PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چه ماده يا غذايي اثر الكل زدگي رو كم ميكنه؟

Old_Chater
26-01-2010, 20:19
شخصي كه مقدار زيادي الكل خورده تا قبل از رسيدن به بيمارستان چه ماده يا خوراكي اثرات مستي يا الكل زدگيشو كم تر ميكنه و حالش بهتر ميشه؟

winstonultra
26-01-2010, 20:21
من شنيدم شير مي بره الكل رو....

Old_Chater
26-01-2010, 20:34
من شنيدم شير مي بره

رو شنيده ها نميشه زياد اطمينان كرد بيشتر رو تجربيات ميشه حساب كرد دوست قديمي من

DaRyUsH AkRaMi
26-01-2010, 22:10
لیمو ترش عزیز

مهران
26-01-2010, 22:51
آب لیمو ترش میبره

winstonultra
27-01-2010, 08:07
دوستان اينو ديگه خيليها تجربه دارند .......ليمو ترش يا آب ليمو ترياك رو بدجور ميبرره.......

ولي الكل رو فكر نميكنم.....چون خيليها براي مزه دلستر ليمويي با چيپس و جوجه كباب مي خورن با نوشيدنيه الكلي

من از يه نفر كه خيلي تجربه داشت پرسيدم ميگفت شير خيلي بدجور جلويه مستي رو ميگيره....

Old_Chater
27-01-2010, 09:21
شير كه كلا خاصيت سم زدايي داره ولي فك كنم اثرش دير باشه به يه ماده سريع اثر نياز هست

morsadr
27-01-2010, 13:04
قبل از جذب الکل از سیستم گوارش شاید این مواد کمک کننده باشند ولی بعد از جذب آن ( شروع جذب دقایقی بعد از مصرف آغاز می شود ) این موارد خیلی کمک کننده نیستند. باید منتظر دفع آن بود و یا در موارد شدید از دارو های خاص استفاده کرد.

Old_Chater
27-01-2010, 13:25
دارو های خاص

ميشه چندتاشون رو نام ببريد واسه اطلاعات عمومي بيشتر

morsadr
27-01-2010, 19:15
بیشتر داروها علایم بیمار مثل تهوع و استفراغ و سردرد و درد شکم وغیره را ساکت می کنند و بنا بر لزوم تجویز می شوند . در مورد مسمومیت های شدید و خطر ناک که خطر کاهش فعالیتهای مغزی کما و مرگ وجود دارد از داروهای تخصصی استفاده می شود که باید در بیمارستان مسمومین و تحت نظر پزشک باشد . نام بردن داروها خلاف مقررات می باشد.:46:

NaKhoda BiBaK
27-01-2010, 19:25
چیزی که من خودم خیلی تجربش رو دارم واسه الکل بهترین چیزی که اثرش رو میبره دوغ هست !
خیلی راحت با یک یا دو لیوان دوغ اثر م/ش/ر/وب حالا الکل باشه یا هر چی میره !!!

اینو حتما استفاده کن

kiarash3500
27-01-2010, 20:09
من شنيدم شير مي بره الكل رو....

مگه تریاک کشیده طرف؟:27::27::27:

روانپریش
25-03-2014, 22:53
دوغ واقعا تاثیر داره در کاهش عوارض مصرف الکل؟

hesam_a_r
26-03-2014, 02:22
فک کنم باید از داروهای محرک CNS در موارد حاد که تکنسین اورژانس بهتر از پزشک میتونه تصمیم بگیره مثل امپول......

روانپریش
26-03-2014, 12:56
الکل فشار خون رو بالا میبره یا پایین؟

hesam_a_r
26-03-2014, 19:36
اصولا الکل جزو سرکوبگر CNS محسوب میشه ولی از طرفی باعث ازاد شدن سروتونین میشه در کل طپش قلب رو خیلی ها به خاطر فشار خون بالا میدونن که این صحیح نیست و تشخیص با تکنسین اورژانس یا پزشک هست

akpa
27-03-2014, 08:47
بهتره کاری کنید که اول بالا بیاره تا از جذب بیشتر الکل جلوگیری بشه

روانپریش
29-03-2014, 13:46
اصولا الکل جزو سرکوبگر CNS محسوب میشه ولی از طرفی باعث ازاد شدن سروتونین میشه در کل طپش قلب رو خیلی ها به خاطر فشار خون بالا میدونن که این صحیح نیست و تشخیص با تکنسین اورژانس یا پزشک هست

در کل فشار خون رو بالا میبره یا پایین؟
قند خون رو چی؟

Ar@m
29-03-2014, 21:41
الکل فشار خون رو بالا میبره و باعث افت قند خون میشه اما در کسانی که مصرف الکل بالایی دارن دیابت ( بیماری قند بالای خون) هم ممکنه ایجاد بشه

روانپریش
29-03-2014, 23:41
الکل فشار خون رو بالا میبره و باعث افت قند خون میشه اما در کسانی که مصرف الکل بالایی دارن دیابت ( بیماری قند بالای خون) هم ممکنه ایجاد بشه

پس حالت تهوعش هم مال افتادن قند خون هستش

teraktor2003
30-03-2014, 00:01
این تجربه شخصی خودمه
تو یه مجلسی بودیم دوستمون خیلی خورده بود(وی/سکی) high بود!
کار اورژانسی پیش اومد باید می رفتیم بیرون گفتیم چیکا کنیم چیکا نکنیم که خود این دوستمون گفت "کره" بیارین
20-30 گرم کره رو خالی خالی رفت بالا بعد گلاب به روتون هرچی خورده بود رو بالا اورد...
یه ربع بعدش با هم رفتیم بیرون اونم پیاده ساعت 5 بعد از ظهر کاملا عادی بود...

Ar@m
30-03-2014, 00:04
افت قند تو بعضی افراد حالت تهوع ایجاد میکنه اما در الکل مکانیسم های مهمتری نقش دارن در ایجاد حالت تهوع و استفراغ:
1- تاثیری که الکل بر معده میذاره
2- ماده ای بنام گلوتن که در اکثر انواع الکل وجود داره و بعلت حساسیتی که در اکثریت ایجاد میکنه باعث ایجاد تهوع استفراغ میشه
3- الکل باعث کم شدن آب بدن میشه ( بعلت ادرار آور بودن) و کم شدن آب بدن در ایجاد تهوع موثره
4- مصرف الکل زیاد با تاثیر روی مغز باعث ایجاد سرگیجه و عدم تعادل و درنتیجه اون تهوع میشه

DrH.motasami
13-04-2014, 22:52
مصرف بنزودیازپینها (دیازپام و....)

روانپریش
10-05-2014, 12:46
درسته که دوغ و شیر هم اثر ضد الکل دارن؟
بعدش الکل جز اسیدها هست یا بازها؟

akpa
10-05-2014, 14:33
به این قسمت مراجعه کنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

brad pitt
10-05-2014, 14:46
دوغ و کره

سعی کنید زیاد نخورید

DrH.motasami
10-05-2014, 22:45
درصورتی که قبلا الکل مصرف نموده اید و الان قصد دارید آثار زیانبارش رو رفع کنید:ابتدا همین که قطع مصرف نموده اید مهمترین کمک به بدنتونه،اما:
مصرف فولیک اسید و b6 خیلی مفیده.ترجیحا مولتی ویتامین روزانه،
اگه مصرف کننده شدیدی بوده اید بهتر جایگزینی براش پیدا کنید،(ورزش )مطمئن باشید ورزش هم حس خوبی رو القا میکنه(وارد جزئیات نمیشم)
بررسی عملکرد کبد هم خیلی مهم .
خواب مناسب+تغذیه سالم+ورزش=نشاط (بدون هیچ دارو و ماده ای)

روانپریش
11-05-2014, 12:23
درصورتی که قبلا الکل مصرف نموده اید و الان قصد دارید آثار زیانبارش رو رفع کنید:ابتدا همین که قطع مصرف نموده اید مهمترین کمک به بدنتونه،اما:
مصرف فولیک اسید و b6 خیلی مفیده.ترجیحا مولتی ویتامین روزانه،
اگه مصرف کننده شدیدی بوده اید بهتر جایگزینی براش پیدا کنید،(ورزش )مطمئن باشید ورزش هم حس خوبی رو القا میکنه(وارد جزئیات نمیشم)
بررسی عملکرد کبد هم خیلی مهم .
خواب مناسب+تغذیه سالم+ورزش=نشاط (بدون هیچ دارو و ماده ای)

نه دکتر جان بحث روی اینه که کسی که مصرف کرده چجوری اثر الکل زدگی رو از بین ببره

DrH.motasami
11-05-2014, 14:41
نه دکتر جان بحث روی اینه که کسی که مصرف کرده چجوری اثر الکل زدگی رو از بین ببره

ابتدا باید اثر خود اتانول رو بدونیم
این ماده باعث دپرس شدن اعصاب میشه،اگر مقدار مصرفی باعث رفتارهای نامناسب و مخاطره آمیز بشه یا بیقراری و مشکلات رفتاری ایجاد کنه داروهای Benzodiazepinesمورد استفاده قرار میگیره.
درمان غیر دارویی میتونه نوشیدنی خنک،هوای خنک و کنترل تنفس باشه.

روانپریش
12-05-2014, 12:46
ابتدا باید اثر خود اتانول رو بدونیم
این ماده باعث دپرس شدن اعصاب میشه،اگر مقدار مصرفی باعث رفتارهای نامناسب و مخاطره آمیز بشه یا بیقراری و مشکلات رفتاری ایجاد کنه داروهای Benzodiazepinesمورد استفاده قرار میگیره.
درمان غیر دارویی میتونه نوشیدنی خنک،هوای خنک و کنترل تنفس باشه.
حالا من شنیدم کسی که الکل زده میشه نباید تحت هیچ شرایطی بخوابه ایا درسته این حرف؟

S0R3N4
12-05-2014, 13:12
آمپول ویتامین ب1 سریعا اثر الکل رو خنثی میکنه ولی این آمپول شدیدا کمیابه.به خاطر همین در سرم 2-3 عدد ویتامین ب-کمپلکس نتیجه مطلوب میده
درمان خاصی نداره.اگه حالت تهوع داره بهتره معده ی خودش رو با وادار کردن به استفراغ خالی کنه.چون 30 درصد الکل تنها در معده جذب میشه و 70 درصد در روده.
سپس 1-2 آمپول اندانسترون برای حالت تهوع استفاده کنه.
از شربت آلمینیوم ام جی اس و ترکیب اون با 2-3 عدد آمپول لیدوکائین برای سوزش معده استفاده کنه.
امپول پنتوپرازول و یا رانیتیدین هم میتونه کمک کننده باشه.
سپس بیمار بگیره بخوابه.
همین

DrH.motasami
12-05-2014, 15:09
آمپول ویتامین ب1 سریعا اثر الکل رو خنثی میکنه ولی این آمپول شدیدا کمیابه.به خاطر همین در سرم 2-3 عدد ویتامین ب-کمپلکس نتیجه مطلوب میده
درمان خاصی نداره.اگه حالت تهوع داره بهتره معده ی خودش رو با وادار کردن به استفراغ خالی کنه.چون 30 درصد الکل تنها در معده جذب میشه و 70 درصد در روده.
سپس 1-2 آمپول اندانسترون برای حالت تهوع استفاده کنه.
از شربت آلمینیوم ام جی اس و ترکیب اون با 2-3 عدد آمپول لیدوکائین برای سوزش معده استفاده کنه.
امپول پنتوپرازول و یا رانیتیدین هم میتونه کمک کننده باشه.
سپس بیمار بگیره بخوابه.
همین

حالا من شنیدم کسی که الکل زده میشه نباید تحت هیچ شرایطی بخوابه ایا درسته این حرف؟

دوست عزیز هم شما و هم سایر عزیزیان هدفتون از سوالات مشخص نیست،مسمومیت با الکل(OverDose) یا کاهش اثرات معمول مصرف الکل؟
اقدامات مسمومیت با رفع علائم ، کاهش اثرات متفاوته.
1-فرد دچار مسمومیت بشه
2-فرد بخواد اثرات الکل مصرفی رو بنابه دلایلی کاهش بده
3-؟
لطفا ابهام زدائی بفرمایید.

روانپریش
12-05-2014, 20:50
دوست عزیز هم شما و هم سایر عزیزیان هدفتون از سوالات مشخص نیست،مسمومیت با الکل(OverDose) یا کاهش اثرات معمول مصرف الکل؟
اقدامات مسمومیت با رفع علائم ، کاهش اثرات متفاوته.
1-فرد دچار مسمومیت بشه
2-فرد بخواد اثرات الکل مصرفی رو بنابه دلایلی کاهش بده
3-؟
لطفا ابهام زدائی بفرمایید.

دکتر جان ممنون از توجهتون دقت کنید به این جمله زیر من:
آقای ایکس ساعت 9 شب مقدار 400 سی سی الکل مصرف میکنه و در ساعت 9.45 دقیقه دچار الکل زدگی میشه و حالش بد میشه حالت تهوع و سردرد و سرگیجه میگیره چیکار باید بکنه تا حالش عادی بشه؟

DrH.motasami
12-05-2014, 21:31
دکتر جان ممنون از توجهتون دقت کنید به این جمله زیر من:
آقای ایکس ساعت 9 شب مقدار 400 سی سی الکل مصرف میکنه و در ساعت 9.45 دقیقه دچار الکل زدگی میشه و حالش بد میشه حالت تهوع و سردرد و سرگیجه میگیره چیکار باید بکنه تا حالش عادی بشه؟

400 ccالکل خالص یا نوشیدنی الکلی باهم خیلی فرق دارن.
سن فرد و چگونگی مصرف(یکجا)هم بازم مهمه-مصرف سایر دارو ها هم خیلی مهمه.
مهمترین کار انتقال آقا/خانم ایکس به یک درمانگاه خصوصی است.همچنین جلوگیری از سقوط و سانحه در مورد فرد.
معمولا 30 تا 60 دقیقه پس از مصرف، الکل کاملا جذب میشه.
بسته به علائم و مقدار مصرفی و سن فرد اقدامات متفاوته اما :
جهت کاهش اثر الکل naloxone و flumazenil مفیده.جهت کاهش آسیب عصبی thiamine 100 mg یا همون ویتامین ب1 تزریق وریدی یا عضلانی موثره-
گیجی میتونه ناشی اثر اصلی الکل باشه اما افت قند خون هم میتونه عامل باشه پس تزریق dextrose مفیده.
انفزیون Fructose میتونه تا25درصد دفع الکل رو بیشتر کنه اما به خاطر عوارض فقط در مسمومیت شدید توصیه میشه.

و اما :
بخوای برای جناب ایکس توی خونه کاری بکنی بماند.