تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 36 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 353

نام تاپيک: صرفه جوئی در هزینه های خودرو تا سقف ملیونها تومن

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

متاسفانه بعضی آپاراتی ها هم کلا یادشون میره که روغن قبلی را تخلیه کنند و روغن جدید را روی روغن قبلی سر ریز می کنند و بعد هم که بهشون گوشزد می کنی که چرا گیج اینقدر بالا نشون میده بدون نگاه کردن میگه:
    "عادی هست زیادی حساس هستی روغن تازه از گیج بالا میاد"(اتفاق افتاده که میگم)
    سلام

شما به موضوع مهمی اشاره کردین:
    نباید به دیگران اطمینانِ کامل داشت بلکه باید مثلِ عقاب مراقبِ کارشون باشیم تا اگر عمداً یا سهواً اشتباه کردند زود متوجه بشیم
    برای همین هست که حتی خانومها که خودشون دست به آچار نیستند باید حتماً اطلاعاتی که در این تاپیک هست رو خوب یاد بگیرند تا قربانی اشتباه یا سوء استفاده ی آدمهای ناشی و یا بی وجدان نشند
    درسته که مشتری خودش کار رو انجام نمیده اما اگر ندونه چه کارهائی باید انجام بشه , یا سرش کلاه میره یا قربانی اهمال و بی توجهی دیگران میشه .
    ========================================
    در موردِ تعویض روغن در خانه این 2 نکته رو هم اضافه کنم که:
    1- پیچ کارتل رو بیش از حد سفت نکنین . پیچ کارتل اگر واشر مسی یا فیبری یا کمی تفلون در انتهای پیچ داشته باشه , کافیه با زور یک بچه ی 10 ساله محکم بشه و چکه نمیکنه
    اگر لازمه خیلی سفت بشه پس واشرش مشکل داره
    بیش از حد سفت کردنش باعث هرز شدنش به مرور زمان میشه
    2- بعد از بستنِ پیچ , اطراف پیچ رو خوب تمیز کنین تا اگر پیچ نشتی داره کوچکترین نشتی هم زود معلوم بشه
    اطراف فیلتر روغن هم همینطور

2. 3 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خانومها که خودشون دست به آچار نیستند باید حتماً اطلاعاتی که در این تاپیک هست رو خوب یاد بگیرند تا قربانی اشتباه یا سوء استفاده ی آدمهای ناشی و یا بی وجدان نشند....

بطور كلي اگر در مورد خودرو اطلاعات زيادي نداريد و يا فكر ميكنين ممكنه دچار اشتباه بشيد، بهتره قبل از مراجه به تعميرگاه، در مورد مشكل پيش آمده خوب تحقيق كنيد و با جستجو در نت و سوال از افراد قابل اطمينان ، ايراد را در حد مناسبي متوجه شده و در مورد قطعه يا قطعات مورد نياز ، محل نصب و كار اونها، هزينه و مسائل جنبي ديگه اطلاعات كافي بدست بياريد.

انجام اين كار باعث ميشه تا اطلاعات عمومي شما بالاتر بره و ديگه بسادگي كسي نتونه سرتون كلاه بگذاره، و جلوي ضرر و زيانهاي چند صد هزار توماني تا چندين ميليوني و حتي جاني را بگيريد.

بارها شده افرادي به من مراجعه كردن و متوجه شدم كه تعميركار قصد كلاهبرداري از اين اشخاص را داشته و خوشبختانه قبل از هر اقدامي با مشاوره صحيح متوجه شدن كه هيچ مشكلي توي اتومبيل اونها وجود نداشته و صرفا مكانيكهاي بي وجدان قصد سركيسه كردن طرف را داشتن.

مثلا شخصي براي خريد يكدست كامل كمك فنر پرايد + كل قطعات جلوبندي و طبق و لاستيكها و بوشها و...مراجعه كرد و گفت كه اگر چيز ديگه اي هم لازمه بگيد تا بخرم چون ماشين موقع حركت خيلي صدا ميده و مكانيك گفته بايد كل فنر و كمكها و جلوبندي تعويض بشه.
    (هزينه كل قطعات بيش از 400.000 تومان ميشد)

من نگاهي به ماشين انداختم و متوجه شدم ماشين هيچ مشكلي در جلوبندي و كمك فنرها نداره و مكانيك بي وجدان صرفا ميخواسته قطعات نو را بگيره و بعد ادعا بكنه كه همه را روي ماشين سوار كرده....

مشتري را به يكي از جلوبندي سازهاي مورد اعتماد معرفي كردم و كل هزينه تعميرات شامل يكدست بوش طبق ( 10.000 تومان) و يك زير شويي كامل بود!

و يا مورد ديگه خانمي مراجعه كرد و قصد خريد يكجفت پلوس پژو 206 داشت و گفت مكانيكش گفته پلوسها خرابه و اگر الان تعويض نكنيد بعدا هزينه سر به چند ميليون تومان ميگذاره!
    بازهم چك كردم و ديدم كوچكترين ايرادي وجود نداره و به خود صاحب ماشين هم ياد دادم كه چطوري بايد تست بكنه و اگر مشكل داشت چه وضعيتي بايد وجود ميداشت كه الان وجود نداره و مكانيك صرفا براي گرفتن دستمزد تعويض و به احتمال بيشتر هم دزديدن پلوسهاي گران قيمت و نو اينطور گفته بوده.

و مورد ديگه كه مكانيك به صاحب سمند گفته بود واترپمپ ماشين خرابه و بايد تعويض بشه، درحاليكه مشكل ريزش آب از محزن آب شيشه شور بود و با ريخته شدن روي زمين تقريبا وضعيت نشتي واترپمپ را تداعي ميكرد.

حتما قبل از انجام هر كاري با چند مكانيك و فروشنده يدكي مشورت كنيد تا دقيقا متوجه باشيد كه قضيه از چه قرار هست و مشكل از كجاست تا بهترين راه را با كمترين هزينه پيدا كنيد.

يك دفتر مخصوص اتومبيل ،براي يادداشت كردن كارهاي فني ، تاريخ انجام و هزينه ها، اسم و آدرس مكانيك و قطعات خريداري شده و سرويسها و... در نظر بگيريد تا با مراجعه به اون دقيقا از سابقه تمام كارهايي كه روي ماشين انجام شده مطلع باشيد و با مراجعه به اين دفتر ، تمام سوابق را در دسترس داشته باشيد.

4. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض صرفه جوئی در تعمیر کمکهای جلو

سلام
    نمیدونم این رو قبلاً مطرح کردم یا نه ؟

با دقت بخونین و کلی پول به جیب بزنید

وقتی کمکِ جلو روی دست اندازها تلق تلق صدا میده و خودِ کمک هم سالمه و روغن نزده , علتش شل بودن پیچ بالای کمک هست (پیچ وسطی در عکس زیر)
    http://www.pelicanparts.com/techarticles/MINI/37-SUSPEN-Front_Shock_and_Spring_Replacement/images_large/Pic26.JPG

https://volvo850wagon.files.wordpress.com/2012/02/dscn7811.jpg?_e_pi_=7%2CPAGE_ID10%2C4702412929

همه میرند طبق سر کمک عوض میکنند و کلی پول خرج میکنند که اشتباهه و پول ریختن به جیب دزدهای ملیاردی (آشغال سازها یا همون قطعه سازها )
    اگر این پیچ بیش از حد سفت باشه کمک جیر جیر میکنه و سر ماشین هم بیش از حد میاد پائین
    اگر شل باشه کمک تلق تلق صدا میده روی دست اندازها
    وقتی لاستیک طبق نو نصب میکنین , باید فقط به اندازه ای سفت بشه که نه شل باشه و صدا بده و نه سفت باشه لاستیک طبق رو زود پِرس و لِه کنه
    بعد از چند ما که لاستیک بر اثر کار کمی پرس میشه , اونوقت باید پیچ وسطی یک دور سفت بشه تا دوباره کمک بی صدا بشه و تلق تلق نکنه
    هر چی جنس لاستیکِ طبق بنجل تر باشه زودتر کوبیده و پرس و لاغر میشه

دو پیچ چپ و راست باید به یک اندازه سفت بشه وگرنه سر ماشین کج میشه یعنی یه بری میشه
    یکی از علتهای سفت شدنِ فرمان هم بیش از حد سفت بودن همین پیچ هست که باعث میشه کمک نتونه راحت توی جاش بچرخه
    اگر موقع ترمز زدن گاهی یک صدای تق میاد از جلو , این هم میتونه از شل بودن همین پیچ باشه که باعث میشه سر بالای کمک توی جاش تکون میخوره
    گاهی اونقدر شل میشه که اگر جک بزنین و تایر از زمین بلند بشه و با دست , بالا و پائین تایر رو بگیرین و تکون بدین , سر بالای کمک قشنگ تکون میخوره و تلق تلق صدا میده
    لاستیک طبق گرانقیمت هست اما خودتون میتونین با داشتنِ کهنه اش یکی بهترش رو درست کنین با تیوب پنچر و پاره
    جنس لاستیک تیوب درجه یک هست

کافیه ورقه های گِرد ازش ببُرین و بذارین روی هم تا بشه مثل یک لاستیک طبقِ نو و وسطِ همه ی ورقه ها رو هم ببُرین تا سوراخ بشه مثل خودِ لاستیکِ طبق .

راهِ بهتر اینه با تیوب فقط پنج شش ورقِ گرد ببرین و وسطش رو هم ببُرین و سوراخ کنین و با چسب پتکس (چسب موکت و کفاشی ) بچسبونین به لاستیکِ طبقِ کهنه و نصبش کنین
    تا چند سال کار میده و دیرتر خراب میشه چون لاستیک تیوب مثل لاستیکِ طبق بنجل نیست و به این سادگیها پِرس نمیشه
    این کار صدها هزار تومن صرفه جوئی داره
    در بیشتر ماشینها بدون باز کردن کمک میشه لاستیک بالائی طبق رو باز کرد و به همین روش بهش چند لایه اضافه کرد . خیلی ساده و ارزان
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 10-02-2015 at 13:04. دليل: تصحیح

6. 5 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر بخش فنی و تخصصی انجمن اتومبیل kasra2002's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان عزیز
    در مورد کوالات یا همون آب رادیاتور مطالب بسیاری رو فرمودید
    یه چند تا راه تست رو هم دیدم که خلاصه اضافه می کنم

معمولن بعد از یکسال باید کل سیستم رو خالی و دوباره با مخلوط مناسب پر کرد
    روش های تست
    1- دیدنی - تغییر رنگ کدر شدن حالت زنگ زدگی و دیدن خمیر و جرم هر چه سریعتر تعویض
    2- رد الکترونی - قطب مثبت ولت متر رو درون آب رادیاتور و قطب منفی رو به منفی باتری وصل کنید نباید کوچکترین اثری از جریان وجود داشته باشه
    3- تست PH - که راحت ترین وسیله برای تست پی اچ رو در اکواریوم فروشی ها می تونید ببینید
    4- تست میزان مقاومت - که وسیله مخصوصی برای تست میزان مقاومت در برابر یخ زدگی و جوش رو نشون می ده
    تعویض آب رادیاتور رو جدی بگیریم تا دردسر های بعدی رو نداشته باشیم

8. این کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

دوستان این مطلبی رو که می خوام بگم متاسفانه در ایران ندیدم
    اما خیلی جالبه
    جایی هست که بصورت پسیتی و با هزینه پایین روغن موتور رو تست می کنه و آزمایش های جالبی رو انجام می ده که با توجه به کیلومتر کارکرد ماشین می تونید از کیفیت و سلامت موتور با خبر شید
    تست های زیادی داره
    مثل
    وجود آهن آلومونیوم اسید کوالانت الکل آب و خیلی چیزای دیگه که با توجه به ریت استاندارد جالب هست

10. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای Ali_softcenter's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

موتور شویی برای موتور انژکتور ضرر داره؟؟؟؟ وقتی کاپوت رو میزنم بالا خیلی کثیفه همه چیز....روغن و ...ریخته روی قطعات...( مشکل روغن ریزی رو برطرف کردم)

وقتی کاپوت رو میزنیم بالا کلی قطعه و سیم و ....هست داخل ماشین! که بعد یه مدت روش چربی میگیره..کثیفی و ....

بدنه موتور و خلاصه روی هر چیزی که داخل کاپوت هست! نه داخلش!

با چه چیزی میشه تمیز کرد؟ فوم خارج موتور شوی رو همینجوری بزنیم روی همه چیز ضرر داره؟؟؟

آخه همین فوم های خارج موتور رو هم وقتی میخونی نوشته فیلتر هوا رو بردارید و نمیدونم روی کوئل و انژکتور رو بپوشونید!!!!!!

برای چی باید اینکارها رو بکنیم؟؟؟؟؟

یه چیزی بگید من بخرم همینجوری روی همه چیز بپاشیم بره! بعد تمیز کنم!

میخوام کاپوت جلو رو زدم بالا همه چیز تمیز و براق باشه! کثیفی و روغنی و اینا نباشه.

ضرر هم نداشته باشه برای قطعات.

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

کسی راهنمایی نمیکنه؟؟؟

موتور شویی ضرر داره یا نه؟؟؟ جایگزینش چیه؟

کلا کثیف بودن داخل کاپوت ماشین و همه قطعات مهمه؟؟؟؟؟ تمیز باشه فایده ش چی هست؟؟؟؟ یکی از دوستان من میگه فکمر کن اونجا سطل زباله ست! درش رو ببند و بهش فکر نکن! بذار کثیف باشه همه چیز!

میگه فشار آب صدمه میزنه به اتصالات و ..

تاريخ عضويت
    Nov 2007

پيش فرض

موتور شویی برای موتور انژکتور ضرر داره؟؟؟؟ وقتی کاپوت رو میزنم بالا خیلی کثیفه همه چیز....روغن و ...ریخته روی قطعات...( مشکل روغن ریزی رو برطرف کردم)

وقتی کاپوت رو میزنیم بالا کلی قطعه و سیم و ....هست داخل ماشین! که بعد یه مدت روش چربی میگیره..کثیفی و ....

بدنه موتور و خلاصه روی هر چیزی که داخل کاپوت هست! نه داخلش!

با چه چیزی میشه تمیز کرد؟ فوم خارج موتور شوی رو همینجوری بزنیم روی همه چیز ضرر داره؟؟؟

آخه همین فوم های خارج موتور رو هم وقتی میخونی نوشته فیلتر هوا رو بردارید و نمیدونم روی کوئل و انژکتور رو بپوشونید!!!!!!

برای چی باید اینکارها رو بکنیم؟؟؟؟؟

یه چیزی بگید من بخرم همینجوری روی همه چیز بپاشیم بره! بعد تمیز کنم!

میخوام کاپوت جلو رو زدم بالا همه چیز تمیز و براق باشه! کثیفی و روغنی و اینا نباشه.

ضرر هم نداشته باشه برای قطعات.
    هرچه موتور و کلن هرجایی رو تیز تر نگاه داریم هم بهتره و هم سالم تر می مونه اما اگر با حوصله و دقت زیاد با آب و کف و به ارامی خودتان ایت کار رو انجام بدین درسته وگرنه فشار آب و شاید مواد یا گازوییلی که ککارواش استفاده می کنه در موارد زیادی باعث نفوذ آب به قسمت های حساس شده و معمولن مشکل های زیادی رو بوجود میاره

14. 2 کاربر از kasra2002 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

هرچه موتور و کلن هرجایی رو تیز تر نگاه داریم هم بهتره و هم سالم تر می مونه اما اگر با حوصله و دقت زیاد با آب و کف و به ارامی خودتان ایت کار رو انجام بدین درسته وگرنه فشار آب و شاید مواد یا گازوییلی که ککارواش استفاده می کنه در موارد زیادی باعث نفوذ آب به قسمت های حساس شده و معمولن مشکل های زیادی رو بوجود میاره
    خب من خودم جایی رو برای شست و شو ندارم! در مجتمع های مسکونی باعث اعتراض ساکنین میشه.

چه باید کرد؟

استفاده از این فوم ها تاثیری داره؟ قدرتشون در چه حده؟

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

خب من خودم جایی رو برای شست و شو ندارم! در مجتمع های مسکونی باعث اعتراض ساکنین میشه.
    چه باید کرد؟
    استفاده از این فوم ها تاثیری داره؟
    قدرتشون در چه حده؟
    سلام
    شنیدن کی بود مانندِ دیدن ؟
    اين کلیپها رو ببینید تا مطمئن بشین فوم کارائی داره یا نه
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •