تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 9 اولاول 123456 ... آخرآخر
نمايش نتايج 11 به 20 از 86

نام تاپيک: همكاري در بزرگترين پروژه برنامه نويسي در تاريخ كشور

حـــــرفـه ای مرد مباح's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2005
    محل سكونت
    روي ميخ

پيش فرض

c++ و assembely خيلي لازمه. ضمنا خيلي چيزا ميخواد كه يكي از مهمتريناش بودجه هست.
    برنامه نويسي كه كار بكنه ولي پولي نگيره دلسرد ميشه و كار تيم تمومه.
    من براي يك كار ديگه خيلي سعي كردم كه برنامه نويس پيدا كنم و يك تيم باشيم.
    تا حدودي هم موفق بوديم. ولي مشكل اصلي اينجاس كه به دليل نبود مسائل مالي هيچ ضرب العجلي وجود نداره.
    در نتيجه ... به جز اين قضايا يك مسئله مهم ديگه اينه كه شما بايد اطلاعات بسيار دقيق و ضريفي درباره Bios و برنامه هاي سطح پائين براي ساخت سيستم عامل داشته باشيد.
    فقط براي اينكه سختي كار رو نشونتون بدم سعي كنيد يك محيط خيلي ساده مشابه با DOS قديمي درست كنيد كه خودش بتونه سيستم شما رو كنترل كنه.
    من قبلا اينو امتحان كردم. همين كار ساده به قدري سخته كه شما از ساخت سيستم عامل منصرف خواهيد شد.
    موفق باشي.

آخر فروم باز NoneForce's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005
    محل سكونت
    Sector0@

پيش فرض

سلام

بهتره فعلا به درستون بپردازيد، بعد از دانشگاه ذهن تون بازتر ميشه.
    اگر خيلي به اين بحث علاقه داريد بهتره يه نگاه به پروژه سيستم عامل ملي بكنيد. نتيجه كار دانشگاه شريف با بودجه دولتي چيزي نبود بجز يك لينوكس فارسي، لينوكسي كه كدباز بوده!
    Last edited by NoneForce; 19-02-2008 at 13:20.

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

و در راستاي صحبت دوستان... "ويندوز xp فارسي توسط متخصصان داخلي طراحي شد" بهتره با يك برنامه resource مثلا resource hacker نگاهي به dll هاي ويندوز بيندازيد و ببينيد با چه افراد خبره اي سر و كار داريم كه تغيير يك resource را به نام ايران ثبت مي كنند (بماند كه ديگران چه فكرهايي كه نكردند)

شما چرا دوست داريد دوباره كاري كنيد؟ چرا گير داديد به سيستم عامل. اين همه زمينه براي فعاليت...

براي مثال دوست عزيزم مرد مباح اومد و كاري رو شروع كرد (موضوع كار رو اگر خودش دوست داشت ميگه). براي يك پروژه كه به نظر من هنوز هم ميتونه ادامه داشته باشه، به اين شرط كه پشتوانه مالي داشته باشه. من، سلجر و دوستان ديگه هم تا حدود كمي همراهي كرديم اما براي كاري كه حداقل يك سال طول ميكشه كي مياد مجاني كار كنه؟

شما دوست داري سيستم عامل طراحي كني؟
    اين متن رو با دقت بخون:
    به نام خدا

ایرانی بمیرم یا با بیگانگی زندگی کنم
    موضوع : سیستم عامل من!

لطفا بعد از خواندن این مطالب آن را در سایت های دیگر درج کنید ! خواهش میکنم !

اینجانب امیرسام بهادر کمی با شما خوانندگان گرامی دردودل دارم لطفا کامل بخوانید !

اینجانب نفر سوم آسیا در زمینه برنامه نویسی جاوا در گروه
    Sun.Java.com هستم .

اسم مجازی من Sami Java Architect است دلیل این امر این است که یک ایرانی نمیتواند در Sun عضو شود و گواهی نامه بگیرد.

مستند زندگی من بزودی در برنامه تلویزیونی باز هم زندگی در شبکه 4 پخش میشود 5 شنبه ها ساعت 23:15

سایت من :
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

تخصص های من :
    J2EE
    J2ME
    J2SE
    Java Open Source Technology
    Oracle DB
    JBOSS Technology
    Apache Java Technology
    Google Java Technology
    Ajax

متاسفانه مدرک من در ایران مورد تایید نیست زیرا در ایران رشته تخصصی
    Java معنایی ندارد !

من یک WebOS "سیستم عامل تحت وب" را در سال 1385 پیاده سازی کردم.

به تازگی در چند سایت ایرانی مطالبی در مورد سیستم عامل های Webbased دیگر خواندم.

راستش ناراحت شدم نه به خاطر پیشرفت تکنولوژی بلکه به خاطر اینکه ایران میتواند این موفقیت را کسب کند اما متاسفانه یکسری از دوستان نمیخواهند پیشرفت ایران را در زمینه نرم افزار شاهد باشند.

آخر چرا ما باید چندین سال درگیر فارسی سازی Linux شویم در حالی که یک ایرانی میتواند یک سیستم عامل را پیاده سازی کند !

چون نمیخواهم این مطالب شما را خسته کند سخن کوتاه میکنم.

من با همه کسانی که میتوانستند سیستم عامل من را ملی کنند صحبت کردم ولی فقط زمان من را هدر دادند.

اسم OS من هست J2SOS مخفف Java 2 Soheil OS سهیل اسم پدر من بود !

از چند شرکت خارجی دعوت به کار داشتم ، اول نمیخواستم قبول کنم اما .....

به هر حال قبول کردم اما داخل ایران !

من از 8 سالگی برنامه نویسی میکردم و سوژه جالبی برای خارج از کشور بودم !

در حال حاضر مشغول به پیاده سازی یک پروژه جدید برای Java هستم ولی این بار نه برای ایران بلکه برای خارج از ایران.

موضوع سیستم عامل من بسیار پیچیده شده است همه میگویند صبر کن ! صبررررررررررررررررررررررر ررررررر

در ضمن آنرا ثبت نمیکنم زیرا شایعاتی در مورد ثبت اختراع در ایران شنیده ام.

نمیدانم چه کنم از کلیه کسانی که میتوانند من را یاری کنند تا این سیستم عامل را ملی کنیم کمککککککککککککککککککککککک کککککککک میخواهم!

کمک میخواهم !

بعضی از دوستان من را یاری کردند از جمله :

دکتر حق پناهی رئیس سابق دانشگاه جامع

مهندس قربانیان

دکتر جهان گرد رئیس سابق تکفا و وزیر سابق ارتباطات

بیاید کمک کنیم تا بتوانیم در دنیا اول باشیم ، و نام ایران و ایرانی را جاودان سازیم !

سایت من :
    کد:

لطفا بعد از خواندن این مطالب آن را در سایت های دیگر درج کنید ! خواهش میکنم !
    توضيحات تكميلي و نسخه demo رو هم از لينك زير دانلود كنيد:
    کد:
    حالا مي بينيد كه نشستن و وقت گذاشتن براي پروژه اي كه نهايتا محيط dos رو تحويل بده چقدر هزينه بر هست
    من هم توي سن و سال شما بلند پروازي داشتم اما واقع بينانه
    موفق باشيد

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    چالدران

پيش فرض

سلام دوستان يه نظري هم بنده بدم
    ما در كشور ايران متخصص كامپيوتر زياد داريم اعم از دكترا فوق دكترا و ... اما اين كار (نوشتن سيستم عامل) رو مگه اونا در سر ندارن يادمه تو يه مقاله ميخوندم كه براي ويندوز 98 كه الان بحثش هم مطرح نميشه 2700 متخصص بطور مستقيم يا غير مستقيم كار كردند ( در كشورهاي مختلف براي ميكروسافت) شايد خوب باشه يه سيستم عامل بومي داشته باشيم اما تنها برنامه نويسي كافي نيست در ابعاد مختلف تخصص ميخواهد سخت افزار ، برنامه نويسي ، تحليل سيستم ، شناسايي نحواه كار قطعات مختلف سخت افزاري ، كنترل و زمانبندي سي پي يو (چند برنامه گي) و .... البته اينا قطره اي از دريا بود كه نوشتم البته ويندوز 95 تحت ويندوز 3.1 با c و اسمبلي نوشته شده است كه در مقايسه خيلي كم داره

حـــــرفـه ای Bill Gates's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    @ Company

پيش فرض

من هم هستم - من زبان دلفی رو بلدم و گرافیکم هم در حد خوبیه !
    تشکر//

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba-design's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض

سلام همه رو خوندم ،فهميدم كه همتون نا اميديد ، شايد خيلي طول بكشه اما بالاخره ميشه ، ولي من متاسفم براي بعضي از مردم كشورم كه هميشه منتظر ديگرا ن هستند ، متاسفم كه خودمون رو قبول نداريم .
    اونا هر چي داشتن از ما بوده ،اومدن اطلاعات ما رو دزديدند حالا برتري شون رو به ما نشون ميدن و ما رو ملتي عقب افتاده ميدونند.
    اخه چرا ما بايد اينقدر خونسرد باشيم ، من نميتونم و اين پروژه رو با همه سختي ها و بدبختي هاش قبول ميكنم ميخواد 1 سال طول بكشه يا 100 سال.
    اگه با ديد شما بخوايد نگاه كنيد و همه منتظر بشينيم هيچ كس هيچ كاري نميكنه بالاخره اون ها برنامه نويساي ايراني هم از ما هستند ديگه
    براي من موفقيت تو اين كار اهميت نداره ،فقط تلاشم هست كه اهميت داره.

من دارم شروع ميكنم به يادگيري ها پايه در مورد سيستم عامل و سخت افزار.

موفق باشيد و هميشه اميدوار

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوست عزيز، آقا مجتبي

مساله خود كم بيني يا نااميدي يا .... نيست. مساله واقعيت است. اين كه شما تصميم داريد سيستم عامل طراحي كنيد فكر خوبي است. حداقل جرات كرده ايد نظر خودتان را بيان كنيد و پيگيري نماييد. اما چيزي كه دوستان ديگر گفتند اين است كه طراحي سيستم عامل بسيار هزينه بر است و نياز به اطلاعاتي بسيار گسترده و پيچيده دارد:
    براي ساختن تونل در دل كوه دو راه داريد: از مته‌هاي پيشرفته براي كندن كوه استفاده كنيد و چهار سال كار كنيد يا اين كه از سوزن براي كندن كوه استفاده كنيد و هزاران سال كار كنيد.
    نظر دوستان اين است كه بهتر است وقتتان را صرف كوه كندن با سوزن نكنيد.
    من مي‌گويم چطور است بياييم از يك كار ساده‌تر (البته نسبتا ساده‌تر) شروع كنيم.
    بياييم يك بازي سه بعدي در دلفي بنويسيم.
    با اين كار:
    1 - كار تيمي را تمرين مي‌كنيم
    2 - مهارت‌هاي كدنويسي را تقويت مي‌كنيم
    3 - راجع به گرافيك و Directx در دلفي بيشتر ياد مي‌گيريم
    4 - بازي‌هاي سازگار با اجتماع ايراني از لحاظ فرهنگي براي جامعه‌ي فعلي بسيار حياتي است (مخصوصا كوچك‌تر ها كه از بازي‌هاي رايانه‌اي بسيار آسيب مي‌بينند)
    5 - ممكن است نفع اقتصادي هم داشته باشد...

البته چند جاي ديگر ديدم كه عده‌اي سعي كردند چنين كاري انجام دهند. نمي‌دانم موفق شدند يا نه. فكر كنم اغلب اين پروژه‌ها نيمه كاره بماند. اما به هر حال طراحي يك بازي از طراحي سيستم عامل، واقع‌بينانه تر است.
    لطف كنيد و در اين باره نظر بدهيد.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mojtaba-design's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2007
    محل سكونت
    معمولا خونمون هستم

پيش فرض

سلام ، گفتم كه مگه بيل گيتس چي داشت ؟
    يك نو جوان 13 ساله ، در ضمن اون سال ها پيش با امكانات بسيار ضعيف اين كار رو انجام داد، خوب حرف شما درست ، منم ميگم بيادا اون مته پيشرفته رو بسازيم منم اگه دقت كرده باشي دارم همين كارو ميكنم.
    در ضمن در مورد بازي ، با اون هم موافقم اما يك كار تيمي نميشه چون من و تو كه نه با هم آشنا هستيم نه سطح معلومات هم ميدونيم و نه هميدگر ميبينيم.
    اما خوب بدم نيست فقط ...

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

درسته كه اون زمان‌ها امكانات كم بود و بيل گيتس هم نوجوان، اما همه‌ي اين‌ها مزيت بود نه محدوديت. اون موقع سيستم عامل ها هنوز روي كامپيوترهاي شخصي پياده‌سازي نشده بودند و اصلا رايانه شخصي كم كم داشت رايج مي‌شد. اين فرصت خوبي بود كه يك سيستم عامل مبتني بر پنجره طراحي بشه كه كار كاربرهاي خانگي رو آسون كنه.
    همچنين، هنوز شركت‌هاي مهمي براي توليد سيستم‌عامل روي سيستم‌هاي شخصي وجود نداشتند و اغلب شركت‌ها سعي داشتند سيستم‌عامل را براي سيستم‌هاي mainframe و workstation ها توسعه بدن.

علاوه بر همه‌ي اين‌ها، ويندوز 1 برنامه‌اي بود كه توي يك كلوپ دوستانه طراحي شد و بنظر مي‌رسد كه بيشتر جنبه‌ي سرگرمي داشته اما با توصيه و اشتياق دوستان بيل گيتس به يك سيستم عامل تبديل شد. و همان ويندوز ناقص كه ويندوز 1 نام داشت، در مدت كوتاهي به فروش بالايي رسيد و اين پشتوانه‌ي مالي باعث شد تا بيل گيتس شركت ميكروسافت رو ثبت كنه و به طور كاملا تخصصي روي محصول پر فروشش كار كنه.

خوب، حالا ما چي داريم:
    - امكانات زياد، البته نه فقط در اختيار ما بلكه در اختيار همه‌ي افراد و متخصصين ديگه (و البته رقيبان). اين هم مي‌تونه مزيت باشه و هم محدوديت!!!
    - شركت‌هاي تخصصي در زمينه‌ي سيستم عامل روي رايانه‌هاي شخصي (مثل microsoft و sun و redhat و ...) اين باعث مي‌شود كه اون شركت‌ها همه‌ي توانايي‌ها و استعدادها (و دانش و فن‌آوري‌هاي محرمانه) را در اختيار بگيرن. چيزي كه ما براي رسيدن بهش بايد خيلي خيلي خيلي تلاش كنيم.

و اما اين كه گفتيد ما نمي‌تونيم تيم باشيم...
    پس دوست عزيز، شما چطور مي‌خواهيد سيستم عامل طراحي كنيد؟ بدون تيم يا با همين افرادي كه به ظاهر تيم نيستن؟ لطفا بيشتر توضيح بدين.

موفق باشيد.

حـــــرفـه ای F A R H A D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض

البته چند جاي ديگر ديدم كه عده‌اي سعي كردند چنين كاري انجام دهند. نمي‌دانم موفق شدند يا نه. فكر كنم اغلب اين پروژه‌ها نيمه كاره بماند. اما به هر حال طراحي يك بازي از طراحي سيستم عامل، واقع‌بينانه تر است.
    لطف كنيد و در اين باره نظر بدهيد.
    خوش آمديد دوست عزيز. يكي از اون چند جايي كه فرموديد همين جاست! با چند تا از اساتيد همين فروم شروع به كار كرديم اما:
    براي كاري كه حداقل يك سال طول ميكشه كي مياد مجاني كار كنه؟
    نتيجه: موفق نشديم!
    قبل از اينكه به فكر انتخاب يك پروژه براي كار گروهي باشيد به فكر تامين منابع مالي كار باشيد كه بدون اون شما هم به سرنوشت ما دچار خواهيد شد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •