تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 146 اولاول ... 5191979899100101102103104105111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 1452

نام تاپيک: راهنمای خرید ابزارهای نجومی: تلسکوپ, دوربین دوچشمی و ...

حـــــرفـه ای Babak's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

حدود یکسال پیش بین ماکستوف 127 میلی و نیوتنی 6 اینچ گیر کرده بودم ... امروز پست خودم رو دیدم نوشته بودم هر دو تا هم قیمتن ...

اون موقع بدلایلی خریدم عقب افتاد تا این روزا ... رفتم بازبینی بکنم دیدم ماکستوف شده 650 نیوتنی 550 !!!!؟؟؟؟

بابک جان دلیل خاصی داره ؟ .. خودت می دونی با این مدل هایی که گفتم تو چه رنجی تلسکوپ می خوام ... اگه مدل جدید تا 500 اومده معرفی کن
    سلام
    در واقع قیمت نیوتونی کم شده ( با حساب تورم) چون ساخت نیوتونی ساده لست و میشه چرخه تولید رو به سمت ارزان سازی برد. جدا از اینکه فروش و نتیجتا تولید نیوتونی بالاتره که باعث میشه قیمت پایین تر بیاد.
    انتخاب کن. ماکستوف خطای مشهودی نداره اما میدان دید بسته داره و خیلی مناسب رصد بزرگنمایی بالا خصوصا سیاراته ( تصویر سیاراتش عالیه) ولی برای اعماق آسمان ایده آل نیست. نیوتونی برای اعماق ایده اله اما برای رسیدن به بزرگنمایی بالا مشکل د اره ( خطا ها محسوس میشن و حتما باید هم خطی دقیق داشته باشیم)

در آغاز فعالیت ashkhan_sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

12

سلام بابک جان من میخوام این تلسکوپو بخرم خوبه به نظرشما؟؟؟١٠٢ میلی متر ماکستوف کاسگرین با پایهAZGT قیمتش 400هزاره فک کنم نه؟؟؟

سلام به همه عزیزام من عشقققققققققق نجومم و با تلسکوپ هم کار کردم یعنی وفتی 10سالم بود درستش کردم چیزایی که میدیدم شاید بقبه نمیتونستن با چشم مسلح ببینن میخواستم یه مشورت باهاتون بکنم میخوام یه تلسکوپ بخرم تا سقف 400الی 500هزار خودم که این مدنظرمه١٠٢ میلی متر ماکستوف کاسگرین با پایهAZGT لظفا کمکم کنید راستی میخوام باهاش عکسم بگیرم ممنون از شما دوستای گلم

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Feb 2010

پيش فرض تلسکوپ

سلام
    اول از همه از دوستانی که راهنمایی میکنن ممنونم !
    من میخوام یه تلسکوپ بگیرم تا به آرزوی دیرینه م برسم !(رصد کردن )
    البته تلسکوپی که بشه عکس هایی خوبی باهاش بگیرم! البته تجربه اش رو ندارم و میدونم خیلی سخته اما همه از اول با تجربه نبودن !
    به نظر شما ریچی کرتین یا اشمیت کسگرین ؟؟؟ کدوم بهتره !؟
    و اینکه فعلا حدود 1 میلیون دارم اما میتونم ریاضت و صبر رو بیشتر کنم تا تلسکوپ بهتری بخرم !!
    نظرتون در باره این تلسکوپ چیه ؟!
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و اینکه آیا روی پایه eq3 معمولی هم سوار میشه !؟ و آیا اون پایه موتور ردیاب داره !؟
    و این یکی چطوره !؟قیمتش خوبه میشه یه eq5 خوب هم کنارش خرید !
    کد:
    و اینکه آیا با دابسونی هم میشه عکاسی کرد اونم با دوربین slr !؟
    یعنی برای پایه دابسونی موتوری هست ؟!و پایه دابسونی تحمل وزن دوربین رو داره ؟!
    البته یه جا خوندم کلا نیوتنی برای عکاسی خوب نیستن (اگ اشتباه نکنم نوشته آقای امین تفرشی ) به دلیل خطاهای زیاد !
    سوالا زیاد شد !!
    پیشاپیش ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

با عرض سلام میخواستم بدونم با فیلترهای خورشیدی شیشه ای تصاویر رنگین یا سیاه سفید
    Last edited by ny.astro; 18-08-2011 at 15:26.

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام
    اول از همه از دوستانی که راهنمایی میکنن ممنونم !
    من میخوام یه تلسکوپ بگیرم تا به آرزوی دیرینه م برسم !(رصد کردن )
    البته تلسکوپی که بشه عکس هایی خوبی باهاش بگیرم! البته تجربه اش رو ندارم و میدونم خیلی سخته اما همه از اول با تجربه نبودن !
    به نظر شما ریچی کرتین یا اشمیت کسگرین ؟؟؟ کدوم بهتره !؟
    و اینکه فعلا حدود 1 میلیون دارم اما میتونم ریاضت و صبر رو بیشتر کنم تا تلسکوپ بهتری بخرم !!
    نظرتون در باره این تلسکوپ چیه ؟!
    کد:
    و اینکه آیا روی پایه eq3 معمولی هم سوار میشه !؟ و آیا اون پایه موتور ردیاب داره !؟
    و این یکی چطوره !؟قیمتش خوبه میشه یه eq5 خوب هم کنارش خرید !
    کد:
    و اینکه آیا با دابسونی هم میشه عکاسی کرد اونم با دوربین slr !؟
    یعنی برای پایه دابسونی موتوری هست ؟!و پایه دابسونی تحمل وزن دوربین رو داره ؟!
    البته یه جا خوندم کلا نیوتنی برای عکاسی خوب نیستن (اگ اشتباه نکنم نوشته آقای امین تفرشی ) به دلیل خطاهای زیاد !
    سوالا زیاد شد !!
    پیشاپیش ممنون
    سلام
    ترکیب آرزوی رصد کردن و میل شما برای عکاسی باعث میشه من اشمیت رو پیشنهاد بدم بهتون.
    در واقع برای عکاسی ریچی مناسب تره . اما در رصد رتبه خیلی پایین تری میگیره نسبت به بسیاری از تلسکوپ ها ( به خاطر قطر بالای آیینه ثانویه) اشمیت هم برای عکاسی مناسبه و هم برای رصد ( یه جورایی جزئ همه فن حریف ترین تلسکوپ هاست.
    اما مقر ای کیو سه. در حالت عادی این مقر تک موتوره است و شما برای عکاسی جدی احتیاج به کنترل موتوری هر دو محور بعئ و میل دارید. میتونید ای کیو سه دو موتوره سفارش بدید. هر چند همچنان خطای این مقر نسبتا بالاست . جدا از اینکه شما برای عکاسی جدی احتیاج به نصب گایدسکوپ هم پیدا میکنید ( تلسکوپ دومی روی تلسکوپ اصلی برای تصحیح خطا ها) که مجموع وزت این دو تلسکوپ از توان ای کیو 3 خارجه. بهتون پیشنهاد میدم براید سراغ مقر ای کیو 5 گوتو (گوتو به این خاطر که امکان نصب اتو گایدر هم بهتون میده تا عمل گاید براتون راحت تر و دقیق تر باشه)
    در کل برای عکاسی نجومی علاوه بر داشتن یک اپتیک و مقر مناسب احتیاج به وسایلی مثل تلسکوپ گاید + اتو گایدر و تصحیح کننده های اپتیکی دارید.
    دابسونی و کلا همه مقر های سمت ارتفاعی برای عکاسی نیستن. نهایتا میشه از اجسام پر نور با این مقر ها عکس گرفت. نیوتونی ها به شرط استفاده از تصحیح کننده هایی مثل کاما کارکتور مناسب میسن برای عکاسی.
    به عنوان نمونه این اپسیلون تاکاهاشی که آرزوی عکاسانه نجومیه (اف 2.8) و قیمتش هم کاملا نجومی
    کد:

با عرض سلام میخواستم بدونم با فیلترهای خورشیدی شیشه ای تصاویر رنگین یا سیاه سفید
    رنگی. فیلتر های شیشه ای جدا از لکه ها به راحتی اجازه دیدن دانه ها رو هم میدن.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2010

پيش فرض

سلام آقا بابک چطوری

راستش من می خوام یه تلسکوپ بگیرم تا آخر هفته ها که میریم روستامون آسمونو خوب رصد کنم یه خونه هم تو باغمون داریم شاید اصلا بردم اونجا تو تاریکی مطلق ستاره ها رو رصد کردم.
    (جاتون خالی اینجا پاییز و زمستون اینقد آسمون ستاره داره که دست دراز کنی یه کیسه پر میکنی!)

حالا من می خواستم بدونم اگه 500 تومن جور کنم خوب خوب چی پیشنهاد میکنی بخرم ! (شکستی باشه_ پایه گرون حرفه ای هم نمی خوام ساده باشه که پولش بره رو قدرت تلسکوپ )

بعدم اینکه هیکلی باشه تا دوستام که میبینن چشماشون بزنه بیرون از هیبتش و اینا!
    خیلی قوی هم باشه که مثلا بشه باهاش دزدکی دزدکی خونه آدم فضایی ها رو نگاه کرد!!!

بعدم اینکه یه کتاب کلفت رنگی با ورقای روغنی که درباره همه کهکشانا و سیارات و اینا توضیح میده رو هم بگین من برم اونم بخرم تا بدونم مختصات سیاره ها و ستاره ها کجا ها میشه (واقعا یکی از آرزو های کودکیمه این)

بعدم اینکه من ساری ام میشه با پست سفارشی برام بفرستن من بیشتر وسایلمو از تهران پستی می خرم اینو میشه خرید (شکستنی هست میگم)

اگه لینک خرید پستی هم دارین بی زحمت بدین

ببخشید زیاد سوال کردم

مرصـــی
    Last edited by hes25; 25-08-2011 at 21:19.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران،عباس آباد! فعالیت فعلی: Moderating Profile

پيش فرض

من تازه دارم شروع میکنم
    یه دوربین 2 چشمی خوب برای دیدن ماه معرفی کنید

حـــــرفـه ای shabe.saket's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Lost Island

پيش فرض

بودجه ؟

---------- Post added at 12:15 AM ---------- Previous post was at 12:14 AM ----------

برای دوربین دوچشمی

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    تهران،عباس آباد! فعالیت فعلی: Moderating Profile

پيش فرض

نمیدونم
    برای یه مبتدی چه قدر لازمه؟

تاريخ عضويت
    Jun 2004

پيش فرض

سلام آقا بابک چطوری

راستش من می خوام یه تلسکوپ بگیرم تا آخر هفته ها که میریم روستامون آسمونو خوب رصد کنم یه خونه هم تو باغمون داریم شاید اصلا بردم اونجا تو تاریکی مطلق ستاره ها رو رصد کردم.
    (جاتون خالی اینجا پاییز و زمستون اینقد آسمون ستاره داره که دست دراز کنی یه کیسه پر میکنی!)

حالا من می خواستم بدونم اگه 500 تومن جور کنم خوب خوب چی پیشنهاد میکنی بخرم ! (شکستی باشه_ پایه گرون حرفه ای هم نمی خوام ساده باشه که پولش بره رو قدرت تلسکوپ )

بعدم اینکه هیکلی باشه تا دوستام که میبینن چشماشون بزنه بیرون از هیبتش و اینا!
    خیلی قوی هم باشه که مثلا بشه باهاش دزدکی دزدکی خونه آدم فضایی ها رو نگاه کرد!!!

بعدم اینکه یه کتاب کلفت رنگی با ورقای روغنی که درباره همه کهکشانا و سیارات و اینا توضیح میده رو هم بگین من برم اونم بخرم تا بدونم مختصات سیاره ها و ستاره ها کجا ها میشه (واقعا یکی از آرزو های کودکیمه این)

بعدم اینکه من ساری ام میشه با پست سفارشی برام بفرستن من بیشتر وسایلمو از تهران پستی می خرم اینو میشه خرید (شکستنی هست میگم)

اگه لینک خرید پستی هم دارین بی زحمت بدین

ببخشید زیاد سوال کردم

مرصـــی
    سلام
    من نمیدونم هیبت بالا از نظر شما یعنی چقدر. یه شکستی 150 میلیمتری فکر کنم هیبت داشته باشه که ظاهرا الان موجود نیست در ایران.
    شکستی 120 هم هست که لوله خالیش 500 تومنه. با پایه مناسب میرسه به حدود 750.
    کد:
    من جای شما باشم با این بودجه یه دابسونی میگیرم. که عملا همه پولم میره به اپتیک.
    کد:
    کد:
    درباره کتاب
    کد:
    فرهنگنامه نجوم و فضا . جدا از رنگی بودن از لحاظ محتوی جامع ترین و کم خطا ترین و به روز ترین کتاب نجوم عمومی موجوده. البته برای پیدا کردن موقعیت ستاره ها و سیارات این ها رو باید داشته باشید
    یه گردونه آسمان
    یه اطلس نجومی مناسب (بهترین : اطلس راهنمای آسمان)
    کد:
    و یه نرم افزار شبیه ساز ( بهترینش استاری نایت)
    بله فروشندگان محصولات اپتیکی همگی با استفاده از تی پاکس محصول رو ارسال میکنن که سالم میرسه.

11. این کاربر از Babak بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •