تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: شما علت اصلی نتیجه نگرفتن ایران در المپیک را چه می دانی

راي دهنده
57. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • ضعف مدریت ارشد ورزشی کشور

52 91.23%
  • ضعف روئسای فدراسیون ها

39 68.42%
  • برنامه ریزی غلط

40 70.18%
  • نداشتن برنامه ریزی

38 66.67%
  • ضعف در کادر فنی

30 52.63%
  • ضعف تاکتیکی و تکنیکی در ورزشکاران

20 35.09%
  • قوی بودن حریفان و تلاش بیشتر آنها

12 21.05%
  • باند بازی!!!!!!

37 64.91%
Multiple Choice Poll.
صفحه 8 از 72 اولاول ... 4567891011121858 ... آخرآخر
نمايش نتايج 71 به 80 از 720

نام تاپيک: المپیک 2008 پکن

آخر فروم باز unartig's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

خب شاید این خبربتونه کمکی بکنه خبرقدیمیه اما نشون میده که سهمیه المپیک ایران تومسابقات قهرمانی آسیا به دست اومده (کمیته ملی المپیک شرط ورودراقهرمانی جهانی دومینکن و قهرمانی جهانی تایلندتعیین کرده بود) اما بعدا به کشورهایی که سهمیه نیاورده بودند اجازه دادتوآخرین مسابقه که مسابقه آسیایی بود سهمیه کسب کنند.که دونفرازایران سهمیه آوردند.
    -----------------------------------------------------------------------------
    اقتدار در دسته فوق سنگين
    وزنه‌برداری- گروه ورزشي:
    در پايان سي‌ونهمين دوره مسابقات وزنه‌برداري قهرماني آسيا كه طي 6 روز در شهر كانازاواي ژاپن برگزار شد، تيم ملي ايران با كسب 6 مدال طلا، 3 نقره و 2 برنز به عنوان نايب‌قهرماني دست يافت.
    در اين دوره وزنه‌برداران چيني با به دست آوردن 12 مدال طلا، 6 نقره و 2 برنز قهرمان‌ شدند. بعد از تيم‌ملي كشورمان تيم عراق با 3 مدال طلا در جايگاه سوم ايستاد. نكته مهم اين دوره از رقابت‌هاي آسيايي وزنه‌برداري كسب سهميه‌هاي المپيك از سوي تيم‌هايي بود كه تاكنون سهميه المپيك كسب نكرده بودند.
    براساس قوانين فدراسيون بين‌المللي وزنه‌برداري تيم‌هايي كه تاكنون حتي نتوانسته بودند يك سهميه براي حضور در بازي‌هاي المپيك كسب كنند، مي‌توانستند در اين رقابت‌ها المپيكي شوند.
    بر اين اساس در بخش مردان تيم‌هاي ازبكستان و تركمنستان توانستند هركدام دو سهميه و تيم‌هاي قرقيزستان، عراق و عربستان هركدام يك سهميه براي حضور در بازي‌هاي المپيك كسب كردند. در بخش زنان هم تيم‌هاي اندونزي، ويتنام، مغولستان و هند جواز حضور در بازي‌هاي المپيك را به دست آوردند.
    درخشش دو وزنه‌بردار فوق سنگين تيم ايران رشيد شريفي و محمد صالحي در آخرين روز اين رقابت‌ها تا حد زيادي خلاء موجود بابت غيبت نامداران آسيايي اين وزن از جمله حسين رضازاده، جابر سالم قطري و دونگ فين چيني را پر كرد. عنوان قهرماني در اين وزن به رشيد شريفي جوان شايسته وزنه‌برداري ايران رسيد.
    او در يك‌ضرب با بالاي سر بردن وزنه 190 كيلوگرمي مدال زرين اين حركت را به دست آورد و در دوضرب نيز وزنه 236 كيلوگرمي را بالاي سر برد كه مجموع 426 كيلوگرم قهرماني او را تضمين كرد. ديگر نماينده ايران، محمد صالحي هم با بالاي سر بردن وزنه 185 كيلوگرمي در حركت يك‌ضرب و 235 كيلوگرم در دوضرب و مجموع 420 كيلوگرم مدال‌هاي نقره اين وزن را از آن خود كرد.
    نفر سوم فوق‌سنگين اوتا كازومي ژاپني بود كه او نيز با 175 كيلوگرم در حركت يك‌ضرب و
    210 كيلوگرم در دوضرب و مجموع 385 كيلوگرم روي سكوي سوم ايستاد. اختلاف 35 كيلويي كازومي ژاپني با صالحي و 41 كيلويي با شريفي نشان مي‌دهد كه دو وزنه‌بردار شركت‌كننده كشورمان بدون آن كه از سوي حريفي تهديد شوند، به راحتي وزنه‌هاي انتخابي خود را بالاي سر برده و قهرمان شدند.
    چه بسا اگر در جريان برگزاري مسابقات رقابت نزديك‌تري بين نفرات اين وزن وجود داشت، دو نماينده ما شريفي و صالحي نيز مي‌توانستند با انتخاب وزنه‌هاي سنگين‌تر ركوردهاي بهتري را هم به جا بگذارند. البته اين دوره از مسابقات وزنه‌برداري قهرماني آسيا بار ديگر نشان داد كه مشكلات فني و ركوردي وزنه‌برداران ما در اوزان پايين همچنان به قوت خود باقي است و برعكس همواره بر توانايي‌هاي نفرات حاضر در اوزان بالا افزوده مي‌شود.
    بازگشت دوباره اصغر ابراهيمي به تيم‌ملي و درخشش اين وزنه‌بردار نكته مهم ديگري براي وزنه‌برداري ايران بود كه در اين فاصله كوتاه تا شروع بازي‌هاي المپيك پكن بيش از هميشه به درخشش او در اين بازي‌ها اميدوار باشيم. ابراهيمي با 3 مدال طلايي كه در وزن 94 كيلوگرم به دست آورد بلافاصله از سوي بهمن زارع سرمربي تيم‌ملي به اردوي 5نفره المپيكي‌هاي ايران دعوت شد تا در كنار حسين رضازاده پراميدترين وزنه‌بردار ما براي كسب مدال در المپيك حضور داشته باشد.
    در مجموع ركورد 180 كيلويي ابراهيمي در حركت يك‌ضرب در حال حاضر مي‌تواند ركورد قابل‌قبولي براي خودش و وزنه‌برداري ايران باشد اما اين وزنه‌‌بردار براي آنكه بتواند خود را در جمع 3 نفر اول اين وزن در جهان ببيند، بايد بر ميزان ركورد 205 كيلويي دوضرب خود بيفزايد. او حالا با حضور در جمع المپيكي‌ها به راحتي مي‌تواند به اين مهم دست يابد.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

آقا مصطفی ! اگه واقعا عاشقش باشی باید قضیه رو جدی پیگیری کرده باشی .
    بالاخره جریان چی بود و چی شد؟ یعنی اینم میره تو پرونده های مشابه قبلی؟!!
    عاشقش بودم و هستم و اگر بگذارند خواهیم بود! البته عشق اون دیگه رو دل ما حک شده !

مطمئن باش که همه ی خیبرهای این 2-3 روز را تو بیشتر رسانه ها دنبال کردم ! و بیشتر انعکاس حرفهای اصلی تو چند پست قبل که کامل نوشتم هست !

بعید میدونم کسی درست و حسابی خونده باشه ! کسی که واقعا میخواد یه چیزی از این بلاهایی که سر رضازاده اومده را متوجه بشه فقط کافیه که پست من را با دقت بخواند و بیشتر به کنایه ها توجه کند !

لینک پست من :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    جریان که واضح هست! یه سری از افراد .... بگذریم توضیحات تکمیلی تقریبا در قالب کنایه های من در آن پست موجود هست ، مطالعه بفرمایید !

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام

یک سئوال

حسین رضازاده قبل از خداحافظی، در روزهای گذشته، تست دوپینگ داده بود ؟

قربان شما
    شاهین
    سلام شاهین جان !

آقا قضیه دوپینگی بودن کاملا منتفیه ! این وصله ها هیچ جوری به این شخص نمیچسبه ! نه بخوام تعصب الکی نشون بدم ولی دوستان هم اشاره کردند همون قضیه که از 10 تا 8 تا دوپینگی بودند و 2 نفر دویپینگی نبودند یه جورایی خود معرف این شخص هست که اصلا اهل این کارها نیست !

در ضمن دقت داشته باشید که همچینن فردی با این همه افتخارات و مهمتر گرفتن لقب هرکول به خاطر جا به جا کردن سنگین ترین وزنه ی دنیا در رشته ی وزنه برداری ، خود به خود زیر ذره بین قرار میگیرد ولی عمرا که در دوره ی کوتاهی از زمان هم ایشون دوپینگی بوده باشه !

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

تستی که دوسال پیش از11 ورزشکارگرفته شده بود 2 تامنفی داشت و9تامثبت که دوتامنفی ایران رضازاده و ابرهیمی بود. اما درگزارشی که همین الان هم از2سال پیش دارم نوشته شده بودکه تیم ایران که شامل رضازاده هم بود به مدت 2سال ازبازیهای المپیک و........ محروم شدند. البته اگراین درست بودپس چرا رضازاده دربازیهای آسیایی وزنه زد .البته ممکنه مقررات بازیهای آسیایی با جهانی فرق داشته باشه .ضمنا کسی خبرداره ایران سهمیه وزنه برداری تونسته بگیره ؟اخه بدون سهمیه که راه نمیدندتوالمپیک
    دوست عزیز بالاخره شما اینوری هست یا اونوری!؟

آخه مگه میشه قوانین مسابقات یه منطقه ای از دنیا از قوانین کلی موجود در اون رشته تبعیت نکنه ؟!

اینها همش دروغ و شایعه ای بیش نیست ! خودتون گفتید احتمال داره در برهه ای از زمان دوپنگی بوده باشه که از بازیها محروم شد ولی در مسابقات آسیایی شرکت کرد ! خواهشا این رسانه ی مطبوعات را هم خیلی خیلی جدی نگیرید چون غرض ورزی در این رسانه هم کم نیست ! مهمترین و بهترین نوع رسانه ، رسانه ی صدا و سیماست که کاری ندارم که شاید خیلی جاها اخبار را کمی با افراط یا تفریط باین کنه ولی هیچ وقت دروغ و شایعه را جدی نمیگیره !

بهتون پیشنهاد میکنم که اگر اطلاعات حاصی در مورد ورزش خاصی دارید (مخصوصا فوتبال چون محبوب هست) مطبوعات تخصصی آن رشته را دنبال کنید باهاتون شرط میبندم 50% از خبرها منبع معتبری نداره ، نه بگم همه ی اون 50% غلطه ولی واقعیت اینه که منبع به قول مطبوعاتی موثق نیست ولی جالبه که باز هم مورد استفاده است !

یه جورایی برای مطبوعات تخصصی ورزش در ایران تأسف میخورم! ....

تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

من توی روزنامه خوندم که تست داده ، فقط به خاطر اینکه می دونسته نمی تونه توی المپیک وزنه بزنه لزومی ندیده که تست بده . . . ولی آخر از همه تست داده بلاخره !
    یه جمله‌ی جالب هم اونجا گفته بود : گفته بود دوست ندارم با پیراهنی که روش نوشته شده "یا ابوالفضل" در المپیک روی سکوی دوم یا سوم بایستم یا اصلا مقامی نیارم . . .
    بابا یه چی میگین شماها ! یارو این همه وقت داشته تمرین میکرده که رکورد خودش را بزنه ، بعد یهو هوایی بشه بیاد بگه من بعید میدونم بتونم توی المپیک وزنه بزنم !؟؟!؟!

واقعا همانطور که در پست قبلی گفتم دیگه منابع معتبر در اطلاع رسانی مورد توجه قرار داده نمیشوند !

دوست عزیز یه وقت شما ناراحت نشید که من به شما چیزی میگم! بلکه بیشتر حرفم با اون منبعی بوده که شما را اینگونه مطلع کرده !

اينم اضافه كن كه تو اين تست دوپينگي كه اخيرا از همه وزنه برداراي ملي پوش گرفتن از رضازاده ازمايش دوپينگ گرفته نشد!
    این هم از اون خبرها بود !؟ در ضمن جالبیه این خبر اینه که ، فعل جمله طوری گفته شده که کاملا مفعول را مجهول میرسانه یعنی از رضازاده نخواستند بگیرند و نه اینکه .... !

بُگذریم !

ولی خداوکیلی حق و سهم همچینن ورزشکار با ارزشی از ایران و ورزشش این حرفها (با عرض معذرت اراجیف) و تهمتها و ناحقیها نیست ! دقت کنید که میبینید نه مادی و نه معنوی حق واقعی او را ندادند!

آخر فروم باز unartig's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوست عزیز بالاخره شما اینوری هست یا اونوری!؟

آخه مگه میشه قوانین مسابقات یه منطقه ای از دنیا از قوانین کلی موجود در اون رشته تبعیت نکنه ؟!

اینها همش دروغ و شایعه ای بیش نیست ! خودتون گفتید احتمال داره در برهه ای از زمان دوپنگی بوده باشه که از بازیها محروم شد ولی در مسابقات آسیایی شرکت کرد ! خواهشا این رسانه ی مطبوعات را هم خیلی خیلی جدی نگیرید چون غرض ورزی در این رسانه هم کم نیست ! مهمترین و بهترین نوع رسانه ، رسانه ی صدا و سیماست که کاری ندارم که شاید خیلی جاها اخبار را کمی با افراط یا تفریط باین کنه ولی هیچ وقت دروغ و شایعه را جدی نمیگیره !

بهتون پیشنهاد میکنم که اگر اطلاعات حاصی در مورد ورزش خاصی دارید (مخصوصا فوتبال چون محبوب هست) مطبوعات تخصصی آن رشته را دنبال کنید باهاتون شرط میبندم 50% از خبرها منبع معتبری نداره ، نه بگم همه ی اون 50% غلطه ولی واقعیت اینه که منبع به قول مطبوعاتی موثق نیست ولی جالبه که باز هم مورد استفاده است !

یه جورایی برای مطبوعات تخصصی ورزش در ایران تأسف میخورم! ....
    بحث من اینه وقتی 9 نفراز11نفر ورزشکاریک کشور محروم میشه احتمال خیلی زیاد کل تیمو محروم میکنند(اگررضازاده هم دوپینگ نکرده باشه محرومش میکنند) اما این که چطوری تومسابقات آسیایی قطر رفت برام سواله .البته اگر توافقاتی صورت گرفته باشه بامسوولان بازیهای آسیایی میشه بازوندن مهدی بی باک رابه حریف قطری رایه جوری توجیه کرداگریادتون باشه مسوولان ورزش ماهم مثل لبو وایسادند نگاه کردند بازی ناجوانمردانه قطریهارا که این خیلی خیلی مشکوک بود

Super Moderator Shahin King's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    گیلان

پيش فرض

بحث من اینه وقتی 9 نفراز11نفر ورزشکاریک کشور محروم میشه احتمال خیلی زیاد کل تیمو محروم میکنند(اگررضازاده هم دوپینگ نکرده باشه محرومش میکنند) اما این که چطوری تومسابقات آسیایی قطر رفت برام سواله
    سلام

رئیس فدراسیون جهانی شخصا به حسین رضازاده نامه نوشت و از اون خواست که تو مسابقات شرکت کنه .
    یعنی مجوزش رو صادر کرد

قربانت
    شاهین

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

من میگم اگه واقعا بخاطر تبلیغات یا دلایل سیاسی بوده
    کاش همون زمان میرفت تو تیم ترکیه و یا اگه همین الان پیشنهادی داره بزاره بره
    حیف تمام ورزشکارهای بزرگ یا نخبه های علمی و اصلا آدم های بزرگ واسه این سیستم کشور همه باید بزارن برن
    مسخره بازی لعنت بر همشون لعنت
    من یکی این علی آبادی رو مسئول تمام اتفاقهای ورزشس میدونم یه آدم مزخرف و بی مسئولیت

اگه نباشه جاش خالی می مونه iman84's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

2 روز قبل از اینکه این خبر رو اعلام کنن ( فکر کنم 4 شنبه بعد ازظهر بود که این خبر اعلام شد ) اخبار ساعت 19 شبکه یک تو قسمت مجله خبری یه گزارش از تیم وزنه برداری گذاشت و با اعضای تیم از جمله رضازاده صحبت کرد که از وضعیت خودش و تیم ازش پرسید و اونم جواب داد که همه چیز خوبه داره با قدرت تمرین می کنه و اگه خبری بود همون روز می گفت که وضعیت جسمی خوب نیست و مصدوم هستم و احتمال داره به المپیک نرم و ....
    شاید به خاطر تبلیغات رابینسون باشه که کنار گذاشتنش ( این احتمالش زیاده ) و با توجه به اینکه چند روز قبل از همه تیم تست دوپینگ گرفتن و رضازاده تست نداد ( البته این موضوع که تست نداده رو من تو روزنامه ها خوندم ) احتمالش هست دوپینگی باشه (این احتمالش خیلی بیشتره ) البته 100% هم آماده نبود و شاید اگه المپیک می رفت نمی تونست مدال طلا بیاره (چون همه ازش انتظار طلا دارن ) و اگه با نقره یا برنز برمی گشت جلو مردم خراب می شد و وجهه قهرمانیش از بین می رفت . من فکر می کنم اگه می رفت المپیک با اون حریف روس به مشکل بر میخورد
    ولی از صحبت کردنش تو برنامه کولاک شبکه 3 معلوم بود که کنار گذاشتنش
    تو قضیه 2 سال پیش رضازاده دوپینگی نبود ولی 9 نفر دیگه دوپینگی بودن همونطور هم که shahin king گفت تو بازی های آسیایی دوحه رئیس فدراسیون جهانی وزنه برداری بهش مجوز داد تا شرکت کنه و شرکت کرد و مدال طلا هم گرفت و بعدش هم ازش تست دوپینگ گرفتن ( چون از همه کسایی که مدال بگیرن تست می گیرن ) خوب اگه با بقیه دوپینگ کرده بود معلوم میشد
    Last edited by iman84; 28-07-2008 at 13:53.

آخر فروم باز آرش-19's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2006
    محل سكونت
    کرمانشاه

پيش فرض

کلا ورزش ما داره به ناکجاآباد میره.
    مطمئنن هیچ کدام از ما علت اصلی این موضوع رو نمیدونیم. ولی میشه چندتا حدس زد.
    رابینسون؟ جهان پهلوانو به خاطر یه تبلیغ کنار گذاشتن؟ احتمالش هست ... حدودا 1 درصد احتمال
    داره. چرا اینقدر کم؟ دلیلش کاملا واضحه. دولت ما روابط بسیار بسیار حسنه ای با امارات داره.
    نمیشه این مسئله رو شکافت ولی در این حد کافیه که بدانیم برای امارات ایران جز دو منبع بزرگ پول دراوردنه.
    از این طرفم برای 10 درصد ایرانی ها (که همون 10 درصد همه کارن) امارات یا بهتر بگم دبی بزرگترین منبع درامد شده.
    همین شرکت رابینسون دبی میدونید واسطه چه کارهاییه؟ (حیف که جاش نیست) به هر حال شما مطمئن باشید که
    یکی از بزرگترین شخصیت های ورزشی کشور بدون مشورت با افراد خاص ( آره درست حدس زدید) نمیاد قرارداد تبلیغاتی
    ببنده. من یادمه همین چندسال پیش رضازاده از ردبول, نایکی, آدیداس (impossible is noting )
    و حتی از یه دوست دست اندر کار شنیدم که از شورلت پیشنهاد تبلیغاتی داشته. (البته هیچ کدام علنی نشد)
    حالا چرا باید رابینسون و انتخاب کنه؟

ضعف و ناتوانی رضازاده؟ احتمالش کمه. مثلا 25 درصد. رکورد رضا زاده در المپیک قبل چقدر اختلاف داشت با نفر دوم؟
    ببنید آقای رضازاده تا ماه پیش سخت تمرین میکرد. درسته رکورداش به پای رکوردهای قبلیش نمیرسید ولی باز طلای
    المپیک رو شاخش بود. اگه به قول پزشکان ایشون در اثر فشار زیاد سلامتیشونو از دست میده میتونه بره و مثل سایر
    وزنه بردارها به صورت کاملا حرفه ای با اختلاف یکی دو کیلو و حتی نیم کیلو طلا المپیکو برای ما به ارمغان بیاره.
    مطمئنا فشار خیلی کمتری هم متحمل میشه. کاری که سایر وزنه بردارها تو همه وزن ها انجام میدن.
    حتما مسابقات وزنه برداری رو دیدید. اگه وزنه حتی نیم کیلو یا 250 گرم بیشتر از توان وزنه بردار باشه نمیتونه بلندش کنه.
    حالا مقایسه کنید با وضعیت رضازاده. حساب کنید اگه رکوردشو به یک کیلو بالاتر از نفر دوم تنزل بده چقدر فشار وزنه
    کاهش پیدا میکنه. !!!!!!!!!!!!!!!!

چون رکوردهای قبلیشو نمی تونه تکرار کنه و باعث سرشکستگی میشه؟ (مذخرف محض)
    فقط به عنوان یه بهانه از این حرف میشه استفاده کرد. آساوا پاول میتونه بعد یکی دو سال دوباره رکورد سرعت
    خودشو بشکنه. عمرا.
    رضازاده برای ما قویترین مرد دنیاست. کاری که باید میکردو انجام داد. و مطمئن باشید حالا حالا ها کسی به رکوردش
    حتی نزدیک هم نمیشه. حالا تو این وضعیت بد ورزش ما میخوایم رضازاده بره و فقط طلای المپبک و برای ما بیاره.
    مهم نیست که حتی نزدیک رکوردش میشه یا نه ؟ مهم نیست که میره برای رابینسون تبلیغ میکنه یا نایکی وقتی
    همه مترسک دست اینو اونیم. مهم اینه که حداقل یکبار پرچم ایران برای مدال طلا بالا بره؟ مهم اینه که قهرمان ملی
    رو سعی نکنن از ذهن مردم پاک کنن. همونطور که تختی رو خواستند پاک کنن. چرا بعضی باید از بزرگ شدن بقیه
    بترسن؟ چرا بجای اینکه پلکان بقیه بشیم تا برن بالا و بعد دست مارو بگیرن و بکشن بالا باید زیر پاشونو خالی کنیم!

دوپینگ؟ احتمال این موضوع منفیه 150 درصده. اینقدر بیهودست که اصلا نمیخوام در موردش بحث کنم. فقط میگم
    هزار و یک دلیل وجود داره که دوپینگی نیست. البته اینم بگم که بعضیه چون نمی خوان باور کننن یه شماره یک مثل
    فدرر یا شوماخر یا لوب یا ........ تو ایران به دنیا آمده و هموطن خود ماهاست.

ااااااااه ه ه ه ه ه ه ............. اعصابم ریخت به هم. فقط متاسفم برای دست اندر کاران ورزش و دولت
    حتما گرفتید که میخواستم بگم کیا مقصرن ولی نمی تونم بگم.
    امیدوارم سرتون و به درد نیاورده باشم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •