تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 1 به 10 از 39

نام تاپيک: دوستاران کا با illustartor بیان تو...!!!

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض دوستاران کا با illustartor بیان تو...!!!

سلام به دوستان عزیز...وقتتون به خیر باشه
    به خاطر نبودن اموزش درست و کامل به زبان فارسی برای illustratorخواستم خودم یاد گیری این نرم افزار رو شروع کنم کم و بیش با نرم افزار فتوشاپ اشنایی دارم و می دونم چی بچی هستش کار رو شروع می کنم و اشکالات رو (در سطح ابتدایی) می زارم اینجا بچها کمک کنن حل کنیم هرکیم دوست داشت اموزش قدم به قدم رو شروع کنه و اشکالش رو اینجا بزاره با کمک helpخود نرم افزار و...سعی می کنیم حل کنیم به کمک هم.

2. 3 کاربر از hamed9 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه DreaMaryam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    فکر خیلی خوبیه

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض

خوب پس مرحله به مرحله شروع می کنیم
    از ساختار کلی کار رو جلو می بریم مثل ابزارها و منوهای اولیه هرکس به یه چیز جدید خورد که می دونست پیدا کردنش شاید برا بقیه یه کم سخت باشه اینجا بزاره...
    (از ابتدا شرو میکنیم و پایه که همه یاد بگیرن)
    Last edited by hamed9; 07-02-2009 at 23:30.

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض

یکی از نقطه های جالبی که من توی illustrator cs4دیدم نحوه صفحه بندی اون بود که به طور جداگانه برای اکثر محیطهای پر مصرف صفحه داره و خصوصیات صفحات نسبت به انتخاب شما تغییر می کنه مثلا برای print رنگ بندی اون به cmykو برای websiteبه RGBتبدیل می شود....
    توی این نرم افزار در یک صفحه کلی میتوان چندین ورق داشت که در همان ابتدا نوع چیدمان ورق هارا می توان تغییر داد که در Number of artboardsمی توان اون رو تغییر داد.
    در قسمت های بعد اندازه دهی صفحه میباشد که درUnitsاکثر مقیاس ها موجود می باشند و در Orientaionمی توان با انتخواب گزینه ها مقیاس های طول و عرض را جابه جا کرد.
    با استفاده از گزینه Bleedشما میتوانید برای محل طراحی خود حاشیه ای قرار داده(که هنوز نمی دونم کاره دقیق اون چی هستش)

6. این کاربر از hamed9 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه DreaMaryam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

این bleed رو اکثر نر افزارها دارن و من هم هیچ وقت ضرورت بودنش رو نفهمیدم !!!

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض

این bleed رو اکثر نر افزارها دارن و من هم هیچ وقت ضرورت بودنش رو نفهمیدم !!!
    یاد می گیریم وقت زیاده ...یه عمر

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض ادامه ای یادگیری های من....

سلام بچه ها شرمنده یه خورده دیر اومدم
    پس از مدتها یه کتاب پیدا کردم اونم اموزش نیست تکنیک هستش
    خوب شاید بتونه کمکمون کنه توکل به خدا....

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض محیط

خوب رسیدم به محیط نرم افزاری این جوری که به نظر میاد شبیه فتوشاپ سمت چپ ابزار ها سمت راست پنلها
    بالا خواصی از خصوصیات نرم افزار و ...هستش
    اولین ابزار ابزار selectionهستش که همه باهاش اشنا هستن و برای انتخاب جابجایی و تغییر اندازه ها در جاهای مختلف استفاده می شود شکل مکان نمایی ان به گونه ای است که شکلهای که انتخاب نشده اند در کنار ماوس یک مربع می اید و در شکلی که selection روی ان عمل کرده (انتخاب شده) مربع حذف می شود.
    در خصوصیات ان قبل از همه چیز در بالا گزینه های preferenceوpage setupدیده میشود که به ترتیب برای تنظیم کلی نرم افزار مانند محیط دکمه ها ماوس و ....میباشد و گزینه دوم برای تنظیمات دباره صفحه به صورت پیشرفته تر می باشد.
    بعد از انتخاب گزینه ی مورد نظر گزینه ی isolate selection objectباعث می شود که شما مانور بیشتری روی کار داشته باشید به گونه ای که شی های دیگر درون صفحه را قفل میکند کا کار بر روی شی مورد نظر راحت باشد
    راه دیگر برای این کار دابل کلیک بر روی شی مورد نظر و برای از بین بردن ان دابل کلیک در خارج از ان است...
    opacityبرای میزان شفافیت.
    styleبرای شکل حالت های درونی.
    Gothicفکر می کنم شکل دور کار رو با براش های مرد نظر یکی می کند.
    stroke weightبرای تعیین ضخامت دور شی می باشد.
    دو گزینه ی hold shift key to bring...و گزینه کناری ان از سمت چپ به ترتیب رنگ داخلی کار و بعدی رنگ حاشیه ان ا مشخص می کند.
    transformبرای دادن زوایای دقیق به کار و حالات هندسی می باشد.
    recolor artworkخیلی جالب و کامل هستش در مورد رنگ بندی ترجیح میدم یه جا مفصل راجعبش صحبت کنیم.

حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Failed box !

پيش فرض

حامد عزیز ادامه بده...

ما هم کمکت می کنیم.

12. این کاربر از Maysam-BFU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hamed9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    توی قلب دوستان...

پيش فرض ادامه ی ماجرا...

خوب دوستان گلم داشتیم راجع به ابزارها صحبت می کردیم که چیکار میکردن و چه خصوصیاتی داشتند.
    با بزار selection و محیط page setupتا حدی اشنا شدیم.که در ادامه راجع به ابزار های selectionبیشتر بحث می کنیم
    ابزار magic wand:خوب همونطور که همه می دونید ما دیگه در این محیط کاری با پیکسل ها نداریم و اساس کارمون بردار هستش .
    در این روش ما میتونیم بگیم اشیا با رنگهای یکدست انتخاب می شوند یعنی چند شی با یک رنگ شبیه.
    با انتخاب چند شی یکدست شما میتوانید عملیاتی را که می خواهید به طور کلی روی تمام انها انجام دهید
    مثل تعیین رنگ حاشیه میزان شفافیت و ترازبندی....
    ابزار lasso tool:این ابزار در فتوشاپ شما را قادر می ساخت که محل مورد نظر خود را با یک رنج رنگ خاص که حساسیت ان توسط خود شما تعیین می شد انتخاب کنید.
    در اینجا در بعضی از اشکال این ابزار استفاده دارد به گونهای که در داخل خود شکل کار بردی نمی باشد و مانور ان روی لبه های کار می باشد که شما میتوانید این لبه ها را انتخاب کنید و بعد از فعال شدن دستگیره های ابی رنگ تغییرات خواصی را در ان بدهید وقتی این دستگیره ها فعال شد شما قادر خواهید بود از ابزار direct selectionبرای کار بیشتر روی ان استفاده کنید...
    لازم به ذکر است که ابزار direct selectionدر این مرحله استفاده بسیار زیادی در تغییر اشکال دارد.

صفحه 1 از 4 1234 آخرآخر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •