PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت کیفیت فیناستراید ابوریحان و سها

lafze-ghalam
07-12-2015, 22:15
سلام

حدودا 2 ماهی هست که زیر نظر متخصص "فیناستراید شرکت داروسازی سها" مصرف می کنم و نتیجه خیلی خوب بوده تا اینجا
دیروز داروهام تموم شد و امروز که به داروخانه مراجعه کردم فقط فیناستراید ابوریحان موجود داشتن و من هم ناچارا خریداری کردم

میخواستم بدونم کیفیت فیناستراید ابوریحان به خوبی فیناستراید شرکت سها هست یا نه ؟
ممنون میشم دوستانی که تجربه مصرف دارن اطلاعاتشون رو به به اشتراک بذارن

mehr1362
07-12-2015, 22:21
فیناستراید سها بهتر هست ، یعنی تاثیر قویتری داره

laxer
08-12-2015, 03:18
فرقی ندارند ماده موثره هردو فیناسترید هست. ( نه بیشتر و نه کمتر)

lafze-ghalam
08-12-2015, 15:30
دوستان گرامی ممنونم بابت پاسخگویی

من در گذشته دور و نزدیک سابقه استفاده از داروهای دیگری از شرکت ابوریحان رو داشتم، که کیفیت چندان خوبی نداشتند .
به همین خاطر کمی نگران بودم که شاید فیناستراید این شرکت هم مثل سایر داروها کیفیت مطلوبی نداشته باشه .

فرقی ندارند ماده موثره هردو فیناسترید هست. ( نه بیشتر و نه کمتر)

بله، کاملا درسته . اما مواد اولیه هر دو شرکت از یک محل تامین میشه؟

30vil
08-12-2015, 19:37
من هر دو را مصرف کردم ابوریحان خیلی بهتر بوده

lafze-ghalam
09-12-2015, 18:52
با این حساب بهتره 2 هفته 10 روزی فیناستراید ابوریحان رو مصرف کنم
نتیجه هر چی شد همینجا اعلام می کنم

laxer
10-12-2015, 05:31
بله، کاملا درسته . اما مواد اولیه هر دو شرکت از یک محل تامین میشه؟

ربطی ندارد عزیز،

فرمول ساخناری هردو فیناسترید هست ... چیزی که وارد بدن شما میشه فیناسترید هست ولا غیر.
فرقی نمیکنه که برای سنتزش از چه چیزی استفاده شده ... در جهان شیمی ساخنار 3 بعدی تعیین کننده رفتار ماده است نه مواد سازندهش. ( یعنی خواص ماده به ساختار نهاییش وابسته است و براش مهم نیست که چطوری به این ساختار رسیده! چه از تجزیه سمی ترین ماده حاصل شده باشه چه از سنتز توسط چند ماده بی ضرر)
( برای ساخت شیشه (مت آمفتامین) 10 راه داریم ... فرقی نداره کدوم راه رو بری! آخرش شما فقط به یه چیز میرسی شیشه!)

به هر حال شما قبول دارید که در قرص های یک میلی گرمی ابوریحان فیناسترید وجود داره؟ اگر قبول دارید پس دیگه تموم! و به من و شما ربطی نداره که مواد اولیه این دارو چه بوده :) مگر اینکه بخواید بحث ناخالصی رو پیش بکشید!

نمیخوام بحث رو کش بدم ولی این اشتباه رو اکثر دوستان مرتکب میشن و برای همین لازم دیدم درموردش توضیج بدم.

با این حساب بهتره 2 هفته 10 روزی فیناستراید ابوریحان رو مصرف کنم
نتیجه هر چی شد همینجا اعلام می کنم

اثر دارو بعد 6 ما قابل روئیته....

اثر واقعی دارو هم باید بعد 2 سال قضاوت کرد.

lafze-ghalam
10-12-2015, 17:05
( برای ساخت شیشه (مت آمفتامین) 10 راه داریم ... فرقی نداره کدوم راه رو بری! آخرش شما فقط به یه چیز میرسی شیشه!)

البته خوشبختانه بنده تا به حال شیشه مصرف نکردم ، اما اونطور که پیداست بین شیشه 4 هزار تومانی و 30 هزار تومانی یه تفاوتی هست ، هر چند هر دو از نظر شیمیایی یک ماده هستند ولی مثل اینکه مدل 30 هزار تومانی احوالات مصرف کننده رو بیشتر دگرگون میکنه تا جنس 4 هزار تومانی .
(شرکت ابوریحان و شرکت آلمانی روتکس مدیا هر دو تستسترون انانتات تولید می کنند ، اما کیفیت زمین تا آسمون ـه .
حتی تستسترون های شرکت کاسپین هم کیفیت خیلی بهتری نسبت به تولیدات شرکت ابوریحان دارن)

نمیخوام بحث رو کش بدم ولی این اشتباه رو اکثر دوستان مرتکب میشن
خیلی ممنونم که زحمت کشیدید و پاسخ دادید اما سوال من اون چیزی نبود که شما برداشت کردید .

اثر دارو بعد 6 ما قابل روئیته....

اثر واقعی دارو هم باید بعد 2 سال قضاوت کرد.

ضمن اینکه باید عرض کنم اثرگذاری و عوارض جانبی یک دارو از شخصی به شخص دیگر متفاوت ـه ، در تعدادی از افراد آثار اولیه داروی فیناستراید از قبیل کم شدن شدت ریزش بعد از 3 ماه مشاهده میشه . شخصا بعد از 1 ماه مصرف آثار مثبت دارو رو مشاهده کردم .

laxer
11-12-2015, 04:06
ضمن اینکه باید عرض کنم اثرگذاری و عوارض جانبی یک دارو از شخصی به شخص دیگر متفاوت ـه ، در تعدادی از افراد آثار اولیه داروی فیناستراید از قبیل کم شدن شدت ریزش بعد از 3 ماه مشاهده میشه . شخصا بعد از 1 ماه مصرف آثار مثبت دارو رو مشاهده کردم .

دوست عزیز دارو بعد یک ماه تازه به سطح steady state میرسه ... ( و ربطی هم به فرد ندارد )

شما سوال پرسیدین ولی تحمل جواب رو ندارد...

به هر حال قصد من جواب دادن بود نه جدل ... برداشت با شما

:V12:

am13???
16-04-2019, 11:03
سلام دوستان ببخشید میخواستم بدونم شما هم در اوایل مصرف این دارو ریزش موهاتون کمی بیشتر شد؟

mohsenP3000
16-04-2019, 11:41
سلام دوستان ببخشید میخواستم بدونم شما هم در اوایل مصرف این دارو ریزش موهاتون کمی بیشتر شد؟

سلام آره دقیقا. اگه اغراق نکنم خیلی بیشتر شد.

ولی بعد ریزش موهام خیلی خیلی کمتر از قبل شد شاید کمتر از 25%.

am13???
16-04-2019, 19:25
دوست عزیز شما چند روزه دارین این دارو رو مصرف میکنین؟واینکه نتیجه مثبتی گرفتین؟

mohsenP3000
16-04-2019, 19:38
دوست عزیز شما چند روزه دارین این دارو رو مصرف میکنین؟واینکه نتیجه مثبتی گرفتین؟

من کمی بیشتر از 3 ساله مصرف می کنم. 1 ماه اول ریزش مو شدید می شه بعد یواش یواش ریزش ها خیلی کمتر می شه. قرص خوبیه همین ایرانی شو هم حتما مصرف کنید. یه دوره ای خارجی می خوردم اصلا خوب نبود. شرکت ایرانیش هم فرقی نداره همه شون خوب هستن.

در کنارش محلول یا داروی دیگه ای مصرف نکن. مثلا بعضی ها ماینوکسیدیل می زنن که باعث عوارض جانبی و ریزش بیشتر می شه. ماینوکسیدیل خیلی خطرناکه.

من سرم خیلی خالی شده بود و وقتی دکتر این قرص رو داد اول بدتر شد و بعد ریزش ها خیلی کم شد و یواش یواش دوباره سرم پر شد. بعضی قسمت ها رو گفته بیا مزوتراپی که فعلا نرفتم ولی همینطوری خیلی خیلی راضی هستم.

am13???
16-04-2019, 21:51
یعنی بعد یک سال دوباره مو ها ریخته تون در اومد؟

mohsenP3000
17-04-2019, 12:48
یعنی بعد یک سال دوباره مو ها ریخته تون در اومد؟

از ماه اول به بعد ریزش کم شد و شروع شد به دراومدن و زیاد شدن.

mohsenP3000
17-04-2019, 12:55
اگر خیلی براتون مهمه عکس قبل و بعدش رو دارم.

Free Spirit
17-04-2019, 17:16
سلام

چند تا سوال داشتم؛ اگر پاسخ بفرمائید ممنون میشم:
1- آیا مصرف قرص فیناستراید همیشگی و تا آخر عمر هست؟
2- اقدام برای مصرف و پیش پزشک رفتن در سن 40 سالگی برای کم پشتی جلو و بالای سر به نظرتان موثر هست و امیدی هست؟
3- قرص ایرانی چه قیمتی دارد و روزی بیشتر از یک عدد باید مصرف شود؟
4- عوارض کلی آن در همه افراد چیست؟ آیا کاهش میل جنسی که درباره اش شنیدم صحت دارد یا شایعه و بی اساس هست؟
5- بعد از یکسال یا بیشتر این قرصها می تواند کاملا قسمتهای کم پشت را پر کند و مانند موهای بغل و پشت سر پر شوند یا فقط تاثیر اندکی دارد؟

ممنون

Free Spirit
17-04-2019, 17:17
اگر خیلی براتون مهمه عکس قبل و بعدش رو دارم.

سلام

آقا محسن لطفا عکس قبل و بعد از مصرف قرص فیناستراید رو اینجا با کیفیت خوب بگذارید ببینم لطفا.

mohsenP3000
17-04-2019, 23:24
سلام

چند تا سوال داشتم؛ اگر پاسخ بفرمائید ممنون میشم:
1- آیا مصرف قرص فیناستراید همیشگی و تا آخر عمر هست؟
2- اقدام برای مصرف و پیش پزشک رفتن در سن 40 سالگی برای کم پشتی جلو و بالای سر به نظرتان موثر هست و امیدی هست؟
3- قرص ایرانی چه قیمتی دارد و روزی بیشتر از یک عدد باید مصرف شود؟
4- عوارض کلی آن در همه افراد چیست؟ آیا کاهش میل جنسی که درباره اش شنیدم صحت دارد یا شایعه و بی اساس هست؟
5- بعد از یکسال یا بیشتر این قرصها می تواند کاملا قسمتهای کم پشت را پر کند و مانند موهای بغل و پشت سر پر شوند یا فقط تاثیر اندکی دارد؟

ممنون

1- آیا مصرف قرص فیناستراید همیشگی و تا آخر عمر هست؟ بله - بازم از دکتری که تجویز می کنه بپرسید.
2- اقدام برای مصرف و پیش پزشک رفتن در سن 40 سالگی برای کم پشتی جلو و بالای سر به نظرتان موثر هست و امیدی هست؟ بله قطعا. مثل دایی خودم.
3- قرص ایرانی چه قیمتی دارد و روزی بیشتر از یک عدد باید مصرف شود؟ بستگی به دوز و نظر پزشکتون داره. قیمت رو نمی دونم حتی از رو جعبه هم پاک کردن. ولی زیاد نیست.
4- عوارض کلی آن در همه افراد چیست؟ آیا کاهش میل جنسی که درباره اش شنیدم صحت دارد یا شایعه و بی اساس هست؟ رو میل جنسی من که تاثیری نداشته شاید یه خورده بیشترم شده. عوارض خاصی برای من نداشته.
5- بعد از یکسال یا بیشتر این قرصها می تواند کاملا قسمتهای کم پشت را پر کند و مانند موهای بغل و پشت سر پر شوند یا فقط تاثیر اندکی دارد؟ نه تاثیر زیادی داره.

سعی کردم خلاصه جواب بدم که بخونید. بازم سوالی هست بفرمایید.

mohsenP3000
17-04-2019, 23:27
سلام

آقا محسن لطفا عکس قبل و بعد از مصرف قرص فیناستراید رو اینجا با کیفیت خوب بگذارید ببینم لطفا.

سرویس آپلود عکس سایت کار نمی کنه. هر موقع درست شد چشم.

am13???
19-04-2019, 00:59
اقا محسن شما فقط قرص فیناستراید مصرف میکنین؟یعنی از لوسیون استفاده نمی کنین؟

mohsenP3000
19-04-2019, 01:20
اقا محسن شما فقط قرص فیناستراید مصرف میکنین؟یعنی از لوسیون استفاده نمی کنین؟

بله البته در ماه اول پماد و .... بود ولی دیگه دکتر قطع کرد و الان فقط 3 ساله فینای خالی مصرف می کنم.

Free Spirit
19-04-2019, 21:21
بله البته در ماه اول پماد و .... بود ولی دیگه دکتر قطع کرد و الان فقط 3 ساله فینای خالی مصرف می کنم.

سلام آقا محسن

چند تا سوال به ذهنم رسید اگر جوابی دارید بفرمائید؛ شاید سوال دیگرانی هم باشد که به این تاپیک سر می زنند:

1- بعد از رفتن به دکتر و شروع به مصرف کردن قرص(ها) هر چند وقت دوباره باید پیش دکتر رفت تا دوباره وضعیت موی سر را کنترل بکنه؟

2- اگر کسی زندگی کمی با استرس داشته باشه مصرف قرص فینا بیهوده هست یا خیر؟ آیا دکتری که شما پیشش رفتید در این باره اطلاعاتی به شما داده یا خیر که مصرف قرص به چه شرایط دیگر بستگی دارد یا نه؟

3- از زمانیکه قرص را مصرف کردید و موهایتان بیشتر شده با حمام کردن و شانه کردن باعث کنده شدن موها نشده و مقاومت موها مثل قسمتهای دیگر هست؟ (منظورم ریشه موهاست که با مصرف قرص فینا تاثیر گذاشته یا خیر).

ممنون که وقت میزاری و اطلاعاتی به ما می دی دوست عزیز :n16:

mohsenP3000
19-04-2019, 21:44
سلام آقا محسن

چند تا سوال به ذهنم رسید اگر جوابی دارید بفرمائید؛ شاید سوال دیگرانی هم باشد که به این تاپیک سر می زنند:

1- بعد از رفتن به دکتر و شروع به مصرف کردن قرص(ها) هر چند وقت دوباره باید پیش دکتر رفت تا دوباره وضعیت موی سر را کنترل بکنه؟

2- اگر کسی زندگی کمی با استرس داشته باشه مصرف قرص فینا بیهوده هست یا خیر؟ آیا دکتری که شما پیشش رفتید در این باره اطلاعاتی به شما داده یا خیر که مصرف قرص به چه شرایط دیگر بستگی دارد یا نه؟

3- از زمانیکه قرص را مصرف کردید و موهایتان بیشتر شده با حمام کردن و شانه کردن باعث کنده شدن موها نشده و مقاومت موها مثل قسمتهای دیگر هست؟ (منظورم ریشه موهاست که با مصرف قرص فینا تاثیر گذاشته یا خیر).

ممنون که وقت میزاری و اطلاعاتی به ما می دی دوست عزیز :n16:

سلام و متشکرم از شما.

1- بعد از رفتن به دکتر و شروع به مصرف کردن قرص(ها) هر چند وقت دوباره باید پیش دکتر رفت تا دوباره وضعیت موی سر را کنترل بکنه؟هر 6 ماه و یا موقعی که مشکل پیدا کنم. من زیاد جدی نگرفتم.

2- اگر کسی زندگی کمی با استرس داشته باشه مصرف قرص فینا بیهوده هست یا خیر؟ آیا دکتری که شما پیشش رفتید در این باره اطلاعاتی به شما داده یا خیر که مصرف قرص به چه شرایط دیگر بستگی دارد یا نه؟ استرس تاثیر مستقیم رو مقادیر هورمون ها و کم شدن ویتامین ها داره. پس اگر استرس دارید دوز دارو فینا باید افزایش پیدا کنه یا تعداد مصرفی. مثلا من 8 ماه پیش یه مشکل قضایی داشتم که هنوز درگیزشم خیلی بهم استرس وارد شد و تو اون عکس هم خودتون تقریبا متوجه شدید، با نظرم دکتر دوز دارو فینا رو افزایش داد. اگر فینا اثر کرد هر 6 ماه برای آزمایش خون برید و چکاپ بشید بد نیست. من خودم فقط وقتی مشکل پیدا کنم می رم. مثلا ریزش زیاد بشه. اطلاعات دیگه هم خوردن ویتامین و نرفتن زیر بارون و کاهش مصرف گوشت (چه مرغ چه قرمز). البته من زیادی جدی نگرفتم. و یه چیز مهم هم تمیز نگه داشتن مو. یعنی اگر دیدید که سرتون چرب شده سریع حمام کنید. حمام سریع یا دوش یعنی نذارید مدت زیادی تو حمام و بخار بمونید. کوتاه نگه داشتن مو. اگر اهل درمان های گیاهی هم هستید شوید تازه رو بخارپز کنید و بخورید. (البته من شنیده بودم با آبش باید مو رو شست تا ریشه قوی بشه ولی دکتر تغذیه گفت نه 3 دقیقه بخار پز کن و با سالاد یا ماست بخور.)

3- از زمانیکه قرص را مصرف کردید و موهایتان بیشتر شده با حمام کردن و شانه کردن باعث کنده شدن موها نشده و مقاومت موها مثل قسمتهای دیگر هست؟ (منظورم ریشه موهاست که با مصرف قرص فینا تاثیر گذاشته یا خیر). ریشه ها موها مثل موهای اطراف سر قوی شده. با شونه کردن موهام می ریزه ولی نه مثل قبل خیلی خیلی کم. اگر قبلا دست می کشیدم سرم و تمام کف درستم پر مو می شد الان شاید 4 یا 5 تار مو باشه.

am13???
20-04-2019, 00:35
اقا محسن برای کسی که هنوز ریزش مو هاش وارد مرحله پیش رفته نشده و کم ریخته؛این قرص میتونه مو های فعلی شونگه داره ونذاره بریزه (یعنی پیشگیری کنه از طاسی)؟

mohsenP3000
20-04-2019, 10:29
اقا محسن برای کسی که هنوز ریزش مو هاش وارد مرحله پیش رفته نشده و کم ریخته؛این قرص میتونه مو های فعلی شونگه داره ونذاره بریزه (یعنی پیشگیری کنه از طاسی)؟

سلام

بله قطعا.

خیلی موثره.

دکترم بهم می گفت اگر هم از خانواده پدری و هم مادری کچل هستید از 18 سالگی اگر فینا رو شروع می کردی (و مشکلت هورمونی بود) خیلی کمتر از اینا می ریخت.

حالا این چیزی که می گم اصلا منظورم شما نیستید پیامی هست به همه دوستان. شما عزیزان عوارض قرص رو می خونید و از مصرفش پرهیز می کنید چون تجربه مصرف شو نداشتید. همین قرص سرماخوردگی یا سردرد(ژلوفن) رو عوارض شو بخونید بعد ببینید جرات دارید مصرف کنید یا نه؟ اما چون خوردید و دیدید که بیشتر از ضرر، سود داره مصرف می کنید.

شما دستور پزشک تون رو انجام بدید.

والا با مصرف فینا من نه میل جنسی م کم شده نه از مردانگی افتادم نه هیچ مشکل دیگه ای. (سوالی که خیلی ها می پرسند.) فقط باعث شده اعتماد به نفسم زیاد بشه و موهای ریخته م دوباره در بیاد و سرم پر بشه.

پس برید دکتر اگر تجویز کرد بخورید خیلی هم خوبه.

am13???
20-04-2019, 14:51
سلام . اقا محسن میتونین عکس قبل وبعد مصرفتون رو از تلگرام بفرستید؟

am13???
21-04-2019, 13:32
اقا محسن ببخشید شما فیناستراید شرکت سها رو مصرف میکنین یا ابوریحان رو؟

am13???
21-04-2019, 13:38
واینکه عکس قبل وبعد مصرفتون رو میشه از تلگرام واسم بفرستید؟

am13???
21-04-2019, 13:38
واینکه عکس قبل وبعد مصرفتون رو میشه واسم بفرستید؟

am13???
21-04-2019, 13:40
واینکه عکس های که گذاشتین تو سایت چرا باز نمیشن؟

mohsenP3000
21-04-2019, 14:51
اقا محسن ببخشید شما فیناستراید شرکت سها رو مصرف میکنین یا ابوریحان رو؟

سلام. هر دوش خوبه و یه چیزه. من ابوریحان رو ترجیح می دم چون داروخانه نزدیک خونه ما بیشتر اوقات اونو داره.

بعد یه چیز جدای از موضوع تاپیک. تمام این شرکت ها ماده اولیه و فرمول یکسانی دارند و فقط مواد رو می خرن از بازار یا بهتر بگم وزارت بهداشت و زیر مجموعه ها و واردکننده ها و بسته بندی می کنن. خوب و بد نداره.

بیخودی هم پول برند خارجی ندید. من خوردم عین هم هستن.

- - - Updated - - -

واینکه عکس قبل وبعد مصرفتون رو میشه واسم بفرستید؟

چشم می فرستم. خصوصی رو چک کنید.

am13???
21-04-2019, 19:05
سلام .اقا محسن این قرص تداخلی با ورزش های خاص نداره؟مثلا بدنسازی که هورومن تواون ورزش تاثیر زیادی داره؟

mohsenP3000
21-04-2019, 20:19
سلام .اقا محسن این قرص تداخلی با ورزش های خاص نداره؟مثلا بدنسازی که هورومن تواون ورزش تاثیر زیادی داره؟

سلام دوباره.

نه با ورزش و باشگاه خالی هیچ تداخلی نداره. ولی اگر پودر یا قرص بدنسازی و پروتئین و .... و عضله مصرف می کنید دوز بیشتری باید مصرف کنید.

اگر با ورزش انسولین می زنید دوز کمتر. با اینکه می گن انسولین خطرناکه و ..... که درست هم هست ولی سالم ترین هورمونی هست که می تونید برای عضله استفاده کنید و نیازتون به دارو فینا هم نصف باید بشه.

am13???
22-04-2019, 20:26
سلام اقا محسن. من اگه بخوام مکمل مصرف کنم مثل پروتین وی یا گینر باید دوز فیناستراید رو بالا ببیرم ؟؟؟؟؟

mohsenP3000
23-04-2019, 00:01
سلام اقا محسن. من اگه بخوام مکمل مصرف کنم مثل پروتین وی یا گینر باید دوز فیناستراید رو بالا ببیرم ؟؟؟؟؟

سلام می تونی چندتا عکس از جعبه ها و محتویاتش بذاری تا بتونم دقیق تر بگم؟

در کل بله.

mohsenP3000
23-04-2019, 10:22

گفتم شاید چند روزی به نت دسترسی نداشته باشم برای همین یه پاسخ کلی تر بدم.

ببینید کلا ورزش چه در مردان چه در زنان باعث افزایش هورمون های مردانه می شه. این مقدار به حدی نیست که یک زن رو به مرد تبدیل یا مشکل جدی به وجود بیاره. ما کاری با اسامی تخصصی و کاربرد هر هورمون های مختلف ترشح شده نداریم. وقتی شما ورزش می کنید به همراه مکمل این میزان هورمون چند صد برابر می شه (همون مقدار ناچیز) حالا بدن نیاز بیشتری به فینا پیدا می کنه.

شما برو دکتر اول دوز پایه رو مشخص کنه و حواستم باشه از محلول ماینوکسیدیل استفاده نکنی چون عوارض وحشتناکی به دنبال داره. وقتی دوز پایه رو گفت و شروع کردی بعد 1 ماه اگر ورزش رو ادامه می دادی به همراه مکمل دوز رو افزایش بده. شاید دکترت بگه این جرفا چیه و .... پس می تونی یه آزمایش هورمونی کامل قبل از ورزش و مصرف فینا بدی و یکی چند ماه بعد و نتیجه ها رو مقایسه کنی.

am13???
24-04-2019, 09:36
سلام اقا محسن.ببخشید اسم آزمایش که گفتین چیه؟چون من به دکترم گفتم بنویس ازمایش گفت این بیماری آزمایش نداره!!!!

am13???
24-04-2019, 09:39
واینکه دوز پایه فیناسترایدم ۱میلی هستش .یعنی اگه مکمل رو تو برنامه قرار بدم باید دوز ۵میلی مصرف کنم؟؟؟باتشکر بابت جوابدهی وراهنمایی

am13???
24-04-2019, 09:47
سلام.اقامحسن من ماینوکسیدیل استفاده نمی کنم ولی بجاش از لوسیون پالمینکس استفاده می کنم .خواستم بدونم این بهتر ؟یا اگر محلول خوبی رو سراغ دارین اگه میشه بگین؟؟

mohsenP3000
24-04-2019, 10:57
سلام اقا محسن.ببخشید اسم آزمایش که گفتین چیه؟چون من به دکترم گفتم بنویس ازمایش گفت این بیماری آزمایش نداره!!!!

سلام . من نمی دونم به چه پزشکی مراجعه کردید. ولی همه پزشکان آزمایش خون می نویسند. من اول توی نت حسابی تحقیق کردم. اول به پزشک غدد خیلی خوب مراجعه کردم و خیلی آزمایش ها نوشت که برای بعضیش مجبور به بستری در بیمارستان هم شدم. خون باید از شریان گرفته می شد. حالا همه این ها بماند.

به فرض شما دکتر پوست و مو رفتی اول باید آزمایشات هورمون های مردانه و یه سری آزمایشات دیگه مثل چربی خون و .... بده تا ببینه اصلا مشکل شما هورمونیه یا نه مثلا چربی خونت بالاست یا شاید قندت بالا باشه و یا 1001 پارامتر دیگه بعد که مطمئن شد مشکل چیه اگر فینا مناسب بود برات تجویز کنه. نه همینطوری.

آخه کی همینطوری با نگاه فهمیده داخل بدن دیگری چه خبره. مواظب سلامتیت باش و اگر لازمه برو دکتر غدد و یه دکتر مو دیگه.

mohsenP3000
24-04-2019, 11:00
واینکه دوز پایه فیناسترایدم ۱میلی هستش .یعنی اگه مکمل رو تو برنامه قرار بدم باید دوز ۵میلی مصرف کنم؟؟؟باتشکر بابت جوابدهی وراهنمایی

والا از مکمل ها و محتویاتش عکسی نذاشتنید که من نظر بدم.

ولی من بودم در 3 وعده 3 قرص 1 میل رو مصرف می کردم. بازم با نظر دکتر.

بعد 1 ماه هم دوز رو با توجه به آزمایشم و نظر دکتر افزایش می دادم.

mohsenP3000
24-04-2019, 11:04
سلام.اقامحسن من ماینوکسیدیل استفاده نمی کنم ولی بجاش از لوسیون پالمینکس استفاده می کنم .خواستم بدونم این بهتر ؟یا اگر محلول خوبی رو سراغ دارین اگه میشه بگین؟؟

نه مصرف نکن. اصلا خوب نیست. ریشه مو رو سست می کنه و با حمام کردن موها بیشتر می ریزه. محلول خوب آمریکایی هست ولی الان در بازار نیست منم توصیه نمی کنم چون وقتی 2 ساله خودم هیچ جا ندیدم یعنی اگرم گیر بیاری تقلبی هست و عوارض سنگین تر.

اسمشم پیدا کردم بهت می دم.

am13???
25-04-2019, 10:13
سلام.اقامحسن من قبل از اینکه به دکتر مو برم به آزمایش(تیرویید.کبد و چربی و قندو....)رفته بودم دکترهم گفت چیزیت نیست ولی گفتم آزمایشDHTبنویس گفت این ازمایش نداره.حالا نمیدنم من نتونستم درست بگم یا دکتر منظورم رو نفهمیده.ولی تو خانواده که پدر طاس برادر نیمه طاس دایی طاس چهارتا پسر دایی طاس عمو ها طاس انتظار داری ریزش مو من از عوامل غیر هورمونی باشه!!!!

am13???
25-04-2019, 10:17
واینکه مگه خودتو نمیگین دراوایل ریزش مو ها زیاد میشه؟خوب من که دوهفته است دارم از فین استفاده میکنم و میگم ریزش مو هام زیاد شده یعنی داره اثرات اولیه شو میذاره دیگه!!!!

am13???
25-04-2019, 10:21
سلام.اقامحسن ببخشید از لوسیون پالمینیکس استفاده کردین؟؟؟واینکه گفتین در اوایل مصرف فینا پماد میزدم .میشه اسم پماد رو بگین؟؟تاجایگزین پالمینکس کنم؟باتشکر

am13???
25-04-2019, 10:26
ببخشید اقا محسن اگه میشه به این سوالم جواب کلی بدین ممنون میشم.من که مو هام کم ریخته اگه تا اخر فینا رو مصرف کنم موهام در این حالت میمونه؟؟ودیگه نمی ریزه؟؟

mohsenP3000
25-04-2019, 12:08
ببخشید اقا محسن اگه میشه به این سوالم جواب کلی بدین ممنون میشم.من که مو هام کم ریخته اگه تا اخر فینا رو مصرف کنم موهام در این حالت میمونه؟؟ودیگه نمی ریزه؟؟

خب یه جواب کلی می دم به همه پرسش ها تون.

شما طبق نظر دکترت جلو برو و این به عنوان اصل. نظر من هم فقط جنبه مشورتی.

ریزش مو ها تا 95 درصد متوقف می شه و به مرور جاهای خالی پر می شن. مثل عکسم که فرستادم.

در مورد آزمایش خون نظر دیگه ای ندارم ولی باید مطمئن باشید که مشکل از کجاست. تو دوستان بودن که همه خانواده کچل بوده ولی مثلا دایی خانواده فوق العاده موهای پر پشت داشته. پس به جز هورمون ژنتیک هم موثره ولی بازم می شه این ریزش رو به تاخیر انداخت.

پس اصلا نا امید نباشید. و خوشحالم که قرص داره روتون اثر می کنه و حس کردید.

در مورد دوز مصرفی هم باید بگم واقعا به پزشک و بدن شما بستگی داره. الان آیا مشکلی پیدا کردید؟ مثلا قدرت جنسی کاهش پیدا کرده؟ من خودم در مواقع ورزش یا کار و فعالیت زیاد یا استرس دوز خیلی بالاتر و در چند نوبت استفاده می کنم که بدن در حالت مناسب از دوز دارو باشه و وقتی که در اثر استرس یا ورزش به میزان بیشتری احتیاج دارم تامین بشه.

در مورد پماد و در واقع سرم Propidren هست که دیگه گیر نمیاد. ولی عالیه. هم سرم داره هم پماد. سرمش بهتره.

mohsenP3000
25-04-2019, 12:10
Propidren این رو اگر بیارید بهترینه. من اگر بدونم جایی اصلش رو برای فروش داره مثلا داروخانه یا فروشگاه معتبر همه پولی که دارم رو برای خرید همه ش می دم.

حالا تو نت سرچ کنید ببینید چه معجزه ایه.

am13???
25-04-2019, 20:52
سلام.اقامحسن ریزش مو ارثی و هورمونی مگه یکی نیستن؟؟؟؟؟

am13???
25-04-2019, 20:58
اقامحسن به فرض که بعد از مدت ها استفاده فینا ریزش مو کم و موها پرپشتشن,بعد ها میتونیم مو هارو کمی بلند تر نگه داشت یا همیشه باید کوتاه باشن؟؟؟؟؟

am13???
25-04-2019, 21:03
وحالا در رابطه با مشکلم=من مثل شمامیل جنسیم کم نشده وهیچ مشکلی ندارم

am13???
25-04-2019, 21:05
واینکه اگه میشه اسم آزمایش هورمونی که میرین بهم بگین تا وقتی پیش دکتر رفتم بگم بنویسه؟؟؟

mohsenP3000
26-04-2019, 00:26
سلام.اقامحسن ریزش مو ارثی و هورمونی مگه یکی نیستن؟؟؟؟؟

سلام. نه اینطور که من مطالعه کردم و پرسیدم ارثی با هورمونی متفاوت هست ولی هم پوشانی هایی هم داره. مثلا ژنتیک تو بعضی افراد بدون اینکه هورمونی رو دستکاری کنه باعث ریزش می شه و نوع دیگه ای دقیقا تاثیر مستقیم در تولید هورمون بیشتر داره. پس بستگی داره که داریم راجع به کدوم ژن صحبت می کنیم.

آیا آنتی بادی در بدن هست که جلوی این کار رو بگیره؟

این ها همه تاثیر داره.

mohsenP3000
26-04-2019, 00:29
اقامحسن به فرض که بعد از مدت ها استفاده فینا ریزش مو کم و موها پرپشتشن,بعد ها میتونیم مو هارو کمی بلند تر نگه داشت یا همیشه باید کوتاه باشن؟؟؟؟؟

قطعا می تونید بلند کنید فقط ممکنه مثل من همه سر یکسان رشد نکنه مثلا وسط های سر موها بشه 2 سانت و کناره ها بشه 4 سانت که مسخره هست. ولی آرایشگر و صرف وقت می تونه مشکل رو حل کنه. شاید غیر علمی و صرفا تجربی باشه ولی من به این نتیجه رسیدم که هر چی کوتاه تر نگه دارم ریزش هم کمتره. شایدم انقدر کوتاهه که ریزش دیده نمی شه.

بعد فرم کله من طوری هست که دوست دارم کوتاه نگه دارم. تو آفتاب هم کلاه می ذارم سرم.

mohsenP3000
26-04-2019, 00:31
وحالا در رابطه با مشکلم=من مثل شمامیل جنسیم کم نشده وهیچ مشکلی ندارم

خیلی خوبه پس رو شما هم خوب جواب داده. انشاالله چند ماه دیگه اینجا خبرای خوب از وضع موهات بهمون بدی.:n16:

mohsenP3000
26-04-2019, 00:33
واینکه اگه میشه اسم آزمایش هورمونی که میرین بهم بگین تا وقتی پیش دکتر رفتم بگم بنویسه؟؟؟

بذار تو پرونده هام نگاه کنم بهت می گم که اسم علمیش چیه. الان تا چند روز خونه نیستم و اصلا فکر نمی کردم بتونم حتی اینجا نت داشته باشم.

شاید تو گوشیم عکسی داشته باشم. نگاه می کنم بهت خبر می دم حتما.

am13???
26-04-2019, 12:32
سلام اقا محسن.ببخشید شما چند سالتونه؟واینکه نگفتین دوز فینا تون چنده؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سپاس فراوان

am13???
26-04-2019, 12:37
اقا محسن ببخشید ریزش مو شما هورمونی بوده یا ارثی؟؟؟؟واینکه فرم ریزش شما چطور بود؟؟؟منظورم اینکه اول مو های جلو سرتون ریخت (بشکل v)بعد از وسط ریخت ؟؟؟؟

vahidreza2007
26-04-2019, 14:22
اقا محسن ببخشید ریزش مو شما هورمونی بوده یا ارثی؟؟؟؟واینکه فرم ریزش شما چطور بود؟؟؟منظورم اینکه اول مو های جلو سرتون ریخت (بشکل v)بعد از وسط ریخت ؟؟؟؟

دوست عزيز سوال هاتو يه متن ارسال كنيد براي هر سوالي به متن ارسال نكنيد اينجوري ارسال هاتون اسپم حساب ميشه !

از اقا محسن عزي زهم ممنون به خاطر اشتراك تجربياتشون خيلي بدرد من خورد :n16:

mohsenP3000
26-04-2019, 22:40
سلام اقا محسن.ببخشید شما چند سالتونه؟واینکه نگفتین دوز فینا تون چنده؟؟؟؟

- - - Updated - - -

سپاس فراوان

سلام من 30 سالمه و الان روزی 2 تا 5 میل می خورم. اگر عصبی بشم 3 تا 5 میلی میخورم و اگر قرار باشه با دوستام بیرون باشم و آروم و شاد 1 دونه 5 میلی.

سعی می کنم تعادل کامل در بدنم برقرار باشه و دوز درست رو به بدنم برسونم. اوایل دوز 1 مصرف می کردم با همین شرایط بالا. بعد که دیدم جواب نمی ده و نتیجه آزمایش خوب نبود دکتر دوز رو به این مقدار رسوند یعنی 2 تا 5 میلی. ولی خودم گاهی با توجه به شرایطم کمتر یا بیشتر مصرف می کنم.

یادم رفت بگم که بستگی کامل به میزان هورمون موجود در بدن شما داره.

mohsenP3000
26-04-2019, 22:57

توضیح دادم. و اینکه فکر کنم روی اون عکس همه چیز معلوم بود. از یکم پایین تر از فرق سر تا جلو ها کاملا ریخته بود. در واقع فقط دور سرم مو داشت مثل همه کچل ها. علتشم اینه که اون قسمت ها هورمون کمتر می ره.

am13???
29-04-2019, 11:24
سلام .اقامحسن موهای من تند تند چرب میشه طوری که مجبورمیشم هر روز بشورم .می خواستم بدونم شامپوی سراغ دارین که هم برای مو مفید باشه وهم بتونیم هر روز استفاده کنیم؟؟؟؟واینکه اگه میشه اسم ازمایش که گفته بودین میگم بگین.

mohsenP3000
29-04-2019, 12:36
سلام .اقامحسن موهای من تند تند چرب میشه طوری که مجبورمیشم هر روز بشورم .می خواستم بدونم شامپوی سراغ دارین که هم برای مو مفید باشه وهم بتونیم هر روز استفاده کنیم؟؟؟؟واینکه اگه میشه اسم ازمایش که گفته بودین میگم بگین.

سلام. این چرب شدن ها به خاطر عصبی شدن، هوای آلوده و هورمون زیای هست بیشتر. بهترین شامپو که الانم خیلی گرون شده و 2 ماهی طول داره تا اثر بذاره شامپو C1 Alpecin هست. اگر نمی تونید تهیه کنید شامپو صدر صحت یا دیگه نهایتا شامپو مخصوص موی چرب گلرنگ. بعد مصرف فینا خود بخود این چربی سر هم کمتر می شه.

آزمایشات هم فعلا اینا یادمه ....

free testosterone
alb
SHBG
TSH
T4
LH
FSH

بعضی ها برای بار اول لازمه بعضی هر 6 ماه بعضی کلا مربوط به تیروئید هست. مثل TSH و T4. دکتر من این ها رو تا حالا نوشته. البته بازم هست ولی فکر می کنم نامربوط باشن.

am13???
30-04-2019, 09:53
سلام.اقامحسن فرق دوتاستراید و فینا ستراید چی هستش؟واینکه کدوم بهتره؟؟

mohsenP3000
30-04-2019, 20:30
سلام.اقامحسن فرق دوتاستراید و فینا ستراید چی هستش؟واینکه کدوم بهتره؟؟

سلام. این سوال خیلی تخصصی هست و من واقعا نمی دونم تو بدن چی کار می کنه آیا همون کار فینا رو انجام می ده یا کار دیگه ای. در هر صورت دوتاستراید یه مقدار قوی تره و باید دوز کمتری مصرف کنید. دکتر می گفت نتیجه یکسانی داره از نظر ریزش مو. دوتاستراید داروی جدیدتری هست. بعد من چون از اول فینا مصرف کردم و عوارض جانبی برام نداشت همیشه ترجیح دادم همین فینا رو مصرف کنم. زیاد با عوض کردن دارو موافق نیستم. یعنی آدم نمی دونه بدنش چه واکنشی نشون می ده.

Free Spirit
01-05-2019, 18:53
سلام

آقا محسن قیمت قرص فینا ابوریحان یا شرکت دیگه ایرانی رو هم که مصرف می کنی بفرمائید لطفا. اگر قیمت قرص خارجی هم دارید بفرمائید ببینیم با این وضعیت سرسام آور تورم و افزایش قیمت دارو چطوری هست؟ اگر فکر می کنید به غیر از فینا داروی دیگه ای هم مشترک هست برای افرادی که می خواهند برن پیش دکتر پرای رشد موهاشون اونها رو هم نام ببرید و قیمت روزشون رو در صورت خرید و مصرف خودتان بفرمائید ممنون میشم. :n16:

mohsenP3000
01-05-2019, 20:23
سلام

آقا محسن قیمت قرص فینا ابوریحان یا شرکت دیگه ایرانی رو هم که مصرف می کنی بفرمائید لطفا. اگر قیمت قرص خارجی هم دارید بفرمائید ببینیم با این وضعیت سرسام آور تورم و افزایش قیمت دارو چطوری هست؟ اگر فکر می کنید به غیر از فینا داروی دیگه ای هم مشترک هست برای افرادی که می خواهند برن پیش دکتر پرای رشد موهاشون اونها رو هم نام ببرید و قیمت روزشون رو در صورت خرید و مصرف خودتان بفرمائید ممنون میشم. :n16:

سلام.

خب همونطور که می دونید دارو واقعا گرون شده من سال قبل بسته ای 5000 تومن می خریدم. الان پشت سها و ابوریحان 5 میل خورده 15 تومن. آتی فارمد 22.5 خورده.

هر بسته 30 تا داره.

اینکه چقدرشو بیمه می ده نمی دونم. آخه مثلا 15 تومن می شه 12 تومن بعد خود داروخانه 2700 تومن کارمزد بر می داره. پس عملا بیمه چیزی تقبل نمی کنه.

آیا آتی فارمد چون گرون تره بهتره؟ نه اصلا کاملا یکی هست فقط موقع مراجعه به داروخانه مارک دیگه ای نداشته و چون این تاریخ تولیدش جلوتره گرون تر شده. تازه الان رسید خرید توش هست 25 باهام حساب کردن.

والا داروی خاص و مرتبطی نیست.

am13???
03-05-2019, 00:50
سلام.اقامحسن من الان تقریبا یک ماهه میشه که دارم این دارو رو میخورم وجلو موهام ازوقتی که دارم میخورم کم پشت شده .الان جاهای که موهام ریخته مو درمیاد؟؟؟؟؟؟از اونجایی هم که این دارو زمان می بره تااثربذاره و مو در بیاد ‘’ادم استرس میگره که نکنه در نیاد و اثر نکنه!!!!!

am13???
03-05-2019, 01:18
اقا محسن شما گفتین تونیک پالمینکس باعث سستی مو میشه ولی من هرچی تو اینترنت میزنم عوارض شو نمیاره وهیچی درباره عوارضش نمی نویسه ؟؟؟؟؟واینکه عکسی که از سر تون فرستادین ماله خودتونه؟؟؟چون انگار بنظر میاد از اینترنت برداشتین هاااا!!!!!!!!

mohsenP3000
03-05-2019, 02:01
سلام.اقامحسن من الان تقریبا یک ماهه میشه که دارم این دارو رو میخورم وجلو موهام ازوقتی که دارم میخورم کم پشت شده .الان جاهای که موهام ریخته مو درمیاد؟؟؟؟؟؟از اونجایی هم که این دارو زمان می بره تااثربذاره و مو در بیاد ‘’ادم استرس میگره که نکنه در نیاد و اثر نکنه!!!!!

سلام. نه نگران نباشید. در میاد. اوایل مصرف همینطوریه بعد آروم آروم پر می شه. فکر کنم قبلا توضیح دادم که این حالت پیش میاد. خود دکتر هم معمولا توضیح می ده و تو بوروشور دارو هم هست.

mohsenP3000
03-05-2019, 02:12
اقا محسن شما گفتین تونیک پالمینکس باعث سستی مو میشه ولی من هرچی تو اینترنت میزنم عوارض شو نمیاره وهیچی درباره عوارضش نمی نویسه ؟؟؟؟؟واینکه عکسی که از سر تون فرستادین ماله خودتونه؟؟؟چون انگار بنظر میاد از اینترنت برداشتین هاااا!!!!!!!!

والا نمی دونم چی بگم!!!!!

هر طور که فکر می کنید صحیح هست عمل کنید. من صرفا دوست داشتم تجربه مصرفم از این دارو رو بگم در مقایسه با روش های پر خرجی که الان هست و در نهایت هم پس از خرج میلیون ها تومن می بینید که چاره ای جز خوردن داروی فینا نیست. در مورد عکس هم توضیحات کافی تو خصوصی دادم و دکترم هم این عکس رو گذاشته تو آرشیوش نمی دونم چرا اینطور فکر می کنید. ولی مطمئن باشید که اینطور نیست.

بازم شاید من زیادی تو مساله ای تخصصی دخالت کرده باشم. شاید بهتر باشه از این به بعد پزشک های گروه و انجمن پاسخگو باشند و من دیگه پستی منتشر نکنم بهتر باشه.

در کمال احترام پالمینکس رو هم می تونید تست کنید، جز هزینه مالی امتحانش که غیر مجاز نیست. از داروخانه 12 فروردین تلفنی بپرسید شاید پاسخگو باشن. قبلا خیلی خوب بود.

این هم حسن ختام پست های بنده در این تاپیک. تشکر که همراه بودید و دنبال کردید.:n16:

رومنس
03-05-2019, 11:03
منم پالمینکس مصرف می کردم ریشه مو رو ضعیف می کنه. وقتی سرم خیس بود یا بیش از 15 یا 20 دقیقه تو آفتاب بودم موهام خیلی می ریخت. اصلا کوپه ای میومد تو دستم بعد دیگه قطع کردم.
منم الان فیناستراید 5 می خورم.

am13???
03-05-2019, 11:04
سلام.اقا محسن چرا ناراحت میشی .من این عکس تو اینترنت دیدم شک کردم گفتم که شاید مال خودتون نباشه!!!ولی بازم معذرت میخوام که ناراحتتون کردم!تجربه ها شما خیلی بدرد بخوره!!باتشکر

رومنس
04-05-2019, 00:08
منم سوال دارم.
الان که فیناستراید 5 می خورم آیا قرصی در کنارش هست که مکمل باشه؟ ورزش هم فقط پیاده روی می کنم خیلی کم.
بعد بیماری های دیگه چقدر رو ریزش دائمی تاثیر دارن؟

MOHAMMAD2010
27-07-2019, 21:59
سلام.

خب همونطور که می دونید دارو واقعا گرون شده من سال قبل بسته ای 5000 تومن می خریدم. الان پشت سها و ابوریحان 5 میل خورده 15 تومن. آتی فارمد 22.5 خورده.

هر بسته 30 تا داره.

اینکه چقدرشو بیمه می ده نمی دونم. آخه مثلا 15 تومن می شه 12 تومن بعد خود داروخانه 2700 تومن کارمزد بر می داره. پس عملا بیمه چیزی تقبل نمی کنه.

آیا آتی فارمد چون گرون تره بهتره؟ نه اصلا کاملا یکی هست فقط موقع مراجعه به داروخانه مارک دیگه ای نداشته و چون این تاریخ تولیدش جلوتره گرون تر شده. تازه الان رسید خرید توش هست 25 باهام حساب کردن.

والا داروی خاص و مرتبطی نیست.

سلام یه سوال داشتم
تعویض برند قرص فیناستراید مشکلی ایجاد نمیکنه ؟
من چند سال سها 1میل مصرف میکنم جدیدا تو داروخونه ها خیلی کم دیدم و مجبور شدم برند آتی فارمد بگیرم
مسئول داروخونه میگفت این برند از سها هم بهتره و تعویض برند مشکلی نداره
درسته ؟

parsaafshar
28-07-2019, 10:15
منم سوال دارم.
الان که فیناستراید 5 می خورم آیا قرصی در کنارش هست که مکمل باشه؟ ورزش هم فقط پیاده روی می کنم خیلی کم.
بعد بیماری های دیگه چقدر رو ریزش دائمی تاثیر دارن؟
تنها داروی مورد تایید برای ریزش مو فیناسترایده..ورزش تاثیر خوبی در جلوگیزی از ریزش مو داره
بیماری رو نمیدونم ولی داروهایی که روی ریزش مو میتونن تاثیر بذارن:
داروهای ضدافسردگی: کلومی پرامین، آموکساپین، پاروکستین، آمی‌تریپتیلین و فلوکستین.داروهای ضدانعقاد خون: تیوکلومارول، هپارین (در دوز بالا) و وارفارین.داروهای ضدفشارخون: متیل دوپا، کاپتوپریل (بندرت)، کلونیدین و انالاپریل.داروهای ضدالتهاب: کلشی‌سین (داروی ضدنقرس).داروهای ضدتشنج: والپیروئیک اسید (دپاکین) و والپرومید (دپامید).داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی که برای درمان درد و روماتیسم استفاده می‌شود: ناپروکسن و سولینداک (بندرت).داروهای مسدودکننده گیرنده‌های بتا: پروپرانولول، آتنولول، بیزوپرولول و نادولول.داروی لیتیوم (تثبیت کننده خلق).داروهای ضدروماتیسم: آلوکریزین.داروهای ضدمالاریا: مفلوکین (بندرت).داروهایی که برای درمان آکنه استفاده می گردند (نظیر آکوتان)داروهایی که در بیماری های خونی استفاده می گردند (نظیر وارفارین، هپارین)داروهایی که در بیماری های قلبی استفاده می گردند (نظیر آتنولول، پروپرانولول، متوپرولول)داروهایی که برای درمان چربی خون استفاده می گردند (نظیر کلوفیبرات و جم فیبروزیل)داروهایی که برای صرع استفاده می شوند (نظیر تری متادیون)داروهای ضد اولسر اثنی عشر (نظیر سایمتیدین و رانیتیدین)داروهای ضد التهاب (نظیر ناپروکسن، سولینداک و ایندومتاسین)داروهای کاهش وزن مانند : سیبوترامین ، اورلیستات ( زنیکال یا ونوستات ) ، سیبوترامین ( ریداکتیل یا مریدیلا ) ، ریمونابانت ( آکومپلیا ) ، متفورمین ، اگزنتاید ، پرامیلاتید ،داروهای شیمی درمانی مانند : آدریامایسین ، سیکلوفسفامید ، داکتینیمایسین ، دانوبلاستینا (Daunorubicin HCl) ، دوکسوروبیسین Doxorubicin ، متوترکسات Methotrexate ، بسته لیتوسل ، تاموکسیفن ، توپوتکان ،وینورلبین ، کربوپلاتین(Carboplatin) ، اتوپوزاید (Etoposide) ، فلوئوروراسیل (Fluorouracil – 5-FU) ، هولوکسان (Ifosfamide) ،ایرینوتکان (Irinotecan Hydrochloride)

parsaafshar
28-07-2019, 10:16
سلام یه سوال داشتم
من چند سال سها 1میل مصرف میکنم جدیدا تو داروخونه ها خیلی کم دیدم و مجبور شدم برند آتی فارمد بگیرم
درسته ؟
صد در صد مشکل ایجاد میکنه
هر برندی که مصرف میکنی همونو ادامه بده
این موضوع برای همه بیماریها هم همینطوره
اگه با یه برند جواب گرفتی تغییر نده

parsaafshar
28-07-2019, 10:30
نتیجه تجربیات خودم از درمان ریزش مو:
1) کنترل استرس
2) فیناستراید: روزی یک قرص یک میلی گرم..بعد از مدتی میتونید دوزش رو هرچندسال زیاد کنید مثلا روزی دوتا یک میلی گرم هر 12 ساعت.من از برند ایرانی (ابوریحان) خیلی خوب جواب گرفتم.برند رو هم تغییر ندید.
3) ماینو: اصلا استفاده نکردم
4) ورزش
5) ترک سیگار و قلیان
6) مکمل: مولتی ویتامین و مینرال،امگا 3 (همه خارجی)
7) خواب: خواب کافی (8 ساعت) و شبانه
8) شامپو: هیچ تاثیری نداره..فقط شامپویی باشه که چربی سرو ببره
9) تونیک و محلول: هیچ تاثیری ندارن..پول دور ریختنه

parsaafshar
28-07-2019, 10:33
سلام یه سوال داشتم
درسته ؟
100 درصد مشکل ایجاد میکنه
برای همه داروها و بیماریها همینطوره
یه سرچ انگلیسی بزنی متوجه میشی
نباید تغییر بدی

Free Spirit
18-08-2019, 10:20
نتیجه تجربیات خودم از درمان ریزش مو:
1) کنترل استرس
2) فیناستراید: روزی یک قرص یک میلی گرم..بعد از مدتی میتونید دوزش رو هرچندسال زیاد کنید مثلا روزی دوتا یک میلی گرم هر 12 ساعت.من از برند ایرانی (ابوریحان) خیلی خوب جواب گرفتم.برند رو هم تغییر ندید.
3) ماینو: اصلا استفاده نکردم
4) ورزش
5) ترک سیگار و قلیان
6) مکمل: مولتی ویتامین و مینرال،امگا 3 (همه خارجی)
7) خواب: خواب کافی (8 ساعت) و شبانه
8) شامپو: هیچ تاثیری نداره..فقط شامپویی باشه که چربی سرو ببره
9) تونیک و محلول: هیچ تاثیری ندارن..پول دور ریختنه

سلام آقا پارسا

لطف می کنید اسم برند و دقیق مورد شماره 6 (مکمل) را اینجا بفرمائید کدام قرص ها هستند؟ مثلا هر کدام از موارد مولتی ویتامین و مینرال و امگا 3 خارجی هم شرکتهای مختلف تولید می کنند. بهترین ها کدام هستند؟ و اگر با عکس بزارید ممنون میشم.

ممنون :n16:

parsaafshar
31-08-2019, 10:23
سلام آقا پارسا

لطف می کنید اسم برند و دقیق مورد شماره 6 (مکمل) را اینجا بفرمائید کدام قرص ها هستند؟ مثلا هر کدام از موارد مولتی ویتامین و مینرال و امگا 3 خارجی هم شرکتهای مختلف تولید می کنند. بهترین ها کدام هستند؟ و اگر با عکس بزارید ممنون میشم.

ممنون :n16:

سلام
لینک نمیشه بزارم چون ممکنه تبلیغ بشه ولی یه گوگل بزنی پیدا میشه
ب کمپلکس: ویتامین ب کمپلکس یوروویتال-اگه نبود: ب کمپلکس آپوویتال-
زینک: زینک پلاس 10 یوروویتال-اگه تو بازار نبود: زینک پلاس باکاناسان-
مولتی ویتامین و مینرال: هرکدوم از اینا بود بگیر:
ویتا فیت مولتی ویتامین، مولتی ویتامین مینرال ۲۱ سنتری، مولتی کامپلیت نیچرمید، مکمل A-Z Completten
امگا3: هر کدوم بود بگیر: کپسول امگازون هلث اید، امگا 3 1000 میلی گرم ۲۱ سنتری، امگا 3 جی ام وی 50 عددی، امگا 3 فیش اویل ای پی ای 60 عددی
کییفیت اینا باهم فرق نداره.. ساخت آلمان و آمریکا هستن.