تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 4 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمايش نتايج 31 به 40 از 44

نام تاپيک: مشكل با Q6600

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

سلام.
    منم فکر میکنم دمای هیت سینک nb بالاست ، حداقل دست رو که میسوزونه.
    می خواستم بپرسم که که این دمای برد نیست و دمای کیسه... این سنسور دقیقا کجا نصبه؟
    من دارم به این نتیحه می رسم که I45 می گرفتم بهتر بود.... الان دمای برد رو 46 نشون میده.

2. این کاربر از M659 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

سلام
    مبارك صحابش: دانشگاه خواجه نصير
    كلا اين Express gate چي هست؟
    65 درجه درصورتيكه در كيس باز باشه.
    Q6600 G0 تا 71 درجه رو بصورت مطمئن تحمل ميكنه(طبق سايت اينتل) حتي تو مقاله تامز هم گفته كه عمر پردازنده بعد از اين 71 درجه كم ميشه پس زير 71 درجه (واسه هسته) خيالت راحت
    مشكلي من نميبينم منظورت دقيقا چيه؟
    سلام.
    Express Gate یک نسخه لینوکس هستش که با همکاری (اگه اشتباه ننوشته باشم)Splash و asus آماده شده و روی برد های جدید ایسوس قرار گرفته. در حقیقت سیستم در اولین مرحله Boot به محیط این سیستم عامل بوت میشه و میتونی با استفاده از مرورگر این سیستم (که همون Firefox هستش) وب گردی کنی و با Skype و یک نرم افزار چت ، چت کنی و تماس تلفنی بر قرار کنی. یک نرم افزار هم برای Photo Managing داره.
    کلا ابزار خوبیه.
    ----
    مشکل هم در تفاوت دما های گزارش شده هستش که توی عکس مشخصه:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    دمای هسته ها رو نگاه کن...

آخر فروم باز MicroSystem's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

يه فن بزاري روي كيس باد بزنه به NB مشكل حله اين هيتسينك مسي با اون جرم بالائي كه داره هادي گرمائي بسيار خوبي هست طراحيش هم عاليه
    الان متوجه شدم احتمالا اين Real temp دماها رو اشتباه نشون ميده. دماها تو بار كامل هست اور نكردي؟

5. این کاربر از MicroSystem بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

يه فن بزاري روي كيس باد بزنه به NB مشكل حله اين هيتسينك مسي با اون جرم بالائي كه داره هادي گرمائي بسيار خوبي هست طراحيش هم عاليه
    الان متوجه شدم احتمالا اين Real temp دماها رو اشتباه نشون ميده. دماها تو بار كامل هست اور نكردي؟
    آره... دما توی لود کامل هست باPrime 95 small FTTs اونم در حد چند ثانیه اور هم ذره ای نشده. دوستان گفتن کیفیت HSF های intel پایین اومده ولی دیگه به نظر من این زیاد از حده.
    شخصا فکر میکنم (و البه امیدوارم) دماهای Everest درست نباشه ولی بازم وندم چی کار کنم. تا حالا یک بار مقدار بسیار کمی اورش کرده بودم ولی بعدا به حالت Default بر گردوندم .
    حالا بالاخره قانع شدی اون دما دمای NB هست ؟... منم دارم به شک می افتم

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آره... دما توی لود کامل هست باPrime 95 small FTTs اونم در حد چند ثانیه اور هم ذره ای نشده. دوستان گفتن کیفیت HSF های intel پایین اومده ولی دیگه به نظر من این زیاد از حده.
    شخصا فکر میکنم (و البه امیدوارم) دماهای Everest درست نباشه ولی بازم وندم چی کار کنم. تا حالا یک بار مقدار بسیار کمی اورش کرده بودم ولی بعدا به حالت Default بر گردوندم .
    حالا بالاخره قانع شدی اون دما دمای NB هست ؟... منم دارم به شک می افتم
    نه شك ندارم كه دماي مادبرد هست خود نرم افزاز پي سي پروب ايسوز اين رو ميگه اون كه ديگه اشتباه نميكنه
    بعد طبق تجربه من اورست تو نشون دادن دما خيلي قابل اعتمادتر هست.
    شما با Q6600 نبايد نگران دماي NB باشي چون اين مادبرد باس 1600 رو هم ساپورت ميكنه(با اوركلاك) پس اگه پردازنده باس 1600 روش بزاري چي ميگي خودش ولتاژش رو به مقدار قابل ملاحظه ميبره بالا و خيلي بيشتر گرم ميكنه

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

نه شك ندارم كه دماي مادبرد هست خود نرم افزاز پي سي پروب ايسوز اين رو ميگه اون كه ديگه اشتباه نميكنه
    بعد طبق تجربه من اورست تو نشون دادن دما خيلي قابل اعتمادتر هست.
    شما با Q6600 نبايد نگران دماي NB باشي چون اين مادبرد باس 1600 رو هم ساپورت ميكنه(با اوركلاك) پس اگه پردازنده باس 1600 روش بزاري چي ميگي خودش ولتاژش رو به مقدار قابل ملاحظه ميبره بالا و خيلي بيشتر گرم ميكنه
    خوب خدارو شکر.... شما هم قانع شدی.
    نگرانی من بیشتر در مورد دمای پردازنده بود محمد رضا.
    آخه چرا با لود توی فرکانس پیش فرض من باید به 60 برسم؟
    تازه ولش نکردم بره جلوتر وگرنه شاید به 65 هم می رسید (قلبم طاقتش رو نداره- شوخی)

آخر فروم باز bleu2u4u's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

1-شما برنامه six engine رو اصلا نصب ميكنيد؟
    2- راهي براي خنك كردن nb هست

تاريخ عضويت
    Apr 2008
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

خوب خدارو شکر.... شما هم قانع شدی.
    نگرانی من بیشتر در مورد دمای پردازنده بود محمد رضا.
    آخه چرا با لود توی فرکانس پیش فرض من باید به 60 برسم؟
    تازه ولش نکردم بره جلوتر وگرنه شاید به 65 هم می رسید (قلبم طاقتش رو نداره- شوخی)
    من كه از همون اول گفتم اين دماي مادربرده (اگر هم گفتم كيس منظورم مادبرد بوده)
    اين مشكل از Q6600 هست تازه خوبه ما ما رويژن G0 هست اين پردازنده چيزي شبيه اتو برقي هست و دماي عاديش بدون اوركلاك 65-68 هست موقع بار كامل و با فن استوك.
    تازه برو خوا رو شكر كن Asus P5Q هشت فاز رو داري به Q6600 فقط 1.18 ولت ميده درحاليكه پيش فرض اين پردازنده 1.25 هست اين خيلي تو خنك نگه داشتن اين اتو برقي كمك ميكنه مادبرد قبلي من Asrock 4core dual sata2 كه چيپش VIA بود به Q6600 حدود 1.35 ولت ميداد اون دماش بدون اور به 71 هم ميرسيد.

يه فن تونيك تاور بخر بدون اور تو بار كامل دمات حدود 50 ميشه.
    -شما برنامه six engine رو اصلا نصب ميكنيد؟
    2- راهي براي خنك كردن nb هست
    اين برنامه تو اور كار نميكنه و من چون اور كردم از طريق بايوس پاكش كردم.
    اگر اوركلاك ميخواي بكني بصورت دستي ولتاژ NB رو روي حداقل يعني 1.1 بزار. دما حول حوش 62 بود كه من با دماسنج اندازه گرفتم. اين دما جاي نگراني نداره يكي از دلائلي كه ما وقتي دست ميزنيم دستمون ميسوزه جرم زياد هيتسينك مسي هست
    اگر هم مقابل NB كيسيت سوراخ داره يه فن روش نصب كن باد رو بزنه به NB مال من متاسفانه سوراخ نداره در ضمن چند وقت ديگه زمستون ميشه.

پروفشنال M659's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2007
    محل سكونت
    With My Dignity

پيش فرض

من كه از همون اول گفتم اين دماي مادربرده (اگر هم گفتم كيس منظورم مادبرد بوده)
    اين مشكل از Q6600 هست تازه خوبه ما ما رويژن G0 هست اين پردازنده چيزي شبيه اتو برقي هست و دماي عاديش بدون اوركلاك 65-68 هست موقع بار كامل و با فن استوك.
    تازه برو خوا رو شكر كن Asus P5Q هشت فاز رو داري به Q6600 فقط 1.18 ولت ميده درحاليكه پيش فرض اين پردازنده 1.25 هست اين خيلي تو خنك نگه داشتن اين اتو برقي كمك ميكنه مادبرد قبلي من Asrock 4core dual sata2 كه چيپش VIA بود به Q6600 حدود 1.35 ولت ميداد اون دماش بدون اور به 71 هم ميرسيد.

يه فن تونيك تاور بخر بدون اور تو بار كامل دمات حدود 50 ميشه.

اين برنامه تو اور كار نميكنه و من چون اور كردم از طريق بايوس پاكش كردم.
    اگر اوركلاك ميخواي بكني بصورت دستي ولتاژ NB رو روي حداقل يعني 1.1 بزار. دما حول حوش 62 بود كه من با دماسنج اندازه گرفتم. اين دما جاي نگراني نداره يكي از دلائلي كه ما وقتي دست ميزنيم دستمون ميسوزه جرم زياد هيتسينك مسي هست
    اگر هم مقابل NB كيسيت سوراخ داره يه فن روش نصب كن باد رو بزنه به NB مال من متاسفانه سوراخ نداره در ضمن چند وقت ديگه زمستون ميشه.
    کیس من Silent Storm هست و یک فن 120 میلیمتری 1000RPM دور ورش رو خنک میکنه ولی یک جای فن 8 سانتی هم دارم.
    مشکلش اینکه دسترسی تو به برد قطع میکنه.

12. این کاربر از M659 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mahdi_Moosavi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    زمین خدا ..

11

فقط جهت اطلاع عرض میکنم : طراحی مدار تغذیه NB این مدل از مین بورد های ASUS طوری هست که معمولا به دلیل استفاده از Mosfet کیفیت بالا ، تحمل آمپراژ بالاتر از حد نیاز مقدار نامی NB رو هم داره . به همین دلیل حتی در FSB 1600Mhz هم نیازی به اعمال ولتاژ بیشتر برای پایداری نیست .

نکته : خود شرکت سازنده هم فرکانس [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو به صورت تضمین شده برای این برد تایید کرده و حرفی از اورکلاک محصوب شدن این برد در FSB 1600Mhz زده نشده .

14. 3 کاربر از Mahdi_Moosavi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •