصده؟ چند نفر بیکار داریم؟ 13 میلیون؟
    همونطوری که بالاتر گفتم تنها اینکه شغل با مدرک تحصیلی همسان نیست دلیل برا معضل به حساب نمیاد و این بستگی به شرایط شخص داره.
    دوما شما از کجا می‌دونید کسی که مدرک مهندسی فلان رشته دستشه واقعا توانایی کار تو اون زمینه رو داره؟ تا حالا کسی رو ندیدید که مدرک یه رشته رو داشته باشه ولی نتونه در عمل نشون بده مهارت خوبی تو اون زمینه داره؟ به نظرتون خروجی های دانشگاههای ما همه پروفسورن؟

10. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

دوست عزیز کسی که حرف شما رو زیر سوال ببره مطمینا لجبازی میکنه و یا دولت هواش رو داره.محاله ممکنه کسی ندونه وضع کار در ایران افتضاحتر از اون چیزیه که فکرشو میکنیم
    چطور وقتی امار تورم 8 درصده یکی میاد میگه درسته ولی دقتی امار بیکاری که خود دولت اعلام کرده یه رقم خاصی هست اون رقم اغراقه؟؟!!!
    امار بیکاری در ایران همه حتی خود حکومت حتی بالاسری هم همیشه داره میگه اقا جان خانم جان کار نیست.
    شما اصلا می‌دونی نرخ بیکاری کشور چند درصد اعلام شده توسط نهادهای رسمی؟ میشه عددش رو با منبع بهم بگی.

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

دوست عزیز کسی نگفت 13/000/000 میلیون نفر همه مدرک و تحصیلات دانشگاهی دارن علاوه بر فارغ التحصیلان دانشگاهها کلا همه جوانان که از خدمت میان و شاغلینی که بیکار شدن که تعدادشون هم واقعا زیاده و همینطور داره به تعدادشون اضافه میشه رو شامل میشه و این رقم حاصل 1 سال 2 سال نیست و تعداد زیادی از جوانان دهه 60 را هم شامل میشه این رقم طی 15 سال اخیر اینقدر بالا رفته ...
    متاسفانه اوضاع خیلی خراب تر از اینیه که میبینید ...
    مشکل اصلی اینه که علاوه بر نبودن کار برای جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهها افرادی که قبلا شاغل بودن هم بدلیل رکود اقتصادی مملکت و خوابیدن و ورشکسته شدن کارخانه ها و شرکتها و تعدیل نیرو توسط انها دارن به خیل بیکاران اضافه میشن
    اکثر کارخانه ها ورشکست شدن و یا تولیدشون رو به نصف و حتی بیشتر کاهش دادن و تعدیل نیرو کردن و این باعث شده افرادی که قبلا جزء شاغلین بودن هم بیکار بشن
    یکی از دوستان اشاره کرد شما کافیه کمی تو خیابانها قدم بزنی و خودت مشاهده میکنی که اکثر مغازه ها بدلیل عدم داشتن درآمد تعطیل شدن
    ضمنا سالانه بیش از 1 میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهها و کلا جوانانی که خدمت رو به اتمام رسوندن صرفنظر از دانشگاه رفته یا نرفته که به خیل بیکاران اضافه میشن
    این آمار کلی و حدودی بیکاران ایران هست خدا میدونه شاید زیادتر باشه...

13. 3 کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه MOHAMMAD2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

دوست من خوبه که منبع آوردم که آماری که دادید اشتباهه. کسی واقعا به شما نمی‌خنده اگر بگید آماری که گفتید رو از هوا آوردید. هر کس به شما گفته که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان 40%ه طبق آمار رسمی مرکز آمار می‌تونید بهش بگید اشتباه می‌کنه. حالا باید پرسید شما دنبال واقعیت هستید یا دنبال اینکه ذهنیت خودتون رو توجیه کنید؟! چطور انتظار دارید حرفی که خلافش بر مبنای آمار رسمی مشخصه رو قبول کنم؟ خیلی جالبه که اینو کلیت میدید که حرف هیچ کس رو قبول ندارم

شما این دو تا لینک رو ببین یکی علی لاریجانی گفته یکی هم ربیعی وزیر کار
    هر دو هم گفتن 40 درصد
    اگه شما امار وزیر کار که مطمئن باش دوس داره این امار کمتر باشه رو قبول نداری من دیگه حرفی ندارم !

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by MOHAMMAD2010; 11-12-2016 at 15:22.

15. این کاربر از MOHAMMAD2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

اگر در مورد برنامه‌ریزی شغلی، پیدا کردن یه شغل تو شرایط سخت اقتصادی و چیزهایی مثل این جستجو کنید و از منابع مناسبی مطالعه کنید مطمئنا شانستون برای پیدا کردن شغل بالاتر میره. مطلب بالارو هم من ننوشتم برای ایران هم نوشته نشده برای امریکاست. ولی جالبه که بدونید حداقل 10راهکار هست که تو یه شرایط بد اقتصادی هم میشه تلاش کرد برای پیدا کردن کار. این پست رو هم نوشتم برای اینکه تاکید بیشتر بکنم هدف این نیست که بگیم وضع اقتصادی بد نیست. هدف اینه که بگیم در سطح فردی جا برای تلاش بیشتر هست.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •