تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 31

نام تاپيک: (عادت ها و اعتقادات غلط ایرانی ها در رانندگی و نگهداری از خودرو

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

سر شماره 9 قديما كوتا ميومدم
    اما يه ماهي هست اسابم بهم ريخته راننده بد بختو كه هميشه پيره مرده فوش كش ميكنم زياديم حرف بزنه پياده مشم ....
    بگذريم
    بي شعورا بعضي هاشون با هون سرعت قبلي ميان تو لاين سرعت بعد جالب اينجاست مني كه تو لاين سرعت ميرم بايد ترمز بگيرم تا ماشينشو ن..ام
    يه چيز ديگه اصلا به اينه نگا نمي كنن زرتو زرت لاين عوض ميكنن باعث ميشن آدم دهنشو به بدو بيرا باز كنه
    اصا من هميشه ميگم دو نفرهميشه گند ميزنن به خيابونا شماره 1 پيره مردا شماره 2 خانوما ( 99 درصدشون )

2. 3 کاربر از ehsan_wwe بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

17-استفاده از نور بالا در مه: در شرایط مه آلود استفاده از نور بالا دید را کمتر میکند در این شرایط نور خودرو باید روی نور پایین باشد و اگر خودرو مه شکن دارد باید آن را روشن کرد
    اين كار كاملا درسته اتفاقآ
    توي شرايط مه سنگين تو با نور پايين يا بالا ديد خودتو افزايش نميدي كه حجم نوراني ميسازي تا راننده هاي مقابل رو از خودت با خبر كني (‌ همونطور كه از پشت ماشينت حجم نور زيادي ازاد ميشه (‌ با زدن دكمه مه شكن )

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

اين كار كاملا درسته اتفاقآ
    توي شرايط مه سنگين تو با نور پايين يا بالا ديد خودتو افزايش نميدي كه حجم نوراني ميسازي تا راننده هاي مقابل رو از خودت با خبر كني (‌ همونطور كه از پشت ماشينت حجم نور زيادي ازاد ميشه (‌ با زدن دكمه مه شكن )

نور بالا در مه دقیقا نور رو به چشم های خود راننده منعکس میکنه .
    توی مه وقتی که چراغ ترمز از عقب به راحتی دیده میشه (که نور بالا نداره ) پس لزومی هم به نور بالا داشتن تو جلو هم نیست .

اینم یه منبع معتبر در زمینه رانندگی توی مه :

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    در step 2 این مورد رو اشاره کرده بهش

5. این کاربر از "R E Z A" بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

چند وقت پیش بین دوستم مسابقه گذاشتی می می توند بدون کلاچ دنده عوض کنه خیلی حال داد
    البته پدر گیربکس صفحه کلاچ هم رو می سوزنه

داره خودمونی میشه ah-eli-95's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    ilam

پيش فرض

یه چیز دیگه هست اینه که مثلا اگه پشت چراغ قرمز تو خط اول باشن دیگه به هیچی احتیاج ندارند!!!!تو میخوای به سمت راست بری ولی به خاطر حماقت چند نفر 5 دقیقه پشت چراغ قرمز وایسی!!!!!!!!!!!

8. 2 کاربر از ah-eli-95 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه scali's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    جایی همین نزدیکی

پيش فرض

این که خیلی باحاله. پشت چراغ که ایستادیم از 10 ثانیه شمارش معکوس شروع میشه. ماشینا دنده 1
    بعضیا هم که دستیو کشیدن بالا و حرکات نمایشی !
    3 و 2 دور رو میبرن بالا
    1 تیک آف!
    کلا موضوعه باحالیه.
    ولی عکسر تصادفا سر همین قضیه س.

تایید میشه شدیدا .

جوون تر که بودم از این کارا میکردم . انگار که مسابقه رالیه .

آخر فروم باز far2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    اصفهان، نصف جهان

پيش فرض

دوستان من راننده حرفه ای نیستم ولی این 2 مورد یکم مشکل ساز میشه

2-بالا کشیدن ترمز دستی بدون نگه داشتن کلید آن: چندی پیش در انگلیس دیدم که دوستم زمانی که میخواهد ترمز دستی را بالا بکشد دکمه آن را فشار میدهد و سپس آن را بالا میکشد از او پرسیدم دلیل این کارت چیه؟ گفتش اولین باری که برای امتحان رانندگی رفته بودم سر همین کشیدن...
    برای ایستادن خوبه ولی توی حرکت اگر عادت نداشته باشی ممکنه خیلی بیش از حد بکشی !

8-گرفتن ترمز و کلاچ به صورت همزمان برای نگه داشتن خودرو: این کار خود باعث این میشود که متراژ ترمز افزایش پیدا کند زیرا زمانی که کلاچ درگیر است از نیروی ترمزی موتور نیز استفاده میشود و زمانی که کلاچ و ترمز باهم فشار داده میشود خود باعث دیرتر ایستادن خودرو میشود بهترین کار این است که ترمز را فشار داده وقبل از اینکه خودرو به لرزش بی افتد کلاچ را بگیریم.
    ولی گرفتم ترمز تنها باعث ایست شدید میشه ولی با کلاچ که بگیری نرم تر می ایستی

11. این کاربر از far2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

12

آقا دمت گرم واقعا نکته های جالب و دقیقی بودند مخصوصا مورد 21 که خودم از نزدیک زیاد باهاش روبرو شدم.

آخر فروم باز DJ POLESTAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2008
    محل سكونت
    Tabriz

پيش فرض

5-درجا گرم کردن ماشین به مدت طولانی:این کار نه تنها مفید نیست بلکه ضرر زیادی هم به موتور وارد می آورددرجا کارکردن بیش از حد باعث گرم شدن بیش از حد منبع اگزوز میشود و این گرما به موتور منتقل میشد که به نوبه خود برای موتور ضرر دارد. در زمستان بهتر است نهایتا یک دقیقه ماشین درجا کارکند سپس چند کیلومتر اولیه تا گرم شدن ماشین در حد مطلوب را با سرعت پایین طی کرد.
    این یکی رو ماشین های مختلف فرق میکنه!
    مثلا پژو خیلی سریتر از پراید گرم میشه و این کارو میشه انجام داد یعنی بعد روشن کردن ماشین به آرامی حرکت کنیم، اما مگه پراید بیاد گرم بشه! من پراید انژکتوری رو روشن میکنم و بعد یه دقیقه حرکت میکنم میبینم ماشین گاز درست گاز و هی خاموش میشه، فقط راهش اینکه که بذاری یه 4،5 دقیقه ای به حال خودش باشه.

14. این کاربر از DJ POLESTAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال "R E Z A"'s Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008

پيش فرض

بیشتر توصیه میشه به جای درجا کار کردن یه مسافتی رو با دنده یک یا دو برین تا ماشین اینطوری گرم شه .

اگه ادم یه جای خلوت زندگی کنه میتونه اینکارو بکنه ولی توی شهرهای بزرگ زیاد نمیشه از این روش استفاده کرد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •