تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 5 از 5 اولاول 12345
نمايش نتايج 41 به 45 از 45

نام تاپيک: .: نحوه و مراحل آب بندي پرايد صفر :.

پروفشنال karvas's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2011
    محل سكونت
    IRAN

پيش فرض

اي بابا يكي نيست كه بگه پرايد در هر صورت امنيت نداره چه
    آب بندي بشه چه اب بندي نشه
    همه میدونن پراید امنیت نداره ولی چاره دیگه ای ندارن میخوان همین لگنی که کلی بابتش پول دادن درست ازش استفاده کنن
    Last edited by karvas; 21-03-2013 at 14:07.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

من پراید 131sl دارم از روز اول ماشین گاز خورده و با سرعت حرکت کرده اخ هم نگفته و اصلا کم نمیاره این حرفا همش الکیه که اب بندی بشه اگه ماشین ناز نازی کنی همون طوری بار میاد.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

با سلام به تمامی دوستان
    من یه پراید اس ال پایه گاز سوز خریدم.میخوام ببینم آب بندی اون چطوره؟از بعضی از افراد شنیدم که 3000 کیلومتر اول رو باید فقط با بنزین آب بندی کنم.نظرتون چیه ؟این حرف درسته یا نه؟
    ضمنا تو دفترچه نوشته که اگه این مدل با گاز کار کنه بهتره.اما بعضی دوستان میگند که نه و بهتره با همون بنزین کار کنه. نظرتون چیه؟
    لطفا راهنماییم کنید.

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با سلام به تمامی دوستان
    من یه پراید اس ال پایه گاز سوز خریدم.میخوام ببینم آب بندی اون چطوره؟از بعضی از افراد شنیدم که 3000 کیلومتر اول رو باید فقط با بنزین آب بندی کنم.نظرتون چیه ؟این حرف درسته یا نه؟
    ضمنا تو دفترچه نوشته که اگه این مدل با گاز کار کنه بهتره.اما بعضی دوستان میگند که نه و بهتره با همون بنزین کار کنه. نظرتون چیه؟
    لطفا راهنماییم کنید.
    آب بندی نداره. استفاده کن راحت.

5. 4 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای heinrich_himmler's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

با سلام خدمت همه دوستان گرامی.
    پراید یا هر خودروی صفر دیگه ای که تولید میشه نیاز به آب بندی نداره. دلیل این امر اینه که پروسه تولید قطعات اعم از طراحی ،ریخته گری ،تراشکاری و جوشکاری و حتی تعیین متریال مورد استفاده با قدیم خیلی متفاوته. به طور مثال در گذشته برای تولید یک چرخ دنده خاص از فرایند تراش استفاده میشد و بنا به تکنولوژی دستگاههای تولید، تلرانس بالا بود، اما امروزه تلرانسها خیلی پایین اومده و در حد بسیار ناچیزی قرار گرفته. بنا به همین دلیل و با توجه به بهتر شدن جنس مواد و طراحی یا یک کلام پروسه تولید قطعات عدم همخوانی بسیار کمتری با هم دارن و این به این معنیه که تنش ناشی از ناهمخوانی قطعات هم بسیار کم شده.
    در قدیم برای به حداقل رسوندن این تنش اصطلاحی بود به اسم آب بندی! یعنی شما یه مدت خاص ماشین رو طوری استفاده می کردی که فشار خاصی به قطعاتش وارد نشه و در عمل از ایجاد تنش خارج از عرف روی قطعاتی که تلرانس نامناسب داشتن جلوگیری می کردی تا بر اثر استفاده معمولی این قطعات در طول زمان با هم تطبیق پیدا کنن. بر اثر پیشرفت در تولید قطعات امروزه هم هزینه تولید پایین اومده و هم دقت بسیار بالا رفته و دیگه اون مشکلات به شکل سابق وجود ندارند.
    اصطلاح آب بندی امروزه دیگه به شکل سابق معنی نداره و در اکثریت خودروها هم نیازی به این کار نیست. (البته این به این معنی نیست که از ثانیه اول تحویل خودرو شما باید با حداکثر توان ازش کار بکشید!!) امروزه شما بعد تحویل هر خودرویی فقط نیازه یه چک ساده از میزان سیالات و موارد عمومی داشته باشید و اکثرا در سرویس اولیه موارد مورد نیاز هم توسط شرکت انجام میشه.
    چون این بحث از محوریت علمی خارجه بسته میشه تا از سردرگمی اعضا جلوگیری بشه و اگه با تمام این توضیحات سوالی باقی می مونه دوستان می تونن در بخش عیب یابی یا در بخش مربوط به همون خودرو (در صورت وجود) مطرح کنن!
    در انتها از همکاری شما نهایت تشکر رو دارم.

7. 3 کاربر از heinrich_himmler بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •