تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 8 از 119 اولاول ... 4567891011121858108 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 1186

نام تاپيک: *+=[پشتیبانی]=+* Game Maker / آموزش ها در این تاپیک

اگه نباشه جاش خالی می مونه GENERAL_RAAAM's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

باید از اون action ای که که کنار move fixed است استفاده کنی.

2. این کاربر از GENERAL_RAAAM بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه hadibabaiy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

پيش فرض

باید از اون action ای که که کنار move fixed است استفاده کنی.
    منظورت move freeاست.
    آخه چجوری میشه توضیح بدی.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

این جا کسی با 3D Game Maker کار کرده ؟
    منظورت ساخت بازی های 3 بعدی با گیم میکر هست یا این که گفتی یه موتور جدیدیه؟!

نوکرتم استاد....
    ممنون خیلی خوب بود دستت درد نکنه.
    ببخشیدا فقط اون کد ها رو کجا بزارمش آخه من زیادبا کد نویسی آشنا نیستم فقط زیاد با این اکشنا و اینا بازی میکنم.
    خواهش می کنم ، کد های زبان برنامه نویسی گیم میکر رو باید به صورت اسکریپت جدا ، یا تکه ای از کد بنویسی ، هر دو رو می تونی از تب control پیدا کنی ، به عبارت دیگه کد ها هم مثل بقیه ی اکشن ها در صورتی اجرا می شن که ایونتی که این کد رو توش وارد کردی ، اتفاق بیفته . . . . مطالب بیشتر می خوای می تونی توی همین تالار(ساخت و ویرایش و هک بازی ها ) یه سرچ بکنی برای GML قبلاً یه چیزایی نوشته بودم.
    و لطفا بگید چطوری میشه اسپرایت ساخت.
    اگه میتونی یه بک گراند از زمین خاکی برام بزار
    خیلی خیلی خیلی ممنووووون.
    اگه منظورت ساخت اسپرایت جدیده که فکر کنم بلد باشی! ولی اگه منظورت تعویض اسپرایت هست ، می تونی از این استفاده کنی:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    این به این معنی هست که زمانی که اتفاقی (event) بیفته اگر این کد رو اجرا کنی اسپرایت آبجکت ، به اسپرایتی که نامش رو در کد وارد کردی تغییر می کنه اگر منظورت چیز دیگه ای بود بگو .
    برای تکسچر از دوستان دیگه بپرسی فک کنم بیشتر بتونن کمکت کنن ، الان چیزی ندارم، در هر صورت اگه پیدا کردم برات می ذارم!
    ببخشیداچندتا سوال دیگه هم دارم .
    1_چطور میشه وقتی اسپرایت ما به طرف چپ است تیر هم به طرف چپ پرتاب بشه
    این بستگی به بازیه خودت داره ، و برنامه نویسی قبلی ای که روی این کار انجام دادی ، مثلاً اینکه ، ممکنه برای آبجکت تیر فقط یک آبجکت تعریف کرده باشی یا برای هر دیرکشن اون یکی تعریف کنی ، چون سوالت کمی مربوط به برنامه نویسی بازی میشه اگه سرستو بذاری شاید بتونم بیشتر کمکت کنم. و بعد خودت از روی کارایی که روی سرس انجام می دم ببین چی کار کردم!

2_چطور میشه در گیم میکر فارسی نوشت(با نرم افزار مریم امتحان کردم نشده).
    برای فارسی نوشتن باید قبلاً یکی از فونت های سری F رو به فونتهای گیم میکر اضافه کنی ، اصولی ترین روش استفاده از اسپرایت ها برای فونت هست که معمولاً در یک شیت ( sheet) یا استریپ پشت سر هم حروف و اعداد رو وارد می کنن ، و بعد در بازی استفاده می کنن ، به لینک زیر برو در مورد فارسی نوشتن یه توضیحی دادم:
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    3_چطور میشه کسی رو که دروبین اتاق روشه عوض کرد.
    کد:

من یکم درستش کردم ، ولی باید خودت هم روش کار کنی! ، چون مشکل داره مثلاً برای حرکت ، علاوه بر 4 جهت اصلی 4 جهت فرعی (45 درجه ای ) رو هم اضافه کنی ، یعنی اگر پایین و چپ رو با هم زدیم به سمت جنوب غربی حرکت کنه.....
    کد:

آخه چجوری میشه توضیح بدی.
    استفاده از move free یا move fixed تنها از نظر آزادی زاویه ی حرکتی که در move free وجود داره با هم فرق دارن! چی گفتم!
    توی move free می تونی جهت جدیدی رو به اسپرایتت هم نسبت بدی !

حالا جهت چیه :
    هر آبجکت در هنگام حرکت یک سرعت داره و یک جهت سرعت که تابلو هستش ولی جهت (direction) در حقیقت یک زاویه است . این زاویه رو می تونید با استفاده از شکل زیر بهتر درک کنید :

شما می تونید با مقدار دهی به direction هر آبجکت مسیر حرکت اون رو تغییر بدید. مثلاً برای اینکه آبجکت به سمت بالا بره باید اینو تایپ کنید:
    direction=90
    speed=4
    همون طور که می بینید برای مقدار دادن به direction کافیه اونو برابر زاویه ی دلخواه خودمون قرار بدیم بدین ترتیب برای پایین اومدن :
    direction=270
    speed=4

توجه داشته باشید مقدار direction می تونه به طور مجزا تغییر کنه مثلاً نیازی نیست که شما هر جا که می خواید direction رو تغییر بدید سرعت رو هم تعریف کنین . اگر آبجکت در حال حرکت باشه با تغییر direction به صورت مجزا ، جهت حرکت آبجکت بدون تغییر در سرعت اون آبجکت تغییر می کنه .

حالا یک مثال جالب: می خواهیم یک توپ درست کنیم که هر بار بازی شروع می شود توپ به صورت شانسی به یک سمت دلخواه برود:

در ایونت create توپ این کد ها رو وارد می کنیم:

کد:
    توجه: تابع
    کد:
    یک عدد حقیقی شانسی بین 0 تا x را بر می گرداند.
    توضیح با نوشتن کد خط دوم ، یک عدد بین 0 تا 360 را به ما میدهد که همان عدد داخل direction ریخته می شه. به محض اینکه direction دارای یک زاویه بشه ، آبجکت به سمت زاویه ی تعیین شده شروع به حرکت می کنه.

امیدوارم مقصودت رو گرفته باشی!

5. این کاربر از mst_ab بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

پيش فرض

سلام برتو ای رفیق.
    ممنون از توضیحی که در مورد جای کد نویسی دادی.
    1_با عرض پوزش منظور من از اسپرایت سازی یعنی خود تصویره مثلا اون سربازه که به زور از اینترنت پیداش کردم اما دیگه درخت و ماشین و اینا رو نمیتونم سرچ کنم.
    2_در ضمن اون تیر اندازی که گفتی من اگه ابجکت هایی زیاد (همه طرفه)تعریف کنم اون وقت چیکار کنم).
    3_از اینکه درستش کردی خیلی خیلی ممنونم فقط چون من حجم بازیم زیاده نمیتونم کل بازی رو آپلود کنم مجبورم تک تک موضوعا رو با حجم کم آپلود کنم.و اون جهت های فرعی رو هم که گفتی من نمیتونم چند کلیدی کار کنم یه کمکی برسون.
    4_من از اون move free هم چیزی نفهمیدم
    5_اگه میتونی یک سایت از اسپرایت هایی که در مورد بازیمه بزار.
    ببخشید سوالا زیاد شد.
    (در عجبم چرا این تاپیک تعطیل نشد آخه من هر جا رفتم و سوال پرسیدم اون تاپیک تعطیل شد و سال به ماه یک پیام از طرف نیومد.اگه باورت نمیشه برو به اون تاپیک که برای ساخت بازی استراتجیک بود و صاحبشم ehsan_wwe بود این قدر پیام دادم که دو تا کارت تموم کردم به زور یک کارت پیدا کردم و اومدم اینجا و یک پیام شانسی دادم اما وقتی که چشم بسته دوباره اومدم از تعجب دهنم باز شد و گفتم ما که از این شانسا نداشتیم هر چند جوابا یکم دیر میامد اما میامد.)
    هم اکنون نیازمند جواب های شما هستیم_انجمن حمایت از بازی سازان خاص.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

12

ببخشید من گیم میکرم رو وقتی باز میکنم errorمیده میگه:
    Softwrap files error3 و بعد میگه:
    error:Inconsistent files
    قبلا هم جواب نمیداد ویندوزمو که عوض کردم درست شد اما باز خراب شده.قبلا وقتی لودر رو کپی میکردی ارور میداد اما حالا کلی ارور میده.
    اگه علتشو میدونی بگو.
    Last edited by hadibabaiy; 18-08-2008 at 09:52.

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

قبلا هم جواب نمیداد ویندوزمو که عوض کردم درست شد اما باز خراب شده.قبلا وقتی لودر رو کپی میکردی ارور میداد اما حالا کلی ارور میده.
    اگه علتشو میدونی بگو.
    دوست من شما باید 40 50 بار پشت سر هم هی گیم میکر را باز کنید تا دیگه ارور نده و باز بشه ( برای همهه این اارور را می دهد خیالت راحت)
    در عجبم چرا این تاپیک تعطیل نشد آخه من هر جا رفتم و سوال پرسیدم اون تاپیک تعطیل شد و سال به ماه یک پیام از طرف نیومد.اگه باورت نمیشه برو به اون تاپیک که برای ساخت بازی استراتجیک بود و صاحبشم ehsan_wwe بود ا
    دوست من من آموزش را تموم کردم دیگه چیزه خاصی نبود حالا نوبت شما بود که از من سوال کنید من هم جواب بدم
    Last edited by ehsan_wwe; 18-08-2008 at 10:16.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mst_ab's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

1_با عرض پوزش منظور من از اسپرایت سازی یعنی خود تصویره مثلا اون سربازه که به زور از اینترنت پیداش کردم اما دیگه درخت و ماشین و اینا رو نمیتونم سرچ کنم.
    آها! برای ساخت اسپرایت از هر نرم افزار گرافیکی ای که می شناسی می تونی استفاده کنی ، مثل فتوشاپ ، فایر ورکس ، پینت دات نت، یا حتی پینت خود ویندوز ، بستگی به هنر خودت داره که بخوای اسپرایت بسازی ...
    2_در ضمن اون تیر اندازی که گفتی من اگه ابجکت هایی زیاد (همه طرفه)تعریف کنم اون وقت چیکار کنم).
    منظورت رو نفهمیدم!
    _از اینکه درستش کردی خیلی خیلی ممنونم فقط چون من حجم بازیم زیاده نمیتونم کل بازی رو آپلود کنم مجبورم تک تک موضوعا رو با حجم کم آپلود کنم.و اون جهت های فرعی رو هم که گفتی من نمیتونم چند کلیدی کار کنم یه کمکی برسون.
    باید در ایونت یکی از کلید های کی بورد ، یک تکه کد ایجاد کنی و بعد داخلش یکی دیگه رو بنویسی ، مثلاً برای شمال شرقی باید برای کلید سمت راست بنویسی :
    کد:

البته چون ممکنه برای بازیت کمی اختلال ایجاد کنه ، بهتره صبر کنی من اگه وقت کردم برات درست کنم.
    4_من از اون move free هم چیزی نفهمیدم
    !!! اون همه توضیح دادم! عیبی نداره ! ببین هر آبجکت در هنگام حرکت 2 تا مشخصه داره سرعت و جهت حرکت، سرعت همون speed هست و جهت حرکت هم direction که زاویه ی حرکت رو با جهت مثبت مثلثاتب نشون میده ( یعنی سمت راست) . مثلاً وقتی یه آبجکت در حال حرکت به سمت بالا هست ، جهت حرکت یا همون direction اون 90 درجه و وقتی داره می یاد پایین direction=270 هست ، با استفاده از move fixed فقط می تونی آبجکت رو در جهت های 0، 45، 90، 135، 180، 225 ، 270 ، 315 حرکت بدی یعنی با دقت 45 درجه ای ، یا به عبارت ساده تر جهت های اصلی و جهت های فرعی ، حالا اگه بخوای آبجکت در جهت یا زاویه ی 35 درجه حرکت کنه باید چی کار کنی ؟ آره دیگه !!! اینجا باید از move free استفاده کنی و مقادیر سرعت و direction رو اون طوری که خودت دوست داری وارد کنی ...
    5_اگه میتونی یک سایت از اسپرایت هایی که در مورد بازیمه بزار.
    سایت زیاده راستشو بخوای حوصله ی سرچ ندارم ! ولی می تونی به سایت
    کد:
    یه سر بزنی یا این یکی :
    کد:

ولی یه چیز مهمی یادت باشه ، هیچ سایتی به اندازه ی هنر خود آدم کامل نیست ........
    ببخشید سوالا زیاد شد.
    خواهش می کنم ، این وظیفه ی من هست که به سئولات جواب بدم(خیر سرم پشتیبان گیم میکرم!) ، اگه می بینی دیر جواب میدم شرمنده من زیاد وقت ندارم . . .

ببخشید من گیم میکرم رو وقتی باز میکنم errorمیده میگه:
    اگه علتشو میدونی بگو.
    احسان جان این ارور اون ارور نیست!

برای رفع این مشکل این کارا رو بکن :
    1-به پوشه ی D:\Documents and Settings\All Users برو،
    2- روی documents راست کلیک کن
    3- در قسمت sharing and security ، و در زیر مجموعه ی Network sharing and security تیک گزینه ی مقابل Share this folder on the network رو بزن و apply کن،
    4-در صورتی که با ارور مواجه شدی دوباره شماره ی 3 رو تکرار کن،
    5- اگر مراحل درست انجام شده باشه ، پوشه به Shared Documents تغییر نام پیدا می کنه،
    6- در نهایت گیم میکر 7 به صورت normal قابل اجرا میشه ،

اگر موارد بالا نتونست کارتو راه بندازه ساعت و تاریخ سیستمت رو با اینترنت تنظیم کن ، در صورتی که باز هم نشد دوباره به من بگو تا از دوستان گیم میکر خارجکی(!) بپرسم.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

پيش فرض

خیلی ممنون فقط اینم برام درست کنید قبل از اینکه خراب بشه درست کرده بودم.
    مشکلاتم:یک دشمن قرمز هست میخوام وقتی نزدیکش شدی بهت حمله کنه اگه میشه یک جون جدا هم داشته باشه.ببخشید ببخشید ببخشیدا اگه میشه و امکان داره مپ هم داشته باشه.و اون جهت های فرعی را که هر کار کردم نتونستم بکنم.
    خیلی ببخشید شما وقت با ارزش خودتان(!)را برای ما صرف میکنید و ما کاری نمیتوانیم انجام دهیم(اهالی روستای نا کجا آباد)
    کد:
    Last edited by hadibabaiy; 20-08-2008 at 21:57.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

پيش فرض

و اما شما آقای احسان هنوز دشمن رو نگفتی من هنوز یاد نگرفتم.اما خوب در نهایت خوب بود.اگه اون دشمنو هم تموم کنی خوبه.

تاريخ عضويت
    Aug 2008
    محل سكونت
    مبارکه ی اصفهان

پيش فرض

بابا میدونید چی بود یه فایل به نام softwrap توshared documentsبود اونو پاکش کردم حالا همه چی درس شد.
    حالا بریم سراغ سوالام جناب پشتیبان.
    1ـچگونه میشود یک مپ برای بازی ساخت
    فعلا همین.
    فکر کنم حلا بگی بازم این شروع کرد و دعا کنی که گیم میکرم درس نمیشد.
    با تشکر از دوست همیشه حاضر جوابم...
    میتونم یک سری اسپرایت بزارم....
    Last edited by hadibabaiy; 23-08-2008 at 10:16.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •